Přejít na obsah


Fotka

Špatné zkušenosti s jednotlivými obchody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2012 - 12:15:33

Zakládám toto vlákno z důvodu špatných zkušeností a zárověň chci aby sloužilo jako předesílka pro další uživatele TK, aby věděli, kterým obchodům věřit a kterým ne. Doufám, že toto vlákno nalezne využití :smile:

Obchod - A Foto na Mendlově náměstí v Brně
Dnes jsem byl koupit svitkový film FOMA v ISO 100, cena na krabičce byla 100 Kč (už to se zdá hodně) a neochotný prodavač trval na ceně 110 Kč, ačkoliv cenovka říkala hodnotu jinou.

Uvádějte prosím své další zkušenosti :smile:
  • 0

#2 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 19 duben 2012 - 12:54:37

:smile: Pro pána krále, co tu chceš řešit? Obchodů s materiálem míň jak šafránu, stejně máš na výběr jenom dvě možnosti - vzít nebo nechat být. Taková krásná zkušenost a jenom za deset korun. Tos pořídil levně :smile: Pokud tě to hněte, je tu vlákno "Co mě zlobí..."
  • 0

#3 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 19 duben 2012 - 13:33:56

Hmmm, zrovna za tento obchod jsem dost rád, protivnej mi prodávající přišel akorát jednou, jinak mi však přijdou hodně vstřícní. :smile:
Na druhou stranu, to že trval na ceně, která se lišila od uvedené principielně není v pořádku... Musíme se však taky na to podívat z druhého možného hlediska - třeba nakoupily nově filmy, dráž a ještě nestihli přepsat cenu. :smile:
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 duben 2012 - 13:44:31

ba, todle řeší ČOI :smile:

tallpe: absence velkého množství obchodů s fotomateriálem znamená, že si člověk má nechat s**t na hlavu? :smile:
  • 0

#5 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 19 duben 2012 - 14:28:37

nazdar, ja ti poviem tak - ta cenovka na skatulke je len cisielko na papieriku. kludne ti to moze pred tebou odlepit a nalepit inu. dolezite je to co mas na ucte resp. co oni maju v systeme.
  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 duben 2012 - 14:54:54

když občas jsem svědkem, jak některý zákazník dokáže na pultovce sebrat času jak prodávajícímu, tak všem ve frontě za ním, tak se divím, že občas takovému jedinci neúčtují ještě příplatek za ztrátu času. Občas je to o nervy jak na straně zákazníků, tak prodavačů, ale nelze pytlovat.

Nicméně - viditelné označení zboží cenou v maloobchodní prodejně je pro prodejce závazná a povinná informace a pokud se stává, že u pokladny účtují víc, je to na podnět ČOI k prověření dodržování poctivosti prodeje tzv. kontrolním nákupem. Vyjímečně se stává opak, ale už se mi to též stalo, samozřejmě, v tom případě jsem rád a ČOIku nevolám, že.

Rozhodně tohle vlákno nevidím jako přínosné pro nikoho. Problémy a nedorozumění si každý má sám za sebe řešit na místě s prodejcem a nikoli poté, co přijde domů a sedne k PC, vyřvávat své ukřivnění do světa. Ono to taky vypovídá víc o tom, kdo vyřvává, než o tom kritizovaném obchodě, navíc pokud nikdo zvenčí u toho nebyl, že?
  • 0

#7 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2012 - 17:02:59

Nemám sebemenší důvod na ten obchod útočit. Navíc já jako zákazník jsem musel čekat, než si pán pohraje s foťákem, jako by to nemohlo počkat. A když vám ještě k tomu zvýší cenu a nedá si říct? Nejde mi o těch 10 korun, to je zanedbatelná částka, tady jde o přístup. ČOI na nikoho volat nemíním, nechci nikomu zbytečně dělat problémy. Chci jen to, aby se nad sebou prodávající patřičně zamysleli. Pokud vím, tak prodávající (pokud si chce vydělat) má být k zákazníkům vstřícný. Příště už jasná volba - pí. Procházková v DVF :smile:

Však jsem problém chtěl řešit na místě, ale co jsem v té situaci měl udělat?
  • 0

#8 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 19 duben 2012 - 17:13:59

Foma 100 za stovku je "šialenstvo"-Béfoto vede za polovic,zkušenosti výtečné,navíc i skvěle fungující internetový obchod!
  • 0

#9 ricmund

ricmund

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 30

Publikováno 20 duben 2012 - 08:34:55

Foma 100 za stovku je "šialenstvo"-Béfoto vede za polovic,zkušenosti výtečné,navíc i skvěle fungující internetový obchod!

MUSÍM SOUHLASIT Béfoto je super obchod nakupuji od nich co jsem vzplanu pro čb foto a jsou super rychle vyřízené objednávky ,malé poštovné skvělá komunikace
  • 0

#10 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 20 duben 2012 - 09:01:50

tallpe: absence velkého množství obchodů s fotomateriálem znamená, že si člověk má nechat s**t na hlavu? :cry:


Samozřejmě že nemá. To jsem neřekl. Jen jsem konstatoval, že pokud se kupujícímu zdálo zboží drahé, nemusel ho kupovat. Tečka. Tohle vlákno je od počátku zcela zbytečné, ale budiž.
  • 0

#11 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 duben 2012 - 09:50:08

Samozřejmě že nemá. To jsem neřekl. Jen jsem konstatoval, že pokud se kupujícímu zdálo zboží drahé, nemusel ho kupovat. Tečka. Tohle vlákno je od počátku zcela zbytečné, ale budiž.

už sem se lek' :cry:
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 21 duben 2012 - 12:14:49

Možná budu jediný, ale mě se tohle vlákno zamlouvá. Když nic, tak člověk se dozví ostatní názory a možná i rady. Ve Fomě je stovka za asi 55 korun. U nás v labu taky okolo 100. Milanovi nadávám v humoru, že je drahý, ale jsem si vědom, že těch pár filmů musí čekat na zákazníka a rabat musí být. Kupoval jsem u něj jeden film a celou cestu jsem si domů nadával, jakej jsem "truhlik", že jsem se včas dostatečně nezásobil. Z nouze by jsem dal cokoliv, hlavně že jsem měl možnost film si koupit. A jsem rád, že je prodává. Milan dělá fotky brilantní i ze svitků. Na výstavy dělá za materiál a toho si cením. Myslím, že mnohý minilab a tím i prodejce filmů se chová podobně.
  • 0

#13 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 21 duben 2012 - 12:32:28

Mě tohle téma zas tak důležité nepřijde, vzhledem k omezenému množství obchodů pro nás temnokomorníky.
Každopádně mám dobré zkušenosti s eshopy Foma i Škoda. Stejně ale od jisté doby nakupuju jenom v Kamrlíku u p.Vavříka , mám to kousek a má tam všecko ;)
  • 0

#14 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 21 duben 2012 - 22:24:38

Vôbec túto debatu nepovažujem za zbytočnú. Nakupovať chodím do pomerne veľkého mesta (90 000 obyvateľov) a ostali tam už prakticky len 3 fotopredajne, z toho jedná je fotoslužba, ktorá vedie aj nejaký ten materiál, ale sú to skôr zbytky a ceny sú dosť vysoké. Na druhej strane, kupujem tam často, pretože mi veľa pomohli a radšej podporím ich, ako niekoho iného, aj keď tie ceny sú asi najvyššie. Viem, že odkedy nefotia na preukazy (lebo to robia na fizlárni), prišli o zisk. Prednedávnom tam zaviedli nanovo mokrý minilab aspoň na pozitívy. Niekoľko rokov už len tlačili. Ďalšie dve predajne navštevujem len na kúpu filmov a na vyvolanie negatívov, no v podstate reálne existuje už len jediný minilab, ktorý prevádzkuje volačku na negatívy. E-6 nerobí na východe komerčne nikto. Minulý rok sa situácia mierne zlepšila, obchody už vedú aj zvitky, čb aj farbu, tak to je dobrá správa. Ubúda však chémie a papiera. Dnes je problém v tom, že každý si myslí, že keď zostal ako jediný predajca, tak má monopol a je minimálne poloboh. Pokiaľ je v predajni taký predávač, tak radšej objednám cez internet a ušetrím si zbytočnú nervozitu.
  • 0

#15 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 21 duben 2012 - 22:44:12

ja mam svoj obchod kde nakupujem cez ulicu a pokial ma majitel rozsvietene tak je "otvorene"
skratka kazdy nakupujte nielen podla ceny, ale hlavne podla pocitu s ktorym odchadzate
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních