Přejít na obsah


Fotka

fotomiska


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 28 únor 2012 - 16:16:58

Možná to někomu pomůže.
Ve fa PlastModra http://www.plastmodr...y/fotomiska.htm
mají doprodej fotomisek.

27x35 za89Kč/ks a 34x44 za129Kč/ks

ceny bez DPH a dopravy140Kč.

Nermám s tímto nic,jen jsem se dotázal ve firmě na cenu a takováto mi přišla odpověď.
Btw ty rozměry jsou vnitřní.
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 únor 2012 - 17:28:16

Ano, cenu mi rovněž sdělili, avšak otázka je,kolik misek mají skladem. S temi většími to vypadá bledě, zitra možna budu vědet víc.
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 únor 2012 - 19:38:03

Dobrý večer, nechci nikomu kazit radost... Tyhle misky jsou samozřejmě použitelné (roky jsem v nich dělal), ale - podle mě - mají dvě zásadní nevýhody: jednak nemají nijak profilované dno, což znamená, že papíry se "lepí" na dno a vypáčit je pinzetou nebývá moc jednoduché (dělají to jak baryty - ty zhadrovatí - tak RC - ty jsou prknovitě rovné), druhak je roh určený k vylévání nepříliš šikovně zkonstruovaný. Vylít 2,5 litru vývojky z velké misky i do širokohrdlé láhve se ne vždy podaří bez rozlití.
To jsem chtěl říct...
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 únor 2012 - 19:43:17

Dobrý večer, nechci nikomu kazit radost... Tyhle misky jsou samozřejmě použitelné (roky jsem v nich dělal), ale - podle mě - mají dvě zásadní nevýhody: jednak nemají nijak profilované dno, což znamená, že papíry se "lepí" na dno a vypáčit je pinzetou nebývá moc jednoduché (dělají to jak baryty - ty zhadrovatí - tak RC - ty jsou prknovitě rovné), druhak je roh určený k vylévání nepříliš šikovně zkonstruovaný. Vylít 2,5 litru vývojky z velké misky i do širokohrdlé láhve se ne vždy podaří bez rozlití.
To jsem chtěl říct...

jistě, ale hlavně záleží také na tom, na co chci misky používat
já primárně na plany, tedy pro mě je to hladké dno přímo ideální
nepadne tolik vývojky a navíc při žebrovaném dně se plany nechají často poškrábat
aby se plan nenalepil úplně na dno
zabezpečím nízkýma nalepovacíma puckkama, sloužícíma obvykle na dvířka nábytku
  • 0

#5 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 28 únor 2012 - 23:37:40


Dobrý večer, nechci nikomu kazit radost... Tyhle misky jsou samozřejmě použitelné (roky jsem v nich dělal), ale - podle mě - mají dvě zásadní nevýhody: jednak nemají nijak profilované dno, což znamená, že papíry se "lepí" na dno a vypáčit je pinzetou nebývá moc jednoduché (dělají to jak baryty - ty zhadrovatí - tak RC - ty jsou prknovitě rovné), druhak je roh určený k vylévání nepříliš šikovně zkonstruovaný. Vylít 2,5 litru vývojky z velké misky i do širokohrdlé láhve se ne vždy podaří bez rozlití.
To jsem chtěl říct...

jistě, ale hlavně záleží také na tom, na co chci misky používat
já primárně na plany, tedy pro mě je to hladké dno přímo ideální
nepadne tolik vývojky a navíc při žebrovaném dně se plany nechají často poškrábat
aby se plan nenalepil úplně na dno
zabezpečím nízkýma nalepovacíma puckkama, sloužícíma obvykle na dvířka nábytku

Díky za tip. Tohle teď řeším. Mě napadlo vzít horkovzdušku, otočit misku dnem nahoru a udělat do dna nějaký ten hrbolek, tak 1-2 mm vysoký. Objem to moc nezmění, ale plan by se mohl nabírat lépe.
Na vývojku mám tohle - http://www.kancelars...-her-biell.html ,plan 8x10 se tam krásně vejde a potřebuji jen 500 ml vývojky. A je tam ještě docela solidní rezerva.
Ten odkladač je ve velké plastové bedně a menší plastovou bednou mohu případně přiklopit.
  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 únor 2012 - 10:14:30

Ahoj,
pokud chci zabranit prilepeni k planu ci papiru k plastu v ruznych drzacich, valcich, prackach planu apod. tak stenu pocakam chaoticky lepidlem na novodur. Do te misky by to bylo ono, akorat ze je to nevratna definitiva. Coz ostatne to tve nahrati by byla taky :(
  • 0

#7 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 29 únor 2012 - 10:57:38

Ahoj,
pokud chci zabranit prilepeni k planu ci papiru k plastu v ruznych drzacich, valcich, prackach planu apod. tak stenu pocakam chaoticky lepidlem na novodur. Do te misky by to bylo ono, akorat ze je to nevratna definitiva. Coz ostatne to tve nahrati by byla taky :-)

To je vono :()) Díky.
Vono by šlo možná použít i lepidlo na akvária nebo něco podobnýho. Mám s ním lepený sloty a po dvou letech ve vývojce ty spoje pořád držej. Jednu sadu misek na to obětuju. Ten silikon by šel určitě pak i seškrábnout a je i pružnej, tak by nemusel škrábat plany.
  • 0

#8 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 6 leden 2013 - 14:06:36

Prosívás jak to vlastně je s tím označením rozměrů fotomisek? Když mám papíry přesně 30,5 cm x 40, 6 cm, znamená to, že misky označené rozměrem 40x30 cm jsou na tyto papíry již malé? Označuje se vnitřní rozměr? Tady moc nevím...:


http://www.befoto.cz...-30x40cm-p3891/
  • 0

#9 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 leden 2013 - 15:16:49

Mám od Patersona menší rozměr, tj. označeno 10x12ins (25.4x30.5cms) a na papíry 24x30 je to v pohodě. Takže předpokládám, že u 30x40cm to bude stejně v pořádku.
  • 0

#10 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 6 leden 2013 - 15:39:39

Prosívás jak to vlastně je s tím označením rozměrů fotomisek? Když mám papíry přesně 30,5 cm x 40, 6 cm, znamená to, že misky označené rozměrem 40x30 cm jsou na tyto papíry již malé? Označuje se vnitřní rozměr? Tady moc nevím...:


http://www.befoto.cz...-30x40cm-p3891/


Mám tyto misky (trochu starší typ) a je to naprosto v pohodě. Pro 30x40 s dostatečnou rezervou pro pohyb a snadnou manipulaci s papírem. Jen ten plast je trochu měkký a mírně se deformuje, takže miska z poloviny naplěná tekutinou se dá přenášet jen s velkou opatrností. Možná, že u novějších je to lepší, nevím.
  • 0

#11 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 6 leden 2013 - 15:50:36

Díky moc, to je přesně to co jsem potřeboval vědět, budu kupovat Patersony, protože tyto misky už sháním dva měsíce a nic:)
  • 0

#12 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 leden 2013 - 19:41:14

A vážně je nemají u Pazdery? Já jsme tam kdysi kupoval a neměli, tam mi paní nabídla, že můžu nechat telefon, že chodí celkem často. Za týden se mi ozvala a já si šel pro 4 misky celkem za 250 Kč, tuším...?
  • 0

#13 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 7 leden 2013 - 04:50:36

Nevím, buď blbě hledám, nebo už po nich u Pazdery není ani vidu ani slechu.
  • 0

#14 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 7 leden 2013 - 08:01:07

u páně Pazdery je možno najít misky spíš při osobní návštěvě krámku - v koutě vyštosované vedle vraků zvětšováků, většinou se tam dlouho neválejí...
  • 0

#15 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 7 leden 2013 - 12:58:01

Přesto se mi to z Brna asi nevyplatí:) Ale dík za info.
  • 0

#16 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 leden 2013 - 13:04:48

tak v Krně jsou taky bazary žeo. pravda, že 100kač za 3 patersonky 40x50cm to nebude, bo maloměsto.
  • 0

#17 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 7 leden 2013 - 17:26:43

Zdravím,
Mám taky tenhle typ a je pravda, že se opravdu hodně prohýbají (kupované asi jen cca 1/2 roku zpátky). Novodur by asi vyhovoval líp :)
Přeji DS.
  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 leden 2013 - 21:23:57

Prosívás jak to vlastně je s tím označením rozměrů fotomisek? Když mám papíry přesně 30,5 cm x 40, 6 cm, znamená to, že misky označené rozměrem 40x30 cm jsou na tyto papíry již malé? Označuje se vnitřní rozměr? Tady moc nevím...:
http://www.befoto.cz...-30x40cm-p3891/


tyhle mám ve formátu 40x50 a nezdá se mi že by se nějak kroutily nebo byly nestabilní. Používám je poslední dobou především jako prací misky, kdy v ní je i 5 litrů vody a nemám potíže s manipulací...
  • 0

#19 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 leden 2013 - 05:55:08

Ono to vypadá, že to bude jediná možnost, nakoupit to prostě v Bé. Už minimálně třetí měsíc jsem nezakopl o inzerát na prodej velkých misek. Ale tos mě teď přivedl na myšlenku, že koupím tři 30x40 a jednu prací 40x50.
  • 0

#20 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 8 leden 2013 - 11:37:31

Na to praní je to dobrej nápad, sám mám teda 40x50 i na chemii (i když volám max. 30x40), ale po pár zkušenostech můžu říct, že je to asi zbytečný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních