Přejít na obsah


Fotka

Zemřeme zde nudou?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 červen 2011 - 11:24:25

Vážení kolegové, situace posledních několika měsíců zde, mi připomíná ve
stále rostoucí míře zvolna zpomalující vlakovou soupravu, kde došlo palivo
a jíž postupně za jízdy opouštějí cestující.... Někteří s ryčným pokřikem a
gesty, většina tiše a skoro nikým nepozorována. Zemřeme zde nudou, či
bude personál v kompletní sestavě, jako při jejím odjezdu a volit ve shodě
tu nejatraktivnější trasu? Nálada, připomínající v rychle ubíhajícím čase od
startu spíše atmosféru chladícího vagónu s rybami mi nepřijde optimální.
Netuším, zda-li VIP oddělení s většinou místních Otců zakladatelů, kteří zvolili dosti nečekaný a náhlý přestup, pádí plnou parou vpřed svou,
spíše ekonomicky motivovanými fotografiemi lemovanou cestou, ale je to
pouze na jejich osobním rozhodnutí. Bylo to tak ve všech sdruženích bez
vyjímky. Vždy šel někdo vpředu, tu individuál, tu skupina a když si neměli
dále co říci, vydal se každý svojí vlastní cestou. Fotografie je individuální
činnost, vyžaduje klid a soustředění nad vlastními myšlenkami a veškeré
snahy o její "kolektivizaci" považuji jejich další perspektivou za nejasné.
Přesto mám stále sílící pocit, že zde (až na několik vyjímek) ustala naše
vzájemná komunikace, což považuji za velmi alarmující stav, který bude
mít v brzké době fatální následky, končící definitivním "zatažením brzdy".
Nechci zde vyvolávat další "ohňostroj" kterým jsme zde byli nuceni zcela
útrpně přihlížet. Proto se opakovaně ptám: "Zemřeme zde nudou?" :D Erik Kurach
"Starý Jezevec"
  • 0

#2 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 červen 2011 - 11:32:33

Erik,
asi sa bude menej plkať, viacej sa venovať rodine, deťom, ženám a tvorbe 8-) :D
  • 1

#3 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 14 červen 2011 - 11:36:56

Erik,
asi sa bude menej plkať, viacej sa venovať rodine, deťom, ženám a tvorbe :D :D


tak tak
8-)
  • 0

#4 achi

achi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 červen 2011 - 12:03:17

Myslím že nikdo nemůže počítat s tím, že se udrží neustálý vzestup směrem vzhůru... Myslím si, že největším plusem tohoto webu je to, že existuje, ne že se neustále rozvíjí. Samozřejmě že zde budou nové příspěvky, ale jen v menší míře. Ale bude zachován ten nejdůležitější "poklad": Velká databáze vědomostí a zkušeností zabývající se příslušnou částí fotografování. Leckdo se už vyčerpal, dal jsem co věděl a co znal a nyní z toho mohou těžit další a další, vždyť je to přece něco úžasného, nemyslíte? Kde jinde najdete v češtine takový sobor informací, lehce dostupný, o černobílé fotografii?
  • 0

#5 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 červen 2011 - 12:06:55

Eriku, chápu vaši frustraci a cítím to velmi podobně. Každý, kdo to tu delší dobu (nestranně) sleduje zřejmě nad vaším povzdechem pokývá hlavou :D
Vidím to jako paralelu partnerského vztahu ve kterém i přes veškerou snahu dělat věci správně, nedochází k pozitivnímu posunu a poučení z chyb minulých ....
  • 0

#6 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 červen 2011 - 12:21:07

tak čekám jaký flame z toho vznikne...
  • 0

#7 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 14 červen 2011 - 12:24:16

nlc: Pruser je v tom ze ked sa tu ludia pohadaju tak sa potom len tazko uzmieria v posteli....
Alebo ze by toto bola cesta?
:D
  • 1

#8 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 14 červen 2011 - 13:05:55

tak čekám jaký flame z toho vznikne...


No přece žádný! Jsme přátelé tak proč bychom se měli hádat a nadávat si.
Spíše by tenhle topic měl sloužit k vykecávání a ne flamu. Flámovat jděte jinam vy opilí digitálisti! :D
  • 0

#9 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 14 červen 2011 - 13:46:55

Je právda, že to tu už nieje také rýchle, ako bolo, ale som rád, že to je vôbec.
V mojom okolý už nieje nikto (apoň o nikom neviem), kto "temnokorničí". Mám pár kamošov čo fotia na klasiku, ale potom, len scan. A tu je to pre mňa, ako azyl.
Keď chodievam občas s niekym si zafotiť - prejsť sa a pokecať, rozčuluje ma to, že tý digitalisti "to" majú nafotené skorej, ako to ja vobec pripravým (namontujem, zaost. a zmeriam exp.) a utekajú ďalej, keď začnem rozprávať, tak mi nikto neruzumie (napr. o nejakých zónach...). Tu mám pocit, že sa nieje kam a ani za čím ponáhlať, to, že dobrý záber - fotka príde, keď sa zamyslím, počkám, poriadne sa popozerám a nebudem sa ponáhlať (a s týmto serverom to môže byť podobné). To sa mi páči na fotení na klasiku a som rád, že existujú ľudia o ktorých si myslím a pôsobia tak na mňa, že to majú rovnako (i keď ich nepoznám osobne a ani neviem odkial presne sú). Tiež to, že na každý problém sa tu nájde riešenie a vie niekto poradiť. Aspoň táto bazálna funkcia, keď zostane zachovaná, je už viac, ako dostačujúci dôvod prečo zotrvať.
Ivan "Zee" Sebeš, Holíč SR.
  • 0

#10 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 14 červen 2011 - 16:10:26

Prosím, neberte to osobně. Jen si říkám, že ti, co tu nejsou už tolik vidět a slyšet možná zahánějí nudu fotografováním a temnokomorničením. Na internet a virtuální komunikaci už jim čas holt nezbývá nebo se jim toho už přejedlo. Třeba? Já bysem chtěl mít čas se nudit. Šel bych si hnedle pro nádobíčko.
  • 1

#11 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 červen 2011 - 20:20:22

Myslím, že nezemřeme... Na to je času dost!
Podzim - zima - jaro:
Noví temnokomorníci "se dostali do obrazu", sehnali propriety, sestavili komory, vyzkoušeli práci v komoře, teď fotí.
Mazáci si vychytali mouchy ve vybavení, poškorpili se nad "výtvarnem/nevýtvarnem", teď fotí.
Ti, co sem chodili často "se vysílili", teď odpočívají a čerpají nové síly.
Ti, co sem zabrousili sporadicky, se objevují jenom když vznikne problém.
Kdekdo dává do pořádku zahradu, bydlení, maká a vydělává peníze na dovolenou.

U mě (a myslím si, že nejsem sám) probíhá fotografování "cyklicky" - někdy "jako o život", někdy "laxně", někdy nemůžu fotoaparát ani vidět... Právě nyní spíše chodím po lese a sem tam si něco "cvaknu". Proč? Všechno je zalistěné, "neprůhledné", zelené jako na vojně. Ladím procesy, zkouším to, co jsem ještě nevyzkoušel... Takový skoro stand by režim. A TĚŠÍM SE NA PODZIM. To budou orgie!!!
Co mě na focení obzvláště těší, je to, že NEMUSÍM! Jinak "musím" skoro všechno.
  • 0

#12 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 14 červen 2011 - 20:32:43

Vidím to jako paralelu partnerského vztahu ve kterém i přes veškerou snahu dělat věci správně, nedochází k pozitivnímu posunu a poučení z chyb minulých ....


Vyprávěla mi před časem jedna kamarádka věku něco málo přes 40 roků. Jak to má v manželství. Pro úplnost několik detailů: zdravotní setřička, vdávala se ve dvaceti, v současnosti má dva synky (20+ a 10+ let). A tak mi tedy vyprávěla, že její vztah s manželem probíhá v takových vlnách. Pár let je to "skvělý" má pocit jak ho hrozně miluje, prostě jako když se vdávala. No a pak je to zase (taky klidně pár let) vyloženě "blbý". To pak bere jedu službu za druhou. Jenže ten fígl je v tom, že po čase je zase všecko "jak má bejt".

A tak to mám s Temnou třeba i já, byť temnomlíčňák. Trápí mne teď zkouška na níž závisí, zda budu i nadále studentem. Takže na Temnou jen čas od času nakouknu zpoza knih. Ale jak se tý mrchy zbavím, můžete se těšit na záplavu dotazů a konsultací, až se vrhnu do vlastního volání a zvětšování...

I stará Indiánská pravda říká, že: "The world always works in circles."
  • 0

#13 pcp

pcp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 červen 2011 - 10:56:47

Odstátnicoval jsem a na oslavu založil do Flexy druhý film. O víkendu jdu zase fotit nějaký ten industriál.
Užívejte si léto. 8-)
  • 0

#14 Kramsky

Kramsky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 červen 2011 - 12:43:57

Temnakomora.cz je živý organismus, stejně jako lidé, co sem chodí a vztah funguje, když má oběma co nabídnout.

Nic netrvá věčně, a tak i v životě fotografa je období, kdy potřebuje tento web a potom od fotografie uteče nebo se posune jinam. Proto nelze očekávat, že budou všichni na této stránce navěky.

Pokud má Temná přežít, je třeba najít schopné mladé nadšence, kterří mají vrchol zájmu o klasickou fotografii ještě hodně daleko před sebou a těm se vší pokorou tento web předat.

A my ostatní, co sem už nějaký ten rok chodíme musíme doufat, že nám tu nechají jedno vlákno, třeba s názvem "Dinosaurus"..
  • 0

#15 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 15 červen 2011 - 13:02:53

je to tu takové volnější - i já sem chodím sporadicky. Je to tím, že mám hromadu práce v práci a ve volném čase stavím rodinný dům. Takže je jasné, že TK je až na 3 koleji...
ALE fotím stále! I když méně, ale stále - a to hlavně momentky ze stavby, takže - jedeme dál a žádná ruční brzda :D
A propo - připomínám, že virtuální prostor TK bude na podzim uveden ve hmatatelný a to na sraze, co organizuji - takže co neprobereme tady, můžeme tam při sklence dobrého moku... :D
jo posílám dvě fota - je to surový sken negativu, foceno samospouští, takže omlouvám kompozici :(
a druhá, kde si hlavně všimněte mých montérek - takové NIKDO nemáte :lol: :lol:
Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#16 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 červen 2011 - 17:07:54

NTAK
  • 0

#17 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červen 2011 - 20:57:20

To je presne o tom.Ne ze by jsme se vytraceli,ale je casu poskrovnu.Pres zimu je vic casu na net.Ted je foceni ,zahradka,prce okolo baraku,sem tam nejakej vylet,sraz se znamejma ,co jsme dele nevideli.Ja si myslim,ze to zase vypukne,temna je jako more-priliv,odliv ,atak ruzne .Musime nabrat nove sily ,uz nejsme nejmladsi a potrebujem vice spanku :(
  • 0

#18 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 červen 2011 - 09:59:25

Třeba ja mám nový koníček - pořidil jsem si včely :wink: a doma mi nejede net... tož tak
  • 0

#19 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 16 červen 2011 - 10:08:59

Třeba ja mám nový koníček - pořidil jsem si včely :wink:


Toffe, to je ale značne výborné :) Držím palce! Kombinácia klasická fotografia a včelárstvo musí byť úžasná!
  • 0

#20 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 17 červen 2011 - 09:40:47

Třeba ja mám nový koníček - pořidil jsem si včely :arrow:


Gratuluju. Také jsem chtěl včelařit ale mám tam stále nějaké to ale... :wink: Třeba někdy v budoucnu to dopadne...
  • 0

#21 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2011 - 10:35:47

Třeba ja mám nový koníček - pořidil jsem si včely :wink:... tož tak

máš cukrovku? :arrow:
  • 0

#22 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 17 červen 2011 - 15:26:59

Tak včelárstvo a klasická fotografia, to je ideálne kombunácia...

Vložený obrázek
  • 0

#23 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 červen 2011 - 16:02:10

Vážení kolegové, to jsou ony! :D :roll: :wink: :lol: :) Erik "Starý jezevec" Vložený obrázek
  • 1

#24 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 červen 2011 - 19:19:24

Taky jsem chtěl včelařit, ale vyloučili mě z ČSV ZO Český Brod :D
  • 0

#25 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 17 červen 2011 - 20:04:37

Taky jsem chtěl včelařit, ale vyloučili mě z ČSV ZO Český Brod :roll:


Chlape nešťastná....to už ti jen zbývá, aby tě zbavili občanství :D
  • 0

#26 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 17 červen 2011 - 21:11:21

Třeba ja mám nový koníček - pořidil jsem si včely :roll:... tož tak

máš cukrovku? :D

či ja vím, k doktorovi nechodím... a med na snídani mi dobře nedělá :wink: ale do sadu to jsou dobré pomocnice.
  • 0

#27 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 říjen 2014 - 06:34:29

Vážení kolegové, jakýsi bohatý kupec z kdysi zcela bezvýznamného moskevského knížectví poobědval v panenské divočině Tajgy s nepočetnou skupinou předem pečlivě vybraných a příslušnými orgány prověřených domorodých, tzv. "folklórních alkoholiků" u příležitosti oslavy svých 62. narozenin. Konzumaci doposud nikdy nespatřené, filmovým štábem krátce zapůjčené stravy, zpomalilo nasazení vlastních příborů od přihlížejících příslušníků kupcovy ochranky.

S přáním krásného, ničím nerušeného, slunečními paprsky prosluněného dne: "Starý Jezevec" Erik  :cool:


  • 0

#28 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 8 říjen 2014 - 17:36:49

...výskyt této hlístice je u bažantů velmi častý, literární údaje uvádějí pozitivní nálezy těchto červů u 50 – 100 % vyšetřených bažantů. Zajímavé jsou také údaje o intenzitě infekcí, kdy u bažantů v ČR bylo zjištěno nejvíce 206 exemplářů těchto relativně velkých hlístic, zatímco při vyšetřování bažantů ve Velké Británii bylo nalezeno až 2116 roupů u jednoho bažanta.
Samci roupa kuřího (Heterakis gallinarum) mají délku 5,3 – 10,5 mm, tloušťka těla je 0,2 - 0,4 mm. Samice jsou delší, jejich tělo měří 7,2 – 12,8 mm a tloušťka je 0,2 – 0,4 mm. Druh H. isolonche je větší, samci mají délku 7 – 15 mm a tloušťku 0,33 – 0,6 mm, samice mají délku 7 – 17 mm a tloušťku 0,32 – 0,55 mm. Oba druhy patří mezi geohelminty (monoxenní druhy), ve vajíčku se při teplotách 10 – 35 oC vyvine infekční larva, která může být dle vnějších podmínek infekceschopná až 1 rok. Pasivním vektorem mohou být zemní žížaly, které vajíčko pozřou a pokud je následně tato žížala pozřena bažantem, dochází k uvolnění vajíčka v trávicím traktu hostitele. Po přijetí infikceschopného vajíčka se larvy roupů ve střevě uvolňují a napadají sliznici a podslizniční vrstvu slepého střeva, do kterého se následně vracejí a zde dospívají. Toto období trvá 24 – 34 dní.
U druhu H. isolonche je vývoj stejný s tím rozdílem, že uvolněné larvy napadají sliznici, ve které však zůstávají až do dospělosti a vytváří typické hráškovité změny, ve kterých se nachází 1 – 3 parazité.
Infekce roupy ve většině případů nezpůsobují výrazné změny celkového zdravotního stavu pernaté zvěře. Pouze při masivních infekcích dochází k hubnutí postižených kusů, u bažantích slepic může silná infekce heterakidy negativně ovlivňovat snůšku.
Zásadní je však význam roupů rodu Heterakis v přenosu a šíření histomonózy. Původci tohoto nemocnění, prvoci rodu Histomonas, nejsou schopni přežívat ve vnějším prostředí, resp. jsou ve vnějším prostředí vlivem vysychání a účinky slunečního světla rychle devitalizováni. Z toho důvodu již v trávicím traktu bažantů či jiných druhů ptáků pronikají histomonády do těla roupů a v pohlavních orgánech samic pronikají do vajíček. S vajíčky roupů se dostávají do vnějšího prostředí a v této podobě jsou schopné přežívat i několik týdnů. Pravidelné odčervování voliérované pernaté zvěře je tedy zásadním preventivním opatřením proti možnosti zavlečení histomonózy do chovu.
Také rozdílná vnímavost jednotlivých druhů pernaté zvěře k infekcím histomonádami hraje v šíření této choroby závažnou roli. Za předpokladu téměř shodné vnímavosti všech druhů pernaté zvěře k infekcím roupy rodu Heterakis je nutné mít na paměti, že kachny jsou k onemocnění histomonádami velmi odolné, vnímavost bažantů a koroptví je vyšší a krocani jsou k infekci vysoce citliví (histomonóza krůt = černohlavou krůt). Proto musí být základním protinákazovým požadavkem vyloučení společného chovu těchto druhů v jednom odchovném zařízení.

Další hlísticí trávicího traktu je škrkavka kuří (Ascaridia gali). Výskyt této hlístice není v současných podmínkách v chovech bažantí zvěře či odchovnách kachny divoké častý a zjišťované infekce jsou slabé, z literatury však existují zprávy o masivních infekcích a významných chovatelských ztrátách, způsobených tímto parazitem.
Jedná se o největší hlístici trávicího traktu pernaté zvěře, žlutobílí červi dosahují délky až 11 cm (samec 3,0 – 7,6 cm a samice 6,0 – 11,6 cm) a žijí v tenkém střevě. Škrkavky mají přímý vývoj, larvy se vyvíjejí ve vajíčku a při teplotách kolem 30 oC trvá proces vzniku infekceschopné larvy kolem 5 dnů, při nižších teplotách dozrávají infekční larvy později. V šíření infekceschopných vajíček se mohou uplatňovat také zemní žížaly, které pozřou vajíčka škrkavek a jako velmi atraktivní potrava pro bažanty mohou být zdrojem infekcí. Vývoj dokončují škrkavky již ve střevě definitivního hostitele. Při silnějších infekcích dochází k zánětům střevní sliznice, u postižených ptáků dochází k anemii, zpomaluje se jejich vývoj a u zvláště silných infekcí se objevují i nervové příznaky onemocnění.

Ve svalnatém žaludku hus se vyskytuje hlístice Amidostomum anseris, jejíž obdobou u kachen je A. boschadis. Samečci mají délku těla 10 - 17 mm, samičky 12 - 24 mm. Vývoj těchto hlístic je přímý, ve vnějším prostředí se vyvinuté larvy uvolňují z vajíček a ulpívají na trávě, odkud jsou zpět přijímány husami. Ve vodním prostředí jsou larvy schopné plavat a mohou napadat mladá housata, do jejichž těla jsou schopné pronikat přes kůži. Do žaludku se larvy dostávají prostřednictvím krevních cév přes plíce a průdušnici, odkud jsou vykašlány a polknuty s potravou. Dospělci se ve sliznici svalnatého žaludku živí sáním krve. Při silnějších infekcích dochází k výrazným ztrátám krve, především mladé husy trpí chudokrevností, zpomaluje se jejich růst, dochází k vyhubnutí a úhynům.

Prevence výše uvedených parazitárních onemocnění v umělých chovech pernaté zvěře spočívá především v nepřekračování početních stavů odchovávaných ptáků v zařízeních, kvantitativně i kvalitativně odpovídajícím krmení a dodržování všech pravidel zoohygieny farmového chovu pernaté zvěře. Nevhodné je společné držení odchovávaných mláďat společně s dospělými ptáky a zcela nežádoucí je společné držení více druhů pernaté zvěře na jedné farmě.
Parazitární infekce pernaté zvěře, způsobené hlísticemi rodů Capillaria, Heterakis, Ascaridia či Amidostomum lze léčit medikováním krmné směsi antiparazitiky....

 

nee :cool:

 

(http://www.myslivost...u-pernate-zvere)


  • 3

#29 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 říjen 2014 - 17:48:57

Vážený kolego, beru ihned mikroskopický okulár a pinzetu a jdu na to! Ascaridia gali, azda bychom mali?
S díky " Starý Jezevec" Erik
  • 0

#30 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 9 říjen 2014 - 06:49:52

:-P


  • 0

#31 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 9 říjen 2014 - 22:35:20

-Zemreme zde nudou-

 

co to je nuda?

 

jaksi neznam toto slovo


  • 0

#32 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 10 říjen 2014 - 07:16:27

Zdá se - z předcházejícíích souvislostí - že je to něco smrtelného, vyvolané třeba pasivitou, zacyklením či vyšuměním zájmu a energie. :)


  • 0

#33 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 10 říjen 2014 - 14:35:34

Nechci se nejak vytahovat,ale o to,jak mel kolega Erik na mysli,zde na temne,ale jeho prispevek je z roku 2011.Zde nuda nepanuje a neni to jeji kraslovstvi,jak to zde procitam,pouziju slova M.Donutila-porad se neco deje-nekdy vice nekdy mene,ale to je normalni,kazdy mame sve radosti a starosti,a tak to v zivote chodi.

Tak abychom se nenudili :-P ,zkuste obcas zaznamenat ,obcas,nejakou inteligentne humornou situaci.Vcera mne to napadlo,vzdyt vetsina z nas chodi s camerou pres rameno ci na krku.Zachovejme cistotu naseho konani-zadny mobil ci jinou takovou techniku.

Ona tato technika mi pripada jako onanovani ve studene vode :)

opatrujte se

borek


  • 0

#34 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 519 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 říjen 2014 - 11:52:07

Nemůžu si pomoct: Možná nejvíc živo bylo na galerii. Já třeba jsem tam kouknul vždycky nejdřív. Já vím, soukromý web atd., ať s ho majitel má takový, jaký ho chce mít. Říkám jen svůj skromný předplatitelský názor. Chybí mi ty obrázky i výměny názorů pod nimi. Nesouhlasím s vyjádřením, že galerie byla škodlivá, protože v někom mohla vzbouzet mylný dojem, že obrazy v ní prezentované jsou totožné s předlohou, ač klidně mohly projít photoshopem, což nezjistíme. A že lepší zajet si na sraz a vzít tu fotku do ruky. Hm. Kolik těch věcí ukazovaných na srazech neprošlo skenerem? Bez photoshopu & Co. to pak snad už ani nejde.

 

Ale abych se nezakecal: Až bude zase galerie, bude tu víc živo. 


  • 4

#35 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 13 říjen 2014 - 17:14:07

Prosím, neberte to osobně. Jen si říkám, že ti, co tu nejsou už tolik vidět a slyšet možná zahánějí nudu fotografováním a temnokomorničením. Na internet a virtuální komunikaci už jim čas holt nezbývá nebo se jim toho už přejedlo. Třeba? Já bysem chtěl mít čas se nudit. Šel bych si hnedle pro nádobíčko.

tak nejako - dnes som po vyse 2 tyzdnoch na nete a sledujem, ze som o nic neprisla .... takze naco? Ten cas, co som  presedela v kadejakych virtualnych debatach po kadejakych forach - knihu by som mohla vydat, .... 

Majte sa krasne, mozno sem zasa niekedy nakuknem.


  • 1

#36 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 říjen 2014 - 17:43:34

Nemůžu si pomoct: Možná nejvíc živo bylo na galerii. Já třeba jsem tam kouknul vždycky nejdřív. Já vím, soukromý web atd., ať s ho majitel má takový, jaký ho chce mít. Říkám jen svůj skromný předplatitelský názor. Chybí mi ty obrázky i výměny názorů pod nimi. Nesouhlasím s vyjádřením, že galerie byla škodlivá, protože v někom mohla vzbouzet mylný dojem, že obrazy v ní prezentované jsou totožné s předlohou, ač klidně mohly projít photoshopem, což nezjistíme. A že lepší zajet si na sraz a vzít tu fotku do ruky. Hm. Kolik těch věcí ukazovaných na srazech neprošlo skenerem? Bez photoshopu & Co. to pak snad už ani nejde.

 

Ale abych se nezakecal: Až bude zase galerie, bude tu víc živo. 

 

 

pokud je to (opět) narážka na poslední setkání v Rokytnici, dovolím si poznamenat, že organizátor (Oteccasu) nikde nikdy setkání neprezentoval jako čistě temnokomornickou záležitost, ale jako setkání fotografů - amatérů bez rozlišení používané technologie. Pokud se chceme setkávat se zajímavými lidmi, budeme asi muset překousnout že třeba taky používají technologii se kterou se úplně neztotožǔjeme.

 

Galerie: vůbec nešlo o nějaký fotošop, ale o cvaky co se tam objevovaly. Vytvářela (snad) milný dojem o ušlechtilé černobílé/filmové fotografii kterou se tu snažíme podporovat. Zablokování galerie byla reakce na zneužití autorských práv (pokud se to tak dá nazvat).


  • 0

#37 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 13 říjen 2014 - 19:24:39

Sice jsem nebyl v Rokytnici, ale Romana bych rozhodně nevinil - naopak. Jeho akce jsou velmi tolerantní a to mi vyhovuje.

Ale oproti tomu situace "otevřeli jsme si galerii, ale dávali nám tam fotky ... nechceme ji moderovat, dá to práci a tak ji zavřeme" je velmi podivná (zneužití autorských práv? - nerozumím) a o toleranci nesvědčí. Přípomíná mi to dřívejší způsoby řešení, u nichž jsem doufal, že jim již odzvonilo.


  • 3

#38 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 13 říjen 2014 - 19:39:55

ha, a to mne stacilo len napisat ze zavretie galerii je smrt temnej a dostal som mesacny zakaz pristupu :mrgreen:


  • 2

#39 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 13 říjen 2014 - 19:43:35

zavretie galerie je smrt temnej

 

© samusko


  • 3

#40 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 říjen 2014 - 19:58:28

JirkaM: kdosi tam nahrál serii ukradených fotek, nebo tak něco. Zrovna jsem tu aférku prošvihnul, takže konkrétnější být nemůžu.

 

Nechtěl jsem se o galerii bavit, ale když už jsme u toho. Moderování je ošemetná věc, to je člověk pak hned označenej za puritána, cenzora a kdovíco ještě. Tak nějak jsme se snažili pořád se tvářit a věřit, že uživatelé mají dostatek soudnosti a mají tušení co je zveřejněníhodné na SPOLEČNÉM webu a co nikoliv. Na flicker (FB atd atd atd) si můžou nahrát cokoliv a v jakémkoliv množstí, jsou tam sami za sebe (a pro sebe).


  • 1

#41 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 13 říjen 2014 - 20:11:52

moderovani galerie?

.

7 statecnych moderatoru se jiste najde

pokud do 24hodin dostane fotografie vic ZA nez PROTI tak bude v galerii (rovnost hlasu = galerie)


  • 1

#42 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 13 říjen 2014 - 20:12:08

Tak on jeden z problémů v době zavření galerie bylo, že tam komerční fotograf začal nahrávat hromady digitálních fotek.


  • 0

#43 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 519 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 13 říjen 2014 - 20:24:42

 

Nemůžu si pomoct: Možná nejvíc živo bylo na galerii. Já třeba jsem tam kouknul vždycky nejdřív. Já vím, soukromý web atd., ať s ho majitel má takový, jaký ho chce mít. Říkám jen svůj skromný předplatitelský názor. Chybí mi ty obrázky i výměny názorů pod nimi. Nesouhlasím s vyjádřením, že galerie byla škodlivá, protože v někom mohla vzbouzet mylný dojem, že obrazy v ní prezentované jsou totožné s předlohou, ač klidně mohly projít photoshopem, což nezjistíme. A že lepší zajet si na sraz a vzít tu fotku do ruky. Hm. Kolik těch věcí ukazovaných na srazech neprošlo skenerem? Bez photoshopu & Co. to pak snad už ani nejde.

 

Ale abych se nezakecal: Až bude zase galerie, bude tu víc živo. 

 

 

pokud je to (opět) narážka na poslední setkání v Rokytnici, dovolím si poznamenat, že organizátor (Oteccasu) nikde nikdy setkání neprezentoval jako čistě temnokomornickou záležitost, ale jako setkání fotografů - amatérů bez rozlišení používané technologie. Pokud se chceme setkávat se zajímavými lidmi, budeme asi muset překousnout že třeba taky používají technologii se kterou se úplně neztotožǔjeme.

 

Galerie: vůbec nešlo o nějaký fotošop, ale o cvaky co se tam objevovaly. Vytvářela (snad) milný dojem o ušlechtilé černobílé/filmové fotografii kterou se tu snažíme podporovat. Zablokování galerie byla reakce na zneužití autorských práv (pokud se to tak dá nazvat).

 

Sraz byl podnětný a zajímavý,Romanovi jsem poděkoval a na každý jeho další sraz pojedu vždycky rád. Kde jste si v mém příspěvku přečetl nějaké obviňování a narážky? Jen popisuju svou zkušenost, pravda jedinou. A jsem moc rád, že se po tomhle pohodovém a opravdu tolerantním srazu tady nerozpoutala taková bouře ve sklenici vody, jako po Bzenci. Já neříkám, že tisky a photoshopy jsou špatně a že to na sraz nepatří - kdo jsem já, abych tady takhle koučoval? Jen tu pléduju za obnovení galerie a vyvracím jeden z argumentů proti ní. A ten argument padl, ne že ne, a to v debatě, jíž jsem tady byl účasten, takže mě těžko budete přesvědčovat,  že "o nějaký fotošop nešlo". Byla to právě debata po tom bzeneckém srazu, dá se to tu dohledat. Nebyl jsem sice účastníkem srazu, ale v jednu chvíli jsem se cítil býti pořadatelem vyzván ke komentáři. Že mě s ním hned vypakoval, to je jiná věc. Ale při té příležitosti mě právě poučil o tom, o čem Vy tady tvrdíte, že o to nešlo. Ale připouštím, že o to šlo až ve druhé či třetí řadě. A možná na to ten člověk stejně neměl vliv, já moc nevím, jak to tady funguje.


  • 0

#44 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 13 říjen 2014 - 20:51:35


....Zablokování galerie byla reakce na zneužití autorských práv (pokud se to tak dá nazvat).


Já to bral jako sofistikovaný vtip poukazující na kvalitu některých fotografií v galerii. A on tam někdo opravdu podváděl...(?)

  • 0

#45 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 236

Publikováno 14 říjen 2014 - 07:07:17

Smrt temné bylo otevření galerie (a věci s tím časově spojené).

 

90% obrázků bylo z filmů vyvolaných a naskenovaných v labu.

8% obrázků bylo z filmů vyvolaných doma a naskenovaných doma nebo v labu.

2% fotek bylo z doma udělané zvětšeniny

 

Pokud to někomu připadá jako vhodná reprezentace webu temnakomora.cz, měl by se nad sebou vážně zamyslet.

Moderovaná galerie stejně nic dobrého nepřinese, akorát třecí plochy. Zneuznaní cvakalové budou psát o bolševických praktikách a pro těch pár fotek z ručně dělaných zvětšenin nemá cenu ani galerii otvírat. Protože jen a pouze fotky skenované z papíru(nebo jiné podložky) mají na tomto webu svoje místo. Ke zbytku nepotřebujuete k vytvoření obrázku vůbec temnou komoru, vyvolat a naskenovat film umí dnes i cvičená opice.

 

Bohužel si spousta lidí plete svobodu s anarchií. Pokud bývají upozorněni, začnou se ohánět komunisty nebo nacisty. Což ale u internetových diskusí je vlastně v pořádku. :-) http://en.wikipedia....ki/Godwin's_law


  • 1

#46 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 14 říjen 2014 - 07:18:28

 

90% obrázků bylo z filmů vyvolaných a naskenovaných v labu.
8% obrázků bylo z filmů vyvolaných doma a naskenovaných doma nebo v labu.
2% fotek bylo z doma udělané zvětšeniny
 
Pokud to někomu připadá jako vhodná reprezentace webu temnakomora.cz, měl by se nad sebou vážně zamyslet.
Moderovaná galerie stejně nic dobrého nepřinese, akorát třecí plochy. Zneuznaní cvakalové budou psát o bolševických praktikách a pro těch pár fotek z ručně dělaných zvětšenin nemá cenu ani galerii otvírat. Protože jen a pouze fotky skenované z papíru(nebo jiné podložky) mají na tomto webu svoje místo. Ke zbytku nepotřebujuete k vytvoření obrázku vůbec temnou komoru, vyvolat a naskenovat film umí dnes i cvičená opice.


Nechce se mi věřit, že by to procento bylo tak vysoké.

Se zbytkem zatraceně souhlasím. Ono je podle mně až nemožné převést papírovou fotku do digitální podoby. Pořád to bude jen přibližné a na každém monitoru trochu jiné.

Ale jestli nám tady chybí trochu toho pošťuchování, tak si založme několik "flame" témat. Napadá mně třeba diskuse nad fotkami světově známých autorů.
  • 0

#47 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 14 říjen 2014 - 07:37:33

Teprve bez galerie je to ta pravá temná! Kdo chce něco ukázat má příležitost na srazech! Náklady spojené s účastí na srazu jsou dostatečné síto na oddělení digiplev podvodníků. Linkovat a zveřejňovat obrázky ve vláknech zatím jde, tak o co vám vy cvakoši zaséjc de? Jen o vzrušení z komentářů, že jo? Jsem opravdu rád, že je tu konečně postgalerijní klid.


  • 0

#48 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 14 říjen 2014 - 09:20:58

 

90% obrázků bylo z filmů vyvolaných a naskenovaných v labu.

To bol aj moj pripad. Niekto vlastni skener, niekto lab. Ja vlastnim lab, nuz si to tam aj skenujem. Az raz budem vlastnit stat, budem zneuzivat jeho statny rozpocet. Ale zatial iba takto.

A budujem si znovu fotokomoru. Za to vdacim hlavne tejto stranke. Takze rovnovahe medzi "vzal a dal" prisudzujem vacsi vyznam, ako tomu, ze "predsa takto sme si to na zaciatku predstavovali".

 

 

Bohužel si spousta lidí plete svobodu s anarchií.

Som anarchista. A boli ma, ze si ludia pletu anarchistov s teroristami. Anarchia je "bezvladie". Najvyssia forma slobody. Je to stav, ku ktoremu spolocnost dospeje, ked si uvedomi, ze nepotrebuje vladu, policiu, armadu a spolocne peniaze sa hromadia na zaklade dobrovolnosti, nie povinnosti platit dane. Preto ja osobne vnimam slobodu prispievat sem ako sulad predstavy zkladatela webu s mojim chapanim, ze "ak tu chces byt, spravaj sa slusne".

 

http://en.wikipedia....ki/Godwin's_law

Ano, je to uplne vporiadku. Ved je na to i zakon :)

 

Temna komora ma byt analogova a ja to samozrejme respektujem, pretoze som to pochopil. Ak nefunguje galeria, moze mi to byt luto, Gotta nazivo z plejbeku nechcem, preto ukazovat analogovu zvacseniu digitalnou formou uz tiez nechcem.

 

Prajem pekne a difuzne svetlo :)


  • 2

#49 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 14 říjen 2014 - 09:42:44

chlap si vystaci s kecama. nez se rozestele

.


  • 2

#50 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 14 říjen 2014 - 10:13:34

Notorius: a ta statistika se vzala KDE? :D

 

... věřím jen těm statistikám, které si sám zfalšuji ;)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních