Přejít na obsah


Fotka

Kiev 88 CM MLU černý, (úprava Hartblei)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 24 březen 2012 - 13:31:49

Znáte někdo tento přístroj? Vím že není zrovna moc spolehlivý. Ale zase oproti P sixu může mít několik výhod. S ostastními přístroji by jsem jej raději nesrovnával.
Děkuji za informace.
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 březen 2012 - 15:12:00

několik témat se tu už s podobným tématem objevilo, namátkou:

http://www.temnakomo...__fromsearch__1

http://www.temnakomo...75-kiev-88-ttl/

http://www.temnakomo...opic/8947-arax/

http://www.temnakomo...c/7438-kiev-88/
  • 1

#3 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 březen 2012 - 09:26:03

Mohu poskytnout k prohlédnutí i vyzkoušení. Mám teda Arax, ne Hartblei. IMHO je to plně použitelný aparát. Myslím, že kvalifikovaně re-montované kusy od Araxu, Hartblei nebo Kiev USA nemají se spolehlivostí problémy.
  • 0

#4 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 25 březen 2012 - 19:39:40

Opravář si stěžoval na ohlodané zuby v mechanismu. Prý je část koleček z nevhodného měkkého materiálu. Jenže to se mohlo již vyřešit.
Mě hlavně zaujala možnost použít objektivy ze Sixe. Co si budeme namlouvat. Six má velmi dobré objektiy za velmi dobrou cenu. No a vlastní těla Sixe jdou s cenou nahoru i když mnohdy jsou za zenitem.
  • 0

#5 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 březen 2012 - 07:20:55

1/ Arax / Hartblei mají plátěnou závěrku, která zatěžuje mechanismy mnohem méně, než původní kovová.
2/ Někdy dochází k nadměrnému opotřebení dílů tím, že na ně působí nepřiměřeně velká síla, protože mechanismus je nesprávně smontovaný. Kiev je mechanicky velmi složitý.
3/ Některé díly se při remontu nahrazují.

Objektivy ze Sixe se dají přímo použít. Pokud primárním cílem je získat tělo pro (ev. již vlastněné) sixové objektivy, doporučil bych zvážit, jestli by nebyl vhodnější Kiev / Arax 60, který je Sixu hodně podobný. Záleží na způsobu použití. Kostkovitý model 88 se v ruce přiliš pohodlně nedrží. Na stativu je to samozřejmě jedno.
  • 1

#6 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2012 - 11:59:36

další nevýhodou Kieva 88 je údajně i při měnění časů, prý (nemám ho, nemůžu to říct naprosto zodpovědně) se u toho musí sundat objektiv a to i u těch nových.
To se u 6c a 60 nemusí a časy můžeš měnit kdykoli se ti zachce, před i po natažení a všechny mají plátěnné závěrky, a to i ty starší typy.
Samozřejmě nectností mají taky dost.
Ikdyž se mi o hodně víc líbí samozřejmě 88CM, nakonec jsem osobně jako 2. tělo pro objektivy pro Sixe (používám je přes redukci na Mamiyi 645) po dlouhém rozvažování zvolil 6c.
Cenově to bylo někde jinde a za 1 tis. mám to tělo jak fungl nový, vlastně jsem na něm ani nenašel žádné známky používání ani na dráze filmu nebylo vidět, že by tím kdy prošel nějakej film a za ty prachy ho klidně budu válet po autě.
Časy jsou v pohodě, matnice je seřízená dobře a posuv filmu je taky OK, možná by to pro jistotu chtělo mezery mezi políčky trochu zvětšit. Jsou tak malý, že se to blbě stříhá ale na druhou stranu, zase na film nacpu 14 fotek (teda pokud je film na krycí papír nalepenej tam kde má být). Jen jednou se mi stalo, že se políčka dotýkaly ... ale nepřekrývaly.
Samozřejmě bych asi volil jinak, kdybch neměl tu Mamču, které je mi líto denně tahat po autě.
  • -1

#7 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 26 březen 2012 - 14:15:26

Pri zmene exp. času nemusíš nič dávať dolu, ani u Kiev-a 80, ani 88 (mám oba a z 90% fotím len na ne). Určite majú svoje neduhy, ale mám ich rád.
  • 0

#8 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2012 - 14:45:56

Pri zmene exp. času nemusíš nič dávať dolu, ani u Kiev-a 80, ani 88 (mám oba a z 90% fotím len na ne). Určite majú svoje neduhy, ale mám ich rád.


Tak to se omlouvám za dezinformaci, někde jsem to četl, ale asi si pletu foťák.
Ještě jednou SORRY
  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 26 březen 2012 - 17:59:48

Pri zmene exp. času nemusíš nič dávať dolu, ani u Kiev-a 80, ani 88 (mám oba a z 90% fotím len na ne). Určite majú svoje neduhy, ale mám ich rád.

No a oto mi jde. Jakou budeme mít náhradu za Sixe. Ono si moc vybírat nemůžeme. Zde by jsem viděl velkou výhodu v možnosti využít Psixové objektivy. Jenže je třeba se o mašince bavit, ať se ví co nejvíce. Také by mě zajímalo, kdo je opravuje.
---Ono to může být jak s motocykly Ural. Taky před deseti lety bylo normální, že nebyly zakaleny zuby c převodovce. Pak chyběly dráty ke světlu atd. Dnes je ale jiná doba. Snaží se a dostaly se kvalitou na srovnatelnou úroveň s konkurencí!!!!!!!! No a tak by to mohlo být i s těmito přístroji. Přeci jen je dodávají na západ a neříkaj, že jsou na jedno použití.
  • 0

#10 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 26 březen 2012 - 20:36:40

Vôbec nehovorím, že sú na jedno použitie, práve naopak. Píšem, že na iné aparáty skoro nefotím (posledný rok už, len Kiev 80 a ICA 9x12). Len tie neduhy tam nejaké sú, taký určitý neduh (teraz hovorím o mod. 80 rok výroby 78 a mod. 88 rok výroby 91, oba s plech. žalúziami) je dosedanie a tesnosť kaziet - nič čo by izolačka nezvládla. Modeli po úprave (Arax a Hartblei) budú a asi aj sú spoľahlivejšie. Inak keď už sme u tých Uralov, tiež uvažujem o kúpe jedného aj so saidou, len tá spotreba ma odrádza (o spoľahlivosť a ND obavy nemám).
  • 0

#11 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 27 březen 2012 - 12:04:31

Já Tě chápu. Taky mám Praktisixe a používám jej mnoho let a přede mnou byl též řádně používán. Do dnes šlape, že švícerské hodinky jsou proti němu bazarový klumpr. Jen hadrová závěrka začíná prosvítat. Je to s ním jak se ženskou. Když seš na ni hodnej, tak více vydrží. Mnozí tak spokojení nejsou.
Doufám, že moderátoři přivřou sokolí oko a prominou slabé odbočení od tématu. Ural má opravdu relativně velkou spotřebu. Uvědom si však, že tahá s sebou dvěstěkilovou sajdu. Jízda je s ní absolutním zážitkem. Jen po cca 100 km bolí ruce. Já zvažuji Angličana Enfilda vyráběného v kolonii Indie. Taky se sajdou. Sajda je opticky o 30 let starší a není problém ji mít i proutěnou. Ještě malý dodatek. Pokud bude mít Ural uzavírací diferenciál, tak můžeš legálně tahat přívěs. To málo kdo ví.
  • 0

#12 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 27 březen 2012 - 12:30:32

Vzhledem k tomu, že jsou ty uraly dnes za těžce západní cenu, tak prostě špatné být nemohou...
  • 1

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 březen 2012 - 15:55:03

Na Uralu (se sajdou) mne nejvíc fascinuje, že má zpátečku!
  • 0

#14 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 27 březen 2012 - 18:45:25

Ano již jsou kvalitní. Zrovna tak by mohly být i fotoaparáty.
Spátečka musí být. Taková tíha se nedá utlačit.
  • 0

#15 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 březen 2012 - 21:12:12

Tento Kiev v uvedené úpravě je již velmi kvalitní fotoaparát srovnatelný s jinými středoformáty. Jeho spolehlivost je skvělá. Vzhledem k jeho ceně nic lepšího v této kategorii nelze sehnat a je plně srovnatelný s Hasselbladem 500, který je ovšem poněkud dražší i přes to, že je vždy používaný a rozhodně starší. To ani nemluvím o výhodněm použití objektivů s bajonetem P-Six, které jsou velmi kvalitní a dobře dostupné. Další výhodou je možnost použití měřícího hranolu s bodovým i integrálním měřením a nové film backy, které postrádají veškeré neduhy těch původních. Mám Kiev 88 CM MLU
i Bronicu SQ-Ai. Řekl bych, že Kiev je asi o něco lepší varianta díky kvalitnímu kovovému zpracování, možností časů i 1/1000 a ne jen 1/500 u Bronicy a daleko lepší dostupnosti objektivů. Jinak je to naprosto srovnazelný fotoaparát s Bronicou, Mamiyou atd.
  • 0

#16 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 březen 2012 - 22:07:20

Toto jsou snímky z tohoto Kieva.

90110005

90110009

90110008

90110007

90110004

90110001

  • 0

#17 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 březen 2012 - 08:22:00

Mám Kiev 88 CM MLU i Bronicu SQ-Ai. Řekl bych, že Kiev je asi o něco lepší varianta díky kvalitnímu kovovému zpracování, možností časů i 1/1000 a ne jen 1/500 u Bronicy a daleko lepší dostupnosti objektivů. Jinak je to naprosto srovnazelný fotoaparát s Bronicou, Mamiyou atd.

Kiev bude asi o dost těžší, než Bronica.
Má sice 1/1000, ale na druhé straně s bleskem se může fotit nejvýše na 1/30, u Bronicy na všech časech.
  • 0

#18 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 30 březen 2012 - 10:25:56


Mám Kiev 88 CM MLU i Bronicu SQ-Ai. Řekl bych, že Kiev je asi o něco lepší varianta díky kvalitnímu kovovému zpracování, možností časů i 1/1000 a ne jen 1/500 u Bronicy a daleko lepší dostupnosti objektivů. Jinak je to naprosto srovnazelný fotoaparát s Bronicou, Mamiyou atd.

Kiev bude asi o dost těžší, než Bronica.
Má sice 1/1000, ale na druhé straně s bleskem se může fotit nejvýše na 1/30, u Bronicy na všech časech.


To je sice pravda, s těmi časy, ale to stejně málokdo využívá. Náhledové foto, viz. níže jsou foceny bleskem a 1/30 úplně stačila i na rychle se pohybující hudebníky. S tou váhou Bronicy to zase není tak úplně pravda. Záleží jaký hranol a objektiv na ni nasadím. Váha je více méně podobná.
  • 0

#19 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 30 březen 2012 - 10:49:57

Tak je jasne, ze kdyz je celkova hladina osvetleni minimalni, tak muzes fotit klidne i pulsekundou a do toho blyskat a nic nebude rozmazane, protoze blesk je jediny relevantni svetelny zdroj a jeho trvani je v radu tisicin sekundy. Ale pokud budes potrebovat pracovat s bleskem jako doplnkovym svetlem napriklad venku, tak je to nepouzitelne...vim o cem mluvim, muj pentax 6x7 ma taky nejkratsi synchro cas 1/30. Pri moji praci to nevadi, ale nekomu by mohlo...
  • 0

#20 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 30 březen 2012 - 23:33:44

Nic není dokonalé. I Mamiya, Hasselblad, Pentax atd. mají svoje chyby, které někomu vadí a někomu ne. Přesto si myslím, že je tento Kiev dobrá volba. A pokud bych si měl vybrat, tak bych šel znovu do Kieva (Hartblei). Jeho užitná hodnota je vzhledem k jeho ceně bezkonkurenční.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních