Přejít na obsah


Fotka

černobílá fotografie cannon eos 10d


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 janikule

janikule

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: -1

Publikováno 18 listopad 2011 - 13:44:18

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.
  • -1

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2011 - 14:01:30

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.


pro správný výsledek je třeba dodržet následující postup:
a) odložit tento aparát, jímž sis poskvrnila ruce a duši,
:-) uchopit fotoaparát jediný správný - totiž, na film !
c) vložit do něj dle návodu k použití (či intuice) černobílý negativní (pokud
chceš fotky na papíře) či diapozitivní film (pokud chceš čb diapozitiv promítat na stěnu)
d) film po pořízení snímků (exponování) vyvolat ve vhodné vývojce, ustálit , vyprat, usušit, nastříhat a uložit do archivačních listů,
e) negativ vložit do zvětšovacího přístroje, promítnout na světlocitlivý fotopapír správně dlouho, vyvolat, ustálit, vyprat a usušit. (resp. diapozitiv vyvolat, ustálit, nastříhat a vložit do rámečků, tyto do promítacího přístroje)
Držím palce

:)
  • 0

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 listopad 2011 - 14:03:11

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.


Zde asi nebude to správné místo, kde se dočkáte odpovědi na tento dotaz. Zkuste např. tuto stránku http://forum.fotogra...407#msg-5191407
Leda by se podařilo do tohoto přístroje nasoukat film, například Foma 100. Pak bychom se mohli pokusit s tím něco udělat :)

Cannon EOS 500n či Zenit už nevyhovují ?
  • 0

#4 arqe

arqe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 15

Publikováno 18 listopad 2011 - 14:09:21

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.


Jani, tohle forum je o klasicke fotografii (foceni na film) a tvuj novy aparat je digitalni. Nejlepsi rada by teda byla, abys digital prodala a vrhla se do klasicke filmove fotografie. :) .

Me osobne digitalni technologie nijak neurazi, docela dobre jsem se pomoci digitalu rozfotil, ale ted uz se chci venovat jenom klasice.
Pokud prese vsechno budes chtit fotit cernobile pomoci digitalu, tak ti jen poradim:

Nikdy nenastavuj na fotoaparatu foceni rovnou do BW, prijdes o vsechny moznosti ovlivnit prevod barev do stupnice sede. Fot si barevne do RAWu a BW zaber vyrabej az v nejakem software. Budes si moct pohrat s filtrama. Oni ty digitaly jsou mrchy mizerny, ten cip je tvoren pixelama s citlivyma na ruzne barvy (RGB), hodnoty jednotlivych kanalu se dopocitavaj pro dane rozliseni cipu a to je vzdycky spatne. Nejvic pixelu je v zelenem kanalu a toho se da taky vyuzit pri tom prevodu do BW (nejvic detailu v zelenem kanalu). Obavam se ale, ze az si nechas prvnich par fotek nekde vytisknout, budes zklamana.

Snad se tu nikdo neurazil, nevim jeste jak to tu presne chodi.
  • 0

#5 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 18 listopad 2011 - 15:46:55

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.


vánoce se blíží, ideální čas na nákup pořádného fotoaparátu, tudíž jedině na film :)
  • 0

#6 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:54:55

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz ale dostala jsem od strýce jeho fotoaparát s tím, že ho už nepotřebuje.Jsem zatím ve fázi studování manuálu a podobně.Chci se ale zeptat, jak na černobílou fotografii...respektive, jak nastavit aby fotil černobíle, nemůžu to najít nikde v manuálu a na internetu, tak se chci zeptat tady.Děkuju za odpovědi.


Na ČB fotografiu najlepšie s čiernobielym negatívnym filmom.
ČB fotky z digitálu, ktorý más, nikdy nebudú také super ako klasické, mokrou cestou vyrobené zväčšeniny. Nemám rád, keď namiesto mojich rúk a rozumu niečo, a hlavne fotku, zariadi počítač. :)
  • 0

#7 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 listopad 2011 - 17:59:45

D jako debilní?
  • 0

#8 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 18 listopad 2011 - 19:54:21

D jako debilní?


Neviem, ale myslím si že to nebolo potrebé takto reagovať.
  • 0

#9 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 listopad 2011 - 20:22:48

Pardón. Hlavně je asi zbytečné tohle vlákno.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních