Přejít na obsah


Fotka

Kto prerobí Magnolu na kazety Linhof?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2011 - 10:45:00

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či poznáte niekoho kto dokáže prerobiť Magnolu na kazety Linhof. Ak áno prosím dajte mi na neho kontakt. Tu vo fóre som už čítal nejaké mená ľudí, ktorí sa podobným veciam venujú, ale všade je napísané napr.Simlik a podobne. Bohužiaľ mne tie mená nič nehovoria. A ani netuším ako zohnať na nich kontakt. Tiež si chcem dať Magnolu upraviť tak, aby sa dali používať aj objektívy z Linhofu.
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 říjen 2011 - 20:45:00

Dobry vecer, poslal jsem Vam na email detailni informace.
  • 0

#3 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2011 - 03:39:00

Srdečná vďaka, už som na základe Vášho mejlu kontaktoval p. Šimlíka. Dám vedieť ako to dopadne.
  • 0

#4 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2011 - 07:20:10

Ak by ste vedeli o niekom inom kto prerobí Magnolu uvítal by som to.
  • 0

#5 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 20:22:23

Týmto by som chcel poďakovať Vlčákovy, ktorý mi dal kontakt na pána Šedu. Bol som vo firme Ades kde mi zadnú stenu na počkanie vymenil za Cambo 5x7. Je to neuveritelne milý Človek. Musím povedať, že denne sa stretávam s ľuďmi, ale stretnúť Človeka je veľký zážitok. Mne sa to podarilo. Celé to trvalo asi hodinu, ale zážitok je to na celý život. Ešte raz ďakujem.Vložený obrázek
  • 0

#6 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:41:58

to: albert.pavel
Jako novopečený Magnolista jsem před nedávnem zakokupil magnolu od jednoho pána, bohužel tento mi k ní neprodal redukce na 13x18cm film (na ostatní jako je 9x12 a 10x15cm mám "dostatek" ale jak na potvoru těch 13x18 nemám). A tak vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že povytažením ocellového plechu, který kryje film vetšinou docílím jeho vypadnutí .. jsem tak nějak uvažoval, že bych si nechal záda od Magnoly poupravit na trochu jiný typ kazet. Chtěl bych proto poprosit (jestli to ovšem není tajemstí) o kontakt na pána, který ti předělával Magnolu popř o informaci o ceně, která za tu výměnu byla účtována (od té se totiž bude odvíjet to, kdy popř. zdali si to nechám předělat, studenti = chudý národ :) Zatím mi tu nefungují soukromé zprávy a tak spamuji sem. Případné info prosím na azazel1mz(a)gmail.cz

Předem děkuji
martinZ
  • 0

#7 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 31 prosinec 2011 - 12:33:09

Ako som uviedol je to pán Šeda z firmy ADES. E-mail je: ades@terminal.cz. S ním som to mejlom vyriešil rýchlo. Oficiálna cena je 11500 Kč. Jedná sa o úplne nový diel. Kazety teraz do Magnoly idú všetky 5x7 a 13x18. Vonkajší rozmer je rovnaký, ale pozor kazety si kúpte také aký film budete používať. Do 5x7 nevložíte film 13x18. Je o niečo väčší. A logicky s toho vyplýva, že do 13x18 síce vložíte 5x7, ale nedrží a môže vypadnúť. Ja mám kazety na obidva rozmery. Vy sa budete venovať kolódiu a s toho vyplýva, že asi bude treba nejakú kazetu na to upraviť, čo si myslím, že by nemal byť nejaký problém. Čo sa týka ceny netvrdím, že je malá, ale je to najlepšie riešenie (podľa mňa). Práca je neporovnateľná s pôvodnými kazetami. Prajem príjemnú zábavu. :)
  • 0

#8 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2012 - 12:13:22

to: alebert.pavel
auvajs, tak ta cena je trošičku nad moje současné finanční možnosti (studenti = chudý národ, alespoň někteří :) ale rozhodně děkuji za informace týkající se kontaktu, cen a hlavně typů kazet

měl bych ještě jednu prosbu, v polovině tohoto vlákna jsem se dočetl, že někteří používají kazety Linhof, jen jsem z toho textu nepochoplil jestli je to pro předělaná záda a nebo pro origoš Magnolácké
Protože pokud by byly pro originální Meopta záda tak by to byla varianta řešení, která by mohla být levnější než kompletní předělání. Jen když jsem se díval na ebay.de tak jsem zjistil, že těch kazet od Linhofu je vice typů tak jestli by mohl někdo kdo to v této sestave používá postnout nějaké fotky abych věděl jaké typy lze použít (jaké jsou praxí ověřeny :)
Dík moc za pomoc :)
  • 0

#9 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2012 - 12:17:24

aha tak chyba, ta informace o kazetách byla ve vláknu Magnola nikoli zde :) tak sorry presunu se s tim dotazem vedle
  • 0

#10 albert.pavel

albert.pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • Location48.574636,19.117182
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2012 - 12:30:05

Do originál Magnoly sa nedajú použiť Linhof kazety. Sú hrubé približne 1 cm a do Magnoly sa teda nezmestia. Zrejme bude rozdiel aj vo vonkajšom rozmere to som nepozeral (pretože je to zbytočné). Tak isto je rôzna vzdialenosť matnice pri originál Magnole a pri prerobenej. Teda by nebolo možné zaostriť. Ale ak aspoň trocha uvažujete o serióznom fotení týmto foťákom, tak úpravu jednoznačne odporúčam. Keď porovnáte cenu podobného Linhofu a upravenej Magnoly je to obrovský rozdiel a predpokladám, že v komforte použitia potom už taký rozdiel nebude. Samozrejme záleží na tom čo chcete fotiť. Na portréty je to výborná voľba. Na krajinu možno nejaký 4x5 aby sa dali použiť širokouhlejšie objektívy. Na Magnole sa síce dá použiť 135mm, ale taká 120-ka by bola lepšia. Len to už asi nebude možné použiť. Tá 135-ka je na hranici.
  • 0

#11 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2012 - 12:42:42

Děkuji za odpověď. Z toho textu mi to nebylo moc jasné. No uvažuji o tom, že bych magnolu začal používat pravidelně... . Raději fotím venku, budovy, krajinku atd. Focení lidí mě nějak nejde, ale třeba bych to taky vyzkoušel. K fotoaparátu mám k dispozici dva objektivy 210mm a 135mm a to že ten 135mm je na hranici jsem taky vyzjistil :)

Spíš mě v tomto okamžiku se..e, že mi prodávající nepřiložil redukce na film 13x18cm. Na ten jediný formát mám filmy a navíc se z toho dají pěkně dělat kontakty.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních