Přejít na obsah


Fotka

"Prázdný" film !


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 22:09:00

Tak jsem normálně vyvolal film (Pan 100) v Rodinalu, ustálil, vypral a co to nevidím ! Film je prázdný ! Ani žádná mlha, ani čísla, prostě prázdný ! Měl jsem podezření na vývojku, tak jsem koncentrát Rodinalu nalil na papír a nic, po minutě je papír slaboučce šedý. Předpokládám, že film už se nedá zachránit ?
  • 0

#2 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 22:19:25

No ták, vsadím se že nějaká hustodémonsky krutopřísná chemikálie z toho aspoň nějaký zrnitý obraz vytáhne :roll:
  • 0

#3 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 červen 2011 - 22:24:41

Pokiaľ bol film ustálený v klasickom kyslom ustaľovači, tak smola, aspoň neviem o tom, že by sa to dalo.

Alebo snáď niekto áno?
  • 0

#4 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 22:30:18

Rychloustalovač, asi 15 minut
  • 0

#5 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 červen 2011 - 22:33:48

Existuji zesilovace, nicmene, pokud tam neni VUBEC nic, tak ti to nepomuze...
  • 0

#6 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 22:37:00

No právě že vůbec, vůbec nic
  • 0

#7 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 18 červen 2011 - 22:47:20

Taky se mi to stalo. Volal jsem pokusných 5 políček exponovaných čerstvě opraveným FED2. Film úplně čirý! I ta část která je při zavádění venku z kazety. Tak jsem namíchal nový roztok, hodil do něj kousek filmu, nechal na světle a světe div se - nic. Nová zkouška z jiného balení R09 - černočerné. Ptal jsem se na to p. Vavříka a ten pravil, že většinou z RODINAL-u cca poslední dva cm v lahvičce vyhazuje.
Martin
  • 0

#8 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 19 červen 2011 - 07:16:47

Taky se mi to stalo. Volal jsem pokusných 5 políček exponovaných čerstvě opraveným FED2. Film úplně čirý! I ta část která je při zavádění venku z kazety. Tak jsem namíchal nový roztok, hodil do něj kousek filmu, nechal na světle a světe div se - nic. Nová zkouška z jiného balení R09 - černočerné. Ptal jsem se na to p. Vavříka a ten pravil, že většinou z RODINAL-u cca poslední dva cm v lahvičce vyhazuje.
Martin



Mohu potvrdit mou smutnou zkušeností....starou cca dva týdny. Dojížděl jsem R09. Po vyvolání jsem myslel....No, na všechno možný :roll:
  • 0

#9 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 19 červen 2011 - 08:44:55

Rychloustalovač, asi 15 minut


Neprehnal si to s tým rýchloustalovačom? teda ak je to Fomafix tak ten nehávam 3minúty aj 30 sekund kým to prelejem do flaše. Nemohol to az tých 15 minut vyžrať?
  • 0

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 červen 2011 - 08:51:57

Ak to bolo v rýchloustaľovači, tak skúste následovné:
roztok A:
Metol 10 g
Cemicky čistá kyselina citrónová 50 g
dest voda 500 ml

Rortok B:
Dusičnan strieborný 2 g
dest voda 20 ml

Vývojka sa pripraví tesne pred vyvolávaním zmiešaním 100 ml A+ 1 ml roztoku B, to je na dosku 9x12, predpokladam, že sa jedná o kinofilm, treba prepočítať plochu a podľa toho upraviť množstvo vývojky. Bacha na čistotu tanku či nádob, a nepoužívať žiadne kovové nástroje.
Jedná sa vlastne o fyzikálne vyvolávanie, ak to bude fungovať, tak sa prvé náznaky objavia až za 20 - 30 minút. Vyvoláva sa pri normálnom osvetlení, film musí byť poriadne vypraný, aspoň hodinu v tečúcej vode, po vyvolaní sa oplachne destilovanou vodou a usuší.

Ešte raz podotýkam, že sa jedná len o pokus, film pre fyzikálne vyvolávanie má byť desaťkrát preexponovaný, takže ak to bude fungovať, tak môže vyvolávanie trvať aj dve hodiny. Film by mal byť nedostižne jemnozrný.

Veľa šťastia
  • 0

#11 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 19 červen 2011 - 09:04:34

Taky si všímám toho,že když dojíždím balení rodinalu,tak ke konci bývají filmy míň kontrastní.Vždycky jsem myslel,že je to moje chyba.Dělá to jak Agfácký,tak fomácký,každopádně se mě nestalo,abych měl film úplně prázdný.
Nemohlo dojít k záměně chemie?Mě už se to málem stalo,že jsem si film místo vyvolání ustálil.Naštěstí ten ustalovač má takovou vůni,že mě to probudilo.
  • 0

#12 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 09:32:07

No byla to Foma R09 New, stará už asi půl roku, poslední 1/5 250ml lahvičky. Koncentrát měl barvu přesně jako krev
  • 0

#13 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 09:33:04

Ak to bolo v rýchloustaľovači, tak skúste následovné:
roztok A:
Metol 10 g
Cemicky čistá kyselina citrónová 50 g
dest voda 500 ml

Rortok B:
Dusičnan strieborný 2 g
dest voda 20 ml

Vývojka sa pripraví tesne pred vyvolávaním zmiešaním 100 ml A+ 1 ml roztoku B, to je na dosku 9x12, predpokladam, že sa jedná o kinofilm, treba prepočítať plochu a podľa toho upraviť množstvo vývojky. Bacha na čistotu tanku či nádob, a nepoužívať žiadne kovové nástroje.
Jedná sa vlastne o fyzikálne vyvolávanie, ak to bude fungovať, tak sa prvé náznaky objavia až za 20 - 30 minút. Vyvoláva sa pri normálnom osvetlení, film musí byť poriadne vypraný, aspoň hodinu v tečúcej vode, po vyvolaní sa oplachne destilovanou vodou a usuší.

Ešte raz podotýkam, že sa jedná len o pokus, film pre fyzikálne vyvolávanie má byť desaťkrát preexponovaný, takže ak to bude fungovať, tak môže vyvolávanie trvať aj dve hodiny. Film by mal byť nedostižne jemnozrný.

Veľa šťastia


Bohužel nemám žádnou z těch chemikálií, kromě destilované vody. Kde by se to dalo sehnat ?
  • 0

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 červen 2011 - 10:13:59

V čechách neviem, musia poradiť kolegovia z čiech, myslím si, že metol a kyselina citrónova by nemali byť problém, horšie to bude z dusičnanom strieborným, ale snáď ho niekto bude mať
Prajem veľa šťastia
  • 0

#15 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2011 - 10:16:43

To je nejaké divné, R09 NEW som mal otvorenú v pohode rok a fungovala stále rovnako.
  • 0

#16 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 11:02:31

Ha ! Toho jsem si předtím nevšiml

http://imageshack.us.../img0380xp.jpg/
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 12:40:56

Ha ! Toho jsem si předtím nevšiml

http://imageshack.us.../img0380xp.jpg/


to sis vypíchl oko, nebo co to proboha je ? :-)
p.s. zdravím tě, dlouho jsi se neukázal
:wink:
  • 0

#18 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 12:59:35

:-) ne, to je Rodinal
  • 0

#19 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 19 červen 2011 - 13:03:33

Neměl jsi ho v ledničce, která moc chladí, resp. až mrazí? Nebo prostě jinak špatně skaldovaný?
  • 0

#20 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 14:01:53

Skladovaný byl za pokojové teploty ve skříňce, asi dvěma měsíci se převrhl (nevědel jsem o tom a našel jsem ho až po 14 dnech) a víc něž polovina ho vyteklo. Teď mi došel Microphen, tak jsem to chtěl vyvolat s ním, i když na kinofilm mám radši nějakou jemnozrnější vývojku. Snad se mi ten film povede zachránit
  • 0

#21 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 15:17:14

Skladovaný byl za pokojové teploty ve skříňce, asi dvěma měsíci se převrhl (nevědel jsem o tom a našel jsem ho až po 14 dnech) a víc něž polovina ho vyteklo. Teď mi došel Microphen, tak jsem to chtěl vyvolat s ním, i když na kinofilm mám radši nějakou jemnozrnější vývojku. Snad se mi ten film povede zachránit


jestli vytekl, tak byl blbě zavřený, tudíž vzduch a kyslík, potvora, by s ním udělaly svoje asi tak jako tak...
  • 0

#22 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 15:23:32

Ak to bolo v rýchloustaľovači, tak skúste následovné:
roztok A:
Metol 10 g
Cemicky čistá kyselina citrónová 50 g
dest voda 500 ml

Rortok B:
Dusičnan strieborný 2 g
dest voda 20 ml

Vývojka sa pripraví tesne pred vyvolávaním zmiešaním 100 ml A+ 1 ml roztoku B, to je na dosku 9x12, predpokladam, že sa jedná o kinofilm, treba prepočítať plochu a podľa toho upraviť množstvo vývojky. Bacha na čistotu tanku či nádob, a nepoužívať žiadne kovové nástroje.
Jedná sa vlastne o fyzikálne vyvolávanie, ak to bude fungovať, tak sa prvé náznaky objavia až za 20 - 30 minút. Vyvoláva sa pri normálnom osvetlení, film musí byť poriadne vypraný, aspoň hodinu v tečúcej vode, po vyvolaní sa oplachne destilovanou vodou a usuší.

Ešte raz podotýkam, že sa jedná len o pokus, film pre fyzikálne vyvolávanie má byť desaťkrát preexponovaný, takže ak to bude fungovať, tak môže vyvolávanie trvať aj dve hodiny. Film by mal byť nedostižne jemnozrný.

Veľa šťastia


Zkoušel to někdo ? Jak je velká šance, že to bude fungovat ? Na APUGU mi řekli, že film můžu vyhodit http://www.apug.org/...blank-film.html
  • 0

#23 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 červen 2011 - 16:14:35

Neskúšal som to ani ja, to ma len tak napadlo, keď ste napísal, že ste to ustálil v neutrálnom ustaľovači (rychloustaľovač - thiosíran amonny)
Spôsob fyzikálneho vyvolávania pracuje na tom princípe: ustálenie v neutrálnom ustaľovači a vyvolanie v uvedenej vývojke hneď, alebo až trebárs o rok.
Netvrdím, že to pomôže, ale je to snáď jediná nádej, ako skúsiť zachrániť film, ináč ho môžete rovno vyhodiť
  • 0

#24 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 17:47:45

Mohl by mi někdo pomoct sehnat potřebné chemikálie ?
  • 0

#25 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2011 - 18:35:13

Neverim tomu, pro fyzikalni vyvolavani (jak pisou na apugu), se neda rychloustalovac pouzit...navic po takove dobe v nem. Osobne bych se na to vykaslal, samozrejme, ze to nastve a ze se to vzdycky stane u tech nejlepsich fotek. Ale pokud tam neni opravdu neco naprosto unikatniho, tak bych si to vzal jako ponauceni do priste...
  • 0

#26 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 18:47:55

No, bylo tam dost dobrých fotek, ale nic důležitého, ale stejně to dost naštve. Proč rychloustalovač vadí ?
  • 0

#27 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 18:56:11

Ale chtěl bych ten film zachránit, ať to stojí co to stojí, už jenom z principu :-)
  • 0

#28 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2011 - 19:01:20

Co jsem dohledal ja, tak vadi jakykoliv kysely ustalovac, protoze muze rozpustit latentni obraz, u toho procesu je dulezite film "nepreustalit", coz tvych patnact minut v rychloustalovaci zrejme nesplnuje ani nahodou.
Me se to stalo s barvou, ze mi umrela vyvojka, byly to fotky z vanoc...mno film byl takovy hodne malo kryty...kaslu na to, priste si dam pozor.
  • 0

#29 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 19 červen 2011 - 19:04:08

Ha ! Toho jsem si předtím nevšiml

http://imageshack.us.../img0380xp.jpg/


No to se vysvětluje.Měls to zkusit ponořit do teplé vody a rozmíchat.
  • 0

#30 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:10:13

Já jsem si toho všiml až potom
  • 0

#31 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 červen 2011 - 19:14:41

Výše uvedená vývojka (s dusičnanem stříbrným) asi funguje - nezkoušel jsem. Podle mě je výhodnější stříbrný zesilovač - zkoušel jsem s velmi dobrým výsledkem.

STŘÍBRNÝ ZESILOVAČ

Roztok A:
hydrochinon .............................................. 1,5 g
kyselina citronová trihydrát ...................... 1,5 g
destilovaná voda ..............................do 500,0 ml

Roztok B
dusičnan stříbrný....................................... 0,25 g
destilovaná voda ................................do 50,0 ml

Před použitím se roztoky smíchají v poměru
10:1. Směs není trvanlivá.

Stříbrný zesilovač - postup
Připravte roztok zesilovače.
Suché filmy nasuňte do spirály vývojnice.
Do vývojnice nalijte vodu 20 °C teplou a rozmočte v ní filmy – cca 2 min.
Potom vodu vylijte a nalijte roztok zesilovače.
Vývojnici uzavřete a překlápějte ji 2× za minutu.
Po krátkém oplachu ve vodě film ustalujte 1 min v čerstvém ustalovači a
potom vypírejte tekoucí vodou 15 min.

1. Klade se velký nárok na čistotu destilky (bez iontů kovů), nádob a vývojnice (na spirále obvykle nějaké "stříbro" je)
2. Kyselina citronová se uvádí "trihydrát".
3. Obvykle se používá hydrochinon.
4. Dusičnan stříbrný je (dnes) extrémně drahý (kolem 300,-/5g) :-)
5. AgNO3 je MIMOŘÁDNĚ DOBRÉ LEPTADLO!!! Kromě toho způsobuje běžným způsobem neodstranitelné skvrny.
6. Pokud nezesilujete celý film, je zbytečné připravovat zesilovač v ta velkém množství. (Já jsem zesiloval asi 12 políček kinofilmu v cca 200 ml.)
7. Zesiluje se na světle - umělém a dosti intenzívním.
  • 0

#32 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:18:24

No, a nevadí, že na tom filmu vůbec nic není ? Že nebude co zesilovat ?
  • 0

#33 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:23:39

A ještě pár dotazů:
Vývojnici uzavřete a překlápějte ji 2× za minutu: jak dlouho ?
1. Klade se velký nárok na čistotu destilky (bez iontů kovů), nádob a vývojnice (na spirále obvykle nějaké "stříbro" je): a jak ho odstranit ?
7. Zesiluje se na světle - umělém a dosti intenzívním: to jako s otevřenou vývojnicí ?
A kde všechny ty chemikálie sehnat ?
  • 0

#34 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:35:21

No, a nevadí, že na tom filmu vůbec nic není ? Že nebude co zesilovat ?


buď tam a) zbytky latentního obrazu jsou, pak na něm stříbrným zesilovačem povrchově nanesené stříbro negativní obraz vznikne, nebo :-) nejsou a nebude nic.
Po 15 minutách ustalování v rychloustalovači s thiosíranem amonným to odhaduji na :wink:, ale mohu se mýlit.
Když to nezkusíš, nezjistíš to.
(i když se ti náhodou nějaký duch obrazu z toho povede, jeho kvalita zaručena není, předřečníci to jasně napsali: film musí být dostatečně naexponován, pouze "podvyvolán", a nesmí být "přeustálen". )
  • 0

#35 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:44:49

No, a nevadí, že na tom filmu vůbec nic není ? Že nebude co zesilovat ?


buď tam a) zbytky latentního obrazu jsou, pak na něm stříbrným zesilovačem povrchově nanesené stříbro negativní obraz vznikne, nebo :wink: nejsou a nebude nic.
Po 15 minutách ustalování v rychloustalovači s thiosíranem amonným to odhaduji na 8-O, ale mohu se mýlit.
Když to nezkusíš, nezjistíš to.
(i když se ti náhodou nějaký duch obrazu z toho povede, jeho kvalita zaručena není, předřečníci to jasně napsali: film musí být dostatečně naexponován, pouze "podvyvolán", a nesmí být "přeustálen". )


Tak snad nebude 15 minut ve Fomafixu přeustálení. (vyvolal jsem v něm už 25 20x25 papírů a jeden film, tak snad už bude unavený :-) )
  • 0

#36 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2011 - 19:48:51

Kolego, to nedelas dobre s tim jednim ustalovacem na filmy i papiry...
  • 0

#37 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 19:54:03

Kolego, to nedelas dobre s tim jednim ustalovacem na filmy i papiry...


To vím, ale nevím proč by to mělo vadit
  • 0

#38 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2011 - 20:07:07

Kolego, to nedelas dobre s tim jednim ustalovacem na filmy i papiry...


To vím, ale nevím proč by to mělo vadit


No vadí to preto, že pri ustaľovaní sa z papierov uvoľnujú drobné nečistoty a vlákna, ktoré ti môžu zasrať film. :-)
  • 0

#39 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2011 - 20:08:10

A 15 minút v rýchloustaľovači je teda riadna šupa. 15 minút je už pomaly moc aj na obyčajný kyselý ustaľovač.
  • 0

#40 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:15:54

No, moc šancí tomu nedávám, ale zkusit to musím. Odkud by se daly sehnat ty chemikálie ?
  • 0

#41 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:22:30

No, a bylo to necelých 15 minut, ale jenom s pár otočeníma po 10 minutách, jinak celou dobu stand
  • 0

#42 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 červen 2011 - 20:26:21

Shopingjs
1. Kde nic není, ani smrt nebere...
I u lehce podexponovaných filmů zesílení funguje, ale ve stínech (kde - "díky" podexpozici - už žádná kresba není) nedojde k zesílení. Výsledkem bude sice kopírovatelný ale výrazně kontrastnější obraz.
2. Zesiluje se tak dlouho, až dosáhnete požadovaného zesílení. Po ukončení procesu můžete dále zesilovat (opakovat zesilování) - doporučuje se druhý den (nevím proč).
3. Na světle zesilujete proto, abyste mohl zesílení kontrolovat. U zesilování po vybělení (tedy znovuvyvoláním) je dostečné osvětlení filmu podmínkou úspěchu. U stříbrného zesilovače nikoliv.
4. Chemikálie se dají zakoupit v obchodech (i internetových). Zkuste funkci "hledání". Psalo se tu o tom mnohokrát.
5. Ještě jednou připomínám, že dusičnan stříbrný se tváří nevinně, ale je to "pěkné svinstvo" !!!
6. Já se uchyluji k zesilování (či zeslabování) negativů jenom v krajní nouzi. Když se Vám to nepodaří, nemáte už ani ten špatný negativ!
Krajní nouze se u mě za posledních 50 let fotografické praxe dostavila jistě méně než 10x :-) !!!
  • 0

#43 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:29:56

... Když se Vám to nepodaří, nemáte už ani ten špatný negativ!...


To, že přijdu o průhlednou fólii mi nijak vadit nebude :D
  • 0

#44 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2011 - 20:31:35

A proc ten stand v ustalovaci? Ja jen ze mi to prijde jako blbost...nema to zadne opodstatneni...
Vzdyt ten ustalovac i pro nas studenty stoji par korun...pokud ho pouzivam jako one-shot pri rotacnim volani (240ml na film), tak me to vyjde na film sedm korun, to je v porovnani napriklad s cenou filmu a dalsimi naklad nic. Je to mozna trochu prehnane reseni, ale mam jistotu, ze bude film opravdu poradne ustalen a nemusim prodluzovat cas, coz je stejne u vyjeteho ustalovace i tak k nicemu...
  • 0

#45 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:34:15

A proc ten stand v ustalovaci? Ja jen ze mi to prijde jako blbost...nema to zadne opodstatneni...
Vzdyt ten ustalovac i pro nas studenty stoji par korun...pokud ho pouzivam jako one-shot pri rotacnim volani (240ml na film), tak me to vyjde na film sedm korun, to je v porovnani napriklad s cenou filmu a dalsimi naklad nic. Je to mozna trochu prehnane reseni, ale mam jistotu, ze bude film opravdu poradne ustalen a nemusim prodluzovat cas, coz je stejne u vyjeteho ustalovace i tak k nicemu...


Protože ho stačí nalít a za 5-15 minut vylít
  • 0

#46 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 červen 2011 - 20:36:30

Shopingjs
Ujistěte mě, že si s tím ustalovačem neděláte legraci! :D
  • 0

#47 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:42:07

Shopingjs
Ujistěte mě, že si s tím ustalovačem neděláte legraci! :D


? Ne
  • 0

#48 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 20:59:10

Co se ti/vám nezdá ?
  • 0

#49 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 červen 2011 - 21:02:10

Nejspis to, ze pri nedostatecne (v tvem pripade nulove) agitaci se reakce spis zastavi, nez aby energicky probihala...
  • 0

#50 Shopingjs

Shopingjs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 21:05:43

:D No, aspoň je menší šance, že jsem to přeustálil

No a úplně stand to není, po pěti a deseti minutách to párkrát otočím
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních