Přejít na obsah


Fotka

editace příspěvku - návrh na změnu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:23:05

Přiznávám, že následující je výhradně problémem mé zbrklosti, ale snad by se to hodilo i jiným. Vždy když odešlu příspěvek zaúpím, že v něm mám překlep, chybu ve slovosledu, slovo navíc... Chápu, že není taktické umožnit zpětnou editaci příspěvků, aby se osazenstvo nedohadovalo nad tím, co bylo napsáno před tím, než bylo změněno atd. ale na jiném fóru (také na bázi php bb) které jsem navštěvoval je umožněná editace příspěvku, pokud ještě nikdo jiný nepřidal další příspěvek do vlákna, což je podle mého rozumný kompromis.

Tak jako tak slibuji, že se pokusím si po sobě příspěvek vždy přečíst než ho odešlu. Díky, jen
  • 0

#2 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:33:48

to je dobrej nápad, dost často se stane, že člověk třeba šoatně napíše citaci, nebo odkaz a podobně, ta funkce by se hodila, ovšem jen jak říkáš, tedy dokud nenapíše někdo další příspěvek:)
  • 0

#3 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:44:13

Myslím, že je to blbost! Jen si pánovbé je třeba vyžrat co už jednou vypustili do éteru.

Co temná schvátí, to už nenavrátí :wink:
  • 0

#4 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:44:50

Skra, jaktože mi ta moje chyba nejde opravit!!!! :wink:
  • 0

#5 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:54:47

:wink: :lol: :lol: názornější příklad jsem si nemohl přát
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:06:39

to je dobrej nápad, dost často se stane, že člověk třeba šoatně napíše citaci, nebo odkaz a podobně, ta funkce by se hodila, ovšem jen jak říkáš, tedy dokud nenapíše někdo další příspěvek:)


slovo a facka se ve slušné společnosti zpět nebere. :wink:
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:53:34

mclusky: to byl pokus o vtip :wink:
  • 0

#8 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:57:16

to je dobrej nápad, dost často se stane, že člověk třeba šoatně napíše citaci, nebo odkaz a podobně, ta funkce by se hodila, ovšem jen jak říkáš, tedy dokud nenapíše někdo další příspěvek:)


slovo a facka se ve slušné společnosti zpět nebere. :wink:



no je pravda, že spousta lidí tu asi v afektu napíše věci, který o pár vteřin později chce vzít zpět, v tom ohledu jsem nad tím nepřemejšlel...
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 prosinec 2011 - 17:11:41

možnost editace příspěvku hádkám nezabrání. akorát se povedou o to, co v příspěvku původně bylo (krom toho se edituje pouze příspěvek, nikoliv citace)..

na překlepy je tu funkce "náhled"
  • 0

#10 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 28 prosinec 2011 - 17:21:15

mclusky: to byl pokus o vtip :wink:

včetně toho překlepu v prvním příspěvku? pak se omlouvám, to bylo na mě až příliš rafinované

jakub.jira: ale já si právě myslím, že je i snad lepší, když člověk píše s chladnou hlavou - i v tomto bych editaci vlastního příspěvku hned po považoval naopak za výhodu, protože v tomto druhu (internetové) komunikace nemáme tolik možností vyjádření (mimika, tón hlasu - emotikony vše nenahradí) osobní komunikaci a emocionálně zabarvené zprávy působí tak mnohem větší škody než v reálu. snad jsem to napsal srizumitelně, sám se v tom moc nevyznám
  • 0

#11 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2011 - 17:26:36

jakub.jira: ale já si právě myslím, že je i snad lepší, když člověk píše s chladnou hlavou - i v tomto bych editaci vlastního příspěvku hned po považoval naopak za výhodu, protože v tomto druhu (internetové) komunikace nemáme tolik možností vyjádření (mimika, tón hlasu - emotikony vše nenahradí) osobní komunikaci a emocionálně zabarvené zprávy působí tak mnohem větší škody než v reálu. snad jsem to napsal srizumitelně, sám se v tom moc nevyznám


Asi tě chápu, občas taky zjistím chybu ve slovech mnou nakladených a nezbývá než ji opravit následně dalším příspěvkem.
Na jiném serveru možnost následné editace vlastního příspěvku byla a je, a občas toto bývá docela pravidelně zneužíváno několika jedinci, kteří vyprovokují bouřlivé reakce publika a následně nenápadně jádro pudla přepíší do neškodné podoby a "já nic, já muzikant"
(muzikantům skutečným se za tento lidově zaužívaný příměr omlouvám)
  • 0

#12 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 prosinec 2011 - 17:30:17

ale mclusky hned v úvodu napsal, že možnosteditace by byla pouze do doby, než do vlákna přibude nový příspěvek, což právě eliminuje úpravu po rozpoutání hádky.
mě se ta možnost líbí, pokud by to fungovalo tímto způsobem.
  • 0

#13 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:18:46

Ogaro Krakenův.Fungujů ti emaily?
  • 0

#14 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:22:11

na inych forach oprava preklepov alebo edit normalne funguje ...
  • 0

#15 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:30:27

Dyž má nekdo horků hlavu a neco napíše ve vzteku,nebo v rychlosti,proč by to měl měnit.
Je potom spousta lidí co smažou třeba celou větu,nebo příspěvek.Chápu,že editace je potřeba,ale třeba jen na pravopis a zapomenuté písmenka.
Pak ty fora tak vypadajů.Nekeré sů velice divné.Když je vyeditovaný třeba první příspěvek tak sa potem člověk diví,že dalších 20 ludí pod tým mu odpovídá na neco jiného.Pak to čte nejaká další osoba a připadá mu,jak dyby sa bavíl hlůpí z hluchým.Toť můj nestřízlivý názor.
  • 0

#16 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:56:15

afekty by měl řešit asi moderátor, překlepy pokud nejsou vyloženě zavádějící snad tolik nevadí. co se týkj případných odhalených nepřesných informací (někdo se upíše, překoukne v předpisu atp), myslím že je opět na místě kontaktovat moderátora, on přípsěvek společně s pisyatelem upraví a případné reakce rovněž zmoderuje.
  • 0

#17 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2011 - 23:08:28

dvě poznámky bych chtěl řéct:

a] dejte lidem chat a přestanú vám tárat cypoviny do fóra
b] na takto velkém fóru dát lidem důvěru dovolit editovat příspěvky? osobně bych to nedělal. V menších, soukromých prostrech, kde se lidé vesměs znajú, tam ano.
  • 0

#18 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 29 prosinec 2011 - 00:29:21

Mě nemožnost editace již odeslaného často přinutí:
a) napsat si text ve Wordu, milionkrát přečíst, zkontrolovat, přepsat a nakonec poslat
:-) napsat příspěvek zde, milionkrát přečíst, zkontrolovat, přepsat a nakonec poslat
c) napsat zde, přečíst a posléze smazat a neposlat nic

Možnost c) používám stále častěji, protože:
1) spousta volovin se sem ode mě vůbec nedostane
2) afekt vyšumí dřív, než se konečně odhodlám stisknout čudlík "odeslat"

Tento příspěvek neprošel ani jednou z uvedených procedur, tudíž je to volovina psaná v afektu a patří se ji neodesílat. Leč činím pravý opak :lol: .
Osobně jsem proti možnosti zpětné editace.
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2011 - 01:10:37

Sve si k tomu rekne taz, ale ja jsem take proti editaci. Prosel jsem uz mnoho internetovych for a vim, ze to spis dela neplechu. (napr uplne promazani vlastnich prispevku od urazenych identit, ktere uplne znici historii nejakeho treba duleziteho tematu) Preklepy vam rad opravim a neni problem mi kvuli cemukoliv napsat, abych zmenil, opravil, smazal. Jestli muzu poprosit, kontrolu prispevku nevenujte jen preklepum, ale hlavne gramatice. Posledni dobou se za Temnou trochu stydim, hrubek tu je jak maku. Ja nemel nikdy z diktatu lepsi znamku nez petku, ale prave diky internetovym forum jsem se nakonec trochu te gramatiky doucil a snad uz to neni tak hrozne. Snazte se prosim i vy....
  • 0

#20 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 29 prosinec 2011 - 02:44:58

vidím to stejně jako Pavel
  • 0

#21 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 29 prosinec 2011 - 07:31:24

Vážení kolegové, občas se každému stane, že si důkladně nepřečte, či se
přehlédne v textu svého příspěvku. Pokud jsem požádal kolegu Pavla_P
o drobnou korekci v pravopisu přes "Připomínky", vždy našel čas a daný
problém napravil. Hrabat se zpětně ve vlastních příspěvcích ve snaze vše
dodatečně vylepšit, či změnit vlastní stanovisko, považuji za nepřípustné
a domnívám se, že je opravdu na čase pro mnoho kolegů důkladněji před
odesláním vlastních příspěvků pročítat smysl textu a důsledně kontrolovat
pravopis. Dobrou vizitku pro náhodné návštěvníky zmíněné textové hrůzy
rozhodně nedělají. Dokážete si představit, že si zakoupíte knihu, která se
vůbec nezabývá korekcí pravopisu? Do fóra nahlíží i neregistrovaní a moc
dobré mínění nám to rozhodně nedělá. Domnívám se, že odstranění těch
největších textových úletů (po předchozí vzájemné dohodě), je nanejvýše důležité i pro všechny z nás . S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#22 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 29 prosinec 2011 - 09:02:09

Sve si k tomu rekne taz, ale ja jsem take proti editaci. Prosel jsem uz mnoho internetovych for a vim, ze to spis dela neplechu. (napr uplne promazani vlastnich prispevku od urazenych identit, ktere uplne znici historii nejakeho treba duleziteho tematu) Preklepy vam rad opravim a neni problem mi kvuli cemukoliv napsat, abych zmenil, opravil, smazal. Jestli muzu poprosit, kontrolu prispevku nevenujte jen preklepum, ale hlavne gramatice. Posledni dobou se za Temnou trochu stydim, hrubek tu je jak maku. Ja nemel nikdy z diktatu lepsi znamku nez petku, ale prave diky internetovym forum jsem se nakonec trochu te gramatiky doucil a snad uz to neni tak hrozne. Snazte se prosim i vy....

Moc ses toho nedoučil.Nevidím háčky a čárky :!: :lol: To mě sere daleko víc než "samyce" :-)
  • 0

#23 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 29 prosinec 2011 - 09:46:17

na jiných fórech by tohle téma ani nevzniklo a možnost editace je tam samozřejmost. Jen tady si hrajem na všemoudré a všeznalé, neustále přemýšlející co píšem a bezchybné. A některým zde by určitě chybělo opravovat ty trouby, kteří se překleply a nebo napsali nějakou blbost. Ale osobně mi tenhle přístup nevadí a respektuji ho.
  • 0

#24 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:27:17

Ogaro Krakenův.Fungujů ti emaily?


Zdeňo, mysím že jako áno!!!
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 prosinec 2011 - 15:16:27

Chvíli jsem o tom přemýšlel a asi spíš ne. I když možnost rychlé opravy po odeslání by byla jistou alternativou (k čemu by pak ale byl "náhled"?). Pokud se jedná o nějaký "důležitý" příspěvek a autor to uvede důrazně v hned dalším komentu že udělal chybu, tak si toho občas všimnu a korektůru začlením vejš (pokud na to mám práva).

Na pravopis nehledím, je to vizitkou každého pisatele :lol:. (ovšem občas je to dost děs, i po mě).

a v neposlední řadě - když nejde o život tak jde o ..... .
  • 0

#26 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2011 - 21:43:59

Pane Kelfíku, ne vždy je technicky možné, abych háčky a čárky používal. Ale slibuji, že pokud to jen trochu půjde, nebudu váhat.

Otiku, na jiném webu by tohle téma možná nevzniklo ani proto, že by se s uživateli vůbec nikdo nebavil.

Na temný se nedají editovat příspěvky už pět let a nikomu to žíly nepotrhalo. Až taz zavede nový engine, který bude mít možnost inteligentnějšího nastavení možností editování, je dost dobře možné, že se to povolí. Tohle fórum jede na starý verzi phpBB, kde to je ještě dost humpolácký...
  • 0

#27 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 29 prosinec 2011 - 22:39:31

Pane Kelfíku, ne vždy je technicky možné, abych háčky a čárky používal. Ale slibuji, že pokud to jen trochu půjde, nebudu váhat.
.

Je mi to jasný ,ale zrovna v tom příspěvku o spisovné češtině to nebylo rozhodně vhodno. :-)
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2011 - 22:58:24

Tyvole já nejsem žádnej mravokárce či dokonce jak se tomu nadává - grammarnazi, ale co je moc je někdy příliš. Psala mi už kupa lidí jaký je to peklo a já souhlasím. Někdo na to holt není, ale jak jsem už říkal, já sám jsem byl čistej pětkař a teď jsem hrdej alespoň za ty domělý trojky. (známky, ne prsa, tak tlustej ještě nejsem) To je celý, žádný kovbojky...
  • 0

#29 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 prosinec 2011 - 00:10:52

Otiku, na jiném webu by tohle téma možná nevzniklo ani proto, že by se s uživateli vůbec nikdo nebavil.

:-) :D 8-O

moderátor má pravdu. pokud nemá moderátor pravdu, platí pravidlo č.1
  • 0

#30 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2015 - 19:44:15

Mam dojem ze mi prvni prispevek na forum editovat sel, ale dalsi mi editovat nejdou, zdalo se mi to, halucinace?

Jinak je bezne, ze editace je mozna treba do napsani reakce, nebo 24 hodin i bez ohledu na reakce (s tim, ze se zazzanmena, kdy bylo editovano) ....


Asi jde o to, co umi toto forum IPboard a co umi admin nastavit...
  • 0

#31 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 6 únor 2015 - 23:17:06

viz : http://www.temnakomo...itelske-vyhody/

 

něco z toho asi bude dosud platné ...


  • 0

#32 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2015 - 15:44:26

Aha, no

možnost editace vlastních příspevků (omezeno na 5minut)

To nevysvetluje ze muj uplne orvnipost jsem editovat mohl ... Ale mi to prijde zvlastni takovehle "vyhody" jako editace prispevku jen pro platici, navic nekde tu psali, ze platit momentalne ani nejde
  • 0

#33 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 10 únor 2015 - 15:59:10

Ono to tu teď nemusí fungovat tak docela stejně jako před dvouma rokama.

A něco Ti brání, abys dal návrh na jinak zvláštní  nebo nezvláštní výhody pro platící ?  Co by sis představoval, když už by ses přidal k platícím ? 


  • 0

#34 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2015 - 16:03:33

Phpbb a standardni funkce abych nemusel delat double posty... Ale kdyz uz to nevadi spravci, tak prudit s tim nechci :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních