Přejít na obsah


Fotka

Dia Premietačka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 6 březen 2012 - 22:34:24

Kluci poradíte mi ako dlho môže zostať diák v zapnutej premietačke. Je možné aby tam zostal hodinu? Halogénka je dosť horúca a bojím sa aby sa mi diák nespálil. alebo exituje nejaké studené led svetlo,ktoré by sa dalo nahradiť halogénkou? Druhý problém mám, že vždy musím ručne doostriť obraz pri každom ďalšom presunutí. Nepomohlo ani to, že diáky mám v sklenených rámoch, ktoré som koli tomu kúpil, aby sa zasúvali presnejšie a diák sa neohýbal. Premietačku mám zn. Kindermann.2500. Ďakujem.
  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 březen 2012 - 13:26:57

Diapozitiv v promítačce může zůstat tak dlouho, než se rozteče či zdeformuje (želatinová vrstva s obrázkem moc vysoké zahřívání nesnese) Nejsem odborníkem na světelné zdroje, takže nevím, jestli vůbec existuje nějaká LED náhrada za halogenovou bodovou žárovku ..... vzhledem k potřebnému světelnému výkonu pochybuji, ale mohu se mýlit. Jak je dlouhá ta doba? záleží na typu diapromítačky, odvětrání a chlazení její světelné komory, účinnosti tepelného filtru vřazeného mezi žárovku a kondenzor.... takhle to asi nejde odhadnout, ale sám jsi schopen určitě zjistit, jak se diapozitiv, resp. zasklený rámeček, zahřívá při svícení....
  • 0

#3 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 březen 2012 - 17:04:32

Ja mám Reflektu Diamator AF a s doostrovaním nemám problém, nakoľko tento stroj má AF, takže doostruje aj za jazdy. Čo sa týka dĺžky premietania, tak ak je funkčné chladenie a v optickom systéme je nepoškodený tepelný filter, tak by čas premietania mal byť teoreticky neobmedzený. Hodinu som síce nikdy neskúšal, ale tak cca 5 min áno, a nič sa nedialo. Tento stroj má, ak sa nemýlim dokonca tepelnú poistku, ktorá vypne žiarovku, ak teplota dosiahne určitú hranicu, to sa mi však nikdy nestalo, aspoň sa nepamätám.

Ešte jedna poznámka, diarámiky zo sklom by som nepoužíval, nakoľko diaky v nich podstatne rýchlejšie starnu a strácajú farby. Ja používam rámiky systému Agfa CS a tieto sú perfektné.
  • 0

#4 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 9 březen 2012 - 20:52:18

Áno už som to zistil, autofokus je v ......., takže skúsim niečo vydražiť na e-bay. Čo som tak pozeral na leddiódy (cree xm-l)maximum je tuším 400 lumenov t.j. ako 50wat.halogen. To bude asi nedostačujúce.
  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 březen 2012 - 07:51:17

Áno už som to zistil, autofokus je v ......., takže skúsim niečo vydražiť na e-bay. Čo som tak pozeral na leddiódy (cree xm-l)maximum je tuším 400 lumenov t.j. ako 50wat.halogen. To bude asi nedostačujúce.



Štandardne sa používa 150W halogenka, takže tých 50wat stačiť nebude. Na druhej strane prečo vymýšľať, a nepoužiť originálnu žiarovku? Tieto sú bez paraboly, a teda relatívne lacné, a pri bežnom domácom používaní vydržia hodne dlho.
  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 březen 2012 - 12:03:54

Štandardne sa používa 150W halogenka, takže tých 50wat stačiť nebude. Na druhej strane prečo vymýšľať, a nepoužiť originálnu žiarovku? Tieto sú bez paraboly, a teda relatívne lacné, a pri bežnom domácom používaní vydržia hodne dlho.

v projektorech Kindermann 2500 všech variant byly žárovky tuším 24V 250W, nejsem si jist, zda s paticí G6,35. Pokud ano,
nalézt a koupit možno např. zde http://www.zvuk-svet...-ehj-a1-223-50h, v SK možná na http://www.hifigarage.sk či v podobných obchodech s osvětlovací technikou pro muzikanty a DJ.
  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 březen 2012 - 12:32:53


Štandardne sa používa 150W halogenka, takže tých 50wat stačiť nebude. Na druhej strane prečo vymýšľať, a nepoužiť originálnu žiarovku? Tieto sú bez paraboly, a teda relatívne lacné, a pri bežnom domácom používaní vydržia hodne dlho.

v projektorech Kindermann 2500 všech variant byly žárovky tuším 24V 250W, nejsem si jist, zda s paticí G6,35. Pokud ano,
nalézt a koupit možno např. zde http://www.zvuk-svet...-ehj-a1-223-50h, v SK možná na http://www.hifigarage.sk či v podobných obchodech s osvětlovací technikou pro muzikanty a DJ.


Jirko, neviem, ako v Kindermanoch, ale Reflekta (aspoň tá moja Diamator AF) používa halogenku 24V/150W, aby som mal istotu, vytiahol som projektor z krabice, žiarovky 24V/250W, ktoré spomínaš, sa používajú hlavne v 16mm projektoroch Meoclub elektronik AS2, AS3 a pod. Ta 250 by tam určite vošla, len je otázka, či by to znieslo trafo a hlavne projekčná sústava. Čo sa týka tých žiaroviek, je treba hľadať typ, ktorý ma 5400 plus/mínus kelvina, teda denné svetlo, lebo ak to žiarovka nebude garantovať, tak môžu byť na premietanom obraze posunuté farby.
  • 0

#8 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 19 duben 2012 - 08:05:07

Používa niekto stmievač na diaprojektor? Dá sa nejako vyrobiť? Vypína sa stmievaním celý projektor aj s vetrákom, alebo len lampa? Rozmýšlam či by sa nemohol použiť aj klasický stmievač na svetlo napr. tento http://www.thomann.d...r_2000w_ohm.htm
  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 duben 2012 - 08:51:30

Používa niekto stmievač na diaprojektor? Dá sa nejako vyrobiť? Vypína sa stmievaním celý projektor aj s vetrákom, alebo len lampa? Rozmýšlam či by sa nemohol použiť aj klasický stmievač na svetlo napr. tento http://www.thomann.d...r_2000w_ohm.htm


Existujú projektory, ktoré majú túto funkciu zabudovanú, nie je ich veľa a sú v tej najvyššej cenovej relácií. Celkové stmievanie pomocou stmievača nie je dobré riešenie, pretože aj po zatmení žiarovky ventilátor musí bežať, lebo ináč hrozí poškodenie projektora a aj diapozitívu, a to nie len toho, ktorý sa premietal.
  • 0

#10 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 10 červen 2012 - 19:51:26

Vyskúšal som nové diarámečky od Diasped a veľmi sa mi osvedčili. Diák sa natiahne na plastovú vložku ktorá sa vkladá do rámu. Viz. foto. Možem povedať že obraz je ostrý od stredu až po okraj do všetkých strán. V obyčajnom diaráme sa mi diák ohýbal a okraje boli neostré. (Plub efekt.) Sklenené diáky sa zase mooc prehrievajú. V ponuke majú 4 farby a každá farba vložky má rozdiel medzi drážkami o 0,1mm. Pre kodak mi napríkad vyhovuje zelená a žltá. Keby bol záujem môžem priniesť pár rámečkou na odskúšanie. http://www.diaspeed....it__spanne.html

Přiložený soubor (y)


  • 0

#11 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 17 červen 2012 - 13:33:31

Richarde, a ty diaky zustanou zaostrene, tj. rovne, i kdyz je tam nechas nekolik minut, aby se zahraly? Pri vyssi teplote se mohou vlivem rozdilneho pnuti obou stran prohnout i v ramecku (bez skla).
  • 0

#12 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 17 červen 2012 - 15:05:05

Richarde, a ty diaky zustanou zaostrene, tj. rovne, i kdyz je tam nechas nekolik minut, aby se zahraly? Pri vyssi teplote se mohou vlivem rozdilneho pnuti obou stran prohnout i v ramecku (bez skla).

Áno zostanú ostré. V premietaćke som ich mal asi 5-8 minút - vždy s bielou stranou otočenou k lampe.Či sa celý rámeček prehýba v premietačke to neviem, hlavne je to, že tá vložka je v ňom pevne usadená a tá sa neprehýba.Projektor musí mať dobré chladenie inak to neviem zaručiť. Ja používam leicu pradovit p 300.
S klasickými rámečky sa mi za 10-20sec. diák prehne a vtedy je maximálne zahriaty.
Pozor ale na to, že v ponuke majú 4 farebne vložky. Každá je prispôsobená na iný film. Mne napr. černená a modrá nepasujú na Kodak elitechrome.Tie kolíčky na vložkách sú inak posunuté ako drážky v diáku, takže je tam nenasadím. Preto som si objednal na začiatok testovaciu sadu kde sú všetky štyri farebné vložky.
  • 0

#13 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 2 prosinec 2013 - 13:23:25

Nemáte někdo schéma zapojení ovladače pro diaprojektor Praktika?
  • 0

#14 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 prosinec 2013 - 14:18:09

Nemáte někdo schéma zapojení ovladače pro diaprojektor Praktika?

Nedělali jenom jeden typ,jakou máš na mysli?
  • 0

#15 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 prosinec 2013 - 14:33:26

LED jsem vyděl taky jenom slabý.Kdysi jsem zkoušel co vydrží diák ve skle,za nejakou dobu se to přehřálo,prohnul se na sklo a začalo to dělat hezký kruhy.Ventilátor od promítačky do toho hnal prach,po určitý době to musel vyčistit,proto jsem od toho upustil,Akorát svitek mám ve skle,tam by to asi jinak nešlo?Tvrdí se že ty filmy mají dost velkou kvalitu,proto je zbytečný je dávat do skla.
  • 0

#16 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 prosinec 2013 - 14:41:52

Kdysi dělali ješte z papíru,ten papír se drolil za pár let měl člověk na diáku ještě jednu vrstvu navíc a zadarmo :)
  • 0

#17 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 3 prosinec 2013 - 22:03:11

150
  • 0

#18 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 30 červenec 2014 - 15:22:02

Nechci zakládat nové vlákno, tohle tematicky vyhovuje.

Máte někdo zkušenosti s promítáním diapozitivů pomocí meotaru? Teď se jeden nabízí zde: http://vsezaodvoz.cz...tar-od-firmy-3m. Pravděpodobně by u něj byl problém s velikostí promítaného obrazu - ale možná existují nějaké speciální nástavce pro diapozitivy?

Sám diapozitivy nedělám, nadhazuji pouze jako téma k diskuzi.


  • 0

#19 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 červenec 2014 - 20:32:02

(...)
Ešte jedna poznámka, diarámiky zo sklom by som nepoužíval, nakoľko diaky v nich podstatne rýchlejšie starnu a strácajú farby. Ja používam rámiky systému Agfa CS a tieto sú perfektné.

Můžu se zeptat proč nepoužívat diarámečky se sklem? Já slyšel všude zase opačnej názor, aji logičtější mi to příjde... Osobně to cpu všecko do AN skel  :smile:


  • 0

#20 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 30 červenec 2014 - 21:11:45

Protože se to v šedesátých letech, nebo kdy, začalo prohlašovat. Skutečně, sklo se nedoporučuje. Nicméně, u některých to možná platí, ale mám barevné diapozitivy staré přes 60 let (asi 200 je starších než 60 let a pak za každý rok přibližně 60 - 70 diapozitivů někdy do osmdesátých let, pak bez skla), ve skle a jak struktura, tak barvy naprosto v pořádku.

 

Měl jsem v ruce barevné diapozitivy z války a taky byly OK.

 

Zase sklo ochrání před mechanickým poškozením.


  • 0

#21 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 31 červenec 2014 - 07:39:43

Tam je taky rozdíl ve filmu,co mám fomachromy,tam je je to dost vyblitý,kodak,fuji atd.tam je to ok.


  • 0

#22 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 červenec 2014 - 10:45:43

Já právě myslel (a přijde mi to i logičtější...), že sklo ochrání při častějším promítáním i před teplem apod. z promítačky a proto to vydrží dýl než bez skla po všech stránkách...


  • 0

#23 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 31 červenec 2014 - 14:34:05

Před teplem to asi moc chránit nebude. Film má nádhernou propustnost pro IR, jakákoli další vrstva, která tam bude přidaná něco málo (skutečně minimálně, ale stejně) zachytí a film se bude zahřívat o to víc. Proti teplu je nejlepší promítačka s dobrým integrovaným hot mirror.


  • 0

#24 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 9 leden 2021 - 10:57:33

Hledám diaprojektor. Rád bych malému ukázal jak jsme kdysi koukali na fotky, tu romantiku zatemnělého pokoje a koukání na analogové obrázky.
Který z níže uvedených byste doporučili...na co se zaměřit, dát si pozor. Díky.

Presenta 1500 AF
Leica Pradovit Color 2
Meopta Abastigmat 50/1
Revue 251 AF
  • 0

#25 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 9 leden 2021 - 11:32:41

Kodak Ektapro


  • 0

#26 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 9 leden 2021 - 12:27:59

Potvrzuji. Kodak Ektapro 3000. Mám a pohoda.
  • 0

#27 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 9 leden 2021 - 16:44:41

Díky za tip. Jen kdyby měl někdo zkušenosti s některou z mnou výše vypsaných byl bych rád za postřehy. Mají je zrovna u Škody v bazaru tak jestli má cenu se na ně vůbec koukat ;)
  • 0

#28 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 9 leden 2021 - 22:15:19

Pradovitu by som veril.
Ale to je tak, nakoniec mozno uplne najjednoduchsia premietacka MEDIPřiložený soubor  medi.jpeg   13,38K   1 Počet stažení


  • 0

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 leden 2021 - 08:34:21

Pradovit s objektivem Colorplan 2,5/90  není volba špatná.   Ovšem  cena :-(


  • 0

#30 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 10 leden 2021 - 14:06:48

Pánové a dámy - můžete mi sdělit vaše názory na promítačku Prokyon? 6x6. Pravděpodobně je na cestě, tak abych se ještě víc těšil.

Dík


  • 0

#31 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 10 leden 2021 - 14:26:57

Pánové a dámy - můžete mi sdělit vaše názory na promítačku Prokyon? 6x6. Pravděpodobně je na cestě, tak abych se ještě víc těšil.

Dík

Ide o najlepsiu premietacku vsetkych cias.
Jej cena z roka na rok rastie na dvojnasobok ...

 

Mozno to nie je pravda, ale urcite ti to urobi radost.
:)


  • 0

#32 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 10 leden 2021 - 17:13:53

První část tvé zprávy - natěšeně jsem se nadechl a... pak vydechl. :) Uvidíme až přijde, rámečky mám.


  • 0

#33 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 15 leden 2021 - 21:26:07

A tady tuhle někdo znáte, měli jste či máte? :)
Kinderman Silent 2500 Data
  • 0

#34 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 leden 2021 - 11:56:27

S tímhle objektivem LEICA Colorplan-P2 1:2.5 90mm
  • 0

#35 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 16 leden 2021 - 12:13:34

První část tvé zprávy - natěšeně jsem se nadechl a... pak vydechl. :) Uvidíme až přijde, rámečky mám.

Cely zivot si vytlkam z hlavy predstavu, ze ked nekupim ten najlepsi pristroj, zruti sa mi svet.
Da sa to liecit. A liecba nie je tak draha. Staci si nejaky pristroj zadovazit a pochopit principy spojene nielen s pristrojom samotnym, ale napriklad aj s objednavanim, dopravou , moznostou predaja ...
Zacalo to reproduktormi. Bol som si nejake vypocut, nakupil som spustu casopisov a siel jedeny kupit v najlepsom pomere cena/vykon. Doniesol domova a zistil dve veci: Ako velmi vzdialene mozu byt komercne predavane reproduktory s dobrym hodnotenim v testch odbornych casopisoch od tych, co som pocul v posluchovej miestnosti .. No a druha vec - padla vseobecna velicina tzv "najlepsi pomer cena/vykon". Pravda, odvtedy som sa zacal s ludmi s podobnym postihnutim bavit trochu inak, zacal som sa pytat tie spravne otazky. Nebolo to uz tie kecy, ze "aby to dobre hralo". Tak so sareproduktorov zbavil, predal som ich za polovicnu cenu, dodnes vidim chlapika z rozsirenymi zornickami a s mazelkou a kocikom v pozadi ... Mozno nasiel svoje stastie. Medzi tym som jedny reproduktory pozical, vypocul, a potom som uz isiel k istemu obchodnikovi a po zaverecnej som si vypocul niekolko parov po zverecnej, ano aj Nautilusy na McIntoshi a dal mu zalohu za jedny, co som si doniesol domov.  Vypocul, vymenil zosilovac a ... vratil. Skratka, maly rozdiel stal tak velky balik, ze som uhol manzelkinmu makkemu pohladu (to tu pozna asi kazdy) a vratil. Dostal som spat zalohu minus nejaku tu proviziu a pocital, kolko som stratil a este namal doma tie "na cely zivot". To trvalo cely rok. Na konci roka, pred Vianocami, volal spominany obchodnik, ze isty zakaznik (nejaky clen Filharmonie) meni domace vybavenie za nieco lepsie ciastocne za odobratie starej techniky na protiucet, ze uz skoro vsetko sa rozchytalo, ale mu tam zostali jedny stlpiky od Tanoy a ze na to, co zahraju, stoja hubicku ... Siel som si ich vypocut a uz mi 30 rokov hraju doma, zosilovac nikdy nevypinam ... A to mam doma este ine od Bose, to ked sa produkuje domaca zabava :D
Tym chce naznacit, ze rada niekoho ineho moze posluzit iba do obmedzeneho rozsahu, potom uz treba ist vlastnou cestou. S pristrojmi okolo fotografie je to rovnako. Kolko aparatov som kupil a potom posunul s malou stratou dalej. Tak vlastne lespie vyberam aparat podla svojej predsatvy a zaroven tie predstavy trochu formujem, pripadne naroky mierne obrusujem.

Pisane bez jazykovej korektury, avsak s laskou k zivotu :)


  • 0

#36 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 17 leden 2021 - 19:07:47

Keko děkuji za krásné povídání.

Promítačka promítá, zatím není co, budu si diáčky muset nějaké vyrobit. Rozhodně přístroj není ve 100% kondici, ale baví mě cesta k té kondici. :)

Jo - láska k životu je životně nutná.


  • 1

#37 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 26 únor 2023 - 21:06:08

Po cca 10 letech jsem vytahl projektor pentacon praktica 150 a nefunguje, ventilatir se zapne, ale ani nesviti a ani nefunguje posun diaku. Nevite nekdo nahodou cim by to mohlo byt? Nemate nekdo k nemu servisni manual? Dekuji
  • 0

#38 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 26 únor 2023 - 21:39:34

Nesvítí zkontrolovat žárovku.Co se pamatuju ta po vyšroubování objektivu se sundal z vrchu kryt.Nevím jestli už na šroubky nebo se to vycvaklo?Pohyb diaku ovladačem na snuře.Ten přepínač na promítačce sloužil na ventilátor polovičku světla a plný.Já návod někde mám ale kde?


  • 0

#39 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 únor 2023 - 22:34:28

Doporučujem skontrolovať poistky trubičkové, sú tam myslím tri. Ja som skontroloval, čo sa len dalo, a nič. už som myslel, že je v ťahu. Až potom ma napadlo vybrať poistky, ktoré boli OK, merané v prístroji. Keď som ich potom vybral, zistil som, že kontakty boli v mieste dotyku s poistkami hrdzavé. Po očistení projektor bez problému funguje.


  • 0

#40 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 27 únor 2023 - 07:42:24

Diky, zarovka je ok, ale pojistky jsem tam zbeznym pohledem nenasel. Musim se mrknout lepe.
  • 0

#41 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 únor 2023 - 08:33:53

Ak si dobre pamätám, tak sú niekde na pravej strane transformátora (pri pohľade zo zadu) tak trochu skryté


  • 0

#42 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 28 únor 2023 - 11:11:04

Dekuji, jedna pojistka je shorena a ano u obou kontaktu je slusna oxidace. Pojistky jsem si objednal, tak uvidime jak prijdou
  • 0

#43 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 28 únor 2023 - 16:06:10

Praktica 150A má vždy problém s kontakty okolo pojistek, studené spoje atp. Po očištění a opravě vše chodí OK.

 


  • 0

#44 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 1 březen 2023 - 12:23:06

Praktica 150A má vždy problém s kontakty okolo pojistek, studené spoje atp. Po očištění a opravě vše chodí OK.

Já jí měl léta šlapala bez problémů.To jsem jí i vozil na různý místa  nepromítal jenom doma.Možná že jsem narazil na dobrý kus?


  • 0

#45 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 3 březen 2023 - 06:32:10

Dekuji za pomoc, funguje jak ma :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních