Přejít na obsah


Fotka

TK v kuchyni?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 1 březen 2012 - 19:28:45

Zdravím Vás všechny.

Po přestěhování do nového bytu mi jediné použitelné místo pro TK zbývá kuchyň.

Máte prosím nějakou zkušenost. Je tam nějaké nebezpečí,myslím kuchyň vs. zvětšování.

Zvětšovák i misky budou na jíné než kuchyňské desce a praní ve vaně. Navíc k dispozici digestoř...
  • 0

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 1 březen 2012 - 20:38:55

nešlo by to přeci jen v koupelně. Samo to v kuchyni asi půjde, zatemnit okna, voda na praní není problém. Ale ta chémie s jídlem nejde moc dohromady. A že ustalovač občas ukápne vedle, budeš si chtít umýt ruce a po ruce bude jen dřez, ve kterém potom meješ nádobí. To by mi moc nešmakovalo. Ale viděl jsem zde na fotografiích kolegů, že komoru mají i v pokoji. To už si nedovedu vůbec přestavit.
  • 0

#3 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 1 březen 2012 - 20:57:49

nešlo by to přeci jen v koupelně. Samo to v kuchyni asi půjde, zatemnit okna, voda na praní není problém. Ale ta chémie s jídlem nejde moc dohromady. A že ustalovač občas ukápne vedle, budeš si chtít umýt ruce a po ruce bude jen dřez, ve kterém potom meješ nádobí. To by mi moc nešmakovalo. Ale viděl jsem zde na fotografiích kolegů, že komoru mají i v pokoji. To už si nedovedu vůbec přestavit.

Mno,nemám prostor pro stálé rozložení,a v té kuchyni mi příjde to nachystání nejvíc bezproblémové.Žádné speciální držáky,poličky či stolky. Vše tam je,jen donesu zvětšovák, misky a chemku.
Hotové papíry do lavoru a třá po pěti přenést do vany. A v tom lavoru se daj umýt i ty ruce.

Ale proto jsem se ptal,abych slyšel Vaše rady.
  • 0

#4 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 1 březen 2012 - 21:12:04

já si na vanu položím vrchní desku ze staré linky, na ní mám misky, řezačku, papíry. Zvětšovák na pračku, prostě klasika. Po zvětšování vše odstěhuji do chodby. Zvětšovák na skříň, desku opřu o zeď za dveřmi, jen misky nechám opřené o vanu v koupelně. Tady je vlákno pro inspiraci http://www.temnakomo...tky-fotokomory/
  • 0

#5 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 1 březen 2012 - 21:13:36

já si na vanu položím vrchní desku ze staré linky, na ní mám misky, řezačku, papíry. Zvětšovák na pračku, prostě klasika. Po zvětšování vše odstěhuji do chodby. Zvětšovák na skříň, desku opřu o zeď za dveřmi, jen misky nechám opřené o vanu v koupelně. Tady je vlákno pro inspiraci http://www.temnakomo...tky-fotokomory/

Už jsem koukal,ale děkuji.
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 1 březen 2012 - 21:17:10

když jsem byl malej, tak táta zakládal i vyvolával (což nechápu) filmy ve špajzu a zvětšoval v kuchyni - v koupelně to nešlo, ta byla pro tři neúplný rodiny v baráku jedna a malá
hlavně dát pozor na mokrou část procesu, nejlepší by byla velká plastová nádoba - placatá vana, kde vyvolání, přerušení, ustálení i praní by proběhlo a úkapy by byly v nádobě, která se pak přenese a vymeje jinde
taková nádoba se dá nahradit dřevěnou deskou s obrubou z latí a vystlanou uvnitř igelitem, nebo silnou folií
podle mě v kuchyni při vystěhování rodiny a přechodu na studenou stravu tzv. kádéčka pro ten aktuální den - žádnej problém
digestoř podle potřeby pouštět (mimo expozici zvětšováku - vibrace celé linky) větrání je dobrý, ale to si nos a oči řeknou, jestli je vzduch dýchatelný či není
co můžou udělat výpary s potravinami ve skříni nevím, ale závadné nebudou, spíš budou vonět ustalovačem :) víc nic
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 březen 2012 - 21:33:18

V kuchyni delat pozitiv je celkem mazec. Mam pro to jedine reseni - sloty. At uz doma zbastlene, si u sklenare, nebo uplne nejlip komercni Nova. Pod ne jednu vetsi misku, takze pripadne odkapnuti skonci v ni. Taky nepises, na jak velke pozitivy mas zacileno. 13x18 bych delal v miskach, jeste i 18x24 bych si dokazal jakz takz miskove predstavit ale cokoliv vetsi mi jednoznacne ukazuje na sloty. Toz asi tak.
  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 1 březen 2012 - 21:34:55

ještě výpary - dají se eliminovat bezzápachovou chemií a nebo taky skleněnými příklopy přes misky které se odklopí jen na potřebnou chvilku
třeba taký fomafix by mohl způsobit i manželskou rozepři neb je dost aromatický a možná by byl v zácloně, nebo spíš závěsu vabsorbován dost
  • 0

#9 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 1 březen 2012 - 21:36:01

V kuchyni delat pozitiv je celkem mazec. Mam pro to jedine reseni - sloty. At uz doma zbastlene, si u sklenare, nebo uplne nejlip komercni Nova. Pod ne jednu vetsi misku, takze pripadne odkapnuti skonci v ni. Taky nepises, na jak velke pozitivy mas zacileno. 13x18 bych delal v miskach, jeste i 18x24 bych si dokazal jakz takz miskove predstavit ale cokoliv vetsi mi jednoznacne ukazuje na sloty. Toz asi tak.

Myslel jsem dat pod misky starou osusku. A co se velikosti týče,zatím max 18x24.
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 březen 2012 - 21:42:14

S temi vypary ma Radim samozrejme pravdu, hlavne ustalovac bude problem, resenim opet jiz zminene sloty nebo treba zasadity TF-2 (ktery ovsem ma zase jine nectnosti v pozitivu).
  • 0

#11 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 2 březen 2012 - 08:04:49

Na netu jsem našel tuto inspirativní knihu. Je tam řešena i TK v kuchyni, a třeba to pomůže i někomu jinému.

http://books.google....epage&q&f=false
  • 0

#12 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 březen 2012 - 09:05:16

Jestli jsi ženatý, budeš mrtvý :) Pokud do toho opravdu půjdeš, doporučuju dát na všechna kritická místa prostěradla, nebo igelity. Kapky z ustalovače nebo vývojek mají takovou nepěknou vlastnost. I když to všechno utřeš, skvrny se objeví až druhý den, kdy je jistě najde drahá polovička :) V té koupelně je to na úklid jednodušší, ač tě vceku chápu, ona kuchyň je na takovou práci jako dělaná :) Je to i příjemnější prostor. Jen ty manželky, jen ty manželky :) Dokud jsem se v komoře nestal úplně soběstačný, tedy přestal využívat i jiné části bytu, bývalo to krušné .)
  • 1

#13 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 253 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 březen 2012 - 09:20:41

To se nám to mluví, když už máme samostatné komory. Veverka07 zatím to štěstí nemá. Já začínal v koupelně pak se přestěhoval do kuchyňky ve fabrice, ta byla unikátní svým prostorem do 3m2 se vešla ta původní kuchyňská linka a ještě já. Dneska se vyhřívám ve sklepní místnosti o 10m2 a chrochtám blahem.

Do té kuchyně se připrav jak radí Pavel a taky to půjde.
  • 0

#14 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 2 březen 2012 - 11:34:18

jj,tak nějak to budu muset dělat.

S linčem od své ženy samozřejmně počítám,ale stojí mi to za to.
Myslím ,že by bylo horší,kdyby se v noci nedostala na záchod v koupelně,než do kuchyně.
  • 0

#15 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 březen 2012 - 15:46:51

jj,tak nějak to budu muset dělat.

S linčem od své ženy samozřejmně počítám,ale stojí mi to za to.
Myslím ,že by bylo horší,kdyby se v noci nedostala na záchod v koupelně,než do kuchyně.

V kuchyni se mi dělalo parádně (panelák). Na okno fólii a deku, druhou fólii na dveře, na jídelní stůl igelitovou fólii, zvětšovák, misky a jedéém. 30*40 v pohodě, první praní ve dřezu, dalčí v koupelně. Paráda, dojatě teď vzpomínám, když se hrbim nad pračkou a kroutim u vany v koupelně. A hlavně lednice a kafe po ruce! Kuchyně je luxus! Jo, na zemi byla dlažba, celkem úklidová výhoda.
  • 0

#16 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 2 březen 2012 - 16:04:49

A hlavně lednice a kafe po ruce!


No já teda nevim, podle mě jídlo a pití do laborky nepatří. A temná z mého pohledu taková malá laborka je... I když člověk zrovna nedělá se žádnejma jedama, tak si IMHO zadělává na problémy příští...
  • 0

#17 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 149 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 březen 2012 - 16:37:31

Kuchyně je v pohodě. Kvůli bordelu sice občas hádky jsou, jenže já mám ten skvělý dar být tak neuvěřitelně nepříjemný, že mi rodina ustupuje. Kafe, vychlazené pivo a svačinka jsou při zvětšování super, jen kouřit musím chodit jinam, to by bylo příliš. Teď jsem si ale koupil velice aromatický tabák, který voní jako indické vonné tyčinky, takže budu moci kouřit i v bytě :)
  • 0

#18 capouch

capouch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPraha 9
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2012 - 17:53:07

já zvětšuju jen asi 3 roky, začal jsem v kuchyni a dodnes to dělám v kuchyni, ani se mi jinam nechce - pohodlí, teplíčko, voda, odpad - no jsem taky línej jako prase, ale vyměnil bych jen za hotovou a vybavenou komoru. V kuchyni mám dvě pracovní desky proti sobě, jedna s dřezem - "mokrá část" a druhá "suchá část" A peru buď v pračce nebo klidně v dřezu - výměna vody bez problémů... :-) Toť má zkušenost
  • 0

#19 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 2 březen 2012 - 18:31:37

Díky za reakce,pro mne pozitivní. Kuchyň vítězí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních