Aplikace pro temnokomorníky s chytrými telefony

#51 luke__666

luke__666

• Locationtwitter.com/luke__666

Publikováno 15 duben 2012 - 15:26:02

ja pouzivam obcas na HTC Wildfire tohle:

mereni zatim celkem v toleranci. muzes zkusit pred zakoupenim toho, co popisujes.

#52 keramiko

keramiko

Publikováno 30 srpen 2015 - 11:31:11

ahoj, nevíte někdo o apce, která by mi umožnila zadávat poznámky k právě vyfocené fotografii? clona, čas, scéna apod. Ideálně s nějakým dtabázovým výstupem a možnotí připojit náhled fotky vytvořené  telefonem. díky,

#53 anabi00

anabi00

Publikováno 30 srpen 2015 - 12:21:43

Dobrý den, nevím jestli máte android nebo iphone . Zahlédl jsem ale toto http://photistics.com/ a myslím , že je přesně to co hledáte.

#54 keramiko

keramiko

Publikováno 30 srpen 2015 - 19:57:13

android. diky

#55 Euter

Euter

• LocationBrno

Publikováno 2 září 2015 - 05:33:55

Tohle by mohlo někoho zajimat. Externi expozimetr/flashmetr pro android za rozumné peníze... http://optivelox.50w.../lxmeterfaq.htm

#56 zapask

Publikováno 9 únor 2017 - 21:46:35

Zdravím všetkých nadšencov klasickej fotografie. Viem, že je najlepšie používať písané poznámky pri vyvolávaní negatívov. Objavil som aplikáciu Massive Dev Chart Timer. Neviem či ju niekto z prítomných používa, potreboval by som poradiť. Chcel som do toho doplniť moje poznámky, zdá sa mi to pohodlnejšie v tom nalistovať čo potrebujem nájsť, ale pri pokuse doplniť tam moje poznámky som pridal film a teraz by som ho chcel vymazať, ale neviem či to ide a hlavne ako. Možno by pomohlo to odinštaľovať, ale to nie je riešenie, aby som pri nejakej chybe vždy aplikáciu odinštaľoval a všetko nanovo písal. Ak to niekto používa a vie riešenie, budem mu vďačný, ak mi poradí, ako vymazať zo zoznamu filmov, mnou pridaný film.

#57 Fire

Fire

• LocationKolín

Publikováno 9 únor 2017 - 23:03:52

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

Film z "My Times" vymažeš takovým tím červeným mínusem po levé straně  - vypadá jak dopravní značka zákaz vjezdu do jednosměrky.

#58 zapask

Publikováno 10 únor 2017 - 00:33:36

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

Ďakujem za reakciu, Ale mne to pribudlo tam, kde sú v zozname filmy mám tam teraz napr. APX 100 a hneď pod tým  APX 100 (New) a to by som chcel dať preč. Z toho "My times" som to vyhodil, ale v zozname filmov to zostalo a neviem to odtiaľ dostať preč.

#59 Evla

Evla

• LocationVajnory

Publikováno 10 únor 2017 - 05:18:39

Na druhou stranu, kdo z temnokomornictva nosí hodinky? Každý užnosí víc mobil než obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky.... ;-)

Obyčejné, krásné a osvědčené, mechanické hodinky nosím jen do komory a z mobilu se sluchatkama posloucham muziku. Ale vyvolavani filmu merim stopkami na mobilu.

Ja, stále takto. Aj tie mechanické hodinky nosím, čo som ich dostala pred vyše 30 rokmi. Deti mi dali nejaký dotykový mobil, no toto je jediné, čo s ním dokážem, na telefonovanie mi slúži stará Nokia.

#60 Fire

Fire

• LocationKolín

Publikováno 10 únor 2017 - 08:20:23

Tak to  buď v pohodě. Druhej APX 100 sis tam nepřidělal, ten řádek tam dvakrát být má - mimochodem, všiml sis že je tam 2x i čtyřstovka?

To (New) znamená to ne nový záznam ale nová emulze - původní od Agfy je prý trochu jiná než ty nové, licenční. U nové a staré APX to neháže takový rozdíl jako u diákové Precisy (což je po novu prý přebalená Fuji - zlé jazyky říkají, že je to Provia co neprošla výstupní kontrolou) ale úplně stejný film to také není. Osobně to neřeším a volám dál v Rodinalu dle Agfy časů.

#61 zapask

Publikováno 10 únor 2017 - 16:08:17

Jasne aj ja mám staré ruské stopky, ktoré som si kúpil za socíku, ale to listovanie vo viacerých zošitoch je niekedy dosť únavné (kým ich nájdem, tak to chvíľu trvá, hlavne ak manželka poupratuje). Kopu vecí som si písal ešte ako vojak (robilo sa z materíalom, ktorý bol po ruke ilfordy, orwo 15-27, svemy, fomy, rodinalka, vývojky od fomy,...). No a tento týždeň som dostal do daru mobil z androidom, tak som sa rozhodol, že by mohol poslúžiť aj na iné veci (napr. ovládanie foobaru na prehrávanie hudby, pri fotení na filmy,...). Ja viem, že stačia stopky, len ten ciferník nerástol, ako starnem a "cvičiť" z okuliarmi hore dolu, hlavne ak sú tam nádoby s vývojkou, prerušovačom, ustaľovačom je dosť "zábavné"

#62 zapask

Publikováno 10 únor 2017 - 16:14:04

MDC je moc příjemná aplikace, dělá mi velkou radost.

Jasne, máš pravdu, je tam aj tá 4-stovka new. Ja som si myslel, že mi to pribudlo pri mojich "experimentoch". Práve na Agfu som si skúšal robiť "popis" (tie som za socíku kupoval v "kartónoch po desať kusov"), robil som s nimi rôzne experimenty a chcel som si to skúsiť naládovať do toho mobilu. Ďakujem!