Přejít na obsah


Fotka

Výběr kamery 8mm Super na kazety


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 brutar

brutar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2011 - 08:41:44

Zdravím,
jaké zkušenosti máte s kamerami 8mm Super na kazety? Jakou kameru byste mi doporučili?
Zatím natáčím na kamery 2x8mm a 2x8mm DS, ale chtěl bych zkusit kameru na kazety.

Díky Brutar
  • 0

#2 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 27 květen 2011 - 11:28:48

zkušenosti se super8 kamerami mám super... vlastně jsem pak trochu pozapomněl na ds8 kamery na které se teď práší. Používám hlavně tyhle dvě:

Quartz 1x8S-2
++ je fakt hodně malá, lehká, natahovatelná, spolehlivá.
+ 8-32fps
- 9-38 objektiv

Nizo S55
++ 7-56 objektiv
+ větší rozměry - lepší práce v pohybu, ale to je věc názoru
+- 18,24,54 fps (54 k dobru, ale nemá pomalejší rychlosti, ve tmě nezbytnost)
- hlučná, bateriový provoz.
  • 0

#3 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 květen 2011 - 12:06:21

Můj tip:

Beaulieu 4008 ZM II

+ nejstylovější Super8 kamera :)
+ objektiv Schneider Kreuznach Optivaron 1,8/6-66 mm (C-mount!)
+ 2 - 70 fps !!
+ makro v celém rozsahu
+ fade in/out
+/- prolínačka
+/- ostření na matnici (nebo bez ní)
- větší rozměry
- hlučnost
- napájení nestandardní baterií

Vložený obrázek
  • 0

#4 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 květen 2011 - 12:10:17

Spletl jsem obrázek :) , je na němlepší 4008 ZM IV. Ale jinak vše platí, kamery jsou si hodně podobné.
  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 květen 2011 - 13:34:25

Ja by som doporučoval nizo 560, ktorá ma okrem zvuku všetko, kvalitný Kreuznach objektív 1:1,8/7-56, alebo potom jednoduchši Canon 512XL elektronik, je jednoduchší, ale taktiež má kvalitný Canon objektív 1,2/7-42,5 závierku 230 stupňov niekoľko rýchlostí.
Hlavná vec pri výbere kamery je jej zachovalosť, a to, aký systém snímania citlivosti filmu používa. Vätšina kamier používala totiž len dvojpolohový snímač, ktorý indikoval citlivosť 15/17DIN (25/40ASA) alebo 21/23DIN (100/160ASA), takže pri vložení neštandartnej (napr. Svema OČ50/18DIN) kazety kamera zle nastavila citlivosť filmu a potom boli výsledky zlé, zväčša boli filmy podexponované (tmavé).
  • 0

#6 brutar

brutar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2011 - 20:52:32

Já bych nejradeji nějakou klasiku s manuálním nastavením. Nic eletronickýho. Mám totiž Canon AUTO ZOOM 518 a tam mám rozbitý expozimetr a jelikož expozimetr řídí i clonu a clona je ovládaná elektronicky, tak je to v háji. Jinak celá kamera by fungovala. Bohužel nevím, kde by mi to opravili.
  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 květen 2011 - 21:22:06

Myslím si, že s opravou kamery bude problém, snáď nejaký amatér samouk,
práve preto Vám doporučujem to Nizo, ktoré má plne automatické aj manuálne ovládanie, možnosť ovládania veľkosti závierky atď, a je to poctivá nemecká robota, Bealieu boli a sú taktiež kvalitné superstroje, len k nám sa dostávali len málo, a teda aj možnosť opravy bude menšia, Nizo sa vyskytovalo viac, navyše mám s touto kamerou skúsenosti, a teda viem ju ohodnotiť, samozrejme, nechcem týmto tvrdiť, že je najlepšia
  • 0

#8 Rudat71

Rudat71

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 květen 2011 - 01:02:40

Beaulieu (jakákoliv kamera z řady 3008, 4008, 5008 atd...) JE NEJLEPŠÍ - kromě super obrazové kvality má i spoustu neocenitelných funkcí... Její pořizovací cena je ale vyšší a její servis velmi drahý. Když pominu Braun Nizo, které mají clonu řízenou elektronicky, jako třeba Canon, a proto to s sebou nese stejné problémy nemožnosti nastavit clonu, když se porouchá elektronika, zbývají třeba jen kamery z továrny Shinsei optical - Nalcom FTL 1000 a Carena Zoomex 7710 IM nebo 7610 IM. Mají vestavěný expozimetr a po jeho vypojení se clona nastavuje mechanicky bez nutnosti mít nějak ruční a elektronickou clonu provázanou. Problém může být jejich horší dostupnost a naprostá neznámost tady v ČR, ale sehnat se dají... Pak mě ještě napadá Nikon R10, ale to je spíš jen takový nedosažitelný cíl... :-)
  • 0

#9 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2011 - 06:03:34

brutar: Canonn 518 má i ruční nastavení clony, takže jedna z možností je pořídit si expozimetr a měřit ručně.
  • 0

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 květen 2011 - 07:03:18

Súhlasím zo všetkým, čo p.Rudat vyššie popísal, Beaulieu to je taký Rols-Roys medzi S8 kamerami, aj s cenami, a bphužiaľ u nás k nej takmer nie je servis.
S klasickým mechanickým nastavovaním clony som sa u S8 nestretol, všetko sa deje pomocou elektroniky, snáď jedinou výnimkou je Leicina, ktorá má výmenné objektívy, myslím, že zo závitom C mount, a teda možnosť klasického ovládania clony kotúčom na objektíve.
  • 0

#11 Rudat71

Rudat71

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 červen 2011 - 20:21:22

Děkuju za 100% souhlas, to potěší.. :evil: LEICINA mi úplně vypadla, to je fantastická kamera, ale že jí nemám doma na polici tak jsem na ní zapomněl... Třeba si jí někdy pořídím... 8-O Beaulieu mají taky prstenec ovládání clony na objektivu jako Leiciny a tak se s nimi dobře pracuje. Nevíte náhodou, jak je clona ovládaná u Zeiss Ikon Moviflex M 811 Electronic? Je to moc zajímavá kamera...
Díky
  • 0

#12 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 červen 2011 - 13:13:45

Já mám doma Leicinu SUper RT1, která má takovou poloautomatickou clonu. Korekce + / - 1 a možnost manuálního locku, což mi začín docela postačilo. Jinak má pár opravdu dobrých funkcí. Například otevření záklopky na dobu neurčitou, tudíž možnost udělat třeba animačku či time laps ve tmavé scéně. A taky mám k ní to sympatické dálkové ovládání, kterým lze hezky časovat právě animační časy. Párkrát jsem použil a bylo fajn, že člověk nemusel mačkat ručně pořád dokola. Navíc to ovládání funguje i jako externí zdroj, kde člověk muže mít náhradní baterie.
  • 0

#13 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 červen 2011 - 18:48:56

P. Rudat neviem, s touto kamerou som sa žiaľ nestretol, ale podľa názvu "elektronik" predpokladám, že bude ovládanie elektronické, ak vôbec má manuálne ovládanie clony
Ešte k tým Beaulieu, ak si dobre pamätám, tak taktiež mali vymenné objektívy s Cmount závitom, je na ne teda možné použiť objektívy zo 16mm kamier, a keby sa tak k človeku dostal nejaký ten objektív od Arri, tak mňam, aúúú mňam
  • 0

#14 Rudat71

Rudat71

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červen 2011 - 20:11:30

Před pár dny jsem někde četl, že manuální clonu je možné nezávisle na elektronice ovládat na většině kamer firmy Chinon a ta, že vyráběla mj. i pro značky Revue a Porst, které by se měly dát jednoduše sehnat vedle v Německu.
A taky se dají na manuální řízení clony poměrně jednoduše upravit i Bolex 150/155/160, které jsou původně jen s elektronicky ovládanou clonou. Popis je tady http://www.filmshoot...&hilit=#p173969 a jde v podstatě o to, že se z tlačítka aretace clony udělá manuální ovladač. Jediná "moucha" této úpravy je, že se tím navždy zruší elektronické ovládání a clona pak funguje jen manuálně. Jednu kameru jsem tak upravil a funguje to, jen v hledáčku se člověk při nastavování clony nemůže orientovat podle čísel, ale jen podle "zářezů"...
  • 0

#15 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 17 listopad 2012 - 12:58:57

Nerad bych byl za ptáka, ale dají se koupit do 1xS8 kazety? Je toDS8 a po natočení se otočí? Poštěstilo se mi na trzích a nechtěl jsem jí tam nechat..
  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 listopad 2012 - 13:22:53

S8 je jednoduchá S8 v kazete s dĺžkou 15,24 metra, alebo veľkokapacitnej so 60 metrami, ale to len niektoré zvukové kamery, DS8 je 2xS8 na dennej cievke o celkovej dĺžke cca 10 m a čistej dĺžke cca 15 metrov po naexponovaní a rozrezaní.

Kazety S8 sa dajú kúpiť v predajni Kodaku, myslím v Prahe, niekde je tu link, len treba pohľadať, a potom aj na Wittner.de, alebo Kahlfilm.de. Určite aj v Anglicku, Amerike a inde, len to treba pohľadať. Pozor, nedaj sa zlákať výhodnou ponukou napr. na eBay.de na filmy Kodachrome, ktoré už nikto nevyvolá, nakoľko Kodak zrušil posledný labak pred cca rokom, a tieto filmy nevyvolával nikto iný, len servis Kodaku.

Skúsenejší filmári režu DS8 a vkladajú ich do kaziet S8, čím dostanu z cievky DS8 takmer 20 metrov čistého filmu, je tu len jeden zádrheľ, a totiž, že tieto filmy si musia vyvolať sámi, alebo niekto doma, profi labáky ich totiž neberú.
  • 0

#17 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 19 listopad 2012 - 22:56:46

Nemá někdo takový kastlík na baterie do quarzky 8XL? Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních