Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2201 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 8 listopad 2015 - 12:23:34

Jestli jsem všechno dobře pochopila, tak to stejně nejde, protože závit toho černého "čudlíku" zasahuje do té stržené části stejně, jako když zkusím klasické sestavení.

 

Klasická sestava:

 

Přiložený soubor  tank_4.jpg   48,63K   7 Počet stažení Přiložený soubor  tank_5.jpg   37,13K   6 Počet stažení

 

Navrhovaná sestava tak, jak jsem ji pochopila:

 

Přiložený soubor  tank_1.jpg   66,28K   6 Počet stažení Přiložený soubor  tank_2.jpg   71,45K   6 Počet stažení Přiložený soubor  tank_3.jpg   67,39K   6 Počet stažení

 

Detail závitu:

 

Přiložený soubor  tank_6.jpg   80,56K   6 Počet stažení

 

Napadlo mne, jestli by se nedal ten závit opravit třebas tím, že bych zašroubovala ten černý kus a do vzniklého prostoru nalila třeba Epoxy 1200. Ten šroub by pochopitelně musel být mastný a i tak je to asi ptákovina. 

 

 


  • 0

#2202 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 listopad 2015 - 18:13:55

Žirafka pochopila si to správne. Ten strhnutý závit je trochu problém, ja som to riešil asi tak, že som si dal vyrobiť nový krúžok podľa toho starého, u ktorého bolo čelo o polovicu (aj viac) tenšie, ako originál, a tým sa závit chytil. Treba to priťahovať jemne. S tým epoxidom je to zaujímavý nápad, ale nikdy som to neskúšal.


  • 0

#2203 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 8 listopad 2015 - 20:04:58

Tak to jsem ráda, že nejsem úplně pitomá :)

 

Bohužel je závit stržený v cívce a ne na tom čepu.Ten by se dal celkem snadno opravit nebo nechat u někoho šikovného vyrobit nový. Takto je to problém a já poněkud propadám beznaději. Ale třeba mne něco napadne. Kdyby byl ten čep o něco delší, tak by se zachytil dalších závitů v cívce. Stržené jsou jen asi první dva nebo tři, ale prostě jsou. Kdo je kdy strhl se už asi nedozvíme. Vývojnici mám půjčenou, takže případnou opravu budu muset konzultovat s oteckem.

 

Ten epoxid mne napadl proto, že jsem s ním teďka opravovala prkénko na záchod :D


  • 0

#2204 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 listopad 2015 - 20:25:19

Meral som teraz hrúbku čela toho krúžku a v origináli je cca 11mm, to znamená, že ak ti niekto vyrobí ten medzikus s hrúbkou čela 4mm máš vyhrané a skrutka ti bude v pohode držať.


  • 0

#2205 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 listopad 2015 - 20:33:41

Máš dvě možnosti:1.nechat vyrobit ten šroub delší,aby se chytil.

                              2.odmastit závit v té cívce,ve spodku přelepit páskou a díru zalít epoxy.Po zatvrdnutí vyříznout nový závit. Nebo zkusit ten Tvůj nápad opravit závit.Ale zkusit kovový šroub,ať si neponičíš ten z příslušenství.Myslím že je to závit M8.


  • 0

#2206 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 8 listopad 2015 - 21:31:42

Teďka nevím, o které části se bavíme. Pokud snížím ten mezikus, tak se mi tam pak nevleze film. Ale spíše jen nechápu.

 

Meral som teraz hrúbku čela toho krúžku a v origináli je cca 11mm, to znamená, že ak ti niekto vyrobí ten medzikus s hrúbkou čela 4mm máš vyhrané a skrutka ti bude v pohode držať.

 

Jestli je to M8, což se dá celkem snadno zjistit, tak je asi nejlepší řešení to vylít epoxidem a vyříznout nový závit. Zkusím se domluvit s našimi kluky v práci, mají tam stojanovou vrtačku, aby ta díra nějak vypadala a čela cívek byla rovnoběžná. Díky za tip :)

 

Máš dvě možnosti:1.nechat vyrobit ten šroub delší,aby se chytil.

                              2.odmastit závit v té cívce,ve spodku přelepit páskou a díru zalít epoxy.Po zatvrdnutí vyříznout nový závit. Nebo zkusit ten Tvůj nápad opravit závit.Ale zkusit kovový šroub,ať si neponičíš ten z příslušenství.Myslím že je to závit M8.


  • 0

#2207 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 listopad 2015 - 21:47:57

Žirafka, jedna sa o hrúbku čela toho čierneho medzikusu. Na cievku nesiahať, je z materiálu, ktorý je veľmi náchylný na teplotu, a aj najmenšie nahriatie ho môže zdeformovať, nedoporučuje sa ho dokonca ani sušiť na radiátori, lebo sa môže zdeformovať, ináč je veľmi stály, mám tanky, ktoré majú tridsať rokov a čela sú sále rovnobežné.


  • 0

#2208 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 listopad 2015 - 21:49:38

A ešte ten závit, možno má priemer ako M8, ale je to taký neobvyklý závit, že neviem-neviem, či ho je možné vyrezať, ale nehovorím, že to nie je možné.


  • 0

#2209 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 9 listopad 2015 - 05:40:09

Aha, už chápu :)

 

Mám dobrou zprávu, sice to není M8 ale M10 (tedy měřeno pravítkem, dneska to změřím pořádně), ale je to přesně on, normální šroub tam jde zašroubovat i vyšroubovat. Já jsem totiž měla úplně stejnou obavu, připadalo mi, že to je závit je jiný, ale není, což mám ověřeno pokusem.

 

Pokud je to takto citlivé na teplo, tak by to asi chtělo se vyhnout řezání. Čili ideálně našroubovat tam šroub a místo zalít nějakou hmotou, která bude dobře držet na tom plastu a nebude vůbec držet na kovu. Nechat to zatvrdnout a potom šroub vyšroubovat. Ale jakou hmotu použít? Epoxid na kovu drží velmi silně. Sice by jej šlo namastit, ale to se nemusí povést dobře a navíc se olej může dostat i na místo kam nepatří a rázem je tu problém.

 

No třeba někoho ještě něco napadne. A nebo já dostanu nějaký neortodoxní nápad :)


  • 0

#2210 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 listopad 2015 - 10:02:11

Ten materiál je veľmi zvláštny, keď som chcel raz prevŕtať tu skrutku, lebo sa mi zlomila, tak som mal obrovský problém, ani nový vrták do toho nechcel isť.

Radšej teda na originály nesiahať, keď to nie je bezodkladne nutné.

 

Ale vnukla si mi jeden nápad, ktorý by snáď mohol pomôcť. Ak je to skutočne závit M10, tak kúpiť kovový epoxid, ktorý sa dá obrábať, vyplniť ním miesta, kde ten závit chýba, nechať to poriadne vytvrdiť a potom tam narezať nový závit klasickým rezákom závitov. Len to rezanie závitu by som robil pod vodou kvôli teplote.


  • 0

#2211 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 9 listopad 2015 - 12:06:27

Místo epoxidu bych použil dvousložkovou epoxidovou plastelínu (Alteco Epo- PUTTY). Dobře se tvaruje, neteče. Šroub nemazat, ale omotat tenkou teflonovou páskou. Před vytvrzením plastelíny šroub zašroubovat a vyšroubovat. Plastelína drží tvar závitu. Po vytvrzení se dá v případě potřeby dobře opracovat.


  • 0

#2212 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 9 listopad 2015 - 16:41:40

Toto je ovšem nápad hodný Nobelovy ceny :) Moc děkuji, musím to ještě dneska zkusit. Nemám tu sice tu zázračnou plastelínu, ale normální epoxid ano, tak udělám pokus a uvidím, jak to dopadne :)

 

 Šroub nemazat, ale omotat tenkou teflonovou páskou. 


  • 0

#2213 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 9 listopad 2015 - 18:50:45

Na epoxid opravdu bacha - zateče všude, Finta té plastelíny je v tom, že po vyšroubování šroubu před vytvrzením drží obtisknutý tvar závitu. Nákupní cena je cca 120 Kč. Doporučuji přečíst její vlastnosti. 


  • 0

#2214 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 9 listopad 2015 - 19:20:52

Achjo, jak je tohle možný? http://zpravy.idnes....2821_domaci_fer

jakkoli pana Neffa obvykle nemusím ...

http://www.lidovky.c...2_ln_nazory_ELE


  • 0

#2215 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 9 listopad 2015 - 20:25:03

To je spíše dobře. Ta plastelína je určitě super, ale bojím se toho, jak ji dostat to toho malého prostoru, který tam je. Tak mne napadlo použít dlouhý šroub, ten po celé délce chránit páskou a nalít tam epoxid. A pak čekat, co to provede. Myslím si, že by to mohlo fungovat. Kdyby tam bylo více místa, je plastelína určitě ideální řešení. Ale takto prostě váhám.

 

Jinak pokus probíhá, šroub s páskou je zanořený do "štamrdle" Epoxy a zítra se dozvím, jestli to je nebo není schůdná cesta. Použila jsem P.T.F.E pásku co zbyla po instalatérovy :)

 

Na epoxid opravdu bacha - zateče všude, Finta té plastelíny je v tom, že po vyšroubování šroubu před vytvrzením drží obtisknutý tvar závitu. Nákupní cena je cca 120 Kč. Doporučuji přečíst její vlastnosti. 


  • 0

#2216 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 10 listopad 2015 - 00:01:43

 

jakkoli pana Neffa obvykle nemusím ...

 

http://www.lidovky.c...2_ln_nazory_ELE

 

Tak po tomhle byste ho měl nemuset tím spíš. Argumentačně si tou domnělou citací feministek nadělal tak trochu do vlastních bot, ne?


  • 0

#2217 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 10 listopad 2015 - 13:07:11

 

Achjo, jak je tohle možný? http://zpravy.idnes....2821_domaci_fer

jakkoli pana Neffa obvykle nemusím ...

http://www.lidovky.c...2_ln_nazory_ELE

 

 

 

Na jednu stranu dobrá reklama pro Richtera. Na druhou stranu...je vidět, že některé ženy nevědí co "chtějí" a nedají pokoj, dokud toho nedosáhnou :-)

https://www.google.c...yW_D7nHAgkH4AM:

 

 

Autorka článku: http://www.lidovky.c..._ln_kultura_ELE

je také členkou Národního kontaktního centra – gender a věda

 

Podobnost se sci-fi filmem Sexmise čistě náhodná :-)  http://www.genderave.../2380-kdo-jsme/


  • 0

#2218 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 10 listopad 2015 - 13:56:22

Stejnak se nakonec ukáže, že ty gendrový-bendrový odbornice jsou převlečený kominíci.


  • 0

#2219 Shras

Shras

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha 11
Reputace: 4

Publikováno 10 listopad 2015 - 21:26:15

Ach jo spatne jsem zalozil svitek do Flexarety a presne na prvnim snimku kterej je tam teda celej .... mam nalepenou tu lepenku. :( jedinej snimek z celeho kterej mel smysl :)


  • 0

#2220 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 10 listopad 2015 - 22:15:42

Ja mel prvni snimek polovicni bez lepenky,za to kdyz jsem mel na pocitadle 2ku,jakoze jiz 12 snimek, odfotil jsem ho a pak jsem pretacel a behem toho vyfotil ledabyle jeste dalsi 2 snimky, no a po vyvolani byly tyto 2 snimky na svitku pod cislem 11 a 12...doted tomu nerozumim....
  • 0

#2221 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 11 listopad 2015 - 10:22:18

 

To je spíše dobře. Ta plastelína je určitě super, ale bojím se toho, jak ji dostat to toho malého prostoru, který tam je. Tak mne napadlo použít dlouhý šroub, ten po celé délce chránit páskou a nalít tam epoxid. A pak čekat, co to provede. Myslím si, že by to mohlo fungovat. Kdyby tam bylo více místa, je plastelína určitě ideální řešení. Ale takto prostě váhám.

 

Jinak pokus probíhá, šroub s páskou je zanořený do "štamrdle" Epoxy a zítra se dozvím, jestli to je nebo není schůdná cesta. Použila jsem P.T.F.E pásku co zbyla po instalatérovy :)

 

Na epoxid opravdu bacha - zateče všude, Finta té plastelíny je v tom, že po vyšroubování šroubu před vytvrzením drží obtisknutý tvar závitu. Nákupní cena je cca 120 Kč. Doporučuji přečíst její vlastnosti. 

 

Jinak nejlepší komentář k výstavě je tento: http://www.lidovky.c...1_ln_nazory_ELE


  • 0

#2222 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 listopad 2015 - 11:17:35

Ondřej Štindl v Echu24 taky není k zahození (http://echo24.cz/a/w...olodiovy-proces), hlavně nepíše tak smrtelně vážně, jako by šlo o konec světa:

 

...pan fotograf Richtr, který se v poněkud přepjatém prohlášení prezentuje jako mučedník přibíjený na kříž „feministickými pseudovědkyněmi“. A zároveň poněkud kroutivě tvrdí: „jakkoliv jsou na fotografiích zachyceny ženy, cílem výstavy bylo především prezentovat fotografickou techniku...“ Jasně, chápu, kdyby byly k dispozici snímky rákosí ve větru, jistě by byly vystaveny právě ty. Ale co čert nechtěl, zrovna byly na skladě jenom obrázky paní v negližé. To si mokrý proces nezasloužil.

A pak jsou tu ti genderoví experti a expertky, text jejichž protestu vykazuje výrazné známky pokročilé expertnosti. Především pasáž, v níž konstatuje, že výstava „zpochybňuje odborný přínos vědkyň“. Ano, znám dobře ten pocit. Vždycky, když mi oko náhodou zavadí o nějakou nahotinu, neodvratně mě vzápětí napadne, že Marie Sklodowská je z odborného hlediska vlastně strašně přeceňovaná. Člověk si prostě nějak nemůže pomoct.


  • 0

#2223 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 11 listopad 2015 - 20:40:03

Toš totok je taky docela prča.


  • 1

#2224 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 listopad 2015 - 23:45:34

Toš totok je taky docela prča.

Jo, Savický je skvělej! 

Kdysi jsem byl na několika jeho přednáškách a paráda.


  • 0

#2225 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 11 listopad 2015 - 23:59:35

zlobi mne monochrom 246

.

toz pockat tri roky a vymenime za neco co se bude vic hodit k 24mm summiluxu

 

.

tri-x


  • 0

#2226 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 12 listopad 2015 - 08:00:42

provokatére


  • 0

#2227 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 12 listopad 2015 - 16:20:35

 

 

jakkoli pana Neffa obvykle nemusím ...

 

http://www.lidovky.c...2_ln_nazory_ELE

 

Tak po tomhle byste ho měl nemuset tím spíš. Argumentačně si tou domnělou citací feministek nadělal tak trochu do vlastních bot, ne?

 

Jo - argumentačn někde omylný, někde úplně mimo - ale tam kde on bývá pro, já jsem obvykle proti či naopak. Nyní to "zaokrouhleně" vyšlo proti/proti :)


  • 1

#2228 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 listopad 2015 - 09:44:27

Po vyvolaní jednej kazety Svema a polovice novej Fomy (DS8 2012) zase s nostalgiou ľutujem, že sa Svema prestala vyrábať. Skutočne tento film bol super. Ešte aj dnes, po viac ako dvadsiatich rokoch sú výsledky na ňom veľmi dobré a súhlasím s tými, ktorý ho hodnotili na úrovni Kodaku.


  • 0

#2229 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2015 - 17:16:38

No, já toho zase tolik nelituju. Když jsi chtěl vyfotit něco na tutovku, tak jsi  musel vyfotit tak 3 snímky a doufat, že to stačí. Ona totiž kvalita emulze byla z pohledu množství stříbra a senzitometrických vlastností fakt výborá, ale tradiční ruský byl polev a film sám. Často vypadlá želatina, někdy chyběl polev na kusu filmu vůbec, film často trhal perforaci a takové ty radovánky kolem. Prostě obvyklý ruský bordel při výrobě. Takže v té době to ORWO jistilo a Forte mu šlapalo na paty. Tak tož já, jako velký pamětník. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#2230 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 listopad 2015 - 17:31:30

Luigi súhlasím, keď sa hovorí o kinofilme, za celý život som ich vyfotil len asi desať, ja som však hovoril o filme Svema OČ 45(50) Super 8 v kazete, sorry, zabudol som to povedať vo svojom príspevku vyššie.


  • 0

#2231 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2015 - 17:58:20

Jo, aha, tak sory, čelt jsem jen poslední příspěvek. Ano, já jsme mluvil o kinofilmu 135-36. Filmové materiály jsme v té době používali jen Agfa. Zdar.


  • 0

#2232 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 listopad 2015 - 22:22:32

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :-(


  • 0

#2233 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 16 listopad 2015 - 07:22:09

k Paříži se  vyjadřovat nebudu,   ale  aby člověk nedospěl  tam,  kam ten svět,  nezbývá,  než  si pořádit váhy,  pár  odměrek, kádinek  a váhy,  a míchat si sám. 


  • 0

#2234 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 16 listopad 2015 - 09:43:31

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :sad:

 Řešení s vývojkou je jednoduché - BeFoto. Je tam za 145,- Kč.


  • 1

#2235 Shras

Shras

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha 11
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2015 - 20:52:19

Prisel mi starej skener .. skoro dobry, az nato ze nema zdroj :( 

Lidi a nejlepe prazaci nemate nekdo nepouzivany zdroj k HP skeneru Vstupní napětí: 100 - 240V, výstupní hodnoty: napětí 12V, 1250mA.

diky :(


  • 0

#2236 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 19 listopad 2015 - 07:39:26

za pár kaček v GME.


  • 0

#2237 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 19 listopad 2015 - 09:07:47

 

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :sad:

 Řešení s vývojkou je jednoduché - BeFoto. Je tam za 145,- Kč.

 

Další řešení vývojky - BE FOTO: FONADON P balení pro 1L vývojky za 65,- měl by to být ekvivalent D-76 a ID-11


  • 0

#2238 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 19 listopad 2015 - 14:17:42

 

 

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :sad:

 Řešení s vývojkou je jednoduché - BeFoto. Je tam za 145,- Kč.

 

Další řešení vývojky - BE FOTO: FONADON P balení pro 1L vývojky za 65,- měl by to být ekvivalent D-76 a ID-11

 

Ano, alternativy jsou. Avšak můj povzdech byl myšlen obecně. Jaksi ku principu všeobecného "vývoje"...


  • 0

#2239 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 19 listopad 2015 - 17:15:27

Vážený kolego, KIME, vegetariáni přecházejí na ekologicky čistý suchý proces přímého vyvolávání fotocitlivého materiálu v inertních česnekových plynech.

Podmínkou je důkladná a pravidelná revize elektrických rozvodů ve fotokomoře, omezující jiskření. Lze tak zpětně využít i kvalitní smaltované nádoby, jež uchováváme z dětství. Je finančně nenáročný, neboť využívá domácí produkt z ekologicky čistých zdrojů vlastní zemědělské produkce. V případě použití čínské produkce dochází k silnému podvyvolání fotografického obrazu vzhledem k nižšímu obsahu vyvolávacích silic. Nehodí se také ani na bramborák !!!

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#2240 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 19 listopad 2015 - 23:05:57

 

 

 

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :sad:

 Řešení s vývojkou je jednoduché - BeFoto. Je tam za 145,- Kč.

 

Další řešení vývojky - BE FOTO: FONADON P balení pro 1L vývojky za 65,- měl by to být ekvivalent D-76 a ID-11

 

Ano, alternativy jsou. Avšak můj povzdech byl myšlen obecně. Jaksi ku principu všeobecného "vývoje"...

 

no cococo,   důchodcům a státním zaměstnancům  taky přidali, že. 


  • 0

#2241 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 20 listopad 2015 - 07:57:05

 

 

 

 

Krom Paříže, dnes u Škody ID-11 1l za 210,-Kč! Kam ten svět spěje. :sad:

 Řešení s vývojkou je jednoduché - BeFoto. Je tam za 145,- Kč.

 

Další řešení vývojky - BE FOTO: FONADON P balení pro 1L vývojky za 65,- měl by to být ekvivalent D-76 a ID-11

 

Ano, alternativy jsou. Avšak můj povzdech byl myšlen obecně. Jaksi ku principu všeobecného "vývoje"...

 

no cococo,   důchodcům a státním zaměstnancům  taky přidali, že. 

 

A navíc, jako obvykle, je to dostatečně kompenzováno slevou lokomotiv.


  • 0

#2242 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 listopad 2015 - 22:27:12

No tak, s těmi lokomotivami to byl, vzhledem k aktuální kauze ČD vs Škoda, dost drsný vtip. :-)


  • 0

#2243 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 21 listopad 2015 - 14:08:24

V ČD jsou skvělí hospodáři (za Pendolina utratili tolik, kolik bylo plánováno, "jen" mají o 1 vlak méně). A arbitráž je úžasný rozhodovací nástroj. Qui bono, pane Železný?


  • 0

#2244 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 22 listopad 2015 - 14:15:56

V ČD jsou skvělí hospodáři (za Pendolina utratili tolik, kolik bylo plánováno, "jen" mají o 1 vlak méně). A arbitráž je úžasný rozhodovací nástroj. Qui bono, pane Železný?

Takových skvělých hospodářů, hospodařících s darovanými penězi od většinové společnosti je mnohem více.  Neboť v návaznosti na jejich platy jde v podstatě o drobné. A to třeba řídí zdravotní pojišťovny abychom nebyli jen u kolejí. Nejsem závistivý a přeju každému plat jaký si zaslouží. Ale jde o to ZASLOUŽÍ!

No bavme se raději o našem hobby. Tam když nám něco bude vadit tak se můžeme postarat aby to nebylo tak zlé :-)


  • 2

#2245 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 26 listopad 2015 - 12:36:50

kamos mi mal doniest z USA archivne zaklade Printfile. Doniesol, ale su na 5 policok po 7 riadkov.. to jest 35 policok. :cry:

 

a ked si ich chcem kupit z Amazonu 36 polickove  tak ma to stoji 25USD +  26USD je postovne a taxes. Kam to tento svet speje.


  • 0

#2246 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 26 listopad 2015 - 13:17:42

to máš za to, že ti  ty evropské zakladače nestačí.

 


  • 0

#2247 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 26 listopad 2015 - 13:59:47

ha, aj take tie HAMA cinske ci ake to su stoja 44,60 € a to je SK shop. 


  • 0

#2248 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 listopad 2015 - 14:16:04

ha, aj take tie HAMA cinske ci ake to su stoja 44,60 € a to je SK shop. 

Dalo to námahu (asi 5s google), ale stálo to za to..

http://www.alemat.cz...CFYIIwwodAbUEqQ

Když nemáš problém nechat si přivézt z USA, tak z ČR by to měla být hračka.


  • 0

#2249 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 listopad 2015 - 14:20:18

 

ha, aj take tie HAMA cinske ci ake to su stoja 44,60 € a to je SK shop. 

Dalo to námahu (asi 5s google), ale stálo to za to..

http://www.alemat.cz...CFYIIwwodAbUEqQ

Když nemáš problém nechat si přivézt z USA, tak z ČR by to měla být hračka.

 

Mea culpa, ty chceš asi PET. No tak to asi levněji nepořídíš. Osobně si teda vystačím s pergaminem..


  • 0

#2250 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 26 listopad 2015 - 17:14:13

ha, aj take tie HAMA cinske ci ake to su stoja 44,60 € a to je SK shop. 

napr.:

http://bit.ly/1SmARcm

alebo že:

http://bit.ly/1XiGCye


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních