Přejít na obsah


Fotka

ukradená LEICA M6


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 15 květen 2011 - 09:03:44

Ahoj temnokomorníci,

nevěděl jsem kam to zařadit, tak jsem si dovolil založit nový topic. Snad se nebude nikdo zlobit.
Včera mi byla v Praze ukradena Leica M6 s objektivem Summitar 50/2 s kovovým víčkem.

Protože se myslím nejedná o úplně častý artikl, chtěl bych poprosit, kdyby někdo náhodou zaregistroval prodej mé maličkosti.

Na policii nahlášeno, veškerou dokumentaci k tomu mám. Výr.č. sem kdyžtak dodám.

předem moc díky :(
  • 0

#2 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 15 květen 2011 - 09:30:14

To mě moc mrzí, budu na ní dávat pozor v internetovejch i těch kamennejch bazarech. to sériový číslo by se hodilo. jakou má barvu?
  • 0

#3 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 15 květen 2011 - 09:51:35

stříbrná. díky moc!
  • 0

#4 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 15 květen 2011 - 10:06:06

snad se jí podaří najít, jak se to stalo, vytrhli Ti jí z ruky?
v republice jich je, řekl bych poměrně málo, asi by stálo za to prohledávat i ebay...
  • 0

#5 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 15 květen 2011 - 10:32:54

mojí nepozorností, spíš debilitou v obchoďáku. Nejspíš je majitelkou asi tak 40letá žena :-/
  • 0

#6 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 15 květen 2011 - 10:37:10

abych byl konkrétnější, tak si tady rovnou nasypu ten popel na hlavu, zapoměl jsem ji viset ve zkušební kabince a hned jak jsem se tam vrátil tak ženská byla fuč. Něco je prý na kamerách, ale velkou váhu tomu nedávám...

jsem blb
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 květen 2011 - 11:26:15

zkus obejít ještě frcy a zastavárny v okolí
a rozhodně dej echo k pazderovi a škodovi
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 květen 2011 - 11:30:10

kurňa to je škoda. držím palce při pátrání - ypres pravdu dí, s trochou štěstí se ti to podaří vypátrat, někde to ženština zpeněžit musí.
  • 0

#9 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 15 květen 2011 - 12:07:12

Pokud to není vášnivá fotografka :( ...
  • 0

#10 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 15 květen 2011 - 12:07:15

Už ji má Pentaxista, včíl na ni shání grip tady v bazaru :()))
Ehm, nemístný vtip :-)
  • 0

#11 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 květen 2011 - 12:19:40

bohužel je tady ještě jedna možnost - zeptej se popelářů - údajně co nemá zezadu displej, letí do konťasu
  • 0

#12 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 15 květen 2011 - 16:37:40

vanourek - jediné, co mě napadá - VYKASTROVAT !!! :( :-) :lol:
  • 0

#13 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 15 květen 2011 - 18:22:30

vyrobni cislo 104140. pozdejsi verze s napisem Leica v cervenem kolecku a na zadni stene v kovu "leica camera made in germany". hledacek .72
objektiv summitar 50/2 (vysouvaci) pres redukci na m bajonet.
  • 0

#14 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 květen 2011 - 05:33:24

jo,jo ondrais, upřímnou soustrast. TO FAKT NAS..RE :roll:
  • 0

#15 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 16 květen 2011 - 08:07:20

jo, spletl jsem si asi výrobní čísla, takže by to mělo být 2010178
  • 0

#16 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 květen 2011 - 08:30:34

jestli by třeba taky nestálo za pokus napsat tu ztrátu s výrobním číslem na všechny možný fotoservry do bazarů který tě napadnou s nějakou odměnou motivační. Třeba se nějakej slušnej člověk najde. Se mi tak vybavuje, když jsme byli v Lilehameru v olympijským parku a zapoměli tam na zídce kompakt. Prošlo kolem něj asi milión lidí, odpoledne než jsme jeli dál jsme si ho tam zase vzali. Chjo
  • 0

#17 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 16 květen 2011 - 13:56:02

jo to je ten propastnej rozdíl v český společnosti a tou na západ... To mě taky štve.

Asi spíš budu zkoušet to nějak vyhledat kdyby se objevil, než upozorňovat a ta ženská to pak třeba taky uvidí. Navíc si myslim že se nikdo nebude jen tak z dlouhý chvíle zaobírat cizím fotoaparátem...

ale dik
  • 0

#18 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 květen 2011 - 15:23:06

Uff uprimnu sustrast, ostava dufat ze sa najde
  • 0

#19 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 16 květen 2011 - 17:44:21

tak vyborny, v patek odjizdim do rumunska, nakoupeno plno kinofilmu, spolehal jsem se jeste na rezervni leicu IIIc a ted jsem z negativu zjistil ze ma zaverku deravou doslova jak cednik. krucifix.
nemate nekdo na pujceni nejakej prebytecnej funkcni fed ? nechce se mi tam fotit vsechno stredoformatem.
  • 0

#20 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 květen 2011 - 13:29:27

http://www.fotoskoda...mmitar-f5-cm-12

Dnes novinka na e-bazaru u Škody. Jestli by nestálo za to ho zarezervovat a pak se jít podívat, jestli to není on.
  • 0

#21 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 17 květen 2011 - 20:20:54

skvělý, díky moc!!! snad to bude on a někam to povede. Docela náhoda.
  • 0

#22 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 květen 2011 - 06:41:42

Asi to dojdi zkonzultovat na fízlárnu. Mohl by tam s tebou vyrazit nějaký operativec.
  • 0

#23 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 18 květen 2011 - 09:55:14

volal jsem jim tam a podle výrobního číslo to prý neni ten můj...

Ale policie mě opět přesvědčuje o svý neschopnosti nebo už nevim jestli nejsem moc naivní.
Volal jsem jim, jestli už mají ty záběry z kamer a prý že ano. A...? koukali jste na to? "No já to tady nemám na čem přehrát..." Aha, a kdy budete moct? za rok, za dva?
Kdyby se podíval hned, šlo zjistit podle platby u pokladny z dalších záběrů o koho jde, ale takhle už mají zbylé záběry dávno smazané... :-/
  • 0

#24 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 21 květen 2011 - 15:28:40

Vyplň si profil.
  • 0

#25 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 23 duben 2014 - 10:27:42

Chtel bych se zde podelit o svou radost. Leicu jsem vicemene nikdy neprestal uplne hledat. Pred dvema dny jsem si na seznamu precetl clanek o tom jak je s novym obcanskym zakonik zas o neco snazsi navraceni veci puvodnim majitelum. Tak jsem zas nahodne zkusil do googlu zadat "prodam Leica M6" a vyjel mi na paladixu inzerat, az moc nahodne priblizujici se podobe me Leicy v den odcizeni. Kontaktoval jsem prodejce, ktery prodej zprostredkovaval svemu kolegovi z prace a zazadal o detailni foto. Byla to ona.
Dnes, s vynikajici spolupraci mistniho oddeleni policie v Hořovicích, jsme mou Leicu zajistili a az to vse projde tou vyrizovaci masinerii, bude mi snad v dohledne dobe predana.
Pan, jenz mou Leicu tri roky "vlastnil" a jehoz tchyne mi ji odcizila tvrdil, ze si mysleli ze jde o detskou hracku, tak ji udajne dali na hrani triletemu diteti. Jakkoliv se to muze jevit jako kec jsem si neodpustil poznamku, ze mi jeho audi q7 take pripada jako detske auto. Alespon podle toho na co ho vidim v praze nejcasteji pouzivat.
Nicmene Hořovice jsou kousek od me chaty a proto jsem si zajel uzit krasneho slunecneho dne na sve podBrdske zahradce kde jak se zda jaro zacali teprve nedavno. Nez se mi vrati ma Leica, mam dostatek casu premyslet o tom, jaky dalsi objektiv ji poridim do nasich dalsich spolecnych let...
  • 8

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 23 duben 2014 - 10:35:13

velmi dobrá  zpráva.  :smile:


  • 0

#27 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 23 duben 2014 - 10:47:12

Nemá pán ještě nějaké jiné zbytné hračky?


  • 0

#28 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 23 duben 2014 - 11:58:57

tak přece se našla, přeju šťastný shledání ;-)

 

je zajímavý, jak si tyhle foťáky najdou cestu k původnímu majiteli. někdy před rokem jsem četl dost podobnej příběh, jak se severinu kollerovi (rakouskej street fotograf - jeden z nejlepších :) ) vrátila jeho m6, ukradli mu ji v baru.


  • 0

#29 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 23 duben 2014 - 15:32:05

Jsem sice poněkud, překvapen, ale vždycky rád, když slyším, že se věci takto v dobré obrátí a že někteří policisté dělají potřebnou činnost. A jsem velice rád, že se ukradená věc vrací k majiteli.


  • 0

#30 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 24 duben 2014 - 14:05:24

Chtel bych se zde podelit o svou radost. Leicu jsem vicemene nikdy neprestal uplne hledat. Pred dvema dny jsem si na seznamu precetl clanek o tom jak je s novym obcanskym zakonik zas o neco snazsi navraceni veci puvodnim majitelum. Tak jsem zas nahodne zkusil do googlu zadat "prodam Leica M6" a vyjel mi na paladixu inzerat, az moc nahodne priblizujici se podobe me Leicy v den odcizeni. Kontaktoval jsem prodejce, ktery prodej zprostredkovaval svemu kolegovi z prace a zazadal o detailni foto. Byla to ona.
Dnes, s vynikajici spolupraci mistniho oddeleni policie v Hořovicích, jsme mou Leicu zajistili a az to vse projde tou vyrizovaci masinerii, bude mi snad v dohledne dobe predana.
Pan, jenz mou Leicu tri roky "vlastnil" a jehoz tchyne mi ji odcizila tvrdil, ze si mysleli ze jde o detskou hracku, tak ji udajne dali na hrani triletemu diteti. Jakkoliv se to muze jevit jako kec jsem si neodpustil poznamku, ze mi jeho audi q7 take pripada jako detske auto. Alespon podle toho na co ho vidim v praze nejcasteji pouzivat.
Nicmene Hořovice jsou kousek od me chaty a proto jsem si zajel uzit krasneho slunecneho dne na sve podBrdske zahradce kde jak se zda jaro zacali teprve nedavno. Nez se mi vrati ma Leica, mam dostatek casu premyslet o tom, jaky dalsi objektiv ji poridim do nasich dalsich spolecnych let...

 

 

To je dobrá zpráva a doufám, že Leica bude po dětském používání ještě schopna života. A pozdravuj Hořovice, rodiště mé maminky. Škoda, že už tu není. Rád sem ji tam vozil, vždy tam omládla alespoň na těch pár hodin. 


  • 1

#31 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 19 červen 2014 - 18:33:48

Tak je po dvou měsících ztrávených v policejních zásuvkách a skříních konečně doma. Čekal jsem že to bude tak měsíc, ale to by na těch služebnách museli mít nějakou motivaci. Kdybych nevolal každý týden, tak jsem se snad do léta nedočkal. 

Nicméně je v bezvadné kondici a neshledal jsem na ní žádné známky cizího používání. Použití jako dětská hračka se zdálo být už od začátku jako dětinská výmluva. Celkem zvláštní je i samotný načasování prodeje. Přesně 3 roky a 1měsíc, takže případ je měsíc promlčen a nebude se dál řešit. Tak doufám, že se dotyční alespoň zastyděli u výslechu, stejně jako já za svoje ledabylé odložení. 

Takže konec dobrý, všechno dobré a nezbývá než založit film, natáhnout a dobré světlo ;-)


  • 2

#32 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 19 červen 2014 - 21:19:28

Jsem moc rád, že ji máš doma. Ale zklamu tě - nezastyděli. Byli lehce nasraní, že na tom nevydělali, spokojení, že je nikdo netrestal, sním svůj klobouk, jestli jim byť jen na sekundu proběhlo hlavou, že by se měli stydět. Je vidět, že jsi velmi slušný člověk, že tě to napadlo.

 

Ty máš zpátky foťák, PČR má vyřešený a uzavřený případ.

 

Přeju ti vše nejlepší a zlodějům vše nejhorší.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních