Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#3001 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 6 červenec 2019 - 18:46:03

Fotil jsem v uplynulých dvou letech výhradně na Fomu. Ze začátku jsem s ní neměl téměř žádné problémy, pokud nějaké byly, dával jsem to za vinu sobě. V posledním roce jsem focení zintenzivnil (cca 50 svitků za rok, 50 kinofilmů), chyby se objevovaly častěji a častěji. Vypadlá emulze, obtisknutý krycí papír, teď ten "déšť", jiné defekty. Omlouval jsem to cenou, holt oproti Ilfordu je Foma za polovic. Ale na posledních 10 svitcích bylo na každém něco, nejčastěji vypadlá emulze, teď tohle. Snímky k ničemu, můžu je vyhodit. Šlo o čerstvé filmy. Na kinu těch chyb tolik není, hlavně na svitku.


  • 0

#3002 Cepo

Cepo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 6 červenec 2019 - 21:17:27

Potvrdzujem že kino je asi fajn, na 100 som sa stretol s vypadnutou emulziou asi raz za 50 kusov, na 200 nefotím a 400 som zatiaľ nenafotil toľko aby som to vedel posúdiť. Zatiaľ som tam ale nič nepozoroval. 


  • 0

#3003 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 7 červenec 2019 - 09:17:55

Prosím vás pánové kolegové, můžete mi zaslat oné vadné filmy? Děkuji. 

Zjistíme závadu. Byl by jsem vděčen i za číslo šarže.


  • 0

#3004 Janim

Janim

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 5

Publikováno 7 červenec 2019 - 10:08:47

Prosím vás pánové kolegové, můžete mi zaslat oné vadné filmy? Děkuji. 

Zjistíme závadu. Byl by jsem vděčen i za číslo šarže.

Bohužel jsem to už vyhodil, anžto mi to k ničemu nebylo .. koupeno cca před třemi týdny u Škody. Pokud je to k něčemu užitečné, tak příště schovám.


  • 0

#3005 Janim

Janim

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 5

Publikováno 7 červenec 2019 - 10:17:50

Potvrdzujem že kino je asi fajn, na 100 som sa stretol s vypadnutou emulziou asi raz za 50 kusov, na 200 nefotím a 400 som zatiaľ nenafotil toľko aby som to vedel posúdiť. Zatiaľ som tam ale nič nepozoroval. 

Mám stejnou zkušenost. Na F100 v kinu si nemohu stěžovat. 


  • 0

#3006 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 červenec 2019 - 10:55:18

Z tohoto a jiných důvodů jsem se rozhodnul filmy z produkce Foma bojkotovat. Poslední hřebík do rakve byl svitek z minulého týdne, který byl celý posetý takovým "deštěm". Něco obdobného jako tady na tom Retru 80s https://www.flickr.c...ea/26964191452/

 

Psal jsem to tu nedávno. Je to chyba Fomy, protože Retro 80s, Retro 400s a Superpan 200 balí Foma. Někde jsem se dočetl, že prý tyto emulze jsou citlivé na ionty železa a to způsobuje tečky v emulzi. To je ale blbost, protože na míchání vývojky používám výlučně destilku, ustalovač samozřejmě také.


  • 0

#3007 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 8 červenec 2019 - 15:41:11

Taky potvrzuju že s Fomapanem 100 v kinofilmu jsem za poslední cca rok a půl neměl nikdy problém. Zajímalo by mě ale, proč má Foma problémy co má - je to starými stroji, nedostatečnou výstupní kontrolou, nebo něčím jiným?


  • 0

#3008 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 8 červenec 2019 - 15:59:00

 

Prosím vás pánové kolegové, můžete mi zaslat oné vadné filmy? Děkuji. 

Zjistíme závadu. Byl by jsem vděčen i za číslo šarže.

Bohužel jsem to už vyhodil, anžto mi to k ničemu nebylo .. koupeno cca před třemi týdny u Škody. Pokud je to k něčemu užitečné, tak příště schovám.

Přátelé prosím Vás posílejte do Fomy vadné filmy, popřípadě, pokud nedůvěřujete Fomě, tak mě.

Nářky nad něčím, co není vidět nelze nic najít. Je třeba zjistit závadu a příčinu. Zjistilo se např. že mnoho foťáků škrábe filmy, voda pokud není dlouho puštěná, tak může obsahovat zrnka písku a rzi. A mnoho dalších příčin. 

  Zatím mohu jen říct, že vady se objevují i opakovaně jen u některých temnokomorníků, což jistě není jejich chyba, ale třebas v přístroji......


  • 0

#3009 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 8 červenec 2019 - 16:02:16

Ještě by jsem připomněl, že na podzimní sraz Compůrcvrkot přislíbil účast technik od Fomy - pan Krejčí. Ten Vám poradí co a jak, ale musí mít něco v ruce. Tedy vadný film ke mně, popřípadě rovnou do Fomy. 


  • 1

#3010 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2019 - 08:36:36

Otče pošlem, kúpil som 30 metrové balenie Fomy R100 a je na nich plieseň. Po vyvolaní sú na diaku viditeľné biele bodky s čiernym stredom. Pošlem aj niekoľko diakov a zbytok v krabici. Film je nový. po vyvolaní prvého filmu som do Fomy poslal niekoľko skenov aj zo správou, prelom februára-marca, al dodnes sa im neuráčilo ani len odpovedať.


  • 0

#3011 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 9 červenec 2019 - 22:17:24

foma by bol velmi dobry material na drvivu vecsinu toho co mam v archive nafotene

.

bohuzial som tie "obrazky" naexponoval na ine filmy

 

.

dufam ze kazdy kto nevie co a preco foti a po rokoch si pozrie negativy tak sa potesi ze usetril pouzitim hradeckeho tuzemaku


  • 2

#3012 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2019 - 23:43:19

Miloši, na Fomu 100 robím už pomaly 40 rokov, sem tam urobím nejaký úlet ku Fuji, Kodaku, predtým nejaké Orwo a podobne a nikdy nemal som problém. Musím priznať že s 200 zvitkom áno, a preto ju nepoužívam. Takže medzi mojimi cca 15000 negatívmi je asi 70 percent Foma zväčša 100. Bolo to dobou, u nás na východe neboli také možnosti ako v Bratislave alebo Prahe, a nehovorím na západe, a tak ak som chcel niečo nafotiť, a zanechať to po sebe, musel som brať čo bolo. Aj tu bol občas problém, už som to myslím spomínal. Iišiel som fotiť svadbu, tak som prišiel do FOTO-KINA u nás v Prešove a pýtal si päť kinofilmov Fomy N21. Vedúci predajne na mňa vyletel, že prečo chcem 21Din film a nie 17-stku, bolo leto, že ich má veľa na sklade, a čo s nimi bude robiť? Idem fotiť svadbu, a to mám s bleskom fotiť na 17? hovorím. Aha! tak dobre ale druhý krát neviem, neviem. Filmy mi dal, ale od toho času som kupoval filmy buď u neho, keď tam nebol, alebo niekde inde.

 

To s tou R ma to veľmi mrzí, nafotil som týchto filmov desiatky a nemal som problém. Keď dali do ponuky metráž, tak som uvažoval asi pol roka, lebo viem, že tieto filmy netrpia veľkou životnosťou, pár mesiacov po záruke a kolabujú, aspoň tie staršie, a tak som sa predsa len rozhodol a kúpil. Aké bolo moje sklamanie keď hneď prvý a potom aj druhý film z metráže  ukazujú napadnutie filmu pliesňou. Foma na moju "reklamáciu" dodnes nereagovala, tak mám chuť sa na ňu vykašlať úplne. Len pre mňa je to trošku, hm, neviem ako to nazvať, som na tento materiál zviknutý, viem ho používať tak, aby mi priniesol maximum, čo sa z neho dá dostať pomaly aj o polnoci, a teraz na staré kolená sa mám púšťať do iných vôd.

 

No nič, uvidíme, čo prinesie život.


  • 0

#3013 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 22 červenec 2019 - 14:42:54


  • 0

#3014 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 červenec 2019 - 15:16:29

upozorneni.jpg


Nebo si musis nechat priste udelat jen kontakty :)
  • 0

#3015 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 červenec 2019 - 21:53:14

Otče pošlem, kúpil som 30 metrové balenie Fomy R100 a je na nich plieseň. Po vyvolaní sú na diaku viditeľné biele bodky s čiernym stredom. Pošlem aj niekoľko diakov a zbytok v krabici. Film je nový. po vyvolaní prvého filmu som do Fomy poslal niekoľko skenov aj zo správou, prelom februára-marca, al dodnes sa im neuráčilo ani len odpovedať.

Tak to mě mrzí. Máš nějaké podklady? Rad by jsem to dořešil. V provozech je takové sucho, že plíseň je prakticky vyloučena. 


  • 0

#3016 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 červenec 2019 - 23:32:07

Samozrejme, pošlem ti niekoľko skenov, ak bude treba, tak aj diákov. Zatiaľ som vyvolal dva filmy, asi päť ich mám v kazetách a zbytok je ešte stále v krabici, ako mi prišiel v mrazáku.  Film som kupoval niekedy vo februári, došiel mi okolo 25.2., hneď som urobil 5-7 kaziet a zbytok dal do mrazu. Prvý film som nafotil a vyvolal asi do týždňa. Že je to plieseň len typujem, nakoľko to vidím v reále prvý krát v živote, a typujem len podľa toho, čo som čítal v literatúre. Otče, hovoríš, že tam majú sucho, verím, len mám pocit, že na slovensku majú človeka, ktorý to rozposiela pre Slovensko. Je teda otázkou, ak to išlo cez neho, v akých podmienkach to skladuje on?


  • 0

#3017 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 26 červenec 2019 - 06:22:04

Kluci šikovní

 

 


  • 0

#3018 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 26 červenec 2019 - 10:09:46

Ten si asi nemyslel, že fotky kradou duši :-)


  • 0

#3019 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 2 srpen 2019 - 21:30:57

Tuhle kuriozitu jsem potkal kdesi v lese na Valašsku. Patník, či co, celý slisovaný z filmových kazetek. Včetně těch plastových cívek. Bylo to překvapivě masívní a drželo to dost dobře pohromadě - kazetky se z toho vyloupat nedaly. Trochu mi to připomnělo pomník... Ale ještě není konec...

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3020 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 3 srpen 2019 - 07:52:22

Nejspíš nějakej vlastník minilabu či velkej fanoušek filmu :) Nebo velkej digitalista co chtěl skoncovat s filmem a postavil mu pomník na věčné časy a nikdy jinak :lol:

Tuhle kuriozitu jsem potkal kdesi v lese na Valašsku. Patník, či co, celý slisovaný z filmových kazetek. Včetně těch plastových cívek. Bylo to překvapivě masívní a drželo to dost dobře pohromadě - kazetky se z toho vyloupat nedaly. Trochu mi to připomnělo pomník... Ale ještě není konec...


  • 0

#3021 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 srpen 2019 - 09:17:25

Nejsou lidi. Balík do ruky si vyzvedněte na pobočce, vzkazuje lidem pošta

 

 

... myslim ze se nam jeste budou hodit nase kuryrni vlakna :D


  • 1

#3022 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2019 - 10:18:37

a bude hůř, služby budou zdražovat a kdo ví, jak kvalita

je to jak s klasickými maloobchody před pár lety, kdo nešel s dobou, šel do propadliště dějin

prodával jsem v takovém a unikl včas s jednou zábavní mezihrou do výroby! nezbohatneš, ale je tam blaze! navíc si vylepšíš kádrový profil :-)


  • 0

#3023 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 7 srpen 2019 - 10:32:53

Nejsou lidi. Balík do ruky si vyzvedněte na pobočce, vzkazuje lidem pošta

 

 

... myslim ze se nam jeste budou hodit nase kuryrni vlakna :D

Lidi by byli  ale nemá kdo je zaplatit.Před pár lety chtěli zrušit všechny pobočky to by byla opravdu legrace...


  • 0

#3024 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 7 srpen 2019 - 10:36:35

Policie: Kde jste byl včera kolem 12. až 16. hodiny?
Já: Doma, čekal jsem na balík.
Policie: Zajímavé, podle České Pošty jste totiž nebyl doma.


  • 1

#3025 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 7 srpen 2019 - 12:13:25

Já už poštu vyřadil, vypisovat lístky, stát fronty fakt není pro mě. Co posílám, tak přes Zásilkovnu - rychlé, efektivní...


  • 1

#3026 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2019 - 14:44:22

u lístků bych se pošty zastal, stačí si sjednat takovou žlutou kartičku a podací lístky už vypisovat netřeba

jinak jedině NP balík na poštu

jezdím kolem na kole a je to mrňavá pošta bez front


  • 0

#3027 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 7 srpen 2019 - 18:00:44

Pracuji na minipoště v obci s cca 1000 obyvateli. Dřív tato pošta měla vlastní budovu s bytem, teď jsem v malém pronajatém krcálku na "výboře". Dřív měla tato pošta 2 doručovatelky pro celou obec, teď jsem tam sám, nedoručuji a dodejna je v blízkém městysi, odkud musejí ženské obsloužit několik okolních obcí vč. nás. Podle toho to samozřejmě vypadá. Nevím přesně, jak to u doručovatelů chodí, ale asi chtějí vše stihnout do konce pracovní doby, tak hážou lístečky do schránek. Pošta ani přesčasy neproplácí - tím testuje loajálnost svých zaměstnanců. No, ty doručovatelky to s tím házením lístečků dělají myslím špatně, protože zaměstnavatel si pak myslí, že to stíhají a že je vše v pořádku.

Ale chápu, že to zákazníka zajímat nemusí, zaplatil si doručení na adresu, tak by to měla pošta udělat. Jenom prostě říkám, jaká je skutečnost, nikoho neomlouvám.

Avšak ředitel prohlásil, že lidé na poště budou nahrazováni stroji, tak možná chystá nákup těch bájných dronů, které vám budou doručovat vaše balíky přímo na vaši adresu :D :D


  • 0

#3028 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 7 srpen 2019 - 18:11:24

Ak by som nieco v zivote nechcela robit, tak postoveho dorucovatela!
V kazdom pocasi, pred kazdym domom cesta z ineho materialu, s inymi jamami a hrbolmi, na kazdej brane schranka v inej vyske, s inym otvaranim - vacsinou si do toho clovek pricvikne prsty, ak ma smolu, este naserie osy v hniezde za otvorom, ... Za kazdym plotom iny zurivy pes ... vacsinou schranka nedostupna za blbo zaparkovanym autom na chodniku, alebo pristup k nej zahatany vylozenou nadobou na bioodpad ... schranky plne nepotrebnych zle zastrcenych reklamnych letakov .... Nefunkcne zvonceky, chrome babky s obrovskou chutou vykecavat sa na priedomi ...
Obcas pomaham synovi roznasat letaky.
  • 0

#3029 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 7 srpen 2019 - 18:42:19

Přesně. A pak tihle ignoranti bez označených schránek, zvonků, bez popisných čísel si chodí ke mně stěžovat, že jim pošta nedoručuje. Nebo naposledy chlap, který bydlí v jednom domě a v jiném pracuje, se divil, proč mu pošta adresovaná k němu domů nechodí k němu do práce.


  • 0

#3030 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2019 - 19:10:42

já třeba vždy po zazvonění hledím na vteřinovku

když se mi nepovede doběhnout k plotu, nebo dát znamení svítilnou v okně na plný výkon do 30 sec, už vidím jen koncová světla doručujícího pošťáka a počítám řadí za 4

někteří by mohli i na le mans s tímto startem!

ale jinak je chápu, práce hodně, proto se snažím jim to ulehčit a ani se nepokouším o doručení doporučených zásilkek domů


  • 1

#3031 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 srpen 2019 - 22:13:17

nevěděl by někdo o návodu k použití na měřící přístroj pyromet?

 před lety jsem ho koupil asi s návodem a byl tam dokonce i kalibrační protokol z padesátých let , přístroj mám a návod nemůžu najít a to mně mrzí už proto, že se zdá fungující


  • 0

#3032 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 srpen 2019 - 09:04:18

Vážení kolegové, osudová prozíravost otců, vedená prastarou tradicí je zcela bezbranná v době nejmodernějších technologií, kdy jsme vystaveni zcela bezbranní a nechráněni šílenému nápadu kdykoli vyměnitelného génia, ovládající monopol v rámci státní, chaosem zmítané instituce. Technologie poštovních dronů vyžaduje v místě doručení zbudování zcela rovné přistávací platformy s měkkým povrchem. Ideálním místem pro doručování zásilek je kypré hnojiště. Pozor však, promenující se kur domácí, může býti na životě vážně ohrožen. Nenechte tedy v inkriminované době promenovati a prohrabávati se povrchem nádherně zbarvené kohouty, kteří by rotujícími vrtulemi přistávajícího automatického přepravního modulu mohli býti sťati. V případě obsazené přistávací platformy jsou zásilky shazovány z výšky 10m, což by mohlo býti pro LCD 4D televizor funkčně u přístroje ohrožující. Kumulace funkcí a totální rozval instituce donutí lid k návratu k osvědčeným přepravcům. Jen bude nezbytné doplnit poštovní holuby v extrémně suchých klimatických podmínkách mimo nezbytných fotoaparátů též přídavnou nádrží s iontovými energetickými nápoji. Převládající řepkové monokultury neumožňují mezipřistání a snižují prostorovou orientaci létajícího ptactva. Těmito opatřeními omezíte příliš volný styk se již zcela zkaženým okolním světem. Vzhledem k zcela nadprůměrným teplotám bude možné využít k přepravě menších poštovních zásilek reflexně ošacené klokany, sledující moudře promyšlené trasy vedoucí nejkratší cestou k nabízeným provizím od klientů doručovací instituce. Kdo neskáče, jako by v tzv. "Zatuchlé Kotlině" ani nežil. S pozdravem a přáním přívětivějšího fotogenicky laděného klimatu Váš " Starý Jezevec" Erik 


  • 1

#3033 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 12 srpen 2019 - 09:33:49

:D


  • 0

#3034 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 srpen 2019 - 12:39:42

And the winner is... Ilford HP5+ :-) https://kosmofoto.co...lts-the-winner/


  • 0

#3035 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 srpen 2019 - 12:49:00

Pozor však, promenující se kur domácí, může býti na životě vážně ohrožen. Nenechte tedy v inkriminované době promenovati a prohrabávati se povrchem nádherně zbarvené kohouty, kteří by rotujícími vrtulemi přistávajícího automatického přepravního modulu mohli býti sťati.“

 

Mnozí současníci jsou změkčilí a sami neradi porážejí, z takové nehody by se snadno mohla stát žádaná doplňková služba.


  • 0

#3036 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 13 srpen 2019 - 19:17:42

Vážený kolego, Ploci, zhořkl mi náhle na jazyku v mordě dozlatova osmahnutý, nádherně křupavý kůrovec, nabitý proteiny a bohatý dávkou uhlohydrátu..... Co moje sestřenka Kuna, na ni jste vůbec nepomyslel? V čistém zoufalství občas vypadne z role a s pocitem vrcholného rozhořčení od varujících rodinných tragédií z důvodů přílišné migrace tlustých, plešatých internetových mudrců, jejichž inteligentní plechové herky, orientačně skvěle vybavené, bezohledně sviští meteoritickým kráterem. Hlodá ze msty jejich vyhřáté zapalovací kabely. Kladu si v osamocení dialektickou otázku, jak dlouho se dá ještě žít se smradlavými, hrčícími a kouřícími automobily? Jako ochránce a  duševní spřízněnec nejušlechtilejších živých tvorů, předpovídám automobilovým šejkům brzký a výmluvný energetický kolaps. Možná se dočkáme na stáří naprosto nehlučných outdoorových vozítek, jejichž akumulátory budou pocházet z recyklovaných DSLR zrcadlovek LCD fanatiků, dobíjených ze zásuvek a umístěných na velmi pečlivě vybraných statných stromech, rostoucích na výšinách s pravidelnou bleskovou aktivitou. Stará cvičná louka na mírném svahu, to bude v polesí adrenalin! Opilci z místního mysliveckého spolku se již v polesí prakticky nepohybují v panickém strachu z masově mediálně šířené hrozby klíšťové mozkové encefalitidy. Ti si tak nostalgicky z výčepu malátně monitorují revír z létajících "Drnů". S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik  


  • 0

#3037 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 srpen 2019 - 08:28:08

Exkurze do Kodaku! :)

 

https://www.kodak.co...urs&idhbx=tours


  • 1

#3038 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 16 srpen 2019 - 18:30:28

Ajaj, akurat robim v tom case :(


  • 0

#3039 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 17 srpen 2019 - 08:59:51

 

Ajaj, akurat robim v tom case :(

 

Asistentka to spraví :)


  • 0

#3040 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 srpen 2019 - 18:29:13

Po roce cerstvy rozhovor s p. Koudelkou: https://magazin.aktu...a4ac1f6b220ee8/
Zaujalo me: "Teď ale kamkoli přijdu na návštěvu, manželka i děti, všichni začnou fotit. Takže já ten aparát radši ani nevytáhnu."
Mam to podobne.
  • 0

#3041 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 srpen 2019 - 19:34:57

Vážení kolegové, s. p. Josefem Koudelkou jsem měl tu čest hovořit krátce celkem dvakrát. V obou případech procházel prodejnou Foto, kde jsem pracoval po dobu jednoho celého roku. Když byl mnou osloven, velmi se podivil, že byl mnou poznán. Vykračoval totiž zcela nepozorován a nikým neosloven. Sháněl tehdy náhradu za zplesnivělý základní objektiv Olympus řady OM. Sdělil mi tehdy neuvěřitelnou a veselou příhodu z procházky Paříží s Henri-Cartier Bressonem. H. Bresson spatřil za  výlohou v bazaru u místního Žida starý fotoaparát Leica. Poslal Josefa dovnitř, aby dohodl cenu. Dostal směšnou slevu a aparát zakoupil. Nyní je tato Leica stále umístěna v exposici Henriho-Cartier Bressona, jako autentický fotoaparát, s nímž celý život fotografoval. Přitom je to pouhá legenda, této kamery se zmocnil jak zde uvádím. Josefa Koudelky si velmi vážím, je to absolutní solitér, vymykající se jakýmkoli kritériím, který autorské fotografii obětoval celý svůj život. Přeji mnoho zdraví, Josefe! S úctou  "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#3042 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 srpen 2019 - 13:09:10

 

Ve věku 82 let zemřel v neděli fotograf Karel Kuklík. ČTK to dnes sdělil fotografův syn Pavel Kuklík. Kuklíkova tvorba je zastoupena ve sbírkách řady tuzemských i zahraničních galerií a muzeí moderního umění. Hlavní náplní jeho tvorby byly příroda a krajina. Kuklík začal fotografovat ve 14 letech. Celoživotně se do hledáčku jeho zájmu dostávaly kromě pražských ulic krajina na Šumavě a na Třeboňsku. Během svého života vytvořil desítky fotografických cyklů. Jeho tvorba je zastoupena ve sbírkách významných tuzemských i zahraničních kulturních institucí, jako jsou například Národní galerie či Uměleckoprůmyslové museum v Praze, nebo Muzeum moderního umění v New Yorku a Francouzská národní knihovna v Paříži.

 

https://www.novinky....uklik-40293814 


  • 0

#3043 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 srpen 2019 - 21:51:15

Neváľa sa niekomu doma miska na Axomat 4 so závitom 39mm? Prípadne neviete o niekom, kto by to dokázal vyrobiť? Leží mi doma el-nikkor, kteorý nemôžem využiť a nedokážem tú misku nijak zohnať...

Ahoj. Resim ted stejny problem a tu misku tez potrebuju. Podarilo se ti ji nekde sehnat?
Jako posledni reseni bude vyroba na zakazku u zamecnika, ale rad bych se tomu vyhnul.
  • 0

#3044 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 26 srpen 2019 - 07:50:25

 

Neváľa sa niekomu doma miska na Axomat 4 so závitom 39mm? Prípadne neviete o niekom, kto by to dokázal vyrobiť? Leží mi doma el-nikkor, kteorý nemôžem využiť a nedokážem tú misku nijak zohnať...

Ahoj. Resim ted stejny problem a tu misku tez potrebuju. Podarilo se ti ji nekde sehnat?
Jako posledni reseni bude vyroba na zakazku u zamecnika, ale rad bych se tomu vyhnul.

 

 

Nedostatkové zboží. Vyřešil jsem tak, že jsem širší misku z novějších zvětšováků ořízl na požadovaný průměr. Akorát nevím, jestli do ní ten objektiv dostaneš. Já ji používám jen na 80mm, takže vypouklou směrem dolů, zkoušel jsem to i opačně, ale rodagon do toho nešel, nevím jak ten nikkor...


  • 0

#3045 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 srpen 2019 - 08:34:41

Nikkor do misky z Magnifaxe dostanu, vždyť má závit M39. Potřeboval bych ho ale nějak naroubovat na Axomat 4. Přemýšlím o tom, že bych prostě závit původní misky (vlastně destičky) z Axomatu přefrézoval na M39. Ještě uvidím.


  • 0

#3046 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 26 srpen 2019 - 09:19:04

Včera jsem našel testovací fotky vývojek, které jsem si dělal před několika lety.

Pokud jsem si je prošel naslepo, poznal jsem jenom Rodinal.

Když jsem se pak podíval i z druhé strany, byla tam D76, FX1, Pyrocat HD, DK20, Final, metol-hydrochinon s minimem siřičitanu (1g metolu, 4g siřičitnu, 2g h.ch., 4g boraxu, 0,2g bromidu).

 

Kupodivu rozdíly nejsou tak zásadní. D76 stock a 1:1 jsou rozeznatelné, ale jen při přímém srovnání. D76 1:1 má malé a ostré zrno. Pokud je např. DK20 jemnozrnější, není zas tak ostrá. FX1 nemá ostřejší zrno, ale má výrazný hranový efekt. Pyrocat má zrno rozmázlejší, ale není to o moc horší.

 

Rodinal se mi moc líbí, ale jen do určité míry zvětšení. Jakmile je zrnitost už zřetelná, a to je velmi brzy, dělá to světlé polotóny s nepěknou tonalitou.

 

Největším problémem mého testování bylo, že ne všechny vzorky jsou bezchybné a nemají zcela shodný kontrast. Jednou se mi objevila mírná neostrost způsobená během expozice. Pak se projevilo vyčerpání pozitivní vývojky mezi prvním a posledním vzorkem (bylo to na 18x24 cm).

Jen drobný rozdíl v gradaci udělá výrazné odlišnosti ve světlech nebo stínech a porovnání polotónů to téměř znemožňuje.

Pro příště bych do focené scény umístil šedou tabulku se stupňovitým klínem a kontroloval dozimetrem.

 

Nakonec pro mě bylo směrodatnější asi to, že jsem si s každou vývojkou nafotil pár filmů a porovnal podobné snímky.


  • 0

#3047 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 26 srpen 2019 - 09:32:33

Ještě jsem zapomněl napsat, že Rodinal jsem dlouho používám, ale vadilo mě na něm nejvíc to, že pokud jsem něco podexponoval, bylo to většinou nepoužitelné.

Metol-hydrochinonové vývojky to nějak ustojí. Na výsledku je podexpozice znát, ale dá se z toho vymodlit fotka.


  • 0

#3048 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 26 srpen 2019 - 09:39:15

fotil jsi  radioaktivními objektivy?


  • 0

#3049 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 26 srpen 2019 - 11:50:28

Fotil jsem to planarem na FP4, pár vzorků na HP5.

Dohromady asi 4 různé sady na FP4, než se to dalo vůbec porovnávat.


  • 0

#3050 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 26 srpen 2019 - 12:17:51

tak snad na tohle  dozimetr potřeba nebude, to by nemělo ublížit ničemu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních