Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3953 odpovědí na toto téma

#3351 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 11 August 2020 - 15:37:27

Vysílač zde     50.0157550N, 9.0113322E  vysílá na 77.5 kHz s výkonem asi 30kW. Údajný dosah 2000km.

Úroveň rušení je dnes nebývalá a překážky rostou jak houby po dešti. Tak se nejde moc divit .. nezbývá než čekat, že třeba v noci za lepších podmínek se nakonec přijímač "chytne".

Inak odtial ku mne domov by sa to dalo pesi zvladnut za peknych 149 hodin :D


  • 0

#3352 Janim

Janim

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 5

Publikováno 12 August 2020 - 12:42:33

 

Vysílač zde     50.0157550N, 9.0113322E  vysílá na 77.5 kHz s výkonem asi 30kW. Údajný dosah 2000km.

Úroveň rušení je dnes nebývalá a překážky rostou jak houby po dešti. Tak se nejde moc divit .. nezbývá než čekat, že třeba v noci za lepších podmínek se nakonec přijímač "chytne".

Inak odtial ku mne domov by sa to dalo pesi zvladnut za peknych 149 hodin :D

 

Velmi optimistická teorie :grin:


  • 0

#3353 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 August 2020 - 22:03:44

Vysílač zde     50.0157550N, 9.0113322E  vysílá na 77.5 kHz s výkonem asi 30kW. Údajný dosah 2000km.

Úroveň rušení je dnes nebývalá a překážky rostou jak houby po dešti. Tak se nejde moc divit .. nezbývá než čekat, že třeba v noci za lepších podmínek se nakonec přijímač "chytne".

Na překážky bych to neviděl, 77,5 kilo je vlna dlouhá jak tejden před vejplatou. Spíš bych podezíral to rušení od pulsních zdrojů, jsou všude, tranzistory jsou dnes rychlý a harm.spektrum bude hrát všema barvama. Jenom se mi nedaří sehnat někoho, komu jede spektrák tak nízko, plus slušnou anténu. 

Co takle si počkat na výluku/poruchu od rozvoďáků a sledovat, jestli se hodiny chytí.

Jinak Mělník - do 5 minut seřízený, jih Prahy cca 20 minut.


  • 0

#3354 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 August 2020 - 08:14:10

Zlobí mě, že jsem se nedokopal k práci v TK ani včera, na světový den fotografie :-(


  • 0

#3355 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 20 August 2020 - 11:33:33

Vážený kolego, salo, každý fotograf, realizující své tvůrčí záměry formou klasického fotografického postupu, založeném na fotocitlivých solích stříbra, v těchto tropických dnech vrcholícího léta sedí v polostínu pod stromy na vlastní zahradě, nohy máčí v lavoru a k domácímu uzenému přikusuje rychlokvašené znojemské okurky a dbá též o pravidelný pitný režim ideálně nad řádně vychlazenou orosenou dvanáctkou. Fotoaparáty a veškeré vybavení relaxuje společně s majitelem, závěrka ani necvakne !!!

Je to nařízení FIAP, které je třeba důsledně dodržovat. S pozdravem: "Starý Jezevec" a "Mladá Jezevcová", chystající kynuté švestkové knedlíky, sypané koronavirem,  maštěné škvařeným svetrem našeho geneticky nejbližšího bratrance - Sus Domestica. 


  • 0

#3356 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 August 2020 - 11:44:32

Vážený Eriku, dát si v tomhle hicu kvašáky a dvanáctku by měl asi zabilo :-) ale jinak souhlasím. Jest nám třeba odpočívati. Ze soboty na neděli se snad ochladí a budu moct zalézt do temného brlohu.


  • 0

#3357 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 20 August 2020 - 13:12:48

Já tam zelézám když je vedro, neb je komora ve sklepě a teplota o cca 10 stupňů nižší. Z pražského slunce mi šplouchá..
  • 0

#3358 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 August 2020 - 19:06:07

Dnes v noci mi v Praze-Radotíně vykradli sklep=fotokomoru. Přišel jsem o sakra skvělého Dursta M670VC s příslušenstvím, kterého mi před 4 lety prodal zdejší vynikající harcovník Vládík. Je to multigráde verze, která je poměrně vzácná (oproti kondenzoru a barevné hlavě), takže kdybyste na něj náhodou narazili a dali mi vědět, byl bych velmi vděčný. Předem moc díky. Piji na žal.

xhansi(zavináč)gmail(tečka)com
  • 0

#3359 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 24 August 2020 - 19:57:22

Tak to bych na žal pil taky. Třeba to časem vyplave na světlo v nějakém frcu. Možná, že ten blbec ani neví co ukradnul. Sekat ruce hajzlům...
  • 0

#3360 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 August 2020 - 19:20:44

určitě nepojede přes hranice, sledovat možné i nemožné bazary, někde vyplave, třeba se to podaří vrátit a ani nebude poškozený

že by to byl temnokomorník si nemyslím, takový šmejd by ani fotografie zvětšovat nemohl, všecko by mu černalo špatnou energií = zvětšovák někde vyplave


  • 0

#3361 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 August 2020 - 12:47:30

 

uff uff
včera vyvolávám plan a v tu chvíli přijde synek, exmanželka se plácla přes kapsu, já mu vyrobil k narozeninám lovecký nůž
tady v albu na konci s pouzdrem
https://rhx.rajce.id..._Hattori_Bowie/
 
a ona koupila k narozeninám oemko (rozuměj to současný)
tak budu muset s tím zacházet chjo, neboť je to klasika, neví vůbec nic a já o tom systému s táááááááááákle dlouhým zoomem taky nic, snad s tím nikde neřápne

Kdybys potřeboval poradit s tím digi-oemkem (snad jsem to dobře pochopil), můžeš se na mě obrátit. Jspu to výborné stroje.

 

tak se potápím hloub a hloub a musím říct, že lidstvo spěje do háje

něco tak složitého a překombinovaného samo se přepínacího a blikacího a vůbec jsem ještě neviděl

ono se povídá, že nikon f-70 má složité nastavení, to má, ale základní věci za pět minut pochopíš a pracuješ a ostatní tě nemusí zajímat

jako by na tom oemku devadesát procent těch nastavení nemohli schovat a nechat jen podstatných pět funkcí

zatím se držím

návod má jen sto osmdesát stran


  • 0

#3362 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 30 August 2020 - 21:40:40

Vážení kolegové, neskuhrejte ! Zanedlouho začnou stromy měnit barvy svých letošních šatů, Slunce bude svítit trochu níž a nastane ten pravý čas, vytáhnout všechno to haraburdí do kraje. Tu plivnout na filtr, aby přes něj bylo trochu vidět, tu promáznout nějaký ten zrzavý šroub na stativu. Bez hadru na tlamě a s čistou hlavou, vlastní klobouk, australský bavlněný oleják, krochnu vzadu za pasem a F-S Wilkinson v botě. Klobouk a 38% "Zaostřovák" 0,7l proti číslicovému koronamoru. Dobré světlo ! ! !

S pozdravem: "Starý Jezevec" .


  • 1

#3363 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 1 September 2020 - 15:32:33

Konečně vyzkoušený D-mount objektiv Walz 6.5mm na Bolexce. Ejhle, obraz vypadá asi jako když si sundám svoje -4D brýle a vidím všechno úplně rozmazané. Tak to mě pěkně štve, nejspíš se v něm už někdo vrtal :( Takže už zase nemám širokáč na 8-ku.


  • 0

#3364 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 September 2020 - 09:57:36

nevidím na počítadlo!

že nevidím na velkou matnici bez brejlí, to beru, oemkem pracovat bez problému můžu, ale to vokýnko na počítání snímků je táááák maličký

áj

přiznám se, vzal jsem sklofon a musel si to s ním slupovat a přečíst, ještě že paní naproti byla trpělivá ženština

tak asi malou lupu na krk, nebo něco podobnýho lípnout přímo na kameru

jinak to nevidím, páč zrak se horší


  • 1

#3365 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 9 September 2020 - 10:58:18

Lupka na krk je ta najlepsia vec na svete ... Oceni kazdy druhy 50+ a uplne kazdy 55+


  • 0

#3366 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 9 September 2020 - 14:08:57

Jsem taky brejlovec! Neřešil někdo silnější lupu na Mamiya C 330? Asi nestačí zabrousit silnější a vyměnit. Určitě bude platit jiná lupa= jiná zaostřovací vzdálenost. Nebo se pletu? 


  • 0

#3367 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 9 September 2020 - 17:45:04

Jsem taky brejlovec! Neřešil někdo silnější lupu na Mamiya C 330? Asi nestačí zabrousit silnější a vyměnit. Určitě bude platit jiná lupa= jiná zaostřovací vzdálenost. Nebo se pletu? 

https://www.flickr.c...N07/15120864908

https://www.adorama.com/ue07561.html

Mám. Je tam přepínání na dvě různá zvětšení. 3,5x a 6x.


  • 0

#3368 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 9 September 2020 - 22:16:44

Krásný, pro mne jako důchodce finančně nedostupný. Chtěl jsem to nějak levně ošulit! Zkusím lupu do ruky.


  • 0

#3369 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 September 2020 - 22:34:52

Teď ji někdo prodává na paladixu, úplně zabijácká cena to není..

Krásný, pro mne jako důchodce finančně nedostupný. Chtěl jsem to nějak levně ošulit! Zkusím lupu do ruky.


  • 0

#3370 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 10 September 2020 - 07:08:36

Krásný, pro mne jako důchodce finančně nedostupný. Chtěl jsem to nějak levně ošulit! Zkusím lupu do ruky.

Vytisknout šachtu o libovolné (rozumné) zaostřovací vzdálenosti pro libovolnou (rozumnou) čočku není problém.

Předpokládám tedy, že matnice je v těle a v šachtě je jenom zvětšovací čočka.

Víc přes SZ, nebo v jiném vlákně - ať tady není binec.


  • 0

#3371 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 10 September 2020 - 08:30:59

 

Krásný, pro mne jako důchodce finančně nedostupný. Chtěl jsem to nějak levně ošulit! Zkusím lupu do ruky.

Vytisknout šachtu o libovolné (rozumné) zaostřovací vzdálenosti pro libovolnou (rozumnou) čočku není problém.

Předpokládám tedy, že matnice je v těle a v šachtě je jenom zvětšovací čočka.

Víc přes SZ, nebo v jiném vlákně - ať tady není binec.

 

Orfanicu,   tohle  vůbec není špatnej nápad!   Hned bych se  postavil do fronty (4 SF těla , na která by se mi  "lupensucher" moc hodil), a  věřím,  že na tomhle by sis mohl  postavit  celosvětově úspěšný podnikatelský projekt!    Nechceš  založit  na tohle  extra vlákno?  


  • 0

#3372 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 10 September 2020 - 10:38:03

Založeno extra vlákno pro výrobu šachet s lupou:

 

http://www.temnakomo...s-lupou-pro-sf/


  • 0

#3373 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 10 September 2020 - 10:47:07

já to vyřešil touto lupou:

hama5494_2.jpg

 

https://www.befoto.c...a-zvetseni-10x/

píší průměr 26mm - ale to je průměr čočky, dole to má cca 50mm.

dá se "vhodit" do standardní šachty na C220. zvětšení super a není to nic drahého... 


  • 0

#3374 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 22 September 2020 - 10:25:38

Vyvolal a ustálil jsem svitek na cívce ... blbec

Po dofocení svitku si jej vždy popíšu a když se mi sejde pár kousků vyvolávám. Standardně potom dám svitek do plastimatky a na víčko napíšu, co tam je (číslo svitku, typ). Poté ve tmě namotám na cívku. 

Tentokrát jsem to neudělal hned - nechal jsem cívku uvnitř a jeden film se mi podařilo vyvolat a ustálit bez namotání na cívku ... Zjistli jsem to až při rozšroubování vývojnice při oplachování.
Naštěstí jsem po rozmotání papíru zjistil, že negativ je suchý, tak jsem jej rychle namotal na cívku a vyvolal.

Jedno políčko ztraceno (osvětlení při odmotání krycího papíru). Podložka negativu nicméně velmi tmavá (to se mi ještě nestalo), takže přece jenom nějaký dopad. Ale vypadá to, že něco z toho asi zachráním. Uvidíme.

Ale prostě se na sebe zlobím. Člověk se furt učí.


  • 0

#3375 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 4 October 2020 - 19:39:32

Přetrženej film v Horizontu, ach jo...

 

A zrovna ve chvíli, když slunce slezlo níž a světlo začalo kreslit! Zatarceně!!!

 

Prostě při hrátkách s ruskou technikou je rukáv, náhradní kazeta a izolepa nezbytnou součástí výbavy. 

 

Nafackoval bych si.

 

Asi dedikuji poslední bulk Ilfordu P4 (tenká podložka, ale k nepřetržení) pro Horizonta. 

Máte někdo zkušenost s pevnou lepící páskou? Kapronová? Snad moderní materiál odolá ruské konstrukční škole "Ze slévárny do prodeje"


  • 0

#3376 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 4 October 2020 - 21:07:42

Už jsem to tu četl, že to bývá neduh těchto aparátů. Mám Perfekta. Film mi trhal až v samým závěru. Na posledních políčkách začal při natahování trhat preforaci a pak bylo hotovo. Rukáv jsem neměl, tak jsem mohl po takovým incidentu domů. Jednoho dne se sekl mechanismus natahování a šel do opravy k panu Kociánovi z photohelp.cz. Vyměnil problematickou část natahování, o který říkal, že je už z fabriky na prd, něco pošteloval, od tý doby běhá dobře.
  • 0

#3377 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 5 October 2020 - 12:23:28

Přetrženej film v Horizontu, ach jo...

Máte někdo zkušenost s pevnou lepící páskou? Kapronová? Snad moderní materiál odolá ruské konstrukční škole "Ze slévárny do prodeje"

 

Ahoj, 

P3 je vhodný materiál. Takisto odporúčam podlepiť dráhu filmu teflonovou páskou (taká tá inštalatérska) - pri použití P3 ani neviem, že pretáčam.

Vedľajší efekt: podľa hrúbky pásky sa približuje zaostrenie (viditeľná zmena nastane tak od hrúbky 0.2 mm).


  • 0

#3378 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 5 October 2020 - 12:46:50

prosím co je to P3 a čím přilepit teflonovou  pásku do dráhy filmu??


  • 0

#3379 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 5 October 2020 - 13:03:38

a) P3 - filmy 'Ilford Surveillance P3' (hromadný nákup tu na TK prebehol pred pár rokmi, vďaka členovi jirinol) - v podstate metráž materiálu od Ilfordu, podobná HP5, s tenkou podložkou.

B) Telfonová páska je samolepiaca a drží dobre, skúsim tento link (avšak existujú rôzne hrúbky a druhy): https://www.obalove-...y-kf-pod-dratek


  • 0

#3380 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 12 October 2020 - 10:36:51

Včera při večerním zvětšování se mi podařilo v pauze na svačinku nechat zapnutý zvětšovák (takže jel asi 10 minu). V šuplíku jsem měl 2x M2 - krásně se zvlnily (jde to rozumně vyrovnat? žehličkou?).

Vážně zvažuji výměnu opálové žárovky za podstatně slabší. Osvitové časy v řádu několika sekund při F8 (Opemus6, negativ 6x6, zvětšenina 20x20 = třeba 2,4s při 2xM2, zvětšenina 40x40 = 6,5s - to při papíru Fomaspeed Variant 313), potřebuji se dostat na cca 15-20s


  • 0

#3381 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 12 October 2020 - 10:56:14

Včera při večerním zvětšování se mi podařilo v pauze na svačinku nechat zapnutý zvětšovák (takže jel asi 10 minu). V šuplíku jsem měl 2x M2 - krásně se zvlnily (jde to rozumně vyrovnat? žehličkou?).

Vážně zvažuji výměnu opálové žárovky za podstatně slabší. Osvitové časy v řádu několika sekund při F8 (Opemus6, negativ 6x6, zvětšenina 20x20 = třeba 2,4s při 2xM2, zvětšenina 40x40 = 6,5s - to při papíru Fomaspeed Variant 313), potřebuji se dostat na cca 15-20s

To jsou opravdu hodně krátké časy. Kolik wattů má ta žárovka? Není to spíš málo krytým negativem?


  • 0

#3382 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 12 October 2020 - 11:08:01

Jak to ta Foma dělá, že má tak citlivé papíry?  :-)

Já naopak vděčím vysoké svítivosti halogenky 24V/250W,  že  neusínám nečinností,  když zvětšuji na 24x30 až 40x50 na tvrdé /míněno gradaci/ papíry  Forte Bromofort BHO,  dej jim pámbu věčnou slávu!  

(naštěstí mám dostatečně kryté negativy  a  můj zvětšovací aparát má  zařaditelný ND filtr,   který  udrží  expoziční čas na moderní MG papíry i v rozměru 13x18 a clonění na max. 5,6-8 v rozumných časech (3-5s).  


  • 0

#3383 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 12 October 2020 - 12:29:59

Pracuji dnes z domu, po obědě mi to nedalo a šel jsem ověřit žárovku. Byla tam 150W (max. pro Op6). Tak jsem ji vyměnil za nějakou menší, kde už nepřečtu výkon a výrobce, tipuji že 60W / 75W. Asi to bude ale pořád ještě moc...

Jo a negativ je dobře exponovaný a rozumně krytý.


  • 0

#3384 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 18 October 2020 - 21:18:06

Koupil jsem si po delší době 135 film od Fomy (Fomapan 200 Tvůrčí) a vidím, že Foma přestala DX-kódovat kazety. Ortodoxní retraři tento krok možná ocení, já si zase říkám, aby to Foma s tou regresí nepřehnala...


  • 0

#3385 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 18 October 2020 - 21:28:28

No, oni je asi nemají od koho koupit.

Prodávali se hliníkový DX nálepky, nebo se to dělalo z lepicí pásky (páska izoluje = černé políčko, oškrábaný lak stříbrný) DX kód není složitej. 


  • 0

#3386 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 18 October 2020 - 21:39:02

Aha, já nevěděl, že si kazety nedělají sami. Tak v tom případě vlastně buďme rádi, že se ještě někde nějaké kazety vyrábějí.


  • 0

#3387 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 19 October 2020 - 04:19:39

Koupil jsem si po delší době 135 film od Fomy (Fomapan 200 Tvůrčí) a vidím, že Foma přestala DX-kódovat kazety. Ortodoxní retraři tento krok možná ocení, já si zase říkám, aby to Foma s tou regresí nepřehnala...

To už nedělají několik let.Některý těla se nechají manuálně nastavit.Já to mám u Pentaxe bud pomocí DX kodu nebo vlezu do ručního nastavení.


  • 0

#3388 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 October 2020 - 07:02:58

Aha, já nevěděl, že si kazety nedělají sami. Tak v tom případě vlastně buďme rádi, že se ještě někde nějaké kazety vyrábějí.

Ivan, ak nutne potrebuješ DX kód a nemáš, tak si zožeň prázdne kazety z filmu s DX kódom na 200 ASA, farebné Fuji, Kodak a tak, a film si do kazety prelož. Trochu roboty a máš po probléme. Začiatok filmu nalep na vyčnievajúci kúsok filmu z kazety a film v tme pretoč. Trochu roboty a máš pokoj. Prázdne kazety zoženieš v ktoromkoľvek labe kde filmy vyvolávajú.Ak by si mal problém, napíš a prázdne kazety ti pošlem.


  • 0

#3389 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 20 October 2020 - 13:38:44

a nestaci si ten kod vyskriabat? :)


  • 0

#3390 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 20 October 2020 - 15:26:44

no to bych si asi raději vystřihnul z jiné kazety ten DX kód (celý plíšek) a zaoblil na původní radius.. a ten si vždy přilepil např. kapkou chemoprenu na tu kazetu tak, aby to šlo opět vodlepit a použít znova


  • 0

#3391 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 October 2020 - 20:17:42

Vadí mě že na vsezaodvoz.cz se objeví nějaká věc.Záhy ta samá věc se stejnými vadami  objeví tady v bazaru za peníze.Ach jo :neutral:


  • 0

#3392 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 20 October 2020 - 21:06:23

Jó, "aukrový překupníci", to je kapitola sama pro sebe. Na druhou stranu je to naprosto normální etický podnikání.


  • 0

#3393 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 20 October 2020 - 21:16:50

A mě fakt sere pošta. Poslat balík na Slovensko vyžaduje vyplnění nějakejch lejster pro celnici !  WTF ? Volnej pohyb zboží po EU, nebo ne? Tak teda k čemu je to dobrý?


  • 0

#3394 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 October 2020 - 07:40:31

a nestaci si ten kod vyskriabat? :)

Duuri stačí, ale je to určite väčšia drbačka, ako preložiť film do kazety s DX kodom, a na druhej strane, presnosť.


  • 0

#3395 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 21 October 2020 - 08:11:09

A mě fakt sere pošta. Poslat balík na Slovensko vyžaduje vyplnění nějakejch lejster pro celnici !  WTF ? Volnej pohyb zboží po EU, nebo ne? Tak teda k čemu je to dobrý?

Dej balíku  nožičky,  pak se bude volně pohybovat.
 


  • 0

#3396 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 21 October 2020 - 08:55:53

A mě fakt sere pošta. Poslat balík na Slovensko vyžaduje vyplnění nějakejch lejster pro celnici !  WTF ? Volnej pohyb zboží po EU, nebo ne? Tak teda k čemu je to dobrý?

Ja som vyplnal len adresy a tusim obsah, a dokonca sa to myslim da aj online. Pri posielani zo SR do CR.. Ale mame trebars aj zasielkovnu


  • 0

#3397 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 21 October 2020 - 20:13:18

K těm DX kódům: Jasně, ubastlit DX se dá, ale tím se ztrácí jeho smysl - aby urychlil práci fotografa. Ručně nastavit by mělo jít snad u všech SLR. Snad asi kompakty nemívají jinou cestu, jak jim říct, co mají v sobě za film. Tam by to smysl mělo.


  • 0

#3398 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 22 October 2020 - 03:06:43

A mě fakt sere pošta. Poslat balík na Slovensko vyžaduje vyplnění nějakejch lejster pro celnici ! WTF ? Volnej pohyb zboží po EU, nebo ne? Tak teda k čemu je to dobrý?

K čemu je dnes právo shromažďovací, právo podnikat atd.? Vše dnes k prdu.
  • 0

#3399 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 22 October 2020 - 07:36:45

K těm DX kódům: Jasně, ubastlit DX se dá, ale tím se ztrácí jeho smysl - aby urychlil práci fotografa. Ručně nastavit by mělo jít snad u všech SLR. Snad asi kompakty nemívají jinou cestu, jak jim říct, co mají v sobě za film. Tam by to smysl mělo.

Chyba lávky :( Některé levné SLR Nikony spoléhaly jen na DX, tuším záležitosti typu F55, F65 a možná F75. Když nenašel DX, hodil ISO 100 bez možnosti to ovlivnit fotografem.


  • 0

#3400 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 October 2020 - 21:44:28

 

A mě fakt sere pošta. Poslat balík na Slovensko vyžaduje vyplnění nějakejch lejster pro celnici ! WTF ? Volnej pohyb zboží po EU, nebo ne? Tak teda k čemu je to dobrý?

K čemu je dnes právo shromažďovací, právo podnikat atd.? Vše dnes k prdu.

 

Mně nejde o to, že chtěli vyplnit pár políček navíc. To, že až třetí pošťačka věděla co kam napsat je horší, ale problém pošty. Ale jsme v ňáký EU a do Hodonína to celníky nebere a do Braislavy jo? Šengen?

 

Jímá mne hrůza z toho, kolik restrikcí se "zapomene" odvolat, kterej úřad posílí a jaký zvýšení daní nám to přinese.

Ach jo.....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních