EXA- rady, zkušenosti??

#1 faajn

Publikováno 3 duben 2011 - 17:23:57

Zdravím spolufotící.
Dnes mi jeden kamarád udělal velkou radost darováním tohoto fotoaparátu.
Jedná se o Exa Ihagee Dresden s optikou Mayer-optik Gőrlitz Trioplan 1:2.9/50
Chci se zeptat, má cenu zakládat film, nebo raději jen do vytrínky. (i když to bych asi stejně nevydržel) Připomínám že fotoaparát vypadá velmi zachovale, závěrka chodí pěkně, clony v objektivu taky v poho a hlavně pohled do šachtičky mě uplně dostal. Prostě se mi ta stařičká mašinka hrozně líbí.
Už zas mě chytá G.A.S :oops:

Dík za případné rady, připomínky a upozornění.

#2 Jizera-CZ

Publikováno 3 duben 2011 - 17:50:17

Zdravím spolufotící.
Dnes mi jeden kamarád udělal velkou radost darováním tohoto fotoaparátu.
Jedná se o Exa Ihagee Dresden s optikou Mayer-optik Gőrlitz Trioplan 1:2.9/50
Už zas mě chytá G.A.S :D

Dík za případné rady, připomínky a upozornění.

Nelze říci snad nic jiného, než že si založ film a Exu si vyzkoušej, ostatní už příjde samo :oops:

#3 faajn

Publikováno 3 duben 2011 - 20:02:28

hmm teď jen nevím jestli v tom nevidět nějakou malou škodolibost :D ale snad to nebude taková hrůza :oops:

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests

Publikováno 3 duben 2011 - 20:06:39

nerad se do toho pletu, ale já škodolibost nevidím. Chceš-li s ní fotit, založ do ní film a foť, nechceš-li, dej si ji do vitrínky. Nikdo jiný snad za tebe nerozhodne. :-)

#5 Jizera-CZ

Publikováno 3 duben 2011 - 20:23:13

hmm teď jen nevím jestli v tom nevidět nějakou malou škodolibost :-) ale snad to nebude taková hrůza :oops:

Kdepak, žádná škodolibost, jak tě to vůbec mohlo napadnout?
Ale opravdu není nic jednoduššího než si s Exou vyfotit film, opravdu není. Pak budeš vědět, jestli patří do vitrínky, nebo do brašny. Já osobně takto vyzkouším skoro každý aparátek který se mě dostane do ruky a mám jasno :D

#6 faajn

Publikováno 4 duben 2011 - 13:09:16

no mě šlo spíš o to abych byl upozorněn na nějaké případné mouchy této mašinky...jako třeba zasekávající se závěrka...špatné převíjení filmu atd. už se mi kdys stalo že jsem velsele vyfotil film...vyvolal a zjistil že mám čisto...foták prostě nepřevíjel...tvářil se že jo ale fotky žádné :)
no uvidíme hodím tam Acrosse a vyzkoušíme něco venku

#7 Jizera-CZ

Publikováno 4 duben 2011 - 14:13:18

no mě šlo spíš o to abych byl upozorněn na nějaké případné mouchy této mašinky...jako třeba zasekávající se závěrka...špatné převíjení filmu atd. už se mi kdys stalo že jsem velsele vyfotil film...vyvolal a zjistil že mám čisto...foták prostě nepřevíjel...tvářil se že jo ale fotky žádné :twisted:
no uvidíme hodím tam Acrosse a vyzkoušíme něco venku

Jak říkám, zkus to s filmem a uvidíš. Já měl v ruce Exu asi dvakrát, tak by ohledně nějakých častějších poruch mohli odpovědět asi fundovanější uživatelé, kteří s ní mají více praxe.
Ohledně toho přetáčení... jednoduchá kontrola je ta, že se stačí podívat na protější kolečko, zda se s převíjením otáčí také :)
Tak hodně štěstí a pak dej vědět, jak to dopadlo.

#8 dubraro

dubraro

• LocationHavířov

Publikováno 4 duben 2011 - 15:10:32

Takovou Exu má můj otec od 50. let a stále dobře funguje. Jenom ten objektiv není bůhvíco, chce to pořádně clonit.

#9 faajn

Publikováno 10 červenec 2014 - 19:31:26

Zdar,

tak po delší odmlce stupido dotaz..jak z toho mám sákryš po dofocení filmu ten film vytáhnout..převinout zpět?? napravo vedle kolečka převíjení filmu je takový čudl s pojistkou a ten když zamáčknu tak to stejně nejde..no a nic jiného tam prostě nevidím :P

#10 faajn

Publikováno 15 červenec 2014 - 20:36:20

vyřešeno..funguje vše jak má :)

#11 atilibats

atilibats

Publikováno 31 leden 2015 - 23:21:09

Zdravím, mohu se zeptat,jaké objektivy se mohou na exu 1a dat?

#12 borda

borda
  • Guests

Publikováno 31 leden 2015 - 23:43:24

Téměř jakékoli s bajonetem exa. Krom asi velkých mayerů, nejsem si jist, že exa 1 má externí bajonet.

Takže od 20mm fleka, přes 35mm fleka, 40mm tessara, 50mm tessara, biotara, trioplana, pancolara, orestona, 58mm primoplana, osmdesátky tessara, biotara a biometara, stovku orestegora, 135mm orestegora, pentacona, sonnara až do alelujá. jsou toho opravdu mraky.