Přejít na obsah


Fotka

120ka film, vadí rentgen na letišti?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 kozzel

kozzel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 srpen 2011 - 18:54:35

Zdravím,
možná pro někoho úplně blbý dotaz, ale nějak mi to vrtá hlavou.
Jedu (letim) na dovču a beru s sebou yashicu. Fotím na Fuji Velvia. Není problém s projitím filmů rentgenem? Kinofilmu to nevadí, to je vyzkoušené, ale přeci jen, ten je v kovové kazetce, kdežto 120ka není chráněná ničím.
Dodnes si pamatuji pokus, který sme dělali na vejšce s beta zářičem a fotografickým papírem že... :roll:
Díky! Ps, letím dnes v noci :D :wink:
  • 0

#2 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 2 srpen 2011 - 19:38:03

Zdar Kozzle, filmy nesmí přijít do registrovaného zavazadla, pouze do příručního. Registrovaný zavazadla údajně dostanou dávku jako prase.

já cestuju tak, že na kontrole řeknu, že mám fotocitlivý materiál a ať provedou kontrolu chemicky.

V Praze si mě vezmou stranou, maj takovej kufříkovej detektor.
Voni ještě zkoušej jakou že to má citlivost a tak, a snažej se tě ukecat, že to nevadí ten jejich skener, protože jsou to kurwy líný (žádný slušný slovo nemám), je třeba nenechat se odbejt a trvat na chemickým detektoru.

Všude kam jsem letěl mi to zatím takhle šlo, rentgenem to neprošlo ani jednou.

Olověný pytlíky bych nezkoušel, jak už se tu debatovalo, protože když obsluha nevidí dovnitř, tak to může víc vohulit asi aby viděla.
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 2 srpen 2011 - 20:03:47

Já zkušenost nemám, zato parťák přebohatou (opravdu celý svět).
Kameru a filmy do příručního zavazadla, žádat obsluhu o vizuální kontrolu. Problém je, že mohou a nemusí vyhovět...
Nechat filmy v originálních obalech - vybalené z krabiček působí "podezřele".
Někteří přelepují kazety a obaly samolepkami, které mají naznačit, že se jedná o vysocecitlivé filmy. (Zvl. při mnohočetných přestupech.) Prý i v Etiopii věděli, že tyhle se s RTG nějak nemají rády.
Pytlíky nebrat, zvl. Angličani v Londýně prý dokážou v kufru ugrilovat i kuře.
Filmy do citlivosti 100-200 ASA obvykle nejsou postiženy.
Perlička: ve Vídni i v Praze mi na letištích říkali ti, co u kontrol pracují, že nejenom při nástupu do letadla, ale i při příletu dělají kontroly - obvykle ale jenom "na udání" nebo při nějakém "podezření".
  • 0

#4 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 srpen 2011 - 20:47:50

protože jsou to kurwy líný

Ach, to je známé slovo pro mě; s takovým "w" není náhodou polské?
  • 0

#5 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 2 srpen 2011 - 20:52:18

Doufam, ze ne, protoze na letisti v Praze jsem kontrolou prosel a o nejakem chemickem procesu jsem nemel paru. Mam s sebou HP5+, sest svitku proslo letistem v Praze, ale kamarad mi tvrdil, ze by to problem byt nemel.

Dalsich deset jsem koupim pres Ebay a nechal si je poslat do hostfamily. Jestli to nebude OK, tak se asi velmi nastvu, protoze na nich mam velmi povedene snimky {hlavne lidi}.

PS: omlouvam se za hacky a carky, nejsem zrovna na svem notebooku.
  • 0

#6 kozzel

kozzel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 srpen 2011 - 21:02:08

Díky moc za odpovědi! Takže vezmu je s sebou a zkrátka budu trvat na vizuání kontrole. Díkyyy!! :)
  • 0

#7 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 2 srpen 2011 - 21:20:45

Díky moc za odpovědi! Takže vezmu je s sebou a zkrátka budu trvat na vizuání kontrole. Díkyyy!! :)


přesně tak, ale nezapomeň že existuje taky ta chemická, kdyby se moc vzpouzeli.

von ten skener je asi opravdu dost slabej, ale kdo by to chtěl riskovat že.
  • 0

#8 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 2 srpen 2011 - 21:22:11

protože jsou to kurwy líný

Ach, to je známé slovo pro mě; s takovým "w" není náhodou polské?


no je to možný, já tam dávám w jako takovej alibismus, že to je jako míň sprostý, spíš takový jako zvukomalebný.
  • 0

#9 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 srpen 2011 - 22:06:22

pro filmy teto citlivosti neni rentgen v prirucnim zavazadle zadny problem - ani ve svitku.
Nekolikrat jsem takto prevazel desitky svitku v prirucnim zavazadle.
  • 0

#10 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 3 srpen 2011 - 07:04:27

Já mám s pražským letištěm otřesnou zkušenost a toho ***** na kontrole jsem neukecal. Snažil se mi vysvětlit, že je to pro filmy bezpečný podle nálepky na tom rentgenu, hledal snažil se, ale stejně ji neobjevil aby mi ji jako důkaz ukázal. Tak zvolil jednodušší "autoritativní" variantu. Být tam sám jsem tam dodnes, nebo už na to letiště nemůžu. Bohužel se mnou byla přítelkyně.

V Německu žádný problém, ještě pokecají, poprosí zda bych neukázal ten aparát do kterého to dávám, že to dlouho nebo vůbec neviděli atpd. Ani v arabských zemích to nebyl velkej problém, nakonec to zkontrolovali ručně i když jsou fakt líní. Jen v Praze důležitej hlídač co svlékne do trenek i prezidenta (jedno jakýho) :)
  • 0

#11 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 3 srpen 2011 - 07:07:37

Ještě k tématu, IMHO vadí pokud je těch rentgenů víc, už jsem si přivezl podivný proužek přes celý svítek na většině negativů, snažím se proto je maximálně uchránit před rentgeny i když nemůžu 100% říct, že za to mohli na letišti.
  • 0

#12 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 srpen 2011 - 08:20:15

Mě takhle zníčili Provii 400, se snímkama, kterejch sem si dost vážil a zbylo mi jich z toho filmu jenom 6 posledních ( kteý byly v kazetce nejhloubš ) a z toho byly 3 jenom na docvaknutí filmu... :)
  • 0

#13 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 srpen 2011 - 09:02:34

no je to možný, já tam dávám w jako takovej alibismus, že to je jako míň sprostý

V Polsku naopak; dáváme "v" místo "w" :lol:
Promiňte OT, snažím se učit česky :)
  • 0

#14 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 srpen 2011 - 10:28:45

Ano, přes veliké rozdíly mají Poláci s námi společné to největší bohatství jazykové - nadávky. Na jedné brigádě jsem měl polského kolegu, hned na začátku jsme trošku zakurvovali na adresu šéfů a hned jsme byli echte Kameraden :)
  • 0

#15 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 3 srpen 2011 - 10:57:03

Téma se dost obsáhle řešilo tady: Vliv rentgenů na negativy
Stačí trochu hledat... :)
  • 0

#16 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 3 srpen 2011 - 11:00:49

Není problém s projitím filmů rentgenem? Kinofilmu to nevadí, to je vyzkoušené, ale přeci jen, ten je v kovové kazetce, kdežto 120ka není chráněná ničím.

Kovová kazetka toho až tolik neochrání - pokud tedy není olověná :) Jinak pro ochranu stačí i papírová krabička, RTG na osobních zavazadlech není tak silný a Velvia je málo citlivá. Ověřeno vícekrát...
  • 0

#17 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 srpen 2011 - 07:00:54

Já nevim, jestli nejste nějak přecitlivělí. Lítal jsem do Jižní Ameriky, Asie a Afriky často se třema, někdy i 4 přestupama, neřešil jsem nikdy nic, materiál v příručnim i v zavazadlovém prostoru. Nikdy jsem si nevšiml, si že by to na 400ASA filmech zanechalo stopy (negativ i inverze).
  • 0

#18 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 duben 2012 - 11:04:53

chystám se s rodinou za měsíc a půl letadlem do turecka, měl bych pro cestovatele nějaké otázky
letíme z pardubic
čb filmy, barva - citlivosti do 400 jak uložit s ohledem na rtg, jestli vzít do kabiny a nebo nechat v kufru, případně kde koupit ochranný obal, nebo jestli se domluvit s odbavujícím na letišti, aby to "nesnímkovali"?
lahvička s rodinalem - beru s sebou, na palubu se asi nesmí, tak jestli v nákladovém prostoru nepřemrzne? (například)
smí se fotografovat z letadla z okýnka?
filtry žádný nepoužívám, jestli u moře musí bejt uv nebo nemusí na čb
a jestli vás něco napadne, stačí heslovitě moc díky letím prvně a moře jsem neviděl od poloviny osmdesátých let...
  • 0

#19 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 duben 2012 - 11:58:01

chystám se s rodinou za měsíc a půl letadlem do turecka, měl bych pro cestovatele nějaké otázky
letíme z pardubic
čb filmy, barva - citlivosti do 400 jak uložit s ohledem na rtg, jestli vzít do kabiny a nebo nechat v kufru, případně kde koupit ochranný obal, nebo jestli se domluvit s odbavujícím na letišti, aby to "nesnímkovali"?
lahvička s rodinalem - beru s sebou, na palubu se asi nesmí, tak jestli v nákladovém prostoru nepřemrzne? (například)
smí se fotografovat z letadla z okýnka?
filtry žádný nepoužívám, jestli u moře musí bejt uv nebo nemusí na čb
a jestli vás něco napadne, stačí heslovitě moc díky letím prvně a moře jsem neviděl od poloviny osmdesátých let...


Radime, vem to nahoru, nemel jsem s tim nikdy problemy, do kufru dolu bych to rozhodne nedaval.
Na co beres Rodinal, jako talisman, nebo to tam chces i volat - uprimne, nedelal bych si pakarnu a privezl to domu nevyvolane.
  • 0

#20 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 19 duben 2012 - 15:11:57

chystám se s rodinou za měsíc a půl letadlem do turecka, měl bych pro cestovatele nějaké otázky
letíme z pardubic

Z Pardubic se lítá jenom do Chuchle! http://cs.wikipedia....wiki/Jan_Kašpar

čb filmy, barva - citlivosti do 400 jak uložit s ohledem na rtg, jestli vzít do kabiny a nebo nechat v kufru, případně kde koupit ochranný obal, nebo jestli se domluvit s odbavujícím na letišti, aby to "nesnímkovali"?

Zkus je ukecat. Já měl tolik problémů se smyčcem na basu, že jsem si na filmy ani nevzpoměl. Měl jsem je vždy při sobě a nic se jim nestalo. Rentgenem prošly 5x.

lahvička s rodinalem - beru s sebou, na palubu se asi nesmí, tak jestli v nákladovém prostoru nepřemrzne? (například)

Na to bych se vykašlal, ale když chceš, tak si ho klidně vezmi. Myslím si že spíš nepřemrzne, ale klidně by se to stát mohlo.

smí se fotografovat z letadla z okýnka?

Nesmí, ale všichni to dělají.

filtry žádný nepoužívám, jestli u moře musí bejt uv nebo nemusí na čb

Nemusí. Spíš bacha na písek a slanou vodu.

a jestli vás něco napadne, stačí heslovitě moc díky letím prvně a moře jsem neviděl od poloviny osmdesátých let...

Důležitá věc:
UŽIJ SI TO!!!
  • 0

#21 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 19 duben 2012 - 15:17:57

s tím rodinalem má Vlčák pravdu pravdoucí, na palubu ti ho nevezmou ani náhodou, do kufru možná jo a mám pocit, že tam nemrzne. Filmy na palubu, když jsem letěl tam, vždy je vykydal do košíku, aby na ně bylo vidět. Zpátky už jsem na to většinou prděl, koho to má furt bavit na každý kontole to vyndavat. Bez nějakých těch speciálfutrálů, vždy to bylo bez problémů. Jednou jsem musel vybalit batůžek kvůli objektivu na leiku, protože vypadal jako granát :smile:. Až když jsem sundal krytky, a ukázal sklo, pochopili.
  • 1

#22 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 19 duben 2012 - 16:12:42

no to mi povídej, včera na ruzyni jsem jim pomalu i musel rozebrat jednotlivý objektivy, ještěže jsem neměl ve foťáku film, mohl jsem jim ukázat i zevnitř. Když jsem vybalil Tačku, prohlásil že nic takovýho ještě nikdy neviděl :smile:

Filmy posílám normálně rentgenem na příruční zavazadla, nejedu nad iso400 tak jsem neměl problém, mělo by to být bezpečné do já nevím - 1600 nebo dokonce 3200.
Na palubu si beru batoh s fototechnikou (bez stativu) a igelitku s filmama, dokladama, případně teď i počítačem (musí se dávat sólo bez obalu). Filmy nasypu do jedný vaničky nebo dám celou igelitku ay to neskenovali s hromadou železa co je ve foťáku, výkon ale je možná u těch skenerů vždy stejnej. kdo ví.

V zavazadlovým prostoru nemrzne, už jsem si parkrát i vezl petku vody a na místě byla OK. Na palubu máš limit na 100ml OBSAH lahvičky (nemůžeš mít 250ml flašku s kapkou na dně - přišel jsem takhle v Sydney o zubní pastu, bylo tam tak na jedno vyčištění, ale velký 125ml balení, grrr).

pokud budeš vyvolávat na místě, tak si dej záležet na vodě, to, co teče z kohoutku v cizině je často dost jiné než co mám doma. Pokud jedeš ale na krátko, asi bych to vyvolal až doma. Nezapomě%/n na ustalovač :smile:.

pokud máš uvčko, vem si ho ssebou, už jenom kuli písku a vodě. Nezdá se to, ale slaný není jenom moře, i vzduch je prosycenej a filtrem nic nezkazíš. Neexperimentuj.

focení z okýnka - nejzajímavejší je přistání a vzlet, stoupá se hoodně rychle, občas se dělá ještě otočka a pokud sedíš na správný straně, je hezky vidět krajina. Kupříkladu v noci bylo krásně vidět všechny satelitní vesničky kolem prahy, osamocené oranžové pavučinky ulic v okolní temnotě. Okýnko má několik vrstev, pokud je zima, dělaj nástřik proti námraze - kapky vody zustanou na skle po celou dobu letu, ve vejšce to pak namrzne. všelijak se ty skla a plast kroutěj, jsou i pouhým okem vidět neostrý plochy, dělá to i všelijaký duhování, a je to vokno dost mrňavý.
  • 1

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 duben 2012 - 20:45:32

díky všem cestovatelům

vezmu si jednu dvojvočku, mám zachovalou reflectu má měkce kreslící objektiv a lehounce chodící závěrku, tak na to sluníčko by to mohlo sedět, navíc je z rodiny, od táty nevlastního táty mojí manželky a jistě budou rádi, že se proletí do světa

a jeden mám krásný zachovalý kinokiev, tedy mám celkem tři kusy včetně skel, tak vyberu nejošúchanější padesátku i když všechny tři vypadají dobře

myslel jsem aparáty nabít až po přistání aby se do nich mohli podívat - něco jako "kulomet v nosní dirce" že tam nemám, když je to komora na svitek že áno

proč volat v balené vodě na místě? no jednak nebudu řešit měření tak jsem myslel vyvolat jeden zkusmo a pak před koncem dovolený ostatní podle výsledku toho prvního - taky můžu upravit odhadologoexpozici a hlavně na cestě zpátky už s turkem nemusím řešit to letiště a jejich rentgény

chtěl bych udělat několik zásadních snímků (ala husákovy děti a jejich rodiče pracující v pzo jsoucí na dovolené v kapitalistické cizině) - kluk na pláži a nějaký lodě a západ slunce - no kýče a tak mi držte pěstě ať to domů dovezu a ať "to tam mám"
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 červen 2012 - 20:11:36

zdravım z turecka
nakonec mam s sebou jen olympus 35 rc muzu doporucit jako volbu jedineho aparatu na cesty skvele se osvedcuje
rodınal v kufru letadla prezil a v poho jsem v nem vyvolal uz dva slunecny a jeden podvecerni film
vodu maji mekkou
rentgen pce nekompromısne fılmy musely projit a plus x to prezil ostatni nevim
  • 0

#25 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 21 červen 2013 - 16:18:53

Zdar,

nejake moje skusenosti so zvitkami>

prva cesta - Kodak Ektar = Vieden, Dubai, Australi, Australia, Singapur, Dubai, Vieden = 7 krat roentgen - bez poskodenia
druha cesta - Kodak Ektar + Fuji Reala = prva cesta + Vieden,Dubai,New Delhi, Kathmandu = 13 krat roentgen - bez poskodenia ( v Delhi a Kathmandu mi to zrentgenovali 2 krat, prirucna batozina presla raz, uniformovany typek zacal nieco zvatlat a preniesli to este raz na kontrolu. V Delhi, to bolo v roentgene asi 2 minuty lebo sa prirucna batozina nakopila) - vyvolane v Kathmandu

druha cesta + metro - Kodak Ektar + Fuji Reala = Vieden, Dubai,New Delhi, Kathmandu,New Delhi metro = 8 krat roentgen - bez poskodenia vyvolane v New Delhi

+ 5 zvitkov Ektaru preslo cez roentgen 16 krat - bez poskodenia, vyvolane na Slovensku

druha cesta Provia 400 X + Velvia 50 = tj 16 krat roentgen- vyvolane v Brne - bez poskodenia
druha cesta Kodak Tri-X 400 exp na 1250 vymachany v Diafine - zatial to vyzera ok, ale este nemam vsetky hotove

ale pozor zaujimavost - Foma 100 co som dal v ramci pokusu do batoziny co odovzadate pri check-in, exp ako 200 presla - Vieden,Dubai,New Delhi,Kathmandu a spat bez poskodenia :shock:. nafotene a vyvolane na slovensku po navrate

bez poskodenia znamena ze tam nie su ziadne pasiky, vlnovky, sinusiody atd. Farebny/kontrastny posun zatial nedokazem presne urcit ale co mi to skenovali v New Delhi na kontrolu namatkovo tak to bolo v poriadku. Diaky su bez farebneho posunu.





Par postrehov
  • filmy treba pri kontrole mat mimo batozek s fotakom, lebo telo + 4 objektivy su vasinou podozrive. Ja to davam frajerke a ta prechadza bleskovo, mne batoh vzdy dobre osvietia.
  • Metro v New Delhi - vzdy pred vstupom musite prejst roentgenom, ja som nosil doklady,fotak,zvitky po vreckach a bez problemov, netreba to davat do ruksaku a do roentgenu
  • v Dubai aj ked sa ide len na transfer tak vam to osvietia
  • kupovat ten pytlik na ochranu filmov je blbost
  • do tej navyssej budovy sveta v Dubai je tiez roentgen, ale ja som povedal ze tam odmietam dat filmy a podal som ich obsluhe ponad roentgen, len kukli a bolo to v poho
  • ziadat na hociktorom letisku o rucnu kontrolu je strata casu a nervov. Jedine co sa mi podarilo si nechat zavolat sefa tych securitakov v Melbourne a ten mi doniesol certifikat ze to je Film Safe a musel som ist cez roentgen, dokonca aj cez ten 3D -
  • rucna kontrola je pokial viem mozna len v USA, tam maju na to zakon
tieto zavery su len moj subjektivny nazor a okometricke meranie. ale uz nemam takeho boja o filmy
  • 2

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 červen 2013 - 15:51:36

plus-x přežil i barva fuji přežila bez problému

v zavazadlovém prostoru letadla bylo nejmíň +10°C, tak ani přemrznutí chemie nehrozilo-mám teploměr, co to zaznamenal


zdravım z turecka
nakonec mam s sebou jen olympus 35 rc muzu doporucit jako volbu jedineho aparatu na cesty skvele se osvedcuje
rodınal v kufru letadla prezil a v poho jsem v nem vyvolal uz dva slunecny a jeden podvecerni film
vodu maji mekkou
rentgen pce nekompromısne fılmy musely projit a plus x to prezil ostatni nevim


  • 0

#27 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 24 červen 2013 - 14:00:33

Situace se dle výše uvedených pozitivních zkušeností změnila k lepšímu. Já jsem před cca šesti lety letěl na 2 dny s nízkonákladovkou do Říma, zavazadlo prošlo rentgenem na Ruzyni, v Římě na letišti Ciampino, pak 2 x ve Vatikánu a následně zpáteční cesta přes obě letiště. Dopadlo to tak, že všechny 3 Fuji Superie 400 byly poznamenány rentgenem. Když jsem si vyzvednul fotky z labu, chtěl jsem jim je nejprve omlátit o ..., ale pak jsem shlédnul negativy a bylo to už i tam (pruhy v pravidelném rozestupu). Na zvětšenině to byly takové jakoby do modra lehce zamlžené pruhovité šmouhy.

Když jsem pak před 2 lety cestoval do Afriky, bral jsem s sebou ještě fotorukáv a vývojnici. Foma R09 + kyselý ustalovač si dva měsíce dopředu poslal poštou i se starým akvarijním teploměrem a inj. stříkačkou (to vše jsem považoval za rizikové předměty). Paranoia, která mě donutila ke zpracování filmů na místě měla kořeny u předešlé zkušenosti v kombinaci s itinerářem mé cesty:
Ruzyně -> Ataturk Istanbul -> nocování na hotelu nedaleko letiště -> Ataturk Istanbul -> Murtala Muhammed Lagos. Vše přes rentgen a následně stejná cesta zpět do domoviny!

Tentokráte jsem snímal jen na ČB filmy, vyvolal na hotelu (či spíše ubikaci) ve vývojce ředěné balenou vodou a dopadlo to na výbornou. Vtipné tehdy bylo jen to, že jsem si před odletem nevzpomněl na kolíčky (jsou to takové samozřejmosti, že na ně ani nepomyslíte), ale pak jsem to díky osazenstvu hotelu nakonec zvládnul. Doma jsem filmy ještě jednou přepral v destilce a smáčedle abych se zbavil fleků z balené vody a nejspíš i z "jaru" z místní kuchyně.

Všechny ty lapálie s vyvoláváním jsem ustál bez nehody, nelituji jich a klidně si je pro klid duše zase zopakuji. Riskovat zničené záběry - ne. děkuji...
  • 0

#28 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 25 červen 2013 - 12:12:48

Podobná cesta Budapešť - Rím nízkonákladovkou + asi 4x RTG vo Vatikáne mi silne zazávojovali Deltu 3200 a Tri-X 400 (ten som ale pushoval na 1600). Farba a inverzia OK.
  • 0

#29 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červen 2013 - 14:30:14

Já jsem teď moc napnutý, neb mé příruční zavazadlo se technikovi v Dubaii vůbec nelíbilo a prosvicoval ho několik minut.... Uvidíme co bude na filmu :)
  • 0

#30 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 25 červen 2013 - 17:14:10

Myslím že kulový. To jsem ale vtipnej, co Pavle :)
  • 0

#31 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 25 červen 2013 - 18:54:45

A už jste někdy letěli do Tunisu s fotopuškou Zenit?
  • 0

#32 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červen 2013 - 19:04:17

Ne, ale dost jsem si užil v mešitě šejka Zaieda v Abu Dhabi. Tamní bezpečkáky znám skorem jménama, neboť mě snad všichni strážní jeden po druhým odvedli, že Mamiya RZ 67 se Shiftem vypadá víc než podezřele. Ještě, že se dá v minutě udělat sborka a rozborka a ukázat, že to není ani minomet, ani filmová kamera. Vždycky jsem pět minut fotil a deset minut vysvětloval. Odvedli mě asi pětkrát. Když jsem tam byl minule s Bronicou RF, tak si mě nikdo nevšímal i když jsem fotil ženský, což je samo zakázaný. Stačilo dát na stativ tuhle obludu a šlo o průser. Nicméně to za to stálo, tedy pokud se nenaplní proroctví otíkovo :) Tyhlecty architektury se bez shiftu fotí děsně blbě...
  • 0

#33 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červen 2013 - 19:20:40

Jo a policajti si mě pak kvůli Mamiyi vyhmátli ještě v noci před odletem, zasejc vysvětlovačka jak prase... Ještě, že jsem neuposlechl Vlčáka a nevzal si 4X5, to už bych byl tutově v nějaký tmavý díře na jedný kupě se zlobivejma indama :) Nicméně nemůžu si stěžovat, bylo to otravný, ale ne nepříjemný. Je hezký, že i když si o tobě myslej, že jim to tam asi chceš srovnat se zemí, tak hezky pozdraví, podají ti ruku, zeptají se jaký si měl den a až potom, když se atmosféra trochu uvolní začnou zjišťovat, co se vlastně děje. Ti policajti mi pak řekli, že přijeli na udání, že se lidi v okolí báli, co že to vlastně mám za bazmek divokej....
  • 0

#34 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 25 červen 2013 - 20:35:51

Zajímavá zkušenost, je vidět, že se uměj chovat. Ještě, že jsi u toho nezačal vykřikovat něco "vtipnýho" jako ten naiva nedávno u Zdi nářků, tam mu ruku nepodávali..
  • 0

#35 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 26 červen 2013 - 03:37:52

ahoj do cech,zkusenosti s RTG mam dobry,2009 thunder bay ,toronto ,praha vse bez problemu10 filmu v pohode vcetne svitku,2012 stejna cesta a navic pres warsavu 12 filmu vcetne svitku perfekt ,bez problemu
Jo jeste stejna zkusenost jako Pavel s policajtem tady u nas,minuly tyden jsem po dlouhy dobe sel zase fotit street,jsem na moste delam ulici a koukam dole si hraji decka,tak dvakrat az trikrat cvaknu,no a za dve minuty zastavi policajtsky SUV a jeste k tomu K9 ,zastavi provoz na jedny strane, prehoupne zabradli a uz to jelo ale slusne,ze prej nekdo volal ze fotim decka a okoli.Tak jsem mu dal doklady a svoji vizitku, uz hodne osoupanou,a bavime se ,ze jsem mel vystavu a jake delam snimky a kde a byl dost vykulenej ze mu nemuzu ukazat snimky,tak mu rikam at prijde az dofotim a vyvolam film ze mu to ukazu.Vse v pohode ,provoz na moste vubec neresil,na ulici decka muzes fotit bez souhlasu ale je to docela sporny i kdyz je to verejne prostranstvi,je lepsi se ptat ale kdo by to sel pod most, ,scena se neda zopakovat.Vzdy se ptam rodicu,jednou ne a uz policie zasahuje.
Tak to je muj pribeh z minuleho tydne
  • 0

#36 Teryy

Teryy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 červenec 2018 - 13:31:16

Ahoj!

Letím do Egypta z Brna. Beru klasicky kinofilm (Ektar 100 /tuším :D/ a Rollei RedBird 400). ALE... Ektar není v původním obalu, a Rollei je už založenej :D. Poraďte, co teď. Rollei nutně brát nemusím, ale ten Ektar bych ráda. Letím úplně poprvé, takže netuším, jak to všechno probíhá.

 

Díky za rady.


  • 0

#37 Teryy

Teryy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 červenec 2018 - 13:32:42

Ahoj!

Letím do Egypta z Brna. Beru klasicky kinofilm (Ektar 100 /tuším :D/ a Rollei RedBird 400). ALE... Ektar není v původním obalu, a Rollei je už založenej :D. Poraďte, co teď. Rollei nutně brát nemusím, ale ten Ektar bych ráda. Letím úplně poprvé, takže netuším, jak to všechno probíhá.

 

Díky za rady.

Jo a beru Prakticu a Smenu ( v té je ten Rollei).


  • 0

#38 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 14 červenec 2018 - 23:35:38

http://www.temnakomo...ál/#entry521446


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních