Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#3751 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 9 prosinec 2021 - 15:50:55

Haló, haló... Jsem na Temné a nebo v čekárně u lékaře?? Nějak se v tom ztrácím.
  • 0

#3752 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 prosinec 2021 - 16:47:00

dokumentární film naše pralesy. námět a odborná spolupráce dr. rudolf janda


  • 0

#3753 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 9 prosinec 2021 - 17:00:34

Tyhle stránky rád využívám. Tohle je moc hezký dokument. Mrkněte i na jiné. Stojí to za to.
  • 0

#3754 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 9 prosinec 2021 - 17:14:00

No hochuchlapče tak nevím, jak to zařídit. Buďto očkovaní, nebo neočkovaní. Nechci sem tahat tento národní problém, ale zeptat jsem se mohl. Třebas přijdete na nějaké řešení. -- Osobně by jsem z toho udělal pravou nefalšovanou cochcárnu. Chceš přijet? Budou tam očkovaní i neočkovaní..  Ale jak říkám, jen jsem se chtěl optat. Jinak chválím, že jsi zrušil televizi. Nemám ji asi 15 let a jsem šťasten.  

V klidu, vláda vyřeší za nás. Brzy bude zřejmě od 18 let povinné.. A tím téma ukončujeme, co? ;)


  • 0

#3755 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -27

Publikováno 9 prosinec 2021 - 18:43:04

 

No hochuchlapče tak nevím, jak to zařídit. Buďto očkovaní, nebo neočkovaní. Nechci sem tahat tento národní problém, ale zeptat jsem se mohl. Třebas přijdete na nějaké řešení. -- Osobně by jsem z toho udělal pravou nefalšovanou cochcárnu. Chceš přijet? Budou tam očkovaní i neočkovaní..  Ale jak říkám, jen jsem se chtěl optat. Jinak chválím, že jsi zrušil televizi. Nemám ji asi 15 let a jsem šťasten.  

V klidu, vláda vyřeší za nás. Brzy bude zřejmě od 18 let povinné.. A tím téma ukončujeme, co? ;)

 

Tady pomůže jenom. Jak to říkal Jára Cimrman.Die Fenstrerpolitik!Ja!Vratme se k focení to bude lepší.


  • 1

#3756 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 prosinec 2021 - 20:10:37

že já nedržel hu..

  a ptal se. To je ten můj chtíč mít vše připravené  dle zkušenějších  a následně si kálím do kapsy. Alespoň děkuji za slušnost. Věřte nechtěl jsem Vás naštvat. Sypu si hlavu popelem a doufám, že nikdo nebude říkat, jak jsem to měl zařídit. Jinak ucítí kinetickou energii mých okovaných bot v hýžďovém svalstvu.  


  • 0

#3757 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -27

Publikováno 9 prosinec 2021 - 20:19:09

To přeci není tvoje chyba.Tam tam je chyba dokud nevyměníme vrchní velení budeme tady jenom hnít!!Žišku na vás!To by byl velitel Blaníku!.Máš to těžký když ty nahoře ti házej klacky pod nohy. 

že já nedržel hu..

  a ptal se. To je ten můj chtíč mít vše připravené  dle zkušenějších  a následně si kálím do kapsy. Alespoň děkuji za slušnost. Věřte nechtěl jsem Vás naštvat. Sypu si hlavu popelem a doufám, že nikdo nebude říkat, jak jsem to měl zařídit. Jinak ucítí kinetickou energii mých okovaných bot v hýžďovém svalstvu.  


  • 1

#3758 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 prosinec 2021 - 09:09:42

 

To přeci není tvoje chyba.Tam tam je chyba dokud nevyměníme vrchní velení budeme tady jenom hnít!!Žišku na vás!To by byl velitel Blaníku!.Máš to těžký když ty nahoře ti házej klacky pod nohy. 

že já nedržel hu..

  a ptal se. To je ten můj chtíč mít vše připravené  dle zkušenějších  a následně si kálím do kapsy. Alespoň děkuji za slušnost. Věřte nechtěl jsem Vás naštvat. Sypu si hlavu popelem a doufám, že nikdo nebude říkat, jak jsem to měl zařídit. Jinak ucítí kinetickou energii mých okovaných bot v hýžďovém svalstvu.  

 

Sorry jako, ale je to chyba právě lidí, jako jsi ty, že jsme v těchhle sračkách. Tím neříkám, že "tam nahoře" se dělá vše správně.


  • 0

#3759 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 10 prosinec 2021 - 09:31:30

Pánové, jen dejme pozor, aby covid nezačal kromě lidí hubit i fóra. "ale ze sraček můžete vytáhnout se," pravila Jolanda.


  • 3

#3760 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 prosinec 2021 - 09:31:32

:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: A to jsem doufal, že toto thema zde vyhasne a bude klid.

 

...

 

Pochopil bych takové tvrzení na jaře, kdy se věřilo v zázračný účinek vakcíny, která měla být tečkou, kdo na tom trvá i nyní podobá se starým Israelitům:

 

Sešli brzo s cesty, kterouž jsem přikázal jim. Udělali sobě stříkačku slitou, a klaněli se jí, a obětovali jí, řkouce: Tito jsou bohové tvoji, Izraeli, kteříž tě vyvedli z země Egyptské.“

 

Je to ovšem žertovné, jen si představte ty ovečky, které zanechají svých obvyklých zvířecích činností, to jest pastvy a sraní po pastvinách, a shromaždivše se odlévají bůžka bronzového. Osmičkáři by podle tohoto námětu mohli natočit nějakou pěknou grotesku.

 

P.S. Tob má pravdu.


  • 0

#3761 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 prosinec 2021 - 10:06:27

To už budeme debatovat o SARS-CoV-2 i tady na fóru a dělit se na tábory pro a proti? Přesně kvůli tomu sem přestal sledovat noviny a zprávy, už jsem té negativity ze všech stran měl dost.

 

A největší pravdu má Nakadah. Pojďme se klanět Héliovi Hyperionovičovi, ten pro nás mnohé koná.


  • 0

#3762 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -27

Publikováno 10 prosinec 2021 - 10:33:30

Italský národní zdravotní institut oznámil, že na COVID-19 zemřely v Itálii jenom necelé 4 tisíce osob namísto oficiálně uvád

 

Když se nepodaří naočkovat 75% populace, členská země EU nedostane miliardy EUR z evropského fondu obnovy a rozvoje pro krytí

Čtete čtete čtete.


  • -4

#3763 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 prosinec 2021 - 11:02:26

:-D Luboši, tohle nemá cenu. Jsem toho názoru, že proti idiocii se musí bojovat vždy a všude, ale ty se pohybuješ na úplně jiné úrovni, když čerpáš informace z takových zdrojů. To je marný. Pojďme tu debatu tady ukončit a přepnout na fotografické téma.


  • 2

#3764 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 10 prosinec 2021 - 12:01:36

Ano..Takže, co a kde jste byli dnes fotit? :) Já si vyšlápl pěkně do závějí okolo Žirovnice a pro jistotu jsem si nazul nesmeky, které jsem si pořídil primárně na horský temnosraz, který pořádal Roman. :) Nesmeky od té doby nosím ve fotobáglu a jsem za ně velice rád. Často mi umožní vyrazit i do terénu, kam se ostatní neodváží ;) Jo a provětral jsem Moskvu5..Už se těším na volání..


  • 0

#3765 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 prosinec 2021 - 13:25:50

Já se dnes musel spokojit s výletem na zahrádku u domu, ale i tam bylo krásně, ráno do toho sněhového království pěkně posvítilo sluníčko. Nesmeky jsem nepotřeboval a analogový aparát taky neprovětral (to už dlouho ne), ale fotil jsem, to jo.

Trochu mě děsí ta hromádka filmů, která pořád čeká na vyvolání, a hromada negativů, která čeká na nazvětšování, takže se snažím krotit a donutit se zalézt na několik seancí do TK, aby byly nějaké výstupy :-)


  • 0

#3766 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 10 prosinec 2021 - 14:20:08

Já se dnes musel spokojit s výletem na zahrádku u domu, ale i tam bylo krásně, ráno do toho sněhového království pěkně posvítilo sluníčko. Nesmeky jsem nepotřeboval a analogový aparát taky neprovětral (to už dlouho ne), ale fotil jsem, to jo.

Trochu mě děsí ta hromádka filmů, která pořád čeká na vyvolání, a hromada negativů, která čeká na nazvětšování, takže se snažím krotit a donutit se zalézt na několik seancí do TK, aby byly nějaké výstupy :smile:

Tak to mám podobně..Filmy ve skřínce čekají na vyvolání, už ani nevím kde a co jsem fotil..


  • 0

#3767 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 10 prosinec 2021 - 15:56:28

Předvánoční dárek.
 
Víťa Krejčí, Fomák, fotograf, pedagog, filozof amatér, sběratel
mi poslal tyto odkazy.
Přeji příjemný poslech a pokoukání.
Rozhlasový pořad ČT 2 „FOMA“ z cyklu Příběhy slavných značek – 11. 9. 2021
stopáž: 26 minut
Gejzír:
Článek o Fomě – Hradecký deník:
tahne-klasicka-fotka-20211203.html
Hradecký deník:

 

  • 3

#3768 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 10 prosinec 2021 - 16:01:44

Toto řečení žádný  pravověrný analogista nemůže vyřešit.

Změň polohu jedné sirky, aby výsledek byl pravdivý.

 

I - I = II


  • 0

#3769 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 prosinec 2021 - 16:04:13

O víkendu cesta nach Sudetenland za přáteli, aparát a film nutnost, ale pořád přemýšlím jaký. Franka rollfix nebo dehel 6x9, ten má výhodu širokého objektivu. Sechse brát nechci, je to dokonalý přístroj, ale těžký. A film? Roky suším jednoho ektara, snad není zkažený, pokud vyskočí zoncna, bude Sonne lacht - Blende acht!
  • 0

#3770 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 prosinec 2021 - 16:05:18

Změnit polohu může klidně znamenat vyhodit, pak to problém není.
  • 0

#3771 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 10 prosinec 2021 - 16:37:38

II - I = I

 

To zase snad taky problem nie je, alebo?


  • 0

#3772 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 10 prosinec 2021 - 17:48:32

Je ještě jedna možnost
I - I  I

Petr


  • 0

#3773 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 10 prosinec 2021 - 20:32:43

II - I = I

 

To zase snad taky problem nie je, alebo?

No a ještě alespoň jedno řešení ----------------Tohle je i na temnokomorníka  moc jednoduché. To jsem na mysli neměl, ale chválím, že jsi se alespoň trochu namáhal.

:-P  :arrow:  :idea:  


  • 0

#3774 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 10 prosinec 2021 - 21:53:54

https://www.nfnz.cz/...dajske/aeronet/

 

https://ct24.ceskate...vatele-aeronetu

Aeronet - iDNES.czhttps://www.idnes.cz › Firmy

‚Čučkařský' příběh i Česko jako loutka. Spojení Vrbětic s ...https://www.irozhlas.cz › dezinforma...


  • 1

#3775 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 10 prosinec 2021 - 22:01:29

 

 

 

Co očkování?Nenechám si píchnout nějaký svinstvo.

Hošichlapci od temnej komory mám k vám takovej divnej dotaz k tej dnešní situaci. Už mám naplánované setkání na příští rok. Už je vše dohodnuto, jen musíme počkat, až se dokutálí země do stanoveného dne D. Jenže  posledně několik lidí řešilo koronáč a očkování. Pokud nám mocipáni nenařídí co a jak, tak jak by jste řešili setkání. Dlabat na vše, jen pro očkovaní. Popřípadě nějaké potvrzení?

 

Lidi neblbněte. Zrovna dneska jsem se dozvěděl, že jeden známej neočkovanej leží na ARO s covidem a je pravděpodobné, že to nedá.

 

Lidi umírali před tím na jiný nemoce.Ara byli taky plný.Akorát ted se o tom mluví.Je to byznys peněz musí vydělávat.Určitě na netu je spousty servrů kde se o tom mluví.Už bych to tady nerozváděl.

 

https://www.idnes.cz...344_domaci_indr

 

https://www.czso.cz/...tarsich-senioru

 

https://www.pojistna...navirove-krize/


  • 0

#3776 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 10 prosinec 2021 - 22:06:06

 

II - I = I

 

To zase snad taky problem nie je, alebo?

No a ještě alespoň jedno řešení ----------------Tohle je i na temnokomorníka  moc jednoduché. To jsem na mysli neměl, ale chválím, že jsi se alespoň trochu namáhal.

:-P  :arrow:  :idea:  

 

Ja som zase premýšľal, či to nie je nejaký chyták, akože digitálisti nechápu konceptu čísla dva, alebo také niečo :P


  • 0

#3777 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -27

Publikováno 11 prosinec 2021 - 07:08:44

Spousty dostupných servru jsou bohužel cenzurovaný.Abych se teda vrátil já sám jsem na chalupu jezdil.

Koupil jsem si po dlouhý době barevný diáky.Tak pudu něco cvaknout aby bylo co promítat.

:grin: Luboši, tohle nemá cenu. Jsem toho názoru, že proti idiocii se musí bojovat vždy a všude, ale ty se pohybuješ na úplně jiné úrovni, když čerpáš informace z takových zdrojů. To je marný. Pojďme tu debatu tady ukončit a přepnout na fotografické téma.


  • 0

#3778 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -27

Publikováno 11 prosinec 2021 - 09:40:29

Mě mrzí že kvůli situaci která panuje nás opustil starý jezevec.Měl jsem jeho články rád i když mnohdy musel člověk přemýšlet co chtěl vyjádřit?At už expandoval kamkoli tak mu přeji pevné zdraví.Třeba se tu zase někdy objeví?


  • 0

#3779 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 11 prosinec 2021 - 12:42:47

 

 

II - I = I

 

To zase snad taky problem nie je, alebo?

No a ještě alespoň jedno řešení ----------------Tohle je i na temnokomorníka  moc jednoduché. To jsem na mysli neměl, ale chválím, že jsi se alespoň trochu namáhal.

:-P  :arrow:  :idea:  

 

Ja som zase premýšľal, či to nie je nejaký chyták, akože digitálisti nechápu konceptu čísla dva, alebo také niečo :P

 

Měl jsem na mysli, že analogista už principu odmítání digitalizace nepochopí, že může být i pravda. I+I =I

 


  • 0

#3780 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 16 prosinec 2021 - 22:15:53

Fotokomora 1910:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3781 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 19 prosinec 2021 - 20:48:29

Nesháněl tady někdo pořádnej zvětšovák? Na bazoši k mání jeden opravdu podstatný, Meogrand:

https://foto.bazos.c...eopta-74301.php


  • 0

#3782 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 prosinec 2021 - 21:51:57

 

 

 

II - I = I

 

To zase snad taky problem nie je, alebo?

No a ještě alespoň jedno řešení ----------------Tohle je i na temnokomorníka  moc jednoduché. To jsem na mysli neměl, ale chválím, že jsi se alespoň trochu namáhal.

:-P  :arrow:  :idea:  

 

Ja som zase premýšľal, či to nie je nejaký chyták, akože digitálisti nechápu konceptu čísla dva, alebo také niečo :P

 

Měl jsem na mysli, že analogista už principu odmítání digitalizace nepochopí, že může být i pravda. I+I =I

 

 

Já jsem měl na mysli disjunkci.


  • 0

#3783 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 prosinec 2021 - 21:56:16

Nesháněl tady někdo pořádnej zvětšovák? Na bazoši k mání jeden opravdu podstatný, Meogrand:

https://foto.bazos.c...eopta-74301.php

Tuten zvětšovák fakt váží 52 kilo? :shock:


  • 0

#3784 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 22 prosinec 2021 - 15:23:20

Přátelé, tohle mi nějak uniklo - před dvěma dny zemřel Gustav Aulehla (https://magazin.aktu...8fac1f6b220ee8/).


  • 0

#3785 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 22 prosinec 2021 - 17:07:04

Kniha Gustav Aulehla: Fotografie 1957-1990 patří k těm, po které sahám často, opakovaně.  

Vedle fotografií Miroslava Hucka, Františka Dostála, Josefa Illíka a dalších jsou ty Aulehlovi pro mne ještě bližší. Část období, které zobrazují, jsem prožil v kraji pod Pradědem.


  • 1

#3786 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 23 prosinec 2021 - 13:03:32

Páč bazar nefunguje, tak se zeptám zde. Má někdo zájem o časopis Československá fotografie + Fotografie + Photo life.  Celkem asi 135 cm. Některé ročníky jsou kompletní, některé nikoliv. Budete -li mít zájem, tak mi napište SZ.


  • 0

#3787 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 24 prosinec 2021 - 21:20:17

Pokojné, radostné a požehnané Vánoce.

Do nového roku vše dobré, hlavně pak zdraví, dobré světlo a pro nás praktikující také kvalitní čas ve tmě v temné.

 

Přikládám svou PF-ku - kontaktní kopie z negativu 6x17 v lith vývojce na papíru 13x18 Fomatone MG RC 331.

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  02a.jpg   94,26K   9 Počet stažení

  • 2

#3788 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 28 prosinec 2021 - 20:28:20

Vila Tugendhat, čas 9:09

https://youtu.be/RnM4YBjgau0?t=549


  • 2

#3789 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 11 leden 2022 - 20:52:32

https://www.photomemorabilia.co.uk/

 

Na této stránce se dá dopátrat lecčeho z historie Kodaku a Ilfordu. Jen je to takové nepřehledné. Pokud si ale kliknete na např. Ilford chronology, dáte hledat (Ctr+F) FP3, tak vám to k němu najde různé materiály.


  • 0

#3790 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 12 leden 2022 - 13:03:28

https://www.photomemorabilia.co.uk/

 

Na této stránce se dá dopátrat lecčeho z historie Kodaku a Ilfordu. Jen je to takové nepřehledné. Pokud si ale kliknete na např. Ilford chronology, dáte hledat (Ctr+F) FP3, tak vám to k němu najde různé materiály.

Mazec :) 

https://www.photomem...KI_Monobar.html


  • 0

#3791 NektarLektvar

NektarLektvar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 15 leden 2022 - 22:35:43

Náhodou jsem zahlédl na na stránkách "Urbex", tak doufám že jsem ty odkazy přiložil použitelně...

 

DŮM PROFI FOTOGRAFA

Urbex & Stories - Hlavní stránka | Facebook

Facebook


  • 0

#3792 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 21 leden 2022 - 17:49:45

Přátelé velkoformátu. Kdyby jste si dělali dřeváka, jaké mořidlo by jste zvolili. Mě by se líbila taková ta červená klasika a nerez kování. Jenže tu zrovna nikde v prodejně barvy laky nemají. Máte nějaký nápad. Lištičky budou z bukového (budového) dřeva. No a měch by měl být též červený. Jakéj matroš na měch????

Dík.


  • 0

#3793 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 21 leden 2022 - 18:12:06

Ahoj Romane, já bych zvolil  červené lihové mořidlo - višeˇ,n,  dále  červený inkoust, a naprostá klasika - červený šelak v lihu (manahuna.cz) zdravím Ivan


  • 1

#3794 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 21 leden 2022 - 18:21:34

Kozlečina - oděvní, rukavičkářská - Koželužna Strnad eShop

tady je jemná kůže


  • 0

#3795 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 leden 2022 - 19:59:48

nabízí se i teletina https://live.staticf...ab3662bbc_k.jpg


  • 1

#3796 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 leden 2022 - 21:25:12

Dík luzji


  • 0

#3797 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 22 leden 2022 - 22:36:40

Romane, třeba se pletu, ale

0,6 mm x 15 x 2   + třeba 50% navíc  = 27 mm

27 mm = 2,7 cm  

Takže ty cca 3 cm už bys bral, ne ? 


  • 0

#3798 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 303

Publikováno 22 leden 2022 - 22:57:08

Přátelé velkoformátu. Kdyby jste si dělali dřeváka, jaké mořidlo by jste zvolili. Mě by se líbila taková ta červená klasika a nerez kování. Jenže tu zrovna nikde v prodejně barvy laky nemají. Máte nějaký nápad. Lištičky budou z bukového (budového) dřeva. No a měch by měl být též červený. Jakéj matroš na měch????

Dík.

 

 

06.jpg   

 

 

Lazurol liehove moridlo - ja som pouzival mahagon svetly - vyber je ale siroky...    https://www.rokolor....lo-20-odtienov/

 

mech moze byt aj koza, ale teraz robim na 24x30cm z nylonu...   mozno odolnejsi a stalejsi material ako koza. pravda, len umelina...  za pokus to stoji.

dobre citanie v tej teme:  https://www.jbhphoto...dingjbh2008.pdf


.


  • 2

#3799 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 24 leden 2022 - 14:32:38

Díky. Už jsem to vyřešil. Ještě měch. Mašinku nepotřebuji, ale chci si něco udělat jen tak pro radost. Ještě sháním někoho, kdo by byl schopen a ochoten vyřezat mechaniku. Když už to budu dělat, tak chci mít i dálkoměr. --- Tak nějak focení mi nejde, neb jsem sám a k focení mi chybí kolega, jenž by se se mnou o focení zajímal. Proto dělám blbinky kolem. Například lejzrové zaostřování při focení zátiší.  Lejzrový dálkoměr, páč na originálu mám slepé zrcádko. 


  • 0

#3800 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 leden 2022 - 15:29:42

Uvolnilo se nám jedno místo na tento víkend, kde budeme s Krejčím (zástupce Fomy) zkusmo vyvolávat Fomu 100 nikoliv negativně, ale diapozitivním vyvoláváním za pomocí chemie od Fomy pro vyvolávání R100. 

  ŠKODA, ABY MÍSTO PROPADLO. Jako vždy moje akce jsou jen za ubytování a stravu. 

Koná se v Náchodě. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních