Přejít na obsah


Fotka

Solarografie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
132 odpovědí na toto téma

#51 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 duben 2013 - 07:08:36

Učil som sa pc sietie, ale so zakladmi silnoprúdu čo sme mali vám dávam iba za pravdu. Dal som to len kúsok nad zem. Liezť kdesi k drôtom môže iba blázon.
  • 0

#52 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 duben 2013 - 07:15:40

*siete (sory za preklepy, z mobilu sa zle odpisuje :) )
  • 0

#53 Daz

Daz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationČeskéBudějovice
Reputace: 15

Publikováno 22 duben 2013 - 07:20:04

Však ona trocha adrenalinu nikdy neuškodí :) stejně tak můžu snadno spadnou ze střechy když tam tu pinholi dávám atd.. ale řešit bezpečnost umisťování dirkovek je myslím trochu OT.
  • 0

#54 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 22 duben 2013 - 08:47:02

To je tiež pravda. Ja síce na streche zatiaľ žiaden aparát nemám, ale keď som mal cca 10 rokov a susedia ma videli, ako na streche montujem anténu, tak asi tiež mali dosť. Vtedy som to akosi nechápal, prečo majú také zhrozené fejsy :D Dnes by som tam už asi dobrovoľne neliezol.
  • 0

#55 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 22 duben 2013 - 10:11:06

Onehdá jsem musel v práci lozit na sloup VVN kvůli sebevrahovi a měl jsem prdku sevřenou že bych přecvakl ten jekl.. Dal jsem tak dva mery nad půlku a víc ani boha.
  • 2

#56 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 duben 2013 - 11:59:28

Unás pri dedine lozia práve dvaja asi elektrikári po 400 kilovolte za prevádzky (išiel som popod a vedenie bzučalo ako obyčajne). Tak počkám kým odídu a vedľa z malých stĺpov idem hneď zobrať dve pinholky aby náhodou nešli aj tam a nezničili mi ich. Takto budem mať aspoň dva týždne na papieri, lepšie ako nič.
Odskenujem a pochválim sa potom ak tam niečo budem mať :)
  • 0

#57 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 duben 2013 - 14:17:59

Na chybách sa človek učí :)
Takže cez 1mm dierku mi vedelo napršať do plechovice z farby a zostali fľaky na papieri. A pokiaľ sa plechovica "díva" vodorovne tak ju treba otočiť na východ alebo západ. Na sever mi dopadla takto :)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#58 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 duben 2013 - 14:24:41

*pardon, na Juh bola otočená
  • 0

#59 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 22 duben 2013 - 22:42:17

Nie je problém loziť po vedení VN za prevádzky. Na Discovery o tom išiel pekný dokument. Problém je pokiaľ by to chcel niekto len tak risknúť. Ono keď sa nepodarí vyvolať film, tak to nie je taká fatálna chyba, ako keď sa nepodarí niečo na VN :D

Bol som párkrát na exkurzii v rozvodni 110/22 kV a fázové vodiče som mal cca 150 cm nad hlavou. Prirodzene, dostali sme prilby a rukavice, ale vidieť muchu, ako priletela k vodiču a potom padla na zem stačilo na dotvorenie obrazu, čo to je za sila.

V každom prípade držím všetkým palce, nech sa im v podobných projektoch darí :)
  • 0

#60 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 duben 2013 - 20:43:16

Po týdnu jsem sejmul svojí plechovku a světe div se, něco tam i je :).

Tak mě napadá, že jsem se tím vlezl i do toho "světového dne dírkové fotografie" :smile:.

Protože se nenechám ničím (a nikým) zastrašit, zkusil jsem kápnout do půllitru vody trochu Fomatolu LQN a pod červeným světlem jsem čekal, až papír začně tmavnout ()spíš jsem stratil trpělivost, příště namíchám asi silnější, pak jsem ho přehodil do ustalovače. Zdá se, že by to mohlo být stabilnější, jsou tam teď sice fleky, ale kopíruje to mokré části, uvidíme až to RCčko uschne.

Plechovka od piva, fomaspeed Sp311 13x18, velikost dírky - co jsem do stěny plechovky vydloupal jehlou a zahladil lžící ;-). Neostrost pujde asi na vrub té mojí příšerně zubaté dírce a asi laxnímu ukotvení, od čeho je ta rovná dráha slunce nahoru netuším (skutečné Slunce je ten "Říp"). Tmavé horní rohy budou asi krom blbého úhlu k dírce stěny budovy na který to bylo přišpendlený.

Přiložený soubor (y)


  • 4

#61 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 29 duben 2013 - 21:01:29

Super! Náhodou je to parádne ostré :smile:
A tie vypálene ďalšie čiary mimo slnka nebude odraz v plechovke? Ja som ich pre istotu nastriekal čiernou matnou zvnúra :grin:
  • 0

#62 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 duben 2013 - 21:21:25

popřemejšlím, ale takhle rovný reflex? Na stočeném papíru?? bohužel to tady nemám moc čím vystříkat, alespoň víčko jsem vylepil černým papírem.

Jo a dneska jsem jel večer fotit, nakonec jsem si jenom připravil kompozici ale nic necvaknul, nebylo světlo, ale cestou zpátky jsem našel další nezmačkanou plechovku :smile:. Připadám si jak nějaká rumunská socka když sbírám zálohované odpadky :oops: .

[aby tomu bylo rozumněno, stěhují se sem rumunští žebráci a je to velké téma; sběrem flašek se ale nezabývají, mám takový pocit ] :sad:
  • 0

#63 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 29 duben 2013 - 22:18:07

Iba sa mi to podobá trochu na nejaký odraz. Keď som vygooglil "solargraphy" obrázky tak tam tiež všeliaké odrazy bolo vidno, dokonca vyzerali zaújmavo :)
Možno do plechovky stačí zmotať kus novinového papiera až ku dierke skoro, z toho nie lesklého papiera. A potom dať fotopapier.
  • 0

#64 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 30 duben 2013 - 09:45:42

... od čeho je ta rovná dráha slunce nahoru netuším (skutečné Slunce je ten "Říp") ...

Difrakce na tý zubatý dírce? Vzhledem k tomu, jak ta stopa pokračuje v ose vzestupný resp. sestupný fáze...
  • 0

#65 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 2 květen 2013 - 20:26:25

Dnes som už dal dole z plota jednu krabičku z filmu ktorá tam bola od 18.04.2013 až 02.05.2013. Ostatné ešte nechám do letného slnovratu. Potom aj tam dám nové papiere a vyberiem až pri zimnom slnovrate, pôjdem na to takto vedecky :grin:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#66 palomarcin

palomarcin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 6

Publikováno 2 květen 2013 - 21:28:02

tie čierne pruhy(v dráhe slnka) znamenajú, že bolo pár dní zamračené? :-P
  • 0

#67 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 3 květen 2013 - 07:20:51

ano
  • 0

#68 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 4 květen 2013 - 09:48:31

Mám pre Janku odložených pár čiernych krabičiek :).
  • 0

#69 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 15 květen 2013 - 21:07:23

Prvá fotka sa mi podarila a začal som potom asi flákať na kvalite a presnosti dierky. Ale čo už, aspoň to slnko je pekne vidno :grin:
25.4.2013 až 15.4.2013

Přiložený soubor (y)


  • 1

#70 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červen 2013 - 12:44:09

nějak se po prvním úspěchu přestalo dařit. Tohle je jedna z mála na které je vůbec něco k poznání. Natekla mi do plechovky voda, naposledy přes noc a papír byl při okrajích mokrej jak hadr, ty černý místa je slezlá emulze (fomaspeed). Co se ale podařilo tak je odraz slunce na hladině.

Přiložený soubor  IMGP5672c.JPG   127,49K   141 Počet stažení

Mírně vyvoláno ve zředěné vývojce a ustáleno.

Zkusil jsem taky nabít fomatone 331 a před vyvoláním vypadal podobně krytě jako fomaspeed (černé dráhy slunce), vyvolal se taky pěkně ale při ustalování mi skoro zmizely sluneční dráhy. Papír je výrazně oranžovej, proto ten modrej nádech. A je to z trochu většího papíru, v plechovce od instantního kafe. Bohužel se během expozice pohla (takže je víc neostrá než obvykle), nevím proč.

Přiložený soubor  IMGP5671c.JPG   105,04K   115 Počet stažení

Mám tu nově fomaspeed 312, tak vyzkouším ještě ten, navíc by mohl být odolnější reflexům.
  • 4

#71 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 červen 2013 - 14:12:36

Tá prvá fotka by bola super, pekné zátišie, škoda že sa nepodarila. S fotením blízko vody mám ja zlé skúsenosti. Mal som dve krabičky na priehrade, na moste nad vodou. Po čase keď som sa díval na papier tak bol úplne nekontrastný, takmer rovnomerne stmavnutý a iba malý náznak slnka. Pripisujem to tomu že som to mal rovno nad vodou, a od vlniacej sa hladiny na všetky strany sa odrážalo slnko.

Asi to budem trochu skrývať pred dažďom lebo mám presne pred dierkou fľaky od kvapiek aj pri 0.25mm dierke na krabičke z kinofilmu. A navyše pri odskenovaní toho malého plátku papiera z tej kinofilmovej krabičky je vidno aj reliéf papiera.

Prikladám tu viac podarenú fotku z priehrady

Přiložený soubor (y)


  • 0

#72 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 22 červen 2013 - 14:31:41

jenda1250: Tak toho prvního snímku je opravdu škoda, smím vědět, co je to za vodní plochu?... jinak "prý" matný baryt je nejlepší, ale nevím co je na tom pravdy, asi né ten z produkce Fomy, když se to psalo v zahraničním článku... už abych tu pixlu taky někam vhodně umístil...
  • 0

#73 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 22 červen 2013 - 14:46:49

Přiložený soubor  IMGP5672c.JPG   127,49K   141 Počet stažení



nádhera
  • 0

#74 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červen 2013 - 22:56:16

jenda1250: Tak toho prvního snímku je opravdu škoda, smím vědět, co je to za vodní plochu?... jinak "prý" matný baryt je nejlepší, ale nevím co je na tom pravdy, asi né ten z produkce Fomy, když se to psalo v zahraničním článku... už abych tu pixlu taky někam vhodně umístil...


Trondheimsfjord :). Náhodou je z toho velký umění :-)
  • 0

#75 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 červen 2013 - 12:47:14

Včera na našom Žilinskom mini zraze padlo niečo aj o solarografií, a prikladám sem odkaz na článok o 34 mesačnej expozícií. Ak by to niekoho zaujímalo :smile:

http://www.ephoto.sk...---34-mesiacov/
  • 0

#76 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 červen 2013 - 12:56:10

Pozerám až teraz že články na ephoto.sk spoplatnili a obmedzili, tak dávam sem znova odkaz na ten istý článok o 34 mesačnej expozícií ale z Internetového archívu, z času keď ešte spoplatnený nebol :mrgreen:
http://web.archive.o...---34-mesiacov/
  • 0

#77 Kladik

Kladik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 září 2013 - 21:00:07

Co takhle focení přímo na fotopapír?Máte někdo nějaké zkušenosti a rady dost by mě to zajímalo.Zkoušel jsem solarografii v řádu několika měsíců.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#78 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 září 2013 - 08:46:46

Co takhle focení přímo na fotopapír?Máte někdo nějaké zkušenosti a rady dost by mě to zajímalo.Zkoušel jsem solarografii v řádu několika měsíců.


Nejdřív prosím zkus najít již exitující téma...

Expozici na papír se věnuje toto téma:

http://www.temnakomo...r-jako-negativ/

Je již dosti starého data, ale třeba se tam něco užitečného najde. Od té doby je tu i pár lidí pracujících na papír s velmi zajímavými výsledky.
  • 0

#79 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 25 září 2013 - 19:52:13

Co takhle focení přímo na fotopapír?Máte někdo nějaké zkušenosti a rady dost by mě to zajímalo.Zkoušel jsem solarografii v řádu několika měsíců.


Však solarografia je práve o fotení na fotopapier :mrgreen: Film by bol na to moc citlivý. Ja mám od leta rozmiestnené plechovice na zaujímavých miestach a zoberiem ich až na jar ;-)

Inak aký papier si použil, aká bola dierka a krabička? Vydarilo sa ti to.
  • 0

#80 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 září 2013 - 17:25:13

Včera som zo zvedavosti spravil fotku fotákom s 28mm širokým ohniskom z toho istého miesta kde som mal malú pinhole, krabičku z filmu. Dal som tú fotku do vrstvy s fotkou zo solarografie. Dosť ma to prekvapilo, posúďte sami :smile:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#81 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 28 září 2013 - 02:35:33

Tato metoda pořízení snímku mě zaujala, mám v tom však jisté nejasnosti, způsobené tím, že jsem tady v tomto ohledu nikde nenašel takový ten úplný základ.
Chápu to tedy správně, že vezmete úplně obyčejnou plechovku od piva, z ní zřejmě uříznete vršek, dovnitř ve tmě či při červeném světle namotáte fotografický papír o rozměrech třeba 13x18 cm (to se do běžné plechovky od piva podle mě nemůže vejít), vršek plechovky uzavřete, uděláte v ní dírku asi o průměru 1 mm a necháte to někde na stromě půl roku viset ?
  • 0

#82 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 září 2013 - 09:04:21

přesně tak. Ještě je dobrej nápad okraje papíru přilepit ke stěně plechovky izolepou, vlivet tepla, vlhkosti nebo při transportu se může zdeformovat nebo posunout a zakrýt dírku. Je Dobrej nápad uříznout plechovku minimálně 2cm od vrchu, nasoukat papír dovnitř , nastříhnout vertikálně, sazunout přes sebe, omotat páskou. Pokud možno to udělat všechno tak, aby po tom voda stékala jako po střeše, a taky vylévací otvor je dobrý mít jako dno. Je dobrý to taky přiváat k něčemu stabilnějšímu, některý stromy se šíleně komíhaj ve větru a dělá to pak mnoho kontur.
Plechovka má průměr cirka 6cm, takže je tam ještě rezerva asi 1-2cm.
  • 0

#83 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 28 září 2013 - 14:26:57

Díky za info, to mi přijde až podezřele jednoduché, vzhledem k tomu, jak se u pinholí obvykle přesně vyměřuje velikost dírky i vzdálenost filmového materiálu.
Ale tím líp... :-)
  • 0

#84 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 5 říjen 2013 - 14:26:43

samozřejmě čím přesnější práci odvedeš, tím lepší výsledek můžeš očekávat. Jenomže zrovna u solarografie do procesu vstupuje tolik dalších vlivů, že velikost a kvalita dírky ustupuje do pozadí. Důležité je pevné uchycení dírkovky k podkladu, stromy ve větru kývou pahýly a dělá to kontury, pronikající vlhkost poškozuje fotoemulzi a deformuje papír, stejnětak při změnách teplot se papír může kroutit a posunovat... Takže na konci je člověk rád, že na papíře po těch několika týdnech či měsících najde aspoň nějakou čmouhu odpovídající zachycené scéně.

Pokud není někdo smířen s jednorázovým výsledem ve formě skenu surového papírového negativu, je možné exponovaný papít vyvolat a ustálit. Je potřeba použít velmi zředěnou, nebo takřka mrtvou vývojku a vyvolat jen zlehka a opláchnout jakmile papír začne tmavnout. V ustalovači se zase krytí zmenší, ale důležitý obraz zůstane. Ověřeno s fomaspeedy, naopak jako nevhodný se ukázal RC fomatone - v ustalovači takřka zmizely sluneční dráhy, ale ne všechny. Asi v těch přeexponovaných místech neproběhlo vyvolání a ustalovač latentní (avšak viditelný) obraz smyl. Mám nainstalované ještě asi tři pinhole novější serie (doufám že pečlivěji zalepené, se zafixovaným papírem a nabité fomaspeed312), tak asi během měsíce je posbírám a uvidíme nebo neuvidíme :).
  • 1

#85 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 5 říjen 2013 - 19:38:03

... Jenomže zrovna u solarografie do procesu vstupuje tolik dalších vlivů, že velikost a kvalita dírky ustupuje do pozadí ...

Súhlasím že vstupuje do toho veľa ďalších veci, ale záleží aj na kvalite dierky. Po pár vydarených fotkách som začal flákať na presnosti a kvalite dierky. Fotky boli potom nerovnomerne osvetlené, rôzne zvláštne šmuhy a farebné prechody. Hlavne ak sa robí malinká dierky do plechu s plechovky, tak aj z druhej strany po prepichnutí treba ju jemne obrúsiť, zahladiť. Vie to naštvať že po týždňoch alebo mesiacoch je to nepodarok ;-)
  • 0

#86 petrdos

petrdos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2014 - 11:26:59

zde je mé dílo z období 22.6.2014 - 18.9.2014

Přiložený soubor (y)


  • 0

#87 petrdos

petrdos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2014 - 11:28:29

bohužel se mi tam taky dostala voda, což je patrné z fotografie (v horní části je hladina vody)...


  • 0

#88 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 28 leden 2015 - 19:25:39

Ahoj, dneska jsem udělal zajímavý "objev". 

 

Měl jsem něčím pokažené plany ve stránkách alba (vytrhal jsem je z levného alba a používal k archivaci těchto prvotních planů). Měl jsem je podložené starými papíry 9x12, co byly otevřené a pro mě nezpracovatelné (důvodem byla větší tuhost, abych negativy nepolámal při přenášení). 

 

No a ono ejhle. Negativy zřejmě prosvítili přes plast (od toho je ta struktura) papíry a vznikl dost bledý a šedivý obraz bez použití vývojky a ustalovače. 

 

Šoupnul jsem to rychle do skeneru a tady je výsledek. Nejdříve neupravená a pak upravená fotka. 

 

img-28180116.jpg

img-28180116-Up.jpg
 

Struktura je od toho, jaká je podložka, přes kterou se to vlastně osvítilo. 

 

Myslíte, že je to vlastně princip solarografie? Nezkoumal jste to někdy někdo více do podrobna?

 

Kdybych chtěl takovýto šedivý obrázek zachovat, tak ho můžu rovnou ustálit, nebo musím udělat něco před tím?

 

Díky moc za rady :)


  • 0

#89 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 28 leden 2015 - 23:05:00

Girmy - šup s tým do pozitívnej vývojky a potom ustáliť. Ak chceš len šedivý obrázok, stačí do ustalovača.


  • 1

#90 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 28 leden 2015 - 23:17:34

Díky moc! Zkusím s tím trochu zaexperimentovat....Jsem zvědav, zda když ten papír takto nechám déle, zda se objeví barvy jako u solarografie - teoreticky by mohly, ne?


  • 0

#91 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 3 únor 2015 - 20:18:49

Taky jsem dneska byl rozmistnit par plechovek. Az pujdem s detma na prochazku mam tu jeste 4. Tak uvidime. Snad to nejaka prezije.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#92 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 21 únor 2015 - 17:08:42

Tak takhle to dnes dopadlo (to je z té plechovky na sloupku). Přežila :) 

Moje uplně prvně první solarofotka:

Přiložený soubor (y)


  • 4

#93 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 21 únor 2015 - 18:43:33

Super Ondro! Kolik dní tedy snímala?


  • 0

#94 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 21 únor 2015 - 19:54:42

18 dnů
to jest 432 hodin
to jest 25920 minut
a expoziční čas je tudíš 1555200 sec.

:)
  • 2

#95 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 3 březen 2015 - 12:07:11

Dvě solarofotky z malých krabiček od filmů. Ty jsou na tom o něco hůř. Ale ty nejlepší si ještě pořád schovávám. Teď je hezky tak to tam přibudou čáry od slunce. Až "uzrajou" zase se pochlubím.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#96 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 10 duben 2015 - 18:05:50

Tak co plechovkáři ... neodnesl vám velikonoční vítr papíry? :)

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#97 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 23 prosinec 2015 - 18:08:47

No vida ...... solaro a taky to jde :)

Nová Československá Fotografie

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#98 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 9 červenec 2017 - 19:10:43

Ještě před Žirovnicí jsem doma testnul položit něco na papír a jen tak nechal osvětlit venku na slunci. Tak se taky pochlubím. Sice to není přes plechovku. Je to kontakt, ale pořád je to ten samý černobílý papír a proces v podstatě stejný. Jen u těch negativů jsme nemusel inertovat. Byl to pozitiv rovnou. Alespoň mi byly k něčemu ty moje kontrastní negativy. 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#99 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 9 červenec 2017 - 20:44:23

Ještě před Žirovnicí jsem doma testnul položit něco na papír a jen tak nechal osvětlit venku na slunci. Tak se taky pochlubím. Sice to není přes plechovku. Je to kontakt, ale pořád je to ten samý černobílý papír a proces v podstatě stejný. Jen u těch negativů jsme nemusel inertovat. Byl to pozitiv rovnou. Alespoň mi byly k něčemu ty moje kontrastní negativy. 

A jak dlouho jsi to kontaktoval?


  • 0

#100 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 červenec 2017 - 06:10:28

Já moc nerozumím těm dlouhým expozicím třeba. Že to není úplně černé. Když jsem fotil dirkovkou na RC papír, tak optimální expozice v zimě na sněhu při svitu slunce byla pár vteřin. Dirka byla svým průměrem pod jeden mm.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních