Přejít na obsah


Fotka

Corina - návod

Corina - návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 tonda70

tonda70

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2012 - 12:23:46

Ahojte, nemáte někdo návod na Corinu? Nebo nějaké zkušenosti? Konkrétně jak nejlépe s tím fotit:-) a hlavně jaké vzdálenosti ukazují ty symboly na zaostřování.

Děkuji
  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 19 duben 2012 - 13:48:12

Jak myslíš formulaci "jak nejlépe s ním fotit:"???

Nejlépe tak, že Corinu zahodíš a vezmeš si nějaký fotoaparát.
  • 0

#3 tonda70

tonda70

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2012 - 13:54:13

Jak myslíš formulaci "jak nejlépe s ním fotit:"???

Nejlépe tak, že Corinu zahodíš a vezmeš si nějaký fotoaparát.


To je jasný:smile:, je to samozřejmě krám, ale jestli jste to někdo nezkoušel.

Hlavně nevim kolik metrú je ten jeden panáček, dva a krajina.

dík
  • 0

#4 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 19 duben 2012 - 16:50:35

Jak myslíš formulaci "jak nejlépe s ním fotit:"???

Nejlépe tak, že Corinu zahodíš a vezmeš si nějaký fotoaparát.


Simtě, je to fajnovej foťák, jenže ty musíš mít vždy něco viď?
  • 0

#5 tonda70

tonda70

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2012 - 19:12:09

... než se pustíte do filosofických debat, mužete mi teda někdo poradit s tím návodem?
Nejraději bych v pdfku dobový manuál:-)
  • 0

#6 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 19 duben 2012 - 20:14:53

Návod ani nepotřebuješ, portrét je 0,6-1,2m ( podle toho jak máš dlouhou ruku ), skupinka 2-3m a krajinka 3m- nekonečno.
Pak tam máš čísla 125, 60, 30 a B - to jsou časy závěry - 1/125, 1/60, 1/30 a B ( bulb, závěrka je otevřená tak dlouho jak držíš spoušť ), na druhé straně čísla 11 a 16 ( u nich máš mráček a sluníčko ) jsou čísla clony, můžeš to mít skoro furt na 16, tak dosáhneš vždy 90% zaostření ( když si nejseš jistej se vzdáleností ) a podle potřeby si šteluješ čas ( viz sunny f/16 rule).
Na objektivu se dále nachází takový váleček s dirkou ( ten kratší ) a ten máš na připojení synchronizačního kabelu blesku.
Pak je tam větší váleček a to je samotná spoušť. Zapomněl bych říci, že před focením je NUTNÉ vyšroubobvat objektiv.
Ke zbytku těla fotoaparátu: nahoře, vedle nápisu CORINA máš takové průhledné okénko, do něho se z druhé strany ( to je ta kde není objektiv ) kouká a v něm vidíš co fotíš. Pak tam jsou dvířka na film, do nich se dává film následovně: otevřeš je a pokud uvidíš cívku vyndáš ji, na novém filmu odtrhneš papírek, film částečně zamotáš do dírky v cívce a pak obě cívky dáš dovnitř fotoaparátu ( tu prázdnou do pravého kubusu ). Otáčíš tím kruhovitým točidlem naspodu fotoaparátu protisměru hodinových ručiček než uvidíš v červeném okénku číslo 1 .

A pak si můžeš užívat zázrak zvaný Corina, který je levnější než Holga a fotí lépe, já i když můj nick značí, že bych radši Holgu, koupil bych Corinu, protože důvěřuji soudruhům z Druopty a ne soudruhům z HongKongu.
  • 0

#7 tonda70

tonda70

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2012 - 15:06:17

Návod ani nepotřebuješ, portrét je 0,6-1,2m ( podle toho jak máš dlouhou ruku ), skupinka 2-3m a krajinka 3m- nekonečno.
Pak tam máš čísla 125, 60, 30 a B - to jsou časy závěry - 1/125, 1/60, 1/30 a B ( bulb, závěrka je otevřená tak dlouho jak držíš spoušť ), na druhé straně čísla 11 a 16 ( u nich máš mráček a sluníčko ) jsou čísla clony, můžeš to mít skoro furt na 16, tak dosáhneš vždy 90% zaostření ( když si nejseš jistej se vzdáleností ) a podle potřeby si šteluješ čas ( viz sunny f/16 rule).
Na objektivu se dále nachází takový váleček s dirkou ( ten kratší ) a ten máš na připojení synchronizačního kabelu blesku.
Pak je tam větší váleček a to je samotná spoušť. Zapomněl bych říci, že před focením je NUTNÉ vyšroubobvat objektiv.
Ke zbytku těla fotoaparátu: nahoře, vedle nápisu CORINA máš takové průhledné okénko, do něho se z druhé strany ( to je ta kde není objektiv ) kouká a v něm vidíš co fotíš. Pak tam jsou dvířka na film, do nich se dává film následovně: otevřeš je a pokud uvidíš cívku vyndáš ji, na novém filmu odtrhneš papírek, film částečně zamotáš do dírky v cívce a pak obě cívky dáš dovnitř fotoaparátu ( tu prázdnou do pravého kubusu ). Otáčíš tím kruhovitým točidlem naspodu fotoaparátu protisměru hodinových ručiček než uvidíš v červeném okénku číslo 1 .

A pak si můžeš užívat zázrak zvaný Corina, který je levnější než Holga a fotí lépe, já i když můj nick značí, že bych radši Holgu, koupil bych Corinu, protože důvěřuji soudruhům z Druopty a ne soudruhům z HongKongu.



Díkyza moc hezky napsaný popis aparátu. Vyhrnu si rukávy a jdu na to.:cry:
  • 0

#8 Wisly

Wisly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 únor 2013 - 17:56:35

Ako dopadlo fotenie s Corinou? Ja mam aj Corinu aj Pionyra. Chystam sa do Pionyra zalozit film...
  • 0

#9 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 2 říjen 2013 - 19:19:34

Dostal jsem tento zázrak. Chcete to někdo? Stav 1A -dle škody, neboli mechanicky vpořádku , s filmem nezkoušeno- dle vtipálků z aukra.
  • 0

#10 Wisly

Wisly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 říjen 2013 - 18:29:09

Dostal jsem tento zázrak. Chcete to někdo? Stav 1A -dle škody, neboli mechanicky vpořádku , s filmem nezkoušeno- dle vtipálků z aukra.


Ja by som mal zaujem. info prosim luborapavy@gmail.com
  • 0

#11 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 22 říjen 2013 - 04:21:53


Dostal jsem tento zázrak. Chcete to někdo? Stav 1A -dle škody, neboli mechanicky vpořádku , s filmem nezkoušeno- dle vtipálků z aukra.


Ja by som mal zaujem. info prosim luborapavy@gmail.com


Už ho mám já. Omlouvám se...měl jsem to sem napsat.
  • 0

#12 Wisly

Wisly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 říjen 2013 - 10:44:23



Dostal jsem tento zázrak. Chcete to někdo? Stav 1A -dle škody, neboli mechanicky vpořádku , s filmem nezkoušeno- dle vtipálků z aukra.


Ja by som mal zaujem. info prosim luborapavy@gmail.com


Už ho mám já. Omlouvám se...měl jsem to sem napsat.


V pohode, Pionyr, Corina a im podobne bakelitaky su tak krasne jednoduche az su genialne. Mam ich rad.
  • 0

#13 brbulkaG

brbulkaG

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 listopad 2013 - 13:36:14

Mám dotaz... jdu se ptát odborníku... :)

Právě jsem dostala Corinu... a jako neznalec se obávám, že asi není něco v pořádku...
Zatím nemám vložený film... a když bez filmu zmáčknu spoušť tak se závěrka neotevře... je asi pokažená že...? :(
  • 0

#14 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 listopad 2013 - 13:56:38

Asi. U Coriny se závěrka nenatahuje, mělo by stačit zmáčknout. Zkusila jste nastavit jiné časy? Není zaseknutá clona? To je tam jenom takový plíšek s dírkou, kdyby zůstal viset na půl dráhy, tak otevření závěrky zastíní.
  • 0

#15 brbulkaG

brbulkaG

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 listopad 2013 - 14:04:58

U všech časů se vždy jen při zmáčknutí vysune takové žlutaví kolečko... všechno jinak zůstane zavřené...
  • 0

#16 brbulkaG

brbulkaG

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 listopad 2013 - 14:07:56

Jo a je tam v horní části nějaký plíšek s dírkou... asi uvolněný... tak jak píšete...
Je oprava možná...? Jinak je jak nová... jsem se na ni těšila... :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních