Přejít na obsah


Fotka

Drobné příslušenství - výroba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#101 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 1 prosinec 2011 - 17:52:13

Rozhodně nechci rejpat, ale protože jsem se touto technologií několik let věnoval na vyšší technologické a znalostní úrovni, bohužel musím konstatovat že některé uvedené informace nejsou zcela přesné .... ale chápu, že pro hobby účely to nehraje roli. Jinak, správně a kvalitně eloxovanou součást lze probarvit vždy!, vychází to z podstaty celé povrchové úpravy.
  • 0

#102 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 20 prosinec 2011 - 22:07:15

To věřím. Rád bych koupil barvy ve kterých to jde jak popisuješ, protože s tím co mám, je to trochu nejistá loterie.
  • 0

#103 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 14 březen 2012 - 20:57:42

Keby som mohol poprosiť, niekoho s prítomných kolegov, vlastniacich zariadenie na opracovávanie kovov. Podarilo sa mi stratiť šrúb zo statívu a chcel by som poprosiť či by mi ho niekto nestočil. Ide o 3/8 W (aspoň myslím, že to tak je, ide o ten väčší závit), no keby sa dalo tak by som kludne nechal vyrobiť jeden aj s 1/4. Tech. výkres by som dodal.
  • 0

#104 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 březen 2012 - 08:21:20

Stativový šroub se samozřejmě dá vyrobit, ale je mnohem jednodušší za pár desetikorun ho koupit. Například ve foto v Praze u Škody jich mají mnho druhů.
  • 0

#105 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 15 březen 2012 - 09:53:32

Ďakujem za nasmerovanie, žiaľ taký, aký potrebujem majú u Škody len v 1/4" (asi mi bude musieť stačiť).
Môžem poprosiť niekoho, či by mi to neposlal poštou? Peniaze môžem poslať na účet vopred.
Viem, že je tá možnosť objednať, ale z istých dôvodov nemôžem.

HAMA redukční šroub 1/4-1/4 15mm 5131

http://www.fotoskoda...o=2&cop=3160009
  • 0

#106 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 15 březen 2012 - 12:09:48

Zrovna mi přišly očka... Kolik toho chceš a jak veliká může být hlava.
  • 0

#107 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 15 březen 2012 - 15:22:27

Ďakujem za ponuku, ale kvôli necelej stovke už nebudem otravovať sústružníkov. A hlavne v prípade, keď potrebujem, len jeden kus.
  • 0

#108 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 březen 2012 - 21:09:22

Ďakujem za nasmerovanie, žiaľ taký, aký potrebujem majú u Škody len v 1/4" (asi mi bude musieť stačiť).
Môžem poprosiť niekoho, či by mi to neposlal poštou? Peniaze môžem poslať na účet vopred.
Viem, že je tá možnosť objednať, ale z istých dôvodov nemôžem.

HAMA redukční šroub 1/4-1/4 15mm 5131

http://www.fotoskoda...#38;cop=3160009

Tak ja ti tam v sobotu zajdu, kdyz jsem te do toho uvrtal.
Jestli mas ve fotaku 3/8 nemam ti vzit i redukci 3/8 na 1/4 ?
  • 0

#109 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 15 březen 2012 - 21:32:16

Ďakujem, nieje treba, rozhodol som sa, že objednám viac položiek, tak to nechám poslať vo väčšom balíku. Trochu som to "uspěchal", nejako ma nalakalo, to že som zostal v podstate bez statívu, ale keď som videl dnes zásobu planov (v sáčku posledné 4 listy), tak som sa ukludnil, zamyslel a rozhodol sa nakupovať. Ale panáka u mňa máš (za prístup).
  • 0

#110 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 14 květen 2014 - 11:56:41

Byl by někdo schopen vyrobit redukční kroužek z jemného závitu 49x0.5 (objektiv) na "normální" 49x0.75 (filtr)? Nebo tip pokud to někde existuje hotové (osobně jsem na webu nenašel).


  • 0

#111 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 15 květen 2014 - 20:56:24

Zeptej se zakladatele vlákna. Pokud vím, stále vyrábí.
  • 0

#112 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 18 září 2014 - 22:52:37

Kompendium

 

Čas od času se poohlédnu, zda by se nedala pořídit tato pomůcka v nějaké přijatelné ceně, v mém případě pro Toyu 45. Ale po zjištění, že nějak ne, se zase vrátím ke clonění rukou, v lepším případě nějakou plošnou pomůckou. Ale je to takto špatně, kolikrát se ani k tak lajdáckému zakrytí nedopracuji  :unsure:

V hlavě mám poměrně jednoduchou pomůcku např. z kartonu či trochu trvanlivějšího materiálu, který by se jednoduše nasunul shora na přední standardu, zakrýval by pak objektiv ze shora a z boků. Řekl bych že to zakrytí od země by bylo nutné v menším procentu případů.

Ale ani k tomuto jsem se, byť třeba provizorně, nedopracoval.

 

Takže bych se rád zeptal těch, co jsou skrblíci jako já, ale mají tuto věc už nějak prozkoumanou, jak na to jdete Vy. Třeba používáte něco, co by stálo za to (pochopitelně výhodně pro nás) se s tím pochlubit ostatním.  

 

Myslím, že tohle je věc potřebná nejen pro VF, stejně tak pro SF, no prakticky všude tam, kde fotím ze stativu. 

 

Nebo snad zůstáváte u tradičních objektivových slunečních clon ? Těm ale asi patří víc místo při focení z ruky. Nebo to je trochu jinak ? 

 

Případně - nemáte někdo nějaké srovnání dvou snímků (v žádných extrémních podmínkách) s použitím kompendia a bez, které by mě přesvědčilo, že to bez toho prostě nemá smysl ? Já to tuším, ale ta pořizovací cena mě od toho přesvědčení pořád nějak odvádí ...

 

 

Jo, teď jsem našel třeba tohle http://www.ebay.co.u...mMakeTrack=true, ale jestli bych to dokázal na svou sklopku nějak nasazovat, to nevím.


  • 0

#113 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 19 září 2014 - 04:27:28

a co to řešit jako to má (nejen) ebony http://www.ebonycame.../lens.shade.jpg ? dělal jsem si něco podobnýho, ještě to nemám ale furt pořádně ozkoušený (dělal jsem to kvuli bouřkám, používám hranatý filtry a stát nad foťákem s deštníkem se mi moc nechtělo), ale na suchu to nevypadá nesmyslně. přidělávám to teda na stativ přes duralovou objímku se závitem, z  ní ohebná trubka alá husí krk a na konci plastová deska. jediný minus je podle mě nutnost poměrně silnýho a tudíž relativně těžkýho husího krku, ale kdyby se dala lehčí deska nebo o menších rozměrech než co mám, dalo by se trošku zagramařit


  • 0

#114 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 19 září 2014 - 05:47:22

Podobné řešení: http://www.flarebuster.com/fb.html

Na MF si s tím vystačím...


  • 0

#115 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 19 září 2014 - 07:07:04

Podobně už jsem to měl pořešené z pozůstatku lampičky s klipem a prodlouženým krkem - něco jako tohle http://www.lightinth...em_p142737.html  Na tom konci místo světla kovovou kancelářskou svorkou připevním něco plošného (docela se osvědčil kus z karimatky - lehké ale nekroutí se). 

 

Jenomže to má smysl především když se potřebuji bránit přímému slunečnímu svitu. Pokud je světlo rozptýlené, už tohle moc asi nefunguje.


  • 0

#116 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 19 září 2014 - 08:21:05

Ad rozptýlené světlo ... to je asi pravda, zatím jsem to nijak neřešil - věřím SIC/NIC vrstvám :) K Nano jsem se nedopracoval.


  • 0

#117 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 19 září 2014 - 12:57:38

Vážení kolegové, pokud sejmete s vlastní hlavy klobouk, máte kvalitní stínidlo neustále po ruce. Flarebuster je distribuován ve dvou délkách ohebného krku, ale zde byla nabízena pouze jeho delší ( a rovněž váhově těžší ) varianta. Vzhledem k upevňovacím saním na levé vrchní hraně přední standarty, určené k zasunutí pouzdra držáku lomené tyčky kompendia, se lze s určitou obavou domnívat, že za náhlého poryvu větru při práci v terénu dojde až k nevratnému poškození otočného čepu přední VF standarty s horizontálním mikroposuvem v případě kamery LINHOF- Bi. Potřebná síla k nastavení žádané pozice klipu při manipulaci ose uložení a tím i kalibrované rovině obou standart příliš neprospěje. Klobouk v určitém směru osvětlení mnohdy postačí jako náhrada Vaší "jeptuchy", i když pohled a hlavně ostření za pomoci příložné lupy z temnoty bude přesnější. Vzhledem k přmrštěné ceně originálu Flarebuster doporučuji malý skládací deštník s upevňovací objímkou z dětského kočárku luxusnější kategorie. Upevní se na tyč stativu a samotný VF přístroj váhou neohrožuje.

S pozdravem všem uživatelům VF tzv. Světelných tlumičů "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#118 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 19 září 2014 - 13:36:20

Mam original Flarebuster a jednou se mi ho povedlo zlomit. Oficielne tu prohlasuju, ze je to opravdu jen kus hlinikoveho dratu, ktery najdete i na smetisti a je na tom klipsna. Ale na druhou stranu bych bez nej uz nebyl! Na Mamine je to OK.
  • 0

#119 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 19 září 2014 - 13:43:01

Eriku, dovolím si drobně nesouhlasit:

- deštník na stativu je pro poryv větru rovněž velké riziko, možná se nic neulomí, jen to celé hapá.... nehapá-li, může rytmicky respektovat pokyny větru a pantomimicky rozkmitávat záznamovou soustavu, což se samozřejmě dá na rozmazaném snímku prohlásit za umělecký záměr. Dá se tak nafotit celý atlas větrů - "takhle kreslí hurikán Flóra ... a takhle fazolový prívarok" .. doporučuji připevnit na stativ i vysílač GPS souřadnic, abys po expozici přístroj dohledal.

- vlastní klobouk - u VF možná ohlídatelné, ale v MF většinou nemám 100 % hledáček a tak se mi občas děje, že "klobouk" (v mém případě kšiltovka) v hraničních případech v hledáčku ještě nevidím, ač do záběru již stínem zasahuje (ono se to může dít i s tou plácačkou - ale u ní mohu alespoň  zpředu kontrolovat, kam zasahuje stín, kterým zůstane po tanečku za hledáček konstantním - zkontrolovat zepředu stín kšiltovky držené v ruce a udržet jej nehnutě během přemístění se před hledáček jsem se nenaučil...)


  • 0

#120 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 19 září 2014 - 18:54:28

proc pripevnovat destnik na fotoaparat?kdyz jsem byl maly hoch a jezdil jsem na kole na zahradku za deste,tak jsem mel zastrceny destnik za limcem abych nezmokl  :) ,kdyz pouzijete stry  typ,tak budete mit rukojet az ve zlabku :-P a muzete clonit podle libosti

 

je jasne  ze to nemyslim az tak vazne

 

opatrujte se

borek


  • 1

#121 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 19 září 2014 - 19:12:24

Pokud mi nějaký výraznější zdroj světla svítí na přední čočku objektivu (a je mimo záběr), tak se mi osvědčilo vyndaným šíbrem vrhnout stín na objektiv a tak exponovat. Při této metodě je potřeba dbát zvýšené opatrnosti u širších ohnisek, kdy se můžu dostat omylem do záběru, a nebo u delších expozic kdy mi začne trnout ruka. Má to ale tu výhodu, že šíbr před expozicí vyndat musím tak jako tak, a nikam ho během expozice neodložím a nestratím. Pokud moc nevrávorám tak ani nerozhýbu fotopřístroj jako to může udělat flarebooster.

 

Neodpustím si malou poznámku pod čarou. menší závoj způsobený protisvětlem nemusí být vždy na škodu, může naopak podpořit kresbu ve stínech. Všeho ale moc škodí, samozřejmě.


  • 0

#122 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 27 leden 2020 - 17:45:36

Pekny podvecer,

potrebuji vyrezat zavit na standardni stativovy sroub 3/8. Je to prosim UNC 3/8x16? 


  • 0

#123 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 27 leden 2020 - 19:26:35

UNC to nebude určitě! Myslím že je to W 3/8", tzn. Whitworth závit. UNC má vrcholový úhel 60° stejně jako metrický, W závit má 55°.


  • 0

#124 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 27 leden 2020 - 19:49:50

jak píše chino, je to whitworth


  • 0

#125 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 27 leden 2020 - 21:42:29

Dekuji, takze treba toto: https://www.ynaradi....-dilna-sherwood


  • 0

#126 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 27 leden 2020 - 22:02:41

Ne UNC, ale BSW (british standart whitworth), sadu tří závitníků, předvrtá se otvor a pomocí vratidla jedním, druhým a třetím závitníkem závit vyřezat.

 

https://www.ynaradi....-narex-bucovice


  • 1

#127 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 27 leden 2020 - 22:44:05

Diky moc.


  • 0

#128 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 8 únor 2020 - 12:12:57

Do sekce Technické listy jsem nahrál soubor pro Výpočet sluneční clony

Doufám že Vám bude k užitku.

 

O.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních