Přejít na obsah


Fotka

Tady je Krakenovo - fejetony, úvahy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#151 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 18 December 2012 - 00:22:12

Nedalo mi to,krasne napsano-diky bohu jsem ateista-to je nadhera,moc se mi to libi jako citat.Nekde jsem cetl-Buh je mrtev-Nitzshe a pod tim
Nitzshe je mrtev -Buh.To je taky hezky.
Jinak pekne povidani i ze se Krakenek opet po dlouhe dobe ozval.

Preji Vsem na temne,prijemne proziti Svatku Vanocnich
a opatrujte se.
borek
  • 0

#152 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 December 2012 - 09:18:30

Připojuju je taky s přáním, všem dobrým lidem.
  • 0

#153 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 18 December 2012 - 13:37:16

v sobotu jsme byli na advetním trhu. Jak víte, bylo krásné náledí a přesto všechno jsem já se svou rodinou vyrazil, jako spousta jiných lidí. Ve zdraví jsme se "doklouzali" na místo a obhlíželi stánky, kteréžto nabízeli hromadu pochutin, keramiky - malované i prosté, vánoční ozdoby a nevím co všechno. K tomu všemu vyhrávala živá kapela koledy a voněl punč.. Naše malá cácorka na vše hleděla z tepla kočárku a byla u vytržení z toho všeho. Taková docela příjemní předvánoční nálada. Lidu časem přibývalo a najednou začalo být trochu těsno, zledovatělá zem klouzala a lidé do sebe někdy nechtěně, ale více chtěně drcali a razili si místo tu ke stánku, tu ke kašně a prostě začalo být husto. Ta nálada se jako by šmahem změnila. Lidé se na sebe již neusmívali, jen tak tupě zírali a někteří i vrhali zamračené pohledy. Vše jsem to sledoval z rohu náměstí, kde hráli muzikanti a i mě pomalu začalo vše vadit.
V tu chvíli jsem si všiml jedné dvojice. Staří lidé - manželé. Pán shrbený, vrásčitá tvář, v rukou malý třes. Paní taková suchonká, drobná i tak nějak bledá. Šli ruku v rucem navzájem se podpírajíce. Pomalonku se prodírali tím davem a jsem kolikrát měl pocit, že je strhne ten zuřivý živý proud někam do prostřed, jako vodní vír. Ale ne, pomalu došli svého cíle - malého stánku, kde pár mladých lidí (dle jejich chování milenci) prodával jmelí. Zastavili se před stánkem a dívali se na jmelí. Pak ten stařeček zašátral v kapse a podal prodávajícímu chlapci malý penízek - desítikorunu. A babička si vzala malý svazeček jmelý. Pak se na sebe oba staří lidé podívali a usmáli se a dali si políbení. Otočili se a pomalu se ztratili v davu. V tu chvíli, se ti dva mladí lidé, kteří od rána mokli a mrzli a měli onen tupý výraz, jako by probrali ze sna. Teprve teď se pohnuli, ten klučík ještě s nataženou dlaní, do které dostal tu desítikorunu. Podíval se na ní, pak na svou milou a usmál se stejně, jako ten dědeček na svou babičku a také ji políbil. Oba již neměli prázdno v očích, oba se usmívali a tiskli k sobě - možná kvůli chladu, ale asi i chtěli. A usmívali se i na ostatní.. A já se usmíval na ně. Zase jsem měl dobrou náladu a pobrukoval jsem naší cácorce koledy, co nám hrála kapela...
Přeji vám všem dobrou náladu a vůbec vše dobré. A když tak každý z nás začne u sebe a pro druhého, myslím, že bude přeci jen lépe.
Krásné svátky přátelé!
  • 5

#154 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 19 December 2012 - 02:08:38

Naprosty souhlas a krasne napsany.Meli bychom ty vratka otevrit at radost,usmev,pohoda a laska k bliznimu mohou opet ven z naseho dvorku a nakazit ostatni,kteri jen nakukovali pres plutek nasi zahradky a kroutili nevericne hlavou.Rikali si, jak je mozne,ze se nekdo dokaze smat a radovat z obycejnych veci a mit jeden druheho rad.Verim ,ze lide jsou v nitru sve duse dobri, akorat nevi jak s tim ven.Meli bychom jim pomoct a smat se a radovat s nimi,ne jen v tento krasny cas Vanocni ale stale.
Mejte se hezky,borek
  • 0

#155 Jokr12

Jokr12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 20 December 2012 - 21:29:13

Pane Krakéne a těm, které jsem svým příspěvkem snad zarmoutil, omlouvám se, to jsem opravdu nechtěl. Jen vážně upozornit, že tu existují faktory, které skutečně hodnoty lidství ohrožují. Které jsou příčinou trvajících válek a neštěstí, o kterých si myslíme, že jsou vzdálené a nás se netýkají. A právě příležitost vánočního zamyšlení tu dává také prostor pro otázku solidarity s těmi, co trpí válečným běsněním. Nic se neděje náhodně! Dostala se mi do ruky kniha Daniela Estulina – Bilderberg , o lidech, co určují směr neblahého vývoje. O naší nevědomosti a mediálnímu klamu. Vyvolá ve vás uvědomění, ve které době to vlastně žijeme, že setkávání naškrobených pánů tohoto uskupení není jen za účelem nákupu „dobrého tabáčku do fajfky“, ale spiknutí proti lidskosti a míru. Míru, který je bezpodmínečnou základní hodnotou života. Vánoce jsou a mají být svátky míru, kde se zrodilo Ono krásné poselství Lásky. Mír není samozřejmostí, za něj se musí bojovat i v našich srdcích, jinak se podobáme jen „spícím pannám“, co potká neblahý ortel. A to by ani Krakénkovu rozhodně neprospělo !
A teď prosím omluvte mou nedostatečnost etiky. Vaše Vánoce ať jsou krásné a požehnané, se sluníčkem v srdci !!!
  • 0

#156 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 December 2012 - 00:13:04

Přátelé, hlavně žádné smutnění, zdá se, že jsme opět přežili jeden konec světa... ;-)

Pokud se vám okolo vás něco nelíbí.... začněte u sebe. Co se nelíbí tobě, nečiň druhému. Jednoduché, prosté a účinné.

Kdybychom se už nečetli - hezké svátky.
  • 2

#157 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 21 December 2012 - 21:59:11

Právě procházím "vlákno" dle dolního počítačového informátora sám "uživatel," bez návštěvníků... Ale nejsem sám, máme písmo, myšlenky...
Je podivuhodné, co jste předestřeli, že takhle přemýšlíte.. V souvislostech "temné" jest mi to výraz tradice, která (v nás spojena s poctivostí a řemeslem stříbra a poctivého okamžiku, který má ve fotografií dále žít pro ostatní!) nás ovšem vede - většinou - i k úvahám o síle smyslu a tradice... Tedy proč je to a to důležité v životě obecném...
Co je vůbec smyslem života a taky - naší soukromé fotografie... No a na závěr ? Nic zvláštního.. Jen díky že jste sdělili myšlenky a já mám pocit, že k tomu nějak patřím, protože se dle svých sil snažím nebýt konzumní, konformní - se všemi nepříjemnostmi zdánlivými, které tyhle pozice přinášejí. Vydržat!! Kdes se praví, že potřeba býti solí země...
Nic za to není, než náš osobní pocit, že žijeme poctivěji, že o skutečných hodnotách (kdo je nás naučil, proč v nás jsou vlastně?) musíme uvažovat a snažíme se dle sil svých je žít - že prostě žijeme skutečný život, ne ten mediální a trikově obchodní, o politice nemluvě... Jen nebýt netečný - tedy snažit se nenechat unavit a i proto být již netečný....
Ať Krakenovo stádo vzrůstá - díky Krakene a pánové další,v norách Jezevci, Borkové za louží, kdes cestuje i přemýšlí mladík jendatísícího čísla, jirinol nezištně! shání a motá své - naše - sítě obrazů, kazety k naplnění, a všichni další ... je tu dobře, každá pozitivní nebo podnětná myšlenka a čin spojuje. Díky přátelé, že jste - a není to jen o fotografii :-)
A proto závěrem : Dobré zdraví, jasný rozum, nohy otců zvažme - a na cestu se vydejme dále. Dobré světlo i v roce 2013, přátelé ...
  • 1

#158 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 22 December 2012 - 01:25:06

Je tady moc hezky,jsem rad ,ze tu mohu pobyvat,cist si,sem tam pridat svuj nazor(nekdy i blbej)Je to pro mne neco jako vstoupit za dvirka jineho sveta,takoveho pohodoveho a sniciho,jako kdyz zavru dvere svoji temnice a vnorim se do tmy a sera a jsem uplne nezavislej na svete a jen si tak delam co chci a co me naplnuje nejakou touhou,nedokazu to rici slovy.Je to nadhera.
Tak se opatrujte a dobre svetlo do Noveho Roku 2013 a mnoho splnenych prani.
borek
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních