Přejít na obsah


Fotka

Galerie


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
264 odpovědí na toto téma

#201 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 4 červenec 2014 - 10:51:27

Když se zruší galerie, kde se budou ukazovat obrázky????? To bude temná jen teoretická????
Fotografie nás prezentují. Prezentují i vývoj na temné.
.
Řešení je jednoduché.
Jest-li se vám nelíbí vložené fotogafie, tak do galerie vložte svoje fotografie. Tím zvednete úroveň temné komory.

 

To jako, že když uvidm hnusnou fotku, tak to přebít nějakou svoji? Fotky sem nedávám jednak proto, že mam narozdíl o jinech trochu soudnosti a jasně vidim nedostatky - prostě se mi nezdá, že je čim se tu pochlubit, druhak proto, že když už si o něčem myslim, že bych se mohl pochlubit, uvidim v galerii  50 prasáren jako teď a chuť mě hned přejde. Nedej bože, když by pak ještě jeden nejmenovanej "umělec" začal moji fotku nějak komentovat...


  • 0

#202 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 4 červenec 2014 - 10:55:37


Prezentují temnou a její vývoj. S tím nelze než souhlasit. Bojovat proti kulometné palbě sraček postrádá smysl.

 

 

Také jsem si všiml, že někteří lidé do galerie vystaví fotografii jen občas, zatímco chrliči fotolabových "takyfotek" bývají velmi plodní. Asi to souvisí s neochotou ta ne úplně podařená díla vyhodit - vždyť to dalo tolik práce.


  • 0

#203 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 4 červenec 2014 - 11:13:03

 

Když se zruší galerie, kde se budou ukazovat obrázky????? To bude temná jen teoretická????
Fotografie nás prezentují. Prezentují i vývoj na temné.
.
Řešení je jednoduché.
Jest-li se vám nelíbí vložené fotogafie, tak do galerie vložte svoje fotografie. Tím zvednete úroveň temné komory.

Proč hned zrušení galerie ?  O tom jsem  nepsal. -_-  

Na druhou stranu je to poznámka k řešení trefná.  Jen pochybuji, že pokud zůstane přístup ke vkládání fotografií ve stávající podobě, tak počet slušnějších snímků nebude mít i tak proti těm méně hodnotným nějak moc šancí.  

Tudy myslím cesta není, to může podobu galerie ovlivnit na krátký čas a jen nárazově. Vždy (doufejme)  budou přibývat nový začátečníci a já přeci nefotím proto, abych přebíjel svými skeny negativů fotky těch ostatních jen proto, aby to zvedalo úroveň galerie.  

 

Ostatně než jsem tohle sesmolil, podobné reakce už tady jsou

Snad jsou tedy i jiné cesty jak se k něčemu lepšímu přiblížit.

 

Asi to je ale téma spíš ke stolu než pro klávesnice. Alespoň mně to takhle moc nebaví.

 

 

Prezentují temnou a její vývoj. S tím nelze než souhlasit. Bojovat proti kulometné palbě sraček postrádá smysl.

 

Když se spokojíme s tím, že taková prezentace je nezměnitelná, tak holt se z těch sr..ek nevybabráme. Ale není snad nutné to takto nazývat


  • 0

#204 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 11:54:35

porad jako idealni reseni vidim tematicka vlakna ala largeformat, vlakna typu portret, zatisi, krajina atd... kdo nechce neleze tam. Na druhou stranu je to ale i o soudnosti autoru, nedava se tam kazdej cvak.


  • 2

#205 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 11:55:18

zapomnel jsem napsat odkud je tato inspirace : largeformat - doporucuji se podivat


  • 0

#206 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 4 červenec 2014 - 11:56:31

Napadlo mě ještě tak jako je to na jiných serverech, dát limit třeba jednu fotku týdně a on si pak každý rozmyslí kterou s těch "x" fotek co si doma udělal vystaví (vystaví -li vůbec nějakou).


  • 1

#207 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 červenec 2014 - 12:10:20

porad jako idealni reseni vidim tematicka vlakna ala largeformat, vlakna typu portret, zatisi, krajina atd... kdo nechce neleze tam. Na druhou stranu je to ale i o soudnosti autoru, nedava se tam kazdej cvak.

Presne tak. Na LF je to overene, a roky funkcni. Nic na uvodni strane neobtezuje.


  • 0

#208 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 4 červenec 2014 - 13:47:06

Jsem pro.


  • 0

#209 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 4 červenec 2014 - 14:17:01

ja sa prispôsobím ....


  • 0

#210 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 4 červenec 2014 - 15:06:44

A nebylo by nejjednodušší a snad vcelku funkční řešení omezit upload fotek dejme tomu... třeba jen 1 fotka měsíčně?


  • 2

#211 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 4 červenec 2014 - 15:08:52

Taky si myslim, že omezení uploadu fotek na nějakej počet za nějakou jednotku času by to dost zlepšil...


  • 0

#212 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 4 červenec 2014 - 16:24:36

 

porad jako idealni reseni vidim tematicka vlakna ala largeformat, vlakna typu portret, zatisi, krajina atd... kdo nechce neleze tam. Na druhou stranu je to ale i o soudnosti autoru, nedava se tam kazdej cvak.

Presne tak. Na LF je to overene, a roky funkcni. Nic na uvodni strane neobtezuje.

 

Vemte ale na vědomí, že velkoformát už z principu sebou nese větší pravděpodobnost slušných výsledků. Není moc cvakálista-friendly. Ale jinak souhlasím.


  • 1

#213 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 4 červenec 2014 - 16:26:29

A nebylo by nejjednodušší a snad vcelku funkční řešení omezit upload fotek dejme tomu... třeba jen 1 fotka měsíčně?

To mi přijde naopak docela málo.


  • 0

#214 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 4 červenec 2014 - 17:08:14

A nebylo by nejjednodušší a snad vcelku funkční řešení omezit upload fotek dejme tomu... třeba jen 1 fotka měsíčně?

tohle je nasnadě, ještě bych udělal to, že komentovaný fotky by visely na titulce dokud k nim někdo má co napsat. Veškerá debata o fotce končí, hnedka jakmile zmizí z "dohledu". A limit 1 fotka měsíčně mi připadá naprosto akorát. Přece sem pověsim až tu opravdu vyvoněnou, vůbec nechápu, proč by to němělo stačit. Posední dobou se to děje pořád. Někdo nahraje do galerie 80 fotek a nemá to vůbec smysl. I když se mi třeba ty fotky líběji, tak nevim, ke kterej se vyjádřit, vekšerá debata je prostě zabitá...


  • 0

#215 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 18:49:09

ja bych to neomezoval.spis bych to opravdu dal do temat. a je na autorech aby tam davali svoje velmi dobre fotky a ne kdejaky crap
  • 0

#216 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 4 červenec 2014 - 20:12:46

to by bylo urcite zajimavy
  • 0

#217 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 20:25:04

fakt mrknete na ten largeformat. stoji to za to. doporučuji i tem kteri do galerie davaji kdejakou 《fotku》
  • 0

#218 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 4 červenec 2014 - 20:54:54

Kolik takových diskusí a pokusů už jsem za svůj fotografický život zažil. Kolik bude lidí, tolik bude názorů. Kde leží soudnost každého nad svýma fotkama? Snad každému autorovi se ty jeho nezdají tak špatné jako těm, kterým se nelíbí, nic jim neříkají a najdou na nich spoustu chyb. Kdo odpovědně rozsoudí zda to už je to pravé co by se do galerie (této konkrétní) mělo dát, aby to "důstojně representovalo" . Důstojná representace toť vynález !

Galerii moc nepomůže ani nějaké časové omezení pro vkládání. Pokud bych se měl přiklonit k nějakému způsobu, tak autorská presentace, omezená počtem, aby si každý z návštěvníků mohl udělat představu co je předmětem tvorby daného autora. A ještě možná, aby autorská galerie měla platnost vždy pouze jeden rok a do konce prvního měsíce následujícího roku by ji měl autor obměnit z tvorby za uplynulé období. Sice to zavání úkolováním, ale je to na svobodném rozhodnutí každého, zda svoji autorskou galerii, pro stávající rok naplnit, nebo ji nechat celý rok prázdnou.

Předem vím, že to nic na kvalitě a různosti posuzování nic nevyřeší, ale každý autor je tím hlavně za sebe a nebude tak "poškozovat" tvář Temnekomory jako subjektu.


  • 3

#219 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 4 červenec 2014 - 21:05:12

..... a co přidělit prostor každému uživateli a udělat to formou "jeho portfolio" ?

Zrušil bych "veřejnou" galerii a každý ať má u svého profilu určité místo na své výtvory.  

Myslím, že si každý vybere ke komu se bude chodit rád dívat na fotky a koho bude ignorovat ... .


  • 0

#220 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 4 červenec 2014 - 21:06:45

.... hm, kapros1 byl rychlejší  :cool:


  • 0

#221 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 4 červenec 2014 - 21:47:28

..... a co přidělit prostor každému uživateli a udělat to formou "jeho portfolio" ?

Zrušil bych "veřejnou" galerii a každý ať má u svého profilu určité místo na své výtvory.  

Myslím, že si každý vybere ke komu se bude chodit rád dívat na fotky a koho bude ignorovat ... .

Přesně takto to bylo na starém systému temné.


  • 0

#222 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 22:07:33

..... a co přidělit prostor každému uživateli a udělat to formou "jeho portfolio" ?
Zrušil bych "veřejnou" galerii a každý ať má u svého profilu určité místo na své výtvory.  
Myslím, že si každý vybere ke komu se bude chodit rád dívat na fotky a koho bude ignorovat ... .


Přesně takto to bylo na starém systému temné.


na druhou stranu, nikdo to skoro nepouzival - lepsi je prece exhibovat :)

ma to svoje nevyhody. musis se take proklikat balastem..abys našel ty sve budouci, nove,oblibene
  • 0

#223 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 červenec 2014 - 22:09:02

stare a nova temna - kecy.... je jen jedna. vyviji se. nekde lepe nekde hure...
evoluce neni vzdy revoluce :)
  • 1

#224 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 červenec 2014 - 22:25:04

já bych nejdřív zkusil zavýst limit. Třeba 1foto/týdně pro uživatele a 3/týdně pro předplatitele. Návrh na 1/týdně je sice pěknej, ale je tu jenom málo lidí co by měli tu trpělivost vkládat po jedný fotce a někdy se hodí mít hned za sebou dvě nebo tři... A nebo to pak omezit ne týdně ale měsíčně = 4/měsíc.

K tomu nějaký pevný třídění


  • 0

#225 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 4 červenec 2014 - 23:36:04

stare a nova temna - kecy.... je jen jedna. vyviji se. nekde lepe nekde hure...
evoluce neni vzdy revoluce :)

To je defétismus! :mad: :shock:


  • 0

#226 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 4 červenec 2014 - 23:43:46

Me se jako nejspolehlivejsi jevi urcit nekolik moderatoru, kteri prokazou, ze maji vkus, a ti kazdou fotku schvali nebo smazou. V kombinaci s limitem jedna fotka tydne ani nebudou mit moc prace.
  • 1

#227 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 4 červenec 2014 - 23:51:36

Me se jako nejspolehlivejsi jevi urcit nekolik moderatoru, kteri prokazou, ze maji vkus, a ti kazdou fotku schvali nebo smazou. V kombinaci s limitem jedna fotka tydne ani nebudou mit moc prace.

Když několik moderátorů vyměníš za jiný,budou už mít jinej vkus a takhle bychom mohli pokračovat dál.Znám systémy kde fotky schvaluje vědčina,řekněme 70% lidí pak se to pustí dál.


  • 1

#228 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 4 červenec 2014 - 23:57:27

Souhlas,a sebekritika,by mela byt .

A v kategoriich nezapomenout na stare techniky

 Jo po prezentovani svych fotek-ne zde- jsem dospel k nazoru ze se musim jeste hodne ucit,i kdyz jsem mel fotku v jedne knize o fotografii a dve vystavy ale jak rikam porad si myslim ze to chce jeste se mooooc ucit,clovek aby nezakrnel ,se uci cely zivot a stejne nebudem vedet vse co bychom radi vedeli

jsem pro galerii ,jak navrhujes

 

 

borek


  • 0

#229 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 4 červenec 2014 - 23:58:04

to bylo pro jendu :-P


  • 0

#230 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 5 červenec 2014 - 06:55:53

 

Me se jako nejspolehlivejsi jevi urcit nekolik moderatoru, kteri prokazou, ze maji vkus, a ti kazdou fotku schvali nebo smazou. V kombinaci s limitem jedna fotka tydne ani nebudou mit moc prace.

Když několik moderátorů vyměníš za jiný,budou už mít jinej vkus a takhle bychom mohli pokračovat dál.Znám systémy kde fotky schvaluje vědčina,řekněme 70% lidí pak se to pustí dál.

 

„Když se jednou fotograf vydal na cestu soupeření, skončí pravděpodobně jako člen některého spolku pro vzájemné obdivování. Vzdává se tak ovšem naděje, že by z něho mohl být fotograf, který má ostatním co říci.“

Andreas Feininger


  • 3

#231 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 5 červenec 2014 - 07:16:14

A už se někdo z vás zeptal TAZe  esli  je ochoten s galerií něco dělat? Vyjádřil někde nějaký názor? Viděl ho někdo v poslední době? Je zdráv a schopen nějaké akce?


  • 1

#232 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 červenec 2014 - 07:25:07

Moderování galerie vidím jako zcela a naprosto nerealistický nápad - už jen proto, že nebude kde brát dlouhodobě ty moderátory. A nehledě na nevyhnutelný subjektivismus je to také cenzura a proti té já jsem a priori.

 

Omezení vhodným počtem je asi jediná možnost ... když už by se s tím mělo něco dělat. Jinými slovy podporuji jenda1250


  • 0

#233 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 5 červenec 2014 - 09:41:49

Já jsem kouknul na ten largeformat a tedy dost se mi to zalíbilo. Je pravda, že to asi má na svědomí velmi působivý (a technicky velmi inspirativní) obsah, vedle kterého zdejší galerie působí opravdu komicky, ale i ten systém tam zřejmě dobře funguje. Navíc by nevyžadoval mnoho práce ze strany administrátora, pouze by se založila příslušná sekce a vlákna v ní. Jestli by to fungovalo tady je ovšem otázka, a také to listování vláknem o stu stran, když se člověk chce vrátit k nějaké fotce, mi nepřipadá zrovna obratné...

 

Proto mi jako ideální připadá pro každého vlastní portfolio buď s omezeným celkovým počtem, nebo omezenou rychlostí vkládání(to spíš). Produktivní jedinci, kteří chtějí ve velkém rozsahu prezentovat na webu mohou využít vlastních stránek, flickru, fb nebo jiných služeb...


  • 1

#234 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 červenec 2014 - 11:00:18

Chovám podezření, že samotné přenesení systému z jiného prostředí nemusí být řešením. Jako analogii bych uvedl výsledky pokusů o zavedení švédského sociálního systému mimo Švédsko (což obvykle ztroskotalo na akutním nedostatku Švédů) nebo nápady o zavedení přímé demokracie švýcarského typu (odsouzeno k neúspěchu z analogického důvodu). :D


  • 2

#235 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 5 červenec 2014 - 13:34:03

ja si myslim,ze galerie byla zalozena proto, aby ten kdo foti ,ukazal co foti a jaky styl a ctel vedet co dela spatne kde se zlepsit atd,Ne ze do galerie da treba jednu i vice dobrych fotografii,kde se k tomu clenove temne vyjadri a po dobre kritice ji zasvini spatnejma fotkama.Ono to jde tak nejak ruku v ruce,sebekritika,srazy,osobni setkani,treba i u piva kde se debatuje o fotografovani,o chybach a stylech,technikach a tak nejak se snazi clovek vylepsit svuj styl.

Uz jsem kecal dlouho,tak odpuste

b.


  • 0

#236 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 červenec 2014 - 13:41:26

kdyz to vezmu do dusledku, internetova galerie s temnou komorou nema vubec nic spolecneho, vystup z temne komory je papirova fotografie. tim padem zdejsi galerie by vubec nemusela existovat, idealni by byl ten system largeformat, pokud by tam byla jedna fotografie mesicne bylo by to az az. Nic se ale nezmeni, je to mlaceni prazdne slamy tady. me to vlaste vubec nevadi :)
  • 0

#237 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 červenec 2014 - 13:44:11

borku kdyz uz teda fotografie do galerie tak skeny papirovych, ktere prosly rukama zivych lidi a libily se
  • 0

#238 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 červenec 2014 - 13:46:29

na tomhle systemu me mrzi, ze fotografie ktere za neco stoji za pul dne zmizi v tom balastu
  • 0

#239 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2014 - 14:23:39

na tomhle systemu me mrzi, ze fotografie ktere za neco stoji za pul dne zmizi v tom balastu

Za půl dne? Kroca byl v Anglii a kvůli tomu Evlina fotka zmizela za dvě hodiny a jmpetzvalův kolodiový portrét se dostal během osmi minut na jedno z posledních viditelných míst. 


  • 0

#240 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 červenec 2014 - 15:06:24

Galerie - zobrazit nové příspěvky

a v levém sloupci si vyber časové období

 

Můžeš si vybrat nejen Obrázky, ale i Komentáře - a zjistíš, jak se nám dnes Otík rozpovídal :)


  • 0

#241 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 červenec 2014 - 15:10:41

:)
  • 0

#242 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 5 červenec 2014 - 15:53:18

otiku,samozrejme jen scan fotografii co jsou delany v temnici,mokrou cestou,

ja nechapu,nebot to nemam a nedelam,scan negativu,vzdyt prece delam contact print negativu a a nez to uschne tak delam z vybranych negativu fotografie,nekdy jednu,nekdy pet...prece se neda usnadnit kopirovani negativu a premena na fotografii ve photoshopu,nebo jak se to nazyva ten software :grin: ,nejak jsem asi starej a mam rad to zavreni v komurce  a vybirani am hledani a vse co k tomu patri,ja vim ze pokrok nezastavis,ale proto snad delame fotografii classic zpusobem a nejedem pres tu potapanou digi techniku.

Bokem,nikdo z clenu   FADU si tam nedovoli dat spatnou fotografii a jen delanou v temnici,jo jsou to stari pardalove ti kdoz se chteji ucit tak to delaji taky vse po staru.Tam je dobra galerie,jako na APUG-tam jen clenove mohou vkladat-teda ti co plati clenstvi, na FADU je to myslim bez placeneho clenstvi.Nerikam hned kopirovat jak to delaji jinde,jen se priucit a vzit si to dobry.

 

Tady  kecam a pritom se mi maci FB na beleni,jsem trdlo

b.


  • 0

#243 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:23:25

Jirko, jasně, já vím, dokonce jsem to i před tím četl, nějak ti mě to zaujalo... Nicméně galerie má náhledy tak, aby praštila do očí na hlavní stránce, to je o čem mluvím.

Borekte, mě se děje nemilá věc. Když udělám fotku, tak mi ze skeneru ani při sebelepším nastavení nevyleze výsledek blízký realitě, blíž podobě výsledné fotografie má sken negativu. To je pak těžký.


  • 0

#244 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:38:07

Jo jo, to co občas běží jako aktuální upoutávka, není příliš lákavé - přes to se nějak přenesu i když nejásám, jsem tu opakovaně, tak už vím, že tu jsou talenti všeho druhu. Náhodný příchozí o tom ale nemusí vědět. Upoutávka by musela mít jiný algoritmus výběru než "poslední uložený", aby opravdu vždy upoutala.

Ovšem mrzí mne i to, že mizí fotky, ke kterým by stálo za to se vracet ...třeba MilošM  si galerie vyčistil cugrunt...


  • 0

#245 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:50:07

Jo jo, to co občas běží jako aktuální upoutávka, není příliš lákavé - přes to se nějak přenesu i když nejásám, jsem tu opakovaně, tak už vím, že tu jsou talenti všeho druhu. Náhodný příchozí o tom ale nemusí vědět. Upoutávka by musela mít jiný algoritmus výběru než "poslední uložený", aby opravdu vždy upoutala.

Ovšem mrzí mne i to, že mizí fotky, ke kterým by stálo za to se vracet ...třeba MilošM  si galerie vyčistil cugrunt...

Otázka je, jak by takový algoritmus měl vypadat. Já si myslím, že ideální je omezení časové. Jedna za měsíc mi přijde málo, jedna týdně by byla lepší (jsou tady tací, co s takovou rychlostí dovedou publikovat skvosty). Možná svého oblíbeného autora požádat, aby to hodil na flickr?


  • 0

#246 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:54:08

galerie je na hrani(e)

.

tak si hraju


  • 2

#247 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:56:49

No - algoritmus ... jsou tu u fotek jen dvě "kriteria" jakési kvality zde akceptované. Hvězdičky (ty ale nevidím u všech fotek - nevím, proč) a bodíky - takže v upoutávce náhodný výběr z fotek, které mají víc než 5, 10  bodů?


  • 0

#248 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 červenec 2014 - 20:58:29

galerie je na hrani(e)

.

tak si hraju

Nikdo ti v hraní nebrání, jen mi vadí, že se o pěkné hračky dělíš krátkodobě, lakomče :)

My ti je přeci nemůžeme rozbít.


  • 0

#249 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2014 - 21:06:24

No - algoritmus ... jsou tu u fotek jen dvě "kriteria" jakési kvality zde akceptované. Hvězdičky (ty ale nevidím u všech fotek - nevím, proč) a bodíky - takže v upoutávce náhodný výběr z fotek, které mají víc než 5, 10  bodů?

Pak by zase bylo obtížnější sledovat novinky. A pak taky by to způsobilo, že ty nejvíce prohlížené a hodnocené fotky by byly ještě víc upředňostnované. Pokud je to záměr, tak chápu proč, jen mi model novinek přijde osobně příjemnější.


  • 0

#250 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 červenec 2014 - 21:15:41

Novinky se dají sledovat i přímo v galerii... ad záměr, hm - to mne nenapadlo. (Z tohoto teď můžeš "vydedukovat", že chci upřednostňovat ty své - myslím, že žádná má fotka nemá deset bodíků - moderátor to hravě zjistí, nastavte, prosím, případný limit tak, aby byl vždy vyšší, než mám u své nejlépe hodnocené fotky, případně mé z tohoto výběru vyřaďte, děkuji).

Chceš-li zachovat model novinek, jakékoli časové omezení vkládaného množství tě od nepěkných fotek v hlavní upoutávce neochrání - jen je rozložíš v čase. Tak vlastně nevím, co chceš...

Chceš havně vidět pěkné fotky mezi nepěkným, ale nechceš je nijak vybírat a upřednostňovat...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních