Přejít na obsah


Fotka

Praktika super TL + zacatecnik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 2 červenec 2011 - 16:29:39

Zdravím,
ze všeho nejdřív bych chtěl říci, že jsem totální lajk názvosloví, tak se omlouvám, kdyby moje vysvětlování někomu rvalo mysl...
našel jsem doma Prakticu super TL a jelikož, mě nikdy fotit digitálně nebavilo a já si říkal, po maturitě si to splním, tak jsem se vydal na zkušební cestu. Fotoaparát ležel, nevím jak dlouho, v pouzdře někde hluboko ve skříni. První co jsem provedl, bylo vyčištění povrchu čoček objektivu Sprejem od hamy, kterej máme jako příslušenstvní v kameře. Při testování jsem fotil na prošlý kinofil Fujifilm SUPERIA 200 (36 snímků), během zkoušení jsem zjistil, že časy 1,2,4 nefungují - nevrátí se nazpět plátýnko, B funguje a ostatní časy taktéž (plátýnko po přepnutí do fungujících časů, nebo po natažení) naskočí nazpět. Vzal jsem objektiv základní Carl Zeiss jena tessar 2,8/50 společně se zeleným, malým filtrem (vím, že se používá pro čb foto :-D , ale rád experimentuji).
Podíváte se prosím na fotky a udělíte mi kritiku? Klidně kritizujte, ale prosím konstruktivně - co, jak proč... :-)
Děkuji vám všem, kteří se ozvou.
Přikládám scan filmu.

http://divnyamater.r...ka_fotoaparatu/

Jo a ještě, články na paladixu jsem procházel, ale k tomu, že si mám nastavení clony a času zapisovat jsem se dostal až po nafocení druhého prošlého filmu, který přidám v dohledné době (max 16 dní).
V úterý frčím na Slovensko, tak nafotím i něco černobílého s tím, že si to budu vyvolávát sám, tedy aspoň to zkusím :).

Ještě jednou děkuji a přeji hezký den bez poruch :)
  • 0

#2 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 červenec 2011 - 19:14:06

Klidně kritizujte, ale prosím konstruktivně - co, jak proč... :)
Děkuji vám všem, kteří se ozvou.

Držím palce, jedinou radu bych měl.
Pokud se nemůžeš na aparát plně spolehnout, podívej se po jiném. Praktiku si nech na poličce na památku, ale na focení si kup něco spolehlivějšího - dneska seženeš rozumnou manuální zrcadlovku se základním 50 mm objektivem do cca 2 000. Kolikrát i levněji.
Myslím, že není nic horšího k naštvání, když Ti vyjde počasí, čas, nějaký neopakovatelný motiv a po vyvolání zjistíš, že Ti zlobí závěrka jako na těch fotkách 5 a 6.
Hlavně se prosím neptej, co si máš pořídit. Vždycky se to tu zvrhne v šílenou debatu, co je lepší. :-) :)
Projdi si fórum a podobných dotazů se tu v poslední době objevilo hned několik a rady byly podobné. Můžeš taky zkusit bazárek.
:-D
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 červenec 2011 - 20:30:49

s tím padančetem si vyhraješ, a ten zelenej (půlenej ?) filtr dělá pěkné prasárny....
držím palce... jinak, pokud to focení na film budeš brát trošku vážně a nebudeš chtít vyhazovat peníze za filmy jen tak do luftu, tak bych řekl něco podobného, co Tilberien, troufnu si tvrdit, že slušný, spolehlivý a podstatně lepší (vším) aparát, než je ten nalezenec ze skříně (neboj, taky mám jednu praktiku schovanou, jako památku na asi tvůj věk), se dá koupit za 1200-1500 (i méně, pokud ti někdo ze zkušených harcovníků čudlíkářů třeba pomůže).
Hodně zdaru a trpělivosti přeji - jak v tvorbě, tak výběru aparátu.
  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 červenec 2011 - 22:17:06

zeiss tessar 50/2,8 je fajn sklo, blbnoucí závěrka je naprd, pořiď něco jiného.

k foklám ti tady nikdo nic moc neřekně, většina je na koš...ale pár na pouvažování. a zrovna ta blbnoucí závěrka u toho motoráku dělá záběr, který jinak stojí za zdrávas královno...
  • 0

#5 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 3 červenec 2011 - 10:23:40

Děkuji za rady, až našetřím, tak bych si chtěl dát opravit Praktinu IIA, kterou jsem zase našel pro změnu ve sklepě, je v pěkném stavu, jen jí zlobí zrcadlo (při natahování se nesklopí úplně dolů, takže se nechytne a pak nejde odmáčknout závěrka). Vím, že to bude asi stát cenu fotoaparátu, ale nechci se přidat k těm, kteří postupně zmenšují populaci těchto fotoaparátů, protože jsem se právě kvůli tomuhle dal na tuto cestu :-D.
  • 0

#6 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 3 červenec 2011 - 11:01:38

Děkuji za rady, až našetřím, tak bych si chtěl dát opravit Praktinu IIA, kterou jsem zase našel pro změnu ve sklepě, je v pěkném stavu, jen jí zlobí zrcadlo (při natahování se nesklopí úplně dolů, takže se nechytne a pak nejde odmáčknout závěrka). Vím, že to bude asi stát cenu fotoaparátu, ale nechci se přidat k těm, kteří postupně zmenšují populaci těchto fotoaparátů, protože jsem se právě kvůli tomuhle dal na tuto cestu :-D.

Dělej jak myslíš, ale osboně bych šel cestou Praktiky na poličku, případně jako druhej foťáček, ale jako hlavní stroj něco rozumnějšího a spolehlivějšího.
Pokud chceš, podívej se na Minoltu Dynax 303si, když si do ní koupíš baterky, můžu Ti ji na prázdniny půjčit. Mám k ní seťák 35-80. Je to jen takovej automat, ale alespoň si na ní můžeš vyzkoušet, co by si třeba v budoucnu chtěl.
Když tak napiš maila, mail mám v profilu.
  • 0

#7 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 3 červenec 2011 - 11:35:47

Jee to je na mě moc plastový, ale děkuju, vím, že je to myšleno dobře, ale chtěl bych to aspoň zkusit tak, jak jsem psal výš. Je mi jasný, že to bude na úkor kvality fotek, ale vzhledem k tomu, že to nechci dělat profi, ale jako občasný koníček, když zbyde chvilka času s tím, že se něco přiučím, nechci zatím investovat tolik. A taky mě tak trochu láká dělat fotky na tyhle stroje, právě protože nejsou dokonalé a já tak líp pochopím co se děje a budu vědět, kdybych se náhodou dal na nějaké to lepší focení, co si nemám koupit a na co si mám dát pozor, případně co se mi to tam vlastně porouchalo. :-)

PS: Je taky někdo takhle postiženej, jako já? :-D
  • 0

#8 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 3 červenec 2011 - 11:51:31

prodej praktiku a kup si zenita
a hlavně makej na samotných fotkách

nedávno jsem narazil na tohodle frajera?
http://www.flickr.com/photos/zip2012/

ten buří na zenit upe všechno a zdá se, že nemá problém :-D
  • 0

#9 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 červenec 2011 - 11:59:29

Jee to je na mě moc plastový, ale děkuju, vím, že je to myšleno dobře, ale chtěl bych to aspoň zkusit tak, jak jsem psal výš. Je mi jasný, že to bude na úkor kvality fotek, ale vzhledem k tomu, že to nechci dělat profi, ale jako občasný koníček, když zbyde chvilka času s tím, že se něco přiučím, nechci zatím investovat tolik. A taky mě tak trochu láká dělat fotky na tyhle stroje, právě protože nejsou dokonalé a já tak líp pochopím co se děje a budu vědět, kdybych se náhodou dal na nějaké to lepší focení, co si nemám koupit a na co si mám dát pozor, případně co se mi to tam vlastně porouchalo. :-)

PS: Je taky někdo takhle postiženej, jako já? :-D


klidně foť ns praktinu nebo exaktu, jsou to krásné stroje, jen ať fungují! jinak to je spíš něco jako polo-lomografie...
  • 0

#10 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 3 červenec 2011 - 12:08:24

Týjo tak ten to má moc pěkný :lol:
V knihovnické burze jsem za symbolický peníz koupil knihy:
Amatérská fotografie fotografika od Jaroslava Poláška,
Fotografujeme na černobílý film od Zdeňka Tomáška,
noční fotografie od fotorádce, takže pilně studuji, abych se vyvaroval kompozičních chyb, i když vím, že v jistých věcech kompozice třeba někdy nesouhlasím a občas si je budu dělat po svým, tak chci aspoň vědět, co je uznáváno... :!:
  • 0

#11 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 3 červenec 2011 - 12:49:16

Vyplň si profil, neboť nejlepší je, když ti někdo ukáže co a jak.
  • 0

#12 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 11 červenec 2011 - 16:22:01

http://divnyamater.r...film_X-TRA_400/

Stejná sestava jako v případě prvního filmu, jiný film. Více v popisku alba (nechci zabírat místo tím, že to zkopíruji... :oops:).
Opět se jednalo o sérii pokusů. A poněvadž, jsem se vrátil z práce domů pozdě, využil jsem toho, abych si vyzkoušel focení v šeru až tmě.
Příště, až seženu chemii, budu vyvolávat čb film.

Komentáře uvítám :-)

Hezký den ;)
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 červenec 2011 - 19:34:13

Příště, až seženu chemii, budu vyvolávat čb film.
Komentáře uvítám :oops:

zatím není co komentovat, snad jen, že kdo si hraje, nezlobí, tak ať se ti daří. :-)
  • 0

#14 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 červenec 2011 - 20:16:26

http://divnyamater.r...film_X-TRA_400/

Stejná sestava jako v případě prvního filmu, jiný film. Více v popisku alba (nechci zabírat místo tím, že to zkopíruji... :oops:).
Opět se jednalo o sérii pokusů. A poněvadž, jsem se vrátil z práce domů pozdě, využil jsem toho, abych si vyzkoušel focení v šeru až tmě.
Příště, až seženu chemii, budu vyvolávat čb film.

Komentáře uvítám :-)

Hezký den ;)

Mrkni na aukro, prodávám tam ustalovače a vývojky, na začátek stačí.
  • 0

#15 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:12:56

Janko, pěkné zrníčko!
  • 0

#16 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 13 červenec 2011 - 20:50:55

pěkné zrníčko!

Pokud to není ironie, pak děkuji :(
Pokud se jedná o ironii, pak děkuji také :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních