Přejít na obsah


Fotka

Vyvolání čb ORWO NP22


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 07:30:35

Dobrý den, jsem absolutní laik, ale doma jsem našla nevyvolaný čb film ORWO NP22, ve fotolabu mi řekli, že to můžu vyhodit, že mi to nikde nevyvolají, že ty chemikálie už se od revoluce nepoužívají. Ale myslím, že to určitě musí nějak jít,ne? Nevíte někdo, kde by se to dalo vyvolat, případně kdo by to mohl vyvolat? Všem moc děkuji za případné rady:-) Veronika
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 listopad 2011 - 08:19:52

formát?
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 listopad 2011 - 09:23:24

Vyvolá se to jako jakýkoliv černobílý film, stáří bude mít vliv na závoj a různé závady. Nevím odkud si, vyvolá jakýkoliv ochotný komorník, třeba já.
  • 0

#4 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 listopad 2011 - 09:27:43

Já jsem teď od Konyho dostal chemii na starý negativ, takže pokud by jsi byla z Prahy nebo někde kolem, tak bych to mohl zkusit vyvolat v tom :D
  • 0

#5 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 10:59:03

Dobrý den, jsem absolutní laik, ale doma jsem našla nevyvolaný čb film ORWO NP22, ve fotolabu mi řekli, že to můžu vyhodit, že mi to nikde nevyvolají, že ty chemikálie už se od revoluce nepoužívají. Ale myslím, že to určitě musí nějak jít,ne? Nevíte někdo, kde by se to dalo vyvolat, případně kdo by to mohl vyvolat? Všem moc děkuji za případné rady:-) Veronika


vyhodit by spíš měli osazenstvo toho fotolabu.
  • 0

#6 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:39:31

tento film sem naposledy volal v d76 stocku 7 minut
závoj trochu vylezl ale nic hrozného (zrovna sem doma jiné máchadlo neměl)
jde taky o to jak jsou ty filmy staré a jak byly skladovány - mám od kamaráda pár NP17 a NP22 které byly skladovány v mrazáku a až na lehce obtištěný krycí papír (s tím nic neuděláš) a lehoučký závoj jedou úplně normálně
  • 0

#7 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:59:02

Daval som volat skoro 10 rokov nafoteny fomacolor a az na zopar farebne posunutych snimkov som z toho nazvacsoval pekne fotky. Takze za pokus to stoji. Problem v laboch nie je v nedostupnosti chemie, ale stratovost - vyliat celu chemiu, naliat cb a nastavit proces sa kvoli jednemu filmu nevyplati. V presove to za priplatok vyvolaju rucne, ale kvalitu netusim.
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:01:40

... Nevíte někdo, kde by se to dalo vyvolat, případně kdo by to mohl vyvolat? Všem moc děkuji za případné rady:-) Veronika


odkud jsi?
  • 0

#9 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:16:02

Dobrý den, jsem absolutní laik, ale doma jsem našla nevyvolaný čb film ORWO NP22, ve fotolabu mi řekli, že to můžu vyhodit, že mi to nikde nevyvolají, že ty chemikálie už se od revoluce nepoužívají. Ale myslím, že to určitě musí nějak jít,ne? Nevíte někdo, kde by se to dalo vyvolat, případně kdo by to mohl vyvolat? Všem moc děkuji za případné rady:-) Veronika


vyhodit by spíš měli osazenstvo toho fotolabu.


No, jenom doufám, že ten jeden film, co mně vzali, nevím co to bylo za typ, tak ho nezkazí. že tam snad sedí nějací aspoň trochu odborníci:-(
  • 0

#10 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:20:57

Vyvolá se to jako jakýkoliv černobílý film, stáří bude mít vliv na závoj a různé závady. Nevím odkud si, vyvolá jakýkoliv ochotný komorník, třeba já.


Jéé, moc děkuju za nabídku. Já pracuju v Brně, takže pokud by ses tu taky někde vyskytoval,tak bych Ti to někde předala. Případně to můžu poslat poštou.
  • 0

#11 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:26:22

Já v Brně studuju, příšlí týden by to šlo? Namíšu vývojku proti závoju.
  • 0

#12 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:37:40

Určitě by to šlo příští týden, přizpůsobím se. Jenom v úterý nemůžu. Jinak, v které části Brna studuješ?
  • 0

#13 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 listopad 2011 - 17:38:16

ploci ak ťa môžem poprosiť môžeš potom napísať akú chémiu si namiešal? prípadne ktorej bežne dostupnej vývojke sa podobá? Mám doma ten istý film a rád by som ho skúsil vyvolať :D
  • 0

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 listopad 2011 - 19:15:26

Ja Orwo NP22 zvitok vyvolávam bežne v ID62 5 min pri 20st a nemá probléma, len samozrejme oproti novému filmu je to poznať, ale fotky z toho sa dajú v pohode urobiť a sú aj pozerateľné, samozrejme veľmi záleží na tom, ako bol film skladovaný
  • 0

#15 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:56:51

Dobrý den, jsem absolutní laik, ale doma jsem našla nevyvolaný čb film ORWO NP22, ve fotolabu mi řekli, že to můžu vyhodit, že mi to nikde nevyvolají, že ty chemikálie už se od revoluce nepoužívají. Ale myslím, že to určitě musí nějak jít,ne? Nevíte někdo, kde by se to dalo vyvolat, případně kdo by to mohl vyvolat? Všem moc děkuji za případné rady:-) Veronika


vyhodit by spíš měli osazenstvo toho fotolabu.


:D, přesně tak
  • 0

#16 kocour

kocour

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:32:51

ORWA NP 22 a NP 15 mam furu, nasel jsem to doma v lednicce. Postune zjistuji, ze je mnohem kvalitnejsi nez soucasne filmy FOMA. Vyvolavam to v R 09.

http://fomaobchod.cz...adonr09new250ml[70011]?ItemIdx=5

Casy ted nemam pri ruce, ale mohu pohledat.
  • 0

#17 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:18:10

ORWA NP 22 a NP 15 mam furu, nasel jsem to doma v lednicce. Postune zjistuji, ze je mnohem kvalitnejsi nez soucasne filmy FOMA. Vyvolavam to v R 09.

http://fomaobchod.cz...adonr09new250ml[70011]?ItemIdx=5

Casy ted nemam pri ruce, ale mohu pohledat.

Když toho máš fůru, mohl by jsi se se mnou o pár kousků rozdělit?
Otec
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 listopad 2011 - 18:44:38

Určitě by to šlo příští týden, přizpůsobím se. Jenom v úterý nemůžu. Jinak, v které části Brna studuješ?


Černá pole. Středa odpoledne = ideál.
  • 0

#19 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2011 - 21:33:51

Mimochodem- mám doma v mrazáku nějaké kousky Orwa NP22 svitek. Pár jsem jich vyvolal v ID-11 byly normálně použitelné.
Nechce někdo?
  • 0

#20 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 21 listopad 2011 - 21:39:47

Mimochodem- mám doma v mrazáku nějaké kousky Orwa NP22 svitek. Pár jsem jich vyvolal v ID-11 byly normálně použitelné.
Nechce někdo?

Dělal jsem na ně léta. Rád by jsem si jich pár vzal.
Dík
  • 0

#21 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2011 - 21:44:22

Dělal jsem na ně léta. Rád by jsem si jich pár vzal.
Dík


OK- tak jak se vrátím z cudziny, tak vlítnu do mrazáku a přepočítám...
  • 0

#22 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2011 - 23:37:58

Mno, mám taky značné zásoby. Asi tak ještě 70m.... :( Volání není až takovej problém, záleží jak je to nafocený. Dnes tenhle film fotím na ISO 80 a je to tak akorát. Pak snese i Rodinal 1:50ti. Cca 8min, kvrdlat méně. Jinak to lze máchat i v FX2, kolem 13min, překlápět normálně.
  • 0

#23 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2011 - 07:35:48

Určitě by to šlo příští týden, přizpůsobím se. Jenom v úterý nemůžu. Jinak, v které části Brna studuješ?


Černá pole. Středa odpoledne = ideál.


Ok, takže středa odpoledne. Napiš prosím kdy a kde presně. Jestli by to šlo až po 3. hodině odpoledne.
  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 22 listopad 2011 - 11:12:10

Co bys řekla přijít za námi na šestou do ambry(Ambra - u Kaunicových kolejí)? Bude tam více podobně postižených(rozuměj, komorníků), je to asi nejvhodnější místo. Můžeš si dát v klidu čaj, nekouří se tu, samé výhody a sociální jistoty. Vyvolaný film bych ti pak dodal příští týden
  • 0

#25 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2011 - 15:14:06

Dobře, dorazím tam na 6, ale pokud to nebude vadit, tak se nezdržím. Do Brna dojíždím a domů je cesta daleká:(. Takže kdyby ses nezlobil, tak Ti to jenom hodím a poletím na vlak. Ten vyvolaný film stačí v pohodě příští týden:-)Dík
  • 0

#26 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 22 listopad 2011 - 19:43:38

Jen si dovolim upozornit, ze pravidelne setkani se uskutecni ve stredu 30.11.2011 v Ambre od 18:00 :lol:
  • 0

#27 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 22 listopad 2011 - 20:12:07

Dělal jsem na ně léta. Rád by jsem si jich pár vzal.
Dík


Tak omluva veliká. V mrazáku žádné Orwo není. Kam se to jenom...
Ale za to tam jsou nějaké barevné kinofilmy, které asi těžko v nejbližších dvou letech užiju.
  • 0

#28 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 06:53:47

Dobře, dorazím tam na 6, ale pokud to nebude vadit, tak se nezdržím. Do Brna dojíždím a domů je cesta daleká:lol:. Takže kdyby ses nezlobil, tak Ti to jenom hodím a poletím na vlak. Ten vyvolaný film stačí v pohodě příští týden:-)Dík


Tak teď su z toho jelen:-) Kolega Vladik, píše, že pravidelné setkání až příští středu:-) mně je to jedno kdy, jenom abych tam někoho našla, když tam dorazím:-). ale klidně to může být i příštít týden. Dej vědět prosím. Dík
  • 0

#29 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2011 - 07:11:06

Aj, děkuji Vladíkoj za opravu, ale už my tam ještě s jedním kolegou stejně jdeme, takže prázdno nenajdeš. Poznáš mě podle šedého saka se zeleným vyložením, dlouhých vlasů a vedle ležícího koňského kabátu(jakože z koně :lol: ).
  • 0

#30 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 07:34:12

Aj, děkuji Vladíkoj za opravu, ale už my tam ještě s jedním kolegou stejně jdeme, takže prázdno nenajdeš. Poznáš mě podle šedého saka se zeleným vyložením, dlouhých vlasů a vedle ležícího koňského kabátu(jakože z koně :lol: ).


Dobrá tedy:-) já budu mít černou bundu a tyrkys. proužkovaný svetr a vlnitý vlasy:-) tak snad se najdem. Budu tam v 6.Díky
  • 0

#31 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 listopad 2011 - 07:44:35

Aj, děkuji Vladíkoj za opravu, ale už my tam ještě s jedním kolegou stejně jdeme, takže prázdno nenajdeš. Poznáš mě podle šedého saka se zeleným vyložením, dlouhých vlasů a vedle ležícího koňského kabátu(jakože z koně :lol: ).


Dobrá tedy:-) já budu mít černou bundu a tyrkys. proužkovaný svetr a vlnitý vlasy:-) tak snad se najdem. Budu tam v 6.Díky


Ahoj Ploci,

tak včera sem byla ve fotolabu a z toho druhýho filmu nic není. Vypadá, že ani nebyl nafocenej, pokud to teda nezblbli v tom fotolabu. Zkoušels už vyvolat ten, co sem Ti dala?Kdyby na něm nic nebylo,tak se nelekni, vypadá to,že je to fakt možny, že nebyl nafocenej.dík
  • 0

#32 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 30 listopad 2011 - 10:51:32

Jeste jsem to nestlih, ale trosku s tim pocitam. Konec pasu totiy nema ani skrabanec, coy je yvlastni, vetsinou se vztvori
  • 0

#33 verdas

verdas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 listopad 2011 - 11:01:25

Aha, no, nespěchám na to, takže až budeš mít čas, tak to bude.

Dík
  • 0

#34 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 leden 2012 - 17:23:42

Ak by mal niekto o tento film záujem pozrite si bazár prosím ;-)
  • 0

#35 Koitus

Koitus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 0

Publikováno 14 březen 2015 - 23:21:21

Dobrý večer,

dostal jsem krabici několika desítek metrů starého kinofilmu ORWO NP55 (na několika místech jsem našel, že jde o stejný film jako NP22 pouze s tím rozdílem, že je v metráži) a rád bych se někoho, kdo tento materiál zná, zeptal na několik věcí:

1/ jaká je skutečná citlivost tohoto filmu (předpokládám, že bych ho mohl využít v rozsahu 80-125 ISO)

2/ mám doma vývojky ID-11 a Microphen, která bude vhodnější na vyvolání a jaké časy použít pro stock, 1+1 a 1+3

Předem díky za fundované odpovědi.


  • 0

#36 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 15 březen 2015 - 08:08:24

Výborný film. Prý byl původně určen pro filmové kamery. Já jsem jej zpracovával výhradně v R09 z NDR, odkud jsme film

vozili v metráži. Exponoval na udávanou nominální citlivost 100ASA.

Vyvolával postupem Kytka-Sapara, který je zde k dohledání. Vycházelo to při ředění 1:80 na 17 - 18 min.při 20°C. Ale to byl čerstvý :-)

V Tebou udávaných vývojkách jsem to nezkoušel, tak tady neporadím.


  • 0

#37 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 15 březen 2015 - 15:40:19

Taktéž můj to byl oblíbený film, vyvolával jsem tehdejší Fotochemáckou "Ultrajemnozrnnou", ale netuším, zda jí něco z dnešních odpovídá. Citlivost vycházela o něco lepší než ta 100, tedy asi jako dnes dělám FP4+ od Ilfordu.

 

Takže bych si udělal klasickou zkoušku a odpíchnul bych se od časů pro FP4+, klidně.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#38 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 16 březen 2015 - 12:49:28

NP 55 jsem exponoval na 100ASA. Volání v A49, teplota a čas dle tabulky u A49.

Potvrzuji velmi dobrou kvalitu - ostrost  a tonalitu má tento matroš osobní. Ten starší bude ctít asi otestovat na 80 a čvachtací zkoušku.

ma


  • 1

#39 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 17 březen 2015 - 15:40:35

Souhlasím!

To moje ORWO z metráže, expirace polovina 90. let - praktická citlivost  80 ASA, lehký závoj, ale zrno a ostrost stále skvělé - ve více vývojkách!!  Když byl dobře  skladovaný...


  • 0

#40 poly

poly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 9

Publikováno 25 březen 2015 - 07:01:53

Dobrý večer,

dostal jsem krabici několika desítek metrů starého kinofilmu ORWO NP55 (na několika místech jsem našel, že jde o stejný film jako NP22 pouze s tím rozdílem, že je v metráži) a rád bych se někoho, kdo tento materiál zná, zeptal na několik věcí:

1/ jaká je skutečná citlivost tohoto filmu (předpokládám, že bych ho mohl využít v rozsahu 80-125 ISO)

2/ mám doma vývojky ID-11 a Microphen, která bude vhodnější na vyvolání a jaké časy použít pro stock, 1+1 a 1+3

Předem díky za fundované odpovědi.

Parádní matroš. Kinematografické ORWO.

Mi vychází citlivost spíš 80 a volal jsem to:

ID 11 1:1 10,5 minut (ale i 12 minut podle motivu).
R09 1:40 11 minut

 

Neskutečně ostré zrno, zejména na 30x40 x 50x60 cm je to ukázkové.

Mám ho furt v ledničce, tak 80 metrů :)


  • 0

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 březen 2015 - 10:50:45

Profesor fotografie pan Zawadskí mi doporučil: nejlépe R9 ředění 1:50 a volat 15 minut. Mám odzkoušeno a jsem spokojen.


  • 0

#42 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 26 březen 2015 - 01:15:51

Mám ho furt v ledničce, tak 80 metrů :)

Není náhodou nějaký z těch metrů "navíc"? ;-)


  • 0

#43 Ian

Ian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 květen 2016 - 16:41:29

Zdravím, dovolím si obnovit toto téma a zeptat se zda-li někdo vyvolávál kinofilm ORWO NP22 ve Fomadonu LQN? Nikde jsem nenašel časy s kterými bych mohl začít pracovat tak se rači zeptám Vás odborníků.Nemáte nějaké tabulky v pro tuhle kombinaci v šuplíku? :) Našel jsem spoustu receptů pro rodinal a podobně, ale nechce se mi kupovat další chemie když mám doma tohle.


  • 0

#44 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 17 květen 2016 - 17:36:20

Tato vývojka není vhodná. Použij osvědčenou metodu. R9 1:50 čas 15 min.


  • 0

#45 Ian

Ian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 květen 2016 - 18:43:58

Ok, napadlo mě že se tomu asi nevyhnu, ale chtěl jsem se ujistit abych nekupoval zbytečně další chemii. Díky☺
  • 0

#46 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 17 květen 2016 - 20:03:36

R9 si kup. Vydrží rok. Orwo nech zkušeným, co z něho dokážou dostat co my nedokážeme.  R9 je dobrá skoro pro všechny běžné filmy klasické konstrukce.


  • 0

#47 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 květen 2016 - 20:17:05

S R09-kou v podstatě nic nezkazíš, avšak po podivné záměně lahví, kdy jsem omylem vyvolal film v pozitivní vývojce už nad R09 ani neuvažuju. Film vyvolaný v pozitivní vývojce zaručeně dobře vyvolaný není, protože po okrajích nese jakési závoje, avšak to je jenom několik milimetru, tam, kde byl zavaděn o šneka vývojnice, samotná kresba je lepší a ostrejší než mnou focené a vyvolávané negativy v R09.


  • 0

#48 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 17 květen 2016 - 20:41:59

S R09-kou v podstatě nic nezkazíš, avšak po podivné záměně lahví, kdy jsem omylem vyvolal film v pozitivní vývojce už nad R09 ani neuvažuju. Film vyvolaný v pozitivní vývojce zaručeně dobře vyvolaný není, protože po okrajích nese jakési závoje, avšak to je jenom několik milimetru, tam, kde byl zavaděn o šneka vývojnice, samotná kresba je lepší a ostrejší než mnou focené a vyvolávané negativy v R09.

Cožeto?


  • 0

#49 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 17 květen 2016 - 20:43:55

R9 si kup. Vydrží rok. Orwo nech zkušeným, co z něho dokážou dostat co my nedokážeme.  R9 je dobrá skoro pro všechny běžné filmy klasické konstrukce.

Mno, podle mých zkušeností aktuálně vyráběná R09 už ani ten rok nevydrží a bez varování odejde. Což byl taky důvod, proč jsem s ní přestal pracovat. A nejsem sám. Je to obrovská škoda. Zlatej Agfa Rodinal blahý paměti, ten vydržel věčnost. :(


  • 0

#50 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 květen 2016 - 21:06:27

 

S R09-kou v podstatě nic nezkazíš, avšak po podivné záměně lahví, kdy jsem omylem vyvolal film v pozitivní vývojce už nad R09 ani neuvažuju. Film vyvolaný v pozitivní vývojce zaručeně dobře vyvolaný není, protože po okrajích nese jakési závoje, avšak to je jenom několik milimetru, tam, kde byl zavaděn o šneka vývojnice, samotná kresba je lepší a ostrejší než mnou focené a vyvolávané negativy v R09.

Cožeto?

 

Někdy v prosinci jsem omylem vyvolal 100 asový svitek v pozitivní LQN-ce. Ku podivu je negativ použitelný, i když opakovat to neplánuju. A v porovnání s negativy vyvolanými v R09 je ostřejší a kontrastnejší. Po této náhodné zkušenosti hledám ostrou negativní vývojku, protože R09 mi sice dávala použitelné, avšak příliš mdlé, negativy.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních