Přejít na obsah


Fotka

ilford multigrade filtry - kompatibilita se zvetsovaky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 el

el

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červenec 2011 - 14:49:52

zdravim,

predem se omlouvam, za to, ze mozna zakladam duplicitni tema, ale procetl jsem si tu toho opravdu mnoho a jeste jsem nenasel odpoved na moji otazku, tak se tedy ptam..

po dvou letech negativniho procesu se konecne dostavam i k tomu pozitivnimu... mam doma sadu filtru ilford multigrade 9x9cm

otazka zni - k jakym typum zvetsovaku jsou kompatibilni? slysel jsem, ze by to melo jit bez problemu na opemus, ale spousta lidi tu vychvaluje magnifaxy, tak bych mozna radeji sel do tohoto pristroje - je tato sada tedy kompatibilni i s magifaxy?

dekuji
  • 0

#2 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 5 červenec 2011 - 15:05:17

K Magnifaxům pasují ty větší 15x15. Mají větší šuplík.
  • 0

#3 el

el

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 červenec 2011 - 15:21:05

ok, myslel jsem si to. dik
  • 0

#4 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 5 červenec 2011 - 16:04:48

Tak, tak.
9x9 cm pasujú do Axomatu na kinofilm. Magnifax potrebuje väčšie.
Obidva zväčšováky mám a s obidvoma som maximálne spokojný. Axomat na kino a Magnifax IV na zvitky. :D
  • 0

#5 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 červenec 2011 - 19:17:24

Ahojte, ja mám magnifax 3 ktorý má šuplík pre 12x12 filtre, ja som však kúpil filtre 9x9, a pol roka s nimi v pohode zväčšujem. Jednoducho sa snažím dať ten filter cca do stredu, aj keď mám na bokoch ešte asi 3 centi voľné.

Robím veľkú chybu a žil som polroka v omyle? :D Ja som problémy, nezbadal, kontrast sa menil, a pri tvrdých filtroch čas expozície tiež.
  • 0

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 červenec 2011 - 20:39:45

Ahojte, ja mám magnifax 3 ktorý má šuplík pre 12x12 filtre, ja som však kúpil filtre 9x9, a pol roka s nimi v pohode zväčšujem. Jednoducho sa snažím dať ten filter cca do stredu, aj keď mám na bokoch ešte asi 3 centi voľné.

Robím veľkú chybu a žil som polroka v omyle? ;-) Ja som problémy, nezbadal, kontrast sa menil, a pri tvrdých filtroch čas expozície tiež.

pokud zvětšuješ kinofilm či 6x6 nemusí se to projevit, u 6x9 to zřejmě bude mít efekt
  • 0

#7 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červenec 2011 - 11:08:58

Tento problém jsem vyřešil sadou filtrů pod objektiv. Je s tím mnohem příjemnější práce, obrazové degradace jsem si nikterak nevšiml. Ale možná tomu nerozumím, protože mi vyhovuje i normální mléčná žárovka ve zvětšováku (tj. nikoliv opálovka).
  • 0

#8 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 srpen 2019 - 14:16:04

 

Ahojte, ja mám magnifax 3 ktorý má šuplík pre 12x12 filtre, ja som však kúpil filtre 9x9, a pol roka s nimi v pohode zväčšujem. Jednoducho sa snažím dať ten filter cca do stredu, aj keď mám na bokoch ešte asi 3 centi voľné.

Robím veľkú chybu a žil som polroka v omyle? :) Ja som problémy, nezbadal, kontrast sa menil, a pri tvrdých filtroch čas expozície tiež.

pokud zvětšuješ kinofilm či 6x6 nemusí se to projevit, u 6x9 to zřejmě bude mít efekt

 

Oživím toto vlákno a potvrzuji, že u 6x9 použití těch menších filtrů neblahý vliv má. Vyrobil jsem si na ně vložku do toho šuplíku v Magnifaxu a zatímco u 6x6 nepozoruji problémy, u 6x9 je na kratších stranách papíru okraje obrazu viditelně světlejší, protože se tam dostává méně světla. Dělal jsem teď zvětšeninu na papír 30 x 40 a ty světlé pruhy na kratší straně jsou široké cca 2,5 cm. Není to pěkné.


  • 2

#9 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 14 srpen 2019 - 10:45:50

Tak daj filter pod objektív a máš to.


  • 0

#10 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 14 srpen 2019 - 11:59:55

Samozřejmě i toto je řešení, ale říkám si, že asi rovnou pořídím tu Ilfordí sadu filtrů pod objektiv a budu mít klid. Akorát je pekelně drahá.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních