Přejít na obsah


Fotka

BEAULIEU 4008 ZM4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:25:33

Zdravím všetkých na tomto fóre. Chcem sa opýtať - Má ešte niekto z Vás túto kameru? Potreboval by som nejaký návod ako ju správne rozobrať. Napojil som ju z 12Volt cez redukciu na 7,2V. ( adaptér na sony )Povodne som ju zapojil do jacku (vzadu na kamere)odkiaľ prichádza prúd zo siete a začala sa mi páliť. Pravdepodobne nejaka izolacia kabla zhorela, tak by som ju potreboval otvoriť a ten kábel vymeniť. Mne sa to bohužial nepodarilo. Do servisu ju nechcem dávať nakoľko je to dosť drahé.
Dnes sa mi ju podarilo zapojiť cez povodne akku a šlape ako hodinky, ale ten zhoreny kabel mi nedá spávať. Diky
  • 0

#2 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 12 srpen 2011 - 05:58:42

Ahoj. Nejsem si jistý, zda to co hořelo byla jen izolace kabelu, ale je to možné. Ten jack na kameře totiž neslouží k napájení kamery, ale pouze k nabíjení baterie, která je do kamery zašroubovaná. Ačkoliv původní nabíječka má 7,2V, tak proud má omezený na 30mA. V manuálu je také důrazně napsáno, že nejdříve je třeba zastrčit jack do kamery a teprve potom zapnout zdroj!
  • 0

#3 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 13 srpen 2011 - 09:22:52

Tak to som nevedel. Dufam ze som tam nieco neodpalil- trosku to dymilo pod ruckou. Chcel by som sa opytat este jednu vec. V drziaku kamery je zasuvaci kluc, taky kusok plechu, a neviem na co to ma sluzit.
  • 0

#4 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 13 srpen 2011 - 13:22:39

Ahoj, ten klíč slouží k vyřazení interního filtru v kameře při filmování při umělém světle. Tedy, při umělém světle vložíš klíč nebo nastavíš citlivost filmu pro umělé světlo proti zelené tečce.
  • 0

#5 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 13 srpen 2011 - 18:28:19

Dakujem. Tu kameru som dostal, takze sa len ucim. Da sa na ten 8mm filmovy pas nahrat aj zvuk? Viem ze vzadu su dva jacky a tam by sa mal dat pripojit mikrofon.(tak som pocul) Ak ano ako to funguje? Mam mikrofon sennheiser me 64, ktory ma XLR vystup a je na 1,5Volt. bateriu. Da sa to redukciou pripojit? Ospravedlnujem sa tolko otazok, ale ja som sa do tej kamery zblaznil. Skusal som si premietackou pustat nejake filmy a bol som tou kvalitou uplne vedla, takze by som chcel zacat s tou kamerou filmovat. Kamera ma velmi kvalitny objektiv ( Angenieux 6-80mm) a mozno preto je ten obraz tak dobry.
  • 0

#6 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 srpen 2011 - 19:12:05

Na natáčanie zvuku musí byť zvuková kazeta, niekedy sa bežne predávali, ale či je tomu aj dnes tak, neviem. Zvuková kazeta je o 15 mm vyššia a na filme je nanesená mg stopa.
  • 0

#7 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 srpen 2011 - 08:41:00

Ty kazety se zvukem se už bohužel nedělají. Dělá se jenom bez zvuku. Občas se ale dají staré někde koupit v aukci, asi dvě doma mám, ale ještě jsem je nevyzkoušel.
  • 0

#8 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 srpen 2011 - 10:58:41

Tato kamera (dle mého) zvuk nahrávat neumí. Má jen konektor na synchronizaci zvuku, konektor na start/stop nahrávání zvuku pro páskový mag. a konektor pro dálkové ovládání.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních