Přejít na obsah


Fotka

Jak začít s instatní fotografii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Kladik

Kladik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 23 leden 2014 - 15:50:54

Zdravím!
Chtěl bych začít s instatní fotografii ,žel bohu nevím co a jak:Nějak se v tom neorientuji také jinak jaký foťáček a jaké filmy. Zajíma mě spíš to bazarové zatím bych do toho nechtěl zas zbytečně moc investovat ,aspoň pro začátek.Diky za rady!
  • 0

#2 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 23 leden 2014 - 17:12:47

Fuji Instax 210, najlacnejšia voľba v pomere cena/výkon (plocha) :)
  • 0

#3 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 leden 2014 - 06:37:05

Já na to šel přes Aukro-Polaroid 103 za dva tácy i s bleskem,origo brašnou,žárovičkami do blesku...do toho jsem začal ládovat Fuji FP100C /jde o tzv.odlupovací Polaroid matroš/ no a to je tak asi vše...Cena jednoho balení /10 snímků/ je od 290-370,-Kč
  • 0

#4 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 676

Publikováno 24 leden 2014 - 07:13:30

Zdravím!
Chtěl bych začít s instatní fotografii ,žel bohu nevím co a jak:Nějak se v tom neorientuji také jinak jaký foťáček a jaké filmy. Zajíma mě spíš to bazarové zatím bych do toho nechtěl zas zbytečně moc investovat ,aspoň pro začátek.Diky za rady!



Treba sa pozrieť aj sem: https://www.the-impo...le-project.com/
  • 0

#5 seydou

seydou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 20 březen 2014 - 16:23:20

Jsi-li z Prahy, mohu zapůjčit konvertovaný Polaroid 110A na FP100C nebo FP3200B.


  • 0

#6 Kladik

Kladik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 12 leden 2015 - 21:03:16

Zkoušel někdo použít instantní papíry na focení s pinholí?

Nějaké poznatky návody a jestli to vůbec jde?


  • 0

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 12 leden 2015 - 23:02:12

 

Zdravím!
Chtěl bych začít s instatní fotografii ,žel bohu nevím co a jak:Nějak se v tom neorientuji také jinak jaký foťáček a jaké filmy. Zajíma mě spíš to bazarové zatím bych do toho nechtěl zas zbytečně moc investovat ,aspoň pro začátek.Diky za rady!



Treba sa pozrieť aj sem: https://www.the-impo...le-project.com/

 

Mame skoro vsetky druhy na Polaroidy radu 600.


  • 0

#8 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 13 leden 2015 - 22:14:31

Zkoušel někdo použít instantní papíry na focení s pinholí?
Nějaké poznatky návody a jestli to vůbec jde?

Zkoušel jsem to s "filmama" do toho Instaxe. Jednotlivé "papíry" jsou v plastové kazatě, ze které se musí potmě opatrně vyndat (nerozmáčknout), strčit do pinhole, exponovat a po expozici zase za tmy "vyvolat" válečkem. Jde o to dobře vylisovat ty chemikálie z okraje papíru rovnoměrně po celé ploše. Já to zkoušel válečkem na těsto a nic moc. Buď jsem nepokryl celou plochu nebo mi to vyteklo ven. Originál lisovací díl z rozbitého foťáku by byl asi lepší. Fotky jsou v jiném mém příspěvku: http://www.temnakomo...e/#entry485603.
Odlupovací film jsem nezkoušel, ale mohl by být jednodušší na vyvolání.
  • 0

#9 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 13 leden 2015 - 23:19:44

Fuji Instax 210, najlacnejšia voľba v pomere cena/výkon (plocha) :)

Daleko laciněji se dá pořídit Fuji Instax 100, předchůdce Udělá naprosto totožnou práci. Radost až do rána...


  • 0

#10 vafo1

vafo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2015 - 15:08:36

Je tu někdo kdo má tento polaroid nebo jestli se vyplatí ho zakoupit  za 3500 kč Děkuji za odpovědi František.

Polaroid EE 100 Land Camera


  • 0

#11 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 16 duben 2015 - 20:41:54

Vzhledem k tomu, že na ebayi se nabízí za pevnou cenu cca 1000 Kč, tak ne. Objektiv vypadá stejný jako na ProPacku, a to je plasťák jako v nějaké holze. Ale nemám ho, takže píšu jen, co jsem si pozjišťoval, když jsem sám pátrávával. Dospěl jsem k tomu, že nejlepší polaroid je fuji.


  • 0

#12 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 duben 2015 - 21:01:10

Asi jsem fakt divnejj, ale nechápu, co s tím všichni teď blbnou. Nostalgie?? Móda?? Obojí? Já si vzpomínám, jak s tím tatík fotil v polovině sedmdesátek (přivezl to jako svátost z Kanady) a už tenkrát mě to sra*o jak je to mizerná (i když rychlá) technologie. Barvy úplně blbý, rozlišení mizerný, formát neměnný, matroš špatně dostupný.... No, holt nebudu a nikdy jsem nebyl moderní.


  • 0

#13 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 16 duben 2015 - 21:49:28

Asi jsem fakt divnejj, ale nechápu, co s tím všichni teď blbnou....

Barvy úplně blbý, rozlišení mizerný, formát neměnný, matroš špatně dostupný....


Ahoj, barvy jsou, při správném světle, expozici a době volání v pohodě. S těmi fotkami z osmdesátek s bleskem se to nedá srovnat. Fotím s RZ 67 na Fuji 100 a svou úlohu to plní perfektně. V mém případě typicky dovolená s přáteli a dětmi a instantní fotka v tom pravém slova smyslu. Děti to milují a my dospělí vlastně také. Každý den se minimálně jednou jimi probíráme. Je to každopádně velmi socializujíci záležitost, osvěžující rozdíl oproti osamělé tvorbě (jakkoliv v drtivé většině preferované). Proto chápu i třeba hipstery na párty s polaroidem.
  • 0

#14 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 16 duben 2015 - 21:52:22

Asi jsem fakt divnejj, ale nechápu, co s tím všichni teď blbnou. Nostalgie?? Móda?? Obojí? Já si vzpomínám, jak s tím tatík fotil v polovině sedmdesátek (přivezl to jako svátost z Kanady) a už tenkrát mě to sra*o jak je to mizerná (i když rychlá) technologie. Barvy úplně blbý, rozlišení mizerný, formát neměnný, matroš špatně dostupný.... No, holt nebudu a nikdy jsem nebyl moderní.

Možná stejně divný je obohatit vlákno takovýmhle příspěvkem.


  • 1

#15 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 duben 2015 - 22:00:06

 

Možná stejně divný je obohatit vlákno takovýmhle příspěvkem.

 

 

Ano, v tom jsme za jedno. Přesto rád využívám možnost vyslovit názor. Přiznávám, očekával jsem spíš odpověď či vylíčení pohnutek...


  • 0

#16 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 duben 2015 - 22:04:30

 

Asi jsem fakt divnejj, ale nechápu, co s tím všichni teď blbnou....

Barvy úplně blbý, rozlišení mizerný, formát neměnný, matroš špatně dostupný....


Ahoj, barvy jsou, při správném světle, expozici a době volání v pohodě. S těmi fotkami z osmdesátek s bleskem se to nedá srovnat. Fotím s RZ 67 na Fuji 100 a svou úlohu to plní perfektně. V mém případě typicky dovolená s přáteli a dětmi a instantní fotka v tom pravém slova smyslu. Děti to milují a my dospělí vlastně také. Každý den se minimálně jednou jimi probíráme. Je to každopádně velmi socializujíci záležitost, osvěžující rozdíl oproti osamělé tvorbě (jakkoliv v drtivé většině preferované). Proto chápu i třeba hipstery na párty s polaroidem.

 

To je pěkné nastínění. Zažils to jako kluk, nebo jsi k tomu přišel až nyní? Je mi jasný, že jde o ultimátní protiklad k digitálu, ale jako rodinnou párty jsem si to nedovedl představit.


  • 0

#17 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 17 duben 2015 - 08:23:12

Až teď, začal jsem s tím před třemi lety. Je to půvabné, jak malé děti reagují. Před tím, navyklé od ostatních, se vždy šli dívat na záda foťáku abych jim ukázal fotku a byly zklamané. Teď se zase občas ptají, když je někdo fotí třeba i mobilem, jestli z toho vyleze fotka.
  • 0

#18 vafo1

vafo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2015 - 14:14:53

Někdo tu psal že levněji příjde

Instax 100 a dotaz to je na ty samé papíry/filmy/ co je  Instax Wide 210 a v čem se liší??


  • 0

#19 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 17 duben 2015 - 21:49:12

Instax Wide je jeden z formátů instantních filmů od Fuji. Pracují s ním kamery Instax 100, 200, 210, teď už je myslím 300. V podstatě jsou to podobné přístroje, Instax 100 je nejstarší, a tudíž se dá sehnat za babku. Raritní a nejlepší je Instax 500 AF, byť nejstarší ze všech.  Nabíjejí se kazetou s 10 ks toho filmu, který je z temnokomornického hlediska tedy zároveň i fotopapírem. Obrázek vyleze po expozici horní stranou ze stroje sám a sám se po chvíli vyvolá. Fuji Wide existují jen v barvě a v jediné citlivosti. Ty kamery, aspoň tedy model 100, jsou jednoznačně dělané na večerní akce, fotky se zabudovaným bleskem vycházejí barevně neuvěřitelně skvěle. Za denního světla to až taková sláva není, ale taky žádný vyslovený průšvih. Obrázek má rozměr cca 6x10 cm, nechytejte mě za miliimetr. Samotný nosič je o kousek větší - kolem obrázku jsou široké bílé okraje, ten nejširší je podél jedné delší strany, což bylo u původních peel-apart polaroidů jinak. Samotná kamera je ohromná a připomíná foťák na útesové potápění. Plasťák, ovšem s fujinonem. Lidi na to reagujou naprosto fantasticky.


  • 0

#20 vafo1

vafo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2015 - 06:21:29

Díky sehnal jsem tu 100 za 500kč.Tak ještě objednám papíry a vyzkouším pak napíšu mé dojmy.


  • 0

#21 vafo1

vafo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2015 - 06:51:53

Ještě mám dotaz jsou 2 druhy papíru

a to Instax Wide Glossy /ten je  levnější /

a papír Instax Wide

který je lepší?? Díky.


  • 0

#22 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 18 duben 2015 - 21:33:00

To jsem ani nevěděl. Nemám srovnání. Ani nevím, jaký je ten film, který používám. Lesklý je, ale Glossy na krabičce jsem nikdy neviděl. A teď nejsem doma.


  • 0

#23 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 18 duben 2015 - 21:42:53

Anadred - Jaká je prosím velikost samotného obrázku na filmu Fuji 100, exponovaného v kameře 6x7? 


  • 0

#24 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 19 duben 2015 - 13:22:01

Mám zkušenost pouze s RZ67. Obraz je cca 6,9cm šířka a 7cm výška. Plus je okolo černý okraj. Po stranách asi1,3cm; nahoře asi 2mm a dole 1mm. Rohy jsou lehce zkosené.
  • 0

#25 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 12 leden 2016 - 22:41:18

Zkoušel někdo použít instantní papíry na focení s pinholí?

Nějaké poznatky návody a jestli to vůbec jde?

Nezkoušel jsem to, chystám se, ale na flickru nebo na f295 se výsledky najít dají. Jde to, ale barevný materiál táhne při dlouhých časech hodně silně do modra. S černobílými by to asi nebyl vůbec problém, kromě toho, že se bude těžko zjišťovat korekce na Schwarzshildův jev. Kdysi jsem těch černobílých kazet -- dávno prošlých -- dostal celý pytel, což mě tímhle směrem inspirovalo. Žel byly nepoužitelné -- chemikálie byly vyschlé...


  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 leden 2016 - 11:18:42

jsem si přinesl zpracované barevné negativy z labu a napadlo mě, že když přejdu na polaroid, budou obrázky menší, ale o moc dražší to nebude

stejně jsou to většinou interiery, rodinná oslava s bleskem apod. dva-tři filmy ročně, vlk by se nažral a nemusel bych lozit do digilabu

-

teď by mě zajímalo, když byste do toho šli, jestli si koupíte repasovaný - no odzkoušený - polaroid s dražším materiálem, nebo ten současný výrobek od fuji

klasika je polaroid, ale materiál fuji je za půlku a teď babo raď


  • 0

#27 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 21 leden 2016 - 12:49:36

Fuji jsem nezkoušel, ale filmy do mého Polaroid Spectra vycházejí opravdu sakra draho. Cena za jednu fotografii je cca 50 Kč. Kdybych ten Polaroid nedostal darem, ani bych o instantní fotografii neuvažoval. A když už ano, tak Fuji. Právě kvůli provozním nákladům.


  • 0

#28 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 21 leden 2016 - 13:04:48

RHx: Je mozne poridit i stary Polaroid, ktery funguje na material Fuji (fp-100c)  :mrgreen:

 

Ja se rozhodl pro tuhle variantu proto, ze ty vyrobky 'impossible' pro novejsi polaroidy mi nejak nebyly jasne jak vlastne funguji... cena se mi zdala vysoka, a jeste dalsi faktory - vyvolavani v radech desitek(?) minut (mozna uz neni pravda, nevim) a ruzne barevne odchylky vydavane za zamer (treba uz to taky neni)....

Mam Polaroid Land Camera 100 a je s nim legrace, je to proste veliky fotoaparat s mechem, fotky z materialu fuji 100 jsou hotove za dve minuty... jedina nevyhoda pro nekoho muze byt pri foceni v interieru, protoze blesk je na jedorazove zarovicky, ktere je zapotrebi jednou za cas nekde sehnat.... me se to ale libi, protoze kdyz se ten blesk odpali, tak se fakt odpali, udela to takovy to lehce skleneny KLIK, a oproti vybojce to sviti hrozne dlouho, jak hori ta magneziova vata v zarovce.... proste jak ve starym filmu....  je to takovy hezky, no...  :-P


  • 1

#29 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 21 leden 2016 - 14:27:26

jsem také vlastníkem Land Camera ovšem model 103. Fotky jsou o chlup levnější, balík po 10ti za cca 350,- Kč a navíc lze z nich dostat negativ na další použití, o to víc mne ale mrzí, že Fuji stoplo výrobu BW filmu FP-3000b, právě kvůli negativům. S Instaxy a wide formátem nemám zkušenost osobní, tak nehodnotím, tam je ale určitě velké plus ta cena. Na impossible project fotím s Polaroidem SX-70 a jednorázovými blesky. Sranda drahá, ale jsou to všechno nádherné kousky a díky tomu si ten cvak užiju ještě o něco více:) Navíc ten instatnt dovoluje zabřednout do dalších zajímavých technik jako např. přenos emulze apod. no je s tím sranda:)


  • 0

#30 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 21 leden 2016 - 16:50:08

... Fuji stoplo výrobu BW filmu FP-3000b, právě kvůli negativům...

 

On byl ale myslim o dost drazsi nez je ten barevny 100.... a proc to stopli? Resp. jak to souvisi se ziskanim negativu?


  • 0

#31 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 22 leden 2016 - 12:48:51

proč, to nevím, zbytky se dají ještě koupit, ale ceny kolem 800-1200,- Kč za krabičku. Mrzí to mně kvůli negativům:) protože bych pak mnohé fotky ještě nazvětšoval. Z té barevné verze to není ono....


  • 0

#32 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 22 leden 2016 - 14:07:54

A za ty prachy je jich tam jen 8, hajzlíci to jsou, používám tedy jen polaroid back na mamiye RZ67 a i ty barevný teď zdražili, kupoval jsem je u škody za 299,- teď jsou 350,- za 10 ks, ale negativ je velkou výhodou. I když mám trošku problém se světlem, když nastavím to co povídá exposimetr i selský rozum, tak jsou fotky tmavé, až blesk pomůže.


  • 0

#33 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 22 leden 2016 - 14:55:00

ono je to dáno novým složením filmů od Impossible project. Kazeta se skládá téměř z 35ti součástí, díky tomu narostla tloušťka a vejde se jich tam jen 8. U FP-100C Fuji přidávám 1-2/3 EV, aby fotka nebyla tmavá. Citlivost se udává 125ASA, ale původní instanty měly snad pouze 80...


  • 0

#34 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 22 leden 2016 - 16:04:12

Aha, tak já jsem u ISO 100 a tady bude zakopanej pes, myslel jsem že když píšou 100 myslej 100 :-) no to jsem vůl :-)


  • 0

#35 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 leden 2016 - 17:41:14

udávaná citlivost je samozřejmě 100 ISO, najděte si datasheet


  • 0

#36 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 leden 2016 - 22:25:10

matně si vzpomínám, že na jednom srazu jsem viděl sklopný (asi polaroid) konvertovaný na 4x5"

vzadu záda a dávala se tam moderní kazeta, průhledový hledáček, možná dálkoměr

a teď nevím, snad jeden chlápek z poděbrad to měl a nahoře v sáňkách expozimetr

neporadíte-nevzpomene si někdo?


  • 0

#37 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 235

Publikováno 27 leden 2016 - 23:21:47

matně si vzpomínám, že na jednom srazu jsem viděl sklopný (asi polaroid) konvertovaný na 4x5"

vzadu záda a dávala se tam moderní kazeta, průhledový hledáček, možná dálkoměr

a teď nevím, snad jeden chlápek z poděbrad to měl a nahoře v sáňkách expozimetr

neporadíte-nevzpomene si někdo?

Vlčák to byl a ta úprava tady na TK někde byla nafocená.


  • 0

#38 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 leden 2016 - 11:49:56

(například) dálkoměry Polaroid 110A či 110B se takto předělávají - dají se pak použít normální záda 4x5"

použít se dá i Polaroid 900 Electric eye, bez objektivu


  • 0

#39 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 leden 2016 - 13:31:15

nějaký tvořitel zde, co by polaroidy sháněl a konverzi dělal?

-

ponechme etiku aktuálně stranou


  • 0

#40 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 leden 2016 - 15:15:52

..neetické by to bylo, kdybys do toho chtěl roubovat čip ;)


  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 leden 2016 - 13:48:59

no já tomu nevratnému řezání moc nefandím, ale budiž

zatím jsem se dozvěděl orientační cenové rámce a je to hodně

kdybyste někdo podobný přístroj měli a chtěli jej poslat do světa, pište

aktivně v světě jej vyhledávat nebudu


  • 0

#42 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 30 leden 2016 - 19:04:29

Dvě konverze Polaroidu 110A na moderní polaroidy Fujifilm jsem udělal. Od konverze na 4x5 se to moc neliší. Stojí to za to.


  • 0

#43 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 leden 2016 - 19:53:07

Dvě konverze Polaroidu 110A na moderní polaroidy Fujifilm jsem udělal. Od konverze na 4x5 se to moc neliší. Stojí to za to.

 

jej chlape, jestli by se ti chtělo něco takového na 4x5 za úplatu provést, to by byla zpráva v sobotu večer! když tak jsem na mailu rhx


  • 0

#44 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 31 leden 2016 - 19:22:50

Promiň, ale za úplatu tyhle věci nedělám - ale rád poradím když by bylo třeba. Na té konverzi je vlastně "najdražší" vložený čas a toho se mi teď moc nedostává ...


  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 31 leden 2016 - 23:11:04

áno, rozumím


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních