Přejít na obsah


Fotka

Aplikace pro temnokomorníky s chytrými telefony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#51 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 15 April 2012 - 15:26:02

ja pouzivam obcas na HTC Wildfire tohle:

https://play.google....WdodG1ldGVyIl0.

mereni zatim celkem v toleranci. muzes zkusit pred zakoupenim toho, co popisujes.
  • 0

#52 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 30 August 2015 - 11:31:11

ahoj, nevíte někdo o apce, která by mi umožnila zadávat poznámky k právě vyfocené fotografii? clona, čas, scéna apod. Ideálně s nějakým dtabázovým výstupem a možnotí připojit náhled fotky vytvořené  telefonem. díky,


  • 0

#53 anabi00

anabi00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 August 2015 - 12:21:43

Dobrý den, nevím jestli máte android nebo iphone . Zahlédl jsem ale toto http://photistics.com/ a myslím , že je přesně to co hledáte.


  • 0

#54 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 30 August 2015 - 19:57:13

android. diky


  • 0

#55 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 2 September 2015 - 05:33:55

Tohle by mohlo někoho zajimat. Externi expozimetr/flashmetr pro android za rozumné peníze... http://optivelox.50w.../lxmeterfaq.htm


  • 2

#56 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 February 2017 - 21:46:35

Zdravím všetkých nadšencov klasickej fotografie. Viem, že je najlepšie používať písané poznámky pri vyvolávaní negatívov. Objavil som aplikáciu Massive Dev Chart Timer. Neviem či ju niekto z prítomných používa, potreboval by som poradiť. Chcel som do toho doplniť moje poznámky, zdá sa mi to pohodlnejšie v tom nalistovať čo potrebujem nájsť, ale pri pokuse doplniť tam moje poznámky som pridal film a teraz by som ho chcel vymazať, ale neviem či to ide a hlavne ako. Možno by pomohlo to odinštaľovať, ale to nie je riešenie, aby som pri nejakej chybe vždy aplikáciu odinštaľoval a všetko nanovo písal. Ak to niekto používa a vie riešenie, budem mu vďačný, ak mi poradí, ako vymazať zo zoznamu filmov, mnou pridaný film.


  • 0

#57 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 9 February 2017 - 23:03:52

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

 

Film z "My Times" vymažeš takovým tím červeným mínusem po levé straně  - vypadá jak dopravní značka zákaz vjezdu do jednosměrky.


  • 1

#58 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 February 2017 - 00:33:36

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

 

Film z "My Times" vymažeš takovým tím červeným mínusem po levé straně  - vypadá jak dopravní značka zákaz vjezdu do jednosměrky.

Ďakujem za reakciu, Ale mne to pribudlo tam, kde sú v zozname filmy mám tam teraz napr. APX 100 a hneď pod tým  APX 100 (New) a to by som chcel dať preč. Z toho "My times" som to vyhodil, ale v zozname filmov to zostalo a neviem to odtiaľ dostať preč.


  • 0

#59 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 February 2017 - 05:18:39

Na druhou stranu, kdo z temnokomornictva nosí hodinky? Každý užnosí víc mobil než obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky.... ;-)

Obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky nosím jen do komory a z mobilu se sluchatkama posloucham muziku. Ale vyvolavani filmu merim stopkami na mobilu.

Ja, stále takto. Aj tie mechanické hodinky nosím, čo som ich dostala pred vyše 30 rokmi. Deti mi dali nejaký dotykový mobil, no toto je jediné, čo s ním dokážem, na telefonovanie mi slúži stará Nokia.
  • 0

#60 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 10 February 2017 - 08:20:23

Tak to  buď v pohodě. Druhej APX 100 sis tam nepřidělal, ten řádek tam dvakrát být má - mimochodem, všiml sis že je tam 2x i čtyřstovka?

 

To (New) znamená to ne nový záznam ale nová emulze - původní od Agfy je prý trochu jiná než ty nové, licenční. U nové a staré APX to neháže takový rozdíl jako u diákové Precisy (což je po novu prý přebalená Fuji - zlé jazyky říkají, že je to Provia co neprošla výstupní kontrolou) ale úplně stejný film to také není. Osobně to neřeším a volám dál v Rodinalu dle Agfy časů.

 

 

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

 

Film z "My Times" vymažeš takovým tím červeným mínusem po levé straně  - vypadá jak dopravní značka zákaz vjezdu do jednosměrky.

Ďakujem za reakciu, Ale mne to pribudlo tam, kde sú v zozname filmy mám tam teraz napr. APX 100 a hneď pod tým  APX 100 (New) a to by som chcel dať preč. Z toho "My times" som to vyhodil, ale v zozname filmov to zostalo a neviem to odtiaľ dostať preč.

 


  • 0

#61 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 February 2017 - 16:08:17

 

 

Na druhou stranu, kdo z temnokomornictva nosí hodinky? Každý užnosí víc mobil než obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky.... ;-)

Obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky nosím jen do komory a z mobilu se sluchatkama posloucham muziku. Ale vyvolavani filmu merim stopkami na mobilu.

Ja, stále takto. Aj tie mechanické hodinky nosím, čo som ich dostala pred vyše 30 rokmi. Deti mi dali nejaký dotykový mobil, no toto je jediné, čo s ním dokážem, na telefonovanie mi slúži stará Nokia.

 

Jasne aj ja mám staré ruské stopky, ktoré som si kúpil za socíku, ale to listovanie vo viacerých zošitoch je niekedy dosť únavné (kým ich nájdem, tak to chvíľu trvá, hlavne ak manželka poupratuje). Kopu vecí som si písal ešte ako vojak (robilo sa z materíalom, ktorý bol po ruke ilfordy, orwo 15-27, svemy, fomy, rodinalka, vývojky od fomy,...). No a tento týždeň som dostal do daru mobil z androidom, tak som sa rozhodol, že by mohol poslúžiť aj na iné veci (napr. ovládanie foobaru na prehrávanie hudby, pri fotení na filmy,...). Ja viem, že stačia stopky, len ten ciferník nerástol, ako starnem a "cvičiť" z okuliarmi hore dolu, hlavne ak sú tam nádoby s vývojkou, prerušovačom, ustaľovačom je dosť "zábavné"


  • 0

#62 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 February 2017 - 16:14:04

 

Tak to  buď v pohodě. Druhej APX 100 sis tam nepřidělal, ten řádek tam dvakrát být má - mimochodem, všiml sis že je tam 2x i čtyřstovka?

 

To (New) znamená to ne nový záznam ale nová emulze - původní od Agfy je prý trochu jiná než ty nové, licenční. U nové a staré APX to neháže takový rozdíl jako u diákové Precisy (což je po novu prý přebalená Fuji - zlé jazyky říkají, že je to Provia co neprošla výstupní kontrolou) ale úplně stejný film to také není. Osobně to neřeším a volám dál v Rodinalu dle Agfy časů.

 

 

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

 

Film z "My Times" vymažeš takovým tím červeným mínusem po levé straně  - vypadá jak dopravní značka zákaz vjezdu do jednosměrky.

Ďakujem za reakciu, Ale mne to pribudlo tam, kde sú v zozname filmy mám tam teraz napr. APX 100 a hneď pod tým  APX 100 (New) a to by som chcel dať preč. Z toho "My times" som to vyhodil, ale v zozname filmov to zostalo a neviem to odtiaľ dostať preč.

 

 

Jasne, máš pravdu, je tam aj tá 4-stovka new. Ja som si myslel, že mi to pribudlo pri mojich "experimentoch". Práve na Agfu som si skúšal robiť "popis" (tie som za socíku kupoval v "kartónoch po desať kusov"), robil som s nimi rôzne experimenty a chcel som si to skúsiť naládovať do toho mobilu. Ďakujem!


  • 0

#63 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 2 August 2019 - 09:31:45

Dobrý den,

já používám pro Android následující aplikace:

Reciprocity - výpočet doby expozice se započtením reciprocity při dlouhých expozicích. Obsahuje databázi filmů, takže je práce velice pohodlná. Zároveň je tam i timer pro vypočtenou hodnotu. Tento prográmek používám relativně často.

Magic film viewFinder - imitace hledáčku pro pohodlný výběr kompozice.

Darkroom timer - bylo popsáno výše. Je opravdu super. Bohužel již není tato aplikace v GooglePlay k dispozici, takže instaluji vždy přes APK.

Digital Metronome - požívám pro odměřování času při dlouhých expozicích v řádu jednotek sekund.

Exif4Film - zápis informací o pořízeném snímku na analogový fotoaparát. Bohužel neumí dobrý export a při přeinstalaci telefonu se mi nepodařilo data obnovit. Pokud má někdo dobrou zkušenost s nějakým jiným podobným SW, budu rád za informaci.

OpenCamera - umí fotit do RAW -  to je ale tady offtopic.

FotoTool - velmi univerzální nástroj - Přepočty expozic, hloubka ostrosti, vzdálenost pro focení s bleskem, východy a západy Slunce a Měsíce a další možnosti.

Photo Friend - expozimetr - používám spíš v nouzi, připadá mi, že to má obrovskou chybu.

Golden Hour - Informace o východech, západech, zlatých hodinkách a podobně. Má i šikovný widget.

Sun Locator Lite - ukazuje pozici slunce a stínu vůči pozici na mapě. Lze pomocí aplikace předpovědět, jaké budou v danou dobu světelné podmínky na vybraném místě.

SunPositionMap - podobná aplikace jako Sun Locator lite, ukáže navíc i úhel záběru fotoaparátu při zadané ohniskové vzdálenosti.

 

Od posledního příspěvku uplynulo dost času, tak sem píšu svoje poznatky. Budu rád, když někdo přidá i další zajímavé tipy na aplikace.


  • 2

#64 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 2 August 2019 - 11:59:28

Ahoj,

 

ja na iPhone používam:

- Pocket Light Meter - pomerne dobre fungujúci expozimeter, keď sa mi nechce vyťahovať Seconic ... Mám ho odskúšaný, nemeria blbosti :)

- Massive Dev - hodiny na vyvolávanie filmov - pomerne slušná databáza filmov a vývojek. Samozrejmosťou je možnosť úprav (časov, agitácie ...)

- Photo Buddy - dobrá appka pre veľkoformátnikov, má veľa funkcií ako výpočet hĺbky ostrosti, kompenzácia výťahu bellows, stopky na bulb, výpočty expozície  a veľa ďalšieho


  • 0

#65 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 2 August 2019 - 12:00:47

Jo a ešte Shutter-Speed na testovanie časov závierok na VF objektívoch :)


  • 0

#66 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 3 August 2019 - 11:11:55

A jak ta aplikace Shutter speed funguje a jaké s tím máš zkušenosti? Jaké časy je schopna měřit?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních