Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2601 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,801 příspěvků(y)
Reputace: 2,174

Publikováno 24 September 2017 - 18:55:28

sdilenim skrze fb neplevelim verejne galerie

.

nikomu tim nestrkam sve "veledila" pod nos

 

.

a ego na diete obcas dostane trosku nazrat

 

...tzn. facebook účet jen pro sdílení fotek, bez osobních a soukromích záležitostí.


  • 0

#2602 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 September 2017 - 08:34:30

Mozna ano, facebook by se dal pouzit pro sireni zajmu o klasicnou fotografii, mezi mladsi lidi, ale ono by to take vyzadovalo na nej clovek aktivneji chodil.

 

Myslim, ze v tomto smeru muze pomoct spis instagram, nebo, coz by vyzadovalo trochu vic prace, youtube. Znas "fun with flags" z teorie velkeho tresku?


  • 0

#2603 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 25 September 2017 - 09:16:02

No tak on se na facebooku zajem o klasickou fotografii mezi mladsimi lidmi uz siri, viz napr. skupina Flexaret.   


  • 0

#2604 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 25 September 2017 - 11:03:01

Nejde o to jestli zrovna Facebook je nejvhodnější platforma nebo není. Osobně také vidím větší potenciál v Instagramu. Spíše jde o to, jestli zdejší temnokomorníci krom nářků nad tím, jak končí výrobu dalšího filmu, jak je provoz analog fotografie dražší a jak mladí už netuší jak taková fotka vzniká, dělají i něco proto, aby se situace zlepšila. Cokoli může pomoci si myslím...v tomto případě je podstatná kvantita aktivních lidí, ne kvalita jejich tvorby. Prostě být víc víc vidět. Proč ty možnosti nevyužít? Není to tak těžké, ani časově náročné. Ale nechci nikomu svůj názor vnucovat. Jen mě zajímala zdejší situace. Díky všem za názory a vyjádření

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
  • 0

#2605 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 25 September 2017 - 11:12:24

Tak ona je otázka, proč kdo z nás provozuje klasickou fotografii. Já hlavně jako odpočinek nebo součást odpočinku. U počítače trávím většinu svého bdělého času a tohle je příjemná změna tempa i pohledu, navíc je v tom prvek překvapení atd. Rád si o tom s kýmkoli popovídám, rád tím možná mírně provokuju, ale necítím se povolán ani dostatečně kvalifikován šířit nadšení pro analog, přestože ho rád u druhých vidím, zvlášť, když to není jen póza nebo móda. Nicméně kdo se cítí povolán a kvalifikován šířit nadšení nebo dokonce vyučovat, má dnes díky "těm internetům" mnohem větší prostor než dřív. Jestli ten prostor vidí jako vhodný, to je věc názoru...


  • 0

#2606 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,035

Publikováno 25 September 2017 - 11:33:04

Tak ona je otázka, proč kdo z nás provozuje klasickou fotografii. Já hlavně jako odpočinek nebo součást odpočinku. U počítače trávím většinu svého bdělého času a tohle je příjemná změna tempa i pohledu, navíc je v tom prvek překvapení atd. Rád si o tom s kýmkoli popovídám, rád tím možná mírně provokuju, ale necítím se povolán ani dostatečně kvalifikován šířit nadšení pro analog, přestože ho rád u druhých vidím, zvlášť, když to není jen póza nebo móda. Nicméně kdo se cítí povolán a kvalifikován šířit nadšení nebo dokonce vyučovat, má dnes díky "těm internetům" mnohem větší prostor než dřív. Jestli ten prostor vidí jako vhodný, to je věc názoru...

Kolko ludi - tolko nazorov. Ten tvoj je jedinecny a kazdy normalny clovek si ho vazi. A bude ta podporovat v tvorbe vlastnych nazorov.
Na druhej strane - mne pride Facebook viac o zabave a povrchnej komzumacii zivota. Proste otvorim, pozriem, necham na seba posobit emociu, lajknem a idem dalej. A to aj fotografie. Pozriem, nanajvys tak oznacim menom cloveka a viac sa k tomu nevraciam. Obsazna informacia - pozriem, precitam, lajknem necham vysumet z hlavy.
Ano, Facebook je reklamne medium. Ak bude do mna utocit Banggood, mozno si kupim i nieco co nepotrebujem, ale bez reklamy zabudnem na tu stranku za mesiac. Nespomeniem si.
Fotografia, tak ako ju vnimam ja, je nie len o tych zdielanych rodinnych fotografiach. Je tam mozno hlbsia myslienka, cas straveny nad celym procesom jej vzniku, uskalia, co som musel prekonat ... A to nejde bez nasadenia, bez tej fyzickej cinnosti. Ak som ochotny to aspon skusit, ak ma to zaujme, potom rychlo pochopim, ze je to zrut penazi a casu. A ze to moze dobre fungovat aj bez elektriky - uz vobec nepotrebuje vyzanm slov a "klik" mysou.
Roztocit to analogovo na Facebooku ma  niekolko peknych projektov. A verim, ze sa vdaka nim podarilo chytit niekolkych ludi do osidiel.
Ale pravy zaujem sa vzbudzuje iba osobnym kontaktom, fyzickou ukazkou, priamymi otazkami a odpovedami. A vierou, ze film nekonci.
V nasom obchodiku sa snazime mat co najpestrejsi sortiment filmov a ked sa obcas niekto zastavi s aparatom, nemam to srdce skalit mu radost zo zle zalozeneho, ci roztrhnuteho filmu. Su taki, co ma zdravia na ulici a ked vidim, ze maju na krku aparat, spomeniem si, ze to bude ten, co som s nim stravil 10 minut pri pultiku a ucili sa ako funguje clonovy kruzok na Zenite E :)

Aktivity na Facebooku nemozu uskodit. Ale moc im neverim.


  • 0

#2607 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 25 September 2017 - 14:38:03

FB mám, ale fotky tam nedávam. Ja sa osobne dosť desím toho, čo všetko tam ľudia navešajú a popíšu. To sa už odtiaľ nikdy nedá dostať preč. Som zhrozený z tej straty súkromia. Ale to je jedno či je to FB či TK. Ale moja skúsenosť je taká, že viacej asi zaujmem, keď podám zvedavej mládeži foťák s upozornením, nech šetrí zábery, lebo ich je tam len 36. Hneď sú zvedaví, že prečo. A keď im poviem, že tie fotky sa teraz ešte nedajú pozrieť, to sú očiská čo na mňa vyvalia.


  • 3

#2608 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 25 September 2017 - 14:56:53

Jen bych rád připomněl že existují i jiné možnosti než tolikrát zmiňovaný Facebook.... takový Flickr dnes převzal mnoho principů sociální sítě, přesto je z hlediska reklam a jiného balastu poměrně čistý...

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
  • 1

#2609 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 25 September 2017 - 17:21:12

Fotoservery akékoľvek má prestali baviť najmä preto, že tam ľudia už vôbec neriešia fotku ako takú, ale si prostredníctvom obrázkov zdieľajú zážitky. Asi ako keď Kolumbus svojho času objavil Ameriku. Lenže pre mňa už nemá význam plesať nad nahovno nafoteným motýľom bez možnosti presného určenia druhu a ešte aj s ospravedlnením, že boli zlé svetelné podmienky a málo času. A tiež mi je jedno, že aktuálne pod každým druhým stromom v lese rastú muchotrávky.
  • 2

#2610 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 September 2017 - 18:18:48

A, Evla, zrovna jsem se vratil z projizdky... Jak se jezdi tobe?

 

To vis, je problem, pokud chces neco kvalitniho a vetsina lidi chce jen nejakou vyprazdnenou zabavu. Neco, jako "je nebezpecne mit pravdu, kdyz se vlada myli". Jsi v mensine. Jenze jake je reseni? Kdyz jsem byl clenem jedne relativne volnotrzi strany (viz pod carou), resili jsme nejake detaily v programu. Ideologicky jsem chtel, aby tam byly jiste veci, ve ktere verim, libilo se to, to ano, ale nakonec to dopadlo trochu jinak - zvitezil pragmatismus. Bylo by hezke, oslovit libertariany, vsech ctrnact, co jich v CR je, by to jiste ocenilo. Ale pokud clovek chce oslovit aspon nejakou vetsi skupoinu lidi, musi tomu uzpusobit nabidku.

 

Flickr mi porad pripadne docela rozumny, alespon je tam mozne zalozit skupinu, nebo se pridat, obcas jsou tam docela prisne podminky a vysledky jsou zajimave.


  • 0

#2611 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 25 September 2017 - 18:26:32

Áno, ešte jazdím. Mám krásnych 1300 km na banditke a takmer 2000 km na Vanvanke. Práve dnes som kúpila mbw komplet, aby som mohla jazdiť aj v chladnejšom počasí.

Celkove i- netové prezentácie nemám v obľube, lebo to znamená všetky tie hotové papiere a sklá nafotiť digitálne, upraviť na požadovanú malosť v nejakom editore a následne nahrávať na servery. Formáty nie sú jednotné a nemám na to toľko času, aby som nad tým sedela.
Ďalej to pre mňa obnáša zapínať a vypínať počítač, v ktorom sa nevyznám... Proste v mojom prípade kontraproduktívne.
  • 0

#2612 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 25 September 2017 - 19:38:37

Ďalej to pre mňa obnáša zapínať a vypínať počítač, v ktorom sa nevyznám... Proste v mojom prípade kontraproduktívne.

Tomu moc nerozumím. Tady na TK jste vidět docela často. To používáte mobilní telefon nebo tablet?


  • 0

#2613 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 25 September 2017 - 20:23:40

Nie ku vsetkemu je hned treba telefon alebo tablet. A naviac, mat pristupne vsetko vsade a hned..

to nepovazujem za ziaduce. Staci mi to v praci ;)

 

Odoslane z osobneho pocitaca osobou sediacou medzi klavesnicou a stolickou :)


  • 0

#2614 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 September 2017 - 23:30:53

No, ja chladnejsi pocasi zatim resim jen tim, ze si pod bundu vezmu tricko s dlouhym rukavem a prestanu si zastrihavat fousy (s timto by ovsem zeny, vyjma jedne me byvale ucitelky, neuspely) Co hodlam otestovat je nova "pres moto obleceni" plastenka. Musi vydrzet, melo to dobre recenze, ale bylo to podezrele levne.

 

To chapu, prece jen ja nikdy neprisel na to, jak spravne naskenovat vyslednou fotografii a nejlip mi ze skeneru lezou dedovy barevne diapozitivy ze zacatku padesatych let. Sam mam veci naskenovane pro lepsi orientaci v nahledech a nekdy z toho udelam vyrez a dam na net. Ale za par mesicu, snad, budu mit zase spravnou plnohodnotnou temnou komoru a vyrobim fotek vic.

 

U pocitace sameho, tam neni manipulace tak slozita, chce to ale nejakou starsi spolehlivou masinu, ne co dva roky menit stroj. Ja mam sice tenhle tri roky stary, neupdatovany mac, ze ktereho pisu, ale drzim si porad jeste notas z roku 2005 v plne funkcim stavu, protoze se v nem vyznam (zamrzl jsem u Windows XP)


  • 0

#2615 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 26 September 2017 - 04:07:53

Ďalej to pre mňa obnáša zapínať a vypínať počítač, v ktorom sa nevyznám... Proste v mojom prípade kontraproduktívne.

Tomu moc nerozumím. Tady na TK jste vidět docela často. To používáte mobilní telefon nebo tablet?
Mobil.
Mám pc cca 15-ročný s verziou fotošop 7.0.1. Celkom dobre ho ovládam, ale vyžaduje je to čas. A na to, aby mi potom niekto napísal, že som mala zvoliť iný rámček (na kyanotypii), alebo prečo nie je kontakt 6x7 väčší, naozaj nemusím takto mrhať časom.
  • 0

#2616 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 26 September 2017 - 08:16:18

Fotoservery akékoľvek má prestali baviť najmä preto, že tam ľudia už vôbec neriešia fotku ako takú, ale si prostredníctvom obrázkov zdieľajú zážitky. Asi ako keď Kolumbus svojho času objavil Ameriku. Lenže pre mňa už nemá význam plesať nad nahovno nafoteným motýľom bez možnosti presného určenia druhu a ešte aj s ospravedlnením, že boli zlé svetelné podmienky a málo času. A tiež mi je jedno, že aktuálne pod každým druhým stromom v lese rastú muchotrávky.

Přesně.


  • 0

#2617 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 26 September 2017 - 14:41:46

Pre vela ludi je Facebook/IG stravitelnejsi; musim sa priznat ze ked som to tu prvykrat prezeral a narazil som na prispevky rozoberajuce molekularnu hmotnost thiosiranu, rozmyslal som ci som niekde zle zabocil :)

Ono je to so socialnymi sietami podobne ako v realnom zivote; zalezi na tom akymi ludmi sa obklopis (cau!) - otravni pribuzni a milovnici online kvizov sa daju vyblokovat alebo (ak je nutne zachovat dekorum) aspon schovat.

 

Aby som nebrblal a poskytol svoju statisticku vzorku, tak Flickr, Instagram aj Facebook pouzivam, ale separatnu "-photography" stranku nemam, placam to na sukromnu. Holt, o ziadne vysoke umenie sa nejedna.


  • 0

#2618 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 26 September 2017 - 21:17:15

Chápu, že mít účet odděleně od osobního kdekoli je "zbytečná" komplikace, přišlo mi to ale pro zdejší temnokomornickou populaci nejstravitelnější varianta. Samozřejmě z hlediska mnou myšlené propagace analogové fotografie na internetu je lepší mít jeden účet pro obojí, než žádný účet s foto-tvorbou.

 

Já osobně mám Flickr pro snadné sdílení fotek v celkem vysoké kvalitě a instagram pro objevy zajímavých lidí a umělců. S mnohými jsem tam dokonce v kontaktu (někteří o existenci TK ani snad neví). Svoje fotografie nahrávám na oboje. Ne proto, že bych se chtěl vytahovat svým "uměním", to ne. O to totiž nejde. Sobě do šuplíku přece nikdo nefotíme ne? Kdybych měl pocit, že mám skutečně co ukázat, udělám nějakou výstavu, i kdyby to mělo být u mě doma jen pro známé. On i ten lajk je typ zpětné vazby, když vám nevadí se podívat kdo vám ho nadělil. Pro obsáhlejší kritiku se najdou lepší místa. Třeba právě tady. Ale jsem vidět, potkal jsem tam spoustu zajímavých lidí, dokonce i z okolí, ačkoli jinak bychom o sobě neměli tucha, mnoho lidí mi s obdivem píše jak je skvělé, že někdo fotí na film a jak má ještě někde doma starou Prakticu po dědovi, některé jsem i přesvědčil koupit film a alespoň to zkusit!

 

Osobní profil nemám nikde, facebook nemám vůbec. Proč taky? Přátelé mám na dosah a raději s nimi zajdu do hospody, s rodinou komunikuji také jinak.


  • 0

#2619 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 26 September 2017 - 21:38:22

Halka - molarni hmotnost, nikoli molekularni hmotnost. Molarni hmotnost je docela dulezita pro vypocet zakladni chemicke reakce, pokud mame pouze moznost chemikalie vazit, udava totoz kolik vazi 6,023 x 10 na triadvacatou castic, zatimco relativni molekulova hmotnost je cislo, ktere ti jen uda pomer... Eee... co ze jsi to rikal? Aha, ne, my prilis do podrobnosti nezabihame, to jsou osklive pomluvy.

 

No vidis, tohle taky hodne lidi vyblokuje, nejak samo od sebe, nebo co...


  • 1

#2620 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 October 2017 - 07:31:34

nominované snímky Czech Press Foto
https://kultura.zpra...galerie=cpp2017
není tam moc krve, tak že fajn
  • 0

#2621 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 21 October 2017 - 05:01:11

Dnes v regióne Deň otvorených ateliérov:
http://www.mvc.sk/sk...-atelierov-2017
  • 0

#2622 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 October 2017 - 18:48:48

Priatelia Česi, koho ste si to zvolili??? Ale najmä prečo?
  • 0

#2623 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 October 2017 - 19:01:17

já bych sem politiku nepletl

nebo se v tom utopíš

ále kdo chce, ať se do toho pustí


  • 0

#2624 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 October 2017 - 19:51:00

Ani to veľmi nevnímam z toho politického hľadiska. Skôr sa zamýšľam nad tým, čo by mohlo nastať. Čím viac sa vládna moc snaží mať obyvateľstvo pod kontrolou, tým je väčšia šanca na rozvoj tvorivosti. Ľudia budú musieť byť opäť rôzne vynaliezaví, aby sa nechcenej kontrole vyhli.
  • 0

#2625 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 October 2017 - 20:31:30

politické řeči jsou snad ještě horší než ty digitální :(


  • 2

#2626 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 25 October 2017 - 08:25:59

Dnes mě zaujalo podvodní pouzdro pro RZ67, jen si nejsem jistý že se s tím nějaký potapěč dokázal i vynořit.

http://wetpixel.com/...showtopic=50568

 

Čas prodat Nikonos V? :)


  • 0

#2627 Karel01

Karel01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 October 2017 - 09:46:50

Dnes mě zaujalo podvodní pouzdro pro RZ67, jen si nejsem jistý že se s tím nějaký potapěč dokázal i vynořit.

http://wetpixel.com/...showtopic=50568

 

Čas prodat Nikonos V? :)

No podle mě to nebude tak hrozné. Pouzdro je docela objemné a zřejmě bude z lehkého kovu. Ten aparát uvnitř také nebude nic hrozného. Zbytek zařídí Archimédův zákon. :cool:


  • 0

#2628 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 25 October 2017 - 09:57:50

Fotoaparat uvnitr by mel mit cca 4.3 kg :)


  • 0

#2629 Karel01

Karel01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 October 2017 - 10:38:47

No ale celé to zařízení bude mít objem tak 6-8 litrů.Pokud to celé váží 8 kg na suchu, tak ve vodě to nebude vážit nic. Vždyť potápěči se musí zatěžovat, aby šli lépe pod hladinu.


  • 0

#2630 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 25 October 2017 - 16:36:22

Vyzerá to profi riešenie a takéto veci sa špeciálne počítali tak, aby sa kompletná vec vo vode viacmenej vznášala... Do člna už to v pohode vytiahli žeriavom :-) :-)


  • 0

#2631 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 25 October 2017 - 16:49:59

Vyrobilo se jen 50 kusů, takže je to skoro jako na zakázku :)


  • 0

#2632 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 25 October 2017 - 21:05:16

https://www.indiegog...graphic-films#/


  • 0

#2633 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 27 October 2017 - 19:05:51

místo odpovědi se jen nadechnu a vydechnu... Oni můj útrpný pohled nezahlédnou... Nojo, no. Tak jsme se minuli. 

 

To je ale škoda, ne? Ptali se, zasloužili odpověď.


  • 0

#2634 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 December 2017 - 00:13:45

https://magazin.aktu...8818.1506525030


  • 0

#2635 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 6 December 2017 - 15:52:16

Kupoval jsem na známém aukčním serveru dvě věci: jednu z Japonska a druhou z Číny.

 

Moc mě pobavilo, jak se na v nich projevil národní charakter:

  • Číňan mi jako známku vděku za kšeft deklaroval zásilku na patnáct dolarů, zcela nezávisle na skutečné hodnotě
  • Japonec deklaroval zásilku s přesností na desetinu jenu (jinak by to byl podvod!) a jako známku vděku za kšeft přibalil malé origami jeřába

ti asiati mě fakt baví...


  • 1

#2636 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 7 December 2017 - 08:04:27

 

místo odpovědi se jen nadechnu a vydechnu... Oni můj útrpný pohled nezahlédnou... Nojo, no. Tak jsme se minuli. 

 

To je ale škoda, ne? Ptali se, zasloužili odpověď.

 

To ano. Jenže byli "na odchodu" a já jsem prostě při vědomí, že nemám víc než pět vteřin, nedokázal sesumírovat nic kloudného... Ale poučil jsem se. Pár negativů a pozitivů jsem si dal do fólie a od té doby to nosím s sebou v brašně. Pro příště :-)


  • 0

#2637 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 December 2017 - 09:21:30

Chlapi. Niekto na Bazoši predáva diarámiky na 6x6 Meopta. Tu je link: https://foto.bazos.s...amiky-7x7cm.php

Upozorňujem, že nerobím reklamu, ani toho pána nepoznám, len viem, že je dosť problematické tieto rámiky zohnať a tento pán ich predáva za solidnú cenu a má ich aj dosť veľa.


  • 1

#2638 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 9 December 2017 - 17:51:05

Já je chci, ale pán nekomunikuje, zatím. Pomůže prosím nějaký kolega z Nitry? :mrgreen:


  • 0

#2639 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 December 2017 - 05:19:02

Já je chci, ale pán nekomunikuje, zatím. Pomůže prosím nějaký kolega z Nitry? :mrgreen:


Má 15 ks Meopta po 5€ a ďalšie Rollei po 7€. Nejaké by som si kúpila pre seba, cca 5 ks Meopta, ostatné Ti môžem nechať.
  • 0

#2640 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 December 2017 - 14:24:54

Chcel by som sa opýtať, v akej cene sa momentálne pohybujú následujúce veci: pre fotoaparát Kiev 88 - kazeta na film 6x6, TTL hranol a objektív Volna 3 2,8/80

Ďakujem


  • 0

#2641 Karel01

Karel01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 December 2017 - 11:16:22

Jak udělat z klasického fotoaparátu fotoaparát digitální.

 

http://re35.net/index.html


  • 0

#2642 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 19 December 2017 - 11:25:55

Jak udělat z klasického fotoaparátu fotoaparát digitální.

 

http://re35.net/index.html

Nu... a co takhle re120? :-)


  • 0

#2643 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,283

Publikováno 19 December 2017 - 12:01:14

možná bude na 1. apríla  v příštím roce! :-)


  • 0

#2644 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 19 December 2017 - 12:11:23

Hm, na tychto hrackach ma vzdy zaujme kolko ludi si mysli ze je to dobry napad. Ak sa im ten projekt podari odlepit od zeme, minimalne mi prijde ze to bude mat brutalnu spotrebu baterii, kedze bude musiet senzor byt permanentne zapnuty (kvoli neexistujucemu prepojeniu medzi zavierkou a senzorom).


  • 0

#2645 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 19 December 2017 - 12:27:10

No, nachytal jsem se pěkně... na apríla v prosinci :-)


  • 0

#2646 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 28 December 2017 - 13:01:29

Kolegovia,
Prosím neviete niekto identifikovať tento konektor? Je to nejaký konkrétny typ?
Mám to na 12V trafe k zväčšováku, Kaiser 4451. Nápis na konektore je len 1256 a nejaké 'logo' pripomínajúce H.
Zväčšováky sa ešte robia, snáď je to nejaký štandard?

Ďakujem za pomoc

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2647 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 December 2017 - 13:48:17

Nemůžu si pomoci ale nápadně mě to připomíná konektory severoamerického systému NEMA. Nebyl ten Kaiser vývozní do USA? Elektrikář ale nejsem ani z leknutí....


  • 0

#2648 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 December 2017 - 14:18:42

... to jsem tedy napsal pěknou blbost. Tady jde o "Interní" konektor - podobně jako to má Meopta, aby nedošlo k záměně a uživatel nevrazil zvětšovák přímo do sítě, že. Ty ho potřebuješ nejspíš nahradit a nevíš jaký hledat?


  • 0

#2649 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 28 December 2017 - 14:21:17

Kim, vďaka za tip!
Každé kľúčové slovo dobré :) preverím Nema, viz príloha.
Podľa mňa sa vyvážal aj do USA, zopár ľudí na fórach ho má.
Hmhm!
  • 0

#2650 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 28 December 2017 - 14:21:57

Príloha.

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních