Přejít na obsah


Fotka

Tady je Krakenovo - fejetony, úvahy


 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#101 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 28 červen 2012 - 20:13:31

K vývoji fotografie

Co se vlastně děje v naší společnosti? Jakých změn naše společnost doznala?

Po revoluci nastala rychlá doba. Naše uvolněné trhy začínají zaplavovat výrobky dosud nevídané a velmi žádané. Lidé začali nebo se snažili jinak přemýšlet. Zakládali firmy, pracovali, doufali v úspěch a žili. Nastala doba ostrých loktů, progresivního myšlení, doba rychlých rozhodnutí a úsudků. Mimo pár rychlých jedinců s rychlými a přesnými informace a nejostřejšími lokty, zjistila převážná většina lidí, že nic tak snadno nepůjde. Z člověka se stává lidský zdroj, vše se musí vydřít a vydržet. Nastává doba blbé nálady.

Lidem se vlivem médií vštěpuje dojem jiného života, než ten, který žijí. Děti sledujíce Beverly Hills, mladiství odkojení na Prci, prci, pricičkách, starší dámy na Sexu ve městě či Zoufalých manželkách – všichni podvědomě začínají přijímat jinou realitu. Panuje všeobecný odklon od zdravého selského rozumu, reality, odpovědnosti za své skutky, odklon od lidských morálních dogmat, klesá úroveň vzdělanosti, tituly se rozdávají jak na běžícím pásu, často podpořené „sponzorskými dary“ či jiným kamarádšoftem. Téměř po 50-ti letech pokračuje další duchovní rozklad. Stejná mince, nyní však z druhé strany.

Lidé začínají vstřebávat spotřební zákonitosti, zjišťují, že takto je to jednodušší. Všude masírování jak všechno jde snadno, rychle, z minimem práce a jistotou výsledku. Lidé zahrnutí snadností, berou si úvěry či jinou formu půjček, aby také žili stejně jak žijí jejich vzory.

Vzory. Zvláštní to slovo. Onehdá sem četl o lidských vzorech (idolech), kterak se mění dobou. Všiml sem si, že před několika desítkami let měli lidé ve vzorech především morálně „pevné“ jedince, uváděli slova jako Kristus.
Začala průmyslová revoluce, počíná vliv médií - mění se i vzory. Filmové herečky, politici. A pak to začíná. Války – vzory často vykonstruované propagandou, hrdlořezové a vrazi, častokráte pod pseudonymem hrdina. Poválečné euforie a rozdělení světa. Na straně jedné opět mediální figury, začíná doba, kdy se „tělo“ dostává do popředí, doba blondýn se zvedlou sukni na větřákem, emancipace atd. Na druhé straně vrazi, budovatelé, hrdinové, uměle vykonstruovaní na tribunách lidu. Pak „revoluce“ – opět se mění vzory. U nás, dle věku „respondenta“ – bárbíny, roboti z lega, modelky, herečky, filmoví zabijáci, sportovci, úspěšní „podnikatelé“, politici atd.

Vědomě a cíleně se rozbíjejí jakékoliv lidské společenství, likviduje se lidská semknutost, náboženství, spolky, rodiny. Lidi zavaluje vlna vytvořené zábavy, tragických událostí, drog a násilí. Vše proto, aby samotný člověk neměl čas ani chuť přemýšlet nad tím, co je vlastně špatně a jaký život si vlastně vytvořil. Do popředí se dostává jednotlivec – ego – marxisticky - člověk člověku vlkem. A tak by se dalo pokračovat……

A co ty kecy výše mají společného s vývojem fotografie?

Dle mého názoru fotografie přímo kopíruje dobu a odráží stav lidského myšlení. Vychází doslova z toho, jaký vlastně život fotografové prožívají, odraz jejich jak fyzických možností, tak hlavně duchovného vnímání.

Fotografie je tedy stejná, jako lidé, kteří drží fotoaparát v ruce, stejná jako doba ve které žijí!!!

Fotografie dle mého názoru doznala mnohých změn už v 80-tých letech, vývojem miniautomatických foťáčků a zpracování v labech. To nastoupilo v devadesátých letech i k nám, kdyty tato strojky nahradily docela hodnotné zrcadlovky. V té době přestaly mít fotografové na zřeteli základní technické zákonitosti, jako vztahy mezi citlivostí, clonou a časem – už to nepotřebovali.

Nastartovala digitální éra a malé mýdlové krabičky za velké peníze šly do světa. O něčem jako byla digitální zrcadlovka nebylo ani slechu, lidé si to nemohli dovolit, technologie to neumožňovaly. Vše chtělo vývoj a nyní již výrobci (docela pravdivě) říkají, že jedině zrcadlovka pomůže k perfektním výsledkům, bez ní se nemůžete obejít. A lidé kupují. Za velké peníze si koupí zrcadlovku, právě té značky jako mají „profíci“ a logicky tedy vnímají, že mají i fotografie jako „profíci“.Často však neví, na co je vlastně clona a čas, přepínají do automatických režimů používaje zůůůůmové objektivy s plastovými skly. Do popředí vstupuje technika, smysl uniká. Úvahy či zamyšlení nad tím co vlastně fotografují, či konfrontace s „vyspělými autory“ jim připadají jako zbytečné. Poté zahlcují dostupná média svou produkcí, hádají se mezi sebou co je lepší co horší, jak to šumí, jaké výstupy z toho mají a hodnotí si to na fórech či facebooku či displejích notebooků. Toto je odraz dnešní doby.

Fotografie je zkrátka moc, a když je něčeho moc, tak cena klesá. Pár profesionálů se snaží držet z touto dobou krok, drceni představami klientů i navrhovanými cenami, které práci na fotografii degradovaly do neúnosných živnostenských mezí. Kvalita se stala druhořadou, vítězí cena. Je to jako z potravinami. Masy potřebují žrát, tak je docela jedno co se prodává za sračky, hlavně když je to levné – zase odraz doby.

Dalo by se toho napsat mnoho, nabízí se mnoho srovnání.

Zde na temnékomoře si ale musíme uvědomit to, že je nás tu většina tak nějak divně posunutých. Odmítáme „digitální zlo“ (což je chvályhodné) a staromilecky se věnujeme té své klasické fotografii (nesnáším slovo analogová, jež některé jelita na TK používají), kupujeme si aparáty, jemž se mnozí smějí, mazlíme se z filmem, hladíme emulze papírů ponořených ve vývojkách, napínáme obrazy na skla. V dnešní době nejsme dobrým etalonem na posuzování dnešní fotografie neb mnozí stále trčíme v sedmdesátých či osmdesátých letech.

Přátelé, apeluji na Vás, držme si s láskou tuto výsadu, tuto úchylku, tuto krásu minulosti alespoň na těchto stránkách a nepřipusťme možnost vstupu naší „doby“ sem k nám.

Váš Kraken

PS: Omlouvám se těm, kteří by rádi viděli tuto úvahu na stránkách v právě aktuální šuplíčku „Vývoj fotografie“. Měl sem řadu důvodů, proč to neudělat.
 • 5

#102 Runner

Runner

  Nováček

 • Registrovaní
 • Pip
 • 204 příspěvků(y)
 • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 28 červen 2012 - 20:41:19

Přesně tak.!!! A navonění chamtiví hochštapleři neznající význam citlivosti chtěj ovládat trh nám chtěj prostřednictvím stupidních reklam říkat čím máme fotit.. hnus, houby. Si v životě žádnej digiprd nekoupím. FUJ...


...se mi ulevilo.;-)
 • 0

#103 jenda1250

jenda1250

  Hrabě kydoň

 • Moderátoři
 • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 28 červen 2012 - 21:04:18

Krásně napsaný, Krakene.

Dovolím si navázat na zmínku o nízké ceně za každou cenu. Před časem jsem se s šéfem u snídaně nad novinama bavil o protestech farmářů a neúnosně nízkých výkupních cenách potravin. Před několika dekádama lidé utráceli až 40% příjmu za potraviny, dnes je to okolo 10% (přesunulo se to hlavně do ceny bydlení). A nemohou za to nekvalitní levné potraviny, mají tu velmi kvalitní sboží vlastní produkce.

Ostatní aspekty života místních mě ale doslova ohromují. Velký smysl pro komunitu, dobrovolnictví, aktivity pro školu, s dětma, výstavy, koncerty, kulturní akce, všichni vzdělaní, s širokým rozhledem, čtou knížky. Zájem o životní prostředí, politiku (včetně aktivního členství ve stranách), sportovní akce - každý týden se v okolí běhá orientační běh (a jsou tam všichni, rodiny s dětma, profesionálové, amatéři, i důchodci, tudle jsem tam viděl jednoho starého pána s inzulinovou pumpou a jak běhal). Zrovna dneska se mě někdo ptal na cestu - když jsem naznačil, že neumím norsky, automaticky přešel plynule do angličtiny.

V ČR je pěkně zatuchlo, individualizmus, nevzdělanost, a hlavně nezájem o dění ve společnosti. Skrátka všeobecně špatná atmosféra, všichni jsou otrávení (nejen z politiky), ale nehodlají zvednout prdel a začít u sebe. Doma by mě nikdy nenapadlo jít po 10 hodinách v práci běhat s kompasem v bažině a ohrnul bych nad tím nos. Tady si to náramě užívám. Ne falešný pozitivní myšlení (jak nás učej personalisti pořád se usmívat ala Eva Holubová ve Skřítkovi), ale ryzí, skutečná radost ze života u všech věkových kategorií. Když jsem viděl, s jakým gustem slavili Národní den, všude vlaječky, kroje (jeden stojí řádově desítky tisíc Kč), průvody dětí a rodičů... bylo mi i z toho smutno že ani jako národ nedokážeme důstojně od srdce oslavit 28. říjen aspoň z 10% jako tady 17. květen.


Postavili jsme se do roviny ukřivděných, těch, po kterých se jenom šlape. Chceme v této pozici být a ostatní to respektují a prostě po nás šlapou. Tak trochu je to možná i případ komunity lidí zabývajících se klasickou fotografií, masochisticky se nám líbí že nám ostatní nerozumí a posmívají se. Zároveň máme nosánek nahoru protože přece MY děláme tu SPRÁVNOU fotografii. Takový to čecháčkovství.
 • 4

#104 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 28 červen 2012 - 21:28:53

Jeníku, hezké zamyšlení zejména pro mě. Díky.
 • 1

#105 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 28 červen 2012 - 22:19:05

Vážený kolego, Krakene, vážení kolegové, nacházíme se na velmi nestabilní hraně pomyslné cesty k
vrcholu. Situace se jeví stále díky programově cílenému systému manipulace s myšlením určité části
občanů tzv. "Zatuchlé Kotliny" naprosto bezproblémovou a nestimuluje tuto převažující část k byť jen
minimálním úvahám. Jako na potápějícím se Titaniku na palubě té nejluxusnější třídy. Realita běžné
každodennosti svědčí o něčem naprosto jiném. Stále se zrychlující snahy urvat na poslední chvíli, co
se ještě dá, bez ohledu na možné důsledky, věští blížící se silný ekonomický otřes, jehož důsledkem
bude minimálně deset, či patnáct let trvající vleklá krize stávajícího systému, z něhož může vzniknout
lavinovitě se šířící občanský konflikt. Křečovitá snaha o vyvedení miliardových hodnot nemovitostí do
ciziny srazí tento nepatrný státní útvar do role totálně závislé kolonie. Masivní emigrace elit o níž se v
mediálním kolotoči každodenně promyšleně dávkované stupidity taktně mlčí by měla přinejmenším na
něco nezvyklého upozorňovat. Nehybná hladina s efektně kvetoucím žabincem se jeví navenek silně
idylicky. Všeobecná, minimálně deset let v určitém skrytu médií, vzrůstající krize všeobecné kultury již
začíná působit vážné existenční potíže mnoha tradičním oblastem. Rapidně se snížil zájem o jakoukoli
formu kolektivního sdílení estetických hodnot, jehož fenoménem je zejména klasická hudba. Nastává
všeobecná ignorace dříve uznávaných hodnot, kterými se společnost úspěšně presentovala ve světě
a společnost se dělí do přísně oddělených vrstev, které vzájemně jen minimálně komunikují. Rodina
v tradičním smyslu je v totálním rozpadu a tento tradičně preferovaný základ společnosti je udržován
s minimálním zájmem. Vzrůstající cynismus a absence jakékoli empatie v mezilidských vztazích tak
vytváří cirkusové představení té nejpokleslejší úrovně. Dochází k obrovskému propadu životních
jistot v odlehlých částech, nacházejících se mimo velké centra. Stoupá počet těch, kteří chtějí být
pracovně aktivní, ale nemají jakoukoli perspektivu. Dochází k velkému přesunu hodnot a mnoho
činností, spojených s aktivním trávením stále menšího časového prostoru, který stávající situace
dovoluje, spolu se zhoršující se ekonomickou situací většinové části společnosti odsunuje dříve
s láskou a nesmírnou oddaností vykonávané záliby do sféry postupného zapomnění. Fotografie
byla v historii vždy velmi sofistikovanou činností, které se věnoval pouze velmi omezený okruh z
bohaté a vyšší společenské vrstvy. Postupně se zlepšující ekonomická situace umožnila její tak
dříve naprosto nepředstavitelné rozšíření. Z nuzné živnosti, často v letech krize nahrazované na
společenském žebříčku mnohem více uznávanou malbou došlo jejím masovým rozvojem k vleklé
a prohlubující se informační krizi, která fotografii totálně zdegradovala na nejstupidnější zábavu
doslova pro kohokoli, aniž by jej motivoval jakýkoli racionální zájem a důvod, proč tuto formu pro
vlastní realizaci estetického myšlení vůbec zvolit. Jedinou motivací je potvrzení vlastní identity v
jakékoli situaci formou sebezobrazování. Tradiční estetické hodnoty, na nichž je postaveno vše
v oblasti všech umění jsou totálně devastovány. Vznikne jakási forma fotografického zachycení
této celospolečenské krize, která se pokusí veřejně ukázat na bezvýchodnost stávající situace
a vést alespoň minimální počet těch, kteří ještě vládnou vlastním myšlením k jakési snaze vše
přivést do kontextu tradičního vnímání hodnot a myšlení? Nebo se budeme masově zhulení při
zvucích připomínajících demolici továrních objektů zmítat v němé masově řízené extázi??? Fuj!
S pozdravem z kamenité nory na Slaným Vrchu: Váš "Starý Jezevec" Erik Kurach
 • 1

#106 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 28 červen 2012 - 23:27:54

Vazeny Krakenku,hezky jsi to napsal hochu,moc hezky.I dalsi prispevky k Tvemu psani jsou hezke.Ano my za morem a nebo v jinem kraji, hodne srovnavame a Ceska vlast a lide z tohoto pohledu vychazeji hodne nepriznive.Kvuli temto nesvarum jsem odesel i s rodinou,neb mi tenkrate pripadalo ,ze se tam neda dychat.Dnes uz je tam jeste vice nedychatelno,ale vse zalezi na lidech.Pobyl jsem tam duben a pul kvetna,lide jsou hodne otraveni ale,jeste si uvedomuji sanci,coz je dobre.Chce to se nedat.
Nemam pravo radit,sam jsem se tohoto prava vedome zbavil.
Je to na Vas,a drzim palce.
Borek Canada
 • 0

#107 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 28 červen 2012 - 23:31:02

Bořku, ogaro, ty ještě žiješ? Jsem moc rád, že tě tu po dlouhé době vidím!!! Hodně zdravíčka přeji z Valašska přes oceán až do Kanady!!!
 • 0

#108 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 28 červen 2012 - 23:33:46

Mimochodem Bořku, taková rada (pohled) od nezúčastněné osoby by byla nanejvýš vhodná, podobně jako od Jeníka tohoto času z Norska. Holt když čék nevytáhne haksny z Valašských kotárů, nemá přirovnání.
 • 0

#109 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 28 červen 2012 - 23:51:08

Bořku, ogaro, ty ještě žiješ? Jsem moc rád, že tě tu po dlouhé době vidím!!! Hodně zdravíčka přeji z Valašska přes oceán až do Kanady!!!

Dekuji,skoda ,ze nebyl cas te navstivit,chtel jsem te prekvapit ale bylo to trochu z ruky-z Krkonos.
Zdravi? zitra rano (u nas-posun 6 hod) jdu na celkovou vymenu rameniho kloubu,rikam si bude dobre,chce to verit.
Zdravim tebe a vsechny na temne,
film a fotografie z temnice je jako zrozeni ditete,je to nadhera
Borek(bez hacku nad R )


 • 0

#110 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 29 červen 2012 - 01:46:08

Bořku (bez háčku ;-) ) Tím tuplem ti přeji to zdravíčko a také hodně štestí, dej vědět, jak si na tom ogaro!!!
 • 0

#111 hidejoshi

hidejoshi

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 741 příspěvků(y)
 • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 červen 2012 - 04:42:37

Všude je plno úplatkářství a korupce, děti nechtějí poslouchat své rodiče a každý hlupec chce napsat nějakou knihu. Je patrné, že se rychle blíží konec světa."
Nápis na asyrské desce z 18 století př. n. l.

 • 2

#112 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 29 červen 2012 - 07:17:00

Vážený příteli, Borku, nepočetní dočasní nájemníci kamenité nory na Slaným Vrchu Ti drží pevně vždy
po dvou párech všechny tlapy, ležíc při tom na zádech.... S upřímným pozdravem "Starý Jezevec" Erik
 • 0

#113 tess_red

tess_red

  Tlampač (grafoman)

 • Předplatitel
 • 1 170 příspěvků(y)
 • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 29 červen 2012 - 07:42:30

Krakénku, napsal jsi to nádherně.

Mne nejvíce oslovilo toto: "Lidé zahrnutí snadností, berou si úvěry či jinou formu půjček, aby také žili stejně jak žijí jejich vzory." protože se to mne při mé práci nejvíce dotýká.

Řeším denodenně nabídky různých "finančních poradců", kteří se snaží lidičkám s mentálním postižením podsunout nějakou "výhodnou" půjčku, či paušál pod záminkou, že se budou mít lépe, jako pan Vomáčka, a můžou si koupit plochou televizi a splácet budou jen 250,- Kč (se jen zapomenou zmínit, že to je týdenní splátka, a první splátka musí být za měsíc už při předání peněz). To, že máme na dveřích, že jsme bydlení pro lidi s mentálním postižením je dostatečně neodradí. A nemůžu se smířit s tím, jak může jedna banka dát člověku 3 úvěry, když už ten první nesplácí. Proč už s tím někdo z vlády něco neudělá, vždyť tu bude za chvíli tolik zadlužených lidí. V dřívější době, člověk měl problém získat půjčku a teď jí dostanete snad jen za připitomnělý úsměv?

A abych se tak moc neodklonila od tématu, tak bych chtěla jen říci, proč tolik řešíme vývoj fotografie. Lidíi, co si pořizují kvalitní fotoaparáty pro to, že je to moderní bylo přece už v minulosti určitě dost, jen jich bylo méně, protože si to mohl dovolit jen člověk, co na to měl.

Je to každého věc, a když lidičky chtějí "pindat" o šumu, ostrosti a tak. Tak ať to dělají, mají na to fóra, tak ať si tam kecají. Když nebudeme chtít, tak na ty fóra chodit nemusíme. A je úžasné, že existuje i něco jako je temná komora a jí podobné, kde něco takového člověk neřeší, ne? Tak proč si kazit náladu.
 • 0

#114 nlc

nlc

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 29 červen 2012 - 07:49:09

.... Jedinou motivací je potvrzení vlastní identity v
jakékoli situaci formou sebezobrazování.....


Eriku, tahle věta je pro současný stav velmi výstižná, díky za takovou myšlenku. Jeden příklad za všechny, který mi tak nějak automaticky bleskl hlavou bleskl hlavou.
 • 0

#115 tomas.kontakt

tomas.kontakt

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 599 příspěvků(y)
 • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 29 červen 2012 - 11:50:31

vážení přátelé, víte jaké bych měl přání - vás všechny si posadit u nás na zahradě do křesílek, na gril hodit krkovičku, do sklénky každému co dobré jest a povídat.
Víte že jsem si po dlouhé době s chutí a dobrým pocitem přečetl níže napsané? Sami s Haninou tuto myšlénku šíříme v našem okolí a lidé nás hledí leckdy, jak na blázny. Ano, smířili jsme se s tím, že jsme jiní a zvykli jsme si na nechápavé pohledy, když si o víkendu vyrazíme místo do kaufcenter s baťohem na výlet do přírody, že si doma rádi pečeme buchty, koláče i chleba, že nemáme rádi polotovary, že si večer místo TV pustíme rádio, vezmem knihu nebo si povídáme, že je pro nás rodina svatá, že si vážíme práce - i těch druhých, víme kde dojít k informacím (zprávám) aniž by to byl nějaký bulvární žvást....................
Ano jsme jiní a jsem za to rád a jsem moc rád, že jiných je nás tu více. Jak řekl Borek, kteréhož srdečně zdravím za Velkou louži, ještě máme naději. Otázka je, jestli dříve nepřijde nějaký ten sociální otřes, situace je napjatá již dosti.
 • 2

#116 Luigi

Luigi

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 848 příspěvků(y)
 • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 29 červen 2012 - 14:02:42

Opět musím vyjádřit pochvalu a údiv nad kolegou Krakenem. Čím to je, že když se vyjádří nad nějakým fotograficko-etickým problémem, tak člověk žasne nad hlubokou myšlenkou, pravdivostí a uměním podělit se o pocit, který okamžitě pohltí slušné čtenáře. Ať to je zamyšlení nad tím, jakých lidí si máme vážit v obraze prostého človíčka, který jde v 5 ráno do kravína a pokorně pracuje za směšné peníze a přijímá život takový, jaký je až po poslední zamyšlení nad vývojem fotografie ve světle změn morálky společnosti.

Přes veškerou skepsi si člověk uvědomí, že to s námi zase až tak blbý není. Jednak do dosvědčuje bohatá diskuse k článku, krásná doplnění obrazu norské společnosti od Jendy1250 i Starého jezevce Erika, kdy jeho odborné fotografické články vždy hltám jako super poučné informace a nejdou se zamýšlí nad otázkou úpadku morálního ve věci sdílení estetických hodnot a tudíž věci směřující k našemu snažení i naší odlišnosti.

Je dobře, že se ze všech možných stran ozývají hlasy o úpadku morálky, i když je normativně morálka vy\tvářena právě tou společností a vždy představou určité společnosti o správnosti chování a vnímání věcí etických . Tudíž platí Masarykova teze, že všeobecná morálka ke které možná shlížíme neexistuje.

Proto souhlasím s Krakenem, že fotografie je věcí, která vždy bude odrážet stav společnosti a „její“ morálky a jsem rád, že se chci ztotožnit s jeho výzvou a jak jen to půjde tak se držet naší šílené vyšinutosti z doby a času, komerční společnosti a její současné morálky.

A že nejsou jeho slova výzvy jen kecy svědčí vaše diskuse tady. To je také důvod, proč tohle vlastně píšu. Neřekl jsem vůbec nic nového co tady už bylo řečeno, ale cítím potřebu se připojit a dát najevo to, co vnímám a popdělit se o společnou radost, že mám kamarády na TK. Vím, je to sentimentální, ale vzhledem k mému věku mám na to malinko právo.

Takže zdařec, dobré světlo a slušnost všem přeje Luigi ;-)
 • 1

#117 pepafotograf

pepafotograf

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 764 příspěvků(y)
 • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 29 červen 2012 - 16:51:59

Dovolím si skromně se připojit pod níže popsané...lépe bych to nepopsal! Nabil jsem Pentaxe 6x7 Trixem 400 a zítra ráno jdu "opět na to",ostatně jako každou sobotu a opět se budu snažit o zachycení pomíjivého....Dobré světlo všem!
 • 0

#118 Flaizer

Flaizer

  Nováček

 • Registrovaní
 • Pip
 • 371 příspěvků(y)
 • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 29 červen 2012 - 17:04:31

Kraken: děkuji, vlastně je to daleko lépe napsané než jsem se o to snaži já, mne to moc nejde, ale tedy díky z a to, pravda pravdoucí je to, snad nevadí, když tyto texty budu dále šířit...
 • 0

#119 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 29 červen 2012 - 23:08:32

Ogaři, milá Terezko, vážím si vašich řádek zde i chvály na má slova. Alespoň na chvíli jsem měl pocit zahradníka, jemuž s pomocí slunce, vody a země roste malá, slabounká rostina. Díky.

Pro starého jezevce.
Eriku, pane, již jsme několikrát vyslechl názory na tvé příspěvky v tom duchu, že jsou zmatečné, že se nadají číst apod.
Nesouhlasím s tím, a tvá reakce mne v tom jenom plně utvrdila. Musím však přiznat, že mi takové nečitelné někdy případaly taky, ale vždy sem se ve tvých slovech snažil nalézt další významy či podobenství, snažil jsem se číst mezi řádky. Ač jsme se ještě nikdy osobně nesetkali, těším se velmi na tuto chvíli.

S přáním Dobrého světla se loučí

Kraken
 • 0

#120 jenda1250

jenda1250

  Hrabě kydoň

 • Moderátoři
 • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 30 červen 2012 - 11:05:52

Abych ještě dokončil myšlenku. Mám výhrady a kritický pohled na situaci v naší společnosti, trávím poslední dobou dost času v cizině, ale pořád se přes to všechno rád vracím na rodnou hroudu. Je to můj domov a vždycky bude. Asi bych nedokázal se sbalit a nadobro odstěhovat do jiné země. Proto nepovažuju "emigranty" za zbabělce ani prospěcháře, já bych asi tak velkou změnu nedokázal podstoupit (dokážu si ovšem představit okolnosti které by to usnadnily).
Nemám mnoho příbuzných (je jich vlastně jenom co by na jedné zmrzačené ruce napočítal), ani přátel na život a na smrt, ale svým způsobem jsem stále tak trochu hrdný na to že jsem čechem. Znám pravidla hry společnosti, a v cizině to není tak jednoduchý, zvlášť pro introverty jako já ;-). Možná to bude zním blbě a nevěrohodně, ale nemám rád změnu...
 • 0

#121 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 30 červen 2012 - 13:18:37

Vážení kolegové, Krakene, Jendo, mám upřímnou radost z každého, kdo s pocitem vzájemné tolerance
a respektu k názoru ostatních přispívá svojí vlastní zkušeností a názory do společného webu, který je
předurčen pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií. Je potěšitelné, že přicházejí zcela noví a
nadšení zájemci o klasické fotografické postupy a dostává se jim zde podpory, rady a pomoci. Každý
má možnost se svobodně vyjádřit a nese s tím nezbytně spojenou možnost kritiky vlastních příspěvků.
Je velmi prospěšné, že mohu přijmout i kritický pohled, který mne přivede k zamyšlení a umožní jistou
změnu v osobním názoru. Přeji všem z Vás radost z tvůrčí činnosti a mnoho inspirace. S pozdravem:
"Starý Jezevec" Erik
 • 0

#122 Pavel_P

Pavel_P

  Hrabě kydoň

 • Moderátoři
 • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 1 červenec 2012 - 16:59:01

Také nemám rád tuto dobu.
Tuto dobu skepiticismu, nářků a nadávání. Dobu, kdy je současné a nové špatné a jen ty naše základy, naše minulost byla dobrá. Nemám rád spílání lidí okouzlených cizími kraji, kteří na svém domovu vidí jen to zlé. Přijde mi směšné vymezování se vůči modernu, jako by ono moderno bylo ohrožením, či snad i koncem mých hodnot. Proč jen tato doba přináší do lidí srdcí tolik hořkosti? Stromy stále kvetou, dávají své ovoce, jsou stále tak krásné. Voda stále plyne a je i čistější než dřív. Existují stovky dobrých lidí a my vidíme jen ty špatné. Ano máte pravdu, je to s námi čechy zlé. Neumíme si vážit dobra, neumíme vyzdvihnout jeden krásný okamžik nad tisíc špatných... Vevnitř to asi cítíme všichni úplně stejně, ale navenek? Promiňte, já budu stát na druhé straně oné pomyslné barikády, která tu z posledních příspěvků vznikla.

Také někdy říkám, že jsem se narodil ve špatnou dobu. Také jsem často roztrpčen událostmi, lidmi. Ale stále mi zůstává to krásné - možnost volby. Stýkám se jen s lidmi, které mám rád, dělám práci, která mě naplňuje radostí. Nedívám se na špatné fotografie, nečtu špatné knihy, zapomínám špatné zprávy. Mám k dispozici několik tisíc let lidských dějin, ze kterých můžu čerpat dle libosti (a tak jednoduše!) to nejkrásnější ať již v podobě knih, hudby, obrazů, filmů, receptů, techniky, květeny, návodů... Tato doba je krásná. Krásnější než jakákoliv jiná. Jsem pánem sebe, svého času, své lásky, všeho. Sám si určuji čemu kdy dám přednost. Můžu klopýtnout a začít řešit nesmysly, mít strachy, boly. Ale stále se můžu znovu narovnat a cítit, že tento den je tím nejkrásnějším, který mi byl v mém krátkém životě poskytnut....
 • 1

#123 hidejoshi

hidejoshi

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 741 příspěvků(y)
 • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 červenec 2012 - 17:30:16

Tohle co píšu už jsem dvakrát smazal.
Všechno záleží na tom, odkud a kam se díváme. Bohužel v naší povaze je zřejmě zakódováno štkát směrem k zemím kde se podle našeho mínění žije blaze, místo toho abychom se s širokým úsměvem ohlíželi k zemím, kde tý vado díky bohu nemusíme žít.
Napřiklad se u nás dost nažvaní o korupci. Ale pokud je někdo dostatečně umíněný, a je ochoten za svojí pravdu poněkud bojovat, poměrně často se i za pomoci médií dobere spravedlnosti.
Vietnam. Země se 100% korupcí. Tam se na úřady nechodí. Aby se vaše věc dostala na úřad, musíte znát a hlavně zaplatit řetězec lidí. Aby jste je zaplatil, musíte se zadlužit. Pokud se spozdíte se splátkou banka vám napálí 250% úrok. A můžete se vsadit, že tam Vás do televize nikdo plakat nenechá...
 • 0

#124 jenda1250

jenda1250

  Hrabě kydoň

 • Moderátoři
 • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 1 červenec 2012 - 17:55:48

Always look on the bright side of life ... jseš nevyléčitelnej optimista :-)

Zkus hádat, proč jsem použil příklad Norska a ne třeba Nového Zealandu, odkud jsem se ještě rád vracel do zdravějšího českého společenského prostředí (a pak že vyspělá země). Utěšovat se tím, že jinde je to ještě horší (povrchní) nás neposune. Norsko může být až nedosažitelným příkladem společnosti postavené na tradičních hodnotách v moderním prostředí. Schovávat se do ulity a tvářit se, že se mě dění kolem netýká taky nepřinese prospěch společnosti, ale aspoň ji nepoškodí. Taky se snažím vidět spíš to pozitivní, ale nebráním se ani vidět problémy které je dobré pojmenovat. Možná další česká vlastnost trápit se špatnostmi a ignorovat to dobré, uznávám.
 • 1

#125 hidejoshi

hidejoshi

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 741 příspěvků(y)
 • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 červenec 2012 - 18:12:29

To dělá ta moje práce. Samí příjemní hodní pozitivní lidé. :-)
 • 1

#126 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 3 červenec 2012 - 16:55:12

Ahoj Krakenku a vsichni na temne.Jsem zpet ze spitalu,fizicka bolest se da vydrzet,horsi je to s dusevni bolesti,ta zanecha velke sramy,ale i ty cas preboli.Ano,my za hranicemi budeme vzdy privandrovalci a emigranti.Ale i mezi nami jsou Cesi kteri neco dokazali,ne jenom pro sebe ale i pro vlast kterou opustili,a verte mi nedelali to pro to aby byli poplacavani po plecich a necekali na to aby jim bylo receno jaci jsou nebo byli dobri,delali to z lasky ke sve praci kterou milovali.Chci-li poznat dobro ,musim zakonite poznat i spatnost.Kdyz jsem byl mladoch,rad a z laskou jsem navstevoval Kadanske lokaly a nalevny.Moje maminka mi rikavala,co z toho mas?utratis tolik penez.Krome kocovin,jsem si do zivota vzal i postrehy a nahled na lidske povahy.Rad jsem pozoroval lidi v urcitych situacich,to mi zustalo.I kdyz ted uz dlouha leta nepiju,rad pozoruji lidi.Tak je to i ve fotografii,kdo vytahne nejmodernejsi techniku,drahe vybaveni,a zacne machrovat a ukazovat se,tak si rikam ,hochu takhle ne,tudy cesta nevede.Mam pratele v US,vytahnou stativ na nem pridelanej dobrej fotak a chodej a hledaji,to je uplne neco jineho,to je radost je jen pozorovat.
Neumim fotit,ale snazim se najit tu spravnou cestu,pochopit to co fotim a proc to fotim a komu,krome sebe,udelam s tim co delam radost.Delat radosti sobe a svym blizkym to je to co me naplnuje.Doufam ,ze to nezni jako fraze,to bych nerad.Mam z vas radost,budte taci,jaci jste.Mejte se hezky.
Zdravim Borek
 • 1

#127 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 7 červenec 2012 - 10:24:33

Ahoj Borku, mám velikou radost, že se vše v dobré obrací. Za krátký čas vyndáš ze skříně na půdě již
technicky mírně zastaralou Ornithopheru a zprvu lehce v rámci počínající rehabilitace započneš vířit s
chutí čerstvé povětří. Situace je velmi příznivá, neboť Tě neohrozí tání včelího vosku, kterým je potah
z přírodního materiálu geograficky limitován. Ikaros tuto skutečnost v tréningové euforii silně podcenil
a bez dříve nepovinné ochranné přilby a výškoměru tvrdě dopadl, až se zaprášilo. Přeji Ti velmi časné
uzdravení a nezbytnou dávku osvěžujícího humoru. Lepší humor, nežli tumor! Mezi jednotlivými, tak
častými bouřemi a intenzivními dešti jsem v rámci kondice vyměnil smyčec na malířskou štětku a válec
a stal se rodinou uznávaným Akademickým malířem pokojů. Jde mi to mnohem lépe a výsledek bývá
mnohem lépe předvídatelný, než je tomu v případě mého fotografování. Pravý běh mám již namožen
a únavu z vedra zaháním pivištěm do té míry, abych neztrácel rovnováhu na úzké kladině, kterou mi
v rámci opileckého testu pravidelně předepisuje má domácí fysioterapeutka. Lahve tajně schovávám
do fotokomory, kde je nyní ideální teplota. S pozdravem: "Starý Jezevec" Acmal. Franzis Old Badger.
 • 0

#128 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 červenec 2012 - 00:37:24

Ahoj Eriku,moc dekuji.
Letat ke slunci-uz po svatbe mi byla pristrizena kridelka,aspon zena si to stale mysli,jsem star na to ,abych ji to vyvracel.Ma kridla jsou polamana a peri ?Ztratilo lesk a zpuchrelo,jeste ,ze nohy aspon trochu slouzi.
Ted jsem na aukci koupil,teda manzelka,Konicu Autoreflex T3 plus 1.4-50mm a 3.8-200mm lenses a nejake veci k tomu.Je to uz vse vycistene,baterie nove a vlozen film 400ASA a vycvak asi 4 snimku.Jsem zvedavej co z toho vyleze.Zatim je to na me moc tezke,na jednu ruku,ale cvicim a trenuju.
Nedovedete si predstavit co tyto stranky pro mne znamenaji,jsem moc rad ,ze JSTE !
Opatrujte se vsichni na temne.
Eriku a Krakenku moc DEKUJI
borek za velkou louzi
 • 0

#129 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 9 červenec 2012 - 09:38:06

Bořku, ogaro, su rád, že sa vyhrabáváš s teji nepříjemnosti a navíc poctivě trénuješ tak ušlechtile, že ruka musí být v krátkosti plně zdráva.

S přáním síly a dobrého světla se loučí

Kraken
 • 0

#130 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 červenec 2012 - 20:36:29

Diky,vsem.
Az se prestehujeme,tak se ozvu.Mejte se hezky a at se dari.
Borek
 • 0

#131 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 30 červenec 2012 - 14:38:00

Mohl bych se zeptat nekoho z odpovědných, co se mis stalo s tímto vláknem? Vše je tu přeházené, nemá tzo ani hlavu ani patu. Kdo sa mi v tym hrabal?
 • 1

#132 tess_red

tess_red

  Tlampač (grafoman)

 • Předplatitel
 • 1 170 příspěvků(y)
 • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 30 červenec 2012 - 15:07:37

Krakénku, to se stala nějaká chyba, když se předělali systém řazení nových příspěvku. Mám stejný problém, a jak se píše v Převod fora na novější systém, tak v tom nejsme asi sami. :???:
 • 1

#133 Stříbrokaz

Stříbrokaz

  Tlampač (grafoman)

 • Předplatitel
 • 1 660 příspěvků(y)
 • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 30 červenec 2012 - 20:35:18

Mohl bych se zeptat nekoho z odpovědných, co se mis stalo s tímto vláknem? Vše je tu přeházené, nemá tzo ani hlavu ani patu. Kdo sa mi v tym hrabal?


Tobě se to děje taky?
A já si myslel, že to mám z chlastu :-)
 • 0

#134 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 31 červenec 2012 - 09:34:38


Mohl bych se zeptat nekoho z odpovědných, co se mis stalo s tímto vláknem? Vše je tu přeházené, nemá tzo ani hlavu ani patu. Kdo sa mi v tym hrabal?


Tobě se to děje taky?
A já si myslel, že to mám z chlastu :smile:


No nevím, nesu v tym IT nejak kovaný, ale já když udělám chybu, tak se ju snažím napravit. No, jináč řečeno sere mne to jak sviňa. Já si to teho nedovolím zasahovat aby to neztratilo nit a pác, a totok je na světě. TAZU ogaro, volám ti, snad sa s tým neco bude dělat.
 • 0

#135 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 10 srpen 2012 - 00:18:33

Děkuji mnohokrát adminovi za opravu a omlovám se za ten tó, tu dikci se kterou sem pronesl předcházející příspěvek.

Ještě jednou díky Tazi.
 • 0

#136 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 18 srpen 2012 - 03:17:35

Tak Ahoj Vsichni v Krakenkove kralovstvi.
Jsme prestehovany,moc dobry to je,v mezicase jsem stihl druhou operaci,infekce a vymejvani implantatu.Cvicim jak divej,uz jsem vyfotil dva filmy,a musim dorazit ten v Konice.Temnice je jeste provozu neschopna ale snaha tu je.
Pripadam si jak malej kluk,ze vseho radost.Jen ta tasticka pres rameno me nekdy stve(automaticke davkovani antibiotik-jeste TRI tydny)
Jinak pohoda,zitra rano jdu na ryby,prej si to zaslouzim,asi jo.
Preposilam svoji radost vsem do Temne.Tebe Krakenku srdecne zdravim,moje radost ,je i tvoje zasluha.
Abych nezapomel i Erikova.
Moc Vas vsechny zdravim Borek
 • 0

#137 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 19 srpen 2012 - 02:30:46

Tak ,nic jsem nechytl ale bylo krasny svitani nad rekou.
Stalo to za to,vydra s mladejma,dva bobri,pak husy,tak jsem to zabalil.
Zdravim Borek
P.S.byla by to kycovita fotografie - svitani nad rekou,nejdriv oranzova koule a nahle vse zalite zlatou barvou,i listy stromu,coz trvalo asi pet minut,pote to vypuklo,sum mesta,rackove,splouchani reky...nadhera
 • 0

#138 tomas.kontakt

tomas.kontakt

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 599 příspěvků(y)
 • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 19 srpen 2012 - 06:47:50

.. ono je někdy lepší jen tak koukat, nečučet do hledáčku a svítání si užít! Přeju, ať dobrá nálada a zdraví nejen vydrží, ale dále se upevňuje!
 • 0

#139 jenda1250

jenda1250

  Hrabě kydoň

 • Moderátoři
 • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 19 srpen 2012 - 09:29:41

my byli úspěšnější, ale ne o moc. Asi teď prostě neberou.

Tři týdny, co je to v porovnání s inzulinovou pumpou? Šéfův syn, je mu 12 let, ji má, cukrovku mu diagnostikovali asi před 2 lety.

Zlepšující se rameno tak trochu závidím, podařilo se mi včera natáhnout si zádovej sval (doufám že to není nic horšího), následujících 5hodin dalšího namáhání tomu nepřidalo tak jsem rád že můžu ležet, byl i problém si ráno najet z konvice čaj :-(.

Odpoledne tu máme soutěž v hodu do dálky jakési železné bandasky na mlíko, tak snad uzvednu aspoň foťák :-).
 • 0

#140 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 20 srpen 2012 - 02:34:02

Diky moc za prani a jenda1250-nejsi nahodou z Paky?Neco tady kdysi zaznelo,bydlel jsem dlouho ve Vitkovicich v Krk.Na natazenej sval -mast z arniky a bude dobre.
Jinak je nekdy dobry jit bez fotaku a divat se,i kdyz obcas blbnu a delam si obdelnicek treba z hole a divam se jak to zabrat a tipuji si cas ,no blbnu a pak si pro to prijdu jindy a stravim delsi dobu cekanim na stiny a svetlo ,je to sranda a radost takhle blnout na stary kolena.
Mejte se fajn a hezky,zivot je fakt strasne kratkej na to abychom se vztekali a rozcilovali kvuli malickostem(ted se mi to keca,driv jsem takovej nebyl)
Ahoj Borek
 • 0

#141 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 20 srpen 2012 - 10:07:06

Vážený kolego, Borku, na rybách pozor ! Ruským vědcům se podařilo úspěšně skřížit zlatou rybku se žralokem a vznikla zlatá rybka, která lovci splní jen poslední tři přání. Při ověřovacích pokusech s několika experimentálními jedinci z prvního chovného hejna došlo během přepravy k destrukci igelitového
sáčku během přistání na okraji čedičového břehu Sachalinu a rybky, ještě neoznačené radioizotopem, zcela nekontrolovatelně uplavaly. I přes intenzivní
výcvik v tajných laboratořích Sivernovo Flota se je prostřednictvím hydrofonu nepodařilo jmenovitě dosud kontaktovat. Z toho vyplývá praktická rada: Na
nic se ulovené ryby nevyptávat, důsledně sledovat případná jednotlivá slangová slova slova v azbuce a bez zbytečného otálení vyjmout signalizační kód,
odpojit od zdroje a rychle na pánev, či gril. V případě ulovení většího kusu vždy nejlépe v protisvětle důsledně zkontrolovat strukturu šupin. Pokud se již nelesknou, jedná se o příslušníka speciálních jednotek, kterému se předčasně uvolnila kyanidová kapsle v zažívací trubici. Využít pouze ploutve, či brýle
a zbytek vrátit opatrně zpět. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
 • 0

#142 borekt

borekt

  Dost toho nakecá

 • Registrovaní
 • PipPip
 • 518 příspěvků(y)
 • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 30 srpen 2012 - 03:10:58

Ahoj Krakenku a vsichni tady,diky Erikovi za posledni prispevek.
Znova procitam vse co zde bylo napsano,vcetne mych blbosti,a mam uprimnou radost z nas ,kteri prop[adli kouzlu klasicke fotografie(anal-ogie je osklive slovo,ze Krakenku)
Zrovna dnes mi prinesl postak podzimni katalog od Freestyle,nemohu se nabazit,co vse se pro nas vyrabi a je toho stale vic,treba nadpis clanku-Tetenal..The legend returns,a tech toneru a novych vyrobcu Foto materialu,no radost z poctenicka.Zkratka a dobre,je nas,nebo musi nas byt stale vice a vice,coz je dobre.Mam z toho radost,tuto radost si kazim ale sam,nejsem schopen dodelat temnou komoru,jeste par regalku a hlavne tu vodu a odpad.Nebudu vas zatezovat mojema starostma.
Chlapci a devcata,brzy je uplnek,coz takhle nocni ci podvecerni fotografie,a podzim-ten miluji,ranni mlhy,listi opadava,podzimni desticky atd.To je krasa,tak dobre svetlo a at se dari,borek
 • 0

#143 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 30 srpen 2012 - 06:35:55

Ahoj Borku, s hřejivým pocitem vlastní svobody se nemusíme zabývat fotografií za účelem obživy. S hřejivým pocitem vlastní svobody
se ani hudbou nemusíme zabývat za účelem obživy. Není proto sebemenší důvod k tomu, abychom nějak ospravedlňovali používání
z dnešního pohledu již archaických tvůrčích prostředků. Nemusíme sypat z rukávu dokonalé banality, které již skoro nikdo nevnímá a
můžeme opravdu nezávisle přemýšlet a zabývat se s věcmi, které jsou svrchovaně vlastní a ničím nenapodobitelné. Nejsme nuceni k
záplavě jen obtížně vnímatelné a neodbytné hlukové kulisy, tvořící jakýsi únik před nádherným pocitem lesního ticha, která nás velmi
vyčerpává, aniž si to uvědomujeme. Podzim je nádherným a neopakovatelným obdobím roku pro zklidnění mysli a imaginaci, třeba s
oblíbenou knihou "Walden, aneb život v lesích", ničím nerušenému vnímání oblíbené hudby a meditaci. U jezera na rybách prožíváš
ve spojení s nádhernou přírodou něco, co je slovy obtížně definovatelné. Přeji Ti radost, pohodu a štěstí a nezbytné "dobré světlo".
S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik - Slanej Vrch
 • 0

#144 jirin_ol

jirin_ol

  Hrabě kydoň

 • Registrovaní
 • PipPipPipPip
 • 3 786 příspěvků(y)
 • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 30 srpen 2012 - 07:36:11

... mam uprimnou radost z nas ,kteri prop[adli kouzlu klasicke fotografie(anal-ogie je osklive slovo,ze Krakenku)


ufff ... tys mě vyděsil, Borku, čemu jsi propadl, já při prvním náhledu četl anal-orgie :-)
 • 0

#145 Snek

Snek
 • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 srpen 2012 - 21:25:11

nevím proč, myslím si, že toto do krakenova tak nějak patří. Dnes odpoledne jsem si tak poslouchal moudrost tohoto pána, a přišlo mi tak na mysl, že je moc škoda, že už tu s námi na světě není. Povídání dle mého názoru stojí za vašich necelých 35 minut života.


 • 0

#146 Snek

Snek
 • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 srpen 2012 - 21:38:06

a není to jen o tom, co je v nadpisu, rozhovor se týká vícero témat.

výběr z citací:
"where is photography if not in the darkroom"
"who invented photography? not the photographer. the darkroom dude invented photography. Not the guy that's taking pictures. It is those people in the darkroom who do put the image on paper"
"the future of photography hinges on our ability to look at the history of photography and continue the education of photography through the darkroom... because digital photography is not a photography. I can tell you that. It is digital imaging. There is nothing in photoshop that defines this thing as being photographic process."

Toliko pan Gene Nocon, ten který světu dal f-stop printing, průkopník lith printu, a především skromnej člověk, kterej to v komoře uměl.
 • 4

#147 Erik Kurach

Erik Kurach

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 14 září 2012 - 10:54:45

Vážený kolego, Krakene, jsem s mírně otlačenou zadnicí a poznámkovým blokem připraven na tiskovou
konferenci na temné téma a hlavní ideologický koordinátor je přechodně fyzicky nepřítomen....!!!!
S díky: "Starý Jezevec" v ranním průvanu - Slanej Vrch s dočasně vypnutým ústředním topením nevídané
síly a vizuálního efektu....
 • 0

#148 Jokr12

Jokr12

  Nováček

 • Registrovaní
 • Pip
 • 27 příspěvků(y)
 • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 15 prosinec 2012 - 14:16:31

Vlákno tu na čas osiřelo, je to škoda, ale zároveň pochopitelné. Kdo z nás dokáže tak poeticky ztvárnit prožitek všedního dne, vystihnout vztahy lidí a věcí a svým slovem pohladit, než ten, který umí číst z „Knihy života“a nabrat z čistých lesních studánek, jako náš milý a starostlivý „bača“, pan Kraken. Rád pročítám stránky Temnokomorníka a nechávám se unášet krásou slov i obrázků. Jak milé je, mít možnost být ovečkou v „Krakénkově“!
Je čas Adventní, na věnci vzplane již třetí svíce a ne všichni si uvědomíme, co znamená ten čas. Čas zklidnění a stále nového očekávaní zrození Syna člověka v kolébce Betléma. Toho, který přinesl na svět světlo Pravdy, recept pro štěstí člověka a nádhernou naději budoucnosti.
Návod tak jednoduchý a přec stále zapomínaný a přehlížený, že zažíváme místo lidského štěstí stále více zklamání z vývoje světa.
Čas má stále stejný krok, i když máme pocit jeho náhlého zrychlení. Děsí nás čím dál vetší nehoráznosti a nepravosti bez postihu. Ti, kterým poctivá práce nevoní, neomaleně vyjídají naši společnou mísu a podvodem upevňují svou moc prostřednictví bohatství. Jak je to možné,že tak mizivé procento lidstva zabralo a stále zabírá, tak velkou část z bohatství světa, bohatství, které patří všem? Jak je možné, že jsme přijali tuto hru? Proč slušní lidé mlčí, ti co vládnou podvádějí a zloději mají všude přístup? Doba je skutečně apokalyptická, přesycena vzájemnou neláskou a sobectvím, morálním a mravním úpadkem. Lidé bez víry žijí dnes strachem beznaděje a okolnosti jen nasvědčují, že zítřek bude tvrdých vyhlídek. Věříme odkazům Mayského kalendáře, proroctví Nostradáma, nebo okultismu, než v pravdivé a radostné zvěsti adventního času, která je určena pro všechny, kdo má revoluční odvahu pro změnu lidského srdce, pro změnu lidského jednání. Změnu, která si žádá naše úsilí, ale rozhodně s pozitivním výsledkem. Pokud se nevrátíme ke svým kořenům, k dědictví naších otců, kultuře, co přežívá tolik staletí, k vzájemné úctě a lásce, pak je i naše namáhání marné a destrukce hodnot se nezastaví.
Jen když rozeznáme pravdu od lži, pak nemá ten zlořád mezi námi nikde šanci a lidé se nebudou zabíjet. Pak nás ani žádná Oligarchie falešnými proroky neoklame, s poselstvím osobní svobody a prosperity.
Jen když budeme-li bdělí, pak může být všude jako v „Krakénkově“, a naše svoboda a ekonomika zažije rozkvět. Ten boj není marný a je spravedlivý.
Tak hezké Vánoce všem, pohodu v srdci a odvahu do nového roku 2013 přeje nováček Jokr12!
 • 3

#149 kraken

kraken

  Admin pro věci politické, teologické a sociální

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 2 914 příspěvků(y)
 • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 17 prosinec 2012 - 11:24:26

Jokře, ogaro, děkuju za předvánoční řádky, krásné zadumání ze kterého je mi smutno, neb to vnímám stejně intenzivně, napříč téměř celou společností. Doufejmě, že alespoň střípky vánoční nálady a nového slunce v novém roce, nám i v tak omezeném čase dovolí se na chvíli zastavit. Sám se chystám po dlouhéééééé době věnovati se fotografii, která mi toto umožňuje.

Všeckým ovečkám v Krakenovu přeji krásné duchovní vánoce a Dobré světlo v celém dalším postapokaliptickém novém roce.

Váš bača Kraken.
 • 0

#150 hidejoshi

hidejoshi

  Tlampač (grafoman)

 • Registrovaní
 • PipPipPip
 • 1 741 příspěvků(y)
 • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 prosinec 2012 - 00:04:30

Díky bohu jsem ateista. Snad Tě tedy moc neurazím, jen si tak říkám, která z těch zářících pravd, jež za existenci lidstva již spatřily světlo světa je ta správná, ve jménu které bylo správné prolévat krev ...
A taky je možné, že jsem ve své omezenosti něco nepochopil.
 • 0
0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních