Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3953 odpovědí na toto téma

#2951 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 16:44:42

Cyklista kouká dopředu, vždy. A vidí, kdo/co je před ním.... (neboť... má přizpůsobit jízdu tomu, aby mohl reagovat, že?) - v tom má výhodu (aniž bych se chtěl zastávat nevhodného chování chodců, nemají jen práva...).

Chodec musí koukat dozadu -  vždy... protože nikdy neví, jaký cyklista je za ním. A nevhodně se chovajících cyklistů není pár .... a objevují se i tam, kde ani nesmí... a to taky nikdy nevím předem, že?

Jedná-li se tedy o terén byť jen teoreticky sjízdný, nebezpečí hrozí a může nastat kdykoli....

A vezmu-li v úvahu, kolik cyklistů jsem kdy ohrozil já (jednoho - neboť jsme ho neviděli včas a naše dvoukilové štěně nás neposlechlo a chtělo si s cyklistou hrát a on nezastavil, abychom štěne mohli dohnat a chytit - možná se jím cítil ohrožen, nevím, může být...a tak ho "vyučil" osprchováním z lahve... trauma psovi zůstalo... a začalo na cyklisty útočit, byť ne ubližovat, ale chápu, že to už je nepříjemné samo o sobě - převychovávali jsme dlouho) a kolik cyklistů ohrozilo mne... Mnoho.

Ano - preventivně to zevšeobecňuji na všechny - vychovali jste si nás tak.

Děkuji ti, že se chováš slušně (jak tě poznám?)  a vychovávej své spolujezdce...i ty neznámé.


  • 1

#2952 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 17:27:33

Však to neřešte:)) Mně už dávno není možné nikde zahlédnout, takže nikoho neokřiknu, ani se nevraživě nepodívám:)) Asfaltky přebíhám nejkratší možnou cestou do nejbližších  strání na pohled neschůdných, ještě mezi vysokánské stromy, skrze křoviska,  a  když ještě potkám starý, mechem obrostlý strom téměř na sklonku života v místech, kde jak píše Jirka M  nelze nahánět žádné maximálky, hluboce se mu pokloním a setrvám v pokoře v jeho přítomnosti. No netušíte, co takový pamětník může sdělit.. A má tichá emulze ve fotoaparátu je mým nejlepším společníkem:)) 


  • 1

#2953 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 8 březen 2019 - 17:42:43

Vážení kolegové, jedu si v poklidu na svém Favoritu Super Reynolds 531 s výbavou Campagnolo Super Record 85/CN na galuskách Vittoria a dle zažitého zvyku též zdravím míjejícího cyklistu pozdravem "ahoj" ........ani nezabučí...... a čumí fascinován do svého computeru, zda-li drží otáčky v požadovaném statusu zátěže. Jdu blít tiše do blízkého pangejtu a podléhám depresi... Jde to s fotografováním pro radost a veškerou volnočasovou aktivitou tak, jak si ji užívala naše generace v silně doma záplatovaných manžestrákách, ale s duchem bystrým a otevřeným, totálně do řiti. Uchovejme tradici, je to naše morální povinnost vůči těm, co jezdili po práci na ten chleba se sádlem a cibulí a sportovali ! Totéž platí o zdegenerované formě tzv číslicové fotografie v rukou totálních diletantů, vydávajících se za "těžké profesionály" ! 

Nevzývám pravěk, to opravdu ne, ale je nanejvýš žádoucí se vážně zamyslet ! S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 2

#2954 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 10 březen 2019 - 11:14:03

Jo byla doba... fotografa na kopci jsem v životě potkal jen jednou a byl to Pan fotograf Jiří Bartoš z Hejnic. Cca před 40ti lety.  Dnes je na mnoha kopcích v Českém Středohoří při ranním rozbřesku vidět několik kusů digitálních lovců výjimečných záběrů, které nebude mít v širokém okolí deseti metrů nikdo jiný. V lepším případě může být i dvacet účastníků Workshopu :-)

Abychom si také postěžovali na příslušníky vlastního druhu :-)


  • 1

#2955 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 10 březen 2019 - 11:38:32

Jo byla doba... fotografa na kopci jsem v životě potkal jen jednou a byl to Pan fotograf Jiří Bartoš z Hejnic. Cca před 40ti lety.  Dnes je na mnoha kopcích v Českém Středohoří při ranním rozbřesku vidět několik kusů digitálních lovců výjimečných záběrů, které nebude mít v širokém okolí deseti metrů nikdo jiný. V lepším případě může být i dvacet účastníků Workshopu :smile:

Abychom si také postěžovali na příslušníky vlastního druhu :smile:

:)))) Onehdá jsem stál taky na jednom kopci a zkoušel zrovna s Prakticou L takový dlouhý 400mm sklo, takový levný noname, ale byl jsem prostě šťastnej.) Najednou přihvízdalo takový leštěný fáro, ještě ani pořádně nezastavilo a už z něho vyskákaly tři lidské kobylky, každý na krku nějaké to dělo Canon a začali kolem sebe střílet na všechny strany, jako smyslů zbavení. Stál jsem u stativu opodál a když už měli dojem, že shotů bylo dostatek, naskákali do fára nazpět a rychle odstartovali na další kopec. Ale ještě než zmizeli, viděl jsem jak si na mě ukazují a huby se jim rozjely od ucha k uchu. Zřejmě jsem byl nějaká ta atrakce mouly od fotoaparátu s filmem:)) Byl jsem z té celé scény opravdu výtečně pobaven, že neskáču s nimi a že jsem v hlubokém klidu:)))


  • 0

#2956 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 10 březen 2019 - 15:17:52

Dneska je ale krásně. Aspoň u nás. Dopoledne jsem byl v lese na houby přitom jsem vyvětral Horizont, našel dva motivy pro 8x10. Jako vždy jsem zjistil (a to mě taky zlobí), že bych nakopal do pr.... toho kdo do Horizontu dal širokoúhlý objektiv :mad: . Ale nikde ani jeden lufťák a ani elasťák. Nádhera. Nechť každý víkend až do mlžného šedivého listopadu proprší :-P

Houby rostou pěkně. Na polévku bylo hned. :-P


  • 0

#2957 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 10 březen 2019 - 15:51:37

Hcst
Máš šťastie, že si sa posťažoval.
😈
  • 0

#2958 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 11 březen 2019 - 05:00:16

?
  • 0

#2959 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 březen 2019 - 06:02:14

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

 

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .


  • 0

#2960 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 11 březen 2019 - 08:30:49

 

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

 

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .

 

"To záleží na vkusu každého soudruha"


  • 0

#2961 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 11 březen 2019 - 09:05:07

Hlavně pozor na prašivého bobra...


  • 0

#2962 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 12 březen 2019 - 00:52:43

Hlavně pozor na prašivého bobra...


Ha ha. K takemu bobrovi jedine vtaka ohnivaka.
  • 0

#2963 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 12 březen 2019 - 18:37:54

Zaciatok roka, sneh, obcas hmla, inokedy slnecno, no najma volno a potulky blizkym okolim s kamerou na krku. Za 2 mesiace 4 uzasne filmy. Nachystam fotokomoru, pripravim papiere a tesim sa na zvacsovanie. Papierov celkom 8 ks a som v prdeli, lebo zrazu z tych 4 uzasnych filmov horko-tazko vyberiem 4 policka, o ktorych si napokon myslim, ze ich nazvascujem. Kym sa k tomu realne dostanem, ostane 1.
  • 0

#2964 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 12 březen 2019 - 21:16:56

Agfa R09 už má také zabudovaná "kurvítka"?  Dnes jsem zjistil, že po roce užívání se odebrala k zhaslým Foma R09. Naštěstí jí nezbývalo víc než 30ml. 

I když tuto vlastnost mají asi všechny od různých výrobců. Orwácká někdy držela přes to, že na dně se válely krystaly "diamantů" . Naproti tomu, vzpomínám, že mě také odešla i když nebyla ještě ani neprůhledně hnědá. 


  • 0

#2965 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 březen 2019 - 07:27:56

Abych taky přidal něco k naprdnutí, tak mne docela točí, jak extrémně kecají výrobci scannerů s možností skenování filmu... Že se parametry nadsazují u skoro všeho jsme si tak nějak zvykli, ale zrovna tady je to prostě trochu moc.

Celkem běžně má scanner udané rozlišení 6400 či dokonce 9600dpi a skutečnost je někde mezi 1200-1600dpi, děs... A zrovna v této oblasti je absurdit ještě víc, třeba Epson V850 se tváří jako top model, posunující se nad V800, ale skutečnost je taková, že za skoro dvojnásobnou cenu je hardware úplně stejný (ale fakt úplně!) a liší se jen lepším softwarem, který se ale dá k levnějšímu modelu sehnat (legálně) za znatelně menší cenu, než je rozdíl ceny - to už ze strany výrobce fakt dělaní blbců ze zákazníků :-(

Radši se nezozčilovat...


  • 0

#2966 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 13 březen 2019 - 07:48:06

Jaro na krku a silničáři ještě kolem silnic nahonem vyrábějí čerstvé pařezy.

Výrazná většina na řezu se zdravým dřevem.


  • 0

#2967 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 březen 2019 - 09:22:25

Sejří mě,  že  Horizon 202 má  vedení filmu na  bubnové dráze  bez  jakéhokoli přítlaku ze zadní strany.  Na pár fotkách při zvětšení  jsem si všimnul  neostrosti.   A tak  jsem vzal  kus  filmu již neupotřebitelného,  založil,  navíjel a cvakal bez zavření zadní stěny.   Film  se  na několika snímcích  jemně odchýlil v jednom místě od vodítek filmové dráhy.    Zlatej  FT-2,  který má  zezadu velmi  citlivý, ale  účinný,  přítlak filmu   jemně napnutým orig. závěrkovým plátýnkem,  kopírujícím  filmovou dráhu,  tam  film k takovým žertům  moc  volnosti jaksi nemá.   Inu,  FT-2  vymyslel a konstruoval  zbrojíř, přítel Stalinův,  tam na nějakou  volnost  a svobodu  pohybu myšlenky nebyly.    Horizon 202  vznikal asi v touze vymanit se  z mantinelů za gorbačevovy perestrojky,  a  takhle to  dopadlo.


  • 0

#2968 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 13 březen 2019 - 10:05:04

Abych taky přidal něco k naprdnutí, tak mne docela točí, jak extrémně kecají výrobci scannerů s možností skenování filmu... Že se parametry nadsazují u skoro všeho jsme si tak nějak zvykli, ale zrovna tady je to prostě trochu moc.

Celkem běžně má scanner udané rozlišení 6400 či dokonce 9600dpi a skutečnost je někde mezi 1200-1600dpi, děs... A zrovna v této oblasti je absurdit ještě víc, třeba Epson V850 se tváří jako top model, posunující se nad V800, ale skutečnost je taková, že za skoro dvojnásobnou cenu je hardware úplně stejný (ale fakt úplně!) a liší se jen lepším softwarem, který se ale dá k levnějšímu modelu sehnat (legálně) za znatelně menší cenu, než je rozdíl ceny - to už ze strany výrobce fakt dělaní blbců ze zákazníků :sad:

Radši se nezozčilovat...

 

Flatbedy na tom takhle prostě jsou, jsou toho plné internety. Je lepší si koupit skener na filmy přímo určený.


  • 0

#2969 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 13 březen 2019 - 10:10:27

 

 

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

 

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .

 

"To záleží na vkusu každého soudruha"

 

Na barvě nezáleží, hlavně když je kam hlavu složiti a unaveným křídlům odpočinku dáti.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#2970 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 13 březen 2019 - 10:13:19

 

 

 

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

 

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .

 

"To záleží na vkusu každého soudruha"

 

Na barvě nezáleží, hlavně když je kam hlavu složiti a unaveným křídlům odpočinku dáti.

 

 

Na tomto místě, či jemu podobném, skládám hlavu často, ale že bych si zrovna dvakrát odpočinul, hm hm... :???: :-P


  • 0

#2971 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 březen 2019 - 10:51:11

Flatbedy na tom takhle prostě jsou, jsou toho plné internety. Je lepší si koupit skener na filmy přímo určený.

 

 

Tak zaprvé jsem si spíš chtěl v tomto vlákně trochu postesknout spíš nad tou mírou nadsazení - je docela smutné, že jsem kdysi měl Canon 9950F, který když měl udané rozlišení 3200dpi a reálně taky něco  málo pod 2000dpi, tak šlo dejme tomu o "běžné kecy", ovšem jestliže je dnes reálné rozlišení úplně stejné, ale udá se 6400 či dokonce 9600dpi, tak nám "míra keců" logicky několikanásobně narostla :-(

 

Jinak ale problém je v tom, že jak píšu v seriózním vlákně o skenerech, tak aktuálně už vlastně žádná alternativa pro středoformát na trhu není. Pro kinofilm to ještě jde, ale u svitku v podstatě buď musíme vystačit s flatbed anebo hledat po bazarech...


  • 0

#2972 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 březen 2019 - 09:51:52

Skenovat pro nahledy a fotky treba zvetsovat :) taky sem si jen postestknul ....


  • 0

#2973 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 16 březen 2019 - 09:07:04

Pravdou asi zostáva, že najlepší skener je stále poriadny zväčšovák :-) :-) A ešte navyše nahradí aj tlačiareň a Photoshop :-) :-)


  • 1

#2974 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 16 březen 2019 - 09:40:45

dodoxbb tvoje slova vytesat do kamene...
  • 0

#2975 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 březen 2019 - 11:21:36

Co to sleduju, tak středoformátové skenery jsou v bazarech stále dostupné. Rozumím, že pro zájemce o nový přístroj se zárukou to není ideální řešení, ale kolik z vás má středoformátový fotoaparát kupován jako nový?


  • 0

#2976 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 24 březen 2019 - 20:12:43

Jedna ukázka, jak si vyrobit něco navíc ...

Na objektivu pozapomenuté "odložené fitry", které nebylo zrovna kam položit. Pak jsem nasadil ten napakovanej objektiv, na filtry nepomyslel .... 

Sestava na P67 - Takumar 75mm, 2x UV fitr + 1x žlutozelenej ....   ale možná, kdybych měl ještě kompendium ...  ;-)

 

Kromě tohohle "vydařeného" snímku ještě pomsta závitů - než jsem ty filtry dostal od sebe, docela jsem se navztekal. Po ruce nakonec byla malířská krycí páska, která pomohla... ale už vím, kam příště neodkládat ...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2977 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 25 březen 2019 - 14:14:38

Jedna ukázka, jak si vyrobit něco navíc ...

Na objektivu pozapomenuté "odložené fitry", které nebylo zrovna kam položit. Pak jsem nasadil ten napakovanej objektiv, na filtry nepomyslel .... 

Sestava na P67 - Takumar 75mm, 2x UV fitr + 1x žlutozelenej ....   ale možná, kdybych měl ještě kompendium ...  ;-)

 

Kromě tohohle "vydařeného" snímku ještě pomsta závitů - než jsem ty filtry dostal od sebe, docela jsem se navztekal. Po ruce nakonec byla malířská krycí páska, která pomohla... ale už vím, kam příště neodkládat ...

Tím "vydařením" myslíš ten kroužek uprostřed záběru?  To se tam vytvořil nějaký reflex od těch UVéček? 


  • 0

#2978 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 duben 2019 - 12:10:44

no aj Kodak ohlasil zdrazovanie o 5%. Smutnejsie je ze niektory predajcovia dvihli ceny Fuji hned po ohlaseni https://emulsive.org...-april-1st-2019

 

Tak na okraj, taktéž na serveru Emulsive se objevilo docela obsáhlé zamyšlení k této záležitosti - https://emulsive.org...-of-the-fittest

Docela zajímavé na přečtení, ale rovnou varuji, že ve své podstatě to není úplně veselé...


  • 0

#2979 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 duben 2019 - 07:46:48

Našel jsem na ulici 10 Zlotých, škoda, myslel jsem prvně že to bude 10 EUR.


  • 0

#2980 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 3 duben 2019 - 09:54:54

 

Jedna ukázka, jak si vyrobit něco navíc ...

Na objektivu pozapomenuté "odložené fitry", které nebylo zrovna kam položit. Pak jsem nasadil ten napakovanej objektiv, na filtry nepomyslel .... 

Sestava na P67 - Takumar 75mm, 2x UV fitr + 1x žlutozelenej ....   ale možná, kdybych měl ještě kompendium ...  ;-)

 

Kromě tohohle "vydařeného" snímku ještě pomsta závitů - než jsem ty filtry dostal od sebe, docela jsem se navztekal. Po ruce nakonec byla malířská krycí páska, která pomohla... ale už vím, kam příště neodkládat ...

Tím "vydařením" myslíš ten kroužek uprostřed záběru?  To se tam vytvořil nějaký reflex od těch UVéček? 

 

Ano, ten kroužek uprostřed. Předpokládám, že to není způsobené ničím jiným, protože jsem tímhle vyfotil jen ten jeden snímek a na ostatních z toho filmu nic podobného nevidím. 

Nebylo sice zrovna nějak moc zářivé světlo, ale tři filtry na sobě plus sníh. No, prostě jsem to takto vyhodnotil.


  • 0

#2981 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 3 duben 2019 - 13:12:56

Rozmlátil jsem Kaiser teploměr za tři stovky. Teď abych si koupil akvarijní za třicet...
  • 1

#2982 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 3 duben 2019 - 18:03:48

Tenhle boreček zasejc kecá. Kolik chyb napočítáme? Ať se na mě nezlobí, ale palec dolů si plně zaslouží. 

https://www.youtube....h?v=KaFeozeoi_o


  • 0

#2983 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 duben 2019 - 21:21:22

uff uff děs

ale každej dneska může sám sebe prezentovat, jak uzná

je to dobře, nebo špatně? 

-

hle nápad, může se sejít profesorské konzilium tk.cz a během víkendového semináře takovéto bludy videově uvést na pravou míru

jsou zde filmaři, střihači, hudebníci i jistě nějaký rejža by se našel - prostě všichni

bylo(a) by to neobyčejné(á) dílo(a)


  • 0

#2984 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 4 duben 2019 - 09:55:01

Říkal jsem si, že bych třeba natočil jak vyvolávám 16(8)mm film...jenže proti těmhle youtuberům jsem břídil. Bylo by to nudné, nezáživné, jen samé strohé pojmy a stereotypní pohyby.


  • 0

#2985 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 4 duben 2019 - 10:13:18

Škoda, že tu myšlenku opouštíš. Vím, že se to nedá udělat na první dobrou... Ale člověk co se zabývá filmem, určitě by to zmáknul. Ví a zná jak využívat skladbu obrazu a dát tomu spád. Držím palce aby se to nakonec podařilo...
  • 0

#2986 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 4 duben 2019 - 11:04:31

Říkal jsem si, že bych třeba natočil jak vyvolávám 16(8)mm film...jenže proti těmhle youtuberům jsem břídil. Bylo by to nudné, nezáživné, jen samé strohé pojmy a stereotypní pohyby.

 

No a to je přesně to, co mně na kritice toho videa vadí... Pánové, uvědomte si, že pokud má klasické focení přežít, tedy v dostatečném počtu pro udržení výroby filmů a dalších věcí za alespoň trochu rozumnou cenu, tak se prostě bez přísunu nové krve neobejde!!! 

A může se nám to líbit nebo nemusí, ale dnes zkrátka nové zájemce oslovíte vesměs pouze tímto "modernějším klipovitějším" způsobem. Pokud se nováčkovi ukáže postup s mračnem komplikací a pojmů, tak se na to prostě vykašle, to je téměř jistota.

A pozor - to neznamená, že nováček zůstane navždy na té jednoduché úrovni, je zcela běžné, že se po čase ponoří více do hloubky a dost možná "staré pardály" velice překvapí. Jenže než k podobnému růstu dojde, tak je ho třeba zachytit na té nejzákladnější úrovni - a k tomu mají videa typu toho zde odsuzovaného docela značnou cenu.


  • 0

#2987 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 4 duben 2019 - 11:24:18

Chuchlovému vyvolávání 8mm filmu v kýblu se stejně nedá konkurovat...krom toho vypadám jako Ainz Ooal Gown, raději se nechci ukazovat.


  • 0

#2988 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 4 duben 2019 - 12:05:28

uff uff děs

ale každej dneska může sám sebe prezentovat, jak uzná

je to dobře, nebo špatně? 

-

hle nápad, může se sejít profesorské konzilium tk.cz a během víkendového semináře takovéto bludy videově uvést na pravou míru

jsou zde filmaři, střihači, hudebníci i jistě nějaký rejža by se našel - prostě všichni

bylo(a) by to neobyčejné(á) dílo(a)

Už dlouho přemejšlím, kdo by to nafilmoval se všemi detily a pak každý by si v doplňcích mohl uvést drobnosti, popřípadě opomenuté drobnosti. Jenže nás blbců, co dělají zadarmo pro radost druhých je pomálu. Každej chce prachy.  Udělat společně debatu? Zdá se mi to jako bezva nápad.  ----------------Pro ochranu budoucích temnokomorníků by jsem Vás rád požádal o palec dolů k danému zmršenému videu.  


  • 0

#2989 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 4 duben 2019 - 12:08:56

Rozmlátil jsem Kaiser teploměr za tři stovky. Teď abych si koupil akvarijní za třicet...

Nebreč. Pomodli se za spásnou duši teploměru dvakrát Zdrávas rodinal a pošli mi adresu. Zašlu Ti jiný. Dostal jsem jich pár, tak nechť slouží. 


  • 0

#2990 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 4 duben 2019 - 12:22:37

raději vyvolám pár filmů a  fotek,  než  o tom debatovat :-D


  • 0

#2991 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 duben 2019 - 15:40:19

jiří, nejde o debaty, ale službu komornímu obyvatelstvu!

-

určitě by se to mělo snímat v komoře, velké a vybavené a s ukázkami činností

-

na konkrétním videu je dobře vidět, že ne každému je dáno cokoli prezentovat, kdyby měl alespoň tahák-kostru a nebo před uvedením  to zkontroloval, střihl, opravil větu...

-

kdyby se taková akce konala někde uprostřed státu, jako pravomocně neženatý si to naplánuju a přijedu svítit

a když nepřijedou hercí z prahy - zahraju - u nás v dílně jsem známý demonstrátor a ochotník k čemukoli


  • 1

#2992 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 4 duben 2019 - 17:39:10

Na sraze. Aspoň bude zábava a večerný program.
:)
  • 0

#2993 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 4 duben 2019 - 19:52:07

Tenhle boreček zasejc kecá. Kolik chyb napočítáme? Ať se na mě nezlobí, ale palec dolů si plně zaslouží.


To je vcelku proflaknuty magor. Uz jedno z jeho prvnich videi (tak rok-dva zpatky) docela kolovalo internetem, protoze neco tak sileneho se i na TyTrubka vidi zridka: https://youtu.be/YWRrbkFNY6g
  • 0

#2994 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 4 duben 2019 - 20:01:50

[quote name="tomashr" post="531241" timestamp="1554372271"][quote name="Nakadah" post="531238" timestamp="1554368101"]
Pánové, uvědomte si, že pokud má klasické focení přežít, tedy v dostatečném počtu pro udržení výroby filmů a dalších věcí za alespoň trochu rozumnou cenu, tak se prostě bez přísunu nové krve neobejde!!! 
A může se nám to líbit nebo nemusí, ale dnes zkrátka nové zájemce oslovíte vesměs pouze tímto "modernějším klipovitějším" způsobem.[/quote]

O tom, nakolik se v tomto pripade jedna o "modernejsi klipovitejsi zpusob", by se asi daly vest spory.
Pokud ma analogova fotografie dustojne zit, tak potrebuje nove lidi nadchnout tim, co je v ni jine (lepsi) nez v DSLR svete. Nekoho nadchne to, ze dnes muze za rozumny peniz fotit technikou, ktera by ho pred dvaceti lety stala ledvinu a pul, nekdo si bude uzivat dynamickeho rozsahu cb filmu a nekdo si bude proste uzivat cely ten proces kdy se na zaver v misce pomalu zacina objevovat finalni fotka.
Ale fakt si neumi predstavit, ze by nekdo zacal pokukovat po analogu a po shlednuti tohoto videa prozrel a vydal se tou cestou. ;-)
  • 0

#2995 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 5 duben 2019 - 15:07:11

FPL: díky za zlepšení nálady, video se zakládáním filmu do Minolty je výborny :)


  • 0

#2996 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 15 duben 2019 - 22:59:55

Ve Francii "jisti vandalove" kazdy mesic vypali desitky kostelu, jine jen znesveti a zvandalizuji. Saint-Sulpice, druhy nejvetsi kostel v Parizi horel minuly mesic. Ale co je moc, to je moc.

 

Skoda, stihl jsem sice nafotit Azurove okno na Malte (Gozo) par mesicu pred zricenim, ale ted aby clovek jeste rychle projel zemi Galskeho kohouta a nafotil, co se da, dokud se da.


  • 1

#2997 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 17 duben 2019 - 07:56:16

No jo, minusujte, ale nic to nemeni na tom, ze podle FR policie bylo loni zvandalizovano 875 kostelu a pred mesicem nekdo naschval zapalil Saint-Sulpice (druhy nejvetsi kostel v Parizi). Ztracime kulturni pamatky, casti historie.


  • 3

#2998 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 17 duben 2019 - 08:13:36

Ve Francii "jisti vandalove" kazdy mesic vypali desitky kostelu, jine jen znesveti a zvandalizuji. Saint-Sulpice, druhy nejvetsi kostel v Parizi horel minuly mesic. Ale co je moc, to je moc.

 

Skoda, stihl jsem sice nafotit Azurove okno na Malte (Gozo) par mesicu pred zricenim, ale ted aby clovek jeste rychle projel zemi Galskeho kohouta a nafotil, co se da, dokud se da.

Máš pravdu a ignorovat tento fakt je cesta do pekel.


  • 0

#2999 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 17 duben 2019 - 08:20:13

Jen dodam, ze tyhle informace jsou z The Times a od Reuters.


  • 0

#3000 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 17 duben 2019 - 10:20:10

Tak sa nabudúce prosím ťa neschovávaj za "istých vandalov" a rovno si vylej svoje srdiečko. Štatistiky tiež neublížia.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních