Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3551 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 15 June 2021 - 22:50:50

Vážený kolego hypnogen, děkuji za doporučení a odpověď. Digitální Spotmeter je momentálně mimo moje finanční možnosti. Nejraději bych verzi V kvůli klasickým bateriím které jsou v prodeji, jednomu okruhu měření ( míň věcí co může přestat fungovat) a v neposlední řadě béžové barvě, navíc bych rád něco analogového. Verze III má dva separátní okruhy měření a rtuťovou baterii, Jezevec z těch dvou ale doporučuje právě tu verzi III neb je přesnější. Proti Digital verzi nemám zhola nic proti, mít ty prachy - jen za servis klimatizace jsem vysypal neuvěřitelnej ranec.

Pořizovací příběh bych si rád vyslechl.


  • 0

#3552 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 24 July 2021 - 10:49:03

Začíná mě pořádně sr*t foto Pazdera, dělají si tam co chtěj. Kdykoliv tam přijdu v čase kdy mají mít otevřeno tak tam nikdo není. Dělám do pěti a mají otevřeno šesti, dvakrát za sebou dorazím kolem půl šestý a druhý oddělení prázdný - no on šel už v pět. Teď tu sem v sobotu kdy mají mít do jedný a už potřetí za sebou komplet zavřeno. Na dveřích cedule že mají v sobotu do jedný a že Sobota OTEVŘENO, na stránkách píšou I. a II. oddělení v sobotu do 13:00. Když na víkendy kašlou, proč mají proboha na dveřích velkými červenými písmeny SOBOTA OTEVŘENO a na stránkách to samý? Proč to nedaj na web že mají v sobotu zavřeno, to je snad slušnost a záležitost 2 minut a třiceti vteřin pro toho kdo jim spravuje web. A dovolat se tam ve všední den za boha nejde, nikdy se mi to nepodařilo, nikdy. To abych si bral dovolenou abych se tam dostal a něco nakoupil. Úplná ztráta času MHD a cesty, úplně.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3553 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 24 July 2021 - 13:47:54

Začíná mě pořádně sr*t foto Pazdera, dělají si tam co chtěj. Kdykoliv tam přijdu v čase kdy mají mít otevřeno tak tam nikdo není. Dělám do pěti a mají otevřeno šesti, dvakrát za sebou dorazím kolem půl šestý a druhý oddělení prázdný - no on šel už v pět. Teď tu sem v sobotu kdy mají mít do jedný a už potřetí za sebou komplet zavřeno. Na dveřích cedule že mají v sobotu do jedný a že Sobota OTEVŘENO, na stránkách píšou I. a II. oddělení v sobotu do 13:00. Když na víkendy kašlou, proč mají proboha na dveřích velkými červenými písmeny SOBOTA OTEVŘENO a na stránkách to samý? Proč to nedaj na web že mají v sobotu zavřeno, to je snad slušnost a záležitost 2 minut a třiceti vteřin pro toho kdo jim spravuje web. A dovolat se tam ve všední den za boha nejde, nikdy se mi to nepodařilo, nikdy. To abych si bral dovolenou abych se tam dostal a něco nakoupil. Úplná ztráta času MHD a cesty, úplně.

On to není obchod pro mudly.


  • -1

#3554 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 24 July 2021 - 20:11:32

A co to teda je? Pračka na peníze???
  • 0

#3555 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 24 July 2021 - 20:45:54

+1 a co to je a jak to teda funguje?

 

Jednou jsem šel okolo v prostředku týdne ve všední den a měli zavřeno, no.

 

"Přijď k nám, nikdo nebude doma."

Tak jsem přišel a... nikdo nebyl doma. :mrgreen:

 

Tak už jsem to pak nezkoušel a spíše chodím do internetových bazarů. Ale věřím, že když mají otevřeno, najde se tam spousta zajímavých věcí.


  • 0

#3556 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 July 2021 - 08:22:58

Začíná mě pořádně sr*t foto Pazdera, dělají si tam co chtěj. Kdykoliv tam přijdu v čase kdy mají mít otevřeno tak tam nikdo není. Dělám do pěti a mají otevřeno šesti, dvakrát za sebou dorazím kolem půl šestý a druhý oddělení prázdný - no on šel už v pět. Teď tu sem v sobotu kdy mají mít do jedný a už potřetí za sebou komplet zavřeno. Na dveřích cedule že mají v sobotu do jedný a že Sobota OTEVŘENO, na stránkách píšou I. a II. oddělení v sobotu do 13:00. Když na víkendy kašlou, proč mají proboha na dveřích velkými červenými písmeny SOBOTA OTEVŘENO a na stránkách to samý? Proč to nedaj na web že mají v sobotu zavřeno, to je snad slušnost a záležitost 2 minut a třiceti vteřin pro toho kdo jim spravuje web. A dovolat se tam ve všední den za boha nejde, nikdy se mi to nepodařilo, nikdy. To abych si bral dovolenou abych se tam dostal a něco nakoupil. Úplná ztráta času MHD a cesty, úplně.

Mám podobnou zkušenost s tím telefonem. Nedá se k nim prakticky dovolat. Cca třikrát týdně jsem zkoušel volat v jejich prac. době a po 2 měsících se dostavil částečný úspěch, kdy odpovědí na dotaz na dostupnost konkrétního zboží v bazaru byla neurčitá odpověď s tím, že se mám přijít podívat, jestli to u nich na krámě najdu :-) To jde dost těžko, když to mám do Prahy cca 200 km.


  • 2

#3557 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 26 July 2021 - 09:48:15

Je to skvělý bazar. Specifický. Rázovitý. Jakoby nepatřil do dnešní digitální doby. Panu Pazderovy přeji pevné zdraví.


  • 0

#3558 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 26 July 2021 - 10:06:31

 

Začíná mě pořádně sr*t foto Pazdera, dělají si tam co chtěj. Kdykoliv tam přijdu v čase kdy mají mít otevřeno tak tam nikdo není. Dělám do pěti a mají otevřeno šesti, dvakrát za sebou dorazím kolem půl šestý a druhý oddělení prázdný - no on šel už v pět. Teď tu sem v sobotu kdy mají mít do jedný a už potřetí za sebou komplet zavřeno. Na dveřích cedule že mají v sobotu do jedný a že Sobota OTEVŘENO, na stránkách píšou I. a II. oddělení v sobotu do 13:00. Když na víkendy kašlou, proč mají proboha na dveřích velkými červenými písmeny SOBOTA OTEVŘENO a na stránkách to samý? Proč to nedaj na web že mají v sobotu zavřeno, to je snad slušnost a záležitost 2 minut a třiceti vteřin pro toho kdo jim spravuje web. A dovolat se tam ve všední den za boha nejde, nikdy se mi to nepodařilo, nikdy. To abych si bral dovolenou abych se tam dostal a něco nakoupil. Úplná ztráta času MHD a cesty, úplně.

Mám podobnou zkušenost s tím telefonem. Nedá se k nim prakticky dovolat. Cca třikrát týdně jsem zkoušel volat v jejich prac. době a po 2 měsících se dostavil částečný úspěch, kdy odpovědí na dotaz na dostupnost konkrétního zboží v bazaru byla neurčitá odpověď s tím, že se mám přijít podívat, jestli to u nich na krámě najdu :smile: To jde dost těžko, když to mám do Prahy cca 200 km.

 

K Pazderovi je nejlepší osobně. A  zboží aktivně v regálech sám vyhladat.


  • 0

#3559 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 26 July 2021 - 11:36:29

Samozřejmě že je lepší tam osobně, jenže to by museli mít otevřeno v době jakou inzerují a ne si zavřít kdy se jim zlíbí. To není ani specifický, ani rázovitý, konec konců je to obchod jako všechny ostatní. Já jsem se za poslední tři týdny do zadní části prostě nedostal, vždycky byla zavřená, všední den i sobota.
  • 0

#3560 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 July 2021 - 12:29:02

 

 

Začíná mě pořádně sr*t foto Pazdera, dělají si tam co chtěj. Kdykoliv tam přijdu v čase kdy mají mít otevřeno tak tam nikdo není. Dělám do pěti a mají otevřeno šesti, dvakrát za sebou dorazím kolem půl šestý a druhý oddělení prázdný - no on šel už v pět. Teď tu sem v sobotu kdy mají mít do jedný a už potřetí za sebou komplet zavřeno. Na dveřích cedule že mají v sobotu do jedný a že Sobota OTEVŘENO, na stránkách píšou I. a II. oddělení v sobotu do 13:00. Když na víkendy kašlou, proč mají proboha na dveřích velkými červenými písmeny SOBOTA OTEVŘENO a na stránkách to samý? Proč to nedaj na web že mají v sobotu zavřeno, to je snad slušnost a záležitost 2 minut a třiceti vteřin pro toho kdo jim spravuje web. A dovolat se tam ve všední den za boha nejde, nikdy se mi to nepodařilo, nikdy. To abych si bral dovolenou abych se tam dostal a něco nakoupil. Úplná ztráta času MHD a cesty, úplně.

Mám podobnou zkušenost s tím telefonem. Nedá se k nim prakticky dovolat. Cca třikrát týdně jsem zkoušel volat v jejich prac. době a po 2 měsících se dostavil částečný úspěch, kdy odpovědí na dotaz na dostupnost konkrétního zboží v bazaru byla neurčitá odpověď s tím, že se mám přijít podívat, jestli to u nich na krámě najdu :smile: To jde dost těžko, když to mám do Prahy cca 200 km.

 

K Pazderovi je nejlepší osobně. A  zboží aktivně v regálech sám vyhladat.

 

Samozřejmě ano, ale jak píše vejfuk, není to tak snadné...


  • 0

#3561 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 31 July 2021 - 23:06:49

Tiez som tam bol v sobotu a bolo zavrete. Co uz, deju sa aj horsie veci v zivote.. Ale kto by to cakal ze sukromny podnikatel si upravi otvaracie hodiny. Ktovie mozno nema dost zamestnancov? Mozno je sam chory ? Alebo ma ine problem ? 


  • 1

#3562 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 1 August 2021 - 01:14:40

Ee, opalují se. Podařilo se mi tam dostat ve všední den a bylo mi řečeno že v létě v sobotu nedělají a opalují se. Na otázku proč všude inzerují že mají v sobotu otevřeno mi bylo odpovězeno že už to mladýmu říkali ať to dá na stránky a že mu to ještě připomenou když jsem poznamenal že sem tam byl 3x za sebou zbytečně. Nu což, normálně bych chroptil blesky, jelikož ale měli vše co jsem potřeboval a odcházel jsem s filtrama všech možných barev na můj 2.9 Certotrop a Nettar i s koženými pouzdry a novou drátěnkou s aretací tak jsem to nechal být, asi to patří k jejich folklóru. Ten obří červený nápis na dveřích že mají v sobotu otevřeno by ale vážně měli strhat.
  • 0

#3563 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 9 August 2021 - 21:35:18

nejede Paladix?

doufám, že jen dočasně :)


  • 0

#3564 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 August 2021 - 07:55:24

Tak už jede 😉
  • 0

#3565 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 10 August 2021 - 12:09:13

Jen informaci. Po dlouhé nemoci zemřela Eva Kešnerová, se kterou jsme chodili po sběrných dvorech a hledali různé předměty Následně je sestavovala do soch a fotila na velkoformát.  


  • 0

#3566 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 10 August 2021 - 17:25:28

Je mi líto psát pod takovou zprávu, ale po pěti letech bez jakékoliv příčiny mi vytekla lahvička R09.

Je to taková ta bílá, oválná. Nešáhl jsem na ni půl roku a najednou z ní kape a skříňka je toho plná.

Posílám ironické díky do Fomy, která snad soutěží v hitparádě o nejdebilnější obal.


  • 0

#3567 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 10 August 2021 - 17:56:12

Po podrobném prozkoumání se zdá, že lahvička praskla v horní části v místě vodorovného prolisu.

Asi jsem ji zmáčkl, abych dosáhl stříkačkou pod hladinu a ztenčený plast nevalné kvality to nevydržel.

No a vlivem snad vyších teplot v podkroví vyvzlínala vývojka ven.

Zdá se mi to divný, ale na nic lepšího jsem nepřišel.

Stejně poporučuju přelít si R09, protože zátka taky netěsní a taky ho nesdkladovat v dřevěné skříňce. Kdyby nebyla stará pěkná, tak ji vyhodím, ale je to peklo. Když to zaschne, tak se to strašně pomalu rozpouští.

A na dně lahvičky R09 byl snad centimetr krystalů, to se mi u Agfy nikdy nestalo. Ale ještě před tím půl rokem vyvolávala.


  • 0

#3568 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 10 August 2021 - 20:46:17

Pět let je hodně.  Foma potřebuje odbyt filmů, papírů i chemie. Co má dělat s takovejma zákazníkama, co málo cvakaj a jen sem tam fotěj .... ;-)


  • 1

#3569 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 August 2021 - 21:38:48

Po podrobném prozkoumání se zdá, že lahvička praskla v horní části v místě vodorovného prolisu.

To už se mi taky stalo, nejmíň dvakrát.
Zlaté R09 blahé paměti od ORWO, pěkně ve skle s poctivým gumovým špuntíkem a navrch bakelitovým víčkem. To víčko se taky rozpadalo, ale gumový špuntík držel :-)


  • 0

#3570 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 10 August 2021 - 22:16:10

 

Po podrobném prozkoumání se zdá, že lahvička praskla v horní části v místě vodorovného prolisu.

To už se mi taky stalo, nejmíň dvakrát.
Zlaté R09 blahé paměti od ORWO, pěkně ve skle s poctivým gumovým špuntíkem a navrch bakelitovým víčkem. To víčko se taky rozpadalo, ale gumový špuntík držel :smile:

Ta lahvička je z běžné výroby. Tedy nejen pro Fomu, Foma nevyrábí chemii, ale dělá to pro ni nějaký podnik. Lahvičky jsou z běžné výroby , nikoliv jen pro Fomu. .  Jinak R9 po 5ti letech patří do kanálu. Nebo se mnou nějaký zkušený temnokomorník nesouhlasí?


  • 0

#3571 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 August 2021 - 15:58:43

Takové patálie řeším tak, že po otevření okamžitě přeleju do skleněné lékovky. Elegantní a moc to nestojí.
  • 1

#3572 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 31 August 2021 - 21:54:31

Dobrden. Pět let je fakt hodně :shock: Zbytek mého R09 šel do kanálu po dvou letech. Byl příliš krystalický a dělal příliš ploché filmy. Ale bylo to jen pár ml. A lahve koncentrátů od Fómy jsou hrůza, co se vzduchotěsnosti týče, nikdy mi však žádná nepraskla. Nyní už preventivně vkládám koncentráty buďto do luer kartuší nebo do skleněných nádob v souladu s BOZP a vkládám kuličky. Zbytek ověří čas.

 

Mírně řečeno mne ale nazlobily v poslední době dvě věci, a sice:

 

1) I při použití destilky ve smáčedle jsou na negativech skvrny! Nejsou to už mapy, jako byly dřív, ale jsou tam nějaký tečky! Na podložce, samozřejmě. Naštěstí to jde lehce setřít po dýchnutí hadříkem. V případě odolnějších skvrn orosím hadřík isopropanolem.

 

2) Ostření na Praktice je asi opět nějak rozštelované. Kdysi jsem upravoval doraz zrcadla, chvíli to fungovalo, nyní jsou však opět některé snímky rozostřené. Asi půjde do servisu.


  • 0

#3573 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 31 August 2021 - 23:00:25

Se smáčedlem bojuju furt. Ani Kekův recept s Kodak Photo Flo a IPA u mě nefunguje vždy. Záleží na filmu, na kinu mapy skoro vždy, na svitku na jednom druhu mapy jak od slimejše, na druhým při stejným smáčedle a vodě ani prd a svitek jak ze žurnálu. Plany Foma 100 6x9 naštěstí čistý bez map.
  • 0

#3574 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 1 September 2021 - 06:03:16

možná nedostatečné praní toho kina? Já používám Tetenal Mirasol s destilkou (osmóza) a problémy s tím mám tak v 1 ze 100 případů a to se podezírám, že o smáčedlo je staré (protože ho občas používám opakovaně). Možná je taky pochybná kvalita destilky?

A taky jsem si všiml, že i když mám před smáčením a věšením filmu čistě umyté ruce, stejně jak beru konce do ruky tak je to vidět.. proto chytám rukou za zaváděcí začátek filmu a konec už rovnou do svorky se závažím.. ale má ten film metr sedmdesát, tak je to občas veselá podívaná :D


  • 0

#3575 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 1 September 2021 - 10:22:32

Jo smáčedlo - ten boj jsem vzdal dávno. Destilka a Fotonal, nebo kapka jaru, nebo leštidlo do myčky, nic nepomohlo. Jiná destilka, nic nepomohlo. Fleky míň nebo víc a peru to klidně 30 minut v tekoucí vodě. Ještě to zkusím sušit na bubnu místo v závěsu jako doteď (stejně jako 8/16mm filmy) a uvidíme.

 

Foma tekutou chemii nakupuje nejspíš od SPURu, sypanou si dělá sama. LQR alias asi SPUR NHC stojí za hovno, pořád závoj a inverzi to dělá ne čirou ale kouřovou. Chybí thiokynatan prostě. LQN je slabá vodička a R09 jsem už dávno přestal od nich kupovat. Jediné slušné výsledky jsou s GD-L. Láhve tragické víčka jako vždy, po rozbalení to chce hned přelít do jiných lahví/lahviček, uzávěry vůbec netěsní.


  • 0

#3576 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 1 September 2021 - 11:20:31

LQN negativní? Na tu jsem nikdy nečetl nic dobrého tady, ale s pozitivní LQN nemám problém.
  • 0

#3577 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 1 September 2021 - 13:37:50

Ano LQN negativní, zkusil sem jednu láhev před pár lety a negativy byly slabé, nekryté. LQR na negativ OK, na inverzi škoda mluvit.


  • 0

#3578 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 September 2021 - 16:31:53

lqn negativní i pozitivní občas používám - nouzově, dá se koupit v digitální prodejně v centru hk

výsledkem jsou normální negativy i pozitivy

ale kazí se rychle a ani zastříknutí plynem kolikrát nepomůže

takže furt ve střehu


  • 0

#3579 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 September 2021 - 19:47:48

Též mám mapy pouze na kinu a na svitku ne! Třeba jde taky o to, jak dalece je ta destilovaná voda skutečně destilovaná :mrgreen: Asi seženu starý hrnec a převařím odvlhčovávačovou odpadní vodu a pak ji přefiltruju přes punčochu.

LQN pozitivní používám na všechny tisky. Negativní nepoužívám (použil jsem na první film, ušlo to, ale od té doby negativy koupu v R09), ale byla mi negativní LQN Fómou vysloveně doporučena na pušování Fomapánů :idea:


  • 0

#3580 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 1 September 2021 - 22:22:10

Šel jsem tuhle fotit s velkým foťákem, ale nějak se udělalo nepěkno na focení, tak jsem nic nevyfotil. Nicméně jsem ve vinici potkal vinaře Karla, pak se stavil u vinaře Romana a jak jsem se dostal do postele, těžko říct. Co mě štve je, že jsem ztratil stativ. Ale našel jsem ho! Ale měl ulomenou nohu. No hlavně že jsem donesl foťák.. Kdyby měl někdo doma vrak stativu Manfrotto, koupím:) Vizte interci.

A přiznejte se, kdo koupil od paní s růžovýma nehtama objektiv v Compurce? Co?


  • 0

#3581 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 2 September 2021 - 07:23:53

Vážený kolego, iuliuzzi, zlomená nožka Manfrotoova není takovou újmou, jako zlomená hnáta autorova..... Velký formát se vyznačuje zpomalovacím efektem pro notně  zemdlelého poutníka, divokými temnými hvozdy, plnými běsů, se prodírajícím. Tři nohy Manfrottovy skýtají mnohem pevnější ukotvení v prostoru, než hnáty dvě, volně si vykračující. Ampule tzv. "Zaostřováku" ranním vysvobozením následně bývá....  S pozdravem: "Starý Jezevec"  Erik 


  • 0

#3582 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 14 September 2021 - 22:19:36

Ja. A nejhorší je zlomené srdce. Už abych si zas nějakou srdeční zlomeninu uhnal!

Jakýsi pohotovostní stativ na menší aparáty jsem levně sehnal, použiju aspoň hlavu ze starého. Na vf naštěstí mám větší. Jen není čas a prostor. A to mě zlobí! Stejně tak, že jsem si zase koupil něco, co funguje tak napůl a jen někdy, a když jsem to odnesl zpátky Mr. Pazderovi sr., jak na potvoru to fungovalo jak z praku:) Halt, život je mystérium..


  • 1

#3583 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 17 September 2021 - 17:48:48

Štve mě, že tu na temné třetí den hledám, bádám, čtu a pak venku kouřím, pochlastávám a hodiny do blba hledím, místo abych šel řešit problém do komory.


  • 0

#3584 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 18 September 2021 - 17:05:38

... to je potreba vzit si kaliskovicu do komory, pak to ide jedna basen. A papiry ustalovat "na cigaretu" (jak pri RG move na AIXovym clusteru) :-) 


  • 0

#3585 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 4 October 2021 - 14:19:17

Někdo mi před nosem vyfoukl Yashicu Mat - 124 G  :mad:


  • 0

#3586 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 4 October 2021 - 15:03:58

Někdo mi před nosem vyfoukl Yashicu Mat - 124 G  :mad:


Kde?
  • 0

#3587 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 4 October 2021 - 15:29:58

Někdo mi před nosem vyfoukl Yashicu Mat - 124 G  :mad:

 

Za kolik na konec byla? Když jsem prodávajícího oslovil (chvíli po zveřejnění inzerátu), tak se mi docela dlouho neozval a poté napsal, že pro velký zájem zvedá cenu. 


  • 0

#3588 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 4 October 2021 - 17:46:34

Takového vyčůránka je radno poslat někam. Taky se mi kdysi podobná věc přihodila a prodejce byl nekompromisně zavržen.

 

Shimpan


  • 0

#3589 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 4 October 2021 - 20:39:22

 

Někdo mi před nosem vyfoukl Yashicu Mat - 124 G  :mad:

 

Za kolik na konec byla? Když jsem prodávajícího oslovil (chvíli po zveřejnění inzerátu), tak se mi docela dlouho neozval a poté napsal, že pro velký zájem zvedá cenu. 

 

 

Mě napsal že z důvodu většího zájmu zvedl cenu na 2000 a jestli s tím souhlasím. Já že jo, ale na to odpověděl že to prodal nejvyšší nabídce, ale nevím za kolik. Zvláštní přístup.


  • 0

#3590 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 4 October 2021 - 20:44:59

Místo toho si koupím Yashicu D, takže celkem spokojenost.


  • 0

#3591 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 4 October 2021 - 21:11:47

Místo toho si koupím Yashicu D, takže celkem spokojenost.


Mám a dělá radost. Sklo má stejné. A když se zapomene na kličku..... Určitě bude těšit.
  • 0

#3592 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: 57

Publikováno 4 October 2021 - 21:46:30

Před léty jsem jí dostal je to památka na určitýho člověka.Proti Flexaret je to neohrabaná krabice.Je to moje osobní zkušenost s slyšel jsem to i od jiných fotografů.

Místo toho si koupím Yashicu D, takže celkem spokojenost.


Mám a dělá radost. Sklo má stejné. A když se zapomene na kličku..... Určitě bude těšit.

 


  • 0

#3593 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 5 October 2021 - 07:34:05

Shodou okolnosti se na paladixu objevila znovu Yashica ale za skoro 6000, ze by uspesny kupec daval s malou marzi dal do obehu???


  • 0

#3594 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 5 October 2021 - 08:09:21

Shodou okolnosti se na paladixu objevila znovu Yashica ale za skoro 6000, ze by uspesny kupec daval s malou marzi dal do obehu???

 

Ta tam je podle mě už dýl, teď za 5200.


  • 0

#3595 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 5 October 2021 - 09:24:34

 

 

Někdo mi před nosem vyfoukl Yashicu Mat - 124 G  :mad:

 

Za kolik na konec byla? Když jsem prodávajícího oslovil (chvíli po zveřejnění inzerátu), tak se mi docela dlouho neozval a poté napsal, že pro velký zájem zvedá cenu. 

 

 

Mě napsal že z důvodu většího zájmu zvedl cenu na 2000 a jestli s tím souhlasím. Já že jo, ale na to odpověděl že to prodal nejvyšší nabídce, ale nevím za kolik. Zvláštní přístup.

 

 

2000 za 124G mi přijde dost podstřelené v dnešní době, ale záleží na stavu. Také přemýšlím, že bych pustil svoji 124 (ne G), ale rozhodně bych za ni chtěl tak 3000 až 3500...


  • 0

#3596 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 5 October 2021 - 11:07:04

Za 124G jse dával asi s dopravou 6000,- S manuálem a v koženém pouzdře. Pouzdro úplně nové.
  • 0

#3597 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 5 October 2021 - 18:00:13

Když už jsme u těch pouzder na Y124G.. nemáta náhodou někdo jedno navíc na prodej? Já ji tahám 10 let jako cestovní foťák v batohu zabalenou v plátěné tašce nebo kulichu.. a myslím, že to není úplně ideální obal.. věčně ji něco tlačí nebo do ní ťuká.. a bolí mě to za ni. Jo a šachtu, kdyby měl někdo na prodej.. nebo aspoň mechanismus lupy, tak taky beru :]


  • 0

#3598 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 November 2021 - 18:51:03

😞 to chce panáka.
Měl jsem ho opravdu rád. Jako muzikanta i jako člověka.


https://www.idnes.cz...0829_hudba_rapc
  • 1

#3599 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,081

Publikováno 11 November 2021 - 13:27:34

Tak já tedy jeho písničky vůbec nesnášel. Kroutily mi palce nejen u noh, šnek v uchu se vrtěl nelibostí. Jen hbitá ruka rychle přepínajíc na jinou stanici mě ochránila pře duševním kolapsem. Na mě byly jeho písničky moc molový  - V Trutnově byl také a hle vono bylo pélný náměstí. a nejenom ženský. I hodně chlapů tam bylo a nejenom jako doprovod.  Takže vás chápu, že se vám líbil.  Ovšem v každém případě je škoda, když odejde někdo od kultury. S ním odejde možnost udělat někomu radost a ta se těžko nahrazuje. 


  • 0

#3600 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 11 November 2021 - 13:32:58

Já to mám stejné jako Otec, úplně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních