Přejít na obsah


Fotka

Cestovní horečka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 červen 2011 - 09:22:17

Trápí vás před odjezdy cestovní horečka? Jak se to projevuje a jak proti tomu bojujete?

U mě klasika zvýšená aktivita střev. A ač mám vše dvakrát překontrolováno a pečlivě sbaleno (to se týká fototechniky protože trenky v nejhorším stačí jedny) tak s blížícím se odjezdem mám nutkavou touhu přihodit ještě nějaké filmy, to už ale vezu dvojnásobek spotřebovatelného množství, několik dalších sad baterií a alespoň jedno dvě těla navíc, co kdyby náhodou.
  • 1

#2 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 17 červen 2011 - 09:31:06

joo taky jsem to tak měl...
ale postupem času jsem na sebe začal být tvrdý a vždy si zvolím jen jeden aparát. A počet filmů jsem vždy zredukoval 1ks svitek/den
Správnou funkci střev řeší sklenka portského...
  • 0

#3 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 červen 2011 - 09:48:06

Střeva mě netrápí, oblečení balí manželka, nicméně problém je s tou technikou. SF, kino, barva, CB, záložní tělo, stativ..nakonec je z toho kabela vetši jak všechny ostatní. Výbava je mně zredukována a i tak vezu asi 2x víc věcí jak potřebuju :arrow: Dobrý je v tomto cestovat letadlem. Tam je omezeno na 20kg osoba a hotovo :wink:
  • 0

#4 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 červen 2011 - 10:14:23

To já jsem na sebe taky tvrdý ale nakonec toho stejně vezu zbytečně moc. To je právě ta těsně předodjezdová panika. Tentokrát mě omlouvá, že dvě těla opravdu potřebuji protože v jednom bude "soutěžní film který se odevzdává a v druhém budu mít svůj. Akorát teda všechny ty filtry, blesk objektivy AF i MF a pytel filmů bych mít nemusel. Dvě kina na víkend jsou až dost. Táhnu jich deset + dva zašitý pod kůží na břiše. :arrow:
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 červen 2011 - 10:20:49

Střeva mě netrápí, oblečení balí manželka, nicméně problém je s tou technikou. SF, kino, barva, CB, záložní tělo, stativ..nakonec je z toho kabela vetši jak všechny ostatní. Výbava je mně zredukována a i tak vezu asi 2x víc věcí jak potřebuju :arrow: Dobrý je v tomto cestovat letadlem. Tam je omezeno na 20kg osoba a hotovo :wink:


tak to mam jediný štěstí, že v tramvaji či busu není taky omezení 20 kg :wink: :)
  • 0

#6 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 červen 2011 - 11:02:28

Trápí vás před odjezdy cestovní horečka?
U mě klasika zvýšená aktivita střev....... trenky v nejhorším stačí jedny

Tak tomuhle moc nerozumím .... :arrow: Ale prý odvážnému štěstí přeje :wink:

Dobrá příprava je ale občas užitečná.
Byl jsem teď u Lipna na třídním srazu, nafotil při tom několik podařených snímků, leč doma jsem ve foťáku nějak nenašel žádný film. Tak nevím jestli mo ho tam nějaká inspekce nevytáhla ... :wink: Raději si příště přibalím o trenky víc a dám té přípravě větší vážnost.
  • 0

#7 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 17 červen 2011 - 11:44:41

Trápí vás před odjezdy cestovní horečka?
U mě klasika zvýšená aktivita střev....... trenky v nejhorším stačí jedny

Tak tomuhle moc nerozumím .... :wink: Ale prý odvážnému štěstí přeje :)

Dobrá příprava je ale občas užitečná.
Byl jsem teď u Lipna na třídním srazu, nafotil při tom několik podařených snímků, leč doma jsem ve foťáku nějak nenašel žádný film. Tak nevím jestli mo ho tam nějaká inspekce nevytáhla ... :wink: Raději si příště přibalím o trenky víc a dám té přípravě větší vážnost.

:arrow: Nevím, jak ty trenky dostanete do foťáku a proč je tam strkáte.
  • 0

#8 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 17 červen 2011 - 11:50:55

taky toho s sebou tahám zbytečně moc, většinou si vezmu dvě kinofilmový těla, hromádku filmů, pak na to koukám a nechce se mi věřit, e bych toho moh vzít tak málo. tak přihodim objektivy, ještě nějakej kompakt, či dva navíc a všechno to narvu do takový ošuntělý brašny po tátovi.

no a vloni jsem na letišti koukal těm prohlížečům přes rameno a všim jsem si, že si mojí brašnu ještě několikrát vrátili, aby se na ní pod tím rentgenem pořádně podívali. taky jsem byl překvapenej, kolik se toho tam vejde:-D
  • 0

#9 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 červen 2011 - 12:01:07

to jsem mel nez jsem zacal vozit jedno telo a 35mm sklo :D, to pro me potreby staci, od te doby nic neresim...:roll:
  • 0

#10 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 červen 2011 - 12:09:52

to jsem mel nez jsem zacal vozit jedno telo a 35mm sklo :D, to pro me potreby staci, od te doby nic neresim...:roll:


K takové dokonalosti se taky blížím. Dříve bych sebou táhl ještě minimálně jeden středoformát. A kromě BW filmů i DIAky, co kdyby náhodou. :wink:
  • 0

#11 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 17 červen 2011 - 12:26:08

to jsem mel nez jsem zacal vozit jedno telo a 35mm sklo :D, to pro me potreby staci, od te doby nic neresim...:roll:


taky k tomu pomalu dospívám, ale letos na dovolenou si vezmu pro jistotu ještě dvě těla :wink:
(kor když je v jednom 25ASA a v druhým třeba 400)
  • 0

#12 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 červen 2011 - 12:42:09

to jsem mel nez jsem zacal vozit jedno telo a 35mm sklo :D, to pro me potreby staci, od te doby nic neresim...:roll:


taky k tomu pomalu dospívám, ale letos na dovolenou si vezmu pro jistotu ještě dvě těla :lol:
(kor když je v jednom 25ASA a v druhým třeba 400)


400 je prece univerzal, ne ?:wink:
  • 0

#13 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 17 červen 2011 - 12:52:44

to jsem mel nez jsem zacal vozit jedno telo a 35mm sklo :roll:, to pro me potreby staci, od te doby nic neresim...:wink:


taky k tomu pomalu dospívám, ale letos na dovolenou si vezmu pro jistotu ještě dvě těla :)
(kor když je v jednom 25ASA a v druhým třeba 400)


400 je prece univerzal, ne ?:lol:


no to jó, ale když já rád to podání málocitlivejch filmů :D
  • 0

#14 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 červen 2011 - 14:27:35

Vážený kolego, Tazi, cestovní horečkou netrpím - necestuji. V nejbližším
okolí se nachází několik zajímavých míst, která mne neustále lákají díky
své, na první pohled skryté obrazové harmonii. Miniaturní dálkoměr, jež
je mým stálým společníkem, zápisník, sada plechových šablon, rozměru prakticky využitelné plochy jednotlivých formátů, mi postačuje k hledání
vlastního cíle. Většinou pěšky, či v sedle bicyklu promýšlím, a následně
ve klidu "jeskyně" kuji plány, co nezbytně nutného z bohaté výbavy pro
daný účel dotáhnout na patřičné místo "temného činu". Vláčet kompletní
výbavu pro daný formát krajinou, považuji za zvláštní druh masochismu.
Zcela osamocen a nikým a ničím nerušen, pouze se svými myšlenkami,
považuji za tvůrčí prostředí, vhodné pro vlastní práci. Snaha o konečný,
do všech detailů promyšleně realizovaný záběr je pro mne jedinou dnes
finančně udržitelnou alternativou. Na fotografii zbývá, díky zvyšujícím se
cenám stále méně finančních prostředků a fotografování se věnuji pouze
pro vlastní potěšení. Uvedený způsob práce je pro mne jedinou možnou
alternativou, jak předejít horečnatému stavu vlastního ducha a mysli....
S pozdravem: Erik Kurach "Starý Jezevec"
  • 0

#15 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 337 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 17 červen 2011 - 17:13:21

Na dovolenou jen s jedním foťákem? Už nikdy!!! Je jasný, že klekne!!!
  • 0

#16 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 17 červen 2011 - 18:53:41

Já jsem zase zásadně pro jeden foťák nejlépe s jedním 35mm sklem :D... Čim méně toho můžu zničit, tím lépe :wink:.

Teď budete mít radost. Před dvěma dny jsem se vrátil z Orlíku, kde jsme plachtili na kamarádově "plachetnici" (taková malá 4,5m, kterou kdysi postavil jeho táta). No vzal jsem si tam jenom digi, neb kinofilm momentálně nemám a na P-Sixe to nebylo :roll:. A samozřejmě, že jsem ho hned první den (večer) vykoupal :lol:. Naštěstí byl v brašně :), takže nejhůře to odnesla moje noha (umím asi dobře padat, protože jsem letěl po zádech mezi šutry, všechny jsem minul, a jediný co se mi stalo byla trochu rozříznutá holeň :D).
Tož málem bylo o jeden digitál na světě méně :D
  • 0

#17 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 červen 2011 - 19:15:13

Já asi týden před odjezdem začnu balit foťáky, nabíjet baterie a přepočítávat filmy. Dělám statistiky dosavadní spotřeby filmů. Mám spotřebu asi 0.5 kinofilmu za den, podle toho si zabalím stovky a do rezervy přihodím dvoustovky a čtyřstovky. Během týdne to ještě několikrát přebalím, přehodnotím objektivy, těla, blesky, stativy. A nakonec půl hodiny před odjezdem začnu balit spacák, vařič a jiný nefotografický věci. Pojištění pak řeším cestou po telefonu zaúkolováním příbuzných :D
  • 0

#18 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 17 červen 2011 - 19:22:07

Já asi týden před odjezdem začnu balit foťáky, nabíjet baterie a přepočítávat filmy. Dělám statistiky dosavadní spotřeby filmů. Mám spotřebu asi 0.5 kinofilmu za den, podle toho si zabalím stovky a do rezervy přihodím dvoustovky a čtyřstovky. Během týdne to ještě několikrát přebalím, přehodnotím objektivy, těla, blesky, stativy. A nakonec půl hodiny před odjezdem začnu balit spacák, vařič a jiný nefotografický věci. Pojištění pak řeším cestou po telefonu zaúkolováním příbuzných :D


To s tím vařičem, spacákem a pojištěním je přesný :roll:, největší průser je, když si člověk zapomene čelovku na noční přechod (ale hlavně, že má v brašně blesk :wink:).
  • 0

#19 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 červen 2011 - 08:26:46

Jo když to člověk může někomu vrazit aby mu to odnesl tak to je sranda. V pondělí vyrážím na čundr a to se hezky zapotím...... Prakticky jen foťák, stativ, voda a žrádlo a tuším to tak na 18 kilo. Nejhezčí je když se něco sežere a vypije. V žaludku už to nic neváží. :D
  • 0

#20 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 18 červen 2011 - 20:12:27

Cestovní horečka? Vezmu brašnu, do nějakého pytle přihodím podle minulých zkušeností x filmů a hotovo.

Jinak jeden aparát ze zásady nikdy, vždy zálohu. Už se mi to vyplatilo. Mimoto můžu mít v záložním těle další emulzi. Na "dovolené" a podobné větší cesty v jedné SLR dia, ve druhé citlivější ČB kolem 400, což lze přinejhorším srazit ND filtrem ve třetím případně méně citlivé ČB, nebo je prostě prázdná a schovaná. Teď ještě navíc stativ, nad kterým jsem dřív ohrnoval nos. Jiné kombinace dle potřeby. K tomu něco malého, co nikoli může, ale BUDE mít člověk pořád u sebe. Nicméně kompletní setup zůstává na základně/v autě a denní výlety obstarají dvě SLR, v nouzi (minimalizace hmotnosti) jedna plus případný kompakt.
  • 0

#21 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 18 červen 2011 - 23:22:54

S předcestovní horečkou to není tak strašné.
Ale na samotné cestě mě pronásledují dva problémy:
První, ať si zabalím kolik filmů chci,stejně musím dokupovat někde cestou.
Kolikrát za nemalý peníz a v pochybném obchodě.
Druhý,cestování s báglem na několikadenním poznávacím zájezdu v horku
nad 30°C i v noci,kdy fotomateriál dostává pořádně zabrat a není jiná možnost,krom dvojitého zabalení krabice s filmy do ručníku. :roll:

Rád bych věděl jak v takové situaci postupují ostatní. :?:
  • 0

#22 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 4 březen 2015 - 16:04:25

Ahojte,

chcem sa len spýtať Brňákov na tipy na nejaké lacné ubytko pre mňa v termíne 30.4.-3.5. 2015 neďaleko Špitálky. Nepotrebujem nič honosné, stačí, aby to bolo slušné. Vďaka.

Evla :)


  • 0

#23 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 březen 2015 - 19:12:38

Ra_do
Afrika: v noci nachladit PETku s vodou (tak jako tak nějaké pití asi nosíte s sebou), tu do brašny, k ní filmy.
Pokud ji nevypijete, vydrží filmy v poledním horku v přijatelné teplotě.
Praxe: Máte-li filmy tři - čtyři - pět hodin v brašně, na kterou přímo nesvítí slunce (černá není až tak dobrá...), nic se jim nestane. Kibish vláčel filmy v Danakilské poušti bez zvláštní ochrany (40 a více stC) a obrázky má velmi pěkné (Delty, HP5+, Acros). Nelze-li se vyhnout přímému vystavení brašny slunci, pak pomůže "přehoz" z mylarové reflexní folie (či "záchranářské folie").
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních