Přejít na obsah


Fotka

Svitek v metráži


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 7 březen 2019 - 13:20:37

1.

Otvírám znovu debatu o svitkovém filmu dodávaný v metráži,  podobně jak kinofilm.  Touto myšlenkou se zabývám už cca 5let a občas na setkání na ní také dojde. Po delším jednání zde máme možnost film obdržet v metráži délky 400m citlivosti 100. 

Zajímal by mě Váš názor na tuto koupi. Počet balíčků je neomezený. Osobně se mi zdá navrhovaná délka dost velká. Přemotávat na menší délku ve výrobě zatím není možné. 

V čem vidím výhody a problémy:

 

1. namotám si kolik chci, klidně i délku 220. 

2. cena filmu o délce jednoho svitku  120 by neměla přesáhnout 40Kč

3. cívek a vodících papírů máme doma dost. To není problém. 

4. problém by mohl nastat v motání v prašném prostředí. 

 

Jak vás znám, tak počty výhod i nevýhod bohatě doplníte. Po zkušenostech s kalendářem věřím ve zrod nového filmu. Pracovně by jsem jej nazval TK100. (tékáčko).

 

Ještě Vás prosím o vážné připomínky.  Srandičky pište do jiných vláken. Kalendář i TK100 už sežraly mnoho času i aktivit a blbými poznámkami snižujete chuť činnosti pro vás.  Za to Vám moc dík.


  • 3

#2 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 7 březen 2019 - 14:12:38

Jestli dobře počítám, tak cena vychází na cca. 18 800,- Kč za 400m resp. 470 ks svitků 120 (400:0,85)x40 To je fakt dost.

 

Nějaká možnost dělení na kratší tratě 50, 100, 200m svépomocí pro nás co 400m neuběhnem v rozumném čase?


  • 0

#3 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 březen 2019 - 14:18:46

Chybí mi informace, o jaký film se jedná. Pokud je to Foma, tak do toho např. já nejdu. Je lhostejno, jestli je problém ve filmu nebo ve mně, ale ve výsledky z té kombinace prostě nejsou dobré.

 
Pokud to je některý film, který mi vyhovuje, rád se připojím k nějakému dělení role.
 
(Na můj dotaz na stejné téma v Ilfordu minulý týden zatím žádná odpověď.)

  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 březen 2019 - 14:18:56

Otec času, je to veľmi zaujímavá vec, a už dávno som rozmýšľal nad tým, ako fajn by bolo metraž na zvitok mať. Cenovo by to bolo fajn, aj keď to nie je hlavný dôvod.

Vidím v tom len jeden problém: Čo zo 400 metrami filmu. Je to po prepočítaní na zvitok cca 530 filmov. A to je pre mňa osobne veľmi veľa. Ja by som bral tak 100 metrov. Snáď by sa našiel niekto, kto by to dokázal rozmeniť na drobnejšie, a v takom prípade by sa spojili dajme tomu štyria, ktorý by zobrali jeden návin a ten by sa im rozdelil na štyri. Nič viac, výrobu zvitkov by si už musel zabezpečiť každý sám.

Ja fotím hlavne kinofilm, mám rád diapozitívy, a zo zvitkov to bolo finančne neutiahnuteľné a hlavne v tej dobe, a tak tých zvitkov toľko nespotrebujem. Ale niekto, kto fotí hlavne zvitky to asi aj spotrebuje. A mať k dispozícií 24 obr pri 6x6, respektíve 16 pri 6x9 či 32 pri 4,5x6 je myslím si dobrá vec. Pre mňa to bola jedna z hlavných vecí pri orientácii na kinofilm.


  • 0

#5 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 7 březen 2019 - 14:24:22

Něco jako převíječka s měřením kilometráže.

?:

- jaký má role vnější průměr

- byl by film na nějaké špulce/bubnu?

- jestli ne, jaký má role vnitřní průměr?

 

:idea:

- světlo těsná bedna s dvě hřídelemi

- boční vedení filmu

- rozumné brzdění pro akurátní utáhnutí navinuté cívky 

- gumové přítlačné kolečko s daným průměrem a čítačem, počet otáček = odvinutá délka

- navíjecí cívka s pohonem ručním

- návin může bejt na kus plastový trubky

 

To by nemuselo bejt až zas tak složitý na výrobu. Cenu od boku odhaduju 5-10 000 Kč, když se to poskládá z prefabrikátů tak u spodní hranice.


  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 7 březen 2019 - 17:56:07

6.

Jo a ještě jsem zapomněl na film v metráži v šíři 70 mm. Těch kazet se mezi námi pohybuje málo, tak jen pro úplnost, kdyby náhodou zájem byl.


  • 1

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 březen 2019 - 22:53:00

Co to je za matroš Otče? Pokud to je něco solidního, tak by mne to zajímalo. Fomu ani Shanghai nechci.


  • 0

#8 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2019 - 00:41:21

No, ak som dobre pochopil, jedná sa o Fomu


  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 březen 2019 - 10:57:55

9.

Ano jedná se o Fomu a 70mm z Anglie.

Stovku jsem volil pro její rozšířenost. Foma nám nechce převinout film z důvodu reklamací. V případě, že by se převíjením a ani možná převíjením, ale mašinkama a prackama našich kolegu nějak poškrábala. To máme za to, že jsme reklamovali dvoustovku. Já by jsem převíjení risknul. Pro takovéto domácí cvakání na kvalitu filmu nehledím. A určitě to znáte, nebo jste alespoň slyšeli, jak mašinka volá a zve vás, aby jste si něco cvakli.  No a když se spojí volání s neukojitelných chtíčem, hned mašinka dřímá v rukou........Na to bychom tento film vyzkoušeli. 

  Samozřejmě i mě napadlo, že metráž pro každého je dlouuuuuuuhá. Očekávám, že napíšete kolik metrů je pro Vás akorát a kolik akceptovatelných. O převíjení se dohodneme, až budeme vědět, že 400 udáme. 

Až to vypadá velmi jednoduše, tak pracovníci Domy s našim požadavkem mají dost práce, přesto nám vychází vstříc. Za to jim veliký dík.


  • 1

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 březen 2019 - 11:16:09

10.

K pátému příspěvku by jsem dodal, že převíjení není zase tak jednoduché s ohledem na prach a přesné převíjení. Drát (provázek) utahováním a mikroposuvem nepoškrábeš. Film se může poškrábat. 

TK 100 je zatím jen  přípravách, kdy se bavíme o možnostech Fomy a našich požadavcích. 

Pokud máš Orfanic možnost výroby převíječky, tak by jsme ji rádi využili. Já mám akorát možnost upevnit svěrák v kuchyni a kmitat pilníkem. Cívky s ohledem na průměr návinu a šířku filmu musí mít čela. Jinak hrozí příčné poškrábání filmu. 


  • 1

#11 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2019 - 11:38:57

Hovorí sa tu o 70 mm filme. S týmto nemám žiadne skúsenosti, ako sa používa vo fotoaparáte na zvitok? Prosím vysvetlite to neznalému.


  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 březen 2019 - 13:01:56

Fomapan100 je hezký film, ne že ne. Ale tuhle šanci "ušetřit" nechám jiným :)

 

Hovorí sa tu o 70 mm filme. S týmto nemám žiadne skúsenosti, ako sa používa vo fotoaparáte na zvitok? Prosím vysvetlite to neznalému.

A) Existují kazety pro 70mm film. Hasselblad to dělal. Možná i jiní.

B) Seřízneš jej na šířku formátu 120/220 čili 62,7 mm a namotáš na cívky. Chce to mít nasyslené cívky a krycí papír, nebo jej koupit. Ilford krycí papír prodává, Foma možná na dotaz.


  • 0

#13 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 8 březen 2019 - 13:28:48

možnost nadělat si 220 svitky je lákavá.   To je  asi pro mě to jediné,   nad čím zpozorním.    Cenový rozdíl  hotové konfekce vs. metráž,   s přihlédnutím k té piplačce  tu metráž  adjustovat,   mě  v případě tohoto filmu  neláká.    Jo  kdyby to byl  Kodak Plus-x,   to by kurňa byla  jiná,   po tom bych šel po hlavě!


  • 2

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2019 - 13:58:28

Beraneček, OK, ale čo s perforáciou, myslím si, že bude zasahovať do okraja odrezaného pásu, alebo do obrazu, či nie?


  • 0

#15 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 březen 2019 - 14:12:05

Jojo, perforace bude zasahovat do snímku. Trochu. Dá se to prodat jako umělecký záměr. Na instáči to bude mít lajky.

 

Myslím, že takováto akce má smysl u filmů nedostupných či ekonomický výhodných. Což Fomapan100 není. Ilford však je schopen na zakázku dodat svitek v metráži i se špulkama a krycím papírem. Pro šílence lačnícím po 220 svitcích je to cesta.

 

Bacha na to, že kinematografické filmy v tomto formátu bývají na tlustší podložce. Některé aparáty s tím mohou mít problém či nemusí dostatečně dotáhnout svitek a poslední snímky pak budou zafoukané světlem. Vlastní zkušenost kombinace Cinestill filmu (=Kodak Vision3) v Makina 67.


  • 0

#16 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 březen 2019 - 16:38:00

O tom vím taky, ale cena je hodně nezajímavá. Tedy v loni na podzim alespoň byla. K tomu ještě přeprava a další. 


  • 1

#17 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 březen 2019 - 00:31:15

Možno trošku odbočím, ale pokiaľ viem, tak veľký propagátor fotenia s Flexaretou, pán Einhorn navrhol Meopte výrobu Flexarety na perforovaný 70mm film v kazete, dokonca som myslím čítal, že bol vyrobený jeden či dva funkčne vzorky. Hm, to by bolo zaujímavé.


  • 0

#18 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 březen 2019 - 10:21:07

Zdravím,

 

Podle mě je tohle dobrá idea a jsem rád, že ve Fomě slyší na custom nároky zákazníků, ale těch 400 metrů je pro jednotlivce vážně víc než dost velká porce. Dá se hýbat se šířkou filmu nebo je daná? Počítám, že 400m návin je polotovar dále používaný pro výrobu svitků... Mě konkrétně by nejvíce zajímala metráž svitku šíře 10cm do Panoramu 4 ale to by musela být Foma 400 a v tom případě by 400metrů byla již lépe zpracovatelná dávka (teoreticky přes 1300 snímků 10x30). V souvislosti s tímto rozmýšlím jak se vlastně ony svitky vyrábějí a jak by se v domácích podmínkách dalo nějakým jednoduchým přípravkem zajistit opakovatelná adjustace správně dlouhých kusů svitů na krycí papír - největší problém spatřuju ve faktu, že se svitek motá na cívku volným koncem filmu napřed a pokud je na opačném konci již přilepený na správnou pozici, bude se při navíjení "opožďovat" a ma konci bude fald, který se pak nedá těsně donavinout.

 

Hádám, že postup kusové výroby by byl asi následující: Začnu navíjet krycí pás, když se dostanu k díře v papíru, do krycího papíru přidám volný konec svitku filmu o správné délce a motám opatrně dál, když se pak dostanu na konec filmu, tento přilepím kouskem pásky a celý návin krycího papíru domotám. Tímto se s tolerancí +-1cm dostanu do stavu, že začátek filmu je dle popisných čísel na správném místě. 220 by se pak motala snáze jelikož řeším pouze navazování filmu a papíru a nikoliv sendvič dvou vrstev, které se pak vzájemně v návinu posouvají trochu jinak (a hlavně se při utahování mohou vzájemně o sebe poškrábat.

 

A ještě dotaz - na čem by byla ona metráž namotaná? Na nějakém kousku trubky bez čel a nebo je to větší verze 120 cívky s čely?


  • 2

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 10 březen 2019 - 23:12:58

přesně jak píšeš, tak to dělají ve Fomě. Proto je tam ta díra. Ochota je značná i při velkých problémech. Divím se, že do toho šli. Mají nás rádi! Špulka na které bude návin se teprve řeší. Prakticky vzniká nový výrobek, kde se použije polotovar. Pokud se podaří zajistit dost odběratelů metráže (min 16 lidí) a bude výsledek odpovídat našim představám, tak můžeme zkusit i jiný počin. 


  • 3

#20 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 13 březen 2019 - 19:22:32

Tak metráž nám leží připravena ve skladu. Je jen třeba zajistit rozřezání. Cena bude obdobná  okolo poloviny ceny filmu jak u Škody.  Po dohodě s vedením Fomy  jsme dali přednost citlivosti 100. Do budoucna může být i čtyřstovka a časem i dvoustovka. Nyní sháním  19 dobrovolníků, kteří by film rádi odzkoušeli. Pokud máte zájem pište se mi do zpráv. 

   Do tohoto vlákna už  informace dávat nebudu. Ty co pohrdají Fomou a převinutí filmu filmů je obtěžuje stejně metráž nezajímá.


  • 1

#21 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 19 březen 2019 - 22:10:31

Ještě deset lidí a můžeme metráž rozjet. 


  • 1

#22 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 25 březen 2019 - 09:43:57

Trochu méně příjemná zpráva, která nás neodradí, ale musíme rozšířit naše řady.

Máme již pro Vás přichystanou 1 rolku svitkového filmu. Nakonec to prý dle obchodní ředitelky nešlo jinak, než připravit roli délky, resp. návinu cca 500 BM. Cena se tedy mírně navýší. Průměr roličky max. 31 cm, spíše 30 cm.


  • 2

#23 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 26 březen 2019 - 15:26:49

Dostal jsem odpověď z Ilfordu, je to stručné NE. Tedy metráž svitku neprodají.


  • 0

#24 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 26 březen 2019 - 20:36:58

Škoda :/
Celkem by me zajímal důvod.
  • 0

#25 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 26 březen 2019 - 20:53:54

To mě taky, ale o ten se nepodělili. Píšu to sem hlavně pro ty, kdo třeba váhají, zda se k nákupu Fomapanu nepřidat. 


  • 0

#26 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 27 březen 2019 - 10:33:39

Co se týče metráže, tak ve skladu ve Fomě na nás 500m filmu. Zůstává akorát dát dohromady potřebný počet lidí a přemotat film do malých roliček. Víme, jak budeme odměřovat, ale nevíme zatím jak přemotat. S tím by jsem potřeboval pomoc. 


  • 1

#27 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 27 březen 2019 - 12:50:03

Vybaven jsem (i praxí)  na  rozmotání (a dělení) velkých bulků  metráže kinofilmu,   rád bych Vám s tím pomohl,  ale  na  šíři 60mm bych musel  vyrobit  trn na nasazení 500m  bulku (taky otázka,  bude to na jádru nebo cívce?  jaký je  průměr vnitřní díry?) a  dále jsem přemýšlel,  na co  namotat  ty menší  bulky?  Do  čeho to pak  světlotěsně  balit?   Na to  bohužel  vybaven nejsem,  takže se do pomoci  nepohrnu,  omlouvám se,  i když to po mě nikdo nechtěl :-)


  • 0

#28 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 27 březen 2019 - 12:54:45

len tak pre zaujimavost, za kolko by predala Foma  asi tak 590 zvitkov ?


  • 0

#29 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 27 březen 2019 - 14:34:20

Vybaven jsem (i praxí)  na  rozmotání (a dělení) velkých bulků  metráže kinofilmu,   rád bych Vám s tím pomohl,  ale  na  šíři 60mm bych musel  vyrobit  trn na nasazení 500m  bulku (taky otázka,  bude to na jádru nebo cívce?  jaký je  průměr vnitřní díry?) a  dále jsem přemýšlel,  na co  namotat  ty menší  bulky?  Do  čeho to pak  světlotěsně  balit?   Na to  bohužel  vybaven nejsem,  takže se do pomoci  nepohrnu,  omlouvám se,  i když to po mě nikdo nechtěl :smile:

Děkuji za ochotu. Svitek není kiňák a rozměry nejsou jen o těch pár mm na šířku, ale v ty objemnosti a objevování skrytých problémů. Snad někoho něco napadne.


  • 1

#30 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 27 březen 2019 - 15:50:07

Talíř gramofonu je většinou 30 cm, to je asi na odvíjení skoro málo, že? Ale přesto bych možná uvažoval tímto směrem.


  • 0

#31 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 27 březen 2019 - 19:36:08

Snad to nechcete řezat z té velké špulky na jednotlivé filmy?

chce to jediné - zjistit u fomy přesnou váhu trnu - špulky. Ve tmě rozdělit zhruba na cca 5 balíků  připočítat obal , zvážit, přepočítat  podle váhy cenu. Špulky si každý soudruh navine sám. Nevím jak to máte dohodnuté, ale předpokládám, že je cca 10 uchazečů po 50 m, jinak je to celé nesmysl.

 

Počítám , ten kdo to chce, už kvůli  úsilí a dobré vůli toho, kdo to objednal:

 

zaplatí 200 Kč za přemotánín svého kusu do černého papíru-tapeta, + poštovné + cena za film.

Při takové délce je třeba akceptovat - že mi přijde film +- 2metry,

Já bych chtěl tak 25 m, to je málo, klidně se s nějakým 50 metrem spojím a rozsdělíme to si sami


  • 1

#32 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 27 březen 2019 - 22:51:43

Snad to nechcete řezat z té velké špulky na jednotlivé filmy?

chce to jediné - zjistit u fomy přesnou váhu trnu - špulky. Ve tmě rozdělit zhruba na cca 5 balíků  připočítat obal , zvážit, přepočítat  podle váhy cenu. Špulky si každý soudruh navine sám. Nevím jak to máte dohodnuté, ale předpokládám, že je cca 10 uchazečů po 50 m, jinak je to celé nesmysl.

 

Počítám , ten kdo to chce, už kvůli  úsilí a dobré vůli toho, kdo to objednal:

 

zaplatí 200 Kč za přemotánín svého kusu do černého papíru-tapeta, + poštovné + cena za film.

Při takové délce je třeba akceptovat - že mi přijde film +- 2metry,

Já bych chtěl tak 25 m, to je málo, klidně se s nějakým 50 metrem spojím a rozsdělíme to si sami

Ono to nebude tak jednoduché. Obávám se prachu a odření. Myšlenka je taková. Každý si vezme 25m a nařeže si 220.

      - Přátelé přemýjšlejte aktivně, co by jste mohli pro zdar akce udělat, nikoliv co realizací daného chtíče překáží. Popřípadě co je to zase za blbost, kdo to vymyslel.

-To bychom neudělali nic.  :idea:


  • 1

#33 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 27 březen 2019 - 22:55:06

Talíř gramofonu je většinou 30 cm, to je asi na odvíjení skoro málo, že? Ale přesto bych možná uvažoval tímto směrem.

To by opravdu nešlo. Musí to být přesný. A odměřování a označení délky na 120 a 220 je vyřešeno. 


  • 0

#34 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 27 březen 2019 - 23:37:31

Pokud máte temnou, kde to udělat, tak "stačí vymyslet jenom"  nějakou hrubou otevřenou konstrukci na to. Pokud to má být celistvý světlotěsně uzavřený bazmek (jako kinofilmové navíječky) tak to bude nejspíš snažší na samotný proces převíjení, ale neumím si to představit na cca 500m roli. Rozhodně by to chtělo znát rozměry (vnější pruměr, za ideálních podmínek aj vnitřní) a nebyla by asi na škodu ani váha. Jestliže  to bude fakt hovado tak ten taléř bych nezavrhoval, rozhodně v případě pokud to nebude mít oprostřed něco jako díru na nějaký  trn. Ale v případě "otevřené taléřové konstrukce" bych se smířil s prachem, protože ten je prostě všude. Podle mně ak by se našel mechanik (a ideálně strojař s dílnou) s elektrotechnikem "automatizérem", tak to máte napul hotové.


  • 0

#35 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 březen 2019 - 06:38:19

Sehnat noktovizor a IR přísvit. A pak v klidu, v temně černé komůrce, motat :)


  • 0

#36 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 28 březen 2019 - 10:58:58

To nás také napadlo, ale jaksi jej doma nemám. O světlo nejde. Jde o převíječ.


  • 0

#37 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 28 březen 2019 - 11:00:29

Pokud máte temnou, kde to udělat, tak "stačí vymyslet jenom"  nějakou hrubou otevřenou konstrukci na to. Pokud to má být celistvý světlotěsně uzavřený bazmek (jako kinofilmové navíječky) tak to bude nejspíš snažší na samotný proces převíjení, ale neumím si to představit na cca 500m roli. Rozhodně by to chtělo znát rozměry (vnější pruměr, za ideálních podmínek aj vnitřní) a nebyla by asi na škodu ani váha. Jestliže  to bude fakt hovado tak ten taléř bych nezavrhoval, rozhodně v případě pokud to nebude mít oprostřed něco jako díru na nějaký  trn. Ale v případě "otevřené taléřové konstrukce" bych se smířil s prachem, protože ten je prostě všude. Podle mně ak by se našel mechanik (a ideálně strojař s dílnou) s elektrotechnikem "automatizérem", tak to máte napul hotové.

Tak to zařídíš, mohu se na Tebe spolehnout??? 


  • 1

#38 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 28 březen 2019 - 23:30:14

- Přátelé přemýjšlejte aktivně, co by jste mohli pro zdar akce udělat, nikoliv co realizací daného chtíče překáží. Popřípadě co je to zase za blbost, kdo to vymyslel.

 

 

Tak jsem aktivně popřemýšlel a nadhodil, co by jste mohli pro zdar akce udělat. Mám síce dost prostorný sklep (temnou) ale netuším jak má vlastně tá role vypadat, vím jenom jak je ten film široký. Umím si v tom sklepě představit odvíjení role na širší kinofilmové cívce, ale tak maximálně do pruměru 1m. Ačkoliv bych svitek v metráži bral (a s radostí aj fomu!) tak nemám prostředky na takovou konstrukci, ale umím si ji alespoň představit. A proto jsem to nadhodil, co když se od toho někdo odrazí a pomuže mu to.

Ale zas mně by to osobně vubec nepřekáželo "na prasáka" s prachem a nějakým tým odřeným okrajem, takže si jako pořád troufám (s pomocí) představit v tom sklepě odvíjení cívky s vnitřní dírou tak Ø20mm, s "bočnicemy" na čelech (jak u kinofilmové cívky) tak do Ø2 až max 2,5 metru s tím, že to bude ležet na nějakém taléři ale bude to bez záruky odřenin a prachu. Bez prachu si to neumim představit a ani bych do takové konstrukce nešel. Ačkoliv je pravda, že bych si tak 150m "cisté" bezprašné metráže rád koupil.

Takže tak :)


  • 1

#39 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 29 březen 2019 - 13:08:30

500m filmu je asi tak velikostně jako cívka pro 35mm kino projektor. A bude mít výšku >60mm. No je to výzva, pánové.


  • 0

#40 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 29 březen 2019 - 15:10:40

Díky všem za připomínky.  Na mnohé dotazy by jsem rád odpověděl, ale sám nevím.  Například na průměr trnu a hmotnost čekám odpověď. Cívka filmu bude mít na průměr 30 až 31 cm. 

  Víte někdo kde se dají koupit černé neprůsvitné sáčky, co do nich Foma balí papíry?  Dále by jsem rád přijal návrhy na balení. Nějaké kabičky, pixličky......


  • 1

#41 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 březen 2019 - 15:48:25

Tak ma napadlo, nemá niekto známeho v Krnove, či kde je 70mm kino. V podstate UM 35/70 premietali z kotúčov pre 600 metrov 70mm filmu, teda by snáď jednu dve cievky na nejakú dobu mohli za fľašku požičať. Ak samozrejme majú

Meopťacke premietačky. Aspoň by bola istota, že sa to neroztočí po zemi.


  • 0

#42 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 březen 2019 - 15:54:25

A ešte ma napadlo, čo tak použiť niekoľko vrstiev alobalu? a potom ešte papier? a nejaká krabička. V Papierníctvach sa dajú kúpiť krabice rôznych rozmerov. Samozrejme si to zaplatím, poprípade pošlem všetko potrebné na zabalenie. Ja som objednal 100 metrov, ale ak bude treba, môže byť aj menej, nejak som stratil prehľad o tom, koľko si kto objednal.


  • 0

#43 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 3 duben 2019 - 10:55:56

S alobalem počítám, zatím jsem nenarazil na nic lepšího. Ještě dnes se jdu podívat do zahradnických potřeb, zda-li ta jejich černá fólie do skleníků propouští světlo, že bychom balili film do alobalu a do této fólie. 

 

Přidávám informace z Fomy. 

 

- Vnitřní průměr jádra: nominální 70 mm, skutečný 70,3 až 70,4 mm

- Tloušťka stěny jádra. 6,7 mm

- Průměr šroubku pro aretaci: 6 mm

- průměr kotouče: cca 30 cm

- Návin by měl být dostatečně utažený z důvodu manipulace

- Kotouč je navinutý emulzí dovnitř

- Hmotnost kotouče: 5,5 kg


  • 2

#44 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 3 duben 2019 - 11:02:46

Otče, co třeba tohle?

 

http://www.plasty-es...hty-neprusvitne

 

Mám to doma na okně, neprůsvitnost ale nemám otestovanou na 100 %, protože okno je ještě zakrytý deskou a plachta je nadvakrát. Jestli najdu zbytek, tak to můžu zítra zkusit..

 

S alobalem počítám, zatím jsem nenarazil na nic lepšího. Ještě dnes se jdu podívat do zahradnických potřeb, zda-li ta jejich černá fólie do skleníků propouští světlo, že bychom balili film do alobalu a do této fólie. 

 

 


  • 0

#45 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 3 duben 2019 - 11:21:31

A ve Fomě se nedá domluvit, zda by nepřenechali nějaké sáčky, nebo fólii, která by se dala svařovat podle potřeby, do kterých balí papíry či filmy ? 

Jen mě tak napadlo, proč nejít k někomu, kdo to má vyzkoušené.


  • 0

#46 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 3 duben 2019 - 11:47:51

A ve Fomě se nedá domluvit, zda by nepřenechali nějaké sáčky, nebo fólii, která by se dala svařovat podle potřeby, do kterých balí papíry či filmy ? 

Jen mě tak napadlo, proč nejít k někomu, kdo to má vyzkoušené.

Je to trochu složitější. Když nám to nabídnou, tak OK, Více vysvětlím telefonem.


  • 1

#47 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 3 duben 2019 - 12:14:35

Musím připomenout, že Foma se nám snaží vyjít maximálně vstříc a to často i za značného úsilí jak technologického, tak i ekonomického....... Náš požadavek na metráž je pro ně jen další obtíž. Naštěstí pro nás je ve Fomě dost lidí, co nám přejí. Za to jim veliký dík. Proto také na kalendáři chci jejich logo a zároveň chci abychom si vyřešili co nejvíc problémů sami. 


  • 2

#48 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 3 duben 2019 - 17:51:21

 

Otče, co třeba tohle?

 

http://www.plasty-es...hty-neprusvitne

 

Mám to doma na okně, neprůsvitnost ale nemám otestovanou na 100 %, protože okno je ještě zakrytý deskou a plachta je nadvakrát. Jestli najdu zbytek, tak to můžu zítra zkusit.

 


 

 

 

Taky to mám na okně, ale na víc vrstev. Strukturou my připomíná spíš černý igelitový pytel do koše, jenom o fous tlustší. Kupoval jsem tehdy myslim 5x10m nebo 5x15m,  takže toho mám ještě ve sklepě docela dost. Ani nevim proč jsem tehdy koupil takovou plachtu, když jsem ustřihl dvakrát tak 50x250cm. Očekával jsem ,podle obrázku, něco jak od fomy.


  • 0

#49 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 duben 2019 - 23:46:51

Hm, myslím si, že ak sa to dá do alobalu, potom do nejakého čierneho sáčku, tie z Fomy by boli ideálne, a nakoniec do nejakej krabičky, tak by to malo stačiť. Apropo, každý predsa máme doma nejaké zbytky obalov z fotopapierov alebo trebárs z filmov. Prečo to nevyužiť? A stredovku na návin pre jedného predsa pokojne môže plniť cievka zo zvitku, začiatok prilepiť kúskom pásky, navinúť trebárs 50 metrov, zalepiť kúskom pásky, zabaliť do alobalu, čierneho sáčka od papierov a do nejakej krabičky a je hotovo. Samozrejme počítam s tým, že koncové filmy si bude robiť každý sám, dle libosti.

 A ešte ma napadla jedná vec, ak niekto kupuje metráž filmov Fomy v balení 50 metrov, tak má vyhrané. Dva spodné časti krabičiek spojiť kusom kartónu a je kracička pre 50 metrov filmu.


  • 0

#50 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 4 duben 2019 - 06:39:56

nestacia vam cierne obaly z papierov ?


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních