Přejít na obsah


Fotka

Kiev 88 TTL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 daniel_linnert

daniel_linnert

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
  • LocationKvasice
Reputace: 2

Publikováno 25 leden 2012 - 07:45:17

Ahoj temnokomorníci!

Mám možnost sehnat zajímavou SF sestavu:
fotoaparát formátu 6x6 KIJEV 88 TTL (kopie Hasselblad), 6 objektivů, 4 rolkazety. Tělo KIJEV 88 +šachta +TTL hranol +4 ks rolkazety + pohotovostní reportážní rukojeť + Polaroid kazeta (okamžitá fot.). Objektivy: rybí oko ZODJAK-B 3,5/30, MIR 26B 3,5/45, MIR 38B 3,5/65, ARSAT B 2,8/150, JUPITER 26 B 3,3/250, oboustranné krytky, MC Telekonvektor KG B 2x, mezikroužky 2x, redukce objektivů na kinofilm NIKON, Vše dobrý funkční stav. Podrobný český návod, hliníkový fotokufr.

Vychází to cca na desítku.

Mamča v podobné sestavě je mimo mé finanční možnosti.

Co vy na tento "stroj"? Je to ruská mašinka, tak trošku váhám ...

Díky!
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2012 - 08:00:56

jestli je OK, neuvažuj a skoč po tom.
  • -1

#3 daniel_linnert

daniel_linnert

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
  • LocationKvasice
Reputace: 2

Publikováno 25 leden 2012 - 08:06:01

Díky. Takže by to mohlo být ok? myslím, že rusové mají optiku dobrou.
  • 0

#4 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 leden 2012 - 08:56:49

Optika v pohodě, problémy bývají se zády, tedy rollkazetami, přesněji řečeno s jejich těsností a napasováním na tělo. Ale pokud dotyčný s tím fungoval, tak je předpoklad že je to v pořádku.
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 25 leden 2012 - 09:03:14

Díky. Takže by to mohlo být ok? myslím, že rusové mají optiku dobrou.


Kiev byl můj první středoformát. Optika má problémy s protisvětlem, ale to asi všechna ruská skla. Kupoval jsem 2ks nové od nějakého Rusa na ebay.de a jeden měl trošku problém s časy a jedna kazeta nechtěla chodit, vše za pár korun napravil šikovný opravář.


Takhle vypadala zásilka ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=Y3rIuO-M4qY&feature=g-upl&context=G21014b0AUAAAAAAAFAA
  • 0

#6 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 leden 2012 - 11:37:49

Před časem jsem si pořídil ARAX, což je pečlivě seřízený Kiev 88, doplněný o předsklopení zrcadla a natahovací kliku a s Pentacon Six bajonetem. Z ruských (no ukrajinských) skel mám Zodiak 30/3,5, Vega 120/2,8 a základní Arax 80/2,8 (jen přejmenovaná Volna). Myslím, že je to dobře použitelný aparát, aspoň já jsem s výsledky zatím spokojen. Vyžaduje to samozřejmě pečlivost a přiměřené zacházení (kdybys viděl mechaniku zevnitř, pochopíš proč). Ty původní kazety na film vyžadují někdy seřízení a utěsnění, teď se prodávají kazety s označením NT (dají se objednat), které už netrpí pronikáním světla a film posouvají perfektně. NT existují i na 6x4,5, bohužel nejsou na film 220.
Zodiak je na protisvětlo výborně odolný, Vegu a Volnu jsem v takových podmínkách ještě nezkoušel. Pravou je, že ty skla nemívají tak dokonalé antireflexní vrstvy, některé (např. Mir 45/3,5) dokonce vůbec žádné.

Ta sestava je za desítku moc pěkná, kdybych už neměl Arax, tak bych po tom skočil.
  • 0

#7 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 25 leden 2012 - 11:49:37

mám Salyuta s plechovou závěrku, což je prapředek toho Kieva. Jakou má ten tvůj kiev závěrku? Jestli tudle plechovou, tak je celkem hlučná a kope. Vůbec, dělají i s plátěnou, která bude v tomhle ohledu určitě lepší. Splehlivost je "sovětská", neboli co kus to originál, Salyut krom nejdelších časů 1 a 1/2 s které už nejdou, protože vrtulka na vzduchové brzdě se nedotočí funguje spolehlivě. A nechal si i dost líbit, když jsem ho celého prolil Konkorem, dokonce i chvilku fungoval. Jak se to píše může dýt problém se světlotěsností kazet, ale pokud zjistíš od kud fouká, tak neprůhledná lepící páska to spraví. Potom se u některých kazet může vyskytnout překrývání políček, to jse dá spravit otevřením víčka na zadku kazety a docvakáním pomocí přetáčecího kolečka a čísla na krycím papíře které uvidíš v tom okénku. Pokud se dokážeš přes tyto problémky přenést, tak je to určitě plnohodnotný fotoaparát s kterým můžeš udělat krásné záběry. Pokud jde o skla, mám Volna 80 to je ostré jako břitva a potom tele nějakých třista milimetrů, s tím kvůli té kopající závěrce je problém fotit bo ti to rozhýbe. Tak že na hraně 1/250 a jinak 1/500, ale zkoušel jsem to jen jednou a ostré se mi to nepovedlo, možná i díky kvalitě optiky. Jako zbraň a nebo zátěž bez problémů ;-)
  • 0

#8 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 25 leden 2012 - 12:00:19

Na tu závadu v posouvání kazety jsem zapoměl, takhle to vypadá v praxi ;-)

Přiložený soubor  bob.PNG   817,44K   121 Počet stažení
  • 0

#9 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 leden 2012 - 21:34:01

BTW: kdyz uz jsme u tech Kievu, nemate nekdo navic pouzitelne zada (filmback)?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních