Přejít na obsah


Fotka

16mm - magnetická/optická stopa, distribuční kopie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 histes

histes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 prosinec 2011 - 15:01:57

Tak Vás tady po čase vítám, pár nových informací do mlýna.

Už jsem psal, že dnes, kdybych natáčel film, tak je nejjednodušší a asi nejlevnější natáčet na negativ, vyvolat na Barrandově a zdigitalizovat na Spiritu a pak už pokračovat digitálně.

Pořád se řešil optický/magnetický záznam na 16mm, kdo to umí atp.

Takže - optickou stopu by uměli ve Zlíně - jen kdyby to pro ně bylo komerčně zajímavé, magnetickou už nikdo, po smrti pana Rentze.

Při jedné příležitosti jsem měl možnost si o tom všem promluvit s Čestmírem Kopeckým, který má své filmy na 16mm i s optickou stopou. Dal mi kontakty, které jsem tedy využil a spojil se s laborkami Andec v Berlíně.

Kdybych šel někdy do celovečeráku, tak pro to kouzlo natáčím na Fomu, za 1€/metr (a slevy při větším než 30m množství) to vyvolají v Berlíně a potom rovnou za 50 centů/metr nanesou profesionální magnetickou stopu. Následuje už jen střih, nahrání zvuku na meoclubce a pokud bych chtěl, tak rovnou z magnetické sestříhané ozvučené kopie pak v Andecu vyrobí i distribuční kopii - první je dražší, pak každá další stojí zhruba 30 000 korun - včetně optické zvukové stopy.

Čestmír Kopecký říkal, že na Fomu ještě celovečerák natočí, ale hlavně, že ve Zlíně nebo na Barrandově by teprve po 20 letech laborovali, jestli to ještě umí - a na rozdíl od nich to v Berlíně dělají pořád, profesionálně a za slušný peníz.

V Německu a ve Francii se například stále musí odvádět do archivu jedna kopie na filmu, digitály neuznávají, takže díky tomu asi výroba distribučních kopií 16mm jen tak hned nezanikne - alespoň tedy v tom Berlíně. Dělají pak taky převody 8, 9,5mm do 16mm, 16mm do 35mm i zpět... Takže je možné i natáčet na osmičku negativ a teprve potom s tím jít v Andecu do 16mm pozitivu a ušetřit peníze - ale, zase, nevím - mně už 16mm zrno Kodaku v kině dráždí (třeba nez. film Mamuth). Foma je pré jemnější. Takže tak :).
  • 0

#2 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 prosinec 2011 - 15:32:21

16mm a i 8mm magnetickou stopu umí podle mě ten týpek nedaleko v Německu a to není podle mě nikterak drahé. http://www.filmbespurung.de/
  • 0

#3 histes

histes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 11 prosinec 2011 - 01:28:28

No - je to stejně drahé, jako v profi laborkách Andec. To bych to raději poslal do Andecu.
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 prosinec 2011 - 11:57:31

Páni, len taká zaujímavosť, na ebay.uk som videl asi dve či tri lepičky mg stopy na predaj, profi stroje, žiadne "udelátka", v cene cca 300EUR. Možno by bolo zaujímavé takúto lepičku kúpiť. Pokiaľ viem, tak mg pás špeciálne pre Súper8 predáva aj Wittner (aj pre8 a 16 mm). Na Slovensku nepoznám nikoho, kto ešte točí na film, len ĎuroT začína - robí prvé pokusy, a tak mne sa o tom neoplatí rozmýšľať.
  • 0

#5 histes

histes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 11 prosinec 2011 - 18:01:43

Sokolvideo: Jak se to v angličtině jmenuje? Pod čím to hledat?
  • 0

#6 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 prosinec 2011 - 17:03:15

dnes dom objavil na ebay.de toto
http://www.ebay.de/i...=item2eba183d43
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních