Přejít na obsah


Fotka

míchací komora 6x9


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 1 březen 2012 - 13:43:15

Co s tím braši uděláme. Míchací komory 6x9 do barevných hlav nikde nejsou a nebudou.
To není jak za socíku, kdy stačilo vzít si spacák a týden vegetit u prodejny. Na pátý až dvacátý pokus se téměř vždy podařilo vytouženou věc donést domů.
Dnes spacák nepomůže. Snad jen zlaté české ručičky navyklé si pomoci z vlastních možností. Tak jak na to temnokomorníci????? Vybrousit polystyrén není problém, ale nevím si rady s tou umělou hmotou. Přeci jen bílá destička plní jakýsi účel centrfiltru.

Jsem zvědav co vymyslíte.

Za geniální myšlenku se zde nobelovka nedává, ale vděčných nás bude dost.
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 1 březen 2012 - 13:53:33

Ja sice michaci komoru nastesti mam, ale sel bych na to podobnym zpusobem jakym se to resilo pri prestavbe magnifaxe na 9x12, totiz bud se vybarvila cela ta skrin v ktere je michaci komora na bilo, nebo muzes udelat i ten vybrouseny polystyren. A pod nej dat mlecne/matne sklo. A na to mlecne sklo centrfiltr, ktery se vyrobi tak, ze se zkusebne osviti fotopapir, vyvola, ustali. Naskenuje a vysledek se vytiskne na pauzak. Postup muzeme opakovat do uplne dokonalosti, pripadne pridat jeste jedno mlecne sklo.
  • 0

#3 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 1 březen 2012 - 14:00:15

Nevím jestli je to Magnifaxe stejné (neviděl jsem), ale pokud je ta plastová destička podobná jako u Kaisera, tedy u středu nejtlustší a ztenčuje se k okrajům, pak je nejlepší vytočit kužel na soustruhu a oříznout do patřičného tvaru.
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 březen 2012 - 16:03:58

Experimentuju teď u verze 9x12 s evegreen sheet styrene, bílý (litomysky.cz). Bohužel tu mám jenom 0.75mm, bere to hodně světla tak chci objednat tenčí a kdyžtak to navrstvit. Rovná plocha ale nefunguje a je stejně potřeba řešit rovnoměrnost prosvětlení...
  • 0

#5 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 2 březen 2012 - 13:31:18

Ten polystyrén uvnitř je geniální. Nejenže odráží světlo, ale i část pronikne dovnitř a vrátí se jako rozptýlené. Polystyrén je jasný, ale co dál. Centrfiltr dělaný přes papír se mi zdá až poslední řešení. Raději by jsem z něčeho vybrousil jakousi čočku, tak jak je originál, ale žádný výchozí materiál mě nenapadá.
  • 0

#6 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 březen 2012 - 16:30:09

Nemáš foto originálu? Například já nevím jak to konkrétně vypadá.
  • 0

#7 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 9 duben 2012 - 19:43:23

Četl jsem jedno německé fórum a tam někdo navrhoval použít fresnelku o odpovídající ohniskové vzdálenosti...
  • 0

#8 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 10 duben 2012 - 18:42:03

S trochou škodolibosti oznamuji, že komory 6x9 jdou se štěstím sehnat. Právě jsem jednu koupil ze slovenského scartu. Bohužel byla poslední...
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 srpen 2013 - 15:17:18

můžete mi někdo potvrdit či vyvrátit, zda-li pasuje/jde upravit komora z hlavy Color3 do Color4ES? díky
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 20 srpen 2013 - 17:28:17

Jsou stejne, ty hlavy se lisi jen tim, ze u color 4 je trafo v hlave a je tam jina zarovka, zbytek je totozny.
  • 0

#11 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 srpen 2013 - 18:46:02

díky, nemohl jsem dohledat info a 3ku jsem v ruce neměl. jsem si říkal, že tomu "obchodnímu referentovi" raději nebudu tak úplně věřit :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních