Přejít na obsah


Fotka

Mamiya 645 pro - závada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 24 září 2011 - 11:37:04

Zdravím všetkých na tomto fóru a prosím o Vašu radu. Našetril som si pár korún a kúpil som Mamiyu 645 pro na Ebay. Dnes mi prišla a s lútosťou konštatujem že nefunguje. Pri stlačení spúšte počuť len jemné cvaknutie - film sa neposunie. Zdá sa mi ako by bolo niečo v tele zaseknuté. Baterku som kúpil novú.(červené svetlo svieti) Telo som skušal aj bez filmu a tiež nič. Mám k tomu aj gripp WG402- ten dokázal posunúť film na prvé políčko a ďalej nejde.(kľuku nemám) Neviem ako by sa to dalo ešte inak odskúšať.(doteraz som pracoval len s digitalom ) Predavájuci na ebay mi písal že kameru predtým skúšal a všetko bolo ok. Je ochotný ju vziať späť ale ja by som si ju najadšej nechal a skúsil dať opraviť. Mal niekto u Vás takúto závadu a dá sa to vôbec ešte dnes opraviť? Nechcem sa vrátiť k digitálu. :)
  • 0

#2 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 24 září 2011 - 11:53:21

Se závadou neporadím, ale já osobně jsem na ebay úmyslně pořídil nefunkční tělo v přepočtu asi za 1000,- s tím, že si ho tady nechám opravit. Celkem rozsáhlá oprava stála cca 3500,- a provedl jí pan Jaroslav Kocian z Photohelp.cz (tel:. 603 206 485).
  • 0

#3 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 24 září 2011 - 11:58:04

Zkus se podívat na www.photohelp.cz p.Kocián. Měl jsem u něj letos v opravě Mamyiu 645E . Sehnal z Japonska náhradní díl ( přetržený flexibilní tištěný spoj) Serizní pán. Byl jsem s jeho prací moc spokojen. Nejlepší je domluvit se s ním telefonicky. Číslo má na stránce uvedeno.
  • 0

#4 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 září 2011 - 17:23:52

Omlouvám se, jestli se ptám na triviální samozřejmost, ale měl jsi vysunutý ten krycí plech kazety?
  • 0

#5 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 24 září 2011 - 18:09:33

sjirka-kapros1 ďakujem za info, ak nenájdem opravára v sk tak s tým pojdem do Prahy.
Áno ten krycí plech som vysunul, skúšal som aj s druhým filmom a nič. Najradšej by som to rozobral a pozrel sa dovnútra. Nemáte náhodou niekto servisný manuál?
  • 0

#6 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 26 září 2011 - 07:47:31

Stejnou zavadu jsem mel nedavno na svoji taky. Delal to poskozeny elektromagnet ve spousti. Ale nejak uz si nepamatuju kolik jsem dal za opravu (prislo mi to primerene). Kdyz se u tehle Mamiyi neco podela byva to pry nejcasteji tenhle dil. Jinak dalsi variantou je nejaky studenak a nebo ridici elektronika...
Servis provadel prave zminovany J.Kocian. V ramci servisu spouste mi Mamcu celou prohledl a nasel jeste nalomeny doraz zrcatka - vymeneno a serizeno zaostrovani.
Na Slovensku je zastoupenim Mamiye fa Pavex cili se zkus zeptat na servis tam. Jinak nekde jsem videl, ze servis dela i fa Matunak. Osobne bych ale zacal v tom Pavexu...
  • 0

#7 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 26 září 2011 - 07:51:38

Nejjednoduseji jak muzes vyzkouset je sundat cela zada, prepnout se do rezimu multiexpozice, cas nastavit na nejaky manualni a pak zkusit exponovat. Ale to jemne cvaknuti je podle mne jasne...
  • 0

#8 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 26 září 2011 - 19:42:06

Pokud by jsi nesehnal nikoho na Slovensku a rozhodl se pro p. Kociána tak se s ním určitě nejdřív domluv telefonicky. On v Praze nebývá často. Má dílnu někde jinde a já jsem mu to posílal prostřednictvím pošty.
  • 0

#9 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 září 2011 - 20:41:52

Dam ti radu nabitou skrzeva vlastni draze zaplacenou zkusenost :lol:

Pokud je prodejce ochoten vzit fotoaparat zpet, nevahej a vrat!

Ver mi, ze to jedina rozumna moznost. Chapu, ze jsi ted na fotak fixovan a zavada muze byt malicherna (to ted nikdo nevi jiste), ale vraceni fotaku je skutecne jedine spravne reseni. Usetris si spoustu starosti s opravou; nehlede na financni prostredky.
  • 0

#10 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 26 září 2011 - 23:46:51

Za telo, objektiv 80mm 2,8, kazetu s filmom, gripp a hladacik FK 402 som vydrazil za 340Eur. Neviem ci je to vela alebo malo, ale ked som sa pozeral na nete, tak len objektiv sa predava najmenej za polovicu tejto ceny. Takze vraciat to spet by bola asi hlupost. Opravte ma ak sa mylim.
Pan Kocian mi prave odpisal ze je pravdepodobne spinacia elektronika spatna.
  • 0

#11 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 27 září 2011 - 05:09:38

:lol: Pan Kocián je třída! Moje Erbéčko když viděl před pěti lety na pročištění,tak konstatoval,že ho už asi už nikdy za svého života neuvidí! :lol:
  • 0

#12 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 27 září 2011 - 07:38:41

Pokud byla cena prizniva, tak to je pochopitelne jina situace :lol:

Obcas proste muze laborovani s opravou atp. prinest podstatne vice problemu, nez vraceni a koupe jineho kusu.
  • 0

#13 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 27 září 2011 - 08:42:49

vladík má pravdu, raději vrátit. ta cena zase tolik extra není - za nefunkční aparát.

za 10KKč se na aukru delší dobu válelo totéž+klička,mezikroužek a 2záda a neprodalo se.. napiš mi SZ, dám link :lol:
  • 0

#14 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 11 říjen 2011 - 08:22:49

Fotoaparát je opravený. Bolo to treba len premazať, v servise mi povedali že pravdepodobne nebol dlho používaný. Len pre zaujímavosť - cena 85 euro, opravené v BA. Opravoval ho pán Štefčík a servis má na Palackého 22. Opravuje aj iné značky - akurát tam mal nejakého pentaxa 67.

Chcel by som sa Vás ešte opýtať ohladne merania. Bude mi na 645 pro pasovať hranol AE FE 401 ? Nerozumiem čo je Auto A-S.
  • 0

#15 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 říjen 2011 - 09:13:39

Fotoaparát je opravený. Bolo to treba len premazať, v servise mi povedali že pravdepodobne nebol dlho používaný. Len pre zaujímavosť - cena 85 euro, opravené v BA. Opravoval ho pán Štefčík a servis má na Palackého 22. Opravuje aj iné značky - akurát tam mal nejakého pentaxa 67.

Chcel by som sa Vás ešte opýtať ohladne merania. Bude mi na 645 pro pasovať hranol AE FE 401 ? Nerozumiem čo je Auto A-S.


Jo bude na to pasovat. Má 3 režimy měření A = average (plošný), S = spot (bodové) a Auto A-S je režim, kdy hranol sám vyhodnotí, který z těchto způsobů měření použít. Auto A-S prakticky nepoužívám.
  • 0

#16 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 12:40:41

Jo bude na to pasovat. Má 3 režimy měření A = average (plošný), S = spot (bodové) a Auto A-S je režim, kdy hranol sám vyhodnotí, který z těchto způsobů měření použít. Auto A-S prakticky nepoužívám.

Ač teď už používám skoro jen externí expozimetr (jsem furt v ateliéru), z dřívějších zkušeností můžu říct, že Auto A-S režim funguje velmi dobře.
  • 0

#17 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 24 říjen 2011 - 17:47:44

Tak ja mam asi poriadnu smolu. Kamera zase nefunguje. Závada je tá istá. Stihol som spraviť len jeden film. V servise mi povedali,že sa na to znova pozrú. Medzčasom sa mi podarilo vydražiť druhé telo na ebay. Kamera funfuje, osobne som ju pred kúpou vyskúšal, ale pri vyvolaní a naskenovaní som zistil, že v pravej časti je obraz tmavší. (prikladám skúšobný obrázok).Je to na celom filme u každého políčka. Mal už niekto takúto závadu? :? Vložený obrázek
  • 0

#18 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 25 říjen 2011 - 07:25:27

Richard,
u pána Štefčíka si nedávaj nič opravovať - moje (a nielen moje) skúsenosti s ním sú obzvlášť zlé.

Pohľadaj iný servis, prípadne to pošli Matunákovi do Nových Zámkov (ale on je skôr na tú mechaniku, ak je pokazená elektronika, nepomôže). Prípadne skús autorizovaný servis, ten ale na SK nenájdeš.
  • 0

#19 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 říjen 2011 - 07:40:47

....Je to na celom filme u každého políčka. Mal už niekto takúto závadu?

Je to na vsech polickach stejne siroke? Neco takovehleho jsem mel pokud jsem nevytahl uplne cely plech...
  • 0

#20 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 prosinec 2014 - 21:25:50

Mám problém - moje Mamiya 645 PRO s motorovým gripem (ten na tužkovky) blbne - při focení dojde k přetočení na další políčko oním gripem až po pár vteřinách.. Samotná expozice je zdá se bez problému. Zkouška baterek na gripu ukazuje, že by měly být dobré. Nesetkal jste se s tím někdo? :/


  • 0

#21 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 10 prosinec 2014 - 21:37:02

asi máš na tele fotoaparátu prepnutú na samospúšť, ktorá odpáli po niekoľko sekundách, pozri či ti bliká červené svetlo. Ak by to nepomohlo tak skús kľukou pretočiť film - či tam nieje nejaká vôla.


  • 0

#22 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 10 prosinec 2014 - 22:05:30

Ta první varianta to nebude - expozice se provede hned, jen přetočení na další políčko je až po pár sekundách. To druhý zkusím, díky za tipy ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních