Přejít na obsah


Fotka

Pračka na velké papíry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 duben 2012 - 16:23:20

Nerad peru papíry ve vaně, kde jsou pouze pohozené a člověk musí neustále měnit prací vodu. Velmi jsem si oblíbil horizontální pračku, která tlakem vody točí papíry po svém obvodu. Pere tak velmi rychle a pečlivě. Bohužel, slouží pouze pro papíry o rozměru maximálně 24x30 cm. Uvažoval jsem tedy o tom, jak vytvořit velmi jednoduchou, ale účinou konstrukci na libovolnou velikost papíru. A zde je výsledek, o který se s vámi chci podělit. Materiál:
Novodurová kanalizační trubka o průměru 200 milimetrů
2x zátka 200mm
1x víčko 200mm
pvc trubka průměr 32mm
přechodka pvc -> závit průměr 32mm
přechodka závit -> pvc průměr 32mm
jobo či kaiser perlátor na praní filmů
lepidlo na novodur

Celková cena za materiál bez perlátoru byla cca 700kč.

Princip funkce:
Pračka je připojena na klasickou sprchovou hadici a protékající voda je perlátorem silně prosycena vzduchem. Ten spolu s vodou stoupá ode dna pračky, čistí fotky a vše odtéká přepadem do odpadu. Perlátor má pouze malý průtok, vzduch procesu praní velmi pomáhá, proto je i provoz této pračky ekonomický. Pračka je bezůdržbová, při praní není třeba nic hlídat. Vnitřní obvod trubky je cca 60cm, výška mé verze pračky je cca 65 cm, není tedy problém ani s papíry 50x60.Pokud bych potřeboval prát například papírové role, stačí výšku trubky nastavit o další díl (kanalizační trubky jsou na prodlužování už od výrobce stvořené :-)) a prodloužit i přívod, což také není problém (na přívodu bude šroubení).

Schéma:
Vložený obrázek
Postup:
Kanalizační trubka byla zkrácena na délku 650mm. Rozšíření s těsněním má hloubku cca 95mm. Zátka je cca 60mm vysoká. Proto jsem druhou zátku, která má za úkol rozptylovat vodu a vzduch po celé ploše dna, seřízl zhruba na 30mm a odřízl její okraj tak, aby celé víčko bylo možno vložit do rozšíření kanalizační trubky. Vykružovákem na vrtačce jsem do této zkrácené zátky v jejím středu vytvořil otvor a po celé ploše udělal množství dírek o průměru 3mm. Zátka pak mohla být vlepena pomocí lepidla na novodur do kanalizační trubky.
Vložený obrázek
Obsluhu obchodu s instalatérským zbožím jsem přemluvil k tomu, abych si přímo u nich v obchodě mohl navařit přechodku pvc -> šroubení. Tu jsem zašrouboval do upravené děravé zátky a z druhé strany zajistil přechodkou šroubení -> pvc.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Nyní už bylo možné spodek pračky uzavřít klasickou zátkou. Mezitím, co schlo lepidlo jsem z víčka na kanalizační trubky vytvořil vrchní držák na pvc trubku. Vše jsem řezal diamantovým kotoučem a úhlovou bruskou, klasický rozbrušovací kotouč by se příliš zanášel. Víčko jsem poté zahladil ocelovým kartáčem na vrtačce. Celá konstrukce mi trvala necelé dvě hodiny a to i s návštěvou obchodu ;-)
Vložený obrázek
A výsledek? Díky perlátoru je prací voda až překvapivě silně rozbouřená a to velmi pomáhá lepšímu praní. Kupovaný perlátor bych později chtěl nahradit perlátorem vlastní konstrukce, ale k tomu bude zřejmě potřeba víc pokusů a na delší dobu půjčená svařovací pistole. Velmi rád bych ještě domyslel dvojtý okruh vody hnaný čerpadlem s postupným doplňováním. Voda by se tak otočila několikrát a její spotřeba by se tak výrazně snížila...
Vložený obrázek
Vložený obrázek
(fotky pochází z prvního zkušebního napouštění pračky, proto je vnitřek trubky špinavý a trubka postrádá odtok)

Zobrazit článek
  • 0

#2 Martes

Martes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 říjen 2012 - 00:55:26

Pračka vypadá zajímavě, právě se do takového něčeho hodlám také pustit, ale mám jeden problém, žádnou fotku z článku se mi nepovedlo zobrazit a to v žádném prohlížeči, nevím kde je chyba, jestli u mě v kompu nebo jestli je to tím, že už je článek starší. V ostatních vláknech vidím všechno normálně. Jestli by autor dokázal ještě nějakou fotku přihodit, bylo by to OK.
  • 0

#3 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 2 říjen 2012 - 07:40:44

OK - taky nemůžu otevřít žádnou fotku.
Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 říjen 2012 - 18:10:07

Ahoj,
fotky se bohužel časem ztratily, neb byly pouze v digitální podobě. Obnovovat je asi nebudu, ale pro účastníky srazu bych měl nabídku - kdo chce, může pračku dostat za pívo nebo tak. Už ji nepoužívám, pod zkosený strop se mi nevejde. Používám pračku horizontální, která je dle mého stejně asi nejlepší. (Taková ta která tlakem vody točí fotky dokola - sehnal jsem ji na jednom ze srazů v té půlmetrové variantě) Tak si případně řekněte.
  • 0

#5 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 7 únor 2014 - 13:47:43

Objevil sem ale úplně PARÁDNÍ pračku na opravdu velké papíry!!! 

 

DSC_8492_resize.jpg?ver=3


  • 2

#6 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 7 únor 2014 - 13:50:44

Objevil sem ale úplně PARÁDNÍ pračku na opravdu velké papíry!!! 

 

 

V Hlinsku, nemýlím-li se...

 


  • 0

#7 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 7 únor 2014 - 14:46:50

 

Objevil sem ale úplně PARÁDNÍ pračku na opravdu velké papíry!!! 

 

 

V Hlinsku, nemýlím-li se...

 

 

ne-e ;-)


  • 0

#8 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 11 únor 2014 - 13:39:48

Kdyby vám to k něčemu bylo našel jsem doma jeden plánek z Udělej si sám

Rozměry je třeba si poupravit. (samozřejmě)

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  img120.jpg   592,34K   35 Počet stažení

  • 0

#9 Stepan2

Stepan2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 11 únor 2014 - 15:40:14

 

Objevil sem ale úplně PARÁDNÍ pračku na opravdu velké papíry!!! 

 

 

V Hlinsku, nemýlím-li se...

 

 

hej! to je v Písku ne? :-)


  • 0

#10 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 11 únor 2014 - 15:41:41

BINGO!!!!! :-D


  • 0

#11 4841

4841

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2015 - 16:38:11

Pračka vypadá zajímavě, právě se do takového něčeho hodlám také pustit, ale mám jeden problém, žádnou fotku z článku se mi nepovedlo zobrazit a to v žádném prohlížeči, nevím kde je chyba, jestli u mě v kompu nebo jestli je to tím, že už je článek starší. V ostatních vláknech vidím všechno normálně. Jestli by autor dokázal ještě nějakou fotku přihodit, bylo by to OK.


  • 0

#12 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 březen 2017 - 21:56:56

Zdravim. Skoda, ze uz nejdou otevrit ty fotografie.

 

Chtel bych obnovit tuto tematiku - mam ted za sebou vyvolani a sepiovani 40 barytu velikosti 30*40cm. Ty se mi do sprchovaku vlezou jen dva, pracich cyklu (se sepiovaim) jsou tam tri, tak si muzete predstavit, co jsem posledni dva mesice prozival.. :-) Ja chci kaskadovou pracku!

 

Koumam, jak by takova kaskadova pracka (vertikalni sloty, kde voda proplouva na stridacku spodem a horem) slo svepomocne udelat.. Pac nejsem si vedom, ze by to u nas nekdo nabizel.

 

Zadani zni - kaskadova pracka na min. 4 papiry 30*40cm nebo 40*50cm, samozrejmne rad bych si udelal (prototypove) i mensi.

 

Material - plexisklo. Plexi koupene v nejakem Hornbachu je velmi drahe. Na netu vidim firmy, ktere nabizeji tabule 2*3 metry, a ty tabule mohou narezat na pulky, ctvrtiny, sestiny. To aby to slo vubec poslat. Cena cca 500 Kc za m2.

 

Konstrukce. Spise, nezli lepit "akvariovym stylem", tzn. vnejsi akvarium, a do toho vlepovat sloty (popr zasouvat do nejakych predrezanyh drazek), sel bych cestou nejakeho sendvice. Predstavme si nejake "tesneni/oddelovac" ve tvaru "hranateho U", ktereho vnejsi rozmer kopiruje vnejsi rozmer plexiskel. Rekneme, ze by to bylo z nejakeho gumoveho hranolu 2*2cm nebo kapku vic. Kazde sousedici plexiskla prolozime tim oddelovacem. Po stredu Ucka kazdych par cm by byla provrtana dira, stejne jako v plexisklech a cele to by bylo stazene kousky zavitove tyce. Timto by se teoreticky zjednodusilo zhotoveni - vzdy to muzeme rozebrat, opravit atd.

 

Jo, kazde liche plexi ma navrtanou radu direk nekde nad hornim okrajem spodni casti ohranicniku, kazde sude pak nekde pod hornim okrajem. Tudy proteka voda.

 

A tak premyslim, z ceho by byl takovy oddelovac. Bud kombinace nejakych plastu (hotovy plastovy profil, 3D tisk - po castech?) a tesniciho platku gumy (jak pak na rohy?), popr silikonu, dentakrylu. Nebo celogumove, a tesneni by se dosahlo jen pritlakem. Nejake ctvercova pryzova tesneni radu cm tusim jsem take videl v nabidce, ale asi ta celkova vrstva gumy by byla prilis velka a byl by problem se stabilitou.

 

Jen takovy brainstorming.. Treba nekdo prispeje s napady. Vubec nemam s temito materialy zkusenosti - rezani, vrtani, lepeni. Diky. 


  • 0

#13 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 11 březen 2017 - 20:15:46

Načo vymýšľať koleso.

Nova Washmaster je to, čo hľadáš.

Ak si chceš urobiť sám, tu je návod:

http://www.fernandog...s/lavadora.html


  • 0

#14 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 11 březen 2017 - 22:39:54

Prave pisu, ze nechci to takhle lepit, prijde mi to slozite v provedeni. 


  • 0

#15 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 12 březen 2017 - 22:13:12

Rozumiem.

 

Kedysi som rozmýšľal nad vlastnou stavbou podľa uvedeného návodu, ale jednoducho sa to ekonomicky neoplatí. Použitý 5-slotový Waschmaster 12x16" v dobrom stave sa dá pri troche šťastia kúpiť okolo 100 euro. Za túto cenu som nebol schopný ani zohnať materiál (plexi+kvalitné lepidlo).

 

Tvoj projekt vyjde možno o niečo lacnejšie, ale aj tak by som do toho nešiel - kopa roboty a výsledok neistý.

Každopádne, držím palce pri vývoji a stavbe, ak sa pre ňu rozhodneš.


  • 0

#16 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 březen 2017 - 09:18:06

joey: pouzite kaskadove pracky se asi moc v bazarech neobjevuji.

 

Kaskadovou pracku planuju uz tak 10 let :) A furt se k tomu nemuzu dostat. Kaskada ma jednu obrovskou vyhodu - muze mit treba  20 slotu, ale vody pri prani se spotrebuje vzdy jen tolik, kolik se pere papiru. Takze ja bych ji klidne lepil nafest, neni duvod to rozebirat, maximalne kvuli cisteni. V tom pripade bych  v bocich nadelal drazky, do kterych se budou vnitrni prepazky vsunovat. Zhruba tak, jako jsou nadrazkovany boky pracky na plany:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#17 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 březen 2017 - 09:20:19

jeste jeden...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#18 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 13 březen 2017 - 10:48:53

Ja porad vidim tuhle Nova Washmaster 40*50 za skoro 400 liber. 30*40 za 500 Euro. Za tu cenu to nikdy nekoupim. Proste nevidim duvod, proc by to melo tolik stat. Rozumim, ze toho se prodava velmi malo, je to dneska velmi specializovana vec, provedeni bude velmi kvalitni - nafurt.. presto ne..

 

Pokud by byla moznost koupit za 150 Euro, tak bych do toho sel, i kdyby byla na mensi format. Uz jsi videl takovou vec na ebayi? Nebo kde si ji videl? Ja kaskadovou pracku zive jeste nevidel, a po bazarek a kramcich sem tam chodim.

 

Jinak tohle asi neni kaskadova pracka v tom smyslu, ze stejna voda proteka z jedne komory do sousedici. Zda se, ze voda tam se rozviri privodem (a koluje v ramci jedne komory), takze je vyzadovan nejaky staly pritok. Urcite to bude dobre a rychle reseni, ale porad ne uplne setrne.


  • 0

#19 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 březen 2017 - 12:11:54

Obrazky jsem vlozil jen jako ilustraci vedeni/drazek v bocich pracky. Tak nejak bych resil vkladaci prepazky. Jinak samozrejme toto kaskadovou pracku nevidelo ani z rychliku.


  • 0

#20 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 13 březen 2017 - 13:38:35

Nova má rovnaký systém drážok pre prepážky. Ale kolega Lola písal, že to tak nechce.

 

Ja som kúpil 5-slotovú Novu 30x40 cm za 75 libier + 28 libier poštovné na anglickom eBayi. Bývajú tam pomerne často (rozhodne častejšie, ako na nemeckom), vo veľkosti od 5-slotovej 12x16" až po trinásťslotovú 16x20". Jediný problém je potom presvedčiť predávajúceho, aby to zabalil a poslal poštou. Jednak vo všeobecnosti angličania veľmi nechcú posielať veci na kontinent, jednak tieto práčky obvykle nechcú posielať vôbec (collection only), kvôli možnosti ich poškodenia počas prepravy, Ale občas sa zadarí. Odporúčam pravidelne pozerať ponuku (prípadne si nastaviť posielanie ponúk priamo z eBay na kľúčové slovo Washmaster) a raz sa určite niečo vhodné nájde. Myslím, že cca pred mesiacom som tam videl práve 5-slotovú 12x16", ale keďže už jednu mám... :) Ak by sa predsa len predávajú priečil, že to nepošle, tak sa dá (na vlastne riziko, samozrejme) využiť nejaká prepravná firma, ktorá to u neho vyzdvihne, zabalí a doručí do ČIech alebo na Slovensko. Cenovo zaujímavú ponuku má napríklad: UKtransport.sk.

 

Čo sa šetrnosti Novy týka, tak odporúčaný prietok je cca 1,5 litra za minútu a odporúčaná doba prania cca 30 minút. Tzn. na 5 papierov sa minie 45 litrov vody, čo je 9 litrov na 1 papier a výsledok je baryt, vypraný v archivačnej kvalite.

 

Ak by si sa predsa len rozhodol pre vlastnú stavbu, tak je potrebné zvážiť aj hmostnosť vody, ktorá v práčke bude, či to už bude práčka kaskádová alebo Nova systém. Do mojej Novy vôjde asi 9 litrov vody, čo už je celkom slušný tlak na bočné panely. Preto aj sú vyrobené z 8 (!) mm hrubého plexiskla a navyše ešte podlepené ďalším 3 mm plátom.

 

Mimochodom, po prechode na Novu mi ostal tento Paterson, ak by mal niekto záujem.


  • 0

#21 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 13 březen 2017 - 17:11:47

Parada, diky moc za informace. Ani mne nenapadlo, ze sance to ziskat to na ebayi prece jen existuje.


  • 0

#22 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 13 březen 2017 - 18:01:56

Pravdaže existuje, len treba byť trpezlivý a hľadať na ebay.co.uk. Logicky, je to anglický výrobok, v UK sa ich predalo najviac, preto je tam aj najväčšia ponuka. Momentálne tam síce nič nie je, ale trebárs hneď zajtra sa kľudne môže niečo objaviť, takže držím palce. Len treba mať na pamäti, že ak je cena výhodná, dlho sa tam neohreje.

 

Ja mám svoju nainštalovanú napevno na pracovnom stole, prívod je od termostatickej batérie a vývod do odpadu. Po skončení len otvorím výpustný kohútik a nechám z nej odtiecť vodu. Dačo tam síce vždy ostane (na úplné vypustenie by ju bolo treba nakloniť), ale minimum, asi tak 2-3 mm hladina. Každopádne, veľmi príjemná a čistá robota.

 

Přiložený soubor (y)


  • 2

#23 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 5 duben 2017 - 14:09:35

Zdravím,

tak jsem to zkusil a vyrobil si skleněnou vypíračku fotografií. Je to sice jednoduchá, ale velice účinná konstrukce. Pět fotografií 40x50cm vleze do ní, přítok je řešen jednoduše shora sprchou, odtok těžší vody s ustalovačem je spodními průduchy tlačen přepadem nahoru zvlášní přepážkou. Sklenář nařezal sklo, já si to slepil akvaristickým lepidlem Soudal. Pořizovací náklady zlomkové ve srovnání se značkovými výrobky, funkčnost stejná :-P

Možná tím někoho inspiruji. Není to nic složitého...

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  15504.JPG   186,52K   15 Počet stažení
  • Přiložený soubor  15503.JPG   149,38K   11 Počet stažení

  • 1

#24 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 5 duben 2017 - 14:22:25

Super, muzes prosim kapku rozepsat naklady - na kolik prisla jedna tabule a z jake tloustky to mas?

 

Ja nakonec vydrazil Novu 30*40 na Nemeckem ebay, za vydatne pomoci Joey'e (diky!), cekam az mi prijde.. snad v jednom kuse.


  • 0

#25 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 5 duben 2017 - 15:33:36

Vnější stěny jsou z 8mm, vnitřní sloty z 4mm skla. Vyšlo to na 1700 Kč. Má to výhodu hlavně v tom, že když občas dělám baryty 50x60cm nebo 50x70cm, mohu je dát také vyprat do tého pračky. Jedno foto ve dvou slotech najednou, prohnuté. Přitom se vypere stejně dobře. Dříve jsem vypíral ve vaně, nebo velkých miskách s výměnou vody, ale je to pracné a velká spotřeba vody. Na Ebay se občas podobné vyskytnou, ale stojí 500-700 Liber, což je masakr.


  • 0

#26 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 12 červen 2020 - 20:16:36

Zdravím Kúpil som to v takomto stave.Je k tomu dokupiť nejake čerpadlo?Ako to funguje?

Vďaka.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#27 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 14 červen 2020 - 11:47:16

Našiel som ako to ma fungovať.Môže niekto poradiť,čo je potrebne dokupiť?

Vďaka.                                


  • 0

#28 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 15 červen 2020 - 08:53:16

Ahoj, pokud dobře vidím, tak ti na venkovní části připojení něco chybí.

Přiložený soubor  pračka_1.jpg   116,34K   2 Počet staženíPřiložený soubor  pračka_2.jpg   67,09K   1 Počet staženíPřiložený soubor  pračka_3.jpg   72,24K   1 Počet stažení

pokusil jsem se přidat fotku venkovní i vnitřní části abys to mohl zkontrolovat.

pračka funguje jednoduše - na bod A připojím uříznutou gumovou hadici od sprchy a pustím vodu. to je vše...

tlak vody pak pohybuje pístem B uvnitř - jako na videu které jsi našel...


  • 0

#29 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2020 - 10:21:40

Vďaka,aspoň viem čo mi chýba.Ten piest sa dá kúpiť niekde osobitne?Ak by ste to mal rozobrané/niekedy/-môžte poslať foto?Ak nezoženiem originál,pokusil by som sa to vyrobiť. Ešte raz vďaka za info.


  • 0

#30 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 15 červen 2020 - 12:30:02

kdybych byl na tvém místě, tak bych se na náhradní díly zeptal přímo u výrobce (a máš tam i návod k použití...)

https://www.paterson...e-based-papers/


  • 0

#31 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2020 - 13:54:36

Písal som,zatiaľ žiadna odozva.Ak nezoženiem original skusim do prívodu elektroventil/9V/ a dva mikrospínače.Vďaka za ochotu.


  • 0

#32 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 16 červen 2020 - 10:54:23

Zdravím.

 

Našiel som nahradny diel.Máte tam nieco také ako na obrazku,alebo ešte niečo chýba?

Vďaka.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#33 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 16 červen 2020 - 20:41:41

podle mě je to vše co potřebuješ, ale neviděl jsem detailní fotku tvé pračky...  


  • 0

#34 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 17 červen 2020 - 11:15:47

Posielam pohľady.Je tam nejaky rozdiel v detailoch?Vdaka.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#35 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 17 červen 2020 - 14:48:19

Bude to OK.

Jen pro zajímavost - kolik si za náhradní díl řekli?


  • 0

#36 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 17 červen 2020 - 16:05:22

https://www.paterson...m/product/pump/

 

Jedna otazka-pri preklapani-nepoškodí sa emulzia?

Vďaka.


  • 0

#37 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 17 červen 2020 - 18:13:57

šikulové, 1000 korun není úplně málo...

ale hlavně je super že se to dá sehnat!

 

jinak s pračku mám výborné zkušenosti.

pral jsem v ní nejen papíry ale i velké formáty filmu (30x35cm) a úplně bez problémů - když už jsem je poškrábal tak při manipulaci v misce při volání a ne v pračce...


  • 0

#38 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 23 červen 2020 - 19:45:31

Rezecek: Máš to pěkný, také mi přijde logičtější průtok vody shora dolů a pak maloobjemová komora, kterou to jde nahoru.

Vidím tam ale dva nedostatky. Papíry jsou nahoře ohnuté k jedné straně, proud vody se k té druhé bude hůř dostávat.

Horší je, že proud vody si hledá nejsnažší cestu, v tomto případě úhlopříčnou, a ty dva rohy, co nejsou u přítoku/odtoku na tom budou mizerně.

Chtělo by to ten papír občas otočit.

Viděl jsem modely proudění vody ve velkých vodojemových bazénech a do koutů se tomu vyloženě nechtělo.

Proto je asi Nova udělaná jak je. Nátok je z boku kousek nad dnem a voda jde dozadu, nahoru a zpátky. Tím vznikne cirkulace, která míchá celý objem. Na netu je k nalezení obrázek. 


  • 0

#39 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 26 srpen 2020 - 23:21:58

Není to pračka na velký papíry ale hodim to sem. Konečně sem uvedl do chodu 'vypíračku' fotografií v komoře. Byly ňáký porodní bolesti ale už fachčí. Paráda.

 


  • 1

#40 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 27 srpen 2020 - 05:07:50

A kdyby jsi si tam vložil ještě čerpadlo z akvária mohl by jsi tu tekoucí vodu vypnout a nechat točit čerpadlem.
  • 0

#41 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 31 říjen 2020 - 13:42:54

Taky se pochlubím svojí pračkou na velké papíry. Je vyrobená podle toho španělského návodu co jsme našel díky diskuzi tady na Temné. Kdyžtak je odaz pod videem.
 


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních