Přejít na obsah


Fotka

Technorama 617 alias na svitek 6x17 (1:2,83)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 19 duben 2012 - 19:21:47

Co říkáte na toto http://www.617panoramics.com ??? nebo tady DIY http://www.stockholm...x17_camera.html


Mě se to líbí a na vyšší cloně na svitek to je zdrcující rozlišení, řekl bych, že by to dalo v poho přes 5 giga dat v RAW... ale cena za Technorama 617 je přes 60 táců :smile: narozdíl ten druhý odkaz ukazuje jak si to vyrobit levněji :cool: ale i přes to to sklo je za nějakých 6-8 litrů (bo včetně clony a závěrky)... tak co na to říkáte, to je trochu jiný panorama, že :smile: docela mě to zasadilo broučka do hlavy, asi si vyrobím něco anaformatického na kino ;-)
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 duben 2012 - 19:51:08

podle toho druhého si to chci taky postavit, ale je to dlouhodobě mimo pořadník
  • 0

#3 btomik

btomik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
  • Locationostrava
Reputace: -2

Publikováno 20 duben 2012 - 07:47:20

ach joooo na orig mašinku penizky nikdy nebudou a udělat?? na to nejsou ani vykresy ani zručni umělci co by vyrobili takže smule
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 duben 2012 - 09:38:30

mno pokud člověk vystačí s kinofilmem, už tu na fóru existuje návod na fajnovou mašinku © Vladík
  • 0

#5 btomik

btomik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
  • Locationostrava
Reputace: -2

Publikováno 20 duben 2012 - 09:56:13

mno pokud člověk vystačí s kinofilmem, už tu na fóru existuje návod na fajnovou mašinku © Vladík

no prčavě že blbnu se středoformatama tak bych zase chtěl i na panorama středo novy linhov to je za šilenost tady ten bazarovy je za min jak polovic ale i tak je to za nekonečno hlavně ted v dane situaci ve statě tož nemusim mit všechno
  • 0

#6 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 duben 2012 - 11:34:45

tak prave Ypress takovej umelec je :cry:
urcite to patri mezi jeden z jeho tisice nikde nerealizovanejch projektu :(

Uprimne, to co je na tom linku nize homemade 6x17 neni nic moc :(, slo by to udelat daleko lepe, vcetne sneku.

Pokud nekdo touzi po fix fokus 6x17 (18), at se podiva po Kodaku Panoram No.1, je levny a fotky z nej jsou super. A hlavne - je to prave panorama - s rotujicim objektivem.
  • 0

#7 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 20 duben 2012 - 12:04:16

A jak to dostat na papir??
Mam to sklicko na tohle nachystany uz nejakou dobu, ale dokud se nevyresi tento problem, netreba s konstrukci spechat...

Bohousek
  • 0

#8 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 20 duben 2012 - 13:44:39

Dobrá otázka, asi bych to normálně oskenoval a pak dal "vyvolat" :cry:

Nebo snímek s chirurgickou přesností rozdělil na menší části, a dal vedle sebe tři-čtyři zvětšováky aby se to překrývalo :( ...

No jinak mne teda nenapadá jaký asi by byl vhodný postprocess, přeci zvětšovák na 6x7 je v poho, sehnat možná i na 6x12 se ještě dá ale na 6x17 :???: ...

Ale fotografie jsou úchvatné, když tak uvažuju, no když běžně skenuji 6x6 na >30Mpix, tak počítám 6x17 je pak tedy přes 100Mpix, vemu-li v potaz, že to je lepší sklo jak na flexaretě, tak i těch 160Mpix, docela mazec, že... :cool: no a teď to teda dostat na pořádný kus role papíru, to je další námět na DIY přístroj :idea: ha ha ha, už tu krabici vidím, asi veliký jak zvětšovák pro dělání šablon na sítotisk, že by se to do normálního pokoje ani nevešlo :( do základna na šablonu má dvě tuny ... hmm... hezké to je ale pro běžného temnaře asi na hony vzdálené...
  • 0

#9 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 duben 2012 - 13:50:09

tak prave Ypress takovej umelec je :cry:
urcite to patri mezi jeden z jeho tisice nikde nerealizovanejch projektu :(

o 995 projektů mne přeceňuješ
  • 0

#10 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 duben 2012 - 19:00:33

Mám pocit, že zrovna v bazárku je Durst na 13x18 ;)... pracovní výška bývá okolo 2.5 metru??
  • 0

#11 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 115 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 20 duben 2012 - 19:23:29

Já mám jeden Durst na prodej. Jde od kina až po 13x18. Jen je veliký. Žádný kolibřík. Pak tu mám ještě Durst Color Labor 1000. Jeden musí z domu. Jinak asi pomažeme všichni tři. I když upřimě řečeno na to panorama by jsem šel asi jinak.
Zde v labu ti sjedou klidně celý svitek najednou a fotografii udělají do délky asi tak 10 metrů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních