Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4394 odpovědí na toto téma

#3251 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 27 květen 2020 - 08:38:27

asistentky si treba vyberať opatrne.

mne sa osvedčili také s bradou.


  • 1

#3252 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 květen 2020 - 08:58:12

Vážený kolego, Samusko. Hlavu hore, horská asistentka (cca 33O m n.m.) by s chromým zablešeným starým psem nikam nelezla, natož někam do lesa. Před několika lety se mi v deštivém ránu podařilo přesvědčit "Mladou Jezevcovou" k několika kilometrovému "krátkému" výletu do blízkého polesí za účelem sběru hub. Do lesa došla, ale byla z cesty natolik unavena, že zalezla na čerstvé voňavé seno do krmelce se slovy: "Běž si hledat ty svoje blbý houby, já si musím chvíli odpočinout... Chtěla bych vidět nějakou ženskou, které by se táhla takovou dálku pěšky a ještě za deště!"   Když jsem se za necelou hodinku vrátil s poloplným košíkem pěkných hub, zaujal mne nezvyklý, hluboký přerývaný zvuk, vzdáleně připomínající grizzlyho. Mé poupátko hlasitě chrápalo v krmelci na celý palouk. Série reportážních snímků, autenticky zcela prokazatelně dokumentující ojedinělou situaci zůstává trvalým mementem, že romantický výlet do blízkého polesí, nemusí končit jen vytouženou smaženicí. 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3253 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 květen 2020 - 12:44:24

No, Samusko, v šesti bodech jsi vystihnul to, o čem se píší romány.

Nejsi v tom sám.


  • 0

#3254 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 27 květen 2020 - 12:48:14

Jak píše Stříbrokaz, nejsi v tom sám :-)


  • 0

#3255 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 27 květen 2020 - 12:56:32

vcera som bol s asistentkou fotit tu hla prilahly lesik:

  1. Po jej nastupeni do auta som bol informovany, ze som meskal 4 minuty.
  2. Po vystupeni z auta na mieste, mi vycitala, ze preco sa drbeme niekam do lesa, ze ju to nudi a vlastne si zobrala knihu ktoru si aj tak zabudla v aute.
  3. Celou cestou na plac som pocuval, ze kedy pojdeme aj do divadla a na "kulturu" - dospela k nazoru, ze by som ju asi mal vymenit ze nejaku "horsku" asistentku
  4. Tesne pred prichodom na plac, som bol upozorneny, ze ma mokre leginy (a to som sa jej ani nedotkol) a ze preco sa predierame takymi hustinami.
  5. Na mieste som sa mojim okom zahladel na scenu a zhodnotil, ze slnko uz je moc nizko a svetlo nie je take ake som chcel. Bolo na mna nakricane, ze nech to aspon cvaknem, ked sme sa sem trepali. Poslusne som urobil jednu fotku.
  6. Cestou spat, som ako skuseny horsky vodca navrhol alternativnu cestu, chyba ! Dostal som zdzuba, ze stale musi byt po mojom.

 

ponaucenie zo vcerajska nie je ziadne. Chybu opat zopakujem nabuduce. Ak by ste vedeli o nejakej horskej asistentke, dajte vediet. Prihlasku do Klubu tyranych muzov som uz poslal.

Asistentky treba neustale menit.
Pokial jej nadsenie pre asistovanie vyprcha, otazka pri tom neznie "ci", ale "kedy", je najvyssi cas rozhliadnut sa po nejakej pehavej s copami (ale uz s obcianskym preukazom).


  • 0

#3256 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 27 květen 2020 - 13:25:02

cokolvek co ta v(yz)rusuje nebrat

.


  • 0

#3257 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 květen 2020 - 13:44:46

Vážený kolego, Keko, Ísť s bubnom na mladé zajace sa naozaj neopláca, aj keby mali při sebe iba pas No.90. Staršia zajačica, ta sa vie dobre v teréne orientovať…..

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3258 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 27 květen 2020 - 15:01:22

Ona, mladá pihatá copatá:   "Stmívá se. Já do lesa nechci,   já se tam budu bát."

On, zralý plešatějící:  "Ty máš co povídat,   víš, jak se já budu bát,  když  zpátky půjdu sám?" 


  • 0

#3259 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 květen 2020 - 19:21:36

Ona, mladá pihatá copatá:   "Stmívá se. Já do lesa nechci,   já se tam budu bát."

On, zralý plešatějící:  "Ty máš co povídat,   víš, jak se já budu bát,  když  zpátky půjdu sám?" 

Takže Pan Jirinol si vezme čistící sadu na klávesnici, utěrky na monitory a hadr. A příjde mi vyčistit počítač poprskanej kafem. 

 

ASAP !!!

 

:-D 


  • 1

#3260 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 27 květen 2020 - 19:38:21

chlapci, srandy, srandy, ale mne do smiechu teda moc nebolo. Nevedel som ci mam bojovat so zihlavou, komarmi ci asistentkou.


  • 0

#3261 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 květen 2020 - 19:39:44

To máte nějaký špatný asistentky :sad: To mě naopak kolikrát sama dovezla a odvezla vlastím autem  ;-)  :)


  • 0

#3262 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 27 květen 2020 - 20:10:05

Samusko,
mno dôležité je, či si si ju potom zobral domov :D
  • 0

#3263 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 květen 2020 - 20:12:49

Meze už nejsou studený :D

Samusko,
mno dôležité je, či si si ju potom zobral domov :D


  • 0

#3264 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 květen 2020 - 21:45:27

No, Samusko, v šesti bodech jsi vystihnul to, o čem se píší romány.

Nejsi v tom sám.

To mě připomnělo text jedný písničky.

Znám tisíc krasavic co v hlavě nemaj nic 

Znám tisíc velkých lží a hloupost bez hranic.

Znám tisíc zklamaných co stále doufají

A ve svých snech chpapeckých naději nemají.


  • 0

#3265 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 7 červen 2020 - 14:19:32

Fajn fotky i "recenze" ;)

https://www.35mmc.co...m3a-last-ninja/
  • 0

#3266 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 7 červen 2020 - 17:39:37

vcera som bol s asistentkou fotit tu hla prilahly lesik:

  1. Po jej nastupeni do auta som bol informovany, ze som meskal 4 minuty.
  2. Po vystupeni z auta na mieste, mi vycitala, ze preco sa drbeme niekam do lesa, ze ju to nudi a vlastne si zobrala knihu ktoru si aj tak zabudla v aute.
  3. Celou cestou na plac som pocuval, ze kedy pojdeme aj do divadla a na "kulturu" - dospela k nazoru, ze by som ju asi mal vymenit ze nejaku "horsku" asistentku
  4. Tesne pred prichodom na plac, som bol upozorneny, ze ma mokre leginy (a to som sa jej ani nedotkol) a ze preco sa predierame takymi hustinami.
  5. Na mieste som sa mojim okom zahladel na scenu a zhodnotil, ze slnko uz je moc nizko a svetlo nie je take ake som chcel. Bolo na mna nakricane, ze nech to aspon cvaknem, ked sme sa sem trepali. Poslusne som urobil jednu fotku.
  6. Cestou spat, som ako skuseny horsky vodca navrhol alternativnu cestu, chyba ! Dostal som zdzuba, ze stale musi byt po mojom.

 

ponaucenie zo vcerajska nie je ziadne. Chybu opat zopakujem nabuduce. Ak by ste vedeli o nejakej horskej asistentke, dajte vediet. Prihlasku do Klubu tyranych muzov som uz poslal.

A to ti nikto nepovedal, že manželky/partnerky sa nofotí? Inak si neviem vysvetliť tú stereotypnů nevôľu s tvojím počínaním.

Spomínam si, že keď som ešte fotil dievčatá, bolo to obojstranne obohacujúce. Pravda, nemal som k nim iný, než "sterilno-tvorivý" vzťah. 

Aj keď boli nahé a krásne, pre samú techniku, som ich vábenie nevidel. Pak to fungovalo. I když si to "podstatné" nastradali pre iných chlapcov.


  • 0

#3267 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 25 červen 2020 - 12:53:24

No, sice se to týká digitální fotografie, ale zmínit je to potřeba, přeci jen je to kus historie.

https://ct24.ceskate...obu-fotoaparatu

A ano, v článku mají pravdu, v 70. letech byli na vrcholu a dělali malé, atraktivní stroje s dobrou optikou. Můj OM-2n s 1.4 Zuiko silver nose je prostě boží..
  • 0

#3268 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 25 červen 2020 - 13:29:30

No tak oni i teď dělají malé atraktivní stroje. Jen jsou hodně drahé (za stejné prachy je Canon fullframe atd) a hlavně většina lidí si vystačí se smártfounem. Ale uvidíme, v jaké podobě to případně pojede dál.


  • 0

#3269 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 25 červen 2020 - 14:06:43

Vážený kolego Bobe von Sikorski, když jsem spatřil před Vánoci Olympus Mju-V, peníze byly na pultě coby dub. Dodnes na mne hledí svým asférickým očkem, ale kvičí při převíjení jako sele. Na solový houslový recitál se moc nehodí. Nerad bych dopadl jako trocnovský lapka Žižka, který dával pokyn k exposici útočné vozby palcátem a byl zasažen hrotem letícího houslového smyčce. Poněkud temperamentnější solisté z jihu jsou na podiu vybaveni SW 45 ACP, jimiž umlčují ojedinělé tleskače během 3 větých houslových sonát, kdy letmo dolaďují nástroj. Fotografovat houslisty, (a navíc bleskem), je nadmíru riskantní a život ohrožující aktivita. S pozdravem: R.I.P. OLY

"Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#3270 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 25 červen 2020 - 22:19:52

Mju-II jsem miloval, měl jsem jich několik. Nejpohotovější kompakt. Malé pouzdro na opasku (tasil jsem rychle jako Jack Aspirin), parádně kreslící objektiv, rychlá odezva spouště. Nabít Fujicolor400, vnutit blesk na denním světle a fotit a zdrhat. Pravá esence 90tých let. Teď se tomu říká streetfoto.

Už mi žádný nezbyl, bohužel. 


  • 0

#3271 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 26 červen 2020 - 03:48:24

Mju-II jsem miloval, měl jsem jich několik. Nejpohotovější kompakt. Malé pouzdro na opasku (tasil jsem rychle jako Jack Aspirin), parádně kreslící objektiv, rychlá odezva spouště. Nabít Fujicolor400, vnutit blesk na denním světle a fotit a zdrhat. Pravá esence 90tých let. Teď se tomu říká streetfoto.

Už mi žádný nezbyl, bohužel. 

Mju-II doma mám zas tak pohotovostní mě nepříjde.Trochu mě vadí že tlačítkem musí volit zom a to zdržuje.S jedním pevným objektivem 35mm se dělali Mju -I. dvojky byli ze zomem.


  • 0

#3272 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 červen 2020 - 06:19:09

Mju-II doma mám zas tak pohotovostní mě nepříjde.Trochu mě vadí že tlačítkem musí volit zom a to zdržuje.S jedním pevným objektivem 35mm se dělali Mju -I. dvojky byli ze zomem.

 

pardon,   omyl.

Mju-II  měl  pevné ohnisko 35mm/2,8 (vynikající), na rozdíl od mjučka prvního,  který měl skléčko 35mm/3,5

později bylo vícero (i zoom) verzí v této rodině,  to slovíčko zoom měly i v označení. 


  • 0

#3273 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 26 červen 2020 - 07:13:03

... tasil jsem rychle jako Jack Aspirin...

To mi připomnělo, že si tu trilogii musím znova přečíst. Asi po dvacáté... A dostat se někde k seriálu a konečně jej skouknout. Je to srdcovka.


  • 0

#3274 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 26 červen 2020 - 07:56:50

 

Mju-II doma mám zas tak pohotovostní mě nepříjde.Trochu mě vadí že tlačítkem musí volit zom a to zdržuje.S jedním pevným objektivem 35mm se dělali Mju -I. dvojky byli ze zomem.

 

pardon,   omyl.

Mju-II  měl  pevné ohnisko 35mm/2,8 (vynikající), na rozdíl od mjučka prvního,  který měl skléčko 35mm/3,5

později bylo vícero (i zoom) verzí v této rodině,  to slovíčko zoom měly i v označení. 

 

 

Musím říct, že z jedničky mi lezou fotky lepší než z dvojky. Nevím, jestli to bylo konkrétním kusem, ale přišlo mi, že u dvojky dokud stačila rychlost závěrky, tak měl tendenci nechávat clonu co nejvíce otevřenou, což ne vždy vyhovuje. Při ostření na delší vzdálenost až nekonečno jsou fotky z jedničky ostřejší než z dvojky, ale jak říkám, může to být clonou i čímkoli jiným... Každopádně jsem si nechal jedničku :-D


  • 0

#3275 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 červen 2020 - 08:21:09

 

 

Mju-II doma mám zas tak pohotovostní mě nepříjde.Trochu mě vadí že tlačítkem musí volit zom a to zdržuje.S jedním pevným objektivem 35mm se dělali Mju -I. dvojky byli ze zomem.

 

pardon,   omyl.

Mju-II  měl  pevné ohnisko 35mm/2,8 (vynikající), na rozdíl od mjučka prvního,  který měl skléčko 35mm/3,5

později bylo vícero (i zoom) verzí v této rodině,  to slovíčko zoom měly i v označení. 

 

 

Musím říct, že z jedničky mi lezou fotky lepší než z dvojky. Nevím, jestli to bylo konkrétním kusem, ale přišlo mi, že u dvojky dokud stačila rychlost závěrky, tak měl tendenci nechávat clonu co nejvíce otevřenou, což ne vždy vyhovuje. Při ostření na delší vzdálenost až nekonečno jsou fotky z jedničky ostřejší než z dvojky, ale jak říkám, může to být clonou i čímkoli jiným... Každopádně jsem si nechal jedničku :grin:

 

Já taky.  ovšem  přiznám se,  že si ještě raději  beru do kapsy  Olympus XA, který je tak tichý,  že  si mohu dovolit  fotit v malém, komorním divadle (kde je focení striktně zakázáno) z první řady,  aparátek v klíně přikrytý dlaní,  a  když  protagonista přijde  promluvit mi přímo face-to-face,  tak  cvaknu,  aniž  by to postřehl... stejně jako převinutí na další políčko a natažení závěrky  je neslyšitelné. O kvalitě objektivu XA  ani nemluvím -  mám pár zvětšenin 30x40,  které, jsou li pověšeny na stěně vedle fotky ze středoformátu,  je těžko  rozeznat,  co je z čeho.  Ale jednoznačně taky musím říct,  že jako foťák pro  PhD*  je mju-I  ten nej...

(*Pozn.: PhD = Push here, Dummy)


  • 1

#3276 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 26 červen 2020 - 13:45:15

Vážený kolego, Jiří, Olympus XA, ten mám stále s sebou. Dokonalá ostrost, předvolba zaostření na hyperfokální vzdálenost a lze exponovat. Dokonalá kapesní kamera. Pozor však na další "klony" serie  XA, tam už se dalo o kvalitě objektivu celkem diskutovat. Původní XA, to je spolu s Mju-V Aspherical ideální kombinace na dokumenty z putování Homo Safari. S Mju-II fotografoval Bohumil ´Bob´ Krčil v hašišových doupatech. I přes nepříznivé světelné podmínky je vidět procházející světlo v prachu. To byla odvaha, těžko popsat, co riskoval ve snaze zachytit odvrácenou stranu. Hluboce smekám, pro mne osobně nezapomenutelný zážitek. Viz: Bob Krčil TK.cz Děkuji!

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3277 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 26 červen 2020 - 13:48:40

Nebohy Robert Frank pouzival Mju-II (Epic Stylus) https://www.nytimes....hotography.html


  • 0

#3278 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 26 červen 2020 - 14:17:37

Vo svojom okoli poznam vela fotografov - zvucnych mien - co fotia pre modne casopisy do celej Europy a pouzivaju Mju II. Tu bez zoomu.
Tiez mam jednu doma. A netreba na to ani zvucne meno :)


  • 0

#3279 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 červen 2020 - 18:10:46

 

... tasil jsem rychle jako Jack Aspirin...

To mi připomnělo, že si tu trilogii musím znova přečíst. Asi po dvacáté... A dostat se někde k seriálu a konečně jej skouknout. Je to srdcovka.

 

Knížka je super, asi si večer u trezoru rozpustím šumivé bombony a zas ji aspoň prolistuju.

Seriál mě zklamal, takový ochotnický pojetí a parodický humor se prakticky vytratil. Kdysi jsem ho nahrával na VHS a když vyšel na placce, nebral jsem ho. Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše jsou daleko lepší.

btw Malíř Rada, spoluautor a ilustrátor trilogie, byl v okruhu Sudkových přátel.

 

Miju - II jsem měl výhradně s pevným ohniskem.


  • 0

#3280 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 29 červen 2020 - 00:37:34

https://www.sbazar.c...toaparat-rarita   :shock:


  • 0

#3281 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 30 červen 2020 - 15:53:42

Pardon, preklad nemám ale v skratke: denné 3 minútové
čumenie v červenom svetle môže zlepšiť váš zrak:

https://www.iflscien...uoHiRKv21qrTMro
  • 0

#3282 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 1 červenec 2020 - 19:41:45

Keby mal niekto záujem zbavujem sa dvoch skenerov:

 

Plustek OpticFilm 8200i Ai - 5000 Kč

Canon Canoscan 9900f - 1500 Kč (aj so starým PC, ktorý beží na Windows XP a je na ňom VueScan). 

 

Osobně v Brne.


  • 0

#3283 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 2 červenec 2020 - 13:53:52

Mju-II jsem krátce měl, několik filmů nafotil, včetně toho, že jsem roku 2013 jej vnutil své budoucí ženě s Provií 400 do Maroka. Krásné to diáky a samozřejmě i ty ostatní snímky. Ale poslal jsem ho dál, protože měl pro mě jednu nepřekonatelnou vadu: po zapnutí dycky flákal bleskem jak uznal on a to vypínání blesku mě tak neuvěřitelně sr*lo, že mazal z domu (kromě toho taky určitá nespolehlivost ostřících algoritmů).


  • 0

#3284 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červenec 2020 - 23:23:30

bez mju-II (popř. XA nebo alespoň mju-I) nevycházím z domu

 

ano, nucené vypínání nebo zapínání blesku je vopruz, push/pull je třeba řešit přelepováním DX kódu a ostření je někdy divoké.. ale to jsou tak všechny mínusy, zbytek je +++

 

býval to fakt nejlepší foťák poměr cena/výkon.. býval, dokud s ním nezačaly fotit celebrity (nebo co) a nestal se z něj investiční foťák

v roce 2010 byl u škody do 1000, dnes 5000-6000 CZK .. pro spekulaci lepší než bitcoin


  • 0

#3285 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 2 červenec 2020 - 23:47:44

Hod filmom, kto nikdy nedoostril.


  • 0

#3286 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červenec 2020 - 23:53:56

btw. u srovnávání kvality objektivů XA a XA2 se vedou spory..

XA2 jsem měl dlouhé roky (přežil 2 pády z kapsy bundy při jízdě na motocyklu v docela svižných rychlostech, sice pak vypadal strašně, ale žil a sloužil ještě dlouho), byl v zásadě pohotovější než XA a nekreslil vůbec špatně - možná záviselo na cloně (která se nedá ovládat), ale XA podle mě kreslí asi o fous líp (těch mám odzkoušeno několik). XA sice asi více vinětuje a má prý vyšší sférické zkreslení

 

no a XA pořád stojí polovinu oproti mju-II a je to fakt jeden z nejlepších ultrakompaktních foťáků s plnou kontrolou expozie a ostření

jediné, co mě na něm mrzí, je max. ISO nastavitelné na 800.. a to očůrat nelze :(( no a viditelnost toho dálkoměrného obdélníčku je taky docela mazec.. při horších světelných podmínkách už je to obvykle děs

 

ukázky z

XA2: https://66.media.tum...57d7o7_1280.jpg

mju-II: https://pepsikora.tu...st/130940642560

na XA fotí hezky OT: https://www.facebook...60049110&type=3


  • 1

#3287 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 červenec 2020 - 04:35:15

Ten co mám já tak tam je korekce expozice +/- 1,5 EV Pracovní mody P programy krajina noční snímky to nepoužívám.


  • 0

#3288 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 červenec 2020 - 21:40:53

Neviem, či ste zaregistrovali, ale v nedeľu zomrel talianský hudobný skladateľ Enio Moricone, autor stoviek hudobných melódii k filmom. Asi najznámejšia je hudba k filmu Vtedy na západe. Česť jeho pamiatke.


  • 0

#3289 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 7 červenec 2020 - 21:58:41

Once Upon a Time in America
The Good, the Bad and the Ugly
...


  • 0

#3290 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 8 červenec 2020 - 20:31:13

No a to uměl napsat hudbu pro 20 filmů ročně. Neuvěřitelný!

 

Frajer !


  • 0

#3291 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2020 - 07:01:49

Zomrel 91 ročný a napísal hudbu k cca 520 filmom.


  • 0

#3292 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 17 červenec 2020 - 19:49:58

 

Tak tomu říkám proužková zkouška a misky  :shock: A to sem si myslel že ty moje nový 45x35 sou pořádný.


  • 0

#3293 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 18 červenec 2020 - 18:10:29

Majitelia F6,
Máte (možno) doma hazard, prekračujúci legislatívu EU ohľadom škodlivých látok :)
Nikon zvoláva:

https://www.digitalc...ean-legislation
  • 0

#3294 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 18 červenec 2020 - 19:34:52

Koukal jsem na to a z toho co jsem pochopil,týká se to pouze nově vyrobených (2019) kusů. Otázkou zůstává nakolik je to skutečně škodlivé a kolik přístrojů dříve vyrobených napříč značkami by dle dnešních norem neprošlo.
  • 0

#3295 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 červenec 2020 - 19:45:52

https://cs.wikipedia.../Dibutyl-ftalát myslím si, že třeba v nikonu f (nejen) tohle asi nebude :-)


  • 0

#3296 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 18 červenec 2020 - 20:36:24

Vážený kolego, po důkladném očichání vlastní kamery NIKON F z roku 1967 mohu odpovědně prohlásit, že je lehce cítit po černobílém negativu KODAK 320 ASA. Jiné puchy, mimo typického vlastního pižma, jsem na přístroji nezaznamenal. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3297 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 19 červenec 2020 - 20:32:25

Vážený kolego, po důkladném očichání vlastní kamery NIKON F z roku 1967 mohu odpovědně prohlásit, že je lehce cítit po černobílém negativu KODAK 320 ASA. Jiné puchy, mimo typického vlastního pižma, jsem na přístroji nezaznamenal. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jak ja rad "cicham"  :D


  • 0

#3298 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 červenec 2020 - 23:18:00

 

Vážený kolego, po důkladném očichání vlastní kamery NIKON F z roku 1967 mohu odpovědně prohlásit, že je lehce cítit po černobílém negativu KODAK 320 ASA. Jiné puchy, mimo typického vlastního pižma, jsem na přístroji nezaznamenal. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jak ja rad "cicham"  :D

 

Foťáky mají svojí specifickou vůni, brašna s dvojočkama voní  jinak, než ta s minoltama. Jé a pamatujete filmy shanghai? Z toho slzely oči.

(vzniká z toho vlákno fetišistů :-D )


  • 0

#3299 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 19 červenec 2020 - 23:30:53

Zvlášť ty fakt starý, sou doslova cejtit 'dědkovinou'.


  • 0

#3300 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 19 červenec 2020 - 23:51:23

Len kvôli tej ich vôni mám toľko starých aparátov.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních