Přejít na obsah


Fotka

Servis Olomouc Brno?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 pavel_h

pavel_h

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 6 duben 2011 - 15:58:19

Dobrý den

Už dlouho chci nafotit a vyvolat svůj první film. První věc je asi mít k dispozici přístroj - stalo se: byl mi darován Pentacon six TL s objektivem Carl Zeiss Biometar 2,8/80 (Už jen když jsem ten fotoaparát uviděl, vzbudilo to ve mně nadšení). Jenže se následně vynořil problém, clona v objektivu je nehybná. Objektiv je zřejmě otevřen na plnou díru, ale clonit nelze. Proto se vás ptám, jestli někdo neví o někom, kdo by dokázal tennto nedostatek odstranit. Nenašel jsem totiž nikde informaci, že někdo takový existuje v Olomouci případně v Brně. Zřejmě by se asi nábízela možnost objektiv zaslat někomu v Praze, ale do toho se mi zrovna nechce a raději bych to vyřešil přímější cestou. Proto doufám, že někdo přece jen v těchto dvou moravských metropolích musí být. Pokud o někom víte, budu velice rád za typ.
-----------------------------
Jinak chci všem kdo zde přispívají poděkovat, za cenné informace pro začátečníka jako jsem já.
  • 0

#2 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 6 duben 2011 - 16:22:37

Dobrý den

Už dlouho chci nafotit a vyvolat svůj první film. První věc je asi mít k dispozici přístroj - stalo se: byl mi darován Pentacon six TL s objektivem Carl Zeiss Biometar 2,8/80 (Už jen když jsem ten fotoaparát uviděl, vzbudilo to ve mně nadšení). Jenže se následně vynořil problém, clona v objektivu je nehybná. Objektiv je zřejmě otevřen na plnou díru, ale clonit nelze. Proto se vás ptám, jestli někdo neví o někom, kdo by dokázal tennto nedostatek odstranit. Nenašel jsem totiž nikde informaci, že někdo takový existuje v Olomouci případně v Brně. Zřejmě by se asi nábízela možnost objektiv zaslat někomu v Praze, ale do toho se mi zrovna nechce a raději bych to vyřešil přímější cestou. Proto doufám, že někdo přece jen v těchto dvou moravských metropolích musí být. Pokud o někom víte, budu velice rád za typ.
-----------------------------
Jinak chci všem kdo zde přispívají poděkovat, za cenné informace pro začátečníka jako jsem já.

Může být, že clona se fakt nehýbe. Je to celkem běžná závada.
Ale: při nasazeném objektivu na těle se clona zavře na předvolenou hodnotu až v okamžkiu expozice. Zkoušel jsi páčku pro náhled hloubky ostrosti? Je na objektivu...
V případě, že je opravdu clona nefunkční, odstraní to skoro každý slušný opravář. V Brně paní Konečná, ale já s ním mám spíše špatné zkušenosti.
  • 0

#3 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 6 duben 2011 - 20:33:45

V Brně paní Konečná, Tábor 25, tel. 549 241 802, 9-15 h.

Moje zkušenost: Mechanická stránka v pohodě, pokud má k dispozici materiál. Čistota práce je slabší, poslední dobou v mém případě spíše až tragická (prach, mastnota a otisky prstů na vnitřních čočkách). Před pár lety mi to přišlo v tomto směru lepší :) .
  • 0

#4 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 duben 2011 - 14:28:55

cau v Olomouci se zeptej ve fotokrámu na Ulici 1 máje, kousek za náměstí republiky(nevím tedkom název, běž po kolejích a dívej se do výloh jak uvidíš fotáky ses dobře), objektivy čístí, zatuhlé clony kolem 300Kč, tu 80mm tam za tu cenu kolem300 ještě minulej tyden prodavali tak tam dneska skakni....
  • 0

#5 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 11 duben 2011 - 09:18:00

Ahoj,

tak kolega myslí prodejničklua další servis Fotokampa Čuřík, zboku uvidíš reklamu na Kodak. Půjdeš-li po kolejích, od nádraží, vlevo, před nám. Republiky.
Skvělý obchůdek - leccos techniky jsem tam nakoupil!
:lol:
  • 0

#6 Trinom

Trinom

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 1

Publikováno 7 říjen 2011 - 22:36:12

Můžu se zeptat, kdy kdo naposledy využíval služeb paní Konečné? Nedaří se mi ji kontaktovat ani telefonem (při volání se neozve žádný tón, ani hlášení o mrtvým telefonu/čísle) ani osobně (nedozvonil jsem se).
Díky
  • 0

#7 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 říjen 2011 - 21:21:27

Můžu se zeptat, kdy kdo naposledy využíval služeb paní Konečné? Nedaří se mi ji kontaktovat ani telefonem (při volání se neozve žádný tón, ani hlášení o mrtvým telefonu/čísle) ani osobně (nedozvonil jsem se).
Díky


Byl jsem u paní Konečné naposledy letos 4.8. vyzvednout si objektiv. Dozvonit se lze v pracovní dny až tak po 18. hodině. V jinou denní dobu a o víkendech nebývá k zastižení. Na telefonu spolehlivě po té deváté ranní, taky v pracovní dny. Zatím jsem se jí vždy dovolal. Pochopitelně, může být nemocná, mít spoustu jiných starostí a podobně. Myslím, že dojíždí někam o někoho pečovat. A sama už má taky nějaká leta.
  • 0

#8 Trinom

Trinom

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 1

Publikováno 8 říjen 2011 - 23:09:53

Díky, zkusím se za ní teda stavit někdy k večeru. Ale jak říkám, tak telefon mi na ní nefunguje. Zkoušel jsem to i z jiných telefonů a vždy se ozve jen mlčení. Žádný tón, hláška, nic.
  • 0

#9 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2011 - 11:12:37

V olomouci nic ,ale v Novém Jičíně což je po dálnici slabá pulhodinka je pan Blažek ,což je dokonce soudní znalec v oboru foto a opravuje staré fotoaparáty.Můžu jen doporučit http://www.fotoservis.ic.cz/ ty stránky sice moc neudržuje ,ale kontakt funguje
  • 0

#10 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 říjen 2011 - 12:17:12

Díky, zkusím se za ní teda stavit někdy k večeru. Ale jak říkám, tak telefon mi na ní nefunguje. Zkoušel jsem to i z jiných telefonů a vždy se ozve jen mlčení. Žádný tón, hláška, nic.


No, je to divné, skutečně žádný tón, žádná hláška, nic. Poprosím tě tedy, jestli nám tady potom dáš vědět, jak jsi pochodil.
  • 0

#11 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 26 říjen 2011 - 14:01:11

Trinom:
Pane kolego, máte nějaké nové poznatky stran paní Konečné?
  • 0

#12 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 listopad 2011 - 10:11:46

Jen pro informaci všem zainteresovaným hlásím, že paní Konečné opět funguje telefon a servis fototechniky prozatím stále dělá.
  • 0

#13 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 17 březen 2012 - 19:44:55

Ahoj,

tak kolega myslí prodejničklua další servis Fotokampa Čuřík, zboku uvidíš reklamu na Kodak. Půjdeš-li po kolejích, od nádraží, vlevo, před nám. Republiky.
Skvělý obchůdek - leccos techniky jsem tam nakoupil!
:)

Zdravím, nevíš náhodou, mají tam i něco jiného než zboží vystavené ve výloze a v té skříni vevnitř? Třeba misky, žárovky, objektivy, těla, pinzety etc. ? (nemyslím teď věci jako filmy, papíry...)
Kdysi dávno jsem si tam jenom kupoval časopis a mám to trochu z ruky, tak abych tam nechodil zbytečně :???:
  • 0

#14 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 březen 2012 - 23:09:52


Ahoj,

tak kolega myslí prodejničklua další servis Fotokampa Čuřík, zboku uvidíš reklamu na Kodak. Půjdeš-li po kolejích, od nádraží, vlevo, před nám. Republiky.
Skvělý obchůdek - leccos techniky jsem tam nakoupil!
:-P

Zdravím, nevíš náhodou, mají tam i něco jiného než zboží vystavené ve výloze a v té skříni vevnitř? Třeba misky, žárovky, objektivy, těla, pinzety etc. ? (nemyslím teď věci jako filmy, papíry...)
Kdysi dávno jsem si tam jenom kupoval časopis a mám to trochu z ruky, tak abych tam nechodil zbytečně :)


A co si tam prostě zavolat :) 585 227 260. Strýček Google forever.
  • 0

#15 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 18 březen 2012 - 09:33:33



Ahoj,

tak kolega myslí prodejničklua další servis Fotokampa Čuřík, zboku uvidíš reklamu na Kodak. Půjdeš-li po kolejích, od nádraží, vlevo, před nám. Republiky.
Skvělý obchůdek - leccos techniky jsem tam nakoupil!
:-P

Zdravím, nevíš náhodou, mají tam i něco jiného než zboží vystavené ve výloze a v té skříni vevnitř? Třeba misky, žárovky, objektivy, těla, pinzety etc. ? (nemyslím teď věci jako filmy, papíry...)
Kdysi dávno jsem si tam jenom kupoval časopis a mám to trochu z ruky, tak abych tam nechodil zbytečně :)


A co si tam prostě zavolat :) 585 227 260. Strýček Google forever.

Taky možnost :)
  • 0

#16 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 březen 2012 - 23:32:00

Ahoj,

zrovínka dnes jsem tam šel do Muzea umění na přednášku Mgr. Bieleszové o meziválečné fotografii a souvislostech - což je doprovodný program pro výstavu Civilizované iluze tamtéž :grin:
Bylo už po zavíračce, ale obchůdek zřejmě funguje. Tedy, prodává se tam přinese, takže možná i ty pinzety a misky... Jinak zkus zdejší bazárek kdyby ne...
  • 0

#17 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 říjen 2013 - 23:34:51

v Želatovicích (okres Přerov)
p. Eduard Herman
Želátovice 57, 751 16
tel. 604 577 906
eduard.herman@volny.cz


Dříve pracoval v Meoptě teď je v důchodu,
Naprosto spolehlivý moje Flexa u něj byla už 3x ceny naprosto bezkonkurenční
výměna závěrky mě stála i se závěrkou 200kč
a kvalita té práce no prostě super!!
vřele doporučuji!
  • 0

#18 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 29 říjen 2013 - 09:24:41

Chci se zeptat,
máte někdo tel. do fotokampy (olomouc tř. 1. máje.....)
já když jsem tam zavolal na tel, který byl na učtence z r. 2012 ta prej telefon neexistuje.
předem děkuji za odpověď
  • 0

#19 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 říjen 2013 - 15:03:18

"Fotokampa" - tato prodejna již neexistuje, je tam jakési hodinářství... (?)
  • 0

#20 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 29 říjen 2013 - 16:42:29

to jako fakt?
to byla snad nejlepší fotoprodejna v ol. kraji.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 1

#21 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 29 říjen 2013 - 23:11:06

Opravdu, malý obchůdek s bazarem přístrojů, něco věcí do komory, něco prošlých i čerstvých filmů... Taky mě nepotěšili, ale podvědomě mi bylo jasné, že návštěvnost nízká to neudrží...
  • 0

#22 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 28 duben 2014 - 14:23:01

Nemáte někdo zkušenost se servisem u pana Ing. Miroslava Bulky? Potřeboval bych vyčistit jeden velmi raritní objektiv a řeším komu ho svěřit. V popisu má soudní znalec a servis optiky, mikroskopů a objektivů...


  • 0

#23 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 28 duben 2014 - 21:55:03

A cože je to za sklo ?


  • 0

#24 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 29 duben 2014 - 09:14:37

Cooke panchrotal 4 inch f2.3
  • 0

#25 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 29 duben 2014 - 10:22:03

Původně asi z 35mm kamery, nemýlím-li se...


  • 0

#26 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 29 duben 2014 - 11:15:22

Ano, je to kinematografický objektiv a vzhledem k tomu, že na ebay chodí běžně za 1000 liber tak bych mu rád dopřál kvalitní servis...
  • 0

#27 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 duben 2014 - 12:34:30

Kinematický objektív, pokiaľ nemáš 35mm kameru je vlastne nepoužiteľný. Je totiž stavaný na formát 18x24mm (políčko 35mm filmu) a teda na kinofilme by bolo políčko orezané. Cooke objektívy sú skutočne veľmi kvalitné a používané v kinematografii takmer na celom svete, ale na fotenie sa nehodia. Skôr by som to riešil predajom, trebárs aj za nižšiu cenu a kúpou kvalitného kinofilmového objektívu.


  • 0

#28 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 29 duben 2014 - 13:00:33

Však ano, chci ho vyčistit, aby se lépe prodával ;-)
  • 0

#29 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 29 duben 2014 - 21:30:00

nu, doba se mění a když se dneska čile blbne s digitálama a příslušnýma redukcema, tak se jeden nestačí divit, kam se až dohrabou ceny takovýchto skel. A to už prosím aj v tuzemii, viz např. http://archiv.aukro....tu--i3802717817

Si zkuste zadat na ebay ve skončených aukcích tŕeba Cooke panchro či Dallmeyer a nebudete se stačit divit...


  • 0

#30 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 29 duben 2014 - 21:43:16

ale hlavně se nestačím divit mé vlastní skleróze...


  • 0

#31 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 30 duben 2014 - 13:55:39

A teď zpátky k původní otázce. Komu byste ho v Brně svěřili, aby ho před prodejem vyfiknul do lesku? 


  • 0

#32 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 30 duben 2014 - 19:23:23

A teď zpátky k původní otázce. Komu byste ho v Brně svěřili, aby ho před prodejem vyfiknul do lesku? 

v Brně nevím,   v Pardubicích by se jeden  šikula možná našel. 


  • 0

#33 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 1 květen 2014 - 07:53:16

Při ceně objektivu si klidně udělám výlet ;-) dej tip...
  • 0

#34 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 1 květen 2014 - 08:28:28

A cože je tomu předrahému objektivu ? Jen trochu prachu uvnitř nebo něco jinačího ještě ? Asi bude předpokládám spíš pro 16mm kameru, myslím, že je tam závit 25 mm (c-mount). Pěkný kousek, ale zajímalo by mne, na co si to ti cizokrajní digitální snobové nasazují. Já si nedávno kvůli "bokehovému blbnutí" (Xenon 25/0,95) pořídil tělo Nikonu 1 V1, ale je to totálně naprd, páč tam pak nejde žádná automatika ani měření expozice. Se omlouvám za znesvěcení analogového fóra....

Přední člen by mohl jít komplet vyšroubovat, jak se zdá z fotek, maximálně tam bude ještě z boku pojistný červík. Nejvíce bordelu bývá v objektivech okolo clony...


  • 0

#35 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 1 květen 2014 - 09:36:44

Myslím, že objektiv by měl být použitelný i na kinofilm, vzhledem k tomu, že má ohnisko 100 mm. Mám Cooke Speed Panchro 2/75 a kinofilmové políčko vykreslí a je vynikající. Samozřejmě u ohnisek 50 a nižších by asi byl problém, vzhledem k tomu, že jsou na 18x24 mm, ale u těch delších je myslím rezerva dostatečná. Rozhodně bych ho před prodejem vyzkoušel, moje 2/75 je lepší než téměř cokoli v tomto ohnisku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních