Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#51 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 květen 2011 - 09:32:36

Ešte razantnejší je inverzný roztok s dvojchromanom draselým a cca 100ml kyseliny sírovej akumulátorovej na liter, ktorý vyčistí asi všetko.
Ešte jedna poznámka, ak je to zafarbené niektorou vývojkou s látkou farbiacou, napr. p-fenilendiamín, tak sú všetky pokusy márne, mne to na cievkach drží už viac ako dvadsať rokov, ale zase vôbec to nevadí, len na inverziu používam čisté cievky kvôli druhému osvitu
  • 0

#52 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 květen 2011 - 12:51:45



Od čeho to je zanešený? Zkoušels bělič z Inverzního procesu ? Ten vyžere ledacos :-) Je to trocha hypermanganu (tmavofialový roztok) a pár mililitrů kyseliny sírové. Potom vypláchnout a fialovohnědou barvu vyčistit disiřičitanem. Mě to zrenovovalo cívky parádně. Radši pracuj v rukavicích a s brejlema, jedovatý to celkem není, ale hladový jo 8-O


Nezkoušel. K těmto chemikáliím nemám vůbec žádný přístup :). Ale podle toho, co píšeš to vypadá přesně tak, co potřebuji :)


Kyselina sírová se prodává v drogerii, hypermangan v lékárně a disiřičitan je ten malej pytlík v ustalovači (toho stačí trocha). Všechno běžně prodejný.
  • 0

#53 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 9 květen 2011 - 13:23:24

Kyselina sírová se prodává v drogerii, hypermangan v lékárně a disiřičitan je ten malej pytlík v ustalovači (toho stačí trocha). Všechno běžně prodejný.


Tak to se po tom zkusím mrknout :-). Hidejoshi mi pošle tři cívky, takže bude komplet a rád bych to měl vše v rychtyku :).
Předpokládám správně, že ten malý pytlík bude asi u práškového ustalovače. No což, stejně mi dochází půllitrovka Fomafixu :)
Díky 8-O
  • 0

#54 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 květen 2011 - 13:38:32

mimochodem, disiřičan sodný alias pyrosiřičitan sodný, se dá koupit i v drogerce v tabletách
  • 0

#55 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 9 květen 2011 - 18:23:00

Pasovala by do starýho Joba 1000 cívka z nového Joba?
U té mé mám jeden uštíplej, jak bych to řek, řádek a tak navlíkání filmu je velice obtížné..
  • 0

#56 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 10 květen 2011 - 08:40:32

mimochodem, disiřičan sodný alias pyrosiřičitan sodný, se dá koupit i v drogerce v tabletách

To jsem nevěděl, pod jakým obchodním názvem se skrývá ? Hygienický bělolesk? 8-O
  • 0

#57 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 květen 2011 - 06:39:17

na aukru se změnila struktura kategorie Foto.
překvapivě jsou klasický foťáky schovaný pod elektronikou, filmy pod fotopapírama a podobně...
  • 0

#58 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 květen 2011 - 10:26:08

na aukru se změnila struktura kategorie Foto.
překvapivě jsou klasický foťáky schovaný pod elektronikou, filmy pod fotopapírama a podobně...

já když viděl to nové rozdělení kategorií, tak jsem přemýšlel o příspěvku do tématu co mě štve.. ouplně naprd.
  • 0

#59 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 květen 2011 - 10:38:57

na aukru se změnila struktura kategorie Foto.
překvapivě jsou klasický foťáky schovaný pod elektronikou, filmy pod fotopapírama a podobně...

já když viděl to nové rozdělení kategorií, tak jsem přemýšlel o příspěvku do tématu co mě štve.. ouplně naprd.


z uvedené reorganizace na aukru je názorně vidět, že aktivní blb je horší než třídní nepřítel.
  • 0

#60 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 květen 2011 - 12:15:30

na aukru se změnila struktura kategorie Foto.
překvapivě jsou klasický foťáky schovaný pod elektronikou, filmy pod fotopapírama a podobně...

já když viděl to nové rozdělení kategorií, tak jsem přemýšlel o příspěvku do tématu co mě štve.. ouplně naprd.


z uvedené reorganizace na aukru je názorně vidět, že aktivní blb je horší než třídní nepřítel.


jo, líp bych to nenapsal :)
no ale přitom to, co tam bylo předtim se mi hodně líbilo (taky to tam vydrželo možná půl roku?)
a pak se objeví ňouma, co nemá ani tušení, co v těch kategoriích je a provede takovou volovinu...
taky jsem chtěl napsat do "co mě zlobí" ale je to zamčený.
jo a všimli jste si, že se tam vyrojilo velký množství foťáků a skel, který mají na konci názvu mřížku a za ní číslo, zajímalo by mě, kdo za tim je, vypadá to, že to je vytahaný z nějakejch zahraničních serverů. některý věci jsou tam velmi nevýhodný, ale některý zase docela dobrý, jen jim nevěřim...
  • 0

#61 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 květen 2011 - 13:17:57

Jen tak - Odemčeno je vlákno "co mně zlobí dvě"
  • 0

#62 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 květen 2011 - 13:43:01

Jen tak - Odemčeno je vlákno "co mně zlobí dvě"


jo, děkuju, už si vzpomínám :)
  • 0

#63 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 květen 2011 - 13:56:24

jakube myslíš zboží prodejce photo-vision? .) nad tím jsem slintal už několikrát. má tam velké množství krásných čudliků za šílené ceny mno.. jinak operuje i na ebay, jméno si již nevzpomenu
  • 0

#64 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 květen 2011 - 14:14:32

jakube myslíš zboží prodejce photo-vision? .) nad tím jsem slintal už několikrát. má tam velké množství krásných čudliků za šílené ceny mno.. jinak operuje i na ebay, jméno si již nevzpomenu


jojo, přesně tohle, ty ceny jsou někdy úplně mimo, ale zase je fakt, že tenhle sortiment není u nás úplně běžně dostupnej..
a navíc ty foťáky jsou většinou v krásnym stavu.
  • 0

#65 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 14 květen 2011 - 15:44:11

na aukru se změnila struktura kategorie Foto.
překvapivě jsou klasický foťáky schovaný pod elektronikou, filmy pod fotopapírama a podobně...

já když viděl to nové rozdělení kategorií, tak jsem přemýšlel o příspěvku do tématu co mě štve.. ouplně naprd.


z uvedené reorganizace na aukru je názorně vidět, že aktivní blb je horší než třídní nepřítel.


Přesně, opět někdo potřeboval dokázat platnost své židle :(
  • 0

#66 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 14 květen 2011 - 16:35:20

Jo, taky jsem koukal, co to je za experimenty. Naše stížnosti ale budou více platné na fóru Aukra, než tady na Temné. Příklad si můžeme vzít z jistého pana Krátkého aka shy5706:

"Autor: shy5706 (171)

Aukční portál AUKRO je pro nás natolik zásadní, že hned v ponělí budu kontaktovat naše právníky zda můžete udělat
takovou fatální destrukční změnu v aukčním systému na probíhajících aukcích.
Pokud je tato změna možná a nebo pokud se nevrátíte
ke starému systemu podniknu nedokumentované kroky,
které se pokusí tuto změnu vrátit zpět.
Tato změna, pokud zůstane je pro nás likvidační.
Náhradní portál neexistuje a zoufalí lidé dělají zoufalé věci,
v mém případě ale dokonale promyšlené a 100% úspěšné
(vyzkoušeno na několika podvodnících z AUKRA
a dnes jsou to perfektní prodejci).
Porušili jste to nejzákladnější manažerské pravidlo "Nikdy neměň
to co funguje".
Musíte si uvědomit, že portál AUKRO dnes není žádná legrace,
kde můžete dělat nějaké přihlouplé hokus pokusy.
Je to skvělý aukční portál a jede na něm půl republiky.
Nemůžete přece dělat takové hloupé a nesmyslné změny,
které jednoznačně poškodí Vás i uživatele portálu AUKRO.
Tato změna je ale natolik destruktivní a hloupá, že mám pocit,
že chce někdo portál AUKRO výrazně poškodit a nebo zničit.
Potom ale nemáme žádnou obranu.

p.s.
Abych ale jen nekritizoval (i když už hodinu skáču vzteky do stropu, mám pěnu u huby, vytřeštěný voči a lezou ze mě akorat předložky a sprostý slova).

Pokud v tom plavete, nebo musíte neustále vykazovat nejakou činnost nabízím Vám svou nezištnou pomoc a konzultace.
Jsem v elektronice i v obchodě profesionál 30let.

Krátký"

...dobrý, ne? :( :-) :lol: Fakt mě to pobavilo. Link k příslušnému vláknu je zde: http://aukro.cz/phor...i=14077&t=14077
  • 0

#67 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 květen 2011 - 17:51:01

Jo, taky jsem koukal, co to je za experimenty. Naše stížnosti ale budou více platné na fóru Aukra, než tady na Temné.

Však jsem jim již napsal, plantážníkům. Dost by mne zajímalo, jak dlouho bude trvat návrat ke starému řešení, pokud k němu vůbec dojde:)
  • 0

#68 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 15 květen 2011 - 18:05:05

doufejme že dojde...protože ten paskvil který tam udělali je neskutečný :(
  • 0

#69 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 15 květen 2011 - 18:08:05

Naprosto souhlasím... Bohužel lidská hloupost je neomezená...
  • 0

#70 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 květen 2011 - 19:08:34

Naprosto souhlasím... Bohužel lidská hloupost je neomezená...

není.. znáte darwinovy ceny? :(

http://www.komik.cz/...darwinova-cena/
  • 0

#71 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 15 květen 2011 - 23:42:05

tak seznam mých dnešních úspěchů:
1) dva stupidně prohrané zápasy v badmintonu
2) pokus o vyzkoušení DS-12 skončil 6 zcela čirými listy Fomy 100...asi mrtvý metol.. (následná zkouška na odstřižku filmu v koktejlu 200ml vody + 1g metolu + 5g siřičitanu to jak se zdá potvrzuje)
3) první šarže Adox Panu 400 je fakt šmejd...o kterém navíc není nikde uvedeno jak ji volat... (výrobce to asi z dobrých důvodů dokonale utajuje)
4) Neopan Acros 100 v Ilfosolu 3 je hnusně kontrastní
5) Kodak TMax 100 se mi z něznámých důvodů nepodařilo vyzkoušeným časem vyvolat - náznak kresby...film fialový jak hypemangan...
6) Delty 100 jsem ke svému zděšení exponoval na 200, takže co s tím... (když mi došel Xtol...) a navíc na to nepoužiju uvažovaný Ilfosol 3
7) v procesoru Jobo jsem utopil budíček na vyvolávání
8) zjistil jsem, že jsem si myslel žefotím na 9x12 a fotil jsem na 4x5", dále jsem zapomněl že Fomu 100 mám exponovat na 50, jinak nemám nazkoušené "svoje" volání

tak co dále se mi ještě stane?
  • 0

#72 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 16 květen 2011 - 04:30:32

U toho kodaku by mohl pomoci čerstvý ustalovač. Měl jsem málo ve vývojnici a půl jsem měl čírý a půl magenta. Po koupeli v novém to zmizlo. Nemám TF2.
  • 0

#73 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 květen 2011 - 06:42:49

Tedy to byl moc "hezký" den...

tak seznam mých dnešních úspěchů:


  • 0

#74 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 květen 2011 - 09:00:59

U toho kodaku by mohl pomoci čerstvý ustalovač. Měl jsem málo ve vývojnici a půl jsem měl čírý a půl magenta. Po koupeli v novém to zmizlo. Nemám TF2.


nový ustalovač pomohl...film je ale mrch...protože klasické filmy ustálí pořád ještě za 4 minuty.,..no TMax...asi už vím, proč jsem ho tehdy zavrhnul...
  • 0

#75 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 16 květen 2011 - 10:16:27

Zdravím,
jeden pán od nás z vesnice objevil na půdě staré skleněné negativy. Jsou na nich lidé pasoucí husy v obecním rybníku,dávno zmizelá místa a další podobné radosti. Projevil o ně zájem nějaký místní historický ústav. Ještě před tím bych ale rád udělal nějaké kontakty na papír. Nikdy před tím jsem se skleněnými deskami nedělal. A tak se pro jistotu ptám,zdali v tom není nějaký zádrhel.Já si to představuji tak,že prostě přiložím skleněnou desku na papír, zatížím sklem?? a udělám kontakt. Jen ty negativy jsou poměrně dost vybledlé,to asi bude problém.
  • 0

#76 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 květen 2011 - 10:34:45

Zdravím,
jeden pán od nás z vesnice objevil na půdě staré skleněné negativy. Jsou na nich lidé pasoucí husy v obecním rybníku,dávno zmizelá místa a další podobné radosti. Projevil o ně zájem nějaký místní historický ústav. Ještě před tím bych ale rád udělal nějaké kontakty na papír. Nikdy před tím jsem se skleněnými deskami nedělal. A tak se pro jistotu ptám,zdali v tom není nějaký zádrhel.Já si to představuji tak,že prostě přiložím skleněnou desku na papír, zatížím sklem?? a udělám kontakt. Jen ty negativy jsou poměrně dost vybledlé,to asi bude problém.


Závidím, hrozně rád se takhle hrabu ve starých negativech. Kamarádův dědeček měl taky mnoho desek a dokonce i jeden diapozitiv 13x18 cm!!! To byla lahoda :roll:... Ale kontakty jsem dělal pouze z negativů...
Normálně jsem dal papír, na něj vycentroval desku, přiložil na to sklo a osvítil. Měl jsem trochu problémy s osvitem, ale po pár zkouškách to vyšlo a vypadalo to krásně :wink:
  • 0

#77 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 16 květen 2011 - 11:33:51

Zdravím,
jeden pán od nás z vesnice objevil na půdě staré skleněné negativy. Jsou na nich lidé pasoucí husy v obecním rybníku,dávno zmizelá místa a další podobné radosti. Projevil o ně zájem nějaký místní historický ústav. Ještě před tím bych ale rád udělal nějaké kontakty na papír. Nikdy před tím jsem se skleněnými deskami nedělal. A tak se pro jistotu ptám,zdali v tom není nějaký zádrhel.Já si to představuji tak,že prostě přiložím skleněnou desku na papír, zatížím sklem?? a udělám kontakt. Jen ty negativy jsou poměrně dost vybledlé,to asi bude problém.


Závidím, hrozně rád se takhle hrabu ve starých negativech. Kamarádův dědeček měl taky mnoho desek a dokonce i jeden diapozitiv 13x18 cm!!! To byla lahoda :roll:... Ale kontakty jsem dělal pouze z negativů...
Normálně jsem dal papír, na něj vycentroval desku, přiložil na to sklo a osvítil. Měl jsem trochu problémy s osvitem, ale po pár zkouškách to vyšlo a vypadalo to krásně :wink:


To máš asi na mysli desku zvětšovacího přístroje,že? Nemusí se to zatěžovat sklem?
  • 0

#78 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 květen 2011 - 13:00:07

Nn, fotografickou desku. Normálně jak máš planfilmy, tak taky byly dřív desky (jsem v tomto názvosloví a používání pouze laik).

Takže na papír jsem dal tu fotografickou desku (sklo s obrázkem), celé to vycentroval (bajvoko :roll: ) a na to položil sklo (možná, že u těch desek je to zbytečný, ale radši jsem to dělal)...
  • 0

#79 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 17 květen 2011 - 14:13:36

http://aukro.cz/pent...1619980523.html

jestli je tohle prodejný, tak to mě podrž... A jestli je to opravdu stále funkční, tak to klobouk dolů před Pentaxem!

Vložený obrázek[/url]
  • 0

#80 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 17 květen 2011 - 16:25:30

prý 10% původní ceny...nejlepší super nabídka?!! no hlavně že je ten inzerát napsán naprosto profesionálně a je vidět že dotyčný o tom opravdu ví hodně :evil:....ale do vitrínky bych to bral :roll:
  • 0

#81 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 květen 2011 - 06:44:56

Přeži fukušimu?
  • 0

#82 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 18 květen 2011 - 08:28:20

Ten co se takto chová k fotoaparátu mu patří usekat ruce u samé prdele. :roll: :evil: :evil: :evil:
  • 0

#83 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 květen 2011 - 08:55:55

Já si z toho dělám prdel i tak :roll:
  • 0

#84 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 19 květen 2011 - 08:19:36

jak nakupujete na macodirect.de? chci si tam koupit nějaký 25ASA filmy, protože se mi blíží prázdniny a příjemný slunečno. zaregistroval jsem se, nabídlo mi to poštovný, i bych tu cenu bral, ale nevím, jaký budou další polatky, paypal nemám, takže bych platil kreditkou, máte někdo zkušenost s výší poplatků při placení takhle do ciziny? jo a předpokládám, že když jsme v EU, tak už mě žádná celnice nečeká, že?
  • 0

#85 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 19 květen 2011 - 08:29:51

Jakube, platba kartou by měla být zdarma. Za převod na účet v EUR si např. Česká spořitelna účtuje 220,- ;-)
Platba DPH tě nečeká pokud bude cena do 150,-EUR.
  • 0

#86 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 květen 2011 - 09:14:13

Platba DPH tě nečeká pokud bude cena do 150,-EUR.


ehm.....
  • 0

#87 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 19 květen 2011 - 11:04:43

Jakube, platba kartou by měla být zdarma. Za převod na účet v EUR si např. Česká spořitelna účtuje 220,- ;-)
Platba DPH tě nečeká pokud bude cena do 150,-EUR.


díky za rychlou odpověď, koukám, že ve spořitelně jsou pěkný zloději...
  • 0

#88 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 květen 2011 - 13:39:31

To víš, za něco ty superlesklý bankovní paláce museli postavit.
  • 0

#89 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 19 květen 2011 - 20:38:46

koukám, že ve spořitelně jsou pěkný zloději...


Včera jsme platili zálohu na ubytování do Německa. Přes internetový bankovnictví ČSOB je převod z korunovýho na eurovej účet dokonce za 250,-
Kartou (po netu) je to ale fakt zadarmiko. Testováno naposledy cca před měsícem - z korunovýho účtu služby placený v librách...

Jirinol: Jak si má člověk vysvětlit to "ehm....."? Já žiju v iluzi, že kolega nic má pravdu.
  • 0

#90 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 květen 2011 - 20:43:21

v první větě ano.
druhá věta vzhledem k tomu, že JJ se ptá na nákup macodirectu, mi v tomto kontextu připadá pouze méně případná, ehm. a s tím uvedeným limitem je to již neaktuální, co se dovozů ze zemí mimo EU, týče.
  • 0

#91 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 19 květen 2011 - 21:27:58

Jirinol: Dík za vysvětlení.
A co se toho bezcelního (lépe "bezdaňového") limitu týče. Mimo EU je teď sníženo na 22 E, to vím, ale žiju v představě, že po Evropě (z Německa např.) těch 150 éček (jako bezcelní a bezdaňový limit) platí dál. Nebo se pletu?
  • 0

#92 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 květen 2011 - 23:50:24

Jakube, platba kartou by měla být zdarma. Za převod na účet v EUR si např. Česká spořitelna účtuje 220,- :)
Platba DPH tě nečeká pokud bude cena do 150,-EUR.


díky za rychlou odpověď, koukám, že ve spořitelně jsou pěkný zloději...


no...pro tvoje pěkné oči to nikdo dělat nebude...ale ono to taky banku něco stojí...stránka zprávy přes SWIFT není zadarmiko...a na oddělení platebního styku taky není úplně málo lidí. nákladově počítek tak 100-150 KČ za platbu minimálně.
  • 0

#93 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 20 květen 2011 - 05:31:33

Jiří, podle toho co jsem se dozvěděl po posledních změnách snad ten cenový limit 150,-EUR pro povinnost zaplatit DPH v rámci EU platí :)
Pokud se mýlím, prosím uveď mě do reality.
  • 0

#94 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2011 - 06:02:18

Jirinol: Dík za vysvětlení.
A co se toho bezcelního (lépe "bezdaňového") limitu týče. Mimo EU je teď sníženo na 22 E, to vím, ale žiju v představě, že po Evropě (z Německa např.) těch 150 éček (jako bezcelní a bezdaňový limit) platí dál. Nebo se pletu?


Hodně otázek je nepřesných a též hodně různých odpovědí ve fórech není též až tak úplně přesných a úplných.
Odpovědi na otázky, co je EU, co je (evropské celní) Společenství, které země jsou jeho členem, co znamená výběr cla, co je DPH, čím se řídí výběr DPH, se dají najít v příslušných právních předpisech, tj. zákon o DPH, celní zákon a Nařízení Rady ES č. 1186/2009 o systému Společenství pro osvobození od cla, atd.
p.s.
je zajímavé, že se věnuje hodně pozornosti snížení limitu pro výběr daně v zásilkách nepatrné hodnoty (ze 150EUR na 22EUR), ale téměř se pomíjí osvobození od cla a dph u zásilek ze třetích zemí mezi soukromými osobami, kde limit 45EUR platí pořád.
p.p.s.
jezdím-li jakýmkoli vozidlem po silnicích, je obvyklé, že bych měl znát dopravní předpisy. :)

  • 0

#95 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 květen 2011 - 06:39:12

jo... a to složení microphenu máte taky všichni šptaně poznamenaný :)
  • 0

#96 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2011 - 07:31:31

:) :oops: :lol:
  • 0

#97 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 20 květen 2011 - 08:36:41

jo... a to složení microphenu máte taky všichni šptaně poznamenaný :)

Safra, jsem trochu ztracen. Jaký housle ?
A kde že bydlí ?
  • 0

#98 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2011 - 08:46:29

Safra, jsem trochu ztracen. Jaký housle ?
A kde že bydlí ?

no přece ty, na které hrál Einstein v Chebu!
  • 0

#99 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 20 květen 2011 - 20:32:34

Děkuji Tazovi , nebo jiné eminenci zdejšího fóra za znovuzprovoznění odesílání upozornění mailem :)
  • 0

#100 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 21 květen 2011 - 18:33:08

Ve všech návodech co mám ke svým starým foťákům je stať věnovaná držení fotoaparátu případně i postoji s ním. Tudey ( angícky dnes) už to asik v brožurách digitální mládeže nepíšou.
Vložený obrázek

Ještě to cwaknu a jdu čurat :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních