Přejít na obsah


Fotka

Zemřeme zde nudou?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#51 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 14 říjen 2014 - 10:36:40

Notorius: a ta statistika se vzala KDE? :D

 

... věřím jen těm statistikám, které si sám zfalšuji ;)

V tom případě nepotřebuješ ode mě ani odpověď. :-)


  • 0

#52 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 14 říjen 2014 - 14:06:18

Galerie je fajn, chce to jen jiný pravidla( skeny zvětšenin, max. jednu za týden... např)

Rád se kouknu, co kdo tvoří


  • 2

#53 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 14 říjen 2014 - 15:03:33

Galerie je fajn, chce to jen jiný pravidla( skeny zvětšenin, max. jednu za týden... např)

Rád se kouknu, co kdo tvoří

Tiež som rád mrkol do galérie. Veľmi rád... Iné pravidlá ohľadom galérie? Pre niektorých zástancov budú moc prísne, pre niektorých odporcov budú príliš benevolentné. Cesta bude asi niekde uprostred a na obidvoch stranách.  

 

Ale tvrdiť, že až po zrušení galérie je toto ta pravá temná ----- to je trochu silné kafe... 

 

Po zrušení takých 3/4 obsahu TK to môže byť ešte viac "pravá temná" :(


  • 4

#54 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 14 říjen 2014 - 18:15:15

Sraz byl podnětný a zajímavý,Romanovi jsem poděkoval a na každý jeho další sraz pojedu vždycky rád. Kde jste si v mém příspěvku přečetl nějaké obviňování a narážky? Jen popisuju svou zkušenost, pravda jedinou. A jsem moc rád, že se po tomhle pohodovém a opravdu tolerantním srazu tady nerozpoutala taková bouře ve sklenici vody, jako po Bzenci. Já neříkám, že tisky a photoshopy jsou špatně a že to na sraz nepatří - kdo jsem já, abych tady takhle koučoval? Jen tu pléduju za obnovení galerie a vyvracím jeden z argumentů proti ní. A ten argument padl, ne že ne, a to v debatě, jíž jsem tady byl účasten, takže mě těžko budete přesvědčovat,  že "o nějaký fotošop nešlo". Byla to právě debata po tom bzeneckém srazu, dá se to tu dohledat. Nebyl jsem sice účastníkem srazu, ale v jednu chvíli jsem se cítil býti pořadatelem vyzván ke komentáři. Že mě s ním hned vypakoval, to je jiná věc. Ale při té příležitosti mě právě poučil o tom, o čem Vy tady tvrdíte, že o to nešlo. Ale připouštím, že o to šlo až ve druhé či třetí řadě. A možná na to ten člověk stejně neměl vliv, já moc nevím, jak to tady funguje.


 

 

považuju to trochu za narážku, protože to samý čtu už podruhý za velmi krátkou dobu (naposledy v tématu Apo Gerogon, 10. říjen, #490014). Znova opakuju: nebyl to oficiální (pokud něco takového vůbec existuje) sraz TK, proto je bezpředmětné pozastavovat se nad poměrem prezentovaných digitálních/analogových fotek.

 

Úpravy v PS byly argumentem pro zrušení galerie, ne důvodem jejího zrušení. Je to druhej konec stejnýho provazu, to uznávám, ale není možný tam dávat rovnítko. Zrušení galerie přišlo jen náhodou v době ohnivé debaty o jejím smyslu, příčinná souvislost tam není.

 

Mám ale návrh jak by se galerie dala vyřešit tak, aby bylo více lidí spokojených.

Znovuotevřít galerii, ale ponechat ji přístupnou pod záložkou "Galerie" aniž by se na úvodní stránce objevoval přehled nových fotek. Galerie by tak existovala, ale nebyla by na očích, část účastníků by mohlo stratit zájem tam svoje veledíla nahrávat když je stejně uvidí jen ti co chtějí. No a druhá část návrhu - dobře hodnocené fotky v galerii by se mohly objevovat v řádku na začátku úvodní stránky (jak to bylo) s tím, že by se udělal nějaký filtr "minimální počet plusů", "maximální stáří" atd., takže například min. 5 bodů pro zobrazení na úvodní stránce a maximálně týden od nahrání, pak pryč. A při podvádění s bodama BAN na vkládání fotek do galerie na 3 měsíce.


  • 1

#55 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 říjen 2014 - 19:04:05

Už zase ta galerie! 8(

 

Ano...sám jsem tam pár věcí nahrál a ano, použil jsem fotokrám.......i když enom pro zmenčení skenovaného kontaktu pro veb a jemného zvíšení kontrastu pro docílení aspoň maličkopodobného podání snímku jako v rukách a na vlastní oči...............taky jsem kdysi galerii obhajoval a to kvůli temu, že rád mrknu na fotky co tvoří někdo na druhé straně Moravy.....třebas..

No ale po tom, co jsem, se zůčastnil pár srazů možu řéct, že galerie.....teda virtuální je k ničemu.........setkávajte se a bavte se! to je teprův ono-!

 

Jináč teda dekuju temné (nebudu jmenovat kemu přesně) za to co ně naučila a jak ně pomohla..........fčíl ale nenabízá  nic.

 

Těším se moc na sraz s lidma co sem skrzevá temnů poznal.

 

Tomas


  • 0

#56 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 říjen 2014 - 19:05:18

enom můj názor


  • 0

#57 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 14 říjen 2014 - 19:14:38

temna neni cerno-bila

.

pripuste si aspon par odstinu sedi

 

.

a skuste se zamyslet nad tim ze temna neni pro vas, ale vy jste tady pro ostatni co jeste nevi, ale chteji


  • 5

#58 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 14 říjen 2014 - 19:52:05

Temná by dle mého měla fungovat jako diskusní fórum. Tj když přijde někdo nový a na něco se zeptá, tak to neznamená odkazovat ho hned na vlákna s 500 příspěvky, kde se to někde někdy možná řešilo. Všimněte si, jak v pytli jsou tyhle odkazy nyní, po přechodu z phpbb: 99% těch odkazů nikam nevede, nebyly převedeny pro novou strukturu. to dle mého z valnbé části temnou "zabilo". Druhou částí problému je zaříznutí bazaru jakožto diskusní sekce. Protože kolem prodejů je často potřeba si pořádně pokecat, ne to řešit někde bokem, protože někdo tady tstanovil extrémně přísná pravidla a zavedl pro bazar obtížnou funkcionalitu. Jestli je tady nuda, tak já ji pozoruji od přechodu na ip board. ztratila se tu přehlednost a vytratila část duchu komunity. To mě chybí nejvíc, ale chápu, že jakožto občasník, který na tk přišel velmi pozdě ve srovnání s tím, kdy byla založena, asi tímto komentářem akorát hodně lidí zde naštvu.


  • 0

#59 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 14 říjen 2014 - 20:17:02

A byla u galerie napsaná pravidla pro umístění fotek nebo se spoléhalo na "selský rozum"? Já už si to nevybavuji, ale osobně jsem tam nahrával skeny negativů a napovažoval jsem to za problém, protože jsem za rozhodující považoval způsob pořízení snímku, tedy na film. Ale to je dáno prostě tím, že se osobně digitálnímu zpracování negativů nebráním, takže to automaticky nepovažuju za něco nežádoucího. Stejně tak třeba někomu nemuselo docvaknout, že zdejší galerie není Flickr a že není úplně žádoucí denně nahrávat deset fotek. Chci tím říct, že možná by stačila pouze jasně sepsaná a viditelná pravidla a žádní moderátoři by nebyli potřeba.


  • 0

#60 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 15 říjen 2014 - 07:12:38

Já musím říci, že mě galerie chybí. Pravda, že spoleh na "selský rozum" není možný neboť, každý sedlák vnímá své dílko jinak než nezúčastněný konzument.
Přeci jen to pomáhalo poznat čím se kdo zabývá, zda obrazem, nebo je více fandou na fotografickou techniku, jak je pokročilý a pod. Samozřejmě, neměla by být chápána jako výkladní skříň tohoto společenství. A odpustit jí, že naše fotografie pro toto medium, nelze jinak než pomocí nul a jedniček.
A názor,že postačí přivézt na setkávání na srazech se mě nezdá příliš funkční. Ne každý může pravidelně cestovat na poměrně velké vzdálenosti (jak pro koho). A mám zkušenost, že se těžko domlouvá na setkání i kolegů z okolí bližšího, viz naše severokommornická buňka.
  • 1

#61 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 07:26:03

Toš něco už sem tu zažíl a tak si dovolím prudit. Galerii jsem považoval dlouhou dobu za nutnou a přínosnou. To proto aby se i na internetu vědělo, že se dají dělat fotky klasicky a že eště nějací magoři co to fakt umí existují. Ale postupem digidoby jsem o smyslu zdejší galerie začal pochybovat a dnes už o ni nestojím. Pokud se někdo chce prezentovat na webu už tak určitě činí a je tedy lehce vygůglovatelný a jeho výtvory dostatečně známé. Jen lenoši si přejí mít vše pod hubičkou a ty zde nikdo obhajovat a obsluhovat nehodlá. Stejné je to i se sterými vlákny. Komu to stojí za hledání ten najde...

 

Galerie také odhání od účasti na srazech. Nikdo nedojede se mrknout na fotky, protože je už zná, a o té opravdové zvětšované(kontaktové)papírové kvalitě se nikdy nic nedoví a to je velká chyba. I pan Sudek se změnil, když na vlastní oči uviděl skutečný kontakt.


  • 0

#62 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 říjen 2014 - 08:08:36

Úvaha 1.

Co si posílat fotky a odpovědi poštou? Bylo by to krásné a ideologicky nezávadné. K uvědomění, že nějací magoři ještě jsou by stačilo vyvěsit dopis do vytrýny na obecním úřadě. Někoho nového přitáhnout ke klasickému řemeslu, ale takto ortodoxním přístupem asi nepůjde. Kdo se ze zdejších machrů ohlédne zpět a přizná si, jak načínal? Na svůj první vyvolaný film a náměty, které se možná objevily na políčkách? Asi největší přínos má TK právě pro začínající, kteří tu hledají rady na své nezdary. Přesto, že jejich první zkušenost je s vyvoláním v "profesionální" laboratoři a skenem tamtéž.  

 

Úvaha 2.

Pokud ideologie a pouze snímky na baryt, jak se může TK prezentovat navenek? Za těch pár let o společné výstavě temnokomorníků nevím, pamatuji jen na počátky Danyho a výstavního prostoru v Boleslavi.  Pravděpodobně něco dělá oteccasu. Co ostatní? Z diskuzí pozoruji, že se nedaří udělat ani kalendář. Pak je druhá stránka a to cesta naprostého, ale nedostupného luxusu. Co vydat knihu, sborník nebo zmíněný kalendář? To opravdu kožené desky a vlepené ruční fotografie? Jaký bude náklad? Kdo si to za vydanou cenu koupí? Kdo pak o těch pár šílencích bude vědět? Bute to dnes ještě někoho zajímat? 

 

Otázka? Proč vznikla TK a její náplň nejen na doznívající rok 2014. Je mi jasné, že tady nikdo nechce řešit photoshop, tisk, přípravu negativů a jinou nečistou technologií. Jen i temnokomorník, který nevylezl na denní světlo po dobu 175 let, by měl alespoň tušit, že podobné technologie existují. Tím nechci říct, že by jim měl podlehnout. Pro sběratele bude klasický baryt nazvětšovaný autorem určitě stále žádanější.  


  • 0

#63 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 15 říjen 2014 - 08:15:41

Toš něco už sem tu zažíl a tak si dovolím prudit. Galerii jsem považoval dlouhou dobu za nutnou a přínosnou. To proto aby se i na internetu vědělo, že se dají dělat fotky klasicky a že eště nějací magoři co to fakt umí existují. Ale postupem digidoby jsem o smyslu zdejší galerie začal pochybovat a dnes už o ni nestojím. Pokud se někdo chce prezentovat na webu už tak určitě činí a je tedy lehce vygůglovatelný a jeho výtvory dostatečně známé. Jen lenoši si přejí mít vše pod hubičkou a ty zde nikdo obhajovat a obsluhovat nehodlá. Stejné je to i se sterými vlákny. Komu to stojí za hledání ten najde...

 

Galerie také odhání od účasti na srazech. Nikdo nedojede se mrknout na fotky, protože je už zná, a o té opravdové zvětšované(kontaktové)papírové kvalitě se nikdy nic nedoví a to je velká chyba. I pan Sudek se změnil, když na vlastní oči uviděl skutečný kontakt.

Pod tohle se dá podepsat.

Na druhou stranu, mně by nevadila galerie tak, jak byla ve starém systému. Kdo chtěl, měl možnost v sekci galerie mít vlastní chlívek,. K někomu stálo za to nakouknout častěji a takových, kam se člověk podíval jednou, bylo hodně málo = stav opačný proti galerii v systému novém.

 

Co se týče odkazování na stará vlákna, jak tady Bob van Sikorski poznamenal, byl jsem vždycky příznivcem tohoto modelu a jako moderátor jsem často dal konkrétní odkaz na vlákno, kde se daná věc řeší(řešila) a nové duplicitní vlákno zamknnul a posléze smazal. Podle mě to vede k přehlednějšímu fóru. Pokud je člověk lenošný pročíst si delší vlákno, tak by se nejspíš ani do temnokomorničení neměl pouštět, protože postrádá trpělivost potřebnou pro aspoň trochu slušný výsledek. Zapáleného člověka stačlo nasměrovat a pak si už poradil sám, případně se zeptal na další věci už v konkrétním vlákně a navíc poděkoval a pak pokračoval v činnosti na TK dále, dost si jich takto pamatuju. Lidi, kteří vnímají focení na film jako módu, stejně u toho nevydrží a jejich přínos komunitě se blíží nule.

 

Nefunkční linky na staré phbb fórum padají na hlavu admina a způsob(nešťastný), jakým přechod na nové fórum provedl.


  • 0

#64 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 15 říjen 2014 - 11:47:41

bzencak: "Galerie také odhání od účasti na srazech."

 

... galerie se zrušila a KDE MÁŠ TEN SRAZ?

 

"... a ty zde nikdo obhajovat a obsluhovat nehodlá. "

 

... nezdá se ti, že si uzurpuješ právo mluvit za všechny?


  • 3

#65 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:05:54

bzencak: "Jen lenoši si přejí mít vše pod hubičkou ....."

 

... jsem tedy lenoch. Nicméně záměrně. Považuji FOTOgalerii za součást FOTOwebu a chci (chtěl?) ji mít tady - v komunitě, kde je mi (čím dál méně) sympatično... Mé fotky jsou součástí mého názoru na fotografii jako takovou. Ovšem posiluješ zde odstředivé tendence.

Zajímavé - obhájci galerie srazy nezakazují, proč to je naopak...? Copak se to nějak podmiňuje?

 

bzencak: "Galerie také odhání od účasti na srazech ..."

Má případná (ne)účast na srazu NIKDY nesouvisela s (ne)přítomností a kvalitou fotek toho kterého účastníka zde v galerii.

Pokud - tak by účast na srazuspíš podnítila. Například mne opravdu zajímalo vidět Milošovy fotky v reálu. Teď už nevím, co dělá (třeba nic a tak asi nemá co ukázat - proč bych tedy kvůli tomu na sraz jezdil? :).

 

 Nojgi - nevěřím, že by přeposílání papírových fotek fungovalo


  • 1

#66 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:16:27

No táák klucíí! Stejně je to jedno kdo, kolik a jak moc je líný či co si kdo uzurpuje. Tazovo je Tazovo a možeme si tak akorát kecat a přitom chtít co se komu zamane. Hlavně že se nenudíme! Vždyť o tym je celé totok vlákénko.


  • 0

#67 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:42:58

... toš, ale esli si chcete dělat tentok web čistě po svojem, toš se zeptejte TAZe, za kolik peněz by vám ho byl ochoten přenechat.


  • 0

#68 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:04:25

Bzencak - pri všetkej úcte, z Tvojich radikálnych výrokov mám pocit, že TY chceš robiť tento portál čiste po svojom... 


  • 0

#69 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:11:31

Nebudu sprostý. 

Ne nebudu. 

Nicméně...

Dokud se budete bavit o tom, co byste na tomto webu chtěli jinak, tak rozkvétat nebude. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. 

Příklad:

Chci se zaobírat fotkama ostatních, chci prezentovat své, ale není tu galerie. Tak založím v "ostatním" vlákno - "Galerie" a šoupnu tam svý nejkrásnější fotky. A pak už jen čekám na ostatní, abych se s nima mohl podělit o dojmy. 

 

Takhle bych to mohl aplikovat na padesát malicherných problémů, co tu už několik let máte. Já už to řešit nehodlám, fakt ne. X lidí dostalo příležitost, aby temnou ovlivnilo. Stalo se prd. Můj soukromý a doufám že velmi milný názor je, že hovno fotíte, jste z toho nešťastní, tak se nimráte v temnakomora.cz a hledáte na ní chyby. Protože kdyby jste byli ze svýho focení a čudliků šťastní, tak sem buď píšete o svý radosti a štěstí, nebo se tu na to vykašlete, jelikož vám temný nebude třeba. Ale jak říkám, je to jen můj soukromý názor.... Temná se rozjela nadšením desítek lidí. Nadšení vyprchá, to je přirozené. Ale dokud se kára nezačne vlastníma silama tlačit, tak nikam nepojede i když kolem ní budete rokovat sebevíc... 


  • 7

#70 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:14:14

Bzencak - pri všetkej úcte, z Tvojich radikálnych výrokov mám pocit, že TY chceš robiť tento portál čiste po svojom... 

A to je špatně? :-D


  • 1

#71 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:33:20

 

Bzencak - pri všetkej úcte, z Tvojich radikálnych výrokov mám pocit, že TY chceš robiť tento portál čiste po svojom... 

A to je špatně? :grin:

 

Odpoveď hľadaj v Bzencakovom príspevku #67


  • 0

#72 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:47:57

Taky si čím dál víc říkám, proč tu furt řešíte věci, o kterých se tu debatovalo už v nedávný minulosti s vlastně nijakým závěrem.. Já za víkend něco nazvětšoval, za poslední týdny vyvolal filmy z celýho léta, i když mi ještě něco chybí... chlapi, běžte fotit/vyvolávat/zvětšovat, bude líp :)

Hezkej den všem!


  • 1

#73 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:57:19

 

 

Bzencak - pri všetkej úcte, z Tvojich radikálnych výrokov mám pocit, že TY chceš robiť tento portál čiste po svojom... 

A to je špatně? :grin:

 

Odpoveď hľadaj v Bzencakovom príspevku #67

 

Asi jsem na to moc hloupej, ale odpověď jsem tam nenaleznul. Zkus se rozepsat.


  • 0

#74 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:00:21

Taky si čím dál víc říkám, proč tu furt řešíte věci, o kterých se tu debatovalo už v nedávný minulosti s vlastně nijakým závěrem.. Já za víkend něco nazvětšoval, za poslední týdny vyvolal filmy z celýho léta, i když mi ještě něco chybí... chlapi, běžte fotit/vyvolávat/zvětšovat, bude líp :)

Hezkej den všem!

Možná těm lidem není jen lhostejný, jak to tady vypadá, tak aspoň upozorňují a diskutují.

Tím, že se z nás stanou sluníčkoví lidičkové a hodíme všechno za hlavu, se nevyřeší(a nevyřešilo) nic.

Osobně jsem letos nafotil už teď víc filmů jak loni, takže mě těžko lze vyčítat, že tady plkám z nečinnosti.


  • 0

#75 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:07:09

 

 Nojgi - nevěřím, že by přeposílání papírových fotek fungovalo

Ale fungovalo - svého času to fungovalo (a možná ještě funguje) na Classicartu.

 

Náhodou je to dobrý nápad jak to tu oživit...


  • 1

#76 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:15:30

 

Taky si čím dál víc říkám, proč tu furt řešíte věci, o kterých se tu debatovalo už v nedávný minulosti s vlastně nijakým závěrem.. Já za víkend něco nazvětšoval, za poslední týdny vyvolal filmy z celýho léta, i když mi ještě něco chybí... chlapi, běžte fotit/vyvolávat/zvětšovat, bude líp :)

Hezkej den všem!

Možná těm lidem není jen lhostejný, jak to tady vypadá, tak aspoň upozorňují a diskutují.

Tím, že se z nás stanou sluníčkoví lidičkové a hodíme všechno za hlavu, se nevyřeší(a nevyřešilo) nic.

Osobně jsem letos nafotil už teď víc filmů jak loni, takže mě těžko lze vyčítat, že tady plkám z nečinnosti.

 

 

Jasný, jen si tak říkám -  s tou galerií, že Taz se k tomu vyjádřil, že s tím snad něco teď na podzim udělá .. takže mi smysl debaty není úplně jasný .. Jinak viz Pavel_P.


  • 0

#77 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:20:57

 

Tím, že se z nás stanou sluníčkoví lidičkové a hodíme všechno za hlavu, se nevyřeší(a nevyřešilo) nic.

Osobně jsem letos nafotil už teď víc filmů jak loni, takže mě těžko lze vyčítat, že tady plkám z nečinnosti.

 

 

 

Presne z tohoto dôvodu sem píšem. Na TK som sa dozvedel veľa, a dúfam, že sa toho ešte veľa dozviem. Naozaj by som bol nerád, keby TK zakapala kvôli nejakým ehm všivákom, ktorí nerešpektujú ne-písané pravidlá a.... 

Ale rovnako nerád by som bol, keby TK zakapala vďaka niektorým, ktorí by hneď všetko zrušili a zakázali a.... 

 

Minulý týždeň som si vyvolal 8 filmov (júl-september), jeden mi nevyšiel chcel som sa aj spýtať prečo asi, ale rozmyslel som si to... 

 

Rozhodne tu nepíšem preto, že by som sa nudil (viď #66) ...

 

 

 


  • 0

#78 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:24:04

...........Možná těm lidem není jen lhostejný, jak to tady vypadá, tak aspoň upozorňují a diskutují.

 

Táto veta od Notoriusa mi odtiaľ vypadla - to je dôvod...


  • 0

#79 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:26:59


 

Minulý týždeň som si vyvolal 8 filmov (júl-september), jeden mi nevyšiel chcel som sa aj spýtať prečo asi, ale rozmyslel som si to... 


 

 

 

Na ten film se určitě neboj zeptat, pořád tady je spousta lidí, co ti nezištně rádi poradí.


  • 0

#80 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:51:38

Díky Pavle za dobrý návrh! Těším se na to nové vlákno. Mám pocit že je to vyřešeno! 


  • 0

#81 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:51:40

Asi jsem na to moc hloupej, ale odpověď jsem tam nenaleznul. Zkus se rozepsat.

 

 

Ostatným diskutujúcim vyčíta, že ak tu chcú robiť po svojom, nech kontaktujú TAZa, za koľko im to predá a ..... a mne jeho príspevky evokujú pocit, že po svojom by to chcel on.... atď atď  -

dúfam, že to je len môj mylný dojem :(

 

Sám píšeš, že diskusia je prejav snahy o zlepšenie... Bzencak je starý TK matador (bez urážky samozrejme), ale jeho príspevky mi skôr zaváňajú snahou TK max obmedziť príp. celkom zrušiť, a orientovať sa len na TK zrazy - stretnutia.

Čo by ma fakt dosť mrzelo :( 

 

 

 

 

 

 

 


  • 0

#82 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:53:12

Díky Pavle za dobrý návrh! Těším se na to nové vlákno. Mám pocit že je to vyřešeno!


  • 0

#83 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 říjen 2014 - 14:54:39

Navrhuji:

- předplatitelé (i registrovaní?) budou mít možnost galerii zapnout/vypnout (tak jako je dnes veřejná/pro přátele) - po vypnutí si mohou v klidu myslet, že tu žádná není.

 - přesunout relevantní příspěvky do vlákna o galerii

 

PavelP:

- fotky ve vlákně nevadí? To jsem rád.

- galerie vadí - proč? Kvůli kvalitě fotek? Kvůli množství fotek? Kvůli ideologické nečistotě fotek? To ve vláknech nenastane?

(za mne - fotky ve vlákně = hloupost, když může být galerie)

 

 

 

s úctou

nudící se neštastný lenoch

 

(když jste web zakládali - bylo to proto, že jste nebyli šťastní a nešlo vám focení?)

P.S: Hledám způsob.


  • 0

#84 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:04:23

Stále zde narážíme na stejný problém! TAZ galerii zakázal.

 

Někomu to nevadí a někomu ano. PavelP pro ty, kterým to vadí, navrhl náhradní (jediné zatím možné) řešení.

 

JirkoM, já bych mu poděkoval a to ostatní směřoval na TAZe. 


  • 1

#85 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:04:53

Pavel_P má podle mě pravdu. Galerie mi nechybí, i když jsem si zpočátku myslel, že bude. Pokud kdo chce, může založit vlákno a vkládat své fotografie tam.

 

Fotím dost, teď už pouze na filmový materiál, ale pramálo času mi zbývá na vyvolávání a zvětšování (už proto mi galerie nechybí - akorát odváděla pozornost).

 

Moje komora je téměř před dokončením - z toho důvodu byly v galerii ode mně jenom skeny negativů. Přes zimu se snad pochlapím a něco i nazvětšuju. Moc se těším na první zvětšeniny :-)


  • 1

#86 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:10:10

Také ve mne vykrystalizovaly nějaké nápady kam by se temná mohla ubírat. Pokusím se je tu ventilovat a třeba padnou na úrodnou půdu...

 

Dle mého názoru je "diskuzní fórum" jako platforma pro sdílení vědomostí mrtvé. Čtení tisíců příspěvků ve vláknech a ještě s nejistotou nalezení dnes už málokoho baví. Navíc tam kromě jedné správné odpovědi je deset doměnek a dvacet přesvědčivě vyargumetovaných blbostí. Diskuzní fórum je vhodné pro nezávazný pokec kamarádů, asi i pro organizaci akce/srazu, ale určitě není na něco, co se má stát trvale dohledatelnou hodnotou. Pro sdílení vědomostí bych zvolil spíše wiki přístup, tedy články, kde bude vše stručně, věcně a správně popsáno. V ideálním případě rozdělnené do úrovní pro úplné začátečníky, pokročilé a největší borce. Kdysi tu někde byla Začátečníkova školka. Myslím, že v podobném duchu by bylo hezké postupně pokračovat.

Vedle toho by diskuzní fórum mohlo nadále řešit dotazy, přičemž by klidně z informací ve fóru mohlo být čerpáno do wiki článků.

Myslím, že by se mohlo zřízení wiki Tazovi navrhnout. A pak se ukáže, kdo se skutečně nudí a kdo je jenom líný něco dělat :twisted:

 

Galerie - mě osobně je to jedno. Rád jsem se do ní koukal, ale v poslední době byla plná úplných s...., takže se mi po ní nestýská. Bude-li někdo schopen rozumně regulovat obsah, může být zase hezkou výkladní skříní TK. Nevadila by mi ani sekce První fotka, kde by mohli nováčci ukázat své první dílo, ze kterého mají pochopitelnou radost, byť kvalita prvotin bývá sporná...

 

Srazy - super věc, která jediná z internetových diskutujících může udělat opravdové přátele. Jen tak dál. Velkou sílu vidím v menších regionálních a lokálních srazech. Fandím každému, kdo nějaký sraz uspořádá, a to i v případě že mě ten sraz z nějakého důvodu nezaujme. Není všechno pro všechny a tedy ani pro mě.

 

Přijde mi, že mnoho účastníků tady si nedokáže vážit odlišných názorů ostatních. To že jsou jiné přece neznamená, že musí být taky špatné, ne?


  • 2

#87 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:13:01

Bzencak:

navrhuje-li Pavel vlákno jako náhradní dočasné řešení, má samozřejmě pravdu. Děkuji.

Ovšem - vezmu-li v úvahu, jak dlouhá je v Čechách dočasnost...

 

TAZi: proč kolektivní trest (já to tak vnímám)?


  • 0

#88 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:17:48

Třeba se to osvědčí nejlépe. Kdo z nás zná budoucnost. Jirko už se neužírej vnímáním trestu a nastartuj novou dobu na temné! :-P


  • 0

#89 JardaX

JardaX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationPha , UL
Reputace: 12

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:23:02

TK by měla být skutečně o fotografii a fotografii v temné komoře. Měla by sdružovat fotografy, co to s fotografií myslí vážně a zabývají se systematicky smysluplnou obsahově kvalitní tvorbou. Dále se zabývat poradnou pro začátečníky a vést je k dobré fotografii. Ten trend tu býval a postupně zeslábl. Poměrně často se tu řeší nepodstatné věci. Galerie na TK má prezentovat, propagovat dobré jméno klasické fotografie v kvalitní podobě obsahu. Nikoli kvantitu a nebo dokonce různé "obrazové" podvody lidí co chtějí provokovat, léčit si mindráky nebo si masírovat ego v rámci masové digitální demence. Čím víc lidí, tím víc případných problémů. Občas to tady vypadá jak v různých foto klubech, kde se různí lidé bez znalosti podstaty určité činnosti dohadují o blbostech a vymýšlí samoúčelné aktivity jenom proto, aby jako něco dělali a vykazovali jakoukoli činnost, což je v důsledku nakonec naprosto o ničem. Jde o to, jak seriozně oddělit zrno od plev a získat a udržet skutečnou obsahovou úroveň. To ovšem vychází od jednotlivých lidí a jejich přístupu k věci, nad čímž se může každý zamyslet a pokud možno smysluplně a konstruktivně přispět. Záleží zda chce někdo skutečně něco tvořit a prezentovat sdělení fotografií a nabo se jen kolem toho pohybovat a nezávazně diskutovat na webu. Osobně raději pracuji na své fotografické tvorbě, podle možností realizuji výstavy a pracuji na vydání obrazové publikace. Rozepsal jsem se až moc. Prostě to chce méně řečí a pracovat na sobě. Preferovat kvalitní obsah smysluplného sdělení ve fotografii s tím, že méně bývá často více.
  • 2

#90 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 říjen 2014 - 15:34:23

Souhlas - s většinou.

Výstavní kolekci mám - nabízím, občas vystavím - na další se zatím necítím, možná časem

Knihu mám - vydanou v 15 rodinných výtiscích - o komerční vydání není zájem (v podstatě už mi došla fantazie, koho ještě oslovit a ve své režii to nevydám).

Teoreticky mohu zapracovat na další výstavní kolekci i knize - ale zatím se do toho nehrnu, obojí mne nadlouiho finančně vyčerpalo (opravdu mnoho desítek tisíc korun bez jakékoli návratnosti - např. vlastní výstavní rámy, tisk knihy - fuj, digitální, jak jinak, v tom množství atp.) a - přiznám - trochu i odradilo od dalších pokusů.

 

JirkaM


  • 0

#91 JardaX

JardaX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationPha , UL
Reputace: 12

Publikováno 15 říjen 2014 - 16:06:10

Fotografická tvorba ve které jde o hlubší smysl je běh na velmi dlouhou dobu. Pokud člověk nechce propadnout slaboduchému kýči digi masprodukce, může to být vyčerpávající ale chce to dát třeba i pauzu, nabrat sílu a pak znovu tvořit.
  • 0

#92 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 15 říjen 2014 - 16:53:49

Například mne opravdu zajímalo vidět Milošovy fotky v reálu. Teď už nevím, co dělá (třeba nic a tak asi nemá co ukázat - proč bych tedy kvůli tomu na sraz jezdil? :).

 

 

ted pracuje a tezce si na to zvyka

a fotografie?

nesnesitelna lehkost digibyti

 
.
na klasiku ted neni cas ani chut

pozdeji


  • 1

#93 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 říjen 2014 - 17:12:55

Fotografická tvorba ve které jde o hlubší smysl je běh na velmi dlouhou dobu. Pokud člověk nechce propadnout slaboduchému kýči digi masprodukce, může to být vyčerpávající ale chce to dát třeba i pauzu, nabrat sílu a pak znovu tvořit.

... sice nevím přesně, co je ten hlubší smysl ... :) ... ale výstavní i knižní kolekce vznikla bez tohoto cíle na začátku ... z desetiletého archivu na téma, které se tak nějak vynořilo zpětně... a z náhodných vnějších popudů. Fotím více než 30 let ... témata se prolínají, archiv zaplňuje, třeba zase něco časem vykrystalizuje.


  • 1

#94 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 16 říjen 2014 - 10:36:56

Vy mi dáváte. Tak jsem si to vše přečetla. Chvíli tu nejsem a vy jedete. V průběhu dočítání mi došli plusové body a ještě bych jich tolik potřebovala. :D  

 

Kluci, vždyť je to vlastně fuk. Kolem mne se teď dějí mnohem závažnější věci, kdy mým blízkým přátelům jde o život, a nějak se sype jedna jobovka za druhou. A tohle mi prostě přijde jako malicherné. 
 

Dejte fotky do vláken, když se s nimi chcete pochlubit. Ráda je uvidím. Pokud Taz obnoví v nějaké míře galerii uvítám to. Ale já jsem prostě jen ráda za to, že nějaká TK je, a že můžu být s vámi ve spojení a vidět, jak se vám daří, co nového zkoušíte, jaký krásný nový čudlík máte doma.

 

K lidičkám, kterých tvorba se mi líbí, jsem si našla cestu i jinak.Třeba sledováním jejich galerie na flickru či jiné podobné galerii.  Na TK, kromě získávání pro mne důležitých informací, mi šlo mi v spíše o lidičky, pokecat si s nimi o tom našem fotografickém šílenství. Sdílet s někým stejnou lásku k fotografování. Tak asi tak. ;)  


  • 5

#95 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 říjen 2014 - 11:24:33

Jo, já jsem taky naštvanej, páč po naštvaným bouchnutí dveřma jsem po nakouknutí zjistil, že hodně z vás napsalo moc milý příspěvky.... :)

Každopádně jen dva dodatky. Od TAZe si tk.cz koupit nemůžete, protože doménu nevlastní. Ta pokud vím stále patří Danymu. A co vím o TAZovi, tak se raději věnuje dcerce, než aby doprogramovával temnou, řešil spory, nebo ji ideově vědl. Pokud vám tedy na tomto serveru opravdu záleží, přestaňte spoléhat, že to někdo udělá za vás. Situace prostě taková je, nikdo z nás, ani já s tím nemůžeme nic dělat a o to víc mě rozčiluje, že se to tu furt točí v kruhu a pořád tu slyším o tom, co že za technický výmysl vylepší vztahy mezi lidma. 


  • 1

#96 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 16 říjen 2014 - 11:30:37

"otevřeli jsme si galerii, ale dávali nám tam fotky ... nechceme ji moderovat, dá to práci a tak ji zavřeme" 

 

To je dobrý :-)

Nevím jak ostatní, ale já si podle fotografii názor o webu nedělám. Pro mě je to obrázek toho, jak který z uživatelů fotí. Alespoň bylo vidět, že dělat fotky v temné komoře, ještě neznamená být umělec...


  • 1

#97 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 16 říjen 2014 - 12:18:34

 

"otevřeli jsme si galerii, ale dávali nám tam fotky ... nechceme ji moderovat, dá to práci a tak ji zavřeme" 

 

To je dobrý :smile:

Nevím jak ostatní, ale já si podle fotografii názor o webu nedělám. Pro mě je to obrázek toho, jak který z uživatelů fotí. Alespoň bylo vidět, že dělat fotky v temné komoře, ještě neznamená být umělec...

 

 

 

Mýlíš se :) ... neb, podle mne nejlepší definicí současného umění je: "Umění je to, co si dáme do galerie"

Proto ji tak propaguji a zlí ONI mi ji berou :)


  • 0

#98 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 16 říjen 2014 - 13:48:16

myslim ze se neco deje

.

:)


  • 0

#99 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 říjen 2014 - 14:50:02

Samozřejmě že se něco děje, jinak by nebyly dějiny :)


  • 0

#100 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 521 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 16 říjen 2014 - 16:57:59

myslim ze se neco deje

.

:)

Taky myslím. Akutní nebezpečí smrti nudou jsme myslím na nějaký čas zažehnali.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních