Přejít na obsah


Fotka

Ztráta fotografického vidění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 11 leden 2012 - 08:35:36

Vážení kolegové, máte stále sílící pocit, že v každodenní realitě, která Vás
obklopuje, již nelze najít něco, co stojí za Vaše úsilí o fotografický obraz?
"Starý Jezevec" Erik
  • 0

#2 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 leden 2012 - 08:44:37

Vážení kolegové, máte stále sílící pocit, že v každodenní realitě, která Vás
obklopuje, již nelze najít něco, co stojí za Vaše úsilí o fotografický obraz?
"Starý Jezevec" Erik

Nějak nemám ten pocit. Spíš mě napadají věci a témeta, která bych v nastávajícím jaru a létu rád zrealizoval a čas temnoty věnuji studiu a teorii.
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 11 leden 2012 - 08:54:53

nu to by se mělo jmenovat spíše
ztráta uvidění něčeho fotograficky zajímavého
už jsem se lek že erik má potíže se zrakem, nebo s myslí!
  • 0

#4 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 11 leden 2012 - 09:04:32

mno jest pravdou, že to u sebe občas pozoruji - hlava, myšlenky jsou zaměřeny na každodenní problémy, práci, únava atd.. a hezké scény si prostě nevšimnu...
Pak zase přijde chvíle, kdy jsem odpočinutý, mám dobrou náladu a témat se vynořuje X na každém kroku....
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 11 leden 2012 - 09:12:40

nevidím to tak. jsou dny (ty když mám 20kg vybavení na zádech), kdy prostě nevidim, cítim to a nenadělám nic, byť jsem v "krásném" prostředí. jsou dny kdy z autobusu, kterým jezdím 2x za den vídím desítky záběrů.

a občas se to sejde, mám vybavení a vidím, jsem šťastný. již dávno jsem se naučil být v tomto nenáročný, jeden takový den za čtvrt roku mi již není málo.
  • 0

#6 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 leden 2012 - 10:19:14

Vážení kolegové, máte stále sílící pocit, že v každodenní realitě, která Vás
obklopuje, již nelze najít něco, co stojí za Vaše úsilí o fotografický obraz?
"Starý Jezevec" Erik


Mam z toho strach!a hlvne ak chcem fotit ludi stretavam sa castejsie s problemami,kazdy si strazi svoje sukromie ktore uz davno nema.
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 leden 2012 - 10:52:43

toto mne vedlo k mému současnému podpisu

"asi přestanu fotit a začnu jenom pindat..."
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 leden 2012 - 11:15:51

Je sice pravda, že jsme bombardováni vizuálnem, ale kdo se dívat chce, vidí. Jak píše kdoco - s fotobatohem na zádech inspirace přichází sama. Stačí udělat jen ten první krok z domu...
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 leden 2012 - 11:18:53

Oko je potřeba také trénovat, stejně jako svaly. A jak víme, na gauči svaly nerostou :) Pokud budeme číst knihy, navštěvovat výstavy a hlavně fotit, dobré oko nejenže zůstane, ale ono se i zlepší.
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2012 - 11:38:29

Oko je potřeba také trénovat, stejně jako svaly. A jak víme, na gauči svaly nerostou :lol: Pokud budeme číst knihy, navštěvovat výstavy a hlavně fotit, dobré oko nejenže zůstane, ale ono se i zlepší.


pokud si neustálým čtením zcela zrak nezkazíme :wink:
  • 0

#11 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 leden 2012 - 12:03:48

Osobně jsem přesvědčený, že fotografické vidění je silně individuální záležitost be jakékoliv objektivní vazby na realitu, která nás obklopuje. Ztráta fotografického vidění může být způsobená fotografovou únavou, mentálním rozpoložením, zdravotním stavem či podobně, realitu bych z toho nevinil.
  • 0

#12 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 leden 2012 - 12:04:53

Oko je potřeba také trénovat, stejně jako svaly. A jak víme, na gauči svaly nerostou :lol: Pokud budeme číst knihy, navštěvovat výstavy a hlavně fotit, dobré oko nejenže zůstane, ale ono se i zlepší.


Ono to není jen o oku, Škoch kdysi vyprávěl o sociologický studii, kde se ukázalo, že mezi úspěšnými fotografy je podstatně víc návštěvníků koncertů, divadel, baletu, čtenářů beletrie...
Že ten "všeobecnej kulturní rozhled" pomáhá.
Ostatně, Sudek byl taky na koncertech pečenjvařenej.

Osobně jsem období "není důvod fotit" překonal sedmiletou pauzou, ale toto řešení vřele NEdoporučuji :D

Momentálně jsem rodinný víkendový fotograf výletů a fotky zpracovávám jako cit:"Komunální minilab" nespěchám a užívám si to, takže pohoda :wink:
  • 0

#13 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 leden 2012 - 12:30:34

Vážení kolegové, máte stále sílící pocit, že v každodenní realitě, která Vás
obklopuje, již nelze najít něco, co stojí za Vaše úsilí o fotografický obraz?
"Starý Jezevec" Erik

Zajímavý je,že v poslední době se mi naprosto běžně stává že když na něco zaměřím svůj Horizon202,na nějakou působivou scenérii z našeho malebného městečka,tak to tam do měsíce-bezpečně zbourají! :wink: Tak mě hřeje pocit,že jsem asi jako poslední,kdo to tam ještě trochu "fotograficky viděl",že už mám-když nic jiného,tak působivý dokument,snad trochu výtvarně zpracován...Teď chtějí u nás "trochu asanovat" starý hřbitov,tak si musím trochu pohnout! I to je možná ten "motor" co mě nutí jít ven...Jinak je to dnes už dost těžké přijít v záplavě masové dokonalé /technicky/ produkce s něčím jiným,co naučí lidi zase "trochu vidět víc než na povrchu"...Mě se třeba v poslední době líbí věci,co dělá-naprosto dokonale podle mě,fotograf Petr Zinke! :lol: To je pro mě-PASTVA PRO OČI!
  • 0

#14 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 11 leden 2012 - 12:42:16

Když mám špatnou náladu, tak nic hezkého nevidím. I když se snažím fotit, nic hezkého nevznikne. Někdy mě to pak mrzí, protože se mi to stává i na cestách daleko od domova. Když jsem unavený, tak je to taky nic moc.
Stříbrokaz ovšem narazil na základní pravdu (i probém) naší společnosti. Kultura (jakákoliv a ještě lépe všechny její formy) je hrozně důležitá pro utváření jedinců i společnosti.
  • 0

#15 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 11 leden 2012 - 12:47:25

Mě se třeba v poslední době líbí věci,co dělá-naprosto dokonale podle mě,fotograf Petr Zinke! :wink: To je pro mě-PASTVA PRO OČI!


ano
  • 0

#16 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 24

Publikováno 11 leden 2012 - 14:09:13

Vážení kolegové, máte stále sílící pocit, že v každodenní realitě, která Vás
obklopuje, již nelze najít něco, co stojí za Vaše úsilí o fotografický obraz?
"Starý Jezevec" Erik


Všeobecně se dá říci, že kreativita (bohužel pojem často zneužívaný, řekněme tedy raději tvořivost) s věkem klesá. Říkal to můj strýc, poměrně známý spisovatel, prý také pan Škvorecký pravil: „Každý, kdo je hodný jména spisovatel, žije z toho, co zažil do svých osmnácti let, protože to je život, kdy máte ještě čerstvou duši.“

Já jsem, jak říkají alkoholici, "kvartálovej". Někdy je proč a to "co" se najde, jindy mohu dělat řemeslo, ale oči nevidí, srdce to nebolí ani nehřeje...
  • 0

#17 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 11 leden 2012 - 15:43:55

vážený Eriku, ještě tu nepadla řeč o zaostřovacím roztoku, který s tématem myslím souvisí a jeho nenásilné používání hlavu čistí a obrazy tříbí ! :wink:
  • 0

#18 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 11 leden 2012 - 19:10:51

Mně to spíš přijde tak, že mnou vytvořená fotografie je obraz mé představy, realizovaný s pomocí nějakých předmětů nebo scenérií okolo mě a foťáku.

Pokud nemůžu dlouho žádný takový obraz nikde najít, je to pro mě znamení toho, že jsem asi duševně mimo a nerozumím tomu, co se kolem mě děje.

Myslím, že ztráta vidění, jak ji Erik popisuje, je jenom dočasná a způsobená nedostatkem inspirace. Inspirace - to jsou pro mne především nové podněty. Pokud budu sedět doma, nové podněty získám asi pouze s pomocí LSD.

Myslím si, že objektivní stav světa se z pohledu množství zajímavých obrazů nemění.
  • 0

#19 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 leden 2012 - 20:35:55

Zajímavý je,že v poslední době se mi naprosto běžně stává že když na něco zaměřím svůj Horizon202,na nějakou působivou scenérii z našeho malebného městečka,tak to tam do měsíce-bezpečně zbourají!


Mohl bych dodat seznam staveb a oblastí, na které by bylo záhodno zaměřit ctěný objektiv Horizonu202, aby se tím poněkud uspíšil jejich odchod do propadliště dějin? :wink:
  • 0

#20 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 11 leden 2012 - 21:10:00


Zajímavý je,že v poslední době se mi naprosto běžně stává že když na něco zaměřím svůj Horizon202,na nějakou působivou scenérii z našeho malebného městečka,tak to tam do měsíce-bezpečně zbourají!


Mohl bych dodat seznam staveb a oblastí, na které by bylo záhodno zaměřit ctěný objektiv Horizonu202, aby se tím poněkud uspíšil jejich odchod do propadliště dějin? ;-)

A taky seznam staveb, které bys raději neměl fotit :)
  • 0

#21 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 leden 2012 - 01:42:30

Možno sa jedná o syndróm vyhorenia. Treba si od fotografovania pár týždňov oddýchnuť a ono sa zase chuť a námety vynoria. ;-)
  • 0

#22 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 12 leden 2012 - 09:08:17

Možno sa jedná o syndróm vyhorenia. Treba si od fotografovania pár týždňov oddýchnuť a ono sa zase chuť a námety vynoria. ;-)


Suhlasim tie pocity mavam aj ja,zvlast teraz bolo najhorsie obdobie na depresie,(ono sa tomu teraz hovori moderne-vyhoretie)ale uz je po slnovrate takze by sa situacia mala zepsit.No niekedy sa clovek musi prekonat sam,vyst von a vyfotit nieco na silu,clovek moze vtedy prist na nieco nove a vtedy je ta radost dvojnasobna.Inak clovek moze upadnut do este vetsej depresie.
  • 0

#23 Armando

Armando

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně
Reputace: 169

Publikováno 12 leden 2012 - 09:11:23

Někdy věci zešednou a ztrácí smysl. Vyplatí se netlačit na pilu a nechat tomu volný průběh. To je normální. Inspirace je důležitá. Mě často nakopne hezký záběr ve filmu a nebo staré knížky o focení. Zrovna listuju v kompletním ročníku Československé fotografie 1984 a hned mám zase o čem přemýšlet. Další problém je, že se někdy snažím o moc velké umění a uniká mi ta pravá krása v obyčejných věcech. Často mám nejlepší fotky z konce filmu. Takové ty neplánované. Jenom zbylo pár volných políček a tak to něčím dofotím.
Focení stejně jako všechno umění je proces kde se radost stále střídá z beznadějí. Ale proto nás to baví.
  • 0

#24 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 12 leden 2012 - 09:22:12

Focení stejně jako všechno umění je proces kde se radost stále střídá z beznadějí.

Naprosto dokonalá definice. ;-)
  • 0

#25 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 12 leden 2012 - 09:25:34

Další problém je, že se někdy snažím o moc velké umění a uniká mi ta pravá krása v obyčejných věcech.

Tohle je taky moc pěkně napsaný...
  • 0

#26 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 12 leden 2012 - 09:39:52

No, já mám teď asi největší "vyhoření" z toho, že když jdu do práce je tma, když jdu z práce je tma, a když je víkend tak celý víkend prší a je tma. ;-) :)

To se pak blbě fotí a nálada také nic moc. Jinak se mi běžně děje to, co tu píšete. Někdy prostě fotím a je to nádhera, a někdy nemám vůbec ani náladu.

Ale je pravda, že když vezmu foťák s fotobatohem a jdu se toulat, tak dost často se mi s ušlými km nálada zlepšuje, a sem tam se i něco vyfotím. A to je pak lék na všechny špatné nálady pro mne.
  • 0

#27 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 12 leden 2012 - 11:29:24

No, já mám teď asi největší "vyhoření" z toho, že když jdu do práce je tma, když jdu z práce je tma, a když je víkend tak celý víkend prší a je tma. ;-) :)

To se pak blbě fotí a nálada také nic moc. Jinak se mi běžně děje to, co tu píšete. Někdy prostě fotím a je to nádhera, a někdy nemám vůbec ani náladu.

Ale je pravda, že když vezmu foťák s fotobatohem a jdu se toulat, tak dost často se mi s ušlými km nálada zlepšuje, a sem tam se i něco vyfotím. A to je pak lék na všechny špatné nálady pro mne.


Aj preto som pisal o tom slnovrate,den sa predlzuje slnka je viac,viac svetla pre fotenie.Niekedy aj z donutenia a v casovej tiesni vznikali tie najvetsie diela najvetsich majstrov
  • 0

#28 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 leden 2012 - 13:14:07

Focení stejně jako všechno umění je proces kde se radost stále střídá z beznadějí. Ale proto nás to baví.

Tím se vysvětluje i situace v našem orchestru ;-)
  • 0

#29 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 12 leden 2012 - 18:01:37

V pátek nepůjdu nikam do hospody , připravím si výbavu a v sobotu ráno těsně před východem vyjdu na fotoprocházku do lesa. Mohlo by být tak nějak hezky (třeba čerstvý poprašek a těsně pod nulou).
Těším se, nebyl jsem fotit asi měsíc a ta pauza fakt pomáhá.. ;-)
  • 0

#30 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 12 leden 2012 - 18:05:07

nejen fotografováním je duše živa
  • 0

#31 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 12 leden 2012 - 20:27:42

Je třeba nechat věci dojít- uzrát. Vracet se na stejná místa a zkoušet. A hlavně překonávat překážky.
  • 0

#32 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 13 leden 2012 - 18:10:16

Jak se říká " to chce klid přátelé".
Dát si pauzu někdy opravdu hodně pomůže.

A nebo také jeden výlet bez fotoaparátu.To se pak vyrojí inspirace :-)
až by člověk brečel.
  • 0

#33 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 leden 2012 - 17:59:47

Všimněme si!
U KAŽDÉHO člověka se střídají fáze "rutinního" myšlení a "tvořivého" myšlení. Od toho se odvíjí (ne ovšem přímo úměrně) konání.
Lidé, kteří tvrdí, že je stále něco napadá, lžou. Lidé, kteří tvrdí, že je nenapadá nic, lžou rovněž. Jedni i druzí jenom nedokážou "identifikovat" tu či onu fázi.
Lidé, kteří se snaží tvořit ve fázi rutinního myšlení, jednak nic nevymyslí a často propadají rozladám až depresím, protože ví, že se jedná o stav, který neumí ovlivnit (a mají pravdu). Nejhůř jsou na tom ti, kteří jsou v situaci, kdy "musí" něco vymyslet. (Americké filmy o tvůrcích reklam, kterým se nedaří.) O moc lépe na tom nejsou ti, kteří se ocitli ve fázi tvůrčího myšlení, ale musí vykonávat rutinní činnost, na kterou se musí soustředit. Ty zase deptá nemožnost "jet ve dvou režimech současně".
Čím je to způsobeno? Odpověď je snadná - chemie mozku. Ta závisí na mnoha faktorech, ale jedním z nejvýznamnějších je únava, nemoc (o které se ani nemusí vědět) a také momentální schopnost vnímat a zpracovávat "nestandardním způsobem" působící podněty.
Lze to ovlivnit? Okamžitě ne. Je třeba nechat mozek v klidu, ať se samovolně přeladí. My mu můžeme pouze vytvořit podmínky pro nerušenou činnost (především odstranit to, co jej zbytečně zatěžuje). "Boční cesty" ovšem neexistují! V této souvislosti je vhodné zmínit se o časté berli, kterou si kdekdo pomáhá: domnělé "odbrždění" mozkové činnosti alkoholem, drogami a pod. To nefunguje! Jsou tací, kteří nemohou "tvořit" bez napití (vděčné téma filmů o umělcích). To ovšem funguje tak, jako zasypání příkopu... Jezdec má možnost sjet i na pole, ale tam obvykle zapadne do bláta. Alkohol nenasazuje křídla (dokonce ani R.. B... ).
Jak z toho ven?
Nelámat nic přes koleno.
Nechat mozek (i tělo) odpočinout.
Aktivně vyhledávat podněty, se kterými se nesetkáváme denně.
Tak si to myslím... Možná úplně blbě :?
  • 0

#34 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2012 - 18:43:52

Všimněme si!
U KAŽDÉHO člověka se střídají fáze "rutinního" myšlení a "tvořivého" myšlení. Od toho se odvíjí (ne ovšem přímo úměrně) konání.
Lidé, kteří tvrdí, že je stále něco napadá, lžou. Lidé, kteří tvrdí, že je nenapadá nic, lžou rovněž. Jedni i druzí jenom nedokážou "identifikovat" tu či onu fázi.


Vážený pentaxisto tak toto (i další text příspěvku) jsem vystihl, domnívám se, naprosto trefně! Děkuji!
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2012 - 18:53:45

ne jsem. Jste :? :( :)
  • 0

#36 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 leden 2012 - 10:59:31

Tož já včilkaji ani nevím, ve které su vlastně fázi. Vidím to spěšej na fázi rutinního tvoření s nulovým výsledkem podporované odbržděním mozkové činnosti kořalků.
Možu enem povtrdit, že to fakt nefunguje, enem sa to líp snášá :D
  • 0

#37 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 12:09:52

Lidé, kteří tvrdí, že je stále něco napadá, lžou. Lidé, kteří tvrdí, že je nenapadá nic, lžou rovněž. Jedni i druzí jenom nedokážou "identifikovat" tu či onu fázi.
...
Aktivně vyhledávat podněty, se kterými se nesetkáváme denně.
Tak si to myslím... Možná úplně blbě :D


nebyl bych tak striktní s tou lží.
Mě například stále (pokud nespím) něco napadá - hovadiny, toho si nezávisle už během několika desítek let všimlo hodně lidí, a taky se nikdy nestyděli mě za to "pochválit".
...
nemohu se už dočkat pana alzheimera, to pro mě budou naprosto všechna místa, podněty, zákoutí a pohledy nové, nepoznané a neopakované, to se to bude fotit
:D :-D
  • 0

#38 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 16 leden 2012 - 12:14:48

Já na chvíli ztratila vidění minulou středu, rozbily se mi totiž brýle. :-P :D Naštěstí mi to hned druhý den u optika opravili na počkání a zadarmo. Takže už zase můžu kolem fotograficky čučet. :-D A není vše, co je dál než 2 metry rozostřené. :D

Hlavně od soboty se každý den ukázalo sluníčko, takže mám dobrou náladu a chuť fotit a tak mne napadají i věci na focení a víc toho kolem sebe vidím k focení.
  • 0

#39 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 leden 2012 - 12:21:20

Já na chvíli ztratila vidění minulou středu, rozbily se mi totiž brýle. :-P :D Naštěstí mi to hned druhý den u optika opravili na počkání a zadarmo. Takže už zase můžu kolem fotograficky čučet. :-D A není vše, co je dál než 2 metry rozostřené. :D

Hlavně od soboty se každý den ukázalo sluníčko, takže mám dobrou náladu a chuť fotit a tak mne napadají i věci na focení a víc toho kolem sebe vidím k focení.


Musíš to tak brať, že bez okuliarov máš malú hĺbku ostrosti. :D Aspoň si vieš živo predstaviť, čo bude na fotke ostré pri clone 2,8. :D
  • 0

#40 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 16 leden 2012 - 17:25:44

Ty zase deptá nemožnost "jet ve dvou režimech současně".


o tom mi hovorte.. začínam mať abstinenčné príznaky! Jednak fotenie samotné, najmä farba..a jednak nazväčšovanie toho, čo som nafotil za cca rok dozadu na čb. A to všetko najmä kvôli posr...j robote. :D
  • 0

#41 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 leden 2012 - 20:40:01

To máš taký začarovaný kruh:
1. Keď nemáš robotu, nemáš peniaze na fotomateriál - nefotografuješ
2. Keď máš robotu a peniaze na materiál, nemáš čas - nefotografuješ.

Z toho my vychádza jediná vhodná fotografická kombinácia: Bohatý nezamestnaný. Ako byť nezamestnaným nie je problém ale ako ešte predtým zbohatnúť. nemáte niekto nejaký zaručený návod ? Ak vyjde, rád zaň zaplatím. :D
  • 0

#42 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 leden 2012 - 20:40:31

teda mi :)
  • 0

#43 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:45:39

Ak vyjde, rád zaň zaplatím. :D

obávám se, že takové rady se dnes dávají za keš dopředu, málokdo takový slib dodatečně chce plnit :)
  • 0

#44 arqe

arqe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 15

Publikováno 16 leden 2012 - 22:49:25

Ak vyjde, rád zaň zaplatím. :)


Spooky, prodej vse co muzes postradat (auto, dum ... vse krome temnokomornickeho nacini) a nakup si stiraci losy.

Kdyz neco vyhrajes, beru 20%, ok? :D
  • 0

#45 palomarcin

palomarcin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 6

Publikováno 16 leden 2012 - 22:55:11

To máš taký začarovaný kruh:
1. Keď nemáš robotu, nemáš peniaze na fotomateriál - nefotografuješ
2. Keď máš robotu a peniaze na materiál, nemáš čas - nefotografuješ.

Z toho my vychádza jediná vhodná fotografická kombinácia: Bohatý nezamestnaný. Ako byť nezamest
naným nie je problém ale ako ešte predtým zbohatnúť. nemáte niekto nejaký zaručený návod ? Ak vyjde, rád zaň zaplatím. :)


napadá ma iba jedna možnosť a to živiť sa fotografovaním
  • 0

#46 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 16 leden 2012 - 23:43:45

napadá ma iba jedna možnosť a to živiť sa fotografovaním


nejlepší cesta, jak přijít o koníček...
  • 0

#47 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 24

Publikováno 17 leden 2012 - 00:25:56

napadá ma iba jedna možnosť a to živiť sa fotografovaním


nejlepší cesta, jak přijít o koníček...

Jak jsem se nedávno doslechl, rozhodně to není cesta ke zbohatnutí. Ale neodradilo mě to od nápadu trochu s tou myšlenkou koketovat... ;-)
  • 0

#48 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 17 leden 2012 - 05:34:45

:) Tak tohle je nejlepší cesta,jak o analogového koníčka přijít! I já kdysi tomu podlehl a začal se před 20 lety tímto živit....Přátelé,byla to čistá hrůza! :D Né ty moje výtvory,ale celková hrůza a to podotýkám,že to bylo analogové focení v agentůrách,reklama apod...Zadavatel a zákazník má vždy pravdu,takže zapomeňte na nějaké své,umělecké ambice! Stáváte se dělníkem u zvětšováku-dnes u editoru,honí vás termíny,tiskárna a pod.Večer už nemáte na focení ani pomyšlení,že by si jako člověk začal dělat nějaké věci pro sebe,to raději jdete na pivo! Zkusil jsem to,viděl jsem-stačilo! :lol: Dnes sedím ve skladě s žulovýma deskama,v klidu přemýšlím co že jako odpoledne s tím stínem udělat :lol: a aparát mám i v práci,mám i tady nějaké dlouholeté motivy a ještě mě "za to platí"! :D A hlavně-nemusíte dělat kompromisy a dělat si podle sebe,kašlat na zadavatele! Jedině že by se někdo z vás proslavil jako Tono Stano a za portrét chtěl xpeněz,to je potom jiná! Dobré ráno... :D
  • 0

#49 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 leden 2012 - 07:06:40

pepafotograf

Uplne s tebou suhlasim,pokial nerobis to co ludia zeru alebo bulvar je to velmi tazke.Z jedneho stretnutia na vinobrani poznam fotografa Jaroslava Sykoru jeho diela ma naozaj zaujali,ale ze by si nejak zil neda sa povedat, a to uz vydal knihu a prisiel na starej Skode 120(105).
Raz povedal p Saudek "je to kyc(gyc) ale lidi to chtej" s tymto vyrokom je nutne suhlasit.
  • 0

#50 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 17 leden 2012 - 10:43:15

:) Hlavní problém u mě je,že mě by ani omylem nebavilo digitální kuchaření ve Photoshopu,zkoušel jsem to,něco jsem se i naučil,ale fakt mě to nebaví-je to jako internetový grafik a skutečný malíř s plátnem na stojanu v krajině,olejovýma barvama,vítrem ve vlasech! :D Finanční problémy nemám-jsem zaměstnán :lol: to není dnes málo a charakter té práce mi umožňuje sem tam tvorbu i v zaměstnání,krajina a tak...člověk se za takových to okolností zklidní,je v poho,neřeší že-UŽ MUSÍ! To je potom strašný rozdíl v přístupu a také to souvisí tady s tématem...Vidím to jinýma očima,kterýma to chci vidět-a taky to tak udělat až do finále,to jest-do výstavní zvětšeniny na barytu...A jestli to někdo koupí? Na to kašlu! Je ale pravda,že občas i někdo něco koupí,na matroš to pak i je! :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních