Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3953 odpovědí na toto téma

#51 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2011 - 11:27:53

Tohle jsem predvedl vcera, po temer dvaceti letech vyvolavani filmu aj: naleju ustalovac, osm minut vyvolavam, vyplachnu, naleju vvojku a pet minut ustaluju. Pak peru, smacim, vesim....a cumim jak tele na novy vrata. Nevyzpytatelne jsou cesty Pane.


Matěji, a léta běží, vážení :lol: dokud neplešatíš, tak to je dobré. Pak si přečti definici pleše od Matěje Kuděje :wink:
  • 0

#52 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 březen 2011 - 11:31:39

Tohle jsem predvedl vcera, po temer dvaceti letech vyvolavani filmu aj: naleju ustalovac, osm minut vyvolavam, vyplachnu, naleju vvojku a pet minut ustaluju. Pak peru, smacim, vesim....a cumim jak tele na novy vrata. Nevyzpytatelne jsou cesty Pane.


To mi ani nepřipomínej :) Moje nejlepší záběry jsem takto vyvolal. A jak jsem se těšil. Chvilku mi trvalo při pohledu na čirou podložku, co se stalo :)
  • 0

#53 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 15 březen 2011 - 11:37:45

Uz to s tema vlasama tak neni nic extra, clovece... A na ustalovac a vyvojku mam docela jiny lahve a krom toho na jedny je napsano obrovskym pismem VYVOJKA a je cela bila od zaschly D76 a na druhy je stejne vyvedeno USTALOVAC....a vsechno hovno platny. Novej HP5 s krasnejma (v predstavach, kde jiz navzdy zustanou, pak dokonce s ZIVOTNIMA) fotkama v prdeli.
  • 0

#54 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2011 - 20:20:23

Novej HP5 s krasnejma (v predstavach, kde jiz navzdy zustanou, pak dokonce s ZIVOTNIMA) fotkama v prdeli.

To zamrzí. Jak říkala jedna moje profesorka: Důležité je vystihnout správný okamžik, ale mnohem důležitější je jej nepromarnit. :)
  • 0

#55 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 březen 2011 - 23:25:46

Omlouvam se, nikdy jsem si v techto vlaknech nestezoval, tak snad jen jednou...

Boze, proc je Ypress takovej , a jako bonus, proc je moderator? Nemel by on sam dodrzovat zasady?

***cenzor ToFF***
  • 0

#56 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 březen 2011 - 23:30:49

On si to někdo může myslet o někom jiném :) . Nebylo by ale lepší si nenadávat? Kdybych já o někom řekl, že je , tak je můj příspěvek pryč během pěti minut. Stejně tak, kdybych mu řekl, ať drží hubu. Když korektnost, tak vzájemná. Když už i já dokážu nezlobit :)
  • 0

#57 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 březen 2011 - 23:41:59

Omlouvam se, nikdy jsem si v techto vlaknech nestezoval, tak snad jen jednou...

Boze, proc je Ypress takovej , a jako bonus, proc je moderator? Nemel by on sam dodrzovat zasady?

doporučuji příspěvek v daném vlákně z "po 14. březen, 2011 20:09"

:)

jo a Kamile, tebe jsem považoval za jednoho z posledních z "pražské kliky" s kým se dá ještě rozumně mluvit, no doufám že to je chvilkové pomatení a ještě se tomu spolu později srdečně zasmějeme...
  • 0

#58 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 březen 2011 - 00:16:32

Chce se mi napsat ... ještě někdo tady vytáhne "kliky"... pak si bude moci leštit "koule"
Trošku vám upravím slovník, ale co s vámi udělám ve vedlejším vlákně nevím...
  • 0

#59 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 16 březen 2011 - 07:10:19

Uz to s tema vlasama tak neni nic extra, clovece... A na ustalovac a vyvojku mam docela jiny lahve a krom toho na jedny je napsano obrovskym pismem VYVOJKA a je cela bila od zaschly D76 a na druhy je stejne vyvedeno USTALOVAC....a vsechno hovno platny. Novej HP5 s krasnejma (v predstavach, kde jiz navzdy zustanou, pak dokonce s ZIVOTNIMA) fotkama v prdeli.


V knizce "Fotografujeme" od Zdenka Zaorala byl navod, jak takovy film vyvolavany tak, ze byl nejprve ustalen, zachranit. Je to tam někde pod "fyzikální vyvolávání".
  • 0

#60 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 16 březen 2011 - 10:32:48

To ja vim, dokonce tu knihu mam a taky nam to pan profesor Simek na FAMU kdysi vysvetloval(nepamatuju si z toho ani ň), ale v tu chvili jsem si na to ani nevzpomnel a i kdyby, asi bych se do toho stejne nepoustel. Ovsem zas bych se tu mohl pochlubit takovouhle obskurnosti, to jsem prosvih sanci.. :D
  • 0

#61 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 březen 2011 - 10:34:19

To ja vim, dokonce tu knihu mam a taky nam to pan profesor Simek na FAMU kdysi vysvetloval(nepamatuju si z toho ani ň), ale v tu chvili jsem si na to ani nevzpomnel a i kdyby, asi bych se do toho stejne nepoustel. Ovsem zas bych se tu mohl pochlubit takovouhle obskurnosti, to jsem prosvih sanci.. :D


no to teda! takovéhle obskurnosti my moc rádi!
  • 0

#62 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 březen 2011 - 10:36:47

Pro fyzikální vyvolávání musí být negativ dle dostupných pramenůasi desetkrát přeexponovaný, jinak se nezdaří. Takže ne-e
  • 0

#63 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 březen 2011 - 08:52:54

obsah a forma. kolik rozličných forem můžeme použít k vyjádření téhož obsahu. bývá to obsah co vede k zamyšlení. bývá to forma, co potěší/zabolí. málo kdo chce vidět svého císaře nahého, to pak má před očima tmu. jiné však s gustem vysvléká. často se zdá, že ostatní neporozumí obsahu, nebude-li formulován dostatečně razantně. těžké sám v sobě rozvážit, zda ten náš obsah skutečně stojí za vyjádření jakoukoliv formou.


vínečko delirium zavírají. respektive mění provozovatele. je to taková vinárnička u stromovky, někteří tady jí znají. asi nejde o žádný zázrak, ale vždy tam na stěnách visela nějaká ta výstavka. a hlavně když tam člověk přišel, připadal si jak "doma" - obsluha, štamgasti... všichni byli milí a ve vší slušnosti se tvářili, že tam chodíte už roky. v pátek to bude naposledy. nový provozovatel snad míní pokračovat v tomto duchu, ale kdo ví.
  • 0

#64 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 březen 2011 - 09:06:55

Vložený obrázek

malá vzpomínka
  • 0

#65 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2011 - 09:37:25

Díky za vzpomínku. Máš pravdu, člověk se tam díky provozovateli a obsluhujícím opravdu cítil, jako by patřil "do rodiny" už dávno.
I když v prostředí prostém, výstavky tam byly moc fajn. Co bude dál, se uvidí.
  • 0

#66 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 18 březen 2011 - 19:47:16

Zlobí mě závěrka.
  • 0

#67 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 18 březen 2011 - 22:13:26

kdoco, jirinol: Jo, váš stesk chápu. Přeju, aby se nic jiného než provozovatel nezměnilo.

Měli jsme kdysi na gymnasiu se spolužákama oblíbený podnik. Balda Bar Café. Mrňavej kamrlík, příjemná obsluha, i ty výstavky tam byly. Navíc se občas taky divadlo hrálo. Člověk až nevěřil, že hned za dveřma proudí magistrála. A podle čeho se to jmenovalo? Podle bernardýna, co patřil provozním a občas chodil na inspekci :D
Zavřeli nám ještě před maturitou a dneska tam ťamani prodávaj zeleninu :)
  • 0

#68 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 březen 2011 - 22:41:55

tak, já se shodou okolností právě vrátil ze zavírací party. tam to ještě jede tedy, ale to už pro mě neni. je to škoda. obsluha se změní a to je asi grunt. i když řikali, že ti noví prý budou též dělat výstavky a pojedou v podobnym duchu. jen se prostě takový místa těžko hledaj.
  • 0

#69 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 březen 2011 - 13:50:22

Pro fyzikální vyvolávání musí být negativ dle dostupných pramenůasi desetkrát přeexponovaný, jinak se nezdaří. Takže ne-e


V te knize bylo VYSLOVNE UVEDENO, ze dany predpis je urcen pro film, ktery byl omylem ustalen. Pak tam byl jeste jeden predpis pro normalni fyzikalni vyvolavani.

Na druhou stranu jsem zatim nemel duvod zkouset.
  • 0

#70 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 březen 2011 - 00:43:27

zlobí mne že neumím fotit svatby a ani si na to netroufám
  • 0

#71 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 23 březen 2011 - 00:49:30

A proc te to zlobi? :( Ja to taky neumim a delat to nechci...a nijak mi to nevadi.
  • 0

#72 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 23 březen 2011 - 00:51:12

pod hrozbou smrti od priatelov alebo rodiny to budes vediet a trufnes si na to :(

dva fotaky
provia 400x, trix

a mas to
  • 0

#73 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 březen 2011 - 09:47:04

S tymi svadbami to je tazke.. su v zasade podla mna 2 moznosti, ako to spravit so slusnym vysledkom.
1. nafotit to na digital. Vyzaduje znalosti spracovania digi dat a patricne vybavenie
2. nafotit to na CB film, a sam vse spracovat vratane fotiek v komore.

Pricom druhu moznost povazujem za cestu pre odvaznych a da sa to tak robit pre par (1-2) pribuznych, urcite nie ako biznis.
  • 0

#74 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 březen 2011 - 10:11:59

zlobí mne že neumím fotit svatby a ani si na to netroufám

Já myslím, že je toho mnohem víc, co neumíš, ale u tech svateb buď aji rád :(
  • 0

#75 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 10:13:22

Focení svateb považuji za jednu z nejvděčnějších příležitostí k focení reportáže, lidí pěkně zblízka, aniž by ses setkával se zlostnými pohledy, zakrývání xichtů, nebo rizikem inzultace - všichni vědí, že se fotí, a během prvních pár minut si na tebe zvyknou - pokud se nechováš jako slon v porcelánu - a přestanou tě vnímat jako cizí element a jako fotografa, jsou zaujati svými hrdiny a příběhy, načnutí více či méně alkeholem, uvolnění.... prostě pro mě vždycky svatby byly možností se naplno "vyřádit", lidi perfektně a spontánně spolupracovali, a ještě k tomu ty fotky byly k užitku - jiným udělaly radost . Co víc si při focení přát?
  • 0

#76 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 23 březen 2011 - 10:14:09

Svadby som si skúsil aj za 1) aj za 2) a celkový dojem: už nikdy viac :D
A ak po veľkom prehováraní do tej rieky ešte niekedy vleziem (dobrí kamaráti), tak jedine na film, čiernobielo, klasicky a bez námietok. A budem sedieť pri stole, piť a jesť s ostatnými :(

Na výber budú mať iba formát (kino / 6x6) :(

Ypress, prečo túžiš fotiť svadby? :!:
  • 0

#77 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 23 březen 2011 - 10:15:38

I focení narozeninové oslavy je celkem maso.Horší je když se se napere i fotograf. :( :!:
  • 0

#78 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 březen 2011 - 10:19:28

Ypress, prečo túžiš fotiť svadby? :!:

protože mne nebaví furt ty svatby odmítat :(
  • 0

#79 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 březen 2011 - 10:23:47

zlobí mne že neumím fotit svatby a ani si na to netroufám

Já myslím, že je toho mnohem víc, co neumíš, ale u tech svateb buď aji rád :(

díky za péči
co neumím to se buď naučím nebo to ani nezačínám
  • 0

#80 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 březen 2011 - 10:41:14

Focení svateb považuji za jednu z nejvděčnějších příležitostí k focení reportáže...

To všechno platí v případě, že nejsi "oficiální" fotograf svatby a nejsi povinnen dodat dokonalé snímky, které potom bude široké příbuzenstvo kritizovat ... proč se tenhle tváří takhle ... a toho skoro není vidět ... a nevěsta má umazané boty ... a ...
Jako "vedlejší" fotograf, nejlépe z přábuzenstva, který je přítomen celou dobu - ideálně od oblékání nevěsty po rozvážení opilců po hostině - máš úplnou pravdu, reportážně se vyřádíš a úspěch je zaručen bez ohledu na použitou technologii.
  • 0

#81 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 březen 2011 - 10:52:43

roman to shrnul dobře.

joa se*e mě, že jsem si nechal foťák na sobotní zabíjačku v brně :!: :( :( eště to možu nafotit na poslední 4snímky, co mám v polarojdu.. kdo mi pučí OMko? :D
  • 0

#82 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 11:02:40

To všechno platí v případě, že nejsi "oficiální" fotograf svatby a nejsi povinnen dodat dokonalé snímky, které potom bude široké příbuzenstvo kritizovat ... proč se tenhle tváří takhle ... a toho skoro není vidět ... a nevěsta má umazané boty ... a ...

svatby v příbuzenstvu jsem dělal dost nerad - člověk jako fotograf nemá tu volnost ani respekt. Jakožto ofic. fotograf jsem se takto vyřádil na mnoha svatbách - dokonalost byla jaksi samozřejmostí - a pokud byly mouchy v řemeslném zpracování, byly vyváženy bohatě obsahem a autenticitou...
na nějakou venkovskou svatbu bych se i dnes klidně a s chutí nechal pozvat. :(
  • 0

#83 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 23 březen 2011 - 11:14:07

Pro mne byly svatby vetsinou za trest, uz to nedelam vyjma tech uplne nejblizsich pribuznych, tedy brachy, ktery se jeste neozenil. Jinak uz ne, maximalne jako nestranny reporter, ktery muze a nemusi. Jinak dnesni potiz s focenim svateb je jeste jina: kazdej strejda, bratranec, svara a cojavimkdovsechnojeste si na svatbu STOPROCENTNE vezme digital nebo aspon mobil a bude neustale vsechno fotit a ty fotky doda samozrejme mnohem driv, nez ty "ty poradne". Bohuzel drtive vetsine lidi (zkusenost) je jedno, jake ty fotky jsou, hlavne kdyz tam kazdeho poznaji, zda mu to slusi, ci zda zrovna srandovnezere burta. Ze mu leze z hlavy komin a nebo ma cerveny oci, toho si nevsimne temer nikdo. Krom toho maji tihle pribuzni s fotakem - a bohuzel(zase zkusenost) i ofic.fotografove - cim dal mensi uctu k samemu obradu, lezou do vsech koutu, fararovi ci oddavajicimu pod nos atd a nerespektuji kvuli komu to cele vlastne je.
Vyresil jsem to tim, ze pokud ode mne nekdo chce fotky, davam si podminku, ze nikdo jinej tam s fotakem nebude voplendovat. Ta je ovsem dnes nesplnitelna, ergo mam od nich vsech pokoj. Na vlastni svatbe jsem to zakazal taky, jen kamarad mi udelal jednu fotku po obradu rolleiem venku. Za nam vsem tak drahych starych casu se "svatebni snimek" delaval nekolik dni po svatbe pekne u pana fotografa, mnohdy az v nejblizsim meste a ta fotka pak dalsich sto let visela nad posteli. Bohate to stacilo. Vsichni moji pribuzni jsou dodnes celi nesvi, ze "nevideli fotky", ale ja jsem mel nadhernou svatbu s plnou dustojnosti a velebnosti, v prekrasnem kostele, se vsim vsudy.
Jo a jeste jeden figl, ktery praktikuju, kdyz mne nekdo precejen ukeca. Fotky udelam, ale dodam je az za rok. V tu dobu uz totiz nikdo zadne fotky neceka, neprehrabuje se v zaplavach tech obrazku od svary a ma z nich potom skutecnou radost + moment prekvapeni. Vrele doporucuju.
  • 0

#84 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 březen 2011 - 14:28:43

Jo a jeste jeden figl, ktery praktikuju, kdyz mne nekdo precejen ukeca. Fotky udelam, ale dodam je az za rok. V tu dobu uz totiz nikdo zadne fotky neceka, neprehrabuje se v zaplavach tech obrazku od svary a ma z nich potom skutecnou radost + moment prekvapeni. Vrele doporucuju.


Potvrzuji - fotky jsem dodal až za tři měsíce a úspěch :lol: - je fakt že to bylo hlavně ze žranice večer kde už nikdo nefotil.
  • 0

#85 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 23 březen 2011 - 14:51:35

jo svatby - taky jsem byl jednou ukecán...
Šel jsem na to s Bronikou, nabito neopan 400@1600. Fotil jsem jen v kostele - to byl mazec! Pořád se mi tam motali 2 digitálisti, co málem vlezli farářce do bible a blejskali jak při bitvě o Stalingrad! Až tím nasrali rodiče nevěsty... :lol:
Já si vlezl v klídku na vyhlídnutá místečka a do ticha se během obřadu ozvalo 15x PLESK zrcátka bróni.
Digitálisti dodali za týden 2 DVD s asi 800 fotkami, já dodal za 14 dní dvě série 5 fotek (jednu pro novomažele a druhá pro rodiče - víc jsem přes Vánoce nestihl)
DVD novomanželům leží v šuplíku a mých 5 fotek visí na stěně! Tož tak...
  • 0

#86 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 16:48:42

DVD novomanželům leží v šuplíku a mých 5 fotek visí na stěně! Tož tak...

bingo. a o zlaté svatbě to budou taky jediné fotky, na které se podívají:lol:
  • 0

#87 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 23 březen 2011 - 17:13:03

Taky jsejm pak fotival hromadnou fotku svatebcanu a to vam byla legrace: mel jsem petaosmdesatku, aby pri zaberu sirokacem nebyli na krajich vsichni jak becky, a tak jsem potreboval odstup. Tak seradim dav, otocim se a jdu do patricne vzdalenosti. Dojdu tam, otocim se a - a zjistim, ze sli vsichni za mnou a mam je zas metr pred sklem. To se stavalo imrvere. Vetsinu fotek ze svateb jsem namlatil petaosmdesatkou, k tomu jsem mel druhe telo s petatricitkou a bylo to. Nekdy jen Contaxe T2.
  • 0

#88 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 17:51:09

Taky jsejm pak fotival hromadnou fotku svatebcanu a to vam byla legrace: mel jsem petaosmdesatku, aby pri zaberu sirokacem nebyli na krajich vsichni jak becky, a tak jsem potreboval odstup. Tak seradim dav, otocim se a jdu do patricne vzdalenosti. Dojdu tam, otocim se a - a zjistim, ze sli vsichni za mnou a mam je zas metr pred sklem. To se stavalo imrvere. Vetsinu fotek ze svateb jsem namlatil petaosmdesatkou, k tomu jsem mel druhe telo s petatricitkou a bylo to. Nekdy jen Contaxe T2.


že bys byl taková vůdčí osobnost ? :lol: (až tě muzika neuživí, zkus to třeba jako krysař :lol: :D :D )
  • 0

#89 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 březen 2011 - 17:56:01

nafotiť svadbu? a prečo nie? Keď pre cudzích, tak na objednávku a za peniaze, aspoň má človek na materiál a nezaťažuje rodinný rozpočet, tak digitál a CD(DVD)
rodina a známy? jednoznačne na film a bez odvrávania, keď sa vydávala moja dcéra, tak som fotil na farbu, keď sa ženil syn, tak som sa "vyřádil", fotil som na dia, farbu aj ČB, a ešte k tomu som niečo natočil aj na S8,
  • 0

#90 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 březen 2011 - 00:24:13

Pro mne byly svatby vetsinou za trest, uz to nedelam vyjma tech uplne nejblizsich pribuznych, tedy brachy, ktery se jeste neozenil. Jinak uz ne, maximalne jako nestranny reporter, ktery muze a nemusi. Jinak dnesni potiz s focenim svateb je jeste jina: kazdej strejda, bratranec, svara a cojavimkdovsechnojeste si na svatbu STOPROCENTNE vezme digital nebo aspon mobil a bude neustale vsechno fotit a ty fotky doda samozrejme mnohem driv, nez ty "ty poradne". Bohuzel drtive vetsine lidi (zkusenost) je jedno, jake ty fotky jsou, hlavne kdyz tam kazdeho poznaji, zda mu to slusi, ci zda zrovna srandovnezere burta. Ze mu leze z hlavy komin a nebo ma cerveny oci, toho si nevsimne temer nikdo. Krom toho maji tihle pribuzni s fotakem - a bohuzel(zase zkusenost) i ofic.fotografove - cim dal mensi uctu k samemu obradu, lezou do vsech koutu, fararovi ci oddavajicimu pod nos atd a nerespektuji kvuli komu to cele vlastne je.
Vyresil jsem to tim, ze pokud ode mne nekdo chce fotky, davam si podminku, ze nikdo jinej tam s fotakem nebude voplendovat. Ta je ovsem dnes nesplnitelna, ergo mam od nich vsech pokoj. Na vlastni svatbe jsem to zakazal taky, jen kamarad mi udelal jednu fotku po obradu rolleiem venku. Za nam vsem tak drahych starych casu se "svatebni snimek" delaval nekolik dni po svatbe pekne u pana fotografa, mnohdy az v nejblizsim meste a ta fotka pak dalsich sto let visela nad posteli. Bohate to stacilo. Vsichni moji pribuzni jsou dodnes celi nesvi, ze "nevideli fotky", ale ja jsem mel nadhernou svatbu s plnou dustojnosti a velebnosti, v prekrasnem kostele, se vsim vsudy.
Jo a jeste jeden figl, ktery praktikuju, kdyz mne nekdo precejen ukeca. Fotky udelam, ale dodam je az za rok. V tu dobu uz totiz nikdo zadne fotky neceka, neprehrabuje se v zaplavach tech obrazku od svary a ma z nich potom skutecnou radost + moment prekvapeni. Vrele doporucuju.


to se hezky čte, úplně s tim souhlasim. ten trend, že svatbu nafotí strejda (ten má přece digitál za X tisíc, tak musí bejt fotograf) je hroznej.
moc lituju že jsem před dvěma rokama musel odmítnout fotit romskou svatbu, kamarád mě ujišťoval, že i když tam budu jedinej "bílej", tak že se s projevama rasismu nesetkám :lol:
  • 0

#91 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 březen 2011 - 00:35:04

asi jsem se špatně vyjádřil, chtěl jsem tím říct, že dneska mají lidi pocit, že kdokoliv, kdo má digitál je nutně fotograf, pak se přehrabujou hromadou mizernejch fotek a nemají z toho nic...
taky jednou chci mít svatbu nafocenou na film, možná, že si pro tu příležitost vyhradim nějaký špulky do mrazáku :lol:
  • 0

#92 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 24 březen 2011 - 01:12:49

Stejně se fotky ze svatby posléze prohlíží jen na "papíru" tak bych si s tím nelámal hlavu :lol:
  • 0

#93 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 24 březen 2011 - 08:28:51

Zlobí mě vrtáci na český poště, kteří prohodili odesílatele a adresáta (adresát je napsanej písmem velikost 16 a odesilatel velikosti 12 a je u neho napsano "odesilatel"), takze misto toho, aby muj fotak byl uz opravenej, tak lita buhvi kde :lol:
  • 0

#94 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 11:35:14

...hnevá ma moje auto.
Odišiel mi alternátor...
  • 0

#95 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 březen 2011 - 11:48:36

...hnevá ma moje auto.
Odišiel mi alternátor...

Vem si z něho příklad a choď taky pěšky. 8-)
  • 0

#96 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 12:53:36

...hnevá ma moje auto.
Odišiel mi alternátor...

Vem si z něho příklad a choď taky pěšky. 8-)

jj tak som to urobil...
...auto hybernuje...
...hnevá ma to, že keď ho budem potrebovať na dlhú cestu tak to budem musieť riešiť a to bude stáť zase balík...
  • 0

#97 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 březen 2011 - 15:04:52

nam na felde odisiel alternator pred dvoma tyzdnami... vymena stala tusim 90e ...
  • 0

#98 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 březen 2011 - 17:46:54

:lol:Pardon,já bych jen "přidal" k těm svatbám-já jich moc nedělal,ale nějaké byly,tak asi cca 30-35,první jsem dělal v roce 1986,Zenitem TTL,padesátka+blesk,černobílý film....dobré technické výsledky,sem tam parohy za lidma,většinou chtěli lidi barvu...Dělal jsem potom svatby kinem Canon AE-1,už to bylo i "výtvarněji" koukatelné,digitál byl pořád neznámý pojem....Poslední jsem dělal vloni,Pentaxem K20D,který na takové příležitosti používám,ale mám zkušenost že tak 80%novomanželů chce černobílé fotky,vždy se mě ptají,jestli bych "nesvedl" něco na klasický film,né jen odbarvit v editoru,to prý si můžou udělat případně sami...Prostě chtějí něco málo udělat na "vopravdickej černobílej film" a když jim ukážu Asahi Pentax 6x7,nestačí polknout....Takže-komerce a rychlovky digošem,hned k dodání,fotím to tak,že se na to dá koukat i přísnějším okem,a tak jak se v minulosti jezdilo do nějakého fotozávodu na společné ateliérové focení,tak já si vezmu novomanžele+rodinu někam do terénu a to se dělá na ten "vopravdickej" film...Poznamenal bych,že většinou se jednalo o známé lidi,se kterýma se známe,ti lidé většinou už věděli že něco mám za sebou,viděli fotky na papíře a tak,a mezi takovým "uvolněným" focením se navazoval lehčeji kontakt s budoucíma mýma modelkama,které spolupracují třeba dodnes,doporučují dál a tak...Takže mé zkušenosti se svatbama-spíš pozitivní,jenom jich nesmí být víc jak tři za rok! 8-) :D :D
  • 0

#99 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 17:49:15

Za 90 Euro by som bral hneď. Dnes som bol v piatich servisoch a v každom iné ceny. Od 4500 czk až po 9000 czk. Samozrejme nie nový ale repas + práca.
  • 0

#100 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 21:15:11

ale ne.. trošku mi svítí do mjučka 8-) sice to nejde do políčka, ale perforaci to osvítí a bojim se, že když ho někde trošku přimáčknu, tak osvítim nedejbože víc, než jen tu perforaci.. tak to teda nemám radost.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních