Přejít na obsah


Fotka

Předplatné


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
425 odpovědí na toto téma

#401 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 30 červenec 2023 - 22:24:16

Taktéž hlásím zaplacení předplatného. Je možné prosím zkontrolovat? Díky moc, Martin
  • 0

#402 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 1 srpen 2023 - 15:34:18

Už mě to sejří. Dost lidí se na mě obrací s žádostí, abych zařídil přihlášení .Prý i přes velikou snahu se jim nedaří. Dá se s tím něco dělat?????


  • 0

#403 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 17 září 2023 - 16:12:41

Zaplaceno
  • 0

#404 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 18 září 2023 - 06:21:13

Prosím,

Je možné nějak zkontrolovat tu platbu? Popr. kam se obrátit? Zatím čekám 2 měsíce a pořad bez úspěchu.

M.
  • 0

#405 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 18 září 2023 - 18:49:28

Takhle to tady funguje. Za pár let si zvykneš. Pomůže jen trpělivost, ono to jednou dopadne.
  • 0

#406 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 10 březen 2024 - 15:16:08

OK1WRM  dnes zaregistrován a hned předplatitel.Takových jsem tu zahlédl hodně.Mohl by  nám prozradit jak to vlastně funguje?Mnozí na to čekají dlouho a nic.


  • 2

#407 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 19 duben 2024 - 20:18:04

Pro případ, že to bez toho fakt nejde, hlásím zaplaceno. Je to každý rok poněkud trapnější. 


  • 0

#408 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 19 duben 2024 - 21:51:28

Taky Hlásím zaplaceno.
  • 0

#409 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 20 duben 2024 - 07:43:49

Taky mám zaplaceno od loňska a nic. Admin je jako Yetti - všichni o něm mluví, ale nikdy ho nikdo neviděl :)


  • 3

#410 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 20 duben 2024 - 10:22:08

Taky mám zaplaceno od loňska a nic. Admin je jako Yetti - všichni o něm mluví, ale nikdy ho nikdo neviděl smile.png

Taky taky. A nyní kdy se blíží sraz a zasílání fotek do kalendáře bych byl za plnou možnost využití dost vděčný. 


  • 0

#411 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 21 duben 2024 - 20:51:16

Pravděpodobně jsem dlužníkem! Nemám problém zaplatit, Ale, dokud mne někdo/ něco srozumitelně/Česky/ nevyzve k zaplacení, tak to tak zůstane!


  • 0

#412 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 22 duben 2024 - 10:26:53

Dlužníkem nejsi, protože neužíváš nic z toho, co ne zde službou za mašličku. Je to naopak, mnozí si zaplatili a k těm službám se nemohou dostat. Takže dlužníkem je zde spíš provozovatel.
  • 2

#413 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 22 duben 2024 - 14:04:06

Já by jsem navrhoval zřídit novou platformu a přenést tam informace odtud. Už mě to sejří. 


  • 0

#414 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 22 duben 2024 - 14:49:16

Já by jsem navrhoval zřídit novou platformu a přenést tam informace odtud. Už mě to sejří. 

Ono ale to dopadne tak, že část uživatel zůstane, nebude se jim chtít projít novou registraci, budou reptat, že měli zaplacenou mašličku atd. Vznikne z toho ještě větší nepořádek, než je teď. Jediný podle mně způsob je přimět soudruha admina k plnění závazku, nebo aspoň ke spolupráci s budovateli nového; třeba pohrozit, že jinak nedostane výjezdní doložku… 


  • 0

#415 Patrik

Patrik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 24 duben 2024 - 05:23:14

Ahoj. Pokud mohu navrhnout reseni, tak dle meho nazoru jina platforma dopadne uplne stejne. Myslim si, ze resenim by možná bylo zalozeni právnické osoby - zajmoveho sdruzeni, vcetne stanov, a pripadna platforma by byla majetkem sdruzeni. Je to sice prace navic, ale vyhnete se tomu, ze tu platformu bude vlastnit zase jeden clovek, a bude na jeho spolehlivosti a vuli hejbat zadkem. Do takoveho reseni nikdo uz energii vkladat nebude. Oproti tomu pravnicka osoba s jasnymi pravidly, mozností vybirat legalne prispevky na provoz a volenymi "staturary" by alespon mela moznost pripadneho "nefunkcniho admina" resit. 

 

V takovemto pripade bych samozrejme pomohl, jak clovekohodinami tak financnimi prispevky. Je ale nutne si uvedomit, ze prenest obsah bez spoluprace s adminem je takrka nemozne. S nespolupracujicim clovekem je to marna shaha uplne cokoli. Vcetne snahy to treba odkoupit. Holt, je to skoda...

 

K technickym moznostem - toto forum bezi na IP boardu, ktery uz nejde zrejme koupit, ale je pouze na "predplatne", nejnizsi mesicni castka za uplne osekanou verzi jsou temer 2000,- https://invisioncommunity.com/buy

 

Alternativni SW je treba https://xenforo.com/purchase/ u ktereho je jeste mozne koupit "selg hosted" verzi, obnasi to ale zase platit hosting a zrejme v budoucnu i nove aktualizace. Je to ale pomerne hezke a vybavene "forum".


  • 3

#416 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 24 duben 2024 - 10:19:44

Myšlenka založení spolku (sdružení neexistují už hodně let) je zajímavá. Členové by platili členské příspěvky, peníze by byly pod kontrolou, daly by se získat dotace - třeba na přeshraniční spolupráci, takže by se třeba částečně daly financovat srazy... Nějaké možnosti to skýtá. Bohužel taky nějakou práci. Jásam jsem bohužel v jednom takovém plně vytížen, ale nějakou kapacitu bych ještě u sebe viděl. Třeba právě v oblasti fundraisingu. 


  • 1

#417 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 24 duben 2024 - 11:16:27

Znáš mě.

Já by jsem si ten čas udělal.

    Jak zde znám bratry temnokomorníky, tak  několik by také se zapojilo do aktivity.  

  ( Když mi nechtěli páni z veterán klubu otestovat Jawu na veter. papíry, tak jsem si založil sám veterán klub a otestoval si veterána sám ). Takže nějaké zkušenosti by byly. Ochota také, zejména s vidinou zajímavých aktivit. Pokud mě pamět nešálí, tak musí být do vstupu 3 aktivní temnokomorníci. Pak při rozšíření o členství v celé republice si nedovedu představit účast na valné hromadě. Peníze také nikdo nechce dělat.  I přes předpokládané řešení mnoha problémů + i o těch co nevíme bych se do aktivity zapojil. Třebas jako pohůnek pro styk s veřejností.  


  • 0

#418 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 25 duben 2024 - 12:12:53

No podívejte: mašlička se mi objevila za pár dnů, nemám důvod si stěžovat.
  • 0

#419 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 25 duben 2024 - 19:21:01

Taky taky taky se mi objevila. 

Víte někdo kde Taz bydlí???

Sedl bych na motorku a jel se za ním podívat. Sice je to daleko, prej někde na severu, ale za informaci co se děje by mi to stálo. 

Pamatuji, že to BYL BEZVA KAMARÁD UDĚLAJÍCÍ A VSTŘÍCNÝ. Proto mě momentální jeho chování mrzí až i děsí. Prostě slovy klasika. "něco je shnilého ve státě Dánském."


  • 0

#420 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 duben 2024 - 15:51:09

 

 

 

No mě na ne-předplatitelském účtu ani tak nevadí absence mašličky, ale štvou mě ty praktické věci, jako že nemůžu opravovat svoje příspěvky, dále je omezená kapacita schránky atd. Na to, že už mám taky pár měsíců zaplaceno, je to bída. A tenhle problém se táhne už několik let.

 

 

Ano, to je přesně ono. Vše ostatní je podružné.

 

Taz patří mezi zakladatele a dříve byl velmi aktivní. Je dobrý kamarád. Temnokomorníci si jej váží. Je jen třeba jej dokopat (nemusíte mechanicky, stačí ústně) ke zdárnému vyřešení spravování webu. Také by jsem rád znal názor Dana ze severu, který je zakladatel celé této mašinérie. No a samozřejmě i Taze, kterého si velmi vážím a divím se, že v jeho rukou je stav temný v nechvalném stavu.

 

Pročetl jsem si celé vlákno a je to věru místy zábavné ale hlavně smutné čtení. Během těch let plné tazových výmluv, jak už za pár měsíců to bude v normálu a pak zas půlrok nečinnosti a tak pořád dokola. Jeho výmluvy lemují ponížené prosby a žádosti o mašličky, které nabírají čím dál větší zpoždění.

Ale nejvíc mě zaujal otcův příspěvek, který cituji a který jsem očesal na to podstatné. A v rámci uvádění románových příběhů na pravou míru bych k tomu rád napsal svoje. Pak to třeba vnese trochu světla do temna zde.

Taz rozhodně nepatří mezi zakladatele. Pamatuju si tu dobu vzniku stále dobře a zainteresované lidi ještě lépe. Pamatuju si i původní impuls od Mamiaka ve fóru na fotoaparat.cz, kde inicioval založení "českýho Apugu." Dany tehdy přišlíbil technické zajištění a už to frčelo. Celý web, jeho obsah a podoba, všechno bylo v rukou komunity. Ve chvíli, kdy po Danym převzal administraci webu taz a provedl přechod na novou verzi, dal už jasně najevo, jak mu záleží na komunitě. Rozuměj = nijak. Kromě toho,že před přechodem nic neotestoval na zkušebním provozu, a nefungovalo prakticky nic, tak svévolně nahradil obrázek v původním logu (autorem byl Jenda1250), a které bylo vybráno na základě hlasování, svým vlastním výtvorem, z kterého ani není poznat, že se jedná o zvětšovák.

Ve chvíli rozkolu stál na straně, která favorizovala více prostoru pro digitální zpracování, debaty o umění(které předtím vždy vyvolaly okamžitě hádky) a umírnéný přístup směrem k magorům, které jsme tady jako moderátoři tvrdě potírali.

Vítězná strana dovedla s tazem za kormidlem temnou do dnešního stavu. Lidi, kteří to tenkrát prosadili, už tady samozřejmě nejsou a odpovědnost nikdo nepřizná. Nemají na to charakter ani koule. Otče, i ty jsi tenkrát stál na té straně...

Dnes se sem chodit kvůli pár lidem, kteří mají co sdělit. Ale různými vlivy, z nichž bych vypíchl napůl fungující registraci(aktivační e-mail nikdy nepřijde), neexistující moderaci i přes 4 oficiální moderátory (pánové styďte se!), se pochopitelně nadále monžství lidí snižuje a není důvod pro nováčky se zde jakkoliv porezentovat, když na dobře míněný dotaz dostanou akorát tak nějakou sprostou odpověď od ožralého Luboše.

Řešení zde? Neexistuje. Doména je registrovaná na danyho, ten ji nikdy nepřevede. Administraci má v držení taz, ten nikdy neumožní změnu. Argumentuje, že pomoc je zadarmo drahá, což je od diletanta jeho formátu velmi vtipné. :-D
 


  • 0

#421 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 26 duben 2024 - 19:13:59

Amen.

Naprosto s Tebou souhlasím a mám na věc zcela stejný názor.

Byl jsem u toho, když se to formovalo ještě v diskuzním fóru na fotoaparat.cz. pamatuju počáteční nadšení, fórum bylo velmi živé, vznikaly články, komunita fungovala. Byly srazy, jezdilo se fotit, na exkurze (třeba do Fomy) a byla tu taková příjemná nálada.

Dneska je to všechno pryč. Přiznám se, že už mi na tomto fóru nezáleží. Nic pěkného se tu pro mě neděje.

Jediné, co tu má cenu je databáze příspěvků, články. Informační hodnotu to má nemalou. Nezbývá než si stáhnout celý obsah webu na disk a v přímém přenosu pozorovat, jak to tu celé smutně skončí.

Ale to je osud mnoha jiných diskuzních fór. Viz. třeba manualniskla.cz a hlavně můj oblíbený fotopruvodce.cz

Asi je to tak v pořádku.
  • 0

#422 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 26 duben 2024 - 20:05:36

Bohužel je naprosto normální, že zakladatelské nadšení postupně vyhoří. Je to v podstatě pravidlem úplně všude. Funguje to jenom tam, kde jsou daleko vyšší počty lidí, jako třeba na cloudy nights (astronomické forum v aj). Tam se to podaří institucionalizovat a dlouhodobě dobře řídit. Osobně musím říci, že před těmi 12 nebo 15 lety jsem měl čas a peníze na provozování koníčků, ochotně jsem jezdil na fotografické/hvězdářské/veteránské srazy a trávil hodiny v komoře/u dalekohledu/v garáži. Dnes jsem rád, když si po práci na chvilku tupě sednu k nějakému stupidnímu filmu se Seagalem a děti mi dají na chvilku pokoj. Tak jsem rád, že tu pořád potkám aspoň někoho a že to pořád aspoň nějak funguje. Nemám v tomhle velká očekávání a bohužel energii, čas ani peníze přiložit nějak ruku k dílu.
  • 2

#423 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 duben 2024 - 23:03:48

Víte co mě tu nesedí?Notorius v překladu z angličtiny  znamená nechvalně proslulý  lhář notorický lhář tak nevím????


  • -4

#424 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno Včera, 06:04:37

Víte co mě tu nesedí?Notorius v překladu z angličtiny  znamená nechvalně proslulý  lhář notorický lhář tak nevím????

Patriku tak to je daný a nic na tom nezměníš ani tím že mínusuješ.Chlapče hochu hochu chlapče.


  • -2

#425 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno Včera, 09:01:01

Jen drobná poznámka: notorius neznamená anglicky nic, anglicky se to řekne notorious. Ta koncovka by sice ukazovala na latinu, jenže latinsky se to řekne notus. A znamená to prostě známý tím nebo oním.
  • 1

#426 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno Dnes, 16:43:21

Jen drobná poznámka: notorius neznamená anglicky nic, anglicky se to řekne notorious. Ta koncovka by sice ukazovala na latinu, jenže latinsky se to řekne notus. A znamená to prostě známý tím nebo oním.

Okecat se dá všechno svojí smrt neokecáš.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních