Přejít na obsah


Fotka

Filmovy kompakt cca za 3000 bez baterky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 jokob

jokob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2012 - 14:41:17

Zdravim kazdeho, kto ma chut mi poradit a aj tych, co hladaju radu :-)
Prehrabal som sa cez toto vlakno, ale nenasiel som, co hladam, takze zakladam nove, dufam, ze tym nikoho nenahnevam :D

Mam momentalne 2 kompakty, Yashica Electro 35 CC a Lomo lca. Ani jeden z tych pristrojov mi nevyhovuje na 100%.

Lomo:

Lomo je dost nachylne na poruchy (vyfotil som 36 zaberovy film a zistil som, ze po 6 snimkach mi prestala fungovat clona). Z casti podozrievam baterku, ale ked je vybita tak by malo fotit 1/30s stale myslim.

Yashica:

Tazsia a vacsia ako Lomo a rychlo sa vybijaju baterky.

Takze co ocakavam od mojho dalsieho kompaktu:

- hladam nieco medzi tymi dvoma fotoaparatmi. Idealne by bol fotoaparat za 3000. Na vyssiu cenu by som sa asi aj dal ukecat, ale zas netreba prehanat.
- fotoaparat nosim stale pri sebe (aj v zime) a mal by byt stale funkcny, aj ked je vybita bateria
- ked baterky tak aby boli lahko nahraditelne dnesnymi ekvivalentmi
- velka svetelnost objektivu
- male rozmery, kvalitna stavba a aby som nemal pocit ze vlacim zo sebou tehlu

Akekolvek napady su vitane, poskulujem po Rollei 35 a Minox 35 GT, ale nie som si este 100% isty.

Vopred vdaka,
Boris
  • 0

#2 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 082 příspěvků(y)
Reputace: 398

Publikováno 13 leden 2012 - 15:13:01

Olympus 35 RD nebo 35SP. Nejsou na sklade tak casto, ale tvuj problem by to resilo dokonale.
  • 0

#3 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 leden 2012 - 19:00:11

Ta cena je dost omezujici. Jinak treba takova Minolta Hi-Matic E nebo F jsou krasne stroje. Jen ten druhy stoji jen 600 Kc a ten prvni je o neco drazsi, ale asi taky pod ty 3000... :-)
  • 0

#4 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 leden 2012 - 19:01:40

Ta cena je dost omezujici. Jinak treba takova Minolta Hi-Matic E nebo F jsou krasne stroje. Jen ten druhy stoji jen 600 Kc a ten prvni je o neco drazsi, ale asi taky pod ty 3000... :D


Aha... ted ctu o te funkcnosti bez baterky v zime... takze se mi asi povedl krasne bezpredmetny prispevek :-)
  • 0

#5 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 leden 2012 - 21:23:35

Minolta Himatic 7sII. Do 3000 by ses měl pohodlně vejít. Nebo její bratříček Revue 400SE, který je o dost levnější ale nemá plný manuál - bez baterky nefunguje, ale je tam jen jedna obyčejná knoflíková, tu bys mohl i mít náhradní v kapse. Vydrží léta.
Olympus 35 RD už tady padl.
Kdyby stačila světelnost 2,8, tak by to mohl být Olympus 35 RC nebo Ricoh 500 G nebo Voigtlander VF 101. Aparátky s objektivem 2,8 jsou o poznání lépe kapsovatelné.
Ricoh 500 G a Rollei 35 SE (Sonnar 40/2,8) mám na prodej.
  • 0

#6 jokob

jokob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2012 - 21:53:36

ahojte, dakujem za postrehy, zaujem ma prijemne prekvapil. Precitam si nejake clanky na dane fotoaparaty a hadam sa konecne rozhodnem :-)

dubraro: a za kolko by s chcel predat spomenute masinky?
  • 0

#7 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 leden 2012 - 14:26:24

Napiš mi mail, ať nešpiníme diskuzi komercí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních